ALPHEN HULDIGDE ZILVEREN PASTOOR Meeuwenoord in het „Kraamdel" feestelijk geopend J(t(\ P. Seysener 25 jaar priester Overlegorgaan Rijnstreek heeft 71 mille nodig Waardering voor 100-jarige hard draverij verenig? ng J. Passchier kreeg zilver Or. Nassau bij pensionering „Wasbeek'' sloot seizoen af met diploma-zwemmen Markten PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 2 OKTOBER 1972 Onderwijs- zilveren priester een reeks boeken en een bandrecorder aangeboden Op de drukbezochte receptie vestigde voorzitter v. d. Wakker de aan dacht op de vele vriendschapsbanden van pastoor Seijsener in heel de gemeente. Burgemeester Gallas wenste de jubilerende pastoor geluk namens de gehele Alphense gemeenschap. De heer S. Manders, voorzitter van de liturgische; feest- en inzame lingscommissie, overhandigde pastoor Seijsener namens de parochie een reeks boekwerken. De jubilaris ontving van zijn parochianen een cassetterecorder. Dominee Hoogendijk bood namens de her vormde en gereformeerde gemeenten een geschenk onder couvert expositie in De Bron geopend ALPHEN Burgemeester Gallas heeft zaterdag de onderwijsten toonstelling in „De Bron" ge opend. In zijn openingswoord wees, de burgemeester erop dat deze expositie veel zal bijdragen tot een beter begrip van de schooljeugd voor industrie, han del, transport en geldwezen. 1 In dit verband kan de lagere schooljeugd en leerlingen van het voortgezet onderwijs op de expositie het functioneren van i een serie toonaangevende Ne derlandse bedrijven. Namens de Centrale kamer van handelsbe vordering. die de expositie orga niseert, geeft mevrouw Engel vaart op de expositie uitleg aan de bezoekers over welvaart, leef- en werkklimaat, werkgele- genheid en ontplooiing van de inidividuele mens. I Namens de parochie werd de ALPHEN In het nieuwe kerkelijke gemeenschapscentrum De Bron is gisteren het zilveren priesterfeest gevierd van pastoor Jac. P. Seijsener van de parochie De Heilige Geest. Een plechtige eucharis tieviering werd door de jubilaris zelf gecelebreerd Het gemengd kerkkoor onder leiding van de heer J. van Leeuwen zong in het Ne derlands. De H. Mis werd o.a. bijgewoond door burgemeester Gal las en echtgenote en door enkele andere gemeentelijke autoriteiten. De predikatie werd verzorgd door pater W. Happel uit Rotterdam, de pastoor van de jongeren in het dekenaat Alphen. Hij vergeleek het geloven van 25 jaar geleden met het geloven van nu. Volgens hem zijn er uiterlijk grote verschillen. NOORDWIJK - De nieuwe mane ge van de firma Meeuwenoord in de Noordwijkse Noordduinen is zaterdagmiddag onder massa le belangstelling van genodig den, vrienden en bekenden offi cieel in gebruik genomen. Aan deze blijde gebeurtenis werd van vele zijden luister bijgezet. Voorafgegaan door de pittige feestmuziek spelende „Echo der Duinen", compleet met majoret tes in groot tenu, zette zich bij het oude bedrijf aan de Noord zeestraat een lange stoet in be weging van open landauwers met genodigden en daarachter Angelique, Gustaaf, Hannibal, Flicky, Gipsy, Manuela, Blacky De Piepkuiken: nieuwe peuter speelzaal in Alphen-west ALPHEN Dankzij een initiatief van de dames Peeters en Schrijver is Alphen-west in het bezit gekomen van een peuter speelzaal, de tweede in Alphen. De nieuwe peuterspeelzaal is in gericht in het gebouw van de Kapitein Jonkerstichting van de Zuid-Molukkers aan de Dennen- Zaterdagmorgen was de officiële i opening. Die werd o.a. bijge woond door mevr. Gallas, die enkele jaren geleden een van de stuwende krachten was achter j de oprichting van een Stichting Peuterspeelzalen. De naam van de zaal werd „Piepkuiken". De peuterzaal is voorlopig drie och- tenden per week open. De speel zaal is in principe bestemd voor peuters uit Alphen-west. en hoe de levende have van ma nege Meeuwenoord