Fel Feyenoord: grote zege en veel blessures ragt T Kortsluiting in lichtmast en rennende hond haalden Twente uit concentratie UEFA CUP Kohn: Spelers te veel respect voor Dynamo Zorgen voor duel tegen Ajax ^TXT ONDERDAG 14 SEPTEMBER 1972 GINA LEIDSE COURANT PAGINA 15 JÖ MË-. ïÖftÉE rkLiiÉÊ iÊUr 1 Ondanks de verzamelde macht van zes Luxemburgers weet Ladinsky met een kopbal toch voor 8—0 te zorgen. TERDAM Belangrijker, veel belangrijker dan het (betekenende duel tegen Rumelange is voor Feyenoord e competitieronde van komende zondag. Lot zelfs een oefenwedstrijdtegen een Nedrlandse ama- lurclub pleegt de Rotterdammers tot een grotere inspan ning te dwingen dan de Luxemburgse nummer-twee gis teravond vermocht. jarom kan er aan de uitslag van 9-0 niet de minste con- tlusie worden verbonden. toezien >rd had gehoopt dit eerste het toernooi om de 'A-Cup als een welkome irming-up te kunnen beschou- voor de titanenstrijd tegen c. De Rotterdammers kon- n echter zonder de minste in- te ZLetli anni'nS doorstoten naar een ak had erwjnnjng met forse cijfers, /oor acnat gohtgj- zwaarder weegt dan ron Thitze weinigzeggende confronfa- rter aan met <j€ semi-profs uit het pe voet oot-Hertogdom is het feit, dat de vil yenoord met geheel onge bonden uit de kuip is geko- en. In hun streven naar een hoog mogelijke score etaleer- oest erfei de Rotterdammers soms iportievtjn felheid, een betere tegen- ploeg inder waardig. Het gevolg 1 beter dps echter wel. dat verscheide- tevoren spelers van Feyenoord bij de orkomende botsingen lichte is Sparttrwondingen opliepen. Rijsber maar hinkte bedenkelijk, Wery l«n kan akte gewond aan een arm, merkwissel kwam na rust niet meer sische aug, en Wim Jansen moest, na 1 kwam een keer eerder te zijn ver ren JooAt^d, zeven minuten voor het t helft ^nde geblesseerd raar de r enkele eedkamer, arald B komende >(Ten was er s irong, eefvel de verwondingen niet van voor Kcto serieuze aard zijn zal het aal te leiding van Feyenoord toch aats dat nodige zorgen baren. Voor ter de bt alles vergende duel tegen oot, knapx zal de Rotterdamse equipe id was toornen fit aan de start moe- irwin ha> verschijnen. Nog vers in het istig over teugen ligt de afstraffing, die ïigc echtfcx aan het eind van het vori- *g in dei seizoen in de Kuip toediende. tor Feyenoord is het van zeer g vele o|hot belang niet in een vroeg 5 uitslag npetitiestadium door de Am- iet verbli rdamse rivalen te worden af- blj de troefd. s dan bij ■wg^tasteBm liep in totoi-zesdaagse i trafpunten op DLERUMLYN t- Het Neder- dse Vaasteam heeft op de de dag van de internationale torzesdaagse zijn eerste ifpunten opgelopen. Stef van Sluis, die reeds op de eede dag moeilijkheden had lad zette een nieuwe versnel- [sbak op, maar dit kostte n teveel tild, hetgeen resul- rde in vier strafpunten, Nederland iets terug- rallen maar nog niet kansloos 'orden voor de „Trophy", ider fortuinlijk verging het Thophyteam, dat zijn eerste 'aller boekte: Henk Poorte. e renner kreeg tweemaal lekke band, kwam een keer val en leed daarna nog ket- ibreuk, waardoor zijn machi- onbruikbaar was geworden, overige renners Dreezen, ssink en Zijdemans zijn nog ids zonder strafpunten. de clubteams Holland West Oost leden enkele verliezen, deze derde dag. In totaal na twee dagen 83 man af ge it. De grote