N DE NIEUWE LOOK Schoenen met plateau-zool Kistjes voor de vrouw TOP-MOD: Nieuwe haarlijn voor de winter POSTZEGELNIEUWS MODERNE JUWELEN Somsiserzonpijntje... datte klein isvoordedokter maarte groot om te negeren., De „Living" make-up winter door Max Factor ontworpen". Cosmeticahuizen van enig formaat zijn aan de mode verplicht de vrouw elk half jaar van een nieuw gezicht te voorzien. Zij kan er kennis van nemen en vervolgens de richtlijnen voor het komend sei zoen naast zich neerleggen, om kalm verder te leven met het ge zicht dat zij tot haar tevredenheid had. Nochtans: wie met de mode mee wil gaan, die moet mode's manieren verstaan. Uit dat ver staan valt soms nog lering te trekken ook! Zo zijn onze manieren voor de komende herfst en winter: LIVING FACES heten bij dit huis de moderne gezichten. ,,Het vibre rend gezicht voor het vibrerend leven" horen wij zeggen. Guy, de visagist in Nederland yoor dit van origine Amerikaans concern, legt uit hoe je vibreren moet. Eerst de basis van „de ideale under-make- up-lotion", dan de foundation die zulke aardige namen heeft; ver taald, luiden ze tezamen Puur Genie, onderverdeeld heten ze Vro lijk Gefluister voor brunettes en Kaarslicht voor blondines. Vervol gens oogschaduwen in de kleuren woudgroen of antiek tin, aan te brengen zowel boven als onder het oog, naar buiten uitlopend in een V-vorm. Vul de opening in de V op met een blank zweempje kalk- kleur en breng dit ook aan onder de wenkbrauwboog. Aan wenk brauwen en wimpers mag de accentuering niet onthouden worden! Hoog op de jukbeenderen bloost het blosje in kers- of perzikkleur. De lippen glanzen al naar het u lijkt in de bruinachtige tint „win- ter-suède", in een roziger kersrood, in levendig oranje, genaamd „zormeoogst" en „herfstroos". Een schallend ALLELUIA, dat is de naam van Ayer's make up die een volledige harmonie tussen alle delen van het gelaat garandeert. Het begint met een FACE LIFT BASIS die vanzelfsprekend de huid beschermt, maar bovendien rimpeltjes gladstrijkt en verrast door in ettelijke kleurtjes uit te komen (dus evenueel ook zonder verdere fond de teint al mooi is). Dan volgt de make up met oosterse in vloeden: een fond en een blos die naar de slaap èn hoog tot onder de wenkbrauw wordt doorgevoerd!Daar tussen in de ogen met lichte en donkere (pruimkleurig en roze) glanzende schaduwen en taupe-getinte eyeliner. Mascara maxi-super-long niet zuinig! en een geprononceerde leevndige, robijnrode mond met bijpassende dahlia-nagellak. Voor de bescheidener mond een roze lippenstift (echter evenals voornoemde brutale wel supervochthoudend) en zin nia nagellak. „Een maquillage die de jaren vervaagt" van Hubbard Ayer. !lf dc zoolleer, een voor de behoudende vrouw toch aanvaardbaar compro- met de opvallende schoenmode. Dat de plateau-zool een comeback beleeft, tonen de schoenetalages duidelijk en de hippe meisjes al vaag. De verhoging waarop de mo dieuze vrouw een kwart eeuw geleden liep, is na het tanen van die rage uitgekreten als het afschuwelijkste en belachelijkste wat zij ooit over voeten in haar hoofd had gekregen. Thans vergrijpt zij zich er opnieuw aaiv en verheft er zich nog enkele centimeters hoger en veel kleuriger op. De schoen of laars met plateauzool en een hak van 12 cm hoogte is niet flexibel. Het komt bij de modellen aan op de goede „teen- sprong". Om het oneerbiedig te zeggen: die schoenen moeten ge construeerd zijn met jubeltenen. Het lopen is dan een kwestie van „afwikkelen" of „afrollen". Natuurlijk moet de voet en het lopen zich aanpassen bij deze nieuwe constructie, maar dat is niets bij zonders. Hoe hebben de voeten zich niet moeten aanpassen bij naaldhakken en vlijmscherpe teenspitsen. Men tan de huidige dikke zolen lelijk vinden, maar moet toch beden- Leren pump met pimeau--ool en hoge hak, gekleed ken dat ze aan de voet minder dominerend staan dan in de etalages en op de hand: het kijken óp schoenen aan voeten biedt een ander aspect dat het