Boerderij ging in vlammen op Pyromaan van Alphen sloeg weer toe Leiderdorpse sauna aan Houdt Steunactie van Sassenheimse winkeliers voor gehandicapten In ISoordwijkerhout Zilveren feest bij R.K.-Steden Y rouwenbe weging Golf van inbraken OOK Wat u moet weten LEIDSE COURANT MAANDAG 16 OKTOBER 1972 Brandstichter bezorgt angst onder bevolking ALPHEN De pyromaan van Alphen heeft weer toegeslagen. In de nacht van zaterdag op zondag heeft hij brand gesticht in een rijtje leegstaande, onbe- Dg huisj( dagavond stak hij het voormali ge voor afbraak bestemde kan toorgebouw van Oosthoek in brand. woonbaar verklaarde huisjes in de Hoorn. Een huisje brandde totaal uit. De dader wist weer te ontkomen. Hij liet zo ver ons bekend geen spoor ach ter. Het was voor de tweede keer, dat de brandstichter deze .week zijn vernietigende werk deed. Vrij de Hoorn staan vlak bij de boerderij de Bonte paal, waarvan de hooiberg in de nacht van Oud op Nieuw door brand verloren ging. De oorzaak van die brand is ook nooit ach terhaald. Nu de brandstichter ffj voor de zoveelste maal heeft |-j toegeslagen, neemt de angst in Alphen toe. Tot nu toe zijn er geen slachtoffers gevallen. Men Enkele van de huisjes in Hoorn, vreest echter het ergste. die getroffen werden door het vernietigende werk pyromaan. NOORDWIJKERHOUT Een zware uitslaande brand heeft vanmorgen vroeg de kapitale boerderij van de familie Van Eeden aan de Leeweg in Noord- wijkerhout in de as gelegd. In de vlammen vonden een stier en een kalf de dood. Het gezin Van Eden (vader, moeder en vier kinderen) kon zich tijdig in veiligheid stellen. De schade loopt in de tonnen. De brand werd tegen vier uur ontdekt door een voorbijganger. De vrijwillige brandweer van Noordwijkerhout was tegen 7 uur de brand meester. Een hooiberg, de stal en het woon huis brandden totaal uit. De hele morgen is men bezig ge weest met nablussingswerk- zaamheden. De oorzaak van de brand is nog niet achterhaald. LEIDERDORP Burgemeester M. A. van der Have heeft zater dagmiddag de opening verricht van het sport- en sauna-instituut Van Houdt aan de Luykendreef in Binnenhof. De heer Van der Have knipte eerst een lint door voor de toegangsdeur naar de sauna en stelde daarna de fon- halen waarna men op rustbed den rond een patio kan beko men van de vermoeienissen, die het transpiratieproces veroor zaakt. In de accommodatie zijn ook opgenomen een trainings ruimte met een toestellencircuit om alle spieren goed los te ma- lassagekamer. tein boven het dompelbad in Het ligt in het voornemen, dat het hij voor ƒ250 van de gemeente huurdè. Zoals ook uit de naam van de sportschooleigenaar spreekt bleek hij in het contact met de gemeente ook een zeer vasthoudend man, die niet rust te voor hij een plaats in het uit breidingsplan Binnenhof kreeg toegewezen. werking. Na de officiële openingshandelin- - gen gaf de heer Theo van Houdt aan het gezelschap genodigden (wethouders van Leiderdorp en andere gemeentelijke autoritei ten, familieleden en vrienden) een uiteenzetting over de wer- felng van de saunainrichting. Na een verblijf in de doucheruimte gaat de saunaliefhebber de ka- bine in (daarin is ruimte voor met een sportzaal. De grond daarvoor is reeds gereserveerd, zodat ook de judo-activiteiten en de clubs voor functionele gym nastiek en conditietraining voor een deel aan de Luykendreef kunnen worden geconcentreerd. Bij het complex in zijn huidige vorm is ook een bar, die uitslui tend toegankelijk is voor de le den van de sportschool en de gebruikers van het instituut. 