Parkeerruimte meest nodig in Sassenheim Weinig belangstelling voor centrumplan Alphen Raiffeisenbank in Warmond flink gegroeid Kunstig verfje in tunnel 1 f 1 Ste MJ OOK Wat u moet weten J. de Kluiver directeur van Gemeentewerken Noordwijk Be j aarden-express naar Duivenvoorde Leidse agenda Leidse bioscopen MARKTEN LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 OKTOBER 1972 SASSENHEIM De parkeerpro blemen In het centrum van Sas senheim langs en rond de Hoofdstraat baren de winkeliers de meeste zorgen. In vele toon aarden is over het gebrek aan parkeermogelijkheden geklaagd, gisteravond tijdens de hoorzit ting voor middenstanders, welke het gemeentebestuur had geor ganiseerd. Inzet van de hearing was de dis cussienota (daar werd door ons onlangs al het nodige uit gepu bliceerd - red.), die door het In- Intensieve samenwerking tussen r.k. parochies Voorschoten VOORSCHOTEN In Voorscho ten gaan de twee r.k. parochies (Laurentius en Moeder Gods) intensief samenwerken. Bij het pastoraal beleid staat voorop dat zoveel mogelijk activiteiten niet meer gescheiden in de twee parochies moeten gescheiden, maar als één geheel, zodat r.k. Voorschoten een afgerond ge heel wordt. Pastoor J. Blonk zal o.a. alle Voorschotenaren, die verpleegd worden in het ziekenhuis gaan bezoeken namens alle pastores. In de afgelopen week is ook een werkgroep gestart van 25 men sen, die dit jaar vooral de nieuw-gevestigden parochianen namens de beide parochies gaat bezoeken. Kapelaan M. Oomens zal de eer ste tijd zich voornamelijk bezig houden met de kerkopbouw in de wijk Noord-Hofland. Het jon gerenpastoraat zal geleid wor den door de heer Jos Hogen- boom en dit pastoraat zal trach ten de jongeren van Voorscho ten apart te benaderen, waar door zij de kans krijgen op hun eigen wijze het Evangelie te be leven. Zaterdagavond zal in de Lauren- tiuskerk weer een speciale Eu charistie plaats hebben. Tijdens deze eucharistieviering zal het Tilburgs Kamerkoor de „Missa Brevis in c" van Mozart en en kele motetten van Palestrina en da Vittoria uitvoeren. De dienst begint om 19 uur. VOORSCHOTEN In Voor schoten zijn leerlingen van de 4de Technische School uit Loosduinen hun herfstvakan tie aan het nuttig maken. Onder leiding van enige lera ren en leden van de kunst kring Voorschoten zijn de jongens van de schildersafde ling het plan van de Voor- schotense kunstkring a^n het realiseren om de saaie voet gangerstunnel bij de N.S.- station aan de Papelaan een beetje op te vrolijken. Vier leden van de Kunstkring hebben een ontwerp gemaakt voor het verven van de tun nel, de Culturele Commissie heeft vorig jaar al de teke ningen voor het ontwerp goedgekeurd. Er waren te weinig gemeentelijke finan ciën om de opdracht te laten uitvoeren door de Nationale Schilderschool uit Utrecht, wel voldoende om in te gaan oo het verzoek van de Loos- duinse leerlingen. Morgenmiddag moet de tunnel gereed zijn. Wethouder T.C. Esselaar zal dan de tunnel weer terug krijgen van de Technische School en Voor schoten heeft er een prak tisch kunstobject bij mede omdat de gemeente als een goed huisvader voor de schil derende jeugd zorgt: natje en droogje op zijn tijd en een dineetje iedere dag als toegift. De voorzitter van de Voorscho- tense kunstkring, Willem Vis, is thans al enthousiast en hij kijkt al uit naar ande re praktische kunstobjecten. M. Fermin personeels- directeur Fassin LEIDEN Bij de fabriek van zelfklevende materialen