Knappe overwinning van heren Warmunda r Bona Stars ontgoocheld Crescendo nestelt zich in de kopgroep horpanta Handbal Basketbal Korfbal Vahalis had de beste schutters SPORTBIJLAGE MAANDAG 25 SEPTEMBER 1972 L 4 972 L acht nie nam he vooi schoo kwartie kwat Dok in dl ieuwkoo euw Har club eei In he het mis Bergam doel ïitslagen stolse S\ oonhovei oys 3- udewatei Bergam ht 4-5 Boys 3- ieuwkoop stol 4 LEIDEN Weinig verrassingen in de handbalcompetitie. In de eerste klas dames hebben Ver- burch en Foreholte volgens ver wachting gewonnen doch door bijzondere verzwakkingen bij de tegenpartij zijn er monstersco res uitgekomen (24-0 en 21-1). Ook H.V.S. trof een verzwakt Kwiek Sport en won ruimer dan verwacht. Het Noordwijkerhout- se Northa bleef ongeslagen ten koste van NIO en Jong Ade had meer moeite dan werd verwacht bij Elandia. Bij de heren valt het eerste verliespuntje van Apollo op. Bij H.V.V. werd de strijd gestaakt en de heren van Warmunda boekten een knappe overwinning bij het nog ongesla gen Kwiek Sport met in de hoofdrol keeper Dolf Kok. FOREHOLTE Omdat de hoofdmacht van Kwiek Sport in Duitsland een toernooi speelde, kwamen de Haagsen met hun tweede garde in de strijd tegen Foreholte. Dit feit degradeerde de wedstrijd tot een volkomen oninteressante ontmoeting. Foreholte begon al direct met een paar snelle break-outs en had meer moeite met zichzelf om geconcentreerd te blijven spelen dan met de te genstander. Bij de rust was de stand reeds 10-1. Na rust combi neerde Foreholte langer, pro beerde verschillende aanvals- en verdedigingsmethoden en won tenslotte met 21-1. Wanneer de Voorhoutse dames op een grote overwinning hadden willen spelen, zouden er echter wel veertig doelpunten zijn gevallen. Nora v. Niekerk schoot 6x raak, Ellie Hoek 4x, Anske Broekhui zen en Ans Bakker ieder 3x, Martina Hoogland 2x en verder scoorden Hannie Boskamp, An- nemieke de Bruyn en Mariëtte Langeveld. WARMUNDA De heren van Warmunda speelden een goede wedstrijd in Den Haag tegen de reserves van Kwiek Sport. Hoewel het veld spel van de Hagenaars zeker niet van mindere klasse was konden de Warmonders hen vrij gemakkelijk op afstand houden. Voor een niet onbelangrijk deel was dit het werk van Dolf Kok, die een geweldige partij stond te keepen. Hij bracht met zijn zekere optreden de nodige rust in de ploeg. Via 2-0 kwam War munda bij de rust met 1-4 voor door doelpunten van Ton Haver kort, Frans de Jong, Bram Schavemaker, en een strafworp i door Dolf Kok. Na de rust liep Warmunda snel weg door een hattrick van Ben van Niekerk (7-1) waarna de strijd gelijk op ging tot het eindsignaal. Ruud van Grieken (2x) en Ab Augus- tinus zorgden voor het 10-3 eind resultaat. NORTHA De dames van Northa bleven ook in de derby tégen NIO overeind en wonnen ruim met 7-2. In het begin zag het daar echter niet naar uit. Weliswaar namen de Noordwijkerhoutsen een snel le voorsprong van 2-0 doch een strafworp en een zeer fraai doelpunt bracht de stand weer in evenwicht: 2-2. Toen Northa op een hoger tempo overscha kelde was het snel gedaan met de Ripse dames. Met 7-2 bleef Northa ongeslagen aan de lei ding in de tweede klasse A. JONG ADE De Jong-Adese dames speelden niet een van hun beste wedstrij den in Den Haag bij Elandia. Het begin was erg hoopvol voor Jong Ade. Zij liepen snel uit naar 3-0 doch daarna zakte het tempo en werd slordig met de kansen omgesprongen. Elandia profiteerde echter te weinig van deze verslapping en zo kon Jong Ade toch nog met een 3-1 voor sprong gaan rusten. In de twee de helft herhaalde zich het spel- beeld. Jong Ade liep in het be gin weg naar 5-1 maar zakte weer terug. Een slotoffensief van Elandia bracht hen toch nog dichterbij: 6-4. De Oud