favoriet, Oost- Island is kansloos geworden iet verlies van een van zijn coureurs. West-Duitsland 'eneens wat teruggevallen, loor de strijd om de eind- wordt betwist door Tsje- lowakije en de Verenigde I.IA.RI De Italiaanse bok- I Antonio Puddu heeft gister- in Cagliari zijn Europese het lichtgewicht behou- door een overwinning op l landgenoot Enzo Petriglia. e elfde ronde staakte de uit- r de strijd. PLOTTE Betty Stöve heeft (Charlotte, (North Caroline) damesenkelspel verloren Wimbledonkampioene Jean King. De Ameri- >n met 6-0 6-4 en Jatste zich hierdoor in rtfinale. Dat men in Rotterdam-Zuid niet zo hard loopt voor een UEFA- Cup-onümoeting tegen een dwergclub uit Luxemburg - na afloop werden de veelzeggende cijfers 15.950 toeschouwers op een schoolbord in de perskamer geschreven - heeft voor Feyen oord ook grote financiële consequenties. Feyenoord heeft er veel baat bij de race om de landstitel in ieder geval zo lang mogelijk vol te houden. Wijziging In die lijn paste ook de wijziging, die Ernst Happel in de tweede helft van het duel tegen Rume lange toepaste. Door het uitval len van Rinus Israël, die een dezer dagen een meniscusope ratie heeft ondergaan, die hem nog weken lang buiten het veld zal houden, heeft Happel nog steeds hiet een oplossing gevon den voor het probleem van de centrale verdediging. In de eerste helft opereerde Feyenoord met van links naar rechts Rijsbergen, Van Daele, Schneider en Van Duivenbodr. Hoewel deze linie geen enkele keer in moeilijkheden kwam, achtte Happel het raadzamer de wat houterig acterende Van Daele te vervangen door Wery, waardoor Rijsbergen met Schneider het centrale verdedi gingsduo ging vormen. Uiteraard waren de offensieve ac ties van de Luxemburgers geen enkele maatstaf, maar het lijkt niet onwaarschijnlijk, dat Feyenoord komende zondag met dit tweetal tegen Ajax zal ope reren. Ook de voorhoede van de Rotter dammers zal voor het „duel van de waarheid" tegen Ajax niet voor verandering in aan merking behoeven te komen. Kristensen was de inleider van vier doelpunten en scoorde ook zelf een maal. Van Hanegem kon zich op het middenveld uit leven in de fraaiste patronen, waar vrijwel geen Luxemburger een voet tussen kon krijgen. La dinsky scoorde twee keer en was door zijn beweeglijkheid ui terst waardevol. Peter Ressel echter buitte zijn snelheid niet voldoende uit. Theo de Jong, die al evenmin imponeerde verving hem later. Bieden Feyenoord wilde de zeer dun be- volkte Kuip toch nog iets bie den. Dë Rotterdammers onder streepten die bedoeling door na een kwartier al een royale voor sprong van 3-0 te nemen. Jan sen, Ladinsky en Ressel waren de schutters. Kort voor de pau ze voegde Kristensen daar nog een treffer aan toe. In de twee de helft werd al spoedig duide lijk, dat de Luxemburgers, die gistermiddag laat pas per trein in Rotterdam arriveerden, con ditioneel aan het eind van hun latijn waren. Met hooghartig tiktakvoetbal draaide Feyenoord zijn tegenstander dol. Twee Luxemburgers moesten met krampverschijnselen vroegtijdig naar de 'kleedkamer en toen de Franse trainer Oswald Minci tien minuten voor het einde zijn doelman wilde vervangen, wuif de de grensrechter vriendelijk maar zeer beslist dat dit tegen de spelregels indruiste. Inmid dels was het echter al door tref fers van