Olympische Spelen voor de wereld van vandaag CeidócSouAcmt Hiërogliefen 150 jaar geleden ontcijferd part-time onderwijzers(essen) Bode van de Maand: Tot 7 oktober 10.- HARDLOPEN IN KANTOORTENUE Tentoonstelling Leiden 'Geen schijnvertoning voor verkiezingen- (zolang de vcorrcsd sirekt) daarna 18.90 KERK IN NEDERLAND JUICHT NOG VOORT Pleidooi voor dialoog 6 iZATERDAG 9 SEPTEMBER 1S72 LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van onze correspondent) NEW YORK New York opende vorige week haar eigen Olympiade en de plechtig heden begonnen toen burgemeester Lind say een duif los liet uit een kartonnen doos. De spelen, waaraan alle New Yor kers van 16 jaar en ouder konden mee doen, hadden geen kostbaar stadion nodig. Zij werden op straat gehouden, iEen van de takken van sport die op de New 9Yorkse Olympiade beoefend werden, heet „Chinees handbal" en wordt met een roze rubber bal gespeeld. Een ander spel heet „Jantje op een pony". Hierbij gaan vijf mannen van middelbare leeftijd dicht bij elkaar op een rij staan, zodanig dat het ge- heel een soort beest met tien poten en een I grote rug vormt. De andere partij neemt een aanloop en springt op de rug van hun tegenstanders. Als zij er in slagen de ket- ting te doorbreken, krijgen ze een punt. Iedereen die met deze Olympiade meedeed kreeg een speciaal T-shlrt met het em bleem van de straatspelen, en de winnaars ontvangen medailles en trofeeën. Het de partement van recreatie gelooft dat de spe len op zijn minst evenveel plezier zullen opleveren als in MUnchen aanvankelijk het geval was. En dat geloof ik ook. De officiële Olympische Spelen zijn, ook zon der incidenten, tot een zodanig ernstige i aangelegenheid geworden, dat men er aan j twijfelt of veel deelnemers er nog plezier in hebben. Er staat te veel op het spel. Het is belangrijker om de nationale en ra ciale trots te bevredigen dan om enig per soonlijk genoegen te beleven. Straatspelen staan dichter bij de oorspronkelijke bedoe ling: namelijk het beleven van plezier en het bevorderen van vriendschap. Maar waarom zou men stoppen bij Chi nees handbal en Jantje op de pony? Een van de belangrijkste bedoelingen bij de eerste Olympiades was dat de mededin gers prestaties leverden die men in het normale dagelijkse leven ook van hen kon verlangen. Speren gooien naar Perzan, ri vieren overzwemmen, of terug naar Athe ne rennen met het laatste nieuws van het front. Onze moderne spelen hebben een geheel an der karakter. Enorm veel moeite wordt op gebracht om op een bepaalde dag eens in de vier jaar een fractie van een seconde sneller te lopen dan alle anderen. De om- standigseden zijn altijd perfect: nergens vindt men die hindernissen die men buiten het stadion kan verwachten. Als een atleet gevraagd zou worden iets nuttigs te doen met zijn talent, zou hij niet weten waar te moeten beginnen. Senlheid is het enige dat telt. Ik weet niet wie de Olympische spelen deze richting opgestuurd heeft, maar het is dui delijk dat deze trend zijn beperkingen kent. Wat de Spelen nodig hebben, is niet alleen een ander pakket van prioriteiten, maar ook een heel nieuw assortiment van sportnummers. Wie gebruikt tegenwoordig nog een zwaard of gooit nog een discus? Het Guinness boek met records vormt een rijke bron van takken van sport die meer met het hedendaagse leven te maken heb ben en die ook meer praktisch nut lijken te hebben. Zo bezit een Amerikaan bijvoor beeld het rekord voor metselen 3272 bakstenen per uur. De Duitsers staan aan de top met het delven van graven en onschadelijk maken van bommen, er mand in Nieuw Zeeland kan sneller breien dan wie ook ter wereld. Al deze „sporten" zijn zeker meer waard op genomen te worden in de Olympische Spe len dan enkele van de tegenwoordige num mers en het is veel interessanter om ze gade te slaan. Als het aan mij lag, zou ik ook typen opne men, en het verwisselen van