kijken tegen die brede zool op ooghoogte. Het progressieve valt het meest op, ook bij schoenen. De dikke crêpe blokken of de met schoenleer overtrokken stellages, gemonteerd on der schoenen in de felste kleuren leer en hoogglanzend lak, bene men de blik op gematigder schoeisel. Nu eens staat het plateau in contrastkleur te stampen om aandacht. Dan weer schreeuwt de scheen uitgevoerd als pump of als muil in vier kleuren om gezien te worden en noemt zich gekleed of semi-gekleed. Voor sportiver doeleinden weren zich daarnaast de kistjes: veterschoenen met bol le neuzen op zware onderbouw passen in hun veelkleurenuitvoering uitslckend bij spijker- en corduroypakken. Insiders zien deze mode niet zo opzienbarend: „Het enige brutale ervan is het plateau en de kleur. Er is immers helemaal geen ijzerwerk meer als garnering. En de zolen steken niet meer langs de randen uit", klinkt het kal merend. Een feit is dat elke mode een weerspiegeling is van de tijd waann zij ontstaat. Deze massieve vormen en opdringerige kleuren passen dan ook uitstekend in het heden dat niemand beleeft als een uitermate fijngevoelige tijd. Laat ons kijken naar de bootties, laar/en vanaf enkelhoogte of iets hoger. Ze sluiten met een rits of met elastieken inzetten. Dat laatste soort zou onze overgrootvader goed gestaan hebben, ware het niet dat hij de plateau-zool zou hebben geweigerd (voor minder geld was hij me klompen klaar) en ook geen rood, geel of onranje lak en geen pastelkleurige suède aan zijn voeten had gewenst. Laarzen verschil len van de bcotties alleen in hoogte, dus de progressieve vrouw wordt ook in deze sector niet teleurgesteld. De klassieke schoen, mevrouw, bestaat echter ook nog. In leer, lak of suède en chic-gegarneerd met id een uiterst dun gouden of zilve ren biesje langs hak en langs teen. Hier effen pumps, een en kele bandschoen, sporadisch ge zet op een heel dunne plateau zool wat neerkomt op een gewo ne dikke zool en een compromis met de vooruit en omhoogstre- vende schoenmode op gelukkige wijze sluit. Bij rustiig zoeken vindt de meer behoudende klant ook fraaie wandelschoenen, liefst mocca sins fn bruin, mahonie, ook in mosgroen, zelfs uitgevoerd in een iets slankere leest. (Er wordt in vakkringen gefluisterd dat de slankere schoen in het voligend seizoen zal opmarche ren). Bootties kun je moeilijk in gematigde stijl vinden, maar laarzen met dunne, kleurig be klede zolen van een enkel centi- metertje dikte zijn er wel! Het aantal schoenen van Neder- Bandschoentje i landse bodem mindert met de woman", dat dag. Het gaat met onze schoen industrie ronduit slecht. De oorzaak ligt m de hoge lonen", zegt een leerfabrikant. „Tegen de Italiaanse prijzen kan onze schoenfabrikant niet concurre ren. Tegen de Spaanse ook niet, maar die schoenen zijn slecht. Er komt nog bij dat wij Neder landers nog altijd denken: wat van ver komt, ruikt lekker. Daarom geven Nederlandse fa brikanten ook wel Italiaanse na men aan hun produkten, dat verkoopt beter" i lak op dunne plateau.zool en bescheiden hak van een apart geval tussen progressief en klassiek in. /tóh slom«ri| J, DieW* Tel 218$ ■J kunt kruidenpotjes gemakkelijk en overzichtelijk bewaren ir lade in de keuken en dan liefs in de buurt van het fornuis. Ah u in deze lade een paar latje lijmt, blijven de potjes netjes ir. de rij liggen en hoeft u ze i uit een hoek van een kast te sen en steeds het verkeerde potje in handen krijgen. De enige wereldwijd vertakte or ganisatie van modieuze kappers heeft haar hoofdkwartier in Pa rijs, de stad waar zij vlak na de oorlog werd opgericht onder de naam SYNDICAT DE LA HAU TE COIFFURE FRANCA1SE ET COIFFURE CREATION. Twee maal per jaar wordt de leek van het bestaan van dit syndicaat herinnerd door een nieuw gelanceerde haarmode en vandaag beleven we dat half jaarlijkse evenement. De Parij- se coiffeurs hebben het gloed nieuwe kapsel TOP-MOD ge noemd (waar moet het heen als zelfs Franse haarstilsten het Engels verkiezen