Rijnsburg staat financieel sterk LDWS en Stormvogels leiden bij zaalvoetbal Woningwet- bouw in plan Spoorlaan m raad vans Nieuwe leden Sassenheim f Lege tribunes bij lichtduel FC Twente-NEC Radio-optreden F ranciscusband i Nieuws van de Leidse universiteit Kolder Cocktail komt in Ter Aar Kleuterschool in Leimuiden krijgt er 'n lokaal bij LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 OKTOBER 191 LEIDEN LDWS heeft zijn visitekaartje in de zaalvoetbalcompetitie afgegeven. Het heeft zich duidelijk voor prolongatie van de titel kandidaat gesteld, door gisteravond ook zijn tweede wedstrijd met groot vertoon van macht te winnen. De Munnik werd met 8-0 aan de kant gezet. Opvallend goed in de eerste klas zijn ook de presta ties van Stormvogels. Na de moeizame winst vorige week op Rijns- burgse Boys (7-6) had het nu heel wat minder moeite met ASC: 4-0. Opnieuw een tegenvallend resultaat dus van ASC, dat nu puntloos onderaan staat. De drukkers van B en T konden hun prestatie van vorige week niet herhalen. Tegen Rijnsburg- se Boys kwamen ze niet verder dan een 3-3 gelijk spel. Lugdu- num speelde opnieuw gelijk, dit maal tegen LFC dat daarmee zijn eerste punt veroverde. In 4A ging Stella Boys goed van start door D/namo met 5-1 klop te geven. Kickers '69 versloeg in 4B RHW met 3-2. In de Groenoordhal kwamen gister avond overigens vooral de re serves aan de beurt, terwijl ook de A-junioren van start gingen In de laatste categorie schoot Lugdunum met scherp: 14-4 te gen Unitas, de hoogste score van de avond. De uitslagen: Eerste klas Storm vogels—ASC 4-0, De Munnik- LDWS 0-8, LFC—Lugdunum 2-2, B en TRijnsburgse Boys 3-3; 4A: DynamoStella 1-5; 4B: Kickers '69—RHW 3-2; reserve tweede klas: ASC 4—Wernink 2 3-10, Gazelle 2—Oranje Groen 2 3-3, Katwijk 2—Munnik 2 4-0, LISC 2—LISC 3 1-2; res. 3A: Wernink 3ASC 5 3-4, Durisol 2—Swift 2 1-2, Fortuna '71 2— Regenboog 3 0-3, Gazelle 3 Oegstgeest 2 3-10, Hanab 2- LFC 2 1-6; res 3B: Tegelhandel 2Fortuna '71 3 5-3, Gazelle 4 Stormvogels 3 5-2, Hanab 3 ASC 6 2-4, Leiden 2—LFC 3 12- 3; Al: ASC—ZLC 2-7, VNA— LFC 4-3, Lugdunum—Unitas 14- 4, Oegstgeest—Stormvogels 3-1; A2: Fortuna '71—Zebra's 6-2. Stand eerste klas: LDWS 2 2 0 0 4 12— 1 Stormvogels 2 2 0 0 4 11— 6 B en T 2 11 0 3 7— 5 Lugdunum 2 0 2 0 2 2— 2 Rijnsb. Boys 2 0 1 1 1 9—10 LFC 2 0 1 1 1 3— 6 De Munnik 2 0 1 1 1 0— 8 ASC 2 0 0 2 0 2— 8 ENSCHEDE FC Twente heeft gisteravond een wedstrijd voor de kunstlichtcompetitie tegen NEC in Enschede met 1-0 gewonnen. De rust ging zonder treffers in. In het sta dion Diekman is opnieuw aangetoond dat de strijd om de Floodlight Cup weinig levensvatbaarheid heeft. Slechts tweeduizend toeschouwers waren komen opdagen voor FC TwenteNEC. Door de lege tribunes en door de geringe inzet van FC Twente, dat zich duidelijk spaarde voor de „gewone" competitiewed strijd van zaterdagavond tegen Ajax, werd het een uiterst mati ge en sfeerloze wedstrijd. Het enige lichtpunt was het magni fieke doelpunt, waarmee Eddy Achterberg in de tweede helft FC Twente de overwinning bracht. Door de geringe doel puntenproductie werden geen LEIDEN De universiteits raad zal zich in zijn verga dering van aanstaande maandag uitspreken over de mogelijkheden van een ver volgstudie voor eerstejaars studenten, die in hun voorop leiding niet in die vakken eind examen hebben gedaan, die nodig zijn voor verdere stu die. Het College van Bestuur zal verzocht worden na te gaan in hoeverre het volgen van zo'n aanvullende cursus tentamens in de desbetref fende vakken zal kunnen vervangen. Sinds de nieuwe mammoetwet is het studieprogramma