Hasil, Jansen, Van Ha negem. Ladinsky en De Jong 9- 0 geworden Feyenoord drong begrijpelijk - niet meer zo aan en de wens van de tribunes, "tien, tien" - werd dan ook niet meer ingewilligd. FRANK WERKMAN Bi 0 J< >el) 2-0. Groep 1: Aberdeen Borussia Mönchen- gladbach 23 (0—2) Atvidaberg FC Brugge 35 (3- 2) Ski og Lyn Tottingham Hotspur 3-6 (2-4) Hvidovre IF IFK Helsinki uitgesteld. Groep 8: Rode Ster Belgrado Lausann< Sport 5—1 (2—0) Internazionale FC Valetta 6—1 (5-1) Bera Stara Sagora Austria Wien 7-0 (4—0) UT Arad IFK Norrköping 1—3 (1-0) Groep 2: Groep 4: Groep 7: Manchester City Valencia 2—2 stoke City FC Kaiserslautern Epa Larnaca Ararat Jerewan (1-1) 3-1 (0-0) 0-1 (0-0) Honved Boedapest Partick Racing White CUF Barreirense AEK Athene Saigotarjan 3—1 Thistle 1—0 (1—0) Wordt op 20/9 gespeeld (2—0) Vikinger Stavanger IBV West- AC Torino Las Palmas 2—0 Eskisehirspor Fiorentina man 1—0 (1—0) (2—0) Wordt vandaag gespeeld FC Köln FC Bohemia 2—1 (0 Sochaux Frem Kopenhagen 1 OFK Belgrado Dukla Praag -1) -3 (1-1) 2-2 (0-1) Groep S: Groep 5: Groep 8: Feyenoord US Rumelange 9-0 Olympiakos Piraeus Cagliari Slovan Bratislava Vojvodina (4—0) Wordt vandaag gespeeld Novi Sad 60 (2—0) Olympique Nimes Grasshop- Angers Dynamo Berlijn 1—1 Dynamo Tiflis FC Twente 3—2 pers 1-2 (1-1) (1-1) (2-1) Vittoria Setubal Znglebie Sos- FC Porto Barcelona Wordt Ruch Chorzov Fehnerbahce 3 nowicz 6—1 op 20/9 gespeeld —0 (1—0) Liverpool Einfracht Frankfurt Universitatea Cluj Levski Spar- Dynamo Dresden Voest Llnz Deze foto spreekt duidelijke taal over de kracht van Feyenoord. De tegenstander was echter niet Ajax 2—0 (1—0) ta Sofia 4—0 (0—0) 2—0 (2—0). FEYENOORD: Treytel, RIJsbcrccn, V. Daele. Schneider. V. Dulvenbode; Hasil. Jansen. V. Hanegem; Ressel. Ladinsky. Kristensen. US RUMELANGE: Dal Sosso: Schlüc- ter. Bertoldu, Turcl. Paviovski; R. Cardonl. Lambert. Rohmann: F. Cardoni. Orloll en Mordenti. Scheids rechter: Schmedal (tsj.). Toeschou- TIFLIS Juist in een periode, tijdens welke FC Twente dreigde te bezwijken onder de door Dynamo Tiflis uitgeoe fende druk, snelde René van den Kerk hof op links langs de rechtsback van het Russische nationale elftal Revaz Dsodzuashwili. Terwijl doelman Gogya rekende op een voorzet, waagde de rappe Enschedese spits vanaf de zij lijn een schot. De ronde staander voor kwam in eerste instantie een doelpunt, maar de bal sprong voor de voeten van Jan Jeuring, die geen moeite had zijn unieke kans te verzilveren. Dat gebeur de tien minuten voor het einde. Dank zij Jeurings doelpunt werd de score 3 —2 in het voordeel van Dynamo. En daarbij bleef het, ofschoon de 18.009 Russische tAeschouwers bijna smeek ten om meer. Als op 27 september de return in Enschede wordt gespeeld, begint FC Twente dus met een achterstand van een doelpunt, een marge die voor het bereiken van de tweede ronde in het UEFA-cup-toernooi niet te groot is. Af gaande op wat er zich gisteravond in het sta dion van .Lokomotiva Tiflis heeft afgespeeld lijkt een gematigd optimisme dan ook wel ge rechtvaardigd. Want FC Twente is op eigen veld nu eenmaal een formatie, die tot schitte rende krachtsexplosies in staat is. Zonder Dyr.amo Tiflis te on derschatten daartoe bestaat namelijk geen enkele aanleiding gezien de verrichtingen van de Russen in de laatste twintig mi nuten van