Te weinig bewijzen bij SER-deskundigen Geknoei met Spaanse melk CeidoeSoiLtant Bij mist blijft kans op smog Minister van Financiën: Agenten Utrecht zijn „engelen" Frankrijk helpt Rijnvervuiling tegen te gaan Referendum in Zwitserland over export van wapens 1 Stank in Rijnmond verminderd Winst voor PvdA, D'66 en PPR ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1972 LEIDSE COURANT DEN HAAG/ROTTERDAM Men kan in de komen de dagen last van smog krijgen, zolang de mist blijft aanhouden. Volgens het KNMI is dit het ge val, zodat de Centrale Meld- en Regelkamer waarschuwingsfase 2 blijft handhaven. Zo nodig gaat onmiddellijk fase 3 weer in. Er zijn de laatste dagen vrij veel klachten over prikkelende lucht ge weest. Ook in de agglo meratie Den Haag. Men moet er op rekenen, dat bij mistvorming in de komende weken, evendis dat vorig jaar het geval was, regelmatig smogvor- ming zal optreden, met alle bijverschijnselen voor de mensen vandien. Bij onderzoek in de Haagse agglomeratie is gebleken dat zowel industrieën als het gemotoriseerd ver keer tijdens de mist de smogvorming veroorza- UTRECHT (ANP) „Utrechtse politie, bedankt". Deze pluim gaf de officier van justitie de Utrechtse gemeentepolitie giste ren bij de behandeling van een rechtszaak tegen een 41-jarige Griek. Deze werd ervan be schuldigd dat hij in de oude jaarsnacht van 1971 een Marok kaan door een messteek om het leven heeft willen brengen. Aanleiding was een ruzie die 's nachts uitbrak in en rond een Grieks café in de Utrechtse bin nenstad. De verdachte, die in de bewuste nacht in vergevorderde staat van dronkenschap ver keerde, verklaarde dat hij hier bij een klap had opgelopen van de Marokkaan, waarop hij hem achternaging. Op zijn beurt werd hij, zoals hij zei, weer achterna gezeten door een groepje van vier Marokkanen. De bedreigde Marokkaan hield een passeren de auto aan, waarin twee agen ten in burger bleken te zitten. De verdachte zag kans om de Marokkaan, die zich tegen het spatbord van do auto had gezet, een messteek in de borst toe te brengen. Deze richtte slechts een kleine verwonding aan. Hierop werd de Griek door een van de agenten zijn ones afgeno men. Volgens de agenten bleek er evenwel van achtervolgende Marokkanen geen sprake te zijn. „Dat het nog goed voor u is afge lopen", aldus officier mr. Von Meyenfeldt, „was te danken aan deze engelen die u op uw weg vond", daarbij doelen op de surveillerende agenten. Gezien het blanco strafblad van de Griek, die zich al tien jaar in ons land bevindt, eiste hij vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 500 gulden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Wij zijn ons sterk bewust van de problemen die verbonden zijn aan de ver vulling van de Rijn. We zullen dan ook alle medewerking ver lenen om de vervuiling van de grootste rivier van Europa te gen te gaan. Deze toezegging deed de heer Jean Gabara, voorzitter van de Franse dele gatie van de internationale com missie ter bescherming van de Rijn, aan het einde van de vijf daagse vaartocht over deze steeds meer vervuilende rivier. De uitspraak van de heer Gabara was de eerste openlijke toezeg ging van Frankrijk om mee te werken tegen de vervuiling van de Rijn. De heer Gabara wees erop dat alleen een gezamen lijk optreden de problemen van de vervuilende Rijn kan tegen gaan. Deze problemen, zo bleek tijdens het congres, zijn hoofdzakelijk