boven hun moedertaal die juist lijkt uitge vonden om er vrouwenhaar mee te beschrijven!). Over het nieu we model zeggen zij dit: „Het haar valt los en natuurlijk met een levendige contour naar ach teren hetgeen de coiffure een speciale distinctie geeft". Hier wordt een mens niet veel wijzer van, maar er volgt een nadere vakkundige beschrijving die neerkomt op het volgende. Aan de voorkant is het haar vrij ljort maar wel vol. Daar mag het dus niet worden uitgedund (geëffileerd). Op de kruin is het zelfs zeer kort en zo nodig wel geëffileerd voor het effect van een luchtig aure ool. Aflopend naar de nek wordt het haar weer langer en voller. Hóe lang, dat hangt af van indivi duele smaak en noodzaak. De zijpartijen van dit kapsel zijn naar achteren gekamd. Vooral aan de vrouw die het zijhaar graag lang draagt, wordt de raad gegeven steekkammetjes te gebruiken. Ze staan als mo derne accessoires hoog in aan zien en zijn te koop in alle kleu ren. Bij deze richtlijnen is rekening gehouden met het dragen van pony. Maar niet zo een die in franje over het voorhoofd druilt of in de ogen hangt. De pony moet kort en bol staan. Al wie daarentegen de haren ach terover laat wuiven, is niet echt in de krullen gezet. Een losval- iende natuurlijke permanent geeft een artistieke kop als van kunstenaars uit de vorige eeuw. Er is ook een middenweg te be wandelen met een losgevallen haarpluis op het voorhoofd, de rest in luchtige lokken naar de kruin geborsteld en het haar in de nek zacht naar binnen gesla gen. Het aantal kleuren dat de vrouw thans ter beschikking staat is welhaast eindeloos; roodachtige tinten van licht koper tot don ker kastanje zijn in de mode. Om een lichtende hnarkroon rond te dragen kan men zich bedienen van aflopende tinten in de gekozen haarkleur, of van le vendige „coups de soleil" (ge bleekte lokjes). Alle kappers die aangesloten zijn bij het Syndicat (33 in ons land) hebben in Parijs dit kapsel on der de knie gekregen. Muar zij en alle anderen niet aangeslote nen beschikken over kennis en inzicht genoeg om tegemoet te komen aan „zoveel hoofden - zoveel zinnen". Nederland. De heer J. A. Schalekamp in Leeuwar den heeft een postale stunt uitgehaald. Hij kwam al eerder in het nieuws met een eigen stadpost, voor lagere ta rieven dan de PTT. Nu heeft hij een postzegel uitgegeven die bijna pre cies hetzelfde is als de Thorbecke-zegel met de tekst „Er is meer dan voorheen in de wereld te doen". De heer Schale kamp maakte een zegel met de tekst ,,Er is meer dan voorheen aan de PTT te voldoen", en zijn eigen naam in plaats van die van Thorbecke. Vele brie ven die hij met zijn ze gels frankeerde werden door de PTT gewoon af gestempeld en bezorgd. De heer Schalekamp lacht in zijn vuistje; de PTT heeft gezegd streng te gaan controleren. In verband met de op 1 septem ber verhoogde posttarieven zal de PTT de postzegel „vierhon derd jaar Nederlandse vlag" ook in de waarde 25 cent uit gaan geven, Behalve de waar- deaanduideling verandert de zegel niet. Antillen. De Antilliaanse PTT zal in oktober een postzegel van 30 cent uitgeven ter her denking van de staatsman Moises da Costa Gomez die leefde van 1907 tot 1966. De ze gel, in lichtgroen en paars, is ontworpen door M. de Crasto in Bussum en vertoont het portret van de staatsman. In Nederland is de prijs voor de zegel 60 cent. Gr. Brittannlë. In Groot-Brittan- mlë is een serie van vier ze gels gewijd aan de geschiede nis van de radio, in verband met het vijftigjarig bestaan van de BBC. Afgebeeld zijn: 3 p. zes verschillende micro foons die in de afgelopen hal ve eeuw gebruikt zijn; 5 p. een houten luidspreker zoals die in de twintiger jaren in de huiskamer gebruikt werd: 7'/$ p. moderne kleuren t.v.