een autoband en het vinden van een parkeerplaatsje. En ik zou veranderingen aanbrengen ir omstandigheden waaronder de Olympische wedstrijden plaatsvinden. De honderd ter sprint bijvoorbeeld, zou voortaan in volledig kantoor-tenue gelopen moeten wor den met colbert-costuum, hoed, strop das, jas en aktentas. En aan het einde van de sprint zouden de mededingers op het achterbalkon van een saiel rijdende bus moeten springen. De samenstelling van de huidige lijst van Olympische nummers bevat in feite nog weinig rechtvaardigheid. Basketball is wel opgenomen, maar tennis niet. Waterpolo is een nummer, maar aan polo te paard wordt niet gedacht. Mededingers gooien met kogels, maar niemand houdt zich met een boemerang bezig. Lord Killanin, de nieuwe president van het Olympisch Comi té, zou zich onsterfelijk maken door lang voor de volgende Olympische Spelen het pakket van sporten aan een grondig onder zoek te onderwerpen. Hoe nauw sommige zaken luisteren in een zieken- I huissamenleving werd mij weer eens duidelijk, toen ik rond zes uur voor een grote boodschap de rode knop indrukte. Patiënten, die aan bed gekluis terd liggen, zijn nu eenmaal ook voor de nederigste behoeften aangewezen op de hulp van een ver pleegster. Je kunt daar als patiënt de smoor over in hebben, mar je schiet er alleen geen steek mee op. En juist die heb je op zo'n moment dringend nodig. De zuster, die ditmaal verscheen zei waarschu wend: „Jae ik wil u er best op zetten, maar dan moet u wel met bellen wachten tot vijf over zes". „Waarom?", vroeg ik. „Nou", sprak de zuster, „om zes uur worden we afgelost door de avondploeg en die moet ook wat te doen hebben". Het leek me een redelijk argument. Ze was waarachtig niet te beroerd om te werken, maar ze wilde er geen potje van maken. Misschien lag de zaak nog eenvoudiger en wilde ze zich uit piëteitsoverwegingen mijn afgang besparen. Zodoende vernam ik die dag in een weinig benij denswaardige hoogzit, dat de heer Biesheuvel bij de koningin op Huis ten Bosch was geweest en dat premier Sadat van Egypte zijn Russische advi seurs uit de zandbak had gedonderd. Tot een per manente ontspanning tussen Egypte en Israël zal zo'n gebaar wel weer niet bijdragen, maar toch blijf je er rond zes uur steeds weer opnieuw op ho pen. LEO THURING KUNST EN KUNSTENAARS De Internationale Orgeldagen van Arnhem, die dit jaar hun eerste lustrum vieren, worden van 22 tot 25 september gehouden in de Grote of Eusebiuskerk. Acht jonge organisten uit de landen langs de Rijn - Frankrijk, Duits land, Zwitserland en Nederland - zullen door een internationale jury worden beoordeeld op tech niek, interpretatie, registratie en aanpassing aan de ruimte. De Engelse pop-groep Curved Air geeft zohdagavond 24 september een concert in het Concertge bouw te Amsterdam. Zangeres is Sonja Kristina. In het Stedelijk Museum te Am sterdam wordt van 16 septem ber tot 5 november de tentoon stelling „Atelier 10" gehouden die enkele facetten laat zien van hedendaagse tendenzen. Deelne mers zijn: Anthon Beeke, Swip Stolk, Jan Beutener, Chris van Geest, Carla Kaper, Yvonne Kracht, Karei Meijers, Carla Munster, Flip Rutten, Har San ders, Paul Steenhauer, Herman van Tongeren, en John Verberk. In Art! et Amicitia te Amsterdam is gisteren een tentoonstelling geopend van werken die zijn in gezonden voor de wedstrijden Willink van Collen en Tetar van Elven. Alle inzenders zijn jon ger dan dertig jaar. GEMEENTE LEIDEN In het schooljaar 1972-1973 mogen aan scholen voor buitengewoon onderwijs voor één school tijd of voor één ochtend- en één middagschool tijd per week worden aangesteld. Het gemeentebestuur van Leiden roept voor vier openbare scholen en namens de besturen van twee samenwerkingsscholen belangstel lenden op, die In het bezit zijn van de akte van bekwaamheid als onderwijzer. Salariëring is volgens rijksnormen. MYTYLSCHOOL - Blauwe Vogelweg 1 t .chooltljd PEDOLOGISCH INSTITUUT. Langebrug 62 1 .chooltljd Dr. VAN VOtJRTHUYSENSCHOOL, Mamixstraat 104 2 schooltijden DE TWEE SLEUTELS, RIJnsburgersingel 22 2 schooltijden DE HORTS, Hoge Morsweg 15 1 schooltijd KORTE VLIETSCHOOL, Da Costastr. 