de zoutbelasting, onder meer van de zoutmijnen in de Elzas, de thermische be lasting en de chemische vervui ling. De landedelegaties zullen aan hun ministers van Buiten landse Zaken verslag uitbrengen over de verschillende standpun ten. Eind oktober wordt een ministersconferentie gehouden, waarop getracht zal worden maatregelen te nemen om de vervuiling van de Rijn tegen te gaan. Jonge topman in N.y.y. BREDA (ANP) De verbond- vergadering van het NW heeft gisteren dn Breda de heer Wim Kok gekozen tot tweede vice- voorzitter van deze vakcentrale. De heer Kok, sinds augustus 1969 secretaris van het NW, is de „Benjamin" in de top van de Nederlandse Vakcentrales. Hij is thans 34 jaar. In de geschie denis van de Nederlandse vak beweging heeft nog niet eerder zo'n jeugdige bestuurder een topplaats bereikt. Hogere winst Enraf-Nonius DELFT (ANP) De N.V. Ver enigde Instrumentenfabrieken Enraf-Nonius te Delft heeft over het eerste halfjaar 1972 een 4,8 pet. hogere netto winst van 671.000 behaald (v.j. 640.000). De netto omzet nam met 13 pet toe van 15,5 min. tot 17,5 min. Het geplaatste aandelenkapitaal steeg van 5,32 min. tot f 5,75 min. De netto winst per aandeel van 1000 kwam uit op 117 120). SCHIPHOL (SNP) Minister Ne- lissen van Financiën is niet zo gelukkig met het rapport van de uit vijf leden bestaande com missie van „wijze mannen" van de SER. „Ik krijg de indruk dat men de problemen wat te ge makkelijk ziet en wat te gemak kelijk tot conclusies komt? Zo was de „voorlopige conclusie" van minister Nelissen, gister middag op Schiphol voor zijn vertrek naar Washington. Hij zal daar de Jaarlijkse vergade ring van het internationale mo netaire fonds en de wereldbank bijwonen. De bezwaren van minister Nelis sen richten zich onder meer te gen de aansluiting van Neder land bij de ontwikkelingen in het buitenland ten aanzien van de loonkostenstijging. Er wordt gezegd dat je je niet blind moet staren op de buitenlandse ont wikkelingen, maar in feite ge beurt dat in het rapport wel. De aanbeveling van de commissie voor een soepeler begrotingsbe leid, waardoor een budgettaire ruimte zou ontstaan van 300 miljoen noemde de bewindsman op geen enkele wijze in het rap port gemotiveerd. Op de voorgestelde prijsmaatregel wilde minister Nelissen voorlo pig geen commentaar geven. „Ik citeer alleen het bedrijfsle ven dat er een parallel moet zijn tussen het loon- en prijsbe leid". de verjaardagsfoto van prinses Martha Louise van Noorwegen, die nu haar eerste levensjaar bereikt heeft. De opname is gemaakt in Skaugum, waar haar ouders, kroonprins Harald en prinses Sonja plegen te wonen. GENèVE (DPA/AFP) De Zwit sers zullen zich morgen ln een referendum kunnjïn uitspreken over de vraag of de wapenfa brieken in dit land hun export van wapens en munitie mogen voortzetten. Het verzet tegen deze wapenhan del door het traditioneel neutra le Zwi'serland kwam vier jaar geleden op gang toen aan het licht kwam dat de grootste wa penfabriek van Zwitserland, het bedrijf Buhrle in Zürich, schiet tuig en munitie leverde aan verscheidene landen waartegen de Zwitserse regering een wapen embargo had uitgevaardigd. Dat waren Zuid-Afrika, Saoedi- Arabië, Egypte, Israël, Libanon en Nigerië, waar toen een bloe dige burgeroorlog woedde. Daarbij bleek dat Buhrle uit- voerdocumenten had vervalst door op te geven dat de wapens naar landen gingen waarvoor het