Toekomst wijk Noord-Hofland vrij onzeker i 1 b Goede zaken op jaarmarkt Nutsstichting bouwt be j aardenwoningen in Alpen Ridderveld Op vrijdag koopavond in Alkemade A Realisering hangt af van beslissing provincie en rijk OOK Wat u moet weten OOK Wat u moet weten Markten Snackbarhouder in de clinch met Rijnstreek Nieuws van de Leidse universiteit n LEIDSE COURANT DINSDAG 26 SEPTEMBER 1972 DINSI Voorschoten De toekomstige wijk „Noord-Hofland" in Voor schoten zit vol onzekerheden. Vrijdagavond zal de Voorscho- tense raad weer besluiten dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor het gebied be streken door het complex „Noord-Hofland" alsmede de gronden omvattende het land goed „Berbice". Het is eenzelf de besluit als werd genomen in de raadsvergadering van 21 ok tober 1971. Omdat een dergelijk besluit maar een geldigheids duur heeft van een jaar krach tens artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vindt deze herhaling plaats. Met een dergelijk besluit wordt beoogd de desbetreffende gron den te beschermen, teneinde te voorkomen, dat deze terreinen door het oprichten van bebou wing en het uitvoeren van wer ken en werkzaamheden minder geschikt worden voor de reali satie van een bij een bestem mingsplan t# geven bestem ming. Waarom Is Voorschoten zo traag met de realisatie van het be stemmingsplan Noord-Hof land"? Het vaststellen van een bestemmingsplan is in deze tijd voor een gemeentelijke overheid allerminst een sinecure. Vertra- heden, waarop Voorschoten nau- gend werkt zeker de inspraak welijks of in het geheel geen in- van de burgei en dat is ook vloed kan uitoefenen, voor „Noord-Hofland" een ze- De start, thans ongeveer zeven kerheid, maar de grootste ver- jaar geleden, was al moeilijk, traging in dit gebied wordt ver- Na aankoop van diverse terrei- oorzaakt door tal van onzeker- landgoed „Berbice" een servi tuut had rusten op de gronden, welke het landgoed vrij uitzicht garandeerde. De afkoop van dit servituut vergde financiële of fers en de eerste vertraging. werd geconstateerd dat het Volgens het rijks- en provinciaal wegenplan komen er in „Noord-Hofland" diverse be langrijke verkeersaders. De be kende rijksweg 11, waarover nog steeds verschil van mening bestaat hoe deze weg moet lo pen, de niet minder bekende provinciale weg „Leidse Baan", het spoorwegplan bij „De Vink", de Vijf Meilaanbrug en de harmonische verbinding met de Leidse Stevenhofjespolder. Rijksweg 11 was volgens eerste aanleg een regelrechte bedrei ging voor het landgoed „Berbi ce", dat door deze rijksweg de 21ste eeuw niet zou halen. Ver plaatsing van de Rijksweg 11 betekende voor Voorschoten het verliezen van duur aangekochte grond voor de woningbouw. Tenslotte heeft Voorschoten voor dit laatste gekozen. De „Leidse Baan" is nog niet „van de baan" en met deze „Leidse Baan" valt of staat het Gordelproject, dat volledig is afgestemd op de vestiging van een nieuwe N. S. - halteplaats „De Vink" bestemd o.a. voor de wijk Leiden Zuid-West. Dit pro ject kan alleen tot stand komen indien de gemeente Leiden vor deringen maakt met de bouw van de brug over het Korte Vlietkanaal in het verlengde van de Vijf Meilaan. Grote on zekerheid bestaat er ook nog over de plannen van de N. S. om de spoorbaan Leiden - Den Haag v.v. ter plaatse wel of niet op te hogen. Thans zet de derde