Ade- se doelpunten werden gescoord door Helma v.d. Geest (3x), Cobi v.d. Geest (2x), en Gonnie v. d. Geest (lx). M.M.O. Nog steeds kunnen de heren van M.M.O. geen compleet team op de been brengen. Tegen E.H.C. werd met één wissel aangetre den. Het werd een harde ont moeting waarin M.M.O. nog steeds niet tot een winstpuntje kon komen. Bij de rust hadden de Hoogmadenaren al een 12-6 achterstand. In de tweede helft ging het gemis aan voldoende wisselspelers nog sterker mee spelen en kwam E.H.C. vrij ge makkelijk op een royale 27-13 overwinning uit. Voor M.M.O. scoorden Gerard Elstgeest, Piet Bank en Theo Rijkelijkhuizen ieder 4x en Hans Elstgeest maakte met één treffer de 13 vol. APOLLO Het Oegstgeestse Apollo kan nog steeds niet over een eigen veld beschikken en speelde de thuiswedstrijd bij hun opponent Wings in Den Haag. Apollo heeft in deze zeer spannende wedstrijd voortdurend de leiding gehad, maar voelde constant de hete adem van Wings in hun nek. Na een 4-4 ruststand kwa men de Hagenaars zelfs voorbij Apollo in de laatste fase van de strijd. Een slotoffensief bezorg de de Oegstgeestenaren echter tooh het verdiende punt: 9-9. H.V.S. Ook de Stompwijkse dames trof- - Een fel duel in de wedstrijd NorthaNio. De Noordwijkerhoutse dames spelen in donker shirt fen in Den Haag een ietwat ver zwakt Kwiek Sport 2. Door het Duitse avontuur van de hoofd macht moesten enkele krachten worden gespaard voor de wed strijd als eerste team. Ook H.V.S. moest het stellen zonder Ria v.d. Zalm en Ria Loosen, zij werden verdienstelijk ver vangen door Bea v. Bemmelen en Ada v.d. Mey. Na het ope ningsdoelpunt van Wil v. Rijn voor de eerste keer van de partij kwam Kwiek Sport eerst nog langszij 1-1, waarna H.V.S. tweemaal een doelpunt zag afgekeurd. Het duurde even voordat de Stompwijksen af stand konden nemen maar toen Ria en Sjanie v.d. Bosch er in een break-out samenuitknepen en laatstgenoemde scoorde, werd het door een doelpunt van Bea v. Bemmelen toch nog 3-1 bij de rust. Na de rust liep H.V.S. gemakkelijk naar een ruime 8-1 overwinning door 3 doelpunten van Trees van Zan ten en doe'punten van Ria en Sianie v.d. Bosch. H.V.L. De heren van H.V.L. konden weer geen vuist maken tegen Achilles en speelden vooral aanvallend zeer zwak. Bij de rust was de achterstand 5-1 en zij mochten niet eens mopperen dat zij ten slotte slechts met 11-3 werden verslagen. Jan Siebert, Piet Hiestand en Hans Ladan zorg den voor de Leidse doelpunten. De dames, toch al vrijwel kans loos in de voor hen veel te zwa re eerste klasse, kwamen zon der wissels uit tegen kooloper Verburch. De Poeldiiksen maakten er dan ook een fijn schutte^feestje van en pakten de Leidse dames in met liefst 24-0. H.V.V. Voor de Voorschotense heren was het niet zo'n nrettige zondag. In de eerste helft kwamen zii niet zo best voor de dag en lieoen een achterstand op van 3-9. Het gemis van Henk Verwev was hier mede oorzaak van. Na rust draaiden zij echter veel beter en na tien minuten spelen was de achterstand teruggebracht tot 5-9. De heren van C.W.P. konden echter minder goed te gen de merkwaardige beslissin gen van de scheidsrechter en le verden zoveel commentaar dat deze arbiter de strijd staakte. De dames hadden ook al niet veel peli'k met scheidsrechter lijke dwalingen. In een zeer soennende en ook soortieve strijd kwamen zij tot 2-2 bij de rust. Na rust moesten zij mede door enkele dubieuze beslissin gen Quintus net laten voorgaan. Het werd een krappe 4-3 neder laag, doch een puntenverdeling had de verhoudingen beter weergegeven. Bona Stars stelde tegen Transol RZ diep teleur en moet ook hier een treffer incasseren LEIDEN Ontgoocheld en gedes illusioneerd zaten de Leidse Bona Stars na afloop