-ca- mera; de vierde zegel (9 p.) is gewijd aan de proeven die Guglielmo Marconi en George Kemp in 1897 uitvoerden en die leidden tot de eerste ge slaagde radio-uitzending over een afstand van 14 kilometer over het Kanaal van Bristol. Nicaragua. Beroemde detective verhalen zijn het onderwerp van een serie postzegels die Nicaragua uitgaf bij het vijf tigjarig bestaan van Interpol, de internationale politieorgani satie die in 1923 werd opge richt door de Weense commis saris Johann Schober. Op de zegels zijn afgebeeld: 5 c. „Lord Peter Wimsey" van Do rothy Sayers; 10 c. „Philip Marlowe" van Raymond Chandler; 15 c. „Sam Spade" van Dashiell Hnmmett; 20 c. „Perry Mason" Erie Stanley Gardner; „Auguste Dupin" van Edgar Allen Poe; 40 c. „Ellery Queen" van Frederick Dunnay en Manfred Lee; 50 c. „Father Brown" van G. K. Chesterton; 60 c. „Charlie Chan" van Earl Derr Biggers; 80 c. „Inspecteur Maigret" van Simenon; 1.00 cord. „Her- cule Poire*" van Agatha Christie; 2.00 cord. „Sherlock Holmes" van A. Conan Doyle. Wcst-Dultsland. De Westduitse posterijen hebben weer een welzijnsscrie uitgegeven met toeslagen. De afbeeldingen to nen figuren uit het schaak spel: 25+10 paard, 30+15 to ren. 40 4-20 dame, 70+35 ko ning. In de serie over bekende Du.tse toeristenplaatsen ver schijnen volgende maand een zegel over Helgoland (30 pf.) cn een over Heidelberg (40 pf.). In het teken van het in ternationale jaar van het boek verscheen een zegel van 40 pf. die een opengeslagen bock toont. Luxemburg. Honderd jaar gele den schreef de Luxemburger Michel Rodange het satirische LUXEMBOURG 5' epos „Renert" over de beleve nissen van de vos Renert. Dit feit wordt herdacht met een zegel, gewijd aan dit hoogte punt van dialektische litera tuur. De zegel van 3 fr. toont de vos in jacquet, „de fuuss am frack". De postadministraties van Noor wegen, Denemarken, Zweden, Finland en IJsland zijn over eengekomen eens per drie jaar gezamenlijke „Norden-" zegels uit te geven, te begin nen In 1973. Scandinavische kunstenaars zijn uitgenodigd een embleem te ontwerpen. Gabon. De Afrikaanse republiek Gabon geeft drie zegels uit (40, 60 en 100 fr.) die gewijd zijn aan grote negermusici van de jazz: Nat King Cole, Sydney Bechet en Louis Arm strong. Veelkleurig leren sport-kistjes. loderne juwelen van Dior munten uit door toepassing van edelstenen op niet-edel materiaal. Echte briljanten zijn hier gemonteerd in combinatie met emaille op hout. De linkerarmband is vervaardigd uit een natuurlijke houtsoort waarin de vlammende tekening een de coratieve functie vervult. De afgeknotte, geringde kogeltjes die het hout versieren drage een bri'jont op hun top. De rechter band is dofgelakt, mcar de smalste helft omkleed met een wit emaille huls, terwijl de binnenzijde glanst van metaal. Ook dit vollmineuze sie raad dient tot basis voor een briljanten rozetje. Dior's sieraden zijn in Nederland te koop. /an andere aard zijn de bijoux uit goud en zilver die de we'befacmde juweliersfirma Citroen kan laten zien. Ze mogen namelijk gebruikt worden als sieraden: de knoppen knopen en hangers kunnen op al lerlei wijzen dienst doen om aan kleding luister bij te zetten. Mr..::- er wordt op gewezen dat deze kostbaar lieden ook als kunstvoorwer pen in het interieur passen. (Er zijn door moderne kunstenaars we! vreemder voorwerpen in een lijst aangeboden!) Dus: de hanger in een rariteitenkastje, het lijstje op de schoorsteenmantel en de clip achteloos op tafel. Waarom dan niet de Armbanden van Dior aan de Voor de Vrouw )roog geworden mierikswortel kunt u weer sappig maken door deze een paar dagen in water te leggen. Dat water dan wel enige malen (ADVERTENTIE) ®W> ,1 Geef dan een tabletje op kinderformaat. p*'i KindcrAspro. Een voorzichtig tabletje dat een aange- 'j paste hoeveelheid koorts-en pijnwerende stof bevat, /i j KinderAsprO is simpel en goed. -*■ Door de frisse smaak is innemen nooit een probleem. Dc aan kinderen aangepaste hoeveelheid medicijn maakt dat de voorgeschreven hoeveelheid tabletjes zich makkelijker over de dag laat verdelen, wat veel beter is dan het geven van meer tabletjes tegelijkl KinderAspro-. tabletje op maat

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11