Fasson (Leiden, Lammenschansweg) is de heer M. G. P. Fermin be noemd tot directeur personeels zaken voor heel Europa. Hij zal ondermeer het personeelsbeleid bij de fabrieken en verkoop maatschappijen van Fasson in Europa coördineren. Hij werkte eerder bij F.M.E., Eversharp en H.B.M. Fasson is de grootste fabrikante ter wereld van zelf klevende materialen, met een jaarlijkse groei van 25 procent. stituut Stad en Landschap is op gesteld. Een discussienota met de nodige suggesties ter voorbe reiding van het bestemmings plan. De planoloog Weiter schrijver van de discussienota) en stede- bouwkundige Risseeuw gaven aan op welke gedachten de dis cussienota gebaseerd is: het in goede banen leiden van de ont wikkelingen en verbetering van het centrum waardoor het aan trekkracht wint en het ook meer regionaal kan gaan functione ren. De heer Weiter betwijfelde sterk, dat 25% van de kopers van buiten Sassenheim komt, zoals door een groot aantal winkeliers werd betoogd. De parkeerproblemen werden met name ook aangeroerd door de zakenmensen van de Oude Ha ven. Zij stelden voor de vaart te dempen en de krotten aan de Kastanjelaan af te breken om ruimte te krijgen voor winkel panden. Want om te kunnen vol doen aan de behoefte zal er in 1980 3000 m2 winkeloppervlak bij moeten komen. De heer Risseeuw zei voorstander te zijn van meerdere kleine par keerplaatsen in plaats van één grote. Parkeerruimte is ook noodzakelijk voor men even tueel tot afsluiting van de Hoofdstraat voor doorgaand verkeer kan komen. Wat dat laatste betreft meende burge meester Van Knobelsdorf, dat af sluiting vooralsnog niet eenvou dig is. omdat de Hoofdstraat een rijksweg is. Over een alge hele afsluiting voor het verkeer van de Hoofdstraat voor het verkeer zijn de meningen overi gens ook sterk verdeeld. Opge merkt werd. dat Hillegom goed als voorbeeld kan dienen hoe ook andere oplossingen mogelijk zijn. Volgende week donderdag wordt in Het Bruine Paard weer een hoorzitting over dit onderwerp georganiseerd. Nu voor consu menten. De rijksconsulent voor de Middenstand, de heer Hout man maakte het gemeentebe stuur aan het slot van de bij eenkomst een compliment, voor de wijze waarop het bestem mingsplan wordt voorbereid. Op de hearing gisteravond over het centrumplan van Sassenheim v x voornamelijk middenstanders. Het gemeentebestuur van Alphen - nieuwe centrumplan van Alphen. x het midden burgemeester Gallas tijdens de uiteenzetting over het Duivensport goede vorm van recreatie LISSE Duivenliefhebber uit de hele bollenstreek waren gister avond bijeen in Gebouw Reho- both in Lisse. Daar waren ze te gast van post duivensportvereniging De Lucht- klievers. Men werd o.a. toege sproken door wethouder Van Leeuwen van Lisse, die zei dat de gemeentebesturen ook voor deze vorm van recreatie zijn. Directeur Vos van voederfa- briek Witte Molen vertoonde en kele duivenfilms. Er was ook een forum, dat allerlei kwesties op het gebied van de duiven sport behandelde. ALPHEN AAN DEN RIJN On der leiding van burgemeester mr. R. M. Gallas is gisteravond in de grote zaal van gebouw Nabij voor de inwoners van Al phen een voorlichtingsavond ge houden inzake het centrumplan van de N.V. Maatschappij voor projectontwikkeling „Empo" te Utrecht. Aan de hand van een uitvoerige toelichting en een aantal daar bij ter hand gestelde kaarten gaf burgemeester Gallas een uiteenzetting van de plannen die er bestaan ten aanzien van de bouw van een