20 personen) om op tempera- Bij de opening memoreerde de tuur te komen. Daarna gaat heer Van der Have hoe de heer men onder de koud edouche en in Van Houdt 7 jaar geleden in het dompelbad. Die cyclus dient Leiderdorp begon met zijn men verschillende malen te her- sportschool in twee lokalen, die Corrosie op bouwwerk van zestig miljoen Drie jaar na de ingebruikname begint het kantoorgebouw van de Nationale Nederlanden aan d Prinses Beatrixlaan in Den Haag haar glans te verliezen. De aluminium gevelbeplating van het bouwwerk, dat zestig miljoen heeft gekost, wordt dof en de directie stelt de anneer, de HBM, aansprakelijk. De beplating is momenteel aan corrosie onderhevig, terwijl deze tegen alle weersomstandig heden bestand zou moeten zijn, zo redeneert men. De HBM be spreekt nu met 'de Nationale Nederlanden in hoeverre de toe laatbare grens van corrosie is overschreden, want de HBM is van mening, dat aluminium al tijd corrodeert. instituut nog wordt uitgebreid De opening werd ook opgeluisterd door mevr. Rohmer, mens de leerlingen van de sportschool een geluidsinstalla tie aanbood en de verwachting uitsprak dat de Leiderdorpers geen drempelvrees zullen heb ben voor het sauna-instituut, waarin men vergeefs naar drempels zal zoeken. De tarieven voor een saunabad, inclusief het gebruik van de trimtoestellen bedraagt 9 een 10 badenkaart kost 80 en de prijs voor een jaarabonnnement kost 300. Leden van de sport school hebben een reductie van ƒ1. Burgemeester M. A. bad in werking. SASSENHEIM De Sassenheim se winkeliers, die de SAMA-ze- gelactie voeren hebben voor dit jaar weer besloten «en Slnt-Ni- colaas-actie te houden voor de Stichting Sport en Recreatie Ge handicapten Bollenstreek. Vorig jaar december bracht een soort gelijke actie ruim 14.000 op, waarmee genoemde stichting veel heeft kunnen doen op het gebied van sport en recratie. Actie-leider is de heer G. Th. Bel- jaars te Lisse, die met de erva ringen van vorig jaar, aan het schaven is gegaan bij de opzet van de plannen van dit jaar. Ui- De Spartaan won met zeven kilo verschil DORDRECHT/LEIDEN De Leidse Krachtsport Vereniging De Spartaan heeft de eerste competitiewedstrijd tegen Her cules gewonnen. De Leidse ge- wichtheffers kregen in totaal 795 kg. omhoog, 7 kg. meer dan hun tegenstanders. Marijt kreeg bij het trekken en stoten 172.5 kg. omhoog, Anneeze 200 kg, Fillipo 210 kg, Sanders 242,5 kg en Van 't Riet 255 kg. BOSKOOP Burgemeester van Dedem opende zaterdagmorgen het nieuwe gedeelte van „Ons Jeugd- j huis" aan de Julianastraat. De opening geschiedde door het opentrekken van een gordijn, dat hel) oude en het nieuwe scheidde. Daar achter bevonden zich de „knutselkinderen". Al enige jaren heeft „Ons Jeugdhuis" het gebouwtje aan de Julianastraat in gebruik voor de creatieve activiteiten. Toen de gelegenheid zich voordeed heeft men de grond achter het gebouwtje gekocht en er een nieuw deel aangebouwd. Op de foto: een overzicht van de nieuwe zaal van „Ons Jeugdhuis". N1EUWVEEN Koos Ver laan, spits van het eerste van Zevenhoven heeft de eerste prijs gewonnen in de toto, die bij de wedstijd Ni- colaas Boys - WSE (0-1), topper in de afdeling Gouda zondag, werd gehouden. Hij ontving een autoped. De Nieuwvener Jan v.d. Berg won de tweede prijs, een taart en zijn dorpsgenote Mary van Eijk de derde, i taart. LEIDEN De Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging heeft gisteren tijdens de traditionele Maria- Moederochtend van oktober ook de nodige aandacht geschonken aan het 25-jarig bestaan van de Sted. Vrouwenbeweging. Niet minder dan 100 dames waren aanwezig bij het feestelijk ont bijt in het Antoniusclubhuis na de Eucharistieviering in de Har- tebrugkerk. De zaal toonde als alle jaren ook weer een over vloed aan herfstbloemen. Zo ook het toneel waar het Lourdes- stond opgesteld. Voorzitster mevr. Uphoff-Visser memoreerde in het kort de ge schiedenis van de Beweging die in 1947 van de grond kwam on- LEIDEN Een golf van inbra- ken is dit weekeinde door Leiden gegaan. der leiding van mevr. Van Ooij- en, voorzitster en de dames In de nacht van vrijdag op zater- Driessen (secretaresse) en De Groot, penningmeesteresse. Er is in die tijd veel werk verzet; leerzame en ontspanningsavon den, excursies, huisbezoeken. Na het ontbijt en de koffiepauze werd een goed programma ge bracht door mevr. Nijssen-Van Leeuwen (declamatie) en mevr. Crispijn (zang), die aan de pia no werd begeleid door