de eerste helft en in het eerste halve uur na de her vatting moet het voor Twente met twee doelpunten de grote man van Twente in het duel tegen Dynamo Tiflis. Op de foto scoort hij de eerste treffer uit een pass van Theo Pahlplatz (niet zichtbaar). heeft op eigen veld onver slaanbaar te zijn, maar in uit wedstrijden dikwijls faalt, was door die achterstand uiterst verbaasd. FC Twente leek echter nog ver baasder, en kwam pas tot het besef, dat de onbekende tegen stander ten onrechte was ge vreesd, nadat het had ver zuimd het ongeveer tien minu ten voortdurende overwicht verder uit te buiten. Het uit blijven van meer Enschedese doelpunten gaf de Russen moed, en zij slaagden erin Twente hun lage tempo op te dringen. Met alle, voor de Twentenaren, gevolgen van dien, want zij zijn nu eenmaal voetballers, die op hun ge- i ten- Onder water Voor eigen, ongetwijfeld harts tochtelijk meelevend, publiek - en onder veel betere omstan digheden dan die in Tiflis, zul len de Enschedeërs zeker be ter, feller en brutaler acteren dan ze gisteren deden op het veld, dat door een langdurige stortbui in de nacht van dins dag op woensdag niet alleen loodzwaar was, maar op som mige plekken zelfs onder wa ter stond. Dat moeilijk be speelbare terrein leek FC Twente overigens aanvankelijk minder problemen op te leve ren dan de thuisclub, die veel tijd nodig had om zijn draai te vinden. Toen Dynamo einde lijk in gewone doen was, keek het al tegen een achterstand op. Al ha vijf minuten forceer de Jeuring na een felle uittrap van Schrijvers een hoekschop waaruit Pahlplatz de bal pre cies plaatste op het hoofd van de volkomen vrijstaande Jeu ring, die van dichtbij feilloos inkopte: 0—1. Dynamo Tiflis, dat in Rusland de reputatie TIFLIS. Dynamo Tiflis heeft zich tegen over FC Twente doen kennen als een club, die weet welke de plichten van een gast heer zijn. De Ensche deërs zijn in de hoofd stad van de Sovjet-Re publiek Georgië uitste kend ontvangen, maar toch heeft het hun wel aan wat ontbroken, bijvoorbeeld aan het eten, zoals ze dat in eigen land gewend Spitz Kohn. de trainer van FC Twente zocht daarin een der oorza ken van het feit dat de kracht al spoedig uit de benen van zijn spe lers wegvloeide. "Want", zei een door het verlies toch wel te leurgestelde Kohn, "de meesten hebben in de afgelopen drie dagen vrijwel niet gegeten. Ik kan dat de Russen niet kwalijk nemen, want die hebben hun uiterste best gedaan, maar wat wij nodig hebben konden ze ons eenvoudig niet geven. Alle jongens hebben er last van gehad. Ik wil de na rust Huve inzet ten voor René van der Kerkhof, on Dynamo op het middenveld be- Jer partij te geven, maar toen schreeuwde Theo Pahlnlatz, dat hij eruit wilde omdat hij geen lucht meer kon krijgen. Hij heeft de afgelopen drie dagen geen hap meer gege ten, en op zo'n zwaar veld wreekt zich dat natuurlijk extra." de missie naar Tiflis niet helemaal ontevre den. "Er zijn grote fouten gemaakt; wij hebben teveel respect gehad voor Dynamo, maar met het resul taat ben ik wel con tent. Deze uitslag biedt ons nog goede kansen. Omdat we vandaag te weinig kracht hadden, ston den de linies vaak te dicht bij elkaar, waar door er soms grote Ra ten vielen. Gelukkig is de schade meegeval len." vaarlijkst zijn als ze het wa pen van de snelle contra-atta que