winkelcentrum op het terrein van de vroegere kwekerij van Lemkes en het te bouwen Cultureel Centrum op het Thorbeckeplein. Men noemde het overigens be paald teleurstellend, dat van de zijde van de bevolking zo wei nig belangstelling werd getoond voor deze avond een dertigtal was aanwezig immers met dit plan krijgt het centrum van Alphen en oostelijk van de Van Mandersloostraat een geheel an der gezicht. Het is de bedoeling o.m. op het dak van de te bou wen winkels een overdekte par keergelegenheid te creëren, terwijl voorts nog enkele grote parkeerterreinen zullen worden aangelegd waardoor totaal min stens 600 personenauto's kunnen worden geparkeerd. Het voet gangersgebied tussen de winkels zal geheel overdekt zijn. Er komt voorts een groot waren huis in twee verdiepingen met de mogelijkheid er nog een ver dieping op te plaatsen. Het cultureel centrum wordt be reikbaar door middel van een voetbrug over de Kromme Aar. Er komt een grote toneel- en muziekzaal, met daarbij nog mogelijkheden in kleinere zalen voor tentoonstellingen, kunst markten etc. etc. Ook ten aan zien van de wegen rondom het centrum zullen voorzieningen worden getroffen zodat zowel het winkelcentrum als het cultu reel centrum gemakkelijk be reikbaar zal zijn. Meisjes in actie voor klasgenootjes NOORDWIJK De derdejaars van de Chr, Nijverheidsschool voor meisjes te Noordwijk aan Zee gaan een educatieve reis naar Engeland maken. Vanzelf sprekend verheugen zij zich bij het vooruitzicht van deze geza menlijke tocht, maar helaas kan deze vreugde niet door al len worden gedeeld. Hoewel de reis niet duur is, zijn er enkele meisjes die de kosten echt niet kunnen betalen. De leerlingen hebben nu de hoofden bij elkaar gestoken en gaan thans een ak- tie ondernemen om voor hun klasgenootjes het geld bijeen te brengen. Onder het motto: Helpt u ons? Wij helpen u!, stellen zij zich beschikbaar om op hun vrije middagen werk te verrichten. Graag willen zij de helpende hand bieden en wel op donderdagmiddag, vrijdagmid dag en zaterdag (de gehele dag). Heeft men een oppas nodig of ie mand voor huishoudelijk werk?, dan kan men contact opnemen met de Chr. Nijverheidsschool te Noordwijk aan Zee, tel. 3591 (in de week van 23 tot en met 27 oktober a.s. tussen 9—12 uur). Tevens bestaat er gelegenheid om door de meisjes vervaardig de poppen te kopen als St. Nico- laasgeschenk. Leiden Bij de Leidse politie zijn de laatste tijd de volgen de gevonden voorwerpen op het bureau gedeponeerd: Doosje inh. dia's, kinderwa genwielen, schakelarmband je, kinderjasje, sleutels, he- renbril, portefeuille, transis tor radio, actetas, dames- portemonnaie, autostep, da messchoenen, damesbril, zeilboot, autocontactsleutels, autoreservewiel, kinderrin getje, damespolshorloge, wandelwagen, armband, trouwring, koffer inh. kle ding, zonnebril, herenpols horloge, zaklantaarn, was goed, kinderwagen, schooltas met inh., lappen stof. trui, broekpak, rijwieltas, rijwiel mandje, bebakingslamp, he- renparaplue, voetstuk van een parasol, vishengels, bankbiljetten, jack, trai ningsjack, muntstuk, radio, autostep, broche melkbus, kinderportemonnaie, lucht bed, pak drukwerk, dames- vest, étui inh. potloden, kln- derbril, rekenliniaal, dames- parapluie, jurkjes, boeken bom Terug te bekomen en inlichtin gen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voor werpen, Nieuwsteeg 8, in gang poort, op woensdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. Tele fonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. WARMOND De Raiffeisenbank in Warmond Is in het afgelopen jaar flink gegroeid. Tijdens de jaarvergadering deelde voorzit ter Koudijs mede dat aan spaargelden niet minder dan anderhalf miljoen gulden meer was ingebracht. Uit de ope ningsrede van de heer Koudijs kwam bovendien duidelijk naar voren dat het economisch roeri ge jaar 1971 voor de land- en tuinbouwbedrijven niet onbevre digend was geweest, de akker- bedrijven hadden een matig jaar terwijl de situatie in het bloembollenvak ook goed ge noemd kon worden. Als lid van bestuur en van de raad van toezicht werden resp. benoemd de heren A. J v. d. Hulst en A. J. v. Leeuwen. Op deze jaarvergadering werd ook ingegaan op de fusie tussen de Raiffeisenbank en de Boeren leenbank. De heer Breedijk hoopte dat ook na de fusie niet alles van bovenaf geregeld zou worden en dat aan de plaatselij ke besturen voldoende vrijheid gelaten zou worden. Per chartervliegtuig van Aerocontracts werden gisteren 1.250.000 eieren van Rotterdam i vlogen. Een charmante Rotterdamse laat er dertig van zien. NOORDWIJK De gemeente raad van Noordwijk heeft gis teravond met algemene stem men de heer J. de Kluiver be noemd tot directeur van de ge meentebedrijven. Hij volgt de heer J. Melse op, aan wie eind vorig jaar eervol ontslag werd verleend. De nieuwe directeur is 40 jaar en afkomstig uit Sliedrecht. Hij kreeg zijn opleiding aan school- instellingen te Dordrecht, waar hij in 1945 als adjunct-technisch ambtenaar in dienst trad van het G.E.B. In juli 1962 volgde zijn benoeming bij de gemeente bedrijven te Noordwijk in de rang van technisch ambtenaar le klasse. De heer De Kluiver deed zich kennen als een zeer bekwaam ambtenaar, behaalde verschil lende diploma's op het gebied van de gas- en watervoorziening en werd een en andermaal be vorderd, eerst tot technisch hoofdambtenaar en daarna tot adjunct-directeur van de bedrij ven. Sinds vorig jaar november, toen de heer Melse heenging als directeur en als adviseur aan de bedrijven verbonden werd, fun geerde De Kluiver als waarne mend directeur. Als zodanig maakte hij deel uit van het bouwteam. Momenteel werkt hij, tezamen met het college van B. en W„ aan een studie, teneinde een op lossing te vinden voor het drink- watirprobleem in Noordwijk. Voor alles staat hem daarbij voor ogen het gehele verzor gingsgebied van het bedrijf waaronder ook Noordwijkerhout en Voorhout valt van vol doende water van de beste kwa liteit te voorzien. Daartoe wor den onder meer onderhandelin gen gevoerd met het Amster dams waterleidingbedrijf, dat aan het Noordwijkse waterwin gebied grenst. i 16.00 u LAK THEATER: Guernica", film over Spaanse burgeroorlog, aanv. 20.30 u. RIJNLANDS LYCEUM: Ramses en Liselore. aanv. 20.15 uur. DE VROOLIJCKE ARCKEvakantie- LUXOR: „The Godfather", 14 Jr. Dag. 14.00 en 20.00 uur. REX: „Meisjes, die denken dat alles kan". 18 Jr. Dond. en vrijd. 14.::0. 19.00 en 21.15 U.zat., zond., maand., dinsd., woensd. 19.00 en 21.15 uur. matinee: „The love bug", zat. en wo. 1.00 u.. zond. extra 16.15 u.nacht- jorstelllng: „Tomeloze sex", vr/za. 1.30 u. ot STUDIO: „Frenzy", 18 Jr. Dag. 14.30, }fe 19.00 en 21.15 u., zond. extra 16.45 u. TRIANON: „De Inbreker", 14 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 u.. zond. 