104 2 schooltijden Ook voor Invaldlensten bij ziektegevallen bestaat voor het openbaar lager onderwijs behoefte aan een lijst van bevoegde onderwijzers en onderwijzeressen. Belangstellenden voor part-time of voor Invaldlensten kunnen zich In verbinding stellen met de afdeling Onderwijs der gemeentesecre tarie. de heer P. G. J. N. Kop, kamer 15, Stadhuis, telefoon 01710- 4 53 44, toestel 452. B. de Gaay Fortman (PPR): DEN HAAB De lijsttrek ker van de PPR, mr. dr. B. de Gaay Fortman, voelt niets voor een gesprek vóór de verkiezingen tus sen progressieven en con fessionelen over de vor ming van een zesiartijen- kabinet. Zo'n gesprek zou toch weer „een schijnver toning" worden. Met dr. Drees sr. was De Gaay Fortman het eens dat de groot ste politieke impasse pas na de In de Doelen te Rotterdam wor den in het komende wintersei zoen 19 orgelconcerten gegeven. Een. belangrijke plaats wordt daarbij ingenomen door een cy clus van 7 concerten, waarin Doelenorganist Arie Keijzer alle 212 orgelwerken van Johann Se bastian Bach zal uitvoeren. Kunsthandel Borzo, Verwerstraat 21, Den Bosch, exposeert van 16 september t/m 7 oktober schil derijen en aquarellen van Ne derlandse impressionisten. Daaronder zijn veel werken uit de Haagse School en van direc te navolgers van de Haagse School. verkiezingen komt. „We praten niet over wat er na de verkie zingen zou moeten gebeuren, maar gaan helemaal op in onze eigen verkiezingscampagnes. Dat is vooral gevaarlijk, omdat de komende verkiezingen een crisis moeten oplossen. We zul len moeten bekijken wat onze houding zal zijn, als noch de partijen van het kabinet-Bies heuvel noch de progressieven op 29 november een meerderheid hebben behaald. Nu verwacht wordt dat overleg tussen confes sionelen en progressieven voor de verkiezingen nauwelijks kans van slagen heeft, lijkt zo'n ge sprek zinloos. Bij voorbaat staat vast dat het overleg zal misluk ken, want knapt het niet af op de beleidsvoornemens dan toch op de personen". De heer De Gaay Fortman acht het wel gewenst om zo gauw mogelijk met de confessionele partijen te gaan spreken over de wederzijdse opstelling in het geval van een extra-parlemen tair kabinet. „Als na de verkiezingen de ver houdingen onduidelijk zijn, zou een extra-parlementair kabinet (tot stand gekomen zonder af spraken met fractievoorzitters) kunnen regeren, niet op basis van keiharde afspraken maar in gemeen overleg met het parle ment". LEIDEN Op 14 september is het honderdvijftig jaar geleden dat Champollion Ie Jeune (1790- 1832) het oud-Egyptische schrift, de hiërogliefen, ontcijferde. De dramatische ontdekking van deze Franse geleerde beroofde de „heilige tekens" van de Oude Egyptenaren van de mys tieke sluier waarmee zij vijftien eeuwen lang waren bedekt. De fraai gegraveerde figuurtjes bleken niet de geheimzinnige, voor velerlei uitleg vatbare symbolen te zijn, waarvoor zij sedert de 5e eeuw na Chr. wa ren gehouden. Die tekeningen van goden, mensen en dieren, it de rmen neld. *EN. Subsidie Noord- Holland film lAARLEM (ANP) Godopu- teerde Staten van Noord-Hol land willen de film „De vier seizoenen in het land tussen twee zeeën" financieel steunen met een subsidie van 150.000. Deze film over Noord-Holland zal worden gemaakt door het filmteam-Kees Brusse. Provin ciale staten moeten zich nog over de subsidie uitspreken. tOTTERDAM (ANP) De Me dische Faculteit Rotterdam zal vrijdag 15 september de eerste groep artsen afleveren. In to taal zullen op die dag 60 studen ten van deze faculteit het arts diploma ontvangen. In zes jaar tijd hebben zij dan hun studie voltooid op een nieuwe faculteit en volgens