van de ontmoeting tegen Transol/RZ in de kleedkamer. De 76S7 ne derlaag was hard aangekomen en maar moeilijk te verwerken. Ze hadden het immers in deze thuiswedstrijd moeten maken, moeten verkopen. Het vertoonde spel tegen Raak/Punch vorige week had weer drommen men sen naar de 5—meihal gelokt; na een jaar te hebben leegge- stagn zaten de tribunes weer aardig vol met zo'n 600 man. ADVERTENTIE het behoud van uw haar Alleen het echte Bona Stars ontbrak. Of ze nu onder deze druk doorgingen of niet, hyper nerveus bewoog iedereen over het veld, schuw om enig Initia tief te nemen. Geen moment was daar het flitsende team van de week ervoor. Bona Stars begon met Stol, van de Nieuwendijk, Petrici, De Jong en Denham als basisop stelling met de opdracht te pro beren Transol/RZ op snelheid, en dus met snelle fast-breaks, te verrassen. Dat nu kwam er in het geheel niet uit, de Stars zaten vast en bleven vast zitten ondanks alle pogingen van coach Kallenberg om met spe lerswisselingen de juiste opstel ling te vinden. Bij Transol ble ven vooral Jan Dekker en Hugo Harrewijn het hoofd erbij hou den en hielpen hun team aan een voorsprong. Via 511 en door enkele vage beslissingeo van de arbiters, die Bona Stars zeker 4 punten door de neus boorden. Rust 32—44. Har Stol kon zich al weer in het pak ste ken want hij was al getrakteerd op 5 persoonlijke fouten, terwijl Denham en van Eyck er al 4 achter hun naam hadden staan. Ook no de hervatting wilde het met Bona Stars maar niet luk ken, de wil was er wel. Het bleef tobben, zo erg zelfs dat Transol zijn voorsprong kon uit bouwen tot 26 punten in de twaalfde minuut. Toen pus liet n jker. Na Treur jelangrijk gebouwd ïaren ble- op alle net zeer de Gelder zorgden d. In de laatstge- aal. Jan ;n aantal De Danaïden heeft zijn 2e thuis- wedstrijd wederom niet met puntenwinst kunnen afsluiten. Het vorige week verrassend ge klopte Luto loodste, zich na een gelijkwaardige strijd in de fina le in de veilige haven door tref fers van aanvoerder Reuter, die daarvoor nauwelijks aan bod was geweest. De Leidenaars waren in staat de Amsterda,m- mers punten afhandig te ma ken, maar enkele nogal grove defensieve missers voorkwamen een 2e Lutonederlaag. Nap opende via een fraaie doorbraak de score, welke Nieske Bergs- ma had kunnen opvoeren. Arbi ter Schreuder zag een overtre ding tegen haar over het hoofd. Via 11 van Paul Martman kon Luto door een actie van James met een voordelige score aan een veel productievere 2e perio de beginnen. Erik Filemon op de stip betekende 2—2, waarna Kool en Strobos door een blun der van Frank de Bruin De Da naïden op achterstand zetten (24). Een 4-meterworp van Nap en een treffer van Andrea Scheyde handhaafden het ver schil van 2 punten, dat pas ver dween toen Wim Brugman voor de korf verscheen. (55). In de laatste 10 minuten ging het hard. Kool (2x) kon de Leide naars nog niet definitief van zich afsch^Men toen Frank de Bruin en rvonne Devilee de blauw-witten wederom naast de hoofdstedelijke opponent scho ten. (7—7). En toen mengde Wil Reuter zich in het strijdgewoel. Een uiterst dubieuze treffer van Luto-captain hoefde nog geen ramp te zijn, maar dat werd het wel toen Erik Filemon. al tijd trefzeker van 4 meter, jam merlijk faalde vanaf de stip. In de vrij rommelige s'otfase. waarin Sander van Unen een waarschuwing opliep, werd De Danaïden definitief op de knieën gebracht toen Reuter vanuit de ideale 4-meterpositie 9—7 in schoot. Luto won terecht, maar het was de verdienste van de Danaïden, dat dat pas vlak voor tijd vast stond. Pernix heeft HKV het flink lastig gemaakt, al konden de Hage naars door een beter dameszes tal de beide punten naar de re sidentie meenemen. Halverwe ge de 