hanteren. In plaats daarvan echter liet de ploeg van coach Kohn zich verleiden tot een tik tak - spelletje op het middenveld, en daarin bleek Dynamo ge woon de meerdere van FC Twente te zijn. Desondanks kwamen de technisch vaardige Russen op nogal goedkope wijze aan de gelijkmaker. De Griekse scheidsrechter Papa- vassilou, die twee dagen nodig had gehad om van Athene via Rome en Moskou naar Tiflis te reizen, negeerde in de 22e minuut een teken van zijn as sistent, met als gevolg dat linksbuiten Kipiani in buiten spelpositie mocht doorspelen. De aanval, die daardoor kon worden voortgezet, resulteerde na inmenging van rechtsbuiten Gusajev in de kans voor Glvi Nodia, wiens schuiver niet be paald hard was, maar toch on bereikbaar voor doelmnn Schrijvers en de op de doellijn staande Drost 11. Opschudding FC Twente kwam die klap niet snel te boven, werd onrustig, begon onnauwkeurig te plaat sen en raakte helemaal uit zijn gewone doen. toen eerst een hond het veld op rende, die de nodige opschudding ver oorzaakte, en vervolgens kort sluiting ontstond in een der lichtmasten. Terwijl dikke rookkolommen opstegen uit een serie lampen, werd de wedstrijd even onderbroken. Na anderhalve minuut flitsten de meeste lampen echter toch weer aan, en hoewel ook daar na een onheilspellend geluid de merkwaardige stilte in het stadion verschillende keren verbrak, deden zich toch geen nieuwe incidenten meer voor. Bij FC Twente nam Notten na rust de plaats van Willy van den Kerkhof in. Een wijziging, waarmee Kohn beoogde het krachtsverschil op het midden veld te nivelleren, maar om dat het in de Enschedese de fensie ondanks een formidabe le Drost niet altijd klikte - Van Iersel en de door Achter berg onvoldoende gesteunde Oranen hadden veel moeite met hun tegenstanders - kwam het doel van de onzekere Schrijvers langdurig onder grote druk te staan. In de 52e minuut besloot Dynamo-uit blinker Givl Nodia een mees terlijke actie met een vol maakt onhoudbaar schot: 21. En even later kogelde dezelf de speler rakeling naast. Fouten FC Twente kwam in het geheel niet meer aan tegenaanvallen toe. Omdat er In de dekking te veel fouten werden gemaakt en enkele spelers conditioneel in grote moeilijkheden kwa men, - Pahlplatz maakte om die reden plaats voor Huve - waren de activiteiten van Jeu ring als stoorzender en Van der Vall als kundige spelver deler niet toereikend om aan het Russische offensief een einde te maken. Dat Dynamo een kwartier voor het einde de voorsprong opvoerde tot 31 - de voor Asatianl ingevallen Levan Nodya omspeelde Van Iersel en bood vervolgens Ki piani een niet te missen kans was dan ook in overeenstem ming met het spelbeeld. Aan de samenwerking tussen René Van den Kerkhof en Jeuring was het te danken, dat FC Twente de schade uiteindelijk zodanig wist te beperken, dat het de return toch met enig vertrouwen tegemoet kan zien. Weliswaar moet die wedstrijd natuurlijk nog worden gewon nen. maar een FC Twente in normale doen mag daartoe met alle respect voor de tech nisch vaardige, maar defen sief niet bepaald imponerende Dynamo Tiflis In eigen omge ving in staat worden geacht. TON VAN DALEN Scoreverloop 4. Jewing 0—1 21. Glvl NmJIii 1- 1 53 Glvl Nortln 2— 1 75. Klplunl 2-1 79. Jeuring 2-2.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15