op middelbare scholen beperkt tot zeven, op avondlycea zelfs zes vakken. De keuze van die vakken doen de leer lingen reeds in de derde of vierde klas, een tijdstip waarop de meesten nog geen duidelijk beeld hebben over hun verdere studieplannen. Hierdoor komt het steeds va ker voor, dat men een of meer vakken nodig als basis voor een verdere studie, niet voldoende heeft gehad. In speciale cursussen aan avondlycea zouden deze stu denten bijscholing kunnen krijgen. De lessen zouden bui ten het normale programma van de avondschool moeten vallen, om de studenten de kans te geven zo snel moge lijk de cursus af te ronden, wellicht nog binnen hun eer ste jaar. Opvolging Het college van Be stuur heeft prof. dr. Th. os- terhoff aangewezen als be stuurslid in het Interuniversi tair Instituut voor Internatio naal Recht. Prof. dr. Ooster- hoff zal hiermee mr. Ch. M. J. A. Moons opvolgen. extra wedstrijdpunten toege kend. NEC heeft een groot gedeelte van de wedstrijd mogen domineren, maar buitte de ongeïnteres seerdheid van FC Twente niet uit. Na een schot tegen de paal van Van Deinsen kon Thijssen zelfs geen munt slaan uit een .misser van de Twentse inval ler-doelman Misic. In de tweede helft nam FC Twente wat meer het initiatief, hetgeen in 53e minuut tot het doelpunt van Achterberg leidde. De voor bereiding was van Oranen en Jeuring. Kort voor tijd kreeg achterberg nog een goede sco ringskans, maar schoot, vrij voor doelman Schellekens, hoog FC Twente: Misic; Van lerssel, Drost, Bruggink, Oranen; Huve (Brinks), Notten, Achterberg; Willij van de Kerkhof, Jeuring, Pahlplatz (Pirard). NEC: Schellekens; Kornelis, Eg- genkamp. Kamps, Visser; Thijs sen. Kronshorst, Jan Peters; Hoevenberg Jo Peters), Van Deinsen, N. Hamberg (Leidek ker). De stand in deze competitie is nu: 1. FC Twente 2 2 0 0 5 3—0 2. Sparta 1 1 0 0 3 31 3. PSV 1 1 0 0 2 2—0 4. FC Den Haag 1 0 0 1 0 0—2 3. FC Utrecht 1 0 0 1 0 0—2 6. NEC 2 0 0 2 0 1-4 Nieuwe behuizing Openbare Werken Leideehendam LEIDSCHENDAM Het Bedrijf Openbare Werken zal volgend jaar de nieuwe behuizing op de plaats van de vroegere rioolwa terzuiveringsinstallatie in ge bruik gaan nemen. Wat de noodbehuizing van het kantoorpersoneel betreft, die aan de Van Ruysdaellaan be slist onvoldoende is. zeggen B. en W. dat ra het gereedkomen van het organisatieonderzoek waartoe enige tijd geleden is besloten zal moeten worden be slist over een definitieve behui zing voor het administratieve en technische personeel. Met de rio'ering van de WestvHetweg kan rog steeds geen begin wor den gemankt. De technische vcorbe-eidmcen zÖn weliswaar voltooi'4 rar- de werkzaamhe den zuUen pas kun-en beginnen als de provincie de reconstruc tie van de Westvlietweg ter hand gaat nemen en dat zal vol gens B. en W. nog niet op korte termijn het geval zijn. LEIDEN De Groenoordhal was gisteren de hele dag het domein van de zaalvoetballers. Speelden gisteravond de gevestigde sterren" hun wekelijkse competitiewedstrijden, overdag was de beurt aan het jonge grut, dat nog droomt van een voetbalcarrière, zoals die uit eindelijk maar voor een enkeling is weggelegd. E- en F-junioren van clubs uit de afdeling Leiden van de KNVB streden van half elf tot een uur of vijf om de hoogste eer. De Groenoordhal werd een galmende tempel, waar vreugde en verdriet hand in hand samen gin gen. Er namen ditmaal aan het jaarlijkse toernooi (dat immer in de herfstvakantie wordt gehouden) 48 teams deel, oftewel zo'n 330 krij sende en kennelijk onvermoeibare enthousiastelingen. „Maar wij zijn na zo'n dag doodop", merkte één der acht organisatoren, de