wethouder van openbare werken van Voorscho ten zijn tanden in de wijk „Noord-Hofland". De eerste wethouder drs. A. F. van der Laan (KVP) had met veel moeite in overleg met de P. P. D. (Provinciale Planologische Dienst) een plan rond en be sprak dit met de bewoners van de wijk. Het plan werd door de wijkbewoners niet acceptabel geacht. Inspraak van de burge rij is in Voorschoten een groot goed en daarom werd in samen werking met de wijkcontactraad „Noord-Hofland" een ander plan gemaakt. Hiermede belast te zich de tweede wethouder mr. R. W. Baron de Vos van Steenwijk. Tijdens een hearing kon de wijkcontactraad en de gemeenteraad zich in grote trekken verenigen met het nieu we plan, dat meer laagbouw en minder hoogbouw beoogde. Het plan ging naar G. S. en hoewel nog geen uitspraak is gevallen, blijkt o.a. de P. P. D. weer eni ge bezwaren te hebben. Slacht offer hiervan is o.a. Humanitas, dat het plan voor de bouw van een bejaardentehuis voorlopig niet door ziet gaan omdat er bouwtechnische bezwaren zijn en planologische. De derde wethouder mr. H. Koet- ser (VVD) kreeg vorige week de ondankbare taak om tijdens een commissievergadering mee te mogen delen dat Voorschoten nog ver af is van een vaststel ling van een bestemmingsplan. De wijkcontactraad „Noord-Hof land" vindt het allemaal te traag gaan en is bezorgd voor de leefbaarheid van dat gedeel te van „Noord-Hofland" dat wel tot stand is gekomen. De wijk heeft nog steeds een nood-win kelcentrum en weinig mogelijk heden om de eigen jeugd crea tief bezig te houden door het ontbreken van een ontmoetings centrum. De gemeente Voor schoten ziet het niet zo somber in en wijst op het scholencom plex met o.a. een grote aula, een eigen gezondheidscentrum en noodwinkels, die volledig voorzien in de direkte levensbe hoeften. Noord-Hofland is een wijk, die thans nog vol onzekerheden blijft omdat realisering afhangt van beslissingen, die genomen worden door rijks- en provincia le overheid. DEN hechi te gei is ge voors ter \n Po sp UTRECI rechte: HAZERSWOUDE - Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat de openbare ver gadering van de raad der gemeente Hazerswoude don derdag aanstaande eerder dan om 20.00 uur begint. Eerder heeft de PvdA-er P. Oosterhoff al bij het college van b. en w. gepleit voor een ander aanvangsuur, ten ein de publiek en raadsleden in de gelegenheid te stellen om de tv-reportage van de voet balwedstrijd Ajax—Indepen- diente (aanvang 20.15 uur) te zien. De gezamenlijke frac ties van AR, CHU en KVP (samen negen van de dertien raadszetels) hebben intussen ook al te kennen gegeven dat ze graag voor de aanvang van de tv-reportage de raadszitting achter de rug willen hebben. HAZERSWOUDE Hazers- woudes burgemeester J. ten Heuvelhof houdt wegens va kantie op dinsdagen 3 en 10 oktober geen spreekuur. In spoedeisende gevallen kan men een afspraak maken met locoburgemeester P. A. Th. v.d. Werf, Pieter Brueg- helstraat 1, Hazerswoude- dorp (01728-9618). SASSENHEIM De Alge mene Sociëteit voor Bejaar den is vandaag in hotel Het Bruine Paard weer van start gegaan. De Soos is voortaan weer elke dinsdagmiddag. LEIDEN Tot 31 oktober exposeert Amp Smit schilde rijen en aquarellen in Gale rie Van der Vlist, Boter markt 3. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot en met zaterdag. HAZERSWOUDE Sjaak Mourits, Jan Kooter, Boy van Strien, Willem-Jan Loomans, Els Droogh en Else Menken hebben zich ge plaatst voor de eindstrijd van het damkampioenschap van de derde-klas-leerlingen van de St. Michaëlschool te Hazerswoude-dorp. Jos de Groot, Monica Groenewegen. Marcel de Ruiter en Wim Kooter gingen bij de vierde klassers over naar de slot- ronde en Peter Menken, Martien Out, John van Strien en Fred Timmermans bij de vijfdeklassers. De zesdeklas- sers Wim Adrichem, Peter de Groot, Paul van Nierop, Heieen Loomans, Jos Stol wijk, Ria van Zuilen, Ri chard Stolwijk, Theo van de Ven, Bettina Vriesekoop en Ton van Wijk plaatsten zich bij de zesdeklassers. De or ganisatie van het scholieren- damtoernooi berust bij Samen Samen Sterk heeft de eerste HAZERSWOUDE Het tweede tiental van de Ha- zerswoudse damvereniging San Sterk heeft de eerste competitiewedstrijd, tegen WDG 2 uit Wassenaar, om gezet in een monsterzege: 18—2. Alle spelers van Sa men Sterk kwamen ongesla gen achter de damborden vandaan: J. Lourier en W. Pannebakker moesten een tegenstander slechts een re mise toestaan. Samen Sterk 3 startte ook al goed, getuige de zij het nipte 119 winst op de reserves van Lisse. LEIDSCHENDAM Zater dag 30 september zal er bij de fietsenstalling voor het gebouw van Vroom en Dreesmann in „Leidsenha- ge" een vredesmarkt worden gehouden, georganiseerd door de Leidschendamse Raad van Kerken en de We reldwinkel Leidschendam. Er zullen verschillende groepen aanwezig zijn die informatie geven over de mogelijkheden die er voor iedereen zijn de wereld dichtbij en veraf be ter bewoonbaar te maken. De Werkgroep Kerk en Samen leving zal informatie geven over het milieuvraagstuk, de adoptiegroep van Amnesty International en de gezamen lijke bibliotheken zullen in formeren over het thema van de Vredesweek „De macht van Europa". Twee voorstellingen voor de bejaarden LISSE In het kader van de door de 100-jarige harddraverij- vereniging georganiseerde Na jaarsfeesten werd in Lisse giste ren voor de tweede maal een jaarmarkt gehouden. Reeds zeer vroeg in de morgen was er in de Kanaalstraat een grote bedrijvigheid. Tegen tien uur werd de markt ge opend door de voorzitter van de Commissie Najaarsfeesten de heer A. P. van Berkel. Dat ge beurde in aanwezigheid van o.a. loco-burgemeester Mesman en echtgenote. De heer Donker sprak namens het hoofdbe stuur van de Markt-, Straat- en Rivieilhandel. Hij had veel res pect voor de organisatoren van deze markt en complimenteerde de heer Bruggetman en zijn me dewerkers voor de perfecte or ganisatie. Conclusie van de standhouders na afloop van de markt: er zijn goede zaken ge daan. De najaarsfeesten in Lisse zijn overigens in volle gang. Gister middag werden de 65-plussers een feest aangeboden in Gasten- RIJNSBURG Woensdag 4 oktober zal burgemeester Koomans het nieuwe clubge bouw van de voetbalvereni ging Rijnsburgse Boys ope nen. Dat zal gebeuren om zeven uur, daarna hoopt het bestuur het gebouw aan le den en belangstellenden te presenteren. In het gebouw zijn ondergebracht drie kleedkamers, waaronder één voor de scheidsrechter, een bestuurskamer, een massa ge/EHBO ruimte, een berg- hoken een kanitne. VOORHOUT De postdui venvereniging De Voorhouter hield afgelopen weekend de laatste wedvlucht van het seizoen. De vlucht ging van af St. Chislain; afstand 204 km. De eerste duif kwam om 10.58 uur aan. De eerste tien aankomende duiven waren van: 1. J. Berg, 2. A. Die mei, 3. J. Luynenburg, 4. v. Schie-Meeuwissen, 5. J. Berg, 6 Th. van Schie, 7. L. v. Steyn, 8. J. Berg, 9. A. Diemei en 10. L. Bax. KATWIJK 25 sept. groente: Was- peen p. kist A extra 5.505.60, AI 3.50—4,50. An 2.60-5,80. B extra 7.80. BI 3.20-6.40. Cl 3.00. CTI 1.10 —2,30. Bloemkool 61 50-72. 