de heer Rijnbeek bij enkele bekende klassieke liederen zoals het Ave Maria van Schubert, het Largo van Handel en het Agnus Dei van Bizet. De zaal zong tenslotte ook een speciaal jubileumlied op de me lodie van het Slavenkoor. dag werd in twee schoenenma gazijnen in de Haarlemmer straat ingebroken. Bij de een werd een kassa met onbekende inhoud weggehaald. Deze werd later in de Hooglandsekerksteeg leeg teruggevonden. In de ande re zaak was een grote ravage aangericht. Spuitbussen warer. leeggeschoten op de vloer, toon bank en ramen, een grote partij herenschoenen was weg en de telefoon van de muur gerukt. In dezelfde nacht werd ook in kleu terschool Hummeloord aan de César Franckstraat de boel overhoop gehaald. Schuurpoeder en speelgoed waren door ge bouw gestrooid. Twee woningen aan de Rossinistraat zijn door zocht. Uit beide huizen werden geldbedragen gestolen. teraard wordt de heer Beljaars bijgestaan door het hele be stuur, o.a. bij de grote propa ganda die de actie zal onder steunen. Over de actie waaraan een ieder z'n steentje kan bij dragen. Kan reeds het volgende vermeld worden. Zo zullen de deelnemers op een eenvoudiger wijze aan een bewijs van deel name kunnen komen en zijn er veel meer prijzen en premies te verdienen. De deelnemers heb ben b.v. zelfs twee kansen op één lot, terwijl er in de actie al lerlei attractieve, maar ook nut tige mogelijkheden zijn. He< bedrijfsleven, dat op een of an dere wijze medewerking wil ge ven, b.v. door het beschikbaar stellen van giften op prijzen wordt verzocht zich te melden bij de actie-leider Jan Steen- straat 53, Lisse, tel. 02521-15872. e aan deze actie verbonden prij zen en premies zullen geduren de de hele actie zijn te bezichti gen in de etalage van „de Gas- specialist" Hoofdstraat 251 te Sassenheim. Koffiezet apparaat veroorzaakt keukenbrand LEIDEN - Een keuken van ce huis aan de Rijnsburgerweg Is gisterennacht bijna geheel uit gebrand. Een koffiezetapparaat was uitgeschakeld. Door de w: teontwikkeling was de erboven hangende houten kast gaan smeulen. Doordat de kast naar beneden viel, werd de bewoner wakker. De politie heeft met de in huis aanwezige blusapparaten het vuur gedoofd, waarna de brandweer het bluswerk heeft afgefoaakt. Weer ongeluk op berucht kruispunt NOORDWIJKERHOUT Op het beruchte kruispunt Langelaan— Gooiweg, nabij Leeuwenhorst, heeft gistermiddag weer een ern stig ongeluk plaatsgehad. Een Daf, bestuurd door de heer W. uit Leiden, werd in de flank ge grepen door een Renault. In to taal vielen er 6 gewonden, van wie er drie moesten worden op genomen in het Academisch zie kenhuis. De toestand van de be stuurder van de Renault, de heer Jonathans (45) uit Den Haag, is nog steeds kritiek. LEIDEN Meer dan 100 missionarissen, priesters, zusters en broeders, waren zaterdagmiddag op het j Open Hof, dat door de Dekenale Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking werd georganiseerd in het Agneslyceum. De missiewerkers, die op dit moment in het bisdom Rotterdam op vakantie zijn, wer den toeqesproken door o.m. mgr. Simonis, die zei: dat een Open Hof als dit een mogelijkheid is om I te getuigen van de solidariteit met de kerken-over-zee. Voordat men „informeel" met elkaar van ge- j dachten ging wisselen werd ook nog ingegaan op het resultaat van de enquête, waaraan de op vakantie zijnde missionarissen hadden meegewerkt. In meerderheid gaven de missionarissen te ken-j nen, dat zij het tot hun taak zien leiding te geven bij maatschappelijke ontwikkelingen. Leiding geven op politiek gebied vond men over het algemeen minder gewenst tenzij de politiek in de ontwikkelings landen direct leidt tot armoede en onderdrukking. Markten Wnspeen p. kistA. extra fi.tO—JT.40 AI 4.005.IO All 2.605.40 B extra 7.30 BI 2.60—6.20 Cl 4.70CII 2.10— Bloemkool 6 I 62-110 6 II 25-36 8 I 57—75 8 II 21—40 Breekpeen p. kl»t: 3 20-5.50 57.000 kg waipeen AARLANDERVEEN De heer H. Groen in 't Wout tijdens de jaarvergadering van de EHBO afd. Aarlan- derveen