2e helft was het uiteinde lijke verschil bereikt. De oranje kragen slaagden er niet meer in de achterstand van 2 punten goed te maken, al mochten de Leidenaars even aan de gelijk maker ruiken. Flip v.d. Kooy en Agnes de Rooy hielpen hun ploeg aan 2 punten, alvorens HKV doorstoomde naar 2—5. Pernix herleefde even door doeltreffende acties van Flip v.d. Kooy en Jan van Seggelen (45). Peter van Duyn kon niet voorkomen dat HKV demarreer de naar 58. Flip v.d. Kooy en Jacob Bakker bepaalden de eer volle nederlaag op 79. Vicus in de 2e zitting wat gas zwart-witten hadden de Hage naars reeds in de le drie kwar tier te pakken (16), waarna Vicus in de 2e zitting was gas terug nam en de doelpunten dan ook eerlijker verdeeld werden. Het sterke openingskwartiertje van Vicus stelde meteen het uit eindelijke verschil vast. Wim Niessing, Dik Onderwater. Ruud Niessing, Nandi van Helden en Jan Sjerdijn schoten de Leidse Hout bewoners naar 05 voor Ready begreep waarvoor zij in het veld stond (1—5). Joke de Boer liet Vicus met een riante 6—1 aan de geliikopgaande 2e aktie beginnen. Wim Niessing, Nandi van Helden en Jan Sier- dijn bezorgden Vicus de eerste grote zege (4—9) en nog wel ii\ een uitwedstrijd. Een knappe prestatie van de zwart witten, die zich hiermee aardig omhoog werkten. De Algemene herstelde zich knap van de debaculeuze nederlaag tegen Bep, dat overigens giste ren geklopt werd door het door de blauw witten nota bene ver slagen Groen Geel. DEVD werd in de 2e helft weggespeeld en kreeg met 8—3 eigenlijk nog een te kleine afstraffing. Sanny Kromhout zette de Algemene op 1—0. Na de Amstelveense ge lijkmaker domineerde de Leidse ploeg, wat geaccentueerd werd door 2 treffers van Wim Van Vliet. Na een snelle tegentreffer van Co Vavier, ex Vicusspeler en nu trainer/speler bij DEVD, schoot Aad Rusman 42 in. De rust ging in met 43. Na de hervatting drukte Henny Rus man, wiens eerste optreden vooral defensief een verbetering t.o.v. Bart Lambooy betekende, via een benutte strafworp zijn stempel op de partij, Ineke Thijssen, Wim van Vliet en Aad Rusman maakten het werk af. (8-3). Zuiderkwartier had weinig moeite met ZKC, dat overigens tot de laatste minuut doorging. Een helft had ZKW nodig om ZKC uit te spelen. In de 2e helft viel de Leidse ploeg terug, zodat de Zaandammers er met 72 nog genadig afkwamen. Dank zij een goed schot liep de Leidse ploeg naar een regelmatig opgebouw de 50 voorsprong door treffers van Nico van Leeuwen, Co de Haas, Albert de Groot, Joep van Dam en Hen Zierikzee. Rust 5—1. Na de hervatting liet men het enigszins afweten. Co de Haas en Joep van Dam hielden ZKC, stug volhoudend maar slecht schietend, echter op vol doende afstand. (7—2). Fluks werd na een gelijkoppaande striid !n de laatste 5 minuten geklopt. Vlak voor het einde spurtte de thuisclub van 43 naar 7—3, zodat Fluks nog ruim verslagen werd. Jan v.d. Leek gaf Fluks voor de eerste en te vens de laatste maal de leiding. Via 21 halverwege werden de roodwitten naar 4—1 gespeeld, alvorens Ab Niessing en Jan Heinrichs hun ploeg met nog 10 minuten te gaan kort bij brach ten. (43). De wedstrijd bleek 5 minuten te lang te duren voor het nu nog steeds puntloze Fluks. KNS miste in de 2e helft de boot bij Amersfoort, dat in de le helft aan achterstand had moe ten wegwerken. Han Brakel had het al gauw door en zette KNS op 0—2. De oranjehemden gin gen nog goed tot 13 door een treffer van Ton Bey. Halverwe ge was het Leidse voordeel al verdwenen (33). Amersfoort zette de opmars na de thee door (53), waarna KNS het gelijke spel door eigen schuld vergooi de. Liesbeth Volkers plaatste 54, waarna KNS 2 strafworpen miste. Ruud Steiger speelde voor Hen Slegtenhorst. Crescendo kwam