een nieuw studiepro gramma. van vogels, vissen en slangen, van gebouwen en gebruiksvoor werpen, vormen tesamen woor den en zinnen, zijn de schriftte kens van een taal, die meer dan dertig eeuwen is gesproken en geschreven: het Egyptisch. Dank zij het geniale werk van Champollion kan deze taal, de belangrijkste bron van onze kennis van de oud-Egyptische cultuur, weer worden begrepen. De gevleugelde woorden: „Je tiens l'affaire ik heb het on der de kniel", welke Champol lion op die septembermiddag van 1822 uitriep, staan aan het eind van een eeuwenlange speurtocht en aan het begin van de hedendaagse Egyptologie. „Je tiens l'affaire!" is de titel van een kleine expositie in het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Dit museum, waar de Nederlandse Egyptologie is ge boren, onderhield nauwe contac ten met Champollion en de Franse school. Behalve een handschrift van de grote ontcij- feraar zelf, wordt op deze ten toonstelling een afgietsel van de Steen van Rosette getoond, de beroemde inscriptie met behulp waarvan de hiërogliefen zijn ontcijferd. Documenten en gra vures uit Champollions tijd brengen de grote Egyptoloog en zijn werk weer tot leven. De uitvoerige, begeleidende teksten zijn „Je tiens l'affaire!" is te zien vanaf 14 september a.s. Het Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28 in Leiden is dage lijks geopend van 10.00-17.00 uur, op zon- en feestdagen van 13.00-17.00 uur. Lappendekens in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) In het Stedelijk Museum in Amster dam wordt van 16 september tot 29 oktober de tentoonstelling „Quilts - 19e eeuwse lappende kens met abstracte patronen, afkomstig uit Amerika" gehou den. Het maken van „quilts", doorge stikte lappendekens, is een oud ambacht waarvan de techniek gedurende eeuwen nauwelijks veranderd ls. Vroeger werden deze dekens gebruikt als dek kleed op een bed of als gordijn, maar naast hun praktisch nut hadden ze vooral ook een deco ratieve functie in het huis. In het Oostelijk deel van de Ver enigde Staten heeft het „quil ting" zich tot een geheel eigen traditie ontwikkeld, die begon nen is toen de vrouwen van de kolonisten genoodzaakt waren hun dekens zelf maken van oude stukjes stof Nieuw mate riaal moest uit Europa inge voerd worden en was schaars en duur. Voor de vrouwen betekende dit 'handwerk een welkome afwisse ling tijdens het harde dagelijkse werk. In de 19e eeuw is het ver vaardigen van quilts uitgegloeid tot een sociaal instituut, wan neer in gezamenlijke bijeenkom sten, z.g. „quilting bees", de aan elkaar genaaide lapjes op de ondergrond worden gestikt. Wat u op de tv zag in „Kijken naar "kinderen" kunt u nu nog eens rustig nalezen. In het nieuwe Boek van de Maand. Want Caroline Euwe en Sjef Teuns (arts en kinderanalyticus) hebben naar aanleiding van hun veelbekeken pro gramma een boeiend boek gemaakt, met allerlei praktische suggesties en bruikbare tips om uw kind beter terzijde te staan in de breekbare leeftijd tussen 0 en 4 jaar. „Kijken naar kinderen" vertelt u heel veel over die belangrijke periode. Maar wel op een andere manier dan u gewend bent Zonder vakjargon. Zonder schoolmeestertoontje. Het is zo geschreven dat u het met plezier kunt lezen. „Kijken naar kinderen" ligt klaar bij uw boekhandel. Voor de tijdelijke prijs van 10.-. Een buitengewoon aanbod. 