embargo niet gold. In 1970 veroordeelde een federale recht bank de president-directeur van het bedrijf, Diter Buhrle en vijf van zijn voornaamste medewer kers tot gevangenisstraffen. De zaak was hiermee niet gesust en verscheidene religieuze groe peringen en de linkse politieke partijen bleven aandringen op algehele stopzetting van de penexport. Zij staan sterk hun argument dat Zwitserland hoofdzetel van het internationa le Rode Kruis en stesds bij hu manitaire hulp betrokken, geen dubbele rol mag spelen door geld aan oorlogstuig te verdie nen. Tegenstanders van een verbod kleineren het belang van de Zwitserse wapenuitvoer, die jaarlijks een waarde van circa honderdmiljoen francs (plm 80 miljoen gulden) vertegenwoor digt. Dit is slechts een half pro cent van de totale internationale wapenhandel, zeggen zij. Andere argumenten van die kant zijn: Zwitserland heeft voor zijn defensie wapens van Zwitsers fabrikaat nodig. De eigen fa brieken kunnen deze niet tegen redelijke prijzen leveren als zij de mogelijkheid tot export mis sen. Een wapenleverancier benadrukte „het politieke aspect van deze aangelegenheid met de verkla ring: „Wij zijn niet bereid zon der verzet ons bestaan op te ge ven alleen maar omdat een aan tal links-extremistische en staatsgevaarlijke elementen die het op de vernietiging vai vrije maatschappelijke ordening hebben gemunt hopen hun doel langs deze weg te bereiken". 01710-222441 (telefoontjes)/ tuskaatvlnken. Diamant wartols. Bolivia en mantc an, rljstvogels, parkieten J. Tel. 01711—3361. al loodbekjet, 1 1 stel ekslort| Spoorwegovergang. :hts 290 geheel compleet. 1 itrum Elma Th. A. Hijdra. La r. Tel. 01722—2134. nport uit tropische la »n, vruchten enz. D< Watersport Wlnterberglng gezocht voor boot van 10 00 x 3.00 mtr. binnen. Tel. na 19.00 uur 01807—6407 of schriftelijk. Ver mei], Van Osladelaan 10. Krimpen a/d IJssel. Dieren en planten Wegens omstandigheden te koop nw. roei- vlsboot compleet met riemen. 52A, Leiden. Tel. 01710-33330. Voor kamerplanten. Bloeiende, bonle en bedrijven enz. Dag. verso sni|bloe- s: Bloemisterij (Laantje naar Alle- mansgeest) Voorschoten. Tel. 01717- Johnson de meest gevraagde bui tenboordmotor. Modellen van 2 t/m 125 pk. Hoofddealer voor Leiden en omslreken. Jachtwerf Poelgeest. °6A.SlTeLS 01710—54054 (ingang bi| Kwaakbrug) ook zaterdag en zondag To koop prachtige Duitse staanders, Boxers, Duitse herders, Welshsprin- ger, spaniels, dwergpinchers, langha rige teckeltjes, cockerspanlels, kees- hondjes, dwergpoedeltjes, wit, zwart, en zilvergrijs. Zondags geopend. Sie- ker, Wasbeeklaan 17, Warmond. De la Bl|e watersport. Mercury b.b. motoren van 4 pk tot en met 140 pk. Formule 50 motorolie. Korto Mare 26. Lelden. Tel. 20781. Jachtbouw De Valk nieuwbouw van bootjes. Vanal 650. Jachtbouw De Valk. Oude Singel 10. Leiden. Post bus 2012. Leiden. Aangeboden: 1e kwaliteit bloembol- len voor do tuin. hyacinten, narcissen en bijgoed in soorten. Speciale aan bieding 100 tulpen In 10 soorten voor slechts ƒ10. Fa. D. H. Hoogkamer, Herenweg 501. Llsse, post Sassen- heim. Tel. 02522—11776. Jumbo 500 met 15 P.k. evenrude met hng en accu 2 1/2 oud 4900.-. Idem mot 12 p.k. Albln scheepsmotor inge bouwd elektr. start 6000.-. Jachtwerf Poelgeest. Oegstgeest Haarlommer- strekvaart 16A (ingang bi) Kwaak brug). Tol. 01710-54054. 