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Bezoekuren ziekenhuizen /lcanemlsch ziekenhuis: dagelijks be halve op dinsdag van 19.00-19.4b uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; za terdag en zondag van 14.30-15.3u I Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van af- delmg Gynaecologie en voor zwun- geren: van 10.00-12.30 en van 15.00- 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 1U.00-11.30, 15.00-17.3" niet. Ma. wo.. do., en vrij. 18.30.1S 45 uur; zo. en zon. van 15.00-15.15 uur. MBConesnenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur. tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur. 3de klas: van 15-16 en van 18.45- it.-Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: van 18.45-19.30; 2de klas: alle dagen 3de klas alle dagen van 14-15 en LEIDSCHENDAM Ter gelegen heid van de officiële opening op vrijdagmiddag van het diensten centrum Duivenvoorde worden alle Leidschendamse bejaarden in de gelegenheid gesteld op de „open dag" van zaterdag een bezoek aan het centrum te bren gen. Een speciale bus, de „Duiven voorde-express" zal zaterdag driemaal door de gemeente rij den om belangstellenden gratis naar het dienstencentrum te vervoeren. De bus vertrekt om 10 uur, om half twee en om half vier van het politiebureau aan de Nieuw- straat. De bus stopt bij de Dorpskerk, het postkantoor, het raadhuis, hoek Prins Bernhard- laan-Sweelincklaan, de St.-Jo- seph Opifexkerk, hoek Noordsin gel-Dillenburgsingel, Veurse- straatweg en de Koningin Julia- naflat en komt een half uur la ter bij het centrum aan. De ver trektijden vanaf Duivenvoorde zijn om half twaalf, half vier en vijf uur. Zaterdagmiddag is er een kinder koor in de grote zaal, terwijl de Harmonie en Drumband St.- Caecilia om 3 uur een ronde langs het complex vol maken. KATWIJK De Bijbel Kiosk Vereniging organiseert tezamen met de plaatselijke kerken in Katwijk op maandag 6 novem ber een zangavond in de Triom- fatorkerk. De uitvoering begint om 20.00 uur. Het thema van de avond is „Komt laat ons vrolijk zingen". Zangavond in Triomfator- kerk Katwijk Kees Deenik zingt op'deze avond enkele oude en nieuwe liederen. Verder verlenen „Jubilate" o.l.v. Sander van Marion en „Halleluja" o.l.v. Johan Admi raal hun muzikale medewer king. De begeleiding is in handen van organist Addy de Jong en trompetist Gerard van Herwij- Prijsuitreiking Rijnsburgs corso RIJNSBURG De voorzitter van Flora, de heer P. van Delft zal op woensdag 1 november de prijzen uitreiken, die behaald zlin bij het Rijnsburg Bloemen-1 corso 1972. De prijsuitreiking i gaat gepaard met een aantal feestelijkheden. Zo zal 's avonds de film gedraaid worden, die tijdens het corso gemaakt is. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de kantine van veiling Flora aan de Oegstgeesterweg. Bliksem-aetie drumband SASSENHEIM Drumband Dos houdt deze week een bliksemac tie om geld te krijgen voor nieuwe bij elkaar passende uni formen. Sinds zijn oprichting, zeven jaar geleden, heeft de band nog nooit een uniformiteit in zijn kleding weten te krijgen. De actie wordt gevoerd met enve loppen, die gisteren en vandaag bij de bewoners van Sassenheim in de bus zijn gestopt. Donder dag en vrijdag zullen deze enve loppen weer worden opgehaald. I). Mank generaal kampioen Luchtsport LANGERAAR D. Mank is door de goede prestaties van zijn dui ven in het afgelopen wedstrijd seizoen generaal kampioen van postduivenvereniging De Lucht sport geworden. Op de tweede plaats eindigde J. v.d. Meer en op de derde plaats Ph. Hooger- vorst. De