Corso op water trok duizenden Warmond nam afscheid van zijn pastoor A-vl 1 il 3 RCL en gingen gemeente gelijk op Veel schade en geen buit bij juwelierszaak Fioralia Nieuwveen Aarweide Stuif Uit mooi nat spektakel Grondaankoop voor „Rijnsoever'" vergt 3 miljoen gulden Markten 1972 MAANDAG 25 SEPTEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 De opkomst bij het eerste corso op het water LISSE Tienduizenden hebben zaterdag genoten van het eerste corso te water dat ooit heeft plaatsgehad. Dikke rijen mensen stonden aan de oevers van de Ringvaart samengepakt om niets te missen van de 65 met bloemen getooide boten. Ook de verlichte vlootshow die 's avonds werd gehouden trok duizenden belangstellenden. De show werd besloten met een groots vuurwerk op het eilandje aan de kop van de Grevelingen. Lisse beleefde deze evenementen dank zij de 100-jarige harddraverijvereniging. Er werden overigens rond dit jubileum nog tal van pianifestaties ge organiseerd. De hengelwedstrijden werden bij de jeugd gewonnen door Cock Dol en bij de 65-plussers door H. Faas. Het zaalvoetbal werd gewennen door T. C. uit Lisserbroek, de auto-slalom levertle de heer Boekhorst een eerste prijs op. De auto-puzzel rit, waaraan 203 equipes deelnamen, werd gewonnen door de combinatie Barn- hoor-Plug. Oj» .30 Oud informaU levlerlngi - en orke ibelcul Klassie 22, 22.40 D waai pi i HojoumaJ The sJ parle: 4 EIDEN De nestor van de ge reformeerde predikanten te Lei- 18.66 Taa 19. 19.30 Lleh •onlek. 19. Ontbijt z *Akti -8.60 Aktui - een pr (10.30-10. Ie taal: irieerd pre inlng Klant Schoolradio Dronkert e diensten afscheid :akcnLvcm zijn beide wijkgemeenten. 't Ochtends in de kerk aan de Oude Vest, in de namiddag in de Robijnstraatkerk. Dr. Dronkert gaat per 1 oktober met emeritaat, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. In zijn preken legde de scheidende do minee het accent op de vrede en tekst uit de brieven Filipenzen. Hij werd toe gesproken door ouderling Hakker ds. Halsema uit Katwijk, Als dank voor zijn trouwe pastorale arbeid kreeg ds. Donkert een stereoinstallatie met cassette bandrecorder en van de jeugd grasmaaimachine en enve lop met inhoud. WARMOND De Warmondse ge meenschap heeft zondag af scheid genomen van pastoor J. Slijlcerman, die na een pasto raat van 9 jaar terug gaat naar het bisdom Haarlem. Nadat dc pastoor tijdens alle vieringen al afscheid had genomen was er 's middags nog een drukke recep tie in 't Trefpunt. Daar waren o.m. predikanten van andere kerken, de burgemees ter, de oud-praeses van het voormalig seminarie, dr. De Graaf, deken Tervoorn van de Bollenstreek en mgr. Zwart kruis, de bisschop van Haarlem, die zijn „laatste gastarbeider" in het bisdom Rotterdam weer een welkom kwam toeroepen in het Haarlemse. Tijdens de receptie werd de pas toor ook het afscheidscadeau overhandigd door de heer J. G. van Vliet namens het paro chiebestuur en de parochianen: een fraaie stereo-installatie. Met dankbaarheid maakte de heer Van Vloet gewag van het feit, dat de parochie en de kerk in goede staat door pastoor Slij- kerman worden achtergelaten. Met een vernieuwde verlichting en nieuwe banken waarvan de financiering door de pastoor practisch aleen werd rond ge maakt. Aan het slot van de re ceptie brachten de drumband en de harmonie van St. Matthias" een serenade» de kamei groene lii mjlEUWVEEN - De jaarlijkse Fioralia in de openbare lagere i school is weer een groot succes NCRy-Vij geworden. ijs en win het kader van het uitwisse- Üngsprogramma met de Osnov- na-sola in Secovlje werden tien tallen tekeningen geëxposeerd, Verder was er