verder mag Bij de nieuwe manege, gesticht in de omgeving van het „Kraam del", waarin het rood-wit-blauw en oranje vrolijk wapperde, werd de fleurige stoet opge wacht door een menigte van heinde en ver gekomen ruiter- vrienden. Burgemeester mr. J. M. Bonnike hield een feestrede, waarin hij opmerkte, dat tegenwoordig bij na dagelijks melding wordt ge maakt van sluiting van bedrij ven, doch dat men in Noordwijk nog steds voortgaat bedrijven te openen. „Vijftien jaar geleden bent u, mijnheer Meeuwenoord, met een ezeltje op het strand begon nen, en thans neemt u deze fraaie manege met meer dan twintig paarden in gebruik die wellicht uniek is in Nederland". Mr. Bonnike releveerde verder de langdurige onderhandelingen en studie, welke aan de bouw voor af waren gegaan. Planologen en stedebouwkundigen hadden zich in het project verdiept en de ge meenteraad van Noordwijk had zich vele malen over de plannen gebogen. In zijn met geestige anecdotes doorspekte toespraak haalde de burgemeester de historische achtergrond op van het „Kraamdel", waarin de jeugdi ge Zandvoortse Elsje Lakeman een rol had gespeeld. Zonder domicilie en zonder middelen van bestaan had deze jongeda me zich enkele dagen in Noord wijk opgehouden en toen bleek dat zij in de laatste periode van zwangerschap verkeerde, had de maire zo noemde men de burgervader in het begin van de 19e eeuw haar door veld wachter Gerrit Slats naar de ouderlijke woning laten bren gen. De volgende dag liep Elsje echter weer naar Noordwijk te rug, en „ronddwalend in de dui nen vlijde zij zich neer in de vallei, waar de ooievaar haar tussen de doornheesters een vle selijk roosje bracht". „U ziet dat de romantiek altijd verbonden is geweest aan de plaats waar thans de heren Meeuwenoord hun manege heb ben gesticht" concludeerde bur gemeester mr. Bonnike. Tot be sluit zich richtend tot de heer Arie Meeuwenoord: „U praat met de paarden, zegt u. Wilt u ze namens mij gelukwensen". Hetty en Hanneke Meeuw'enoord, tweeling van acht jaar en klein dochters van de stichter van het bedrijf, knipten daarna met een gouden schaar het lint door, dat de ingang van het .manegeter rein van de buitenwereld scheidde. Glorieus maakte de stoet rijpaarden vervolgens haar intocht in de stallen, die alles aan modern comfort bie den, dat paarden zouden kunnen wensen, die de haver verdienen. De ingebruikneming van deze stal moet voor paardenliefheb bers als Arie Meeuwenoord en zijn hem steeds terzijde staande vrouw, en niet minder voor zoon Niek en diens charmante echtgenote een groots en onver getelijk moment zijn geweest. De ruitervrienden van manege Meeuwenoord lieten zich niet onbetuigd. Zij boden de heren Meeuwenoord de springattribu- ten aan, opgesteld in de 40 bij 20 meter grote „bak" op het voorplein. Feestleider J. van den Haak deelde verder mede, dat aan de heer en mevrouw A. Meeuwenoord een bootreis was aangeboden en dan was er nog de schat aan bloemen, bloem stukken en andere geschenken, waarmede vrienden en beken den hun medeleven met deze grote dag betoonden. De tolk van de ruitervrienden was de heer De Roo, die met welkgeko- zen woorden de sfeer in manege Meeuwenoord tekende. Daarna werd een boeiende demonstratie gegeven in de „bak" van de manege, waaraan onder meer medewerkte dr. Vellinga, die Nederland op de Olympische Spelen te Miinchen had verte genwoordigd. Op een receptie in het Casino kwamen zeer velen de heren Meeuwer.oord en hun dames met de opening van hun nieuw hippisch centrum geluk- KOUDEKERK AAN DEN RIJN Ter afsluiting van hei zwem- en badseizoen werd zaterdagmiddag in het Prins Alexanderbad een handicapzwemwedstrijd gehouden waaraan door een grot aantal dames werd deelgenomen. Nadat de dames via een glibberige ronde paal te water waren gegaan moesten een aanlal oefeningen