'sZaterdag'9 en zondag's geopend. Bloembollen export-kwaliteit, kamcr- daals kwekerij.' Hoogmadenseweg 43. Leiderdorp, iodero middagen zater- Te koop langharige teckellies, prachtige boxer». Dobermann pin- chers met stamboom, dwergpinchor- tjes, dultse herders, bouviers, poe- dell|ot, cockerspaniel», zwarte en' geopend. Sleeker, Wasbeakloan 17, Jumbo 600 met stahoogtekap slaap bank achter toilot met 15 p.k. Yamaha op petroleum. Geheel 3 mnd. oud 7900.-. Jachtwerf Poelgeest Oegst- qcost Haarlommerlrekvaart 16 (In gang bij Kwaakbrug). Tel. 01710- 54054. 'sZaterdag's en zondag's goo- Voor Blauwlazantjcs, tijger- en zebra tstandbedlenlng ƒ2200,-. J Poelgeest. Oegstgeest Haa; (Ingang bij K i, Kerklaan 2, Zoe- erzorgt het gespec. trouwauto- i! Ook voor omligger NIEUWE VRIESKISTEN 2e KEUS VOOR DE OUDE PRIJZEN 200 Itr. 425.- X0 Itr. 590.- 425 Itr790.- 600 Itr990.- 5 jaar garantie Inhoud verzekerd tempera tuur 30 onder nul. Met invriesvak. Afgehaald 5% korting. Tel. 01710-31726 WEBER KOELTECHNIEK Bernhardslraat 12 Leiderdorp zonweringen, aluminium |ali ezen: gratis opmeten en oph. an" Herensingel" 1."Lolden. 1 voudsesingel 23. Tel. 21839. nu lelonlogelt In diverse maten, grijs, iezorqd."égen^che^pconcurreren- Ie prijzen. Tuincentrum Elma, Th. A. lijdra. Langeraar. Tel. 01722—2134. „De Zon" voor i 01710-46484 ol 4 i (020) 226763 Dag i servicebedrijf Komt U even I U even voor i 43590. T.S. Ban ieiend banden ken wij een n rijbewijs B.E. Leeg ie koop: Rijn- en Schlekade, 01710—25796 na plaats in Noordwijk Camping. Relaxingkrow. Vr. pr. ƒ6.500. Inl. 020—433359 b.g.g. 020—263796. j Te koop aangeboden z.g.a.n. metBlen roeslvrljsialen gootsteen Te koop aangeb. Hougalelttegels. Nieuwe dlepvriesklsten licht bescha digd, 5 jr, garantie. 200 Itr. 425. 300 Itr, ƒ590; 425 Itr. ƒ790:600 Itr. 990. Indien afgehaald 5% korting. Wober Koeltechniek, Bernhardstr. 12 L'dorp. Tel. 01710-31726, 01710—33078. 7.000 cal. 350.-. Bocal gashaard 10.000 cal ƒ250.- Linco gashaard 10.000 cal. ƒ150,-. Dorpsstr 51 Oegstgeest. Tel. 54531 Te koop gevraagd (Van onze correspondent) MADRID De Spaanse vakbond voor Veefokkers, een staatsor ganisatie, zou graag de omstan digheden verbeteren voor men sen die melk verdunnen met lei dingwater. Dit werd gisteren in Madrid bekend gemaakt. De vakbond voor Veehouders heeft de regering gevraagd te verbieden dat kranten de merk namen publiceren van produc ten, waarvan bewezen is dat ROTTERDAM (ANP) Dank zij een zwakke wind uit noord-west is de luchtverontreiniging in het Rijnmondgebied in de loop van gistermiddag minder geworden. Fase twee blijft voor alle zeker heid gehandhaafd. Het aantal klachten is sterk te ruggelopen. Gistermorgen wa ren 80 klachten over stank bij de Centrale Meld- en Regelka mer van Rijnmond binnege- komen. Gistermiddag hebben slechts twee mensen gebeld. daarmee geiknoeid is. Als reden geven zij op: de melkverkoop is sterk gedaald na een recente of- officiële onthulling over onjuiste verwerking in bepaalde zuivel fabrieken. Bovendien is onlangs diverse ke ren melding gemaakt van voor werpen in flessen gepasteuri seerde of gesteriliseerde melk, die daar niet in thuishoren, zo als een knaagdier en een hage dis. Een regeringsactie om in de voedselverwerkende industrie de gezondiheidsregels te verbeteren en frauduleuze praktijken te verminderen, had 49 boete met een totale waarde van 2.674.000,- gulden tot gevolg.De grootste boetes werden opgelegd aan fabrieken die de