heer C. van Geen, op. Bij de E-junioren ging Roodenburg met de eerste prijs strijken, Lisse werd tweede en Docos veroverde de derde plaats. Bij de F-junioren zegevierde LFC, de tweede plaats was voor Lugdunum en Docos werd ook hier derde. De heer P. van der Neut reikte de prijzen uit. Foto's: beelden uit twee van de 137 wedstrijden. KNSB wenst geen totale boycot AMSTERDAM Het dagelijks bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond heeft gisteravond tijdens een vergadering in Amsterdam besloten geen algehele boycot van banen, die „faciliteiten" aan professionals verlenen, in te voeren. Wel is men voorlopig van plan in navolging van de International Skating Union de banden met de banen te verbre ken, die professionele wedstrij den toestaan. De KNSB heeft het volgende com muniqué vrijgegeven: „Het dagelijks bestuur van de KNSB, dat via de publiciteits^ media kennis genomen heeft van de besluiten van de hardrij- sectie van het ISU-bestuur, acht zich verplicht met de ISU al die maatregelen te nemen welke strikt nodig zijn ter bescher ming van de belangen van ama teursportorganisaties. Ten aan zien van die maatregelen is het dagelijks bestuur voorshands van mening dat de boycot van banen die professionele wed strijden toestaan past in het ka der van een dergelijk noodzake lijke bescherming, in zoverre van toebrenging van schade aan amateurevenementen van ISU en KNSB sprake is, dan wel moet zijn. Naar het oordeel van het dagelijks bestuur zou de toe passing van een algehele boycot van banen, dat wil zeggen het verbreken van alle banden met die banen, in die gevallen waar „faciliteiten" aan profs in het geding zijn, zeer wel zijn doel voorbij kunnen schieten. De schade aan de eigen belangen van de amateurs toegebracht zou de schade van de profgroep kunnen overtreffen". Stroopwafelactie padvinders VOORSCHOTEN. De Voorschoten- se padvindersjeugd gaat zater dagmiddag 21 oktober met stroopwafels langs de deuren. De opbrengst van de strconwa- fels is bestemd voor de aankoop van materin'en voor gehamer lijk gebruik. Kabouters, welpen, padvinsters en padvinders zul len tussen half drie en zes uur met hun stroopkoeken venten en voor 1,- per pakje steunt u de jeugd. RIJNSBURG De financiële positie van de gemeente ont wikkelt zich in een verheu gende richting. Dit schrijft het gemeentebestuur in een toelichting op de gemeente begroting voor 1973. En niet zonder reden, want voor on voorziene uitgaven heeft het op de begroting een post van bijna honderdduizend gulden kunnen uittrekken. De begroting van Rijnsburg wordt in gunstige zin beïn vloed door een verhoging van de reinigingsrechten waardoor er 25 mille extra in het gemeentelaatje vloeit, door een incidentele sterke groei van de bevolking waar door er ruim een ton meer binnenkomt dan vorig jaar en door het uitstellen van in vesteringen. Door deze (ex tra) inkomsten kon er in de begroting ruimte worden ge vonden voor de uitvoering van nieuwe taken c.q. uit breiding van bestaande voor zieningen. Zo kon er een be drag van 20 mille worden uitgetrokken als bijdrage voor het dienstencentrum. En kon de reservering voor een zwembad worden ge bracht op 'n ton. Ten aanzien zien van het onderwijs liggen belangrijkste ontwikkelingen het komende jaar op het ter rein van de huisvesting, al dus B. en W. Alle scholen in het dorp zijn nagenoeg volle dig bezet. Met het oog op de groei van Frederiksoord zal in deze nieuwe wijk een kleuter- en een basisschool moeten komen. A.S. ZATERDAG 21 OKTOBER 20.30 uur Basketball-topper Bona-Stars Levi's-Flamingo's 5 MEIHAL - LEIDEN EXTRA VOORVERKOOP