borduurwerk, wandkleden en collage's van Nieuwveners te zien. De leerlin gen van de school hadden een kasteeldecor samengesteld be- hangen met schilden, wapens en zwaarden. De entourage werd verlevendigd door zelfgemaakte kostuums van vroeger dagen. Tulpen in september ROELOFARENDSVEEN— Een bloemkweker staat steeds weer voor verrassin gen. Immers wie had coit kunnen denken dat men in sentember tr'oen zou krrne- snijden op het open veld. Toch is dit nu het geval. Toen Herm. Klein in april het bedrijf de Baan 21 overnam trof hii in een kas een partij tje bollen aan. Deze waren in januari afgestorven. Een misoogst dus. Hij heeft toen de bollen maar gerooid en de beste exemplaren in de koelcel gezet. Medio augus tus heeft hij dexe bollen bui ten opgeplant en deze tulpen (Apeldoorn) staan ru bloei. Zaterdag bracht hij een partijtje naar c'e bloe menveiling in Roe'.ofarends- veen, waar deze de a '.rek kelijke prijs van 4,30 per bos opbrachten. Parochie van Stompwijk heeft geen behoefte aan structuurnota STOMPWIJK Het kerkbestuur, het PCI (Parochiële Charitatie ve Instelling) en Parochieraad zijn mening, dat een „nieuwe structuur", zoals voorgesteld door de dekenale raad van Zoe- terwoude eerder remmend dan bevorderend zal werken in Stompwijk. Tot deze conclusie kwam men vrijdagavond in Stompwijk, waar deken A. Lamot van Zoe- terwoude met de verschillende parochiële organisaties van ge dachten wisselde. Deken Lamot zei, dat in een paro chie, de structuren en financiën in dienst behorn te staan van de gemeenschap rond Jezus Christus. Alle gelovigen vormen samen de kerk en dragen geza menlijke verantwoordelijkheid. Daarvan gaat de nota van de dekenale raad over de ni;uwe structuur uit. Geconstateerd werd, dat in de Stompwijkss parochie de laatste jaren veel ten go:de is veran derd. De leken kepnen op alle mogelijke terreinen hun verant woordelijkheden en eigen taken, waardoor de parochiepriesters volledig beschikbaar zijn voor het geestelijk werk. LEIDERDORP Door de aftrap te verrichten van een wedstrijd tussen het gemeentebestuur en het bestuur van R.C.L. heeft wet houder mevr. D. Tichler-Moer- waarop melding werd gemaakt van de wedstrijd tussen RCL en gemeente. De oorkonde was door alle bestuursleden onderte kend. zaterdagmiddag het sport- De wedstrijd eindigde overigens *®Pel- J3.C k leerlingen hadden ook een ma- quêtte gemaakt van de nieuwe school aan het Conradpark. Bij de plantenexpositie ging de eer ste prijs naar Ellen Roodenburg Rike Roodenburg. park De Bloemerd officieel ge opend. Daarvoor had ^ij aan voorzitter H. van Egmond een closetrol overhandigd. RCL heeft een pa- pieraktie gevoerd om aan de fi nanciën voor het nieuwe com plex te komen. Bij de aftrap werd een oorkonde overhandigd, felicitatie de eerste diploma's uit. NIEUWVEEN/TER AAR Enkele duizenden zwemliefhebbers hebben zaterdag het seizoen gesloten met de „Aarweide Stuif Uit". Het was in alle opzichten een enorm spektakel met als hoogtepunten de kam pioenschappen watertrappen, een verkleedpartij en een vrolijke polonaise. De Stuif Uit. die aver de hele dag was „uitgesmeerd" door organisator chef-badmeester Beumer begon 's morgens met diplomazwemmen. In totaal slaagden 79 zwemmers voor het a-diploma en 58 voor het b-diploma. Vijftien van hen waren volwassenen. Burgemeester mr. Van de Poel van Ter Aar reikte de diploma's uit. Burgemeester Brecn van Nieuwveen reikte 's middags de prijzen uit aan de water trappers. Kampioenen in de verschillende categorieën werden: mevr. R. Verboom, P. de Rijk en P. Koeleman. Lautste werd alge meen kampioen met 37 1 OEGSTGEEST Maar liefst 2575 man heeft