flessen melk vullen. Gisteren maakte een officieel staatsbulletln de naam bekend van de 8e choco ladefabriek die dit jaar beboet is voor onwettige vervalsing van haar producten. Volgens een blad voor de voedsel industrie bezit de helft van de Spaanse slachthuizen niet de juiste vergunningen. Vermoed wordt oat de vleesinpakfabri- kanten ziah niet laten registre ren om belastingen te ontdui ken. Wetsontwerp uitkering aan oorlogs slachtoffers DEN HAAG De regering zal binnenkort een wetsontwerp bij de Tweede Kamer indienen dat de periodieke uitkeringen en kostenvergoeding regelt van mensen, die in de tweede we reldoorlog werden vervolgd. Het wetsontwerp is een uitvoering van de in de Tweede Kamer in november 1971 aangenomen mo- tie-Baruch (DS'70) over deze zaak. Paus bepleit opheffing wet echtscheiding VATICAANSTAD (UPI) - Paus Paulcs de Zesde heeft gisteren een beroep gedaan op Italië, de wereld een voorbeeld te geven door zijn 21 maanden oude echt- scheidingswet teniet te doen. De Paus deed dit beroep in een toespraak tot de Italiaanse pre sident. Giovanni L one, die een staatsbezoek brengt aan het Va- ticaan. Politieke waarnemers zijn van mening, dat dit de inleiding is tot een grootscheeps offensief van tegenstanders van de echt scheiding, die thans in het Ita liaanse parlement over een meerderheid beschikken. Recht, drang, plicht, dwang IN een krant waarin we mededelingen van mr. Landré op een A TROS-persconferentie lazen, stond naast de Landré-uitspraak pat niemand hem verplichten kan meer zendtijd aan informatierubijje- ken te wijden, een advertentie onder de kop: ,,U heeft gelijk". Nu kwam de advertentie op voor een bepaald soort donzen dekbedden niet voor het proza van de TROS-voorzitter. Maar mr. Landré is" in de jaren dat hij de TROS van een omstreden „blijvertje" in de cfln- roepwereld deed uitgroeien tot een zuil, die kans maakt straks ge lijkwaardig aan VARA, KRO en NCRV te zijn, al enkele keren Jle tolk geweest van een grotere groep des volkes dan zijn concurren ten aangenaam is. Die concurrenten kunnen nu wel zeggen dat Landré bang is om met een actualiteiten-rubriek te beginnen, omdat dan blijken zal tfpe schamel het eigen gezicht van zijn TROS is en hoe gering de ideolo gische afstand tot de Avro, ze erkennen achter dichte deuren, dot Landré ook handelen kan om een andere reden: dat kijkers en luis teraars zich overvoerd voelen door de informatie die ze van 's mor gens kwart voor zeven tot 's nachts twaalf uur uit Hilversum via radio en televisie op zich afgevuurd weten. De gemiddelde burger aprecieert Brandpunt, Echo, Achter het Nieuws, Dingen van de Dag e.d., maar voor hem behoeft er echt niet meer bij te komen. Trouwens menig vakman in Hilversum he- vestigt dat er uit de luidsprekers een overdaad aan gepraat korpt en dat de beeldbuis ook te veel op instructie-gevoelige oortjes toege spitst is. Sinds Nederland het woord „informatie" is gaan exploite ren, krijgen meer mensen het gevoel, dat ze van het recht op infor matie, via drang en plicht tot informatie, bij dwang tot informatie terecht gekomen zijn. Loodzwaar "ÏVU wil de gemiddelde Nederlander Inderdaad veel informatie, maar dan over zaken en op een manier die hij lust. Den Uyl tussen ENKA-vrouwen is met het onderschrift wel een paar minu ten „heet van de naald" waard; maar de manier waarop Cruyffie geblesseerd werd of een zekere Theo tegen Ajax