ROUTINIERS BLUNDERDEN, DEBUTANTEN SCHITTERDEN IN VERLIEZEND DEN HAAG Sparta-PSV boeide slechts een half uur RUSSEN PAS NA DE RUST LANGS IEREN Victor Sanejev herovert record UEFA wijst t protest CSKA van de hand 1972KDERDAG 19 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT in Duivenbode bokst tegen anse kampioen TERDAM Halfzwaarge- Bas van Duivenbode est maandag 30 oktober in de rierahal te Rotterdam tegen Franse kampioen Pasquale Benedetto. Het is de tweede lij van de Amsterdammer het herstel van zijn enkel- juk. Op 25 september won hij punten van de Engelsman y John. programma vermeldt verder partijen: zwaargewicht: Bert Ickelen Kuyper—Erwin Josefa iragao); junior-middenge- :ht: Ben Zwezerijnen-Moham- Nefsi (Tunesië); super- lergewicht: Iwan RoesliTino ibrosini (Italië). Resultaten [>p Duindigt IENAAR De uitslagen van ïerijen op Duindigt zijn: ifnprijs 2000 m: 1. Jolly Feet Boetekes) 1.28.8. 2. Job. 3. Kim L. 3.10 pl 1.40 2.- 2.60 kopp 5.60 trio ifprijs 1500 m: 1. Luciano (J. ar jr) 1.26.9. 2. Loek Areta, •prijs b. 2.80 pl 1.50 1.30 1.70 kopp 9.90. •neprijs 2000 m: 1. Joan Hollan- (M. Lange) 1.26.6, 2. Karme enzorg, 3. Kwikzilver. 5.10 pl 1.90 1.30 2.- kopp 8.30 trio JO. Ddprljs (eerste afdeling) ca. 2000 Marlssa (Mej. R. SchwarzkK- 2.13.4, 2. Surprise. 3. Montyon. 90 (stal) pl 3.- 3.10 2.40 kopp rijkprijs 2000 m: 1. Josje W (P. ersen) 1.25.5.. 2. John Aret rld Roodnoot. 2.- pl. 1.30 1.30 4.30 kopp 5.50 .60 pl 3.40 3.60 kopp 14.40. ingenprijs 2140 m: 1. Goodwill van Overeem) 1.24.3, 2. Hurry 3. Ina van Ho\i. 5.10 pl 1.30 1.50 1.20 kopp 5.1 69.80. IJkprijs 2000 m: 1. Indiana Hano- (L. Tichem) 1.26.-. 2. Idylle O. na Hollandia. 9.90 pl 2.60 1.20 kopp 7.90. idprijs (tweede afdeling) ca 2000 1. Doncaster (H. van der ats) 2.12.9. 2. Petronella L. 3. 4.20 pi 1.70 2.60 3.10 kopp 14.40 Speelt FC Den Haag een zeer slim spelletje in de zo gede valueerde lichtcompetitie of heeft het puur geluk bij on geluk? Het antwoord op deze vraag is een heel moeilijke zaak. De spanningen van de laatste weken (Spartak Mos kou, PSV en Feyenoord) moesten eens afgereageerd wor den en uitgerekend de beste spelers van de laatste maand, doelman Thle en aanvoerder Mansveld waren daar gisteravond in het Utrechtse Galgenwaard de dupe van. Zij speelden hun slechtste wedstrijd van dit seizoen en hadden een dominerend aandeel in de onverwachte ne derlaag van 42 tegen FC Utrecht. Evert Teunissen, die enige weken geleden Hans Bres ontdekte" gisteren een goede greep met het opstellen van Wim Looye en van der Wulp. Vooral doelman Thie, die na de blessure van Twente-collega Schrijvers op de nominatie stond om als reserve tot de Ne derlandse selectie toegelaten te worden, had aan bijna alle tref fers schuld. Zijn reactie: „Het feit dat bondscoach Fadrhonc er was en me in de gaten hield had geen enkele invloed op mijn spel. Daar heb ik al te veel voor meegemaakt in het Neder landse voetbal. Wat het dan wel was: ik weet het echt niet. Het was of ik iets had thuis gela ten." Trainer Teunissen, de man die de laatste weken zoveel lachte om dat zijn streven bij FC Den Haag zo duidelijk gestalte kreeg, formuleerde het feller: „Ton en Aad hebben deze ont moeting schromelijk onderschat. Dat mag echter niet voor echte full profs. Ook de wetenschap dat er zoveel reserves in het elftal stonden mag geen reden zijn om luchtig over dit duel te denken. Dan ben je echt nog I niet professioneel