611 22— 39, 81 50—64. Sn 20—24. 101 40—45, Andijvie 23—40, Sla 14—30. Spitskool 28—57, Rode kool 27, Gele kool 16— 18. Groene kool 1524. Spinazie 24 —47. Uien p. kist 4.20—7.50, Selderie 18—24. Aardappelen 12, Peterselie 25. Bospeen 70—75. Prei 30—63. aan voer 95.000 kg waspeen, 20.000 bloemkolen. r.OELOKARENDSVEEN Bloemen veiling, 25 sept. 1972: Anjers Sim Rose. Rood. Wit. Keefer. Una. Car naval 21—34. Arthur. G.J. Sim, Es- perence, Anne Marle 21—30, Chni^ meur 47. Rozen Garnette, Carol. Roswltha. Faberge 914. Zorlna, Annabel. Sonora 1219. Prominent, Belinda. Nordia 24—31. Roselandla. Carina. Motrea. Douchkn, Spanish Sun, Evergold 21—26. Sonla. Esther Otarlm. Rubinette 30—35. Baccara 55—71. Peer Gynt 63—6S. Carla 33— 45. Nerlne 4153. Heleconla 50. Al- stroemerla IS—27. Gerbera s 30-38. Lelies 26—75. geplozen stuks chry santen Bernstein. Evelyn Bush. Alec Betser. Janet Rowe. Mlgoll 23—37. Asia Lee, Bessie Rowe. Molra. Jo- landa, Breltner 21—30. Hoeks Glorie 53—66. Diplomaat. Cllngendnal, Bornholm 3448. Escorte. Regalia 30—42 p. st. Trosehrysnnten 60—1.40. Idem Jaarrond 1.35—1.90. Tulpen Apeldoorn 4.30—5.00. Eikeblad 30— 60. Freesln's 80—1.65. Montbretla 70—1.25. Gladiolen 1.40—1.80. Llatrls 1.70-2,45, Irissen 2.05—3.30. Ornltho- galum 1.10—1,40 per bos. huis Welkom. De belangstelling was zo groot, dat er twee voor stellingen gegeven moesten wor den. Diverse bedrijven in Lisse hadden eon bijdrage geleverd om het feest te bekostigen. Eén bedrijf had zelfs 1000 gulden ge geven. In Welkom werd o.m. de film ge draaid die onlangs tijdens het jaarlijikse uitgaansdagje van de bejaarden is opgenomen. Men werd verder kostelijk vermaakt door het Trio Max van Os uit Hilversum en de bekende radio- artiest Tonny Schifferstein. ALPHEN In de raadsvergadering van a.s. donderdag komt o.m. de afsluiting van de Aarkade aan de orde. De heer J. Mulder (zijn huisje staat links op de foto) heeft daar overigens al een bezwaarschrift tegen ingediend. De heer Mulder moet na de afsluiting meer dan I kilometer gaan omrijden om in Alphen te komen. „Bejaarden" stuk jonger OEGSTGEEST/LEIDEN In het bericht over de afsluiting van het zwemseizoen in Poelmeer (in onze editie van gisteren) schreven we dat ook enkele bejaardenclubs aan de prestatietochten had den meegedaan. Gistermid dag werd de redactie opge- beeld door enige dames die cr verontwaardigd kond van de den nog niet tot de bejaar den te willen worden gere kend. Ze hadden de vijfen zestigjarige leeftijd nog lang niet bereikt. Dat willen we graag aannemen. Onze excu ses aan deze nog jonge da- ALPHEN De Alphense Nuts stichting gaat 166 bejaardenflats en 10 bejaardenwoningen in de premle-verhuursector bouwen aan de Prinses Beatrixlaan. De benodigde grond koopt ze voor een bedrag van bijna 1 miljoen hij grond kopen voor 72.500 gul den. Zolang de apotheek nog niet gereed is huurt de heer Van Oort een gebouwtje van de gemeente bij het noodwinkelcen- trum aan de Diamantstraat voor 1800 gulden per jaar. gulden van de gemeente. De De heer Joh. Westmaas jr. wil verkoop komt aanstaande dor.