beste oude duif is in het bezit van J. v.d. Meer en de beste jonge duif is in het bezit van de heer B. Wassenburg. Leidschendam geeft twee ton per jaar uit aan bestraten LEIDSCHENDAM Door het steeds drukker worden van de J. S. Bachlaan gaat de kwaliteit van het wegdek snel achteruit. Burgemeester en wethouders zullen de raad een voorstel doen op de bestaande bestrating een laag asfalt aan te brengen. Het is, zoals in de Algemene Toe lichting bij de begroting wordt gezegd, de goedkoopste en te vens de meest snelle oplossing. De aanliggende trottoirs zullen dan wat moeten worden ver hoogd. Voor het herstratingspro- gramma wordt gedacht aan een jaarlijkse uitgave tot 1978 van 190.000 gulden. Daarna zal het programma moeten worden uit gebreid omdat dan ook de stra ten in Leldschendam-Noord, die de laatste jaren zijn gereed ge komen weer een beurt moe ten krijgen. NOORDWIJKERHOUT - De zangvereniging „Concordia" geeft a.s. dinsdag een uitvoering in zaal Brama aan de Dorps straat. Onder leiding van dirigent Henry Welbooren zal de vereniging vele operette-melodieën van Mo zart. Haydn en Verdi ten gehore brengen. De sopraan- tenor- en 99 Uitvoering „Concordia baritonpartijen zullen vertolkt worden door respectievelijk Eke Witteveen, Barth Distelvelt en Paul Venetiën. De uitvoering begint om 20.00 uur. 19.30: vaders) Kinderafdeling; B4: dagelijks 14.30-18.45 i Annnklinick: 3e klas 13.30-14.30 en 1S- 19 uur. 2de klas 13.30-15.30 en 19-20 19.20 uur Alphen Ziekenhui* Rijnoord: dagelijks ik zondags) 1ste SSm n 14.OU-15.UO 4.00- 15.00 uur. van 18.00-19.30 uur; kraamafdellng van 14.00-15.00 uur, van 19.00-19.30 uur alléén voor echt genoten: kinderafdeling: van 14.00- 15.00 uur. van 18.00-18.30 uur. dins dag en donderdag alléén voor va ders. Kinderen beneden 16 Jaar geen 1 12 en 2 tot 3. Roelofarendsveen, 17 okt. Bloemen Anjers Sim Rose, Rood, Alice, Lena, Yellow Dusty, Anne Marie, Pr. Ann, Keefer 30—14. Sim Wit. Arthur. Es- perence. Shocking 30—38. Le Réve 41. Charmeur 56—57. Rozen Garnet-' te. Carol. Marimba. Douehka. T.nv- ny Gold 10—15. Zorlna, Annabelle 15—20. Belinda. Super Star 30—40. Sonia 33—45. Spunlsh èun. Motrea, Jr. Miss. Evergold 22-27. Carina. Esther Ofarlm, Precllla. Prominent 25—35. Nerine 30-46. Lelies 55-60. - Gerbera's 34—44. Alstroemerla 22. Geplozen stuks Chrysanten Diplo maat. Hoeks Glorie 35—53. Torino. Stanlv. Florence. Cllngendiinls Elite 30-43. Escorte. Bernstein. Asia Lee. Pandlon. Molru. Chandy. Alec Bel- ser, Mlgoll. Evelyn Bush, Tom Pearce, Breltner, Jacob Marls. Re- gall, Blanca IS—27, Bornholm 26-31 p. st.. Troschrysanten 50—1.25, Idem Jaarrond 1,40-2,60. Eikenblad 60- 85. Dahlia's 40—95. Fresia's 1.05— 2.40. Trosanjers 1.75—1.95. Ornitho- galum 1,25—1,45. Irissen 1.95—4.45 Katwijk* a. d. Rijn, 17 okt. Groente —1 Waspeen p. kist: A extra 5.00—5.60 A I 3.90—5.30, A II 2.80—5.30, B ex tra 6.10—6.80. B I 2.40—6.50. B 2.00—2.80. C I 3.70-4.60. C II 2.70- 3.90: Bloemkool 6 I 76—99. 6 1' 18—50. S I 71-72. 8 II 36, 10 I 60. 13 I 46—52. Breekpeen p. kist 2.60- fi on uien p. kist 6.80-7.70. Bospeen 40—59. Andijvie 27—48. Spitskoo 55—56. Greene Kool 36. Rnde Kool 13—29. Boerenkool 33—37. Koolrapen 17. Prlneessebonen 2.70-2.80. Knol- selderle 23—30. Selderie 23—25, Prei 35—46. Peterselie 26. Krulpetersclle' 34. Schorseneren I 55—102. Aanvoer; Waspeen 200.000 kg.. Bloemkolen: 9000 st„ Schorseneren 6000 kg.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4