zaterdag in zwembad Poelmeer deelgenomen aan de pres tatiezwemtochten over 400 en 750 meter. Dit record (vorig jaar waren er ,,maar" 2100) was zonder meer te danken aan de voortreffelijke weersomstandigheden. De organisatie was in handen van Poelmeer en zwemvereniging Vivax. De heer L. L. van Ingen Schenau hield met zijn medewerkers de touwtjes goed in handen. Het raadslid mevr. M. Gouverneur-Van Deene startte als eerste op beide afstanden. Ook wethouder v. d. Voet kwam een kijkje nemen. Zwemverenigingen uit de omgeving namen met groepen van 40 tot 100 man deel. De Kamperfoeli-, Oudenhof-, Terwee-, Hofdijk-, Maria-, Leidse Hout-, en Duin- zichtschool verwierven een groepsprijs. Ook bejaardenclubs van De Vliet en De Does waren aanwezig op beide afstanden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee jeugdige Alphenaren, de 21-jarige R.R. en 22-jarige Pv.d. S. zijn zondagavond door de Al- phense politie gearresteerd na dat zij met een autokrik de eta lageruit van de juwelicrszaak P. Tuyn aan de Hoofdstraat hadden vernield. In de juwelierszaak wordt welis waar niets vermist, omdat men wellicht gestoord is door voor bijgangers, maar de schade aan de uitgestalde juwelen is wel groot. Eerder op de avond hield het tweetal zich verdacht op bij juwe lier Delderman in de Van Man- dersloostraat. De eigenaar alar meerde de politie, terwijl een voorbijganger erin slaagde het nummer van de auto waarin het tweetal wegvluchtte, te noteren. Aan de hand daarvan werden zij later gearresteerd. VOORSCHOTEN In de St. Laurentiuskerk te Voorschoten vond gistermorgen de eerste opvoering plaats van de „Missa Cathedralis" van Herman Strategier. Het Nederlands Madrigaalkoor o.l.v. de componist en met orgelbegeleiding van Nico Schrama gaf een gave vertolking van deze moderne Latijnse mis voor dames- en herenkoor. De overvolle Laurentiuskerk genoot zichtbaar van deze strakke vierstemmige mis. Celebrant was pastoor W. H. de Munck. Aan het slot van de Eucharistieviering zong het dameskoor van het Nederlands Madrigaalkoor het „Salve Regina" van Herman Strategier. De volgende uitvoering van deze mis is eind van deze maand in Eindhoven, eveneens tijdens een eucharistieviering. De Missa Ca thedralis is de opening van enige zondagen, die een speciaal karakter krijgen in verband met het gereed komen van de gerestaureerde Laurentiuskerk. Zondag a.s. is er een plechtige eucharistieviering met als celebrant mgr. C. J. Henning, die in 1922 benoemd werd tot kapelaan aan de St. Laurentius. Op 21 okto ber is er een eucharistieviering met medewerking van het Tilburg's Kamerkoor. KATWIJK De gemeente en de NV Bloembollencultuur v/h Gebr. De Graaf en S. A. van Kempen hebben overeenstem ming bereikt over 43 ha grond met opstallen. De gemeente heeft de grond nodig voor het bestemmingsplan Rljnsoever. De prijs bedraagt 3 miljoen. Omdat de betaling ineens van het bedrag voor de gemeente een te grote belasting is, is overeenge komen, dot er pos over 5 jaar betaald hoeft te worden. In feite houdt dit in, dat de NV de ge meente een 5-jarige lening tegen 7% verstrekt. Zolang men de grond niet nodig heeft voor woningbouw etc. mag de NV de grond blijven gebrui ken. B. en W. stellen de raad voor tot de aankoop te beslui ten. De uitvoering van „Rijns oever" is met deze aankoop verzekerd. gelijkspel (2—2). Bij RCL werden de doelpunten ge scoord door v.d. Wijngaard. Voor de gemeente scoorde Th. Koorn. De Leiderdorpse Drumband zorgde voor de muzikale omlijs ting. dofarendsveon, 23 sept. Bloemen Sim Rose. Wit. G. J. Sim. Princes Ann, Esperence 2—32. Rublnette. Car in i Escorte 2240 p.si 76—1.20. Gla diolen 80—1.70. Irissen 2.60-3.76. Idatrls l.OO—2.60. Dahlia's 55—80. Tulpen Apeldoorn 4,30 per bos. atwljk n. d. Rijn. 23 sept. Groente Waspeen p. kist A I 3 404.1'> All 2.805.00. B I 2.80. C I 3.40. C I II 2.70. Bloemkool 61 40-65. 