- veertien patiowoningen bouwen derdagavond In de gemeente- aan het Groenoord. Voor de raad aan de orde. 8rond moet hiJ 434.000 gulden betalen aan de gemeente. De raad kan dan ook beslissen De raad van Alphen besloot on- over de verkoop van een stuk langs tot een aanleggen en grond aan de Magnoliastraat voor ruim 5,5 ton aan de Inter kerkelijke Stichting voor Be jaardenzorg. Deze stichting wil daar ook al bejaardenwoningen in de premieverhuursector bou- In het complex van de 359 wo ningwetwoningen die de woning bouwvereniging Alphens Belang bouwt in plan Ridderveld I ko- men 3 aangepaste woningen voor minder validen. Dat brengt 38.000 gulden extra kosten met zich mee. De Alphense firma Slingerland en Zoon wil 60 flatwoningen bou wen aan het Groenoordhal. Er is overeenstemming bereikt over de grondprijs: ruim 8.5 ton. Donderdag kan de raad ja of nee zeggen. Apotheker drs. A. van Oort wil een apotheek bouwen aan de Fi- deliohof. Van de gemeente kan richten van een vuilstortplaats aan de Westkanaalweg waarop ook particulieren mogen gaan storten. Het college van B. en W. stellen de raad nu voor daarvoor ƒ4,15 per m3 te gaan rekenen. Het gemeentebestuur stelt tot slot ook voor de panden Kortsteekterweg 17, 19, 21 en 23 onbewoonbaar te verklaren. LEIDEN Zaterdag hield de hengelsportvereniging „Forel" een viswedstrijd in het Oegstgeesterkanaal. De vangst was goed. Er werd 2 maal 2 uur gevist. Uitslag: 1. A. Ooijendijk (4980 gram); 2. L. Vlesveld (4250 gram); 3. J. Eelvensteijn (2190 gram). LEIDEN De „vrouwen ontwikkelingsgroep" van het Leidse Volkshuis is haar winterpregramma begonnen met een voordrachtsavond. Voor de pauze droeg me vrouw J. A. Wesselink-Leng- keek een stuk uit „Si'l de strandjutter" van Cor Bruyn voor. Na de pauze werden nog enige humoristische sketches voorgedragen. LEIDEN Vanavond komt de Algemene Raad van de gemeenschappelijke vuilver werking voor Leiden en om geving in een openbare spoedvergadering bijeen in de koffiekamer van het stad huis, aanvang 19 uur. Ge sproken zal worden over de aankoop van gronden in de Boteilhuispolder t.b.v. het in richten van een vuilstort plaats. VOORHOUT De Ned. Chr. Vrouwenbond vergadert morgenavond in de chr. school aan de Boerhaave- straat. Op het programma staat o.m. een lezing van mej. Braat over Het werk in de Dr. v. d. Berghstichting; aanvang 20.00 uur. HAZERSWOUDE Drie em- ployé's van het waterleidingbe drijf „De Rijnstreek" te Bos koop hebben maandagmiddag om 11.45 uur het woonhuis en de ijssalon annex snackbar van de familie M. Kroon aan het Hazerswoudse Raadhuisplein af gesloten van het waterleiding net. De heer Kroon weigert het dubbele vastrecht, dat volgensj de Rijnstreek van toepassing is op zijn woonhuis en bedrijf te i betalen. De Hazerswoudse middenstander i kreeg de rekening gepresen teerd over de jaren 1970 en 1971, evenals over het eerste half jaar van 1972. „Ik weiger dat dubbele vastrecht te beta- om een punt aan te wijzen, waar ik dan wél water moet ha len". De snackbareigenaar meerrt dat De Rijnstreek een voorbeeld wil stellen door hém, een van de velen die weigeren het dub- belvastrechttarief te betalen, te treffen. Misschien een waar schuwing. Weigering