genoeg". Maar met dat geluk bij ongeluk werd gedoeld op de debutanten Dick van der Wulp en Wim Looye. Haalde trainer Teunissen uit de eerste lichtcompetitiewed- strijd tegen FC Twente de ont dekking van de laatste weken Hans Bres. uit de schaduw, het heeft er thans alle schijn van dat hij ditmaal ondanks de te leurstellende resultaten in deze reeks weer een gouden greep heeft gedaan. Dick van der Wulp, de ex-RVCer had een ij zeren tackle en Wim Looye, twee jaar terug ook al ontdekt, een effectief schot. Over beiden zei Teunissen later: „Ze zijn duidelijke aanwinsten die een nieuwe kans verdienen". Genoegen Wim Looye die eigenlijk achter de voorhoede behoort te spelen maar door het wegvallen van de Noor Tor Fuglset in de spits terecht kwam, smaakte het ge noegen zijn rentree op te luiste ren met twee treffers. Hij zei daarover: ,,Ik ben getrouwd en rust in mijn t het eerste team van FC Den Haag, gaf zijn rentrée ge- Jan Mulder lange tijd non-actief AMSTERDAM Jan Mul- /an Ajax zal opnieuw lange tijd niet kunnen spelen. In de wedstrijd \an afgelopen zondag te gen FC Utrecht liep hij een blessure op, welke maandag van nogal ern stige aard bleek, lubarts Rol ink stuurde hem naar de orthopedisch chirurg Van Rens, die een bloeduitstorting con stateerde in het rechter kniegewricht. Op korte ter mijn zal Mulder door dok ter Van Rens worden geo pereerd. Volgens dokter ;Rolink zal Mulder onge veer vijf weken nodig hebben om te herstellen. üd«2 DHOVEN Eens te teer is gebleken dat de instlichtcompetitie niet doj liwlaat. Gisteren waren Eindhoven slechts 4.000 ïrsonen aanwezig bij larta—PSV en dit bete- "dende zelfs nog een record wedstrijd die op ver- ik van de Rotterdamse mièb in Eindhoven werd ge deeld leverde het „uitspe lde" PSV dank zij het en. PORTTOTO HAAG De cijfers van ttoto elf var het afgelopen ïkeinde zijn: aantal deelne- WS 654.298. inleg 1.512.308.- ijienbedrag 639.706.-, Ie, 3e prijs en premie elk 1.926,50, le prijs, 3 winnaars, «Ik bruto 53.308.80 ontvan- oi, 2e prijs. 94 winnaars, die 3>ruto 1.701.30 ontvangen, 'prijs. 1.220 winnaars, die elk ontvangen. 'xpmie wordt na het verstrij- l.van de reclametermijn op isdag 8 november bij loting iwenzen aan een der win- s van de le prijs. toto no. 7 ten bedra- an bruto 148.902,90 is ten gevallen aan de houder het formuliernummer u. 148. Deze winnaar ontvangt "**n prijs en premie totaal 198.537.20. gelijkspel twee punten op. „Gastheer" Sparta hield er slechts één punt aan over. In de eerste helft is er nog wel aantrekkelijk gespeeld. PSV wil de zich rehabiliteren voor de povere prestaties van de laatste weken en ook Sparta schuwde de aanval niet. Het leidde tot een boeiende confrontatie die echter maar een goed half uur duurde. De Eindhovenaren na men in de 13e minuut de leiding toen Van der Kuijlen haarzuiver langs het muurtje kogelde en daarmee Doesburg totaal ver raste. Even ging PSV door maar toen succes uitbleef ging Sparta in de aanval. De belo ning kwam in de 36e minuut toen een effectvolle kogel van Bosveld onbereikbaar voor Van Beveren in de rechterbovenhoek belandde. Daarna, ook in de tweede helft, zette Sparta de buitenspelval open hetgeen de strijd er niet interessanter op maakte. PSV bleef vergeefs zoeken naar mo gelijkheden om aan de „val" te ontsnappen maar vond die niet. Sparta was in de slotfase zelfs nog dicht bij een winnend doel punt, toen de vrije verdediger Nordqvist