168 pagina's, Met 140 foto's, waarvan 24 in kleur. i~|P het eerste gehoor hebben priesters en voorgangers die bij KRO of NCRV de morgenwijding verzorgen, deze week een bij belse thema gekozen, dat uitermate toepasselijk is voor de Neder landse kerksituatie: het boek Exodus, het verhaal van het joodse volk, dot zich met moeite losscheurt van de slavernij in Egypte om de moeilijke tocht naar het Beloofde Land te beginnen. Eén der priester-inleiders trok een vergelijking die voor een tweeërlei uitleg vatbaar was: een groot man die opgestaan was om het joodse volk de weg naar de nieuwe toekomst te wijzen; daarnaast hel volk dat terugschrikt voor onzekerheid en gevaren zich verzet tegen het nieuwe en slechts met de grootste moeite ertoe gebracht kan wor den om het morren tegen Mozes' oproep te staken. Zullen de Nederlandse katholieken zich allen in dit Exodusverhaal en zijn strekking herkend hebben? We vrezen van niet. Want wie onze kerkgemeenschap in haar totaliteit beschouwt, ontdekt wel dat min derheden willen breken met het oude en geloven in de nieuwe toe komst, die voor het christendom wordt geschilderd, maar tevens dat een grote groep mort noch juicht. Ze hebben een beetje de moed verloren. Ze twijfelen of theologen en priesters die oproepen tot een exodus vanuit de traditie naar vernieuwing, wel echte profe- tentaal spreken. Ze wekken tenslotte de indruk behalve de hoop ook hun interesse in het leven van de Kerk en de toekomst van het christendom te hebben verloren. Afwachtend r)AT procentueel meer priesters dan leken zich actief betrokken voelen bij de ontwikkeling in en de vernieuwing van dc Kerk in Nederland, behoeft niet te verwonderen. Wel dat het percentage van zich actief tonende leken achteruit loopt. Op dit punt kan men zich dan proberen gerust te stellen met de theo rie van het zuurdezem. Maar er is ook een andere verklaring moge lijk: dat een van de kwalijke gevolgen van de polarisatie is, dat steeds minder mensen zich bij de polarisatie betrokken voelen en steeds meer eerst een afwachtende houding aannemen, mpt als vol gende stadium het verliezen van interesse in de zaak waarbij het om de polarisatie gaat. Symptomen van spanning (een bisschopsbenoeming, het lot van het landelijk pastoraal beraad) wekken de nodige beroering, maar de omvang en duur daarvan zijn soms zodanig, dat we ons wel eens afvragen of de beroering de vóórpagina haalt, ol dat er beroering ontstaat als gevolg van publiciteit. Het komt ook voor dat katholieken die alles verwachten van een krachtig demosratiseringsproces in de Kerk, in de praktijk bewezen zien hoe sommige van hun vurigste wensen volgens democratische spelregels niet meer gewicht hebben dan datgene, wat op democra tische gronden de rechten van een minderheid wegen. Opnieuw beginnen llfOEILIJK valt te zien hoe door verder te gaan op de ingeslagen weg in de Nederlandse kerkgemeenschap bij de velen die de belangstelling verliezen, het vertrouwen kan worden herwonnen. Bekend is dat sommigen in eerlijke overtuiging menen, dat dit gebeu ren zal, wanneer ruim baan gemaakt wordt voor verdere polarisa tie. Anders gezegd: volgens de één wanneer Rome maar akkoord gaat met alles wat in Nederland aan vernieuwingen op stapel is ge zet; volgens anderen wanneer bisschoppen, priesters en leken terug keren naar de Kerk-praktijk van vóór het tweede Vaticaanse conci lie of naar een minimale toepassing van de daardoor mogelijk ge worden ontwikkelingen. De stand van zaken overziende, daarbij dan rekening houdend met de verbittering en verwarring welke uit dit polarisatiestreven zijn voortgevloeid, kan men zich evenwel ook afvragen of het niet meer zin heeft op het punt waar we nu staan, opnieuw te beginnen. Prak tisch door iedereen zullen er dan grote offers gebracht moeten wor den, maar dat is Iets wat lntrensiek tot het leven van een christen behoort. Doen we dat niet, dan hollen we verder naar een Kerk beeld, waarin ieder de ander die, uitgaande van Christus en Zijn evangelie, andere meningen heeft over de noodzakelijke inwerking van het christendom in onze samenleving, als een ketter gaat af schrijven. En dat in de tijd waarin we, langzaam, maar niet zonder succes, op weg zijn naar samenwerking en misschien wel hereni ging van kerkgenootschappen. Terugkerend naar Exodus moeten we wellicht ons ook herinneren, dat op weg naar het Beloofde Land leider en volk het vallen en opstaan nog diverse malen herhaald hebben; dat zelfs de aankomst daar al leen maar een nieuw begin in plaats van het einddoel bleek te z')n. De kerkgemeenschap In Nederland behoeft zich Jls niet erover ta schamen, wanneer onze kath"jl'??rTc, met me*r vertrouwen in el kaar, zouden besluiten opnieuw te beginnen. 