om 2 x vastrecht te betalen len", aldus Kroon, wiens woning en bedrijf ruim twee jaar gele den ook al, zij het voor een half uur, van het waterleidingnet werden afgesloten- „Toen heb ik onder dwang betaald en kwa men dj m.nsen van de water leiding na een half uur weer te rug". Kroon is nu van plan om via de plaatselijke middenstand con tact te zoeken met het bestuur van de landelijke middenstands organisatie om een v"oor hem gunstige oplossing te helpen zoeken. Officieel zou Kroon, zo z gt hij, nérgens water mogen halen, ten einde te voorzien in de behoefte van zijn bedrijf en woning. „Het gekke is, dat men van de kant van De Rijnstreek weigert, 25 jaar koster Zondag waren wij getuige van een plechtige afscheidsmis voor onze pastoor die na negen jaar werkzaam te zijn geweest in de Warmondse parochie ons gaat verlaten. Het was een afscheids- dag, die niets te wensen over liet, hetgeen onze scheidende pastoor dan ook tenvolle ver diend had. Deze dag heeft bij ons nogmaals de vraag opgeroe pen hoe en wanneer het 25-jarig jubileum van onze koster ge- gevierd wordt. HOOGMADE De bejaar densociëteit van Hoogmade gaat morgen weer van start. De soos wordt om de 14 da gen bij toerbeurt in Huize v.d. Ploeg en paviljoen De Does gehouden. De eerste soosmiddag is in paviljoen De Does: aanvang 14.15 uur. De kaartavonden ten bate van de bejaardenkas gaan nu ook weer van start. Vrij dagavond a.s. is in Huize v.d. Ploeg de eerste kaarta vond; aanvang 20.00 uur. NOORDWIJK Op de le denvergadering van de AR- kieskring Noordwijk is men akkoord gegaan met de door het bestuur voorgestelde kandidatenlijst voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen. Dit betekent dat de anti-re volutionairen in Noordwijk zich hebben uitgespoken voor de heer Biesheuvel als lijst trekker. ALKEMADE De gemeenteraad onteigening van de aan de heer van Alkemade gaat volgende C. M. van Denten in eigendom week dinsdag beslissen over het behorende gronden in het be- al of niet instellen van een stemmingsplan Rijpwetering. koopavond in deze gemeente. Op de agenda staat verder: het Het college van vóór het instellen avond. Dit /an een koop- een verzoek van afdeling Roelofarendsveen de NKOV St. Maarten en een positief advies van de Ka mer van Koophandel. Als het aan het gemeentebestuur Hgt zal de koopavond voorlopig voor een jaar op vrijdagavond tot 9 uur worden gehouden. De raad van Alkemade kan dins dag ook akkoord gaan met een voorstel tot verdaging van de vaststelling van het bestem mingsplan Rijpwetering en de beschikbaar stellen van een kre- wu~-' diet van 1000 gulden voor de j vervanging en reparatie van ALPHEN Op de algemene jaarvergadering van vv Alphia heeft de heer J. T. Edens gisteravond de voorzittershamer overgenomen van de heer J. v. d. Gaast (zie foto), die wegens verhuizing het voorzit tersschap moest neerleggen. In het bestuur van de Alphense voet- balvereniging werd ook gekozen de heer Koekekoop als opvolger van de heer Munnik. In zijn welkomstwoord sprak de heer Van der Gaast zijn verontrusting uit over de wat hij noemde ..magere" resultaten van het eerste elftal. Penningmeester Emmelot bleek de boeken met een flink batig saldo te hebben afgesloten. De kantine had een winst opgeleverd van 26 mille. De heer Emmelot neemt overigens het secretariaat over van de heer Thomasse, die