er tegen ELKV met de hakken over de sloot. Een veel sterker Crescendo morste er danig met de kan sen, waardoor een strafworp de verdiende winst moest brengen. In de harde wedstrijd, waarin Lenie Kok reeds na een kwar tier vervangen moest worden door Lenie Lepelaar, zetten Aad Schouten en Liesbeth Kok de groen witten 2 maal op voor deel, wat echter weinig waarde had getuige de ruststand (2—2). Piel l'Amie werd tenslotte matchwinnaar door van 4 meter in te schieten, maar Crescendo dankt de zege eigenlijk de laat ste sterke verdediging. d'e meer dan een kwartier ELKV van scoren pfHe'd. Met deze ze*»e nesfe'de Crescendo zich in de TOP had v/efpif» moeite met Sa- «itte met in3 met de p«us nn de f»!'en W(.-H pedn»'-». V'a 7—0 h-'f t'me '«gevierde de Snsserheimse n'o°g door tref fers van Annemiek König (2x). Gre Hage (2x). Mario van Eg- mond, Wil v.d. Bent. Dirk Meyer, Dik Imandse, Cees Zuurmond en Rob Meyer voor de derde maal in successie. Ve- locitas haalde uit tegen het on- ges'agen Vitesse. De leiderdor pers, die halverwege met 20 leidden door treffers van Ge rard van Poe'gecst zegevierden met 5—1. Gerrit van Rhiln en de van Olympiaan afkoms ige aanwinst Theo Koorn (2x) wa ren de shutters in de 2e perio de. Het Alphense Tempo haalde de eerste zege binnen en dat ging ten koste van Fluks Noord- wijk, dat blijft teleurstellen. Via 6—3 met de pauze won Tempo met 107 doordat zij vlot een voorcorong opbouwde in het eer ste kwartier. De kustbewoners konden de handicap van 3 goals niet meer wegwerken. Gerard Praas (3x), Nico Knnbier (2x), Marijke Haspers. Dini Haar veld, Bob Vijfvinkel, Ria Praas en Jelle de Vries waren de schutters bij Tempo. Jan van Drongelen (3x), Hans Passchier (2x), Jan Verloop en Siem v.d. Haak schoten voor Fluks de punten bij elkaar. Fiks tenslotte haaide ook de eerste punten binnen. SKV bleek voor Fiks geen al te groot obstakel. Bin nen 10 minuten had de Oegst- geeste ploeg de basis gelegd voor de 7—4 zege. Carla Anholt, Jack van Berkum (2x,), Fred de Gruyl (2x) en Aga Mulder (2x) schoten Fiks naar de winst. Bona Stars iets zien, het In staat is. Nog niet met weergaloos basketball, nee, nuchter spelend en verbeten ging de aanvalsmachine lopen. 50—76 was de achterstand in de 12e minuut, te groot om nog ge heel in de lopen. Nietttemin be gonnen de Stars onder groot en thousiasme aan de achtervol ging en zowaar leek er nog een sensatie te gaan gebeuren want Bona Stars kwam steeds dich terbij en Transol was van de kaart. Bij het ingaan van de laatste 3 minuten was de stand gewijzigd In 70—80 en waren er theoretisch nog mogelijkheden. Transol evenwel hervond toen zijn evenwicht en liet zich dé winst niet meer ontglippen. Eindstand 76—87. Scores: Den ham 21, de Jong 14, Petrici 1£ van de Nieuwendijk 8, Moody 10, Stol en Kop 4, van Eyck en van Cleef 2. Transol: Shea 27, Dekker 17, Harrewijn 12. Het damesteam van Bona Sturs heeft tegen HOC voor de beker, na een 29—21 ruststand, een 64—30 nederlaag geleden. DEN HAAG In aansluiting op de zwemwedstrijden van zater dagavond hield ZCR gistermid dag in het Zuldcrparkbad hel Jaarlijkse doelpuntentocrnooi.- Naast vier teams van ZCR kwa men evenzoveel zeventallen van Vahalis uit Tlel, PCG uit Gor- kum en ZPS uit Stolwijk in her water. Het ging in dit toernooi niet om de winstpunten, maar om de ge maakte doelpunten. Vahalis trof in 12 wedstrijden 50 maal doel en werd winnaar. PCG werd tweede met 43 doelpunten, ZPS derde met 37 en ZCR sloot de rij met 31 treffers. PCG—ZCR 30: Vahnll» ZPS IS—2; Vahalli—ZCR 2-0, ZI'S-PCG 010: Jon*™»: PCG Vnhnll* 3-0; ZCR—ZPS 0—4: PCG- ZCR 10-0: Vnhitll»—ZPS 7-2: Vohnr lilZCR 2-0. ZPS-PCG 0—12.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11