gekozen tot voorzit ter. Hij is de opvolger van de heer W. v. d. Pijl. De heer Th. van Egmond nam het penningmeesterschap over van de heer Sinon. het bestuur werden gekozen mej. C. van Berkel en de heer Schüller. Eind van deze maand start de afdeling met AARLANDERVEEN De bazaar die afgelpen week ten bate van de Gereformeerde kerk in het Dorpshuis Aarlanderveen werd gehou den is een groot succes ge worden. De bruto-opbrengst van de bazaar is 10 mille, AARLANDERVEEN Vrijdag en zaterdag wordt door leden van parochies Ter Aar, Aardam en Aarlander veen een fancy-fair gehouden in het Dorpshuis van Aarlan derveen. De baten vai fancy-fair zijn voor het bis dom Tabora in Tanzania, dat onder de begeleidende zorg staat van het bisdom Rotter dam. De fancy-fair is vrij dag geopend van 7 11.30 uur cn zaterdag van 2 uur cn van 7 11.30 uui HAZERSWOUDE De voetbalvereniging Hazers- wetudse Boys organiseert vrijdag in de kantine een klaverjasavond. De ..zuster vereniging" St. Bernardus doet hetzelfde op deze datum in de kantine van het sport complex aan de Rijndijk; aanvang 20,00 uur. HOOGMADE P. Baak heeft vrijdag met 5783 pun ten de kaartwedstrijd gewon nen, die in Huize v. d. Ploeg ten bate van de bejaarden- kas werd gehouden. J. y Ing eindigde met 5550 punten op de tweede plaats en C. d. Ploeg met 5450 punten op de derde plaats. Vrijdag a.s. wordt er gekaart in rest. De Does; aanvang 20.00 uur. LEIDERDORP De raads commissie voor financiën en belastingen vergadert woens dagavond a.s. in het gemeen tehuis. Op de agenda staat o.m. verhoging van een aantal plaatselijke belastin gen en bepaling van de ur* gentie van een aantal kredie ten. LISSE Woensdag wordt in Lisse grof huisvuil opge haald in wijk 3 (dinsdag- wijk), wijk 5 (vrijdagwljk en flats in Meer en Duin) en in wijk 4 (aonderdagwijk). LISSE A. van Briemen heeft de dagprijs gewonnen tijdens een viswedstrijd van visclub Advendo. Van Brie- men won ook de zgn. excuss- wedstrijd. De dagprijs voor de grootste voorn was voor W. Vermeij. Op 28 oktober wordt de laatste viswedstrijd gehouden. De feestelijke prijs uitreiking heeft plaats op 3 november. LEIDERDORP De Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Lei derdorp vergadert woensdag avond a.s. in de Scheppings- kerk. De heer Knegt van het Wereldnatuurfonds houdt een lezing over zijn reis naar Zuid-Amerika. ZOETERWOUDE Mor genavond wordt in 't Spinne- web de 2e open avond gehou den en wel voor jongens en meisjes die de lagere school verlaten hebben. Ook niet-le- den van de clubs zijn van hurte welkom. Het wordt een disco-avond die duurt van 19.00 tof 20.30 uur. - ZOETERWOUDE Het katholiek Vrouwengilde orga niseert a.s. woensdag een ex cursie naar Kon. Delfts aar dewerkfabriek „De Porceley- ne Fles". De dames die zich reeds opgaven vertrekken om 13 uur vanuit de Wei poort en 'n kwartier later vanaf het Don Boscohuis. De jaarvergadering, met be stuurswisseling, wordt op 25 oktober gehouden, na de pauze wordt er bingo ge speeld. ZOETERWOUDE Door het vertrek van de heer Th. Sluis was het nodig dat een andere parochiaan zou wor den voorgedragen als lid van het Dag. bestuur van de de kenale financiële commissie. Voorgedragen en door de bisschop benoemd is de heer F. Giezen Zuidbuurtseweg 19. ZOETERWOUDE Woens dagavond komt het gemeen telijk overlegorgaan voor het midden- en kleinbedrijf waarin ook een viertal on dernemers zitting heeft voor de eerste keer in (besloten) vergadering bijeen. ZOETERWOUDE De Al gemene Kerkbijdrage blijkt in het eerste jaar dat zij in de parochie van St. Jans Ont hoofding werd ingevoerd be hoorlijk te voldoen. Van de toegezegde 86.000,- was op 13 oktober 67.385,06 te ont vangen. ZOETERWOUDE Aan de nieuwe cursus voor jeugdlei ders welke morgenavond in het clubhuis van Sint Ber nardus start nemen 7 leden van SJZ deel. Drie andere SJZ-ers beginnen volgende week aan een scheidsrech- terscursus welke door de LVB wordt georganiseerd.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5