tot wedstrijdsecretaris is benoemd. De heer H. Oostrum neemt voortaan het penningmees terschap waar. Promoties In de maand oktober zullen ne gen promoties plaats hebben aan de Leidse universiteit, te weten twee in de godgeleerd heid en zeven in de wis- en natuurkunde. Op 12 oktober promoveert de heer D. A. Pauw (Oegstgeest) bij prof. dr. W. den Boer op een proefschrift over Marcelli- nus. De h'er L. G. Ch. Ger- brandt (Haarlem) zal op 18 oktober zijn titel behalen bij dr. P. Roest op een proef schrift over de invloed van de godsdienst door zondags school en kinderdienst. Op 4 oktober promoveren de he ren W. de Priester en G. H. D. van der Stegen (beiden uit Leiden). De heren H. P. Benschop (Rijswijk) en C. van Hooidonk (Leiderdorp) verdedigen op 11 oktober hun proefschriften. Op 18 oktober promoveert J. A. J. Vink (Leiden) en op 25 oktober de heren H. R. Zandstra (Arn hem) en A. van Sluis (Delf- gauw). Benoemingen Bij Koninklijk Besluit is mr. Verburg hoofdinspecteur van belastingen te Rotter dam, benoemd tot hoogle raar in het belastingrecht aan de Leidse universiteit. Prof. Verburg (47 jaar) stu deerde aan de Rijksbelasting academie te Rotterdam en de universiteit van Amster dam. Van 1948 tot heden ver vulde hij verschillende func ties in het belastingwezei In 1971 werd hij algemeen voor- zitter van de Vereniging '.jn Inspecteurs van 's Rijks be lastingen. Prof. mr. R. Feenstra, hoog leraar in het Romeins recht en zijn geschiedenis aan de Leidse universiteit, is be noemd tot corresponderend lid van de akademie van We tenschappen dn Göttingen (Duitsland). Agenda Woensdagavond kan ieder een in sociëteit Minerva (Breestraat 48-50) via een aantal televisietoestellen kij ken naar Feyenoord en FC Twente, aanvang 20.30 uur. In het Eigen Huis, Rapen burg 24 organiseert Augusti- nus woensdag een dansavond op „Oude hitten", aanvang 22 uur. Vrijdagmiddag houdt prof. dr. H. Veldstra, hoogleraar in de biochemie, zijn af scheidscollege in het Gor- laeuslaboratorium. Wasse- naarseweg 76, aanvang 14.30 uur. Eveneens vrijdag viert Eddy Ginter, sous-chef van de keuken van studentenso ciëteit Minerva, zijn 25-jarig dienstverband in de foyer van de sociëteit, aanvang 18 oordee De man zorgin, postbe spoorw terwijl al hac wachtt i de spo om he pen. 120 ki Amste bestell redder spring! overwt auto w Grove loos", buiten' .friJP'! mkele politiei justitie boete om hu van d king t< Morge sync kerl beh: clus bezi wijd gror reddingsmiddelen die bij bruggen geplaatst zijn. de be noeming van heren v. d. Geest, Hoogenboom. Verhaar. Verhoe ve. v. d. Willik en v. d. Meer in de woonruimteadviescommisr-ie. de verhuur van volkstuintjes aan de Sotaweg en de Flora- weg. de benoeming van de he ren Akerboom. Van Duijkeren, Van Ruiten. Uit den Boogaard en Verhaar in de commissie ad hoe tot onderzoek van de begro tingen voor het dienstjaar 1973. ALPHEN Bij een aanrij ding op de Kon. Julianabrug gistermiddag rond vijf uur is de bestuurster van een per sonenwagen licht gewond ge- raa'ct. Ze moest uitwijken voor een bejaarde fietser die plotseling naar het midden van de rijbaan zwenkte en knalde toen tegen een licht mast. Een 15-jarig meisje dat naast haar zat liep lichte schaafwonden op. vouc tijns lijk vont t Ah heefi aan{ rem< dene is al

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6