in het water worden uitgevoerd, waarbij het in hoofdzaak ging om het uithoudingsvermogen en de behendigheid van de dames in en onder water. Het moeilijkste was stellig het zich ontdoen van de bovenkleding in het water, waarbij de kledingstukken aan een over het bad gespannen lijn moesten worden opgehangen. Ook het opblazen van een ballon ver eiste nogal wat uithoudingsvermogen. Vele dames kwamen daarbij kennelijk toch nog iets lucht te kort. Niettemin heeft men zich onder leiding van de chef-badmeester de heer Van der Velden uit stekend weten te vermaken, 's Avonds vond er in het Voorhof een gezellig afscheidsfeest plaats. Op de foto: 4e dames in volle actie bij de lijn met de kledingstukken. ALPHEN AAN DEN RIJN Het intergemeentelijk overlegorgaan „Rijnstreek" deze naam moet nog officieel worden vast gesteld heeft voor het komen de jaar een bedrag van 71.279,10 nodig om te kunnen functioneren. De raad van overleg vergadert hierover op donderdag 12 okto ber. In die vergadering wordt ook een beslissing genomen over het voorstel om de naam intergemeentelijk overlegorgaan noord-oostelijk Zuid-Holland te wijzigen in de makkerlijker te hanteren naam intergemeente lijk overlegorgaan „Rijnstreek". Het begrotingsbedrag wil het be stuur als volgt omslaan over de deelnemende gemeenten: Al phen: 33.027,30; Hazerswou- de: 8 649,-; Koudekerk: 3.307,50; Leimuiden: 3.362,40; Nieuwkoop: 7.716,60; Nieuw- veen: 2.787,30; Rijnsaterwou- de: 1.086,30; Ter Aar: 6.142,50: Woubrugge: f. 3.386,70 en Zevenhoven: 1.813.50. In dezelfde vergadering komen ook de reglementen van orde in bespreking en de instructies voor de secretaris en de pen ningmeester. ROELOFARENDSVEEN Zater dagavond werd men in Roelof- arendsveen tweemaal opgeschrikt door de sirene van de nog niet officieel in gebruik genomen nieuwe brandweerauto, welke overigens wel zijn doelmatig heid op deze avond bewees. Om 7 uur werd alarm gegeven voor een brand in een berg af val nabij Heemskerk Sport aan de Alkemadelaan. Er bestond gevaar voor uitbreiding naar de aangrenzende gebouwen. Door het resoluut ingrijpen van het brandweercorps kon dat worden voorkomen. LÏ5SE Algemene waardering. Dat oogstte het bestuur van de harddraverijvereniging Lisse en Omstreken zaterdagmiddag op een receptie in kasteel Keuken hof. De receptie werd gehouden ter gelegenheid van het 100-ja- rig bestaan van de harddrave rijvereniging en vormde tevens de afsluiting van de Lissese Na jaarsfeesten. Het bestuur van de harddraverij- vereniging nam o.m. de geluk- wensen in ontvangst van loco- burgemeester Mesman, die het werk en de verdiensten van de vereniging „onvoorstelbaar" noemde. De heren De Poorter en Berg van de Ned. Draf- en Rensport spra- I ken hun verwondering uit over 1 het feit dat de kortebaandrave- rij in Lisse nog steeds bestaat. Vele traditionele draverijen in Nederland zijn opgeheven. Het bestuur werd verder - ook o.a. gecomplimenteerd door kapitein j Ee'jaa.s, die in net bijzonder dank zegde voor de manier waarop de gehandicapten aan de feesten hebben kunnen deel- Na de receptie bracht de harmo nie Canita Tuba het bestuur een serenade. Pastoor Mussert wordt vrijdag geïnstalleerd WARMOND Pastoor P. C. N. Mussert, de nieuwe herder van de St.