te zacht terugspeelde en Van Staveren een goede kans kreeg. Ten koste van een lichte blessure wist Van Beve ren de treffer te voorkomen. De stand: 1. FC Twente 2. PSV 3. Sparta 4. FC Utrecht 5. FC Den Haag 6. NEC DUBLIN Rusland heeft gister avond in Dublin een wedstrijd voor groep negen van het kwali ficatietoernooi voor het wereld kampioenschap voetbal tegen Ierland met 2-1 gewonnen. De doelpunten kwamen in de 2de helft tot stand. Voor de Russen scoorden Fedorov en Kolotov. Conroy zorgde voor de Ierse treffer. Er waren 25000 toe schouwers. De stand in groep negen is nu: 1. Frankrijk 1 1 0 0 2 1-0 De stand in groep zes is nu: 1. Portugal 2 2 0 0 4 5-0 2. Bulgarije 3. Noord-Ierland 4. Cyprus 1 1 0 0 2 3-0 1 0 0 1 0 0-3 2 0 0 2 0 0-5 2. Rusland 3. Ierland 2 10 12 2-2 10 0 10 1-2 In kopenhagen versloeg Schotland Denemarken voor groep acht met 4-1. Na bij de rust met 2-1 geleid te hebben. In het Deense elftal speelden Henning Munk Jensen (PSV) en Steen Olsen (FC Utrecht) mee. Het scoreverloop was: 18e mi nuut: Macaray 0-1, 19e minuut: Bone 0-2., 29e minuut: Laudrup 1-2., 81e minuut Harper 1-3., 83e minuut Morgan 1-4. Er In Sofia versloeg Bulgarije de ploeg van Noord Ierland met 3-0 na een ruststand van 1-0. Het betrof een wedstrijd voor groep zes. Doelpunten kwamen op naam van Bonev (2x waarvan eenmaal uit een strafschop) en Kolev. Er waren 50.000 toe schouwers. 31.000 toeschouwers. Het was de eerste wedstrijd in deze groep. Bij de wedstrijd Bulgarije-Noord Ierland stuurde de Westduitse arbiter Schulenburg de voor Manchester United uitkomende George Best uit het veld. verrassen door een afzwaaier van rechts van Leo van Veen en bij de tweede trok Hulshorst de bal scherp voor cn strafte de ineens opduikende Kees van Kooten de lankmoedigheid van Mansveld en Thie af. spel. Vanaf het begin van het Twee nui binnen een kwartier. De seizoen loopt het daardoor al- bijna drieduizend toeschouwers weer lekker. Het is alleen jam- wreven hun handen warm liet het hoofd dan ook hangen, de winnaar was al ver vöor tijd bekend. Al kreeg Wim Looye na te lang aarzelen van Pronk een bijzonder fraaie kans op de ge lijkmaker. Zijn schot vloog ech ter naast. Leo van Veen was uiteindelijk de man die de eind stand voor FC Utrecht bepaalde op 4—2. HANS DE BRUYN mer dat ik onlangs door die armblessure een tijdje uitge schakeld ben geweest. Anders was ik waarschijnlijk eerder aan de bak gekomen". Dit FC Den Haag, waarin de vas te kern (slechts vijf spelers) met uitzondering alleen van Piet de Zoete, (zeer goed als aanvallende middenvelder) zwak speelde, heeft het gister avond duidelijk moeten afleggen tegen een veel sneller en geva rieerder spelend FC Utrecht, waarin de Westduitser Roland Stegmayer van Arminia Biele feld getest werd. De overwin ning kwam zodoende terecht bij de ploeg die er het meeste recht op had. Er zat veel meer ver rassing in de Utrechtse aanval len, ook al omdat met veel meer overgave werd gestreden. Ook door Roland Stegmayer, een linksbuiten die een hard schot in beide benen heeft en een redelijke passeertechniek kan ontwikkelen. Simon van Vliet, zijn directe tegenstander, had er tenminste de grootste moeite mee. Jan Notermans, bij Bielefeld ontslagen trainer, die als bemiddelaar voor Steg mayer optreedt: „Het is een zeer goede spits die de laatste tijd veel pech heeft gehad. De laatste maanden heeft hij bij mij zeker dertig keer de lat ge raakt". FC