1>IJNA onopgemerkt hebben christelijke sociale organisaties vorige week een studie-conferentie gehouden, waar actuele zaken zoals het sociaal contract, polarisatie en de beheersing van de economie aan de orde zijn gesteld. Er werden opmerkingen gemaakt welke nadere bezinning zeker waard zijn, ook wanneer de strekking van die opmerkingen niet stroken met wat vele anderen thans in feite als de eerste pijl op hun boog beschouwen. De Rotterdamse hoogleraar dr. W. Albeda bijvoorbeeld doorspekte zijn pleidooi voor het sociaal contract met opmerkingen als: een so ciaal contract is alleen een deugd, wanneer ook de vakbeweging zich niet onttrekt aan haar medeverantwoordelijkheid voor de ge zondheid van de nationale economie: Overleg aan dc top zal bij het sociaal-economisch overleg meer en meer plaats moeten maken voor het kweken van vertrouwen aan de basis, waarbij inspraak een rol zal moeten spelen; de parlementaire democratie komt in ge vaar, wanneer vakcentrales proberen een regering te dwingen zo ongeveer het program van de oppositie ovor te nemen. Aldus het betoog van dr. Albeda. LACUNE /~)OK de protestants-christelijke voormannen In het bedrijfsleven en de sociale organisaties erkennen, dat zonder een minimum aan overeenstemming over hoofdzaken zoals nationale en Internatio nale inkomensverdeling, de fuctie van de onderneming in onze maatschappij en medezeggenschap, de kans op een rechtvaardige oplossing van de grote problemen onmogelijk is. In de wil om tot overeenstemming te komen vermoeden ze vele lacunes. Maar inzaken de theorie waarmee geprobeerd zou moeten worden om wel tot oplossingen te komen, blijken de christelijke organisaties het op één belangrijk punt eens te zijn: de dialoog Is een veel beter middel dan de polarisatie. En daarmee laten deze organisaties dan een geluid horen, dat afwijkt van wat veel andere organisaties ver kondigen, of dan toch zeker in de praktijk als juist erkennen. ÜADEN TYIT geluid is in het verleden meer gehoord, maar het werd door de samenleving in haar geheel slecht verstaan om de eenvoudi ge reden, dat velen de indruk kregen dat groepen die thans „bo ven" liggen de dialoog voornamelijk voerden omwille van de dialoog of als tactisch middel om noodzakelijke veranderingen in het sa- menlevinpspatroon uit te stellen. Intussen hebben de nadelen van het andere middel de polarisatie op vele fronten hun schaduwen zo dreigend vooruitgeworpen, dat het zin heeft zich meer intensief bezig te houden met de voordelen van een goede dialoog. De confessionele groepen In het georgani seerde bedrijfsleven zouden hun eigen geluid dan wel snel door ei gen daden moeten laten volgen. Na een moedig gedragen langdurige ernstige ziekte is na voor zien te zijn van de II. Sacramenten der zieken, in de leeftijd van 46 jaar, uit ons midden weggenomen mijn onvergetelijke lieve en zeer zorgzame man cn onze lieve goede pappa, onze zoon en schoonzoon PETRUS WORTEL echtgenoot van CHRISTINA GERAItDA LAURENT1A HENDRIKS. Noordwijkerhout Ch. G. L. WORTEL-Hendriks DICK HETTY RUDY TONY PETER ROBBERT. Onze dierbare overledene is opgebaard ln de rouwkapel van Huize St. Bavo, Langenvelderweg 27, Noordwijkerhout. Op maandag 11 september a s zal er een Avondmis worden op gedragen in de parochiekerk van St. Victor, St. Victor laan 1, om 8.00 uur 's avonds. Dc gezongen H. Mis van Requiem zal worden opgedragen ln bovengenoemde kerk op dinsdag 12 september o om 1.00 uur, waarna wij onze overledene ten ruste zullen leggen in ons familiegraf op het parochiekerkhof.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7