doelpunten maakte, wordt dagen later nog „gevreten" in de hoop op nieuwe details. Wijze woorden van mevrouw Klompé, prins Claus of prof. Zijlstra maken altijd even indruk, maar het lang nakaarten hangt menigeen vlug de keel uit. Over „MUnchen" wordt nu ai bijna niet meer ge sproken maar een televisie-strip met in de hoofdrollen Wiegen, de jonge Drees en Marcus Bakker zou het van Peython-place winnen en bij onze Kamerverkiezingen zelfs de inflatie en het sociaal con tract naar de 2de plaats kunnen dringen Voor de gemiddelde Nederlander komt er van politici, economen, theologen, wetenschapsmensen en anderen die het beste met hem voor hebben via de informatie alleen maar een loodzwaar beeld over. Ondragelijk moet de sfeer in een docentenkamer zijn waar zfe het alleen maar over onderwijs hebben of de kapperswinkel waar uitsluitend over krulletjes, scheiding en pruiken zou worden ga- praat Wij vermoeden dat mr. Landré bij intuïtie weet, dat concur rerende omroepverenigingen in de ogen van veel kijkers en luiste raars op zulke kapperswinkels en docentenkamers lijken. Het suc ces van zijn programpolitiek levert hem het bewijs: niet ten op- rechte verwijt de TROS-voorzitter de PvdA met haar suggestie van „omroepverkiezingen" op zijn kosten plagiaat te hebben gepleegd. De vallende druppel /"'EVEN wij dus Landré in zijn visie op de informatie gelijk? Dat nu ook weer niet; maar we vrezen wel, dat menig informant iij; zijn bijna apostolische ijver om „landgenoten te bekeren" groot ri» siko loopt zijn doel voorbij te schieten. Maar hoe zit het daar me( „De Druppel" die steeds maar blijft vallen, holt de hardste steen- uit „zoals een knap schrijver in de oudheid al wist te vertellen. Ook hij had gelijk als het om het uithollen van de steen ging.' had het misschien op een andere manier beter en vlugger gekund. Bovendien vallen er in onze informatie-praktijk zoveel druppels, daf menigeen bezwijkt voor de bekoring om de steen maar de steen te laten en zich te verlaten op „brood en spelen" Uit Hilversum opinie-onderzoekingen moet mr. Landré dit ook be- grepen hebben. De wanhoop van het openbaar vervoer J7ARCE Majeur's spotliedje op „Drees en het openbaar vervoer" gaat steeds meer indruk maken. Nu ook gemeenten zich moeten bezig houden met hun „huishoudboekje" voor 1973, blijken de meeste grote gemeenten financieel in n 'uitzichtloze positie terecht te komen. En dat wordt voor een groot deel veroorzaakt door de enorme te korten die ze oplopen op de post „openbaar vervoer". Het Rijk kent de ellende ook vanwege de bodemloze put welke de N.S. wat haar financiële exploitatie betreft blijkt te zijn. Maar het Rijk is is zelf beter in staat om die put te repareren dan de gemeenten, die grotendeels afhankelijk zijn van wat het Rijk wikt en beschikt. ^A verhoging van vrijwel alle nutstarieven blijft Rotterdam, door net openbaar vervoer nog met een tekort van vele tientallen miljoenen zitten; Den Haag volgt op enige afstand en Amsterdam zal wel gaan jammeren, wanneer binnenkort blijkt dat ook daur de nood hoog is. Tariefsverhogingen blijken in feite geen enkel perspectief te bieden, omdat de kosten meer stijgen en er van een flinke groei in de be langstelling voor gebruikmaking van het openbaar vervoer geen sprake is. De overheid wekt dikwijls de schijn de oorzaak van alle ellende te zoeken in voorkeur voor de eigen auto boven het openbaar