Utrecht-trainer Bert Jacobs: „Hij is te gebruiken". Blunders Bijna alle treffers van FC Utrecht waren een rechtstreeks gevolg van blunders van FC Den Haag. Bij de eerste liet doelman Thle zich volkomen plezier. Dat belooft wat. En in die mening werden ze gesterkt door de zeer sterk opkomende Piet de Zoete („als je een keer van die voorstoppersplaats af komt kan je eens wat meer ini tiatief nemen, ben je ook wat meer aan de bal en krijg je ge woon meer vreugde in het voet bal") die Wim Looye in de diep te zag springen: 21. Toen De Zoete een kwartier later weer hetzelfde zag gebeuren en de FC Utrecht ausputzer Ton Pronk bovendien als aan de grond genageld bleef staan werd de gelijkmaker ook alweer van de voet van Looye afkom stig. een feit. Geen elan Hoewel de lichtcompetitie net als over de gehele breedte trou wens ook in deze ontmoeting geen vurig elan bracht, genoten de toeschouwers toch van de wijze waarop de doelpunten vie len. Zij - zagen iets wat anders weinig voorkomt. De vrieskou werd zodoende gemakkelijk ver geten. In het bijzonder toen Stegmayer, die met zijn verrassende rushes al snel het publiek op zijn hand kreeg, een keer echt goed door kwam en Hulshorst, de altijd beweeglijke FC Utrechter spits kon aanleggen. Wat doelman Thie anders nooit gebeurt over kwam hem nu: hij zakte op zijn knieën en liet de bal door zijn vingers glippen: 32. Voor FC Den Haag met Ba rend van Hijkoop als zeer zwak ke linksbuiten was de lol er toen af. Het begreep dat er te gen deze Utrechtse formatie weinig kans op succes was en 2 2 0 0 5 3—0 2 1 1 0 4 3—1 2 1 1 0 4 4—2 2 1 01 2 4—4 2 0 0 2 0 2—6 2 0 0 2 0 1—4 SOECHOEMI De Russische atleet Viktor Sanejev heeft in Soechoe- mi het wereldrecord hinkstapspringen verbeterd en gebracht op 17.44 meter. Het oude record stond sinds 5 augustus 1971 met een afstand van 17.40 meter op naam van de Cubaan Pedro Perez Due- Viktor Sanejev op 3 oktober 27 jaar geworden heeft het wereld record reeds eerder in zijn bezit gehad. Tijdens de Olympische fina le van Mexico (1968) maakte dit nummer een stormachtige ontwik keling door. Het wereldrecord van de Pool Jozef Schmidt (17.03 me ter), dat al acht jaar oud was. werd op één dag vijf keer verbeterd. Het was Sanajev die uiteindelijk het goud won met 17.39 meter, na kort tevoren al enkele minuten recordhouder te zijn geweest met 17.23. In 1969 werd Sanejev in Athene Europees kampioen, een titel die hij twee jaar later in Helsinki kwijtraakte aan de Oostduitser Drahmel (17.16 tegen 17.10 meter). Maar in MUnchen was Sanejev terug aan de top. Hij prolongeerde zijn Olympische kampioenschap met een sprong van 17.35 meter. Het wereldrecord was inmiddels in handen geraakt van de 20-jarige Cubaan Pedro Perez Duenas, die in augustus 1971 bij de Pan-Ame- rikaanse spelen in Cali (Columbia) verrassend tot 17.40 meter was gekomen. 16.70 meter: Oleg Fedossejev (Rusland) 1959 17.03 meter: Jozef Schmidt (Polen) 1960 17.10 meter: Giuseppe Gentile (Italië) 1968 17.22 meter: Gentile 1968 17.23 meter: Viktor Sanejev (Rusland) 1968 17.27 meter: Nelson Prudencio (Brazilië) 1968 17.39 meter: Sanejev 1968 17.40 meter: Pedro Perez Duenas (Cuba) 1971 17.44 meter: Sanejev 1972 TOM OKKER NAAR WINST VANCOUVER Tom Okker heeft in Vancouver (Can.) ge wonnen van de Amerikaan Roy Barth. De setstanden waren 6— 3 6—1. De belangrijkste uitslagen zijn verder: Bob Lutz (VS) Terry Addison (Aus) 64 2, Marty Riessen (VS) John Alexander (Aus) 7—6 64, Graham Stil- well (GB) Tom Leonard (VS) 6—1 6-0. In het dubbelspel versloegen New- combe en Stolle (beiden Aus) hun landgenoten Laver en Emerson met 64 46 64. Tips Nootdorp NOOTDORP Morgenavond gaat Nootdorp door mei een aardig koersprogramma. Hoog tepunt is de sericdraverij om de Grote Prijs van Nootdorp waar- In op de „vergrote" mijl Inder daad sprinters van klasse ver schijnen. Gerard van der Wal zal hier voor een thuisoverwin ning kunnen zorgen met zijn Victorious II, maar het zal hem zeker niet cadeau worden gege- de •eydc - Kittle S Mac. OutsiderEmp •ede serie: Victorious X) d'Or Marbert. nrnclprljs 12000 m.. at to): Judy Hedy O BennebrockprlJ* (tweede nfi re Idyl Hollandia - Idl BennekomprIJs <2400 m.. r Idylle Miss Hanover C Hcrmanee. Finale van de Grote Prijs. BeetsprIJs Attft Jelle Wllly Kythera •llenprljs (2380 m i: Karin torg Johnny Fibber Juw Met René Pijnen vormt Leo Duyn- dam het nieuwe Nederlandse ko. ningskoppel op de winterbanen. Het tweetal schreef gisteravond de zesdaagse van West-Berlijn op zijn naam. Zesdaagsewinst Pijnen/Diiyndam WEST-HERLIJN Dc Ncdcrlnn- ders René Pijnen en Leo Duyn- dam hebben de 68e editie van de zesdaagse van West-Berlijn op hun naam gebracht. Het duo verzamelde in de 2465,660 kilo meter in totaal 538 punten. De Wesiduitsers Schulze en Renz eindigden in de zelfde ronde met 315 punten als tweede. De Belg Alain van I.ancker, die met de Belg Patrick Sercu het favoriete koppel vormde, staakte de strijd op de door 5000 toeschouwers bijgewoonde laat ste avond, evenals de Westduit ser Horst Oldenburg. Het inder haast geïmproviseerde duo Ser- cu/Kemper kwam nu niet ver der dan de zevende positie ook het koppel Stam/Junkermann gaf op. Eindstand:!. Pljnen/Duyndam (Ned.) 538 punten. 2. Schui- ze/Renz (Wdld.) 315. Op een ronde: 3. Fritz/Peffgen (Wdld.) 309. Op vijf ronden: 4. Pfennin- ger/Spahn (Zw.) 340. 5. Pu- schel/Tschan (Wdld.) 237. 6 Karstens/Verschueretv (Ned/ Belg.) 218. Victor Sanejev, die in München bewees „er weer bij te horen" door de gouden medaille te grijpen, verbeterde gisteren het wereldrecord hinkstapspringen. ZURICH De commissie van beroep van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft na de behandeling van het pro test van CSKA Sofia in Ziirich de aanvankelijke beslissing van de disciplinaire commissie de wedstrijd Panathinai- kosCSKA Sofia over te spelen, bevestigd. Op 27 september had scheidsrechter Lipotov de noodzakelijk gewor den serie strafschoppen na de tweede wedstrijd voor de eersle ron de van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen in Athene te vroeg afgebroken, waarmee hij de Grieken een theoreti sche kans gelijk te komen ontnam. De herhaling moet nu op 25 ok tober plaatsvinden, hetgeen inhoudt dat Ajax pas later tegen de winnaar kan aantreden. Vertegenwoordigers van beide clubs, die gehoord werden, gaven toe dat de arbiter CSKA slechts drie strafschoppen had laten nemen en Panathinaikos vier bij een penaltyscore van 3—2 voor de Bulgaren. Men kwam tot de slotsom dat het onder deze omstandigheden niet mogelijk was vast te stellen welke ploeg zich voor de volgende ron de gekwalificeerd zou hebben en besloot de wedstrijd in zijn geheel over te spelen. Bij wijze van uitzondering worden de kosten van deze bijeenkomst van de commissie van beroep gedragen door de UEFA.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13