vanaf heden l'xAPPER BOSMAN Churchill-laan 3, Leiden I 5 MEIHAL Buffet kantine. Toegangsprijs f 2,50. incl. programma T.e.m. 14 jaar f 1,50 p.p. I Kaartverkoop zaterdag 21 okt. Linkervoet aan rechterbeen PEKING (AFP) Het Chinese volksdagblad heeft twee foto's gepubliceerd van een jonge boe rin, de 29-jarige Tsui Wen Sjih, bij wie de chirurgen in Peking met succes de linkervoet aan het rechterbeen hebben beves tigd. Een van de foto's toont het be trokken been, op de tweede ziet men haar zender krukken lopen op het plein van de Hemelse vrede. Haar andere been is door een kunstbeen vervangen. De operatie heeft twee uren ge duurd en is enige tijd geleden I verricht. Huisvrouwen Op dinsdag 24 oktober herhaalt de af deling Wassenaar van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een an- tiektocht naar Brabant per autobus. Voor donder dagmiddag 26 oktober te 2 uur staa t in de foyer van de Zijllaankerk een demonstratie van Indi sche gerechten op het programma. Op dinsdag middag 31 oktober te 14 uur wordt in het gebouw van de N.P.B. aan de Lange Kerkdam de leden vergadering gehouden. Mevrouw E. Niebling-Wa- gemans zal aftreden als bestuurslid. In haar plaats wordt kandidaat gesteld mevrouw B. M. van der Valk-De Cler. Bona Stars op de radio LEIDEN Ook de radio is wakker geschud door de spectaculaire overwinning van Bona Stars op Fiat Stars. Dinsdagmiddag werd er door de basketballjourna list Mart Smeets een inter view opgenomen met Wayne Denham, Bill Moody en Pe ter de Jong. Dit gesprek wordt uitgezonden zaterdag morgen tussen 10 en 12 uur op radio Noordzee. Verlichting langs Leidsevaart VOORHOUT De weg langs de Leidsevaart tussen de Nagel- brug en de Noordwijkerhoek- brug zal worden verlicht, al thans het gemeentebestuur heeft daartoe een voorstel gedaan aan de raad. Met het aanbren gen van de verlichting er ko men in totaal 35 lichtmasten) is een bedrag gemoeid van 81 mil le. De helft daarvan komt voor rekening van de provincie. Deze zaak komt in de gemeente raadsvergadering van aanstaan de donderdag in behandeling. Dan moet de raad ook een be slissing nemen over de verkoop van een stuk bouwgrond in plan Spoorlaan aan de woningbouw vereniging Voorhout voor bedrag van bijna 1 miljoen a SAP den. In plan Spoorlaan kom s(e^ in totaal 117 woningwetwoif van gen, waarvan 20 bejaarden» ningen, 36 huizen met een f velbreedte van 6 meter en side huizen met een gevelbreei war van 4.80 meter. De bejaardlpre, woningen gaan 185 gulden j maand doen, de andere hui^ 250 gulden per maand. In de r% komt donderdag ook aan fschi orde een voorstel om een pjomi keerverbod in te stellen voorj (jsc noord-west-zijde even hu nummers) van de Herenstr( tussen de Spoorlaan en de Bo< ontl horstlaan. daa [tot doei TER AAR De Kulturele Vereniging van Ter Aar heeft voor a.s. >r terdag 21 oktober in het Dorpshuis van Ter Aar een zeer gevariey gezelschap geëngageerd, dat onder de naam „Kolder Cocktail" k' kende artiesten laat optreden. De avond, die om 20.30 uur begint is toegankelijk voor leden en an(4 re belangstellenden. Medewerkenden zijn onder meer Ab Hofsltf beter bekend als Boer Voorthuzen, Marion Mardenaar met haar U mische quiz „per seconde grijzer", de twee Wico's als accordejd duo en mr. Simpel, de taxichauffeur met zijn muzikale taxi. Kap1 ten zijn vanaf 20.00 uur aan de zaal verkrijgbaar. en i 1 n dooi O 1 p™ SASSENHEIM De heren H. Montfoort en drs. J. Rotteveel volgen de heren J. Gorter en E. van LJsseldijk op in de raad van Sassenheim. Volgende week dinsdag zullen zij hun intrede doen in de raad. Dan kunnen ze meteen meebeslissen