6 II 18-36. 8 I 33- 53. 8 II 18-20. STOMPWIJK De Stompwijkse Watersportvereniging heeft zaterdagavond een gondelvaart-tocht gehou- den. Er waren 24 deelnemers, die op de Nieuwe Vaart gestart waren. Het was een kleurrijk schouwspel met lampions, fakkels, zwaailampen en muziek. De plaatselijke fanfare .Juliana" had namelijk plaats genomen in twee schuiten van de Fa. Hilgersom. Zij verzorgde de muzikale omlijsting. Vele Stompwij- kers waren op de been om belangstelling te tonen voor het initiatief van de S(tompwijkse) W(atersport) j V(ereniging). Toen de boten bij de Hoge Brug aangekomen waren voeren zij de Stompwijkse Vaart op. waarlangs een kundige jury stond. De uitslag was als volgt: le. Fam. Monster-van de Haar en Elder- horst 54 punten; 2e G. van de Haar Sr. 50 punten 3e Leny en Elly Leliveld 48 punten; 4e Marius Boejó 46 punten. Katwijkse vracht vervoerders demonstreren KATWIJK Onder luid getoeter van een 60-tal vrachtwagens protesteerden de Katwijkse ver voerders zaterdagmiddag tegen een besluit van de Katwijkse gemeenteraad waarin is be paald dat langparkeren voor vrachtwagens niet meer is toe gestaan. De wagens vertrokken voorzien van spandoeken van het kam peerterrein Noord. Men ging daarna door heel Kat wijk. Op het gemeentehuis werd een protestbrief afgegeven. B. en w. waren niet aanwezig en daarom werd de brief maar in de bus gedeponeerd. De vervoer ders klagen dat de door de ge meente aangewezen parkeer plaatsen te ver van hun huis zijn gelegen. Zij vrezen boven dien vernielingen nu zij geen oogje meer kunnen houden op hun bezit. -ZOETERWOUDE Bij de UICL „Titelren", dc officieu ze Europese Kampioenschap pen Windhondenrennen heeft W. v.d. Ploeg met zijn hond Lotus II voor een voortreffe lijke prestatie gezorgd door met zijn Duitse hond beslag te leggen op de tweede plaats. - LEIDEN Het Leidse ge meenteraadslid H. Ampt- meyer (PSP) staat als elfde genoteerd op de landelijke kandidatenlijst voor de Tweede Kamer voor de PSP. Familie Bosman sterk bij titel strijd tafeltennis ZOETERWOUDE Voor dc eer- ste tltelwedstrljden van de Zoc- terwoud.se Tennis Vereniging lieten zich een veertigtal dcelnc* mcrs(sters) inschrijven. Omdat het verschil in spelsterkte nog moeilijk te bepalen is werd er geen indeling in klassen ge maakt. Zaterdag en zondag worden de wedstrijden voortge zet waarbij op de laatste dag om 2 uur de finales aanvangen. Bij degenen die het tournooi gaan voortzetten is de familie Bos man royaal vertegenwoordigt en het zal geen verbazing wekken wanneer zij straks ook in de fi nales van de partij zullen zijn. De overgeblevenen zijn: mevr. V. Vucht-de Helden, mevr. Winkcl- malen-Hoogeveen, mevr. R So- Grieken-van Haastcrt, C. Groen. A. Winkelmolen. P. Bosman, J. Wingclaar, Chr. Bosman, B. v. Hofwegen, L. van Santen. A. Bosman. N. Zwetsloot, G. v. Cromvoirt, L. Bosman. H. v. Teijlingen, mevr. C. Bosman- Fortuin, mej. A. Beereboom en mevr. Laarakkers-Heys. LEIDERDORP Morgen avond om half acht zal in een bijzondere raadsvergade ring de benoeming van ecri nieuw schoolhoofd voor de openbare school aan de Kon. Julianalaan aan de orde ko men. Kandidaat is de heer Bons. NOORDWIJK Dc 66-jari- ge Noordwijkcr A. Hazenoot is zaterdag tijdens de voet balwedstrijd Noordwijk—Do- to aan een hartaanval over leden. De man zat dood op de tribune.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3