-Matthiasparochie in War mond, wordt vrijdagavond a.s. tijdens een eucharistieviering die om 19.30 uur begint, geïn stalleerd. Zaterdagmiddag is er in het Trefpunt voor het War- mondse verenigingsleven gele genheid kennis te maken met de nieuwe pastoor. NOORDWIJK Brigadier J. P. Passchier heeft zaterdag bij zijn afscheid van het Noordwijkse po litiekorps de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau gekregen. De on derscheiding werd hem in zijn woning opgespeld door burge meester mr. J. M. Bonnike, die met een deputatie uit het korps namens de gemeente en het korps de nodige woorden van waardering en dank kwam spre ken. De heer Passchier, die in 1945 toetrad tot het voormalige korps hulppolitie en regelmatig carriè re maakte, gaat in afwachting van zijn pensionering met het bij de politie gebruikelijke func tioneel leeftijdsontslag. In Noordwijk kent men brigadier Passchier als een man met een formidabele parate wetskennis. Hij was o.m. belast met de con trole op de Arbeidswet, de Vei ligheidswet en andere ingewik kelde onderdelen van de Neder landse' wetgeving. Hij was ook belast met de controle op de kampeerterreinen in het Lange- veld. Zijn streven was steeds het Langeveld goed te houden en daarbij ging hij voor niets en niemand opzij. ALPHEN AAN DEN RIJN Een groot aantal aangeslotenen op de draadomroep van de gezamen lijke kerken in Alphen aan den Rijn hebben zaterdagmiddag in de grote kerkzaal van De Bron in Ridderveld genoten van een bijzonder geslaagd concert door het Christelijk Gemengd Zang. koor Con A more onder leiding van dirigent Siem Cock. Mede werking werd verleend door me vrouw J. Göbel-Godthelp (zang) Cock de Jeu trompeten Bert Langeveld (orgel). Hil Dirkza ger praatte de verschillende nummers aan elkaar, waarbij hij dikwijls een bijzonder punti ge conference weggaf. SASSENHEIM Voordat het zwembad ..Wasbeek" werd gesloten had zaterdagmiddag nog dip'.omazwemmen plaats. Alle jongens en meis jes, die opgeleid werden door badmeester an Dijk en z'n staf, 75 voor het A-examen en 48 voor het B-examen, slaagden. Voor het A-diploma slaagden: Gijsbert Olsen; A. E. v.d. Kraan- Vonk, Renatus Ippel, Michel Ippel, Jules Ritzen, Martin Colijn, Dieuwertje de Mooy, Linda van Laarhoven, Barbara Romscm, Maartje van Overvliet, Agatha van Beelen, Gerrit Duim. Aldert West ra Hoekzema. Robertus v.d. Zwet. Alexandra Krouwel, P. Berg. J. Luyk-van Zanten. B. Juffermans, Marianne Geerlings, Aart van Kapel A. Niccla-v.d. Voet. M. Geerlings. Martinus van Dorp. Koen van Ruiten. Eric Weyers. Charlotte Oele. Petronella Ruygrok, Catharina v. Rijn; Marcel Meruer, Maria Zaal. Hermanus Molenaar, Monique van Hemert, Margaretha Zwetsloot, Arjan van Dorp. Elisabeth Logher. Anna Koning. Eddy v.d. Berg. Sytze van Heeteren. Marcel Verschoor, Berend Kroeze, Nicolaas Schmidt, Richard v.d. Kraan. Josepha v. Vliet, Catharina Westgeest, Marcel Brussee, Marion Haver, Petronella Hendriksen, Johanna Hendriksen, Maria v.d. Mey, Heidy Jie, Johnny de Zwart. Saskia Berfors, Cornelia Minnes, Marianne de Vries, Caroline de Kceter, Wim de Koster. Hubert v.d. Plas Petrus v.d. Plas, Johan de Bruin, Caroline Vergeer. Margaret Hoekstra, Nico Overvliet. Lucia Dirven, Inge- j borg Uitendaal. Gerrit Berghorst. Pauline Hallink. Bernard Baak, i Eugène Wagenaar. Annie de Vries, Clemens Kaptijn. Apolonia Homan. Rob Wesseling, Erik Brussee, Jolanda v.d. Wetering. Voor het B-diploma slaagden: Ernestine Vis. Johan Homan. Maria Blcm, Leonie Mcolenaar, Yvonne Slootweg. Esther Scultz-v.d. Haegen, j Joseph Haverkort. Catharina Verhoog. Petrus van Vliet, Sandra Kroeze Peet Eikhuizen Ans v.d. Berg; Robert Roodzant; Cornelis 1 v.d. Plas, Petronella Zwetsloot. Ronald Krouvel. Mariene v.d. Luit: Robert Rewijk. Simon Eikeleboom. Wim Ziet, M. P. M. Helmus-Meeuwissen. Marianne Hocgervorst. Martin v.d. Geest. Harry v.d. Geest, Catharina v.d. Zwet, Corry Vergeer, Wim v. Biezen. Henny Fehling. Alex v.d. Mev. M. v.d. Berg, Petrus Rewijk. Wim Stut, Ben Ba3k, Margaretha Zwetsloot, Marieke de Boer. Irene Zonneveld. Franciska Vos, Petra Vos. Marcel van Zeyl, Onno i Pou'.v. Marian Ceelings. Floor Doing, Kees van Diest, P. Berg. j Av. Kapel, C D. M. Jonkman-Janse, Yvonne van West. 6S. Sim Ke< hid Beauty. Ye t Wit. Arthur. Anne Marie Trosanjers 1.50 Montbretla 60—

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4