over de bouw van een 6-klassige school in plan De Kooi, die komt op een stuk terrein ten oosten van de Kagerdreef. Met de bouw van de school is een bedrag ge moeid van 929.000,—. In de raad komt ook aan de orde het aanbrengen van centrale verwarming in een 400-tal wo ningen van woningbouwvereni ging Vooruitgang. Daarmee is in totaal een bedrag gemoeid van 5 ton. Een en ander brengt wel met zich mee, dat de be» ners van die huizen 30 tol gulden meer huur gaan beti Gezien de financierinesmoei heden waarin de gemeente keert, is nog niet bekend neer de p'annen kunnen wo uitgevoerd. De gemeente heeft overeenst ming bereikt met de eigena over de aankoop van een 30 woningen in de Zuidersti voor een bedrag van een k miljoen gulden. De huizen len worden gesloopt om v; plan Wasbeck een doorbraak kunnen creëren naar de Hoi straat. Tevens zal dan de lijkheid ontstaan om het terl van Huize St. Bernardus te sluiten. LEIMUIDEN De r.k. kleuter school aan de Kastanjelaan krijgt een derde werklokaal. Met de aankoop van de grond en de bouwkosten is een bedrag gemoeid van 137.765, In de raadsvergadering van aanstaan de vrijdag stelt het gemeentebe stuur de raad voor een krediet ter hoogte van dat bedrag be schikbaar te stellen. Met de in richting van de speelklas is een bedrag gemoeid van 6650 gul den. De aansluiting van de Willem v.d. Veldenweg op de Drechtweg LEIDEN De Franciscusband zal vrijdag in een speciale di recte uitzendii.g vanuit de Scheppingskerk te Leiderdorp musiceren in het radioprogram ma „VPRO-vrijdag". Het pro gramma wordt uitgezonden via Hilversum 2 en is alleen te be luisteren via FM,aanvang 20.15 uur.Hoogstwaarschijnlijk zal de Franciscusband binnenkort ook voor de televisie optreden. De band laat in het radiopro gramma verschi'lende soorten r.uriek horen. Onder leiding van de tambour-maUre Piet de Gunst speelt men zowel het traditionele marsrepertoire als de swingende en experimentele muziek, waarop men bij vorige radio-optredens en tijdens het Holland Festival veel succes oogstte. Nieuw is de March of Santos waarin allerlei slagin strumenten gebruikt worden. Verdere medewerking ver eent de groep Ritmo Naturel. Pro- duktie: Bernard van Beurden. Na afloop van de uitz.end'ng zul len opnamen worden gc voor latere uitzen 1i"gcr. een is van harte we dio-optreden mee De band zal bi n tijd het k- een trom Trompctb's rn c slagwerkers kuancn zich 0 als lid opgeven bij: H. Fetz, Haar lemmerstraat 220, tel. 21691 of B. van Noort, Haarlemmerstraat 123, tel. 22889. moet worden aangepast aan nieuwe situatie. Dat gaat mille kosten. De verbete van de weg Vriezekoop-zuid ook al een uitvloeisel van bouw van de nieuwe brug de Drecht kost 6.600 gul De gemeente heeft onlangs stuk weiland langs de Ringv verkocht aan de firma Honl Omdat bepaald is dat het grond vrij van pacht zal wor opge'everd moet de gemei nu de pachter, de heer L. lang uit Alphen, een 1 van biina 55 mille als schi vergoeding betalen. Het aantal toestellen ten beho van de schoolgymnastiek i gemeenschapscentrum zal den ui'gebreid. Hiermee i bedrag gemoeid van 6 millejl De gemeente kan de wonir Burg. Bakhuizen aan 5 en 7 pen voor een bedrag van 4.' gulden. Het gemeentebest stelt de raad voor dat te d omdat het in de toekomst zake'iik is de weg ter plaats verbreden. In de raad komt tens'otte vri ook aan de orde het aanbrei van een bronzen plaat in van het gemeentehuis, de namen komen te staan 'eerie heef: aan de provincie latent ten dat men het op prijs zal 4 len wanneer de nieuwe over de Drecht „Tolbrug" ft heten.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6