vervoer; ten eerste is dit lang niet altijd het geval en waar het dat wel is, zijn de oorzaken veel meer gevarieerd dan meestal wordt voorge- steld. jyjTET lapmiddelen als tariefsverhogingen en meer belasting op het gemotoriseerd verkeer, komt het openbaar vervoer echt de put niet uit. Veel radicaler middelen zullen nodig zijn; wellicht moet het openbaar vervoer in gelijke mate een gemeenschapstaak worden als onderwijs en defensie en straks wellicht ook de gezond»- heidszorg. Aan zo'n beslissing moet dan een aantal harde, in bepaalde aspecten ook onplezierige, voorwaarden gepaard gaan. Maar wie ziet nog een ander alternatief dan straks een tramritje of stadsbuskaartje op het tarief van een rijksdaalder brengen? Tegen die tijd gebruikt niemand meer het openbaar vervoer behalv$ degenen die om financiële of andere redenen niet in staat zijn voor eigen vervoer te zorgen. Dan is het openbaar vervoer toch een on derdeel van de sociale voorzieningen geworden. Dr. De Gaay- Fortman: UTRECHT (ANP) Dr. mr. B. de Gaay Fortman, woordvoer der van de Tweede-Kamerfrac tie van de PPR, vertrouwt op een verkiezingsoverwinning van PvdA. D'66 en PPR. Hij is de gedachte toegedaan, dat het nieuwe kabinet gevormd moet worde- vilt de krlnR van de „winnende minderheid". Dr. De Gaay Fortman zei dit van middag in Utrecht. Voorts zei hij dat zingen, tussen de pro gressieve drie en de confessio nele drie over bindende afspra ken tot mislukking gedoemd is. Maar als er een minderheidska binet van PvdA, D'66 en PPR komt, zal tijdig moeten worden nagegaan, hoe de confessionelen dgar tegenover staan. LEIDEN Aan de rijksuniversi teit te Leiden is de heer Hosjim Effendi geprom. tot dr. in de geneesk. op proefschr. „hot ne gatief Inotrope effect van barbi turaten op het hart van pasge boren en volwassen cavios". Prom, prof, dr. E. L. Noach van het ac. ziekenhuis te Lei den. Toch ontslagen bij Sabena BRUSSEL (ANP) De Belgische nationale luchtvaartmaatschap pij Sabena die dit jaar tegen een exploitatieverlies van'70 mil joen gulden aankijkt, heeft gis teren haar saneringsplannen be kend gemaakt. Van de ongeveer 10.000 personeelsleden zullen er 600 af moeten vloeien. De helft daarvan bestaat uit mensen die dit Jaar gepensioneerd worden en niet vervangen zullen wor den. Bovendien zal de Sabena al haar vier Caravellevliegtulgen verko pen; voor twee van dc Caravel- lcs hoopt zij haar dochtermaat schappij Sobelair te kunnen in teresseren. Twee andere ver koopt Sabena op de vrije markt. Marktberichten Rnelnfnrondavoen 23 dec., bloemen Anjer* Sim Rose. Rood. Lena, Yellow Lusty 19- 31. Sim Wit, Keetc-r. Arthur, Anne Marle. EspCrnnce, Carnaval, 19-29, Charmeur 50. Kozen Carnettc, Carol. Fabcrge, Roswltha 9-12, Zorlna, So- j nora. Spanish Sun. Evorgold 12-18, Notrea. Sonora. Annabel, Nordia 12-2 20, Son In, Prominent, Rublnette. Su- per Star 20-34, Belinda, Esther O In- rim. Tawny Gold 18-31. Baccara 65- US. Carl# 30-48. Alstroemerln 14-24, Nerlnc 47-62, Lelies 22-55, Helccoftlo 55-75, Gerbera* 32-37. «oplozen 1 *iuk* chry*nnten Bernstein. Escorte, J Breltner, Evelyn Bush, MlffoU, chrysantan 60-14->, Idcn |uiroM 1.30-1,76. TroMinlers 1.13-2,05, I >.ih- 1 Lla'a 66-75, Eikenblad 8MB, Uatrlal 1.60-2.35, Asters 60-70, Montbretin 80-1.05, Freesln's 65-2.30. Irissen 2.65-3,65, Ornlthogalum 95-1,30, Ane- 4 moncn 66 per bus.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7