Start van Leidato-festijn met goede redenen omkleed Sassenheim biedt onderdak aan 3e Rijnlands Lyceum Najaarsmarkt grote regionale gebeurtenis Dames Avanti in ereklasse Sf Gezelligheid in de Lakenhal Burgemeester A. J. Vis: volgend jaar Die Fijne Toekomst Leids publiek meed fascinerend JFfAIK" Markten '"LURIkkUAL LhiuSn tuuKniv Sassenheim. Het gebouw werd n Marj evizierSASSENHEIM Gistermiddag is het derde Rijnlands Lyceum na Wassenaar en Oegstgeest in deze regio geopend. Een voor de driehoek Sassenheim-Voor- hout-Warmond belangrijke dag die door de voorzitten van het schoolbestuur, de heer Platje, zelfs als historisch werd aange duid. De school is onv. aarschijn- lijk snel gebouwd. Op 3 augus- tus was de grond nog onbe- iste. i roerd. Dat de opening gisteren klem j(0n plaatshebben was. volgens de heer Platje» een kwestie van een fa: teamwork geweest. Vandaar dat s naasf 00'C °Pen'nS 'n <leze ver" imma^i moest worden, en wel door ?rek. het oplaten van ballonnen door mui een aantal vertegenwoordigers U| van instanties die hun medewer- j king hadden verleend. sementijamerjs de gemeente Sassenheim ws en I liet burgemeester Knobelsdorf ekprog» een paar balonnen los, dezelfde r| handeling werd tegelijkertijd euws. i verricht door de heren Haas en Godtschalk van de rijksgebou- wendienst en het ministerie, prof. ir. Bisschoff van Heems-' kerk (RL Wassenaar), ir Stapel (RL Oegstgeest rector Hietbrink (RL Sassenheim), de heer Van de Merwe van openbare werken Sassenheim, administrateur Oosthoek, de heer Huis namens de ouders en Mark Jonkheer 17.00 en Helmy van der Berk namens 1' de leerlingen, Sikkens directeur ke mui Van Prooyen, schoolhoofd Ver- 0 Nie| meulen en de heer Platje. Ter- de1 de bouw van het lyceum in Sas senheim noopte: het verschijn sel dat de eerder genoemde driehoek Sassenheim-Voorhout- Warmond het Oegstgeester ly ceum een te grote toevloed van leden zou bezorgen. Hoe groot die toevloed was onthulde even later ir. Stapel, die sprak na mens de besturen van Oegst geest en Wassenaar. Oegstgeest had volgens het studierapport van 1969 op een uitbreiding met 70 leerlingen kunnen rekenen. De heer Slater zei dan ook enorm blij te ziin met de nieu we school. Hij overhandigde twee vlaggen. De burgemeester Van Sassenheim, baron Van Knobelsdorff noemde het onge kend wat men gepresteerd had. In 1970 januari het eerste ge sprek, in april '70 informatie aan de raad en op 8 september 1972 opening. Het was daarom dat hij het bestuur karakteri seerde als een stel werkpaar den. De afgevaardigden van de OegS'tgeestse en Wassenaarse scholen, de heren Bosscher en Oussoren, boden een dia-projec tor, een bureaulamp en een roosterbord aan. De rector van de Sassenheimse school, de heer Hietkerk, sprak van drie scho len met vier kurken, het be stuur, de medewerkers, de do centen en de leerlingen. Van de eerste twee wist hij dat de kwa liteit goed was, de laatste zullen dit nog moeten bewijzen. 9 00 Zin' w'j' de balonnen de lucht in gin- De school, een tijdelijke voorzie- gen gaf de heer Platje admini- ning in het Wasbeekpl™ ho- Nieo strateur Oosthoek de sleutel, waarmee deze de deuren van de school officieel open deed. muren voerde de heer Platje als eerste het woord. Hij <S) In| wees op de ontwikkeling die tot kplaten; Radlojf staat uit een groot lokaal dat ook geschikt is voor teken- en handenarbeid, een normaal les lokaal, een rector en lerarenka- mer en een ruimte voor de con ciërge. ^'""'BODEGRAVEN - Hel program- en ma van de komende najaars- markt, die dit jaar op maandag 0 en li 11 en dinsdag 12 september sdlensl wordt gehouden vermeldt een 'eerslni 8root aantaJ hoogtepunten, die «en bezoek aan de festiviteiten H1U7.I voor ieder aantrekkelijk maken. Nle" Al,es is 8ericht °P de waar" schijnlijke uitwisseling met het Duitse plaatsje Oberammergau (bekend van zijn beroemde pas siespelen, die vanaf volgend jaar zal plaatsvinden. Daartoe llddcie zullen dit jaar al verschillende vertegenwoordigers uit Oberam mergau naar Bodegraven ko- Belg^ men, om zich een beeld te kun- nen vormen van het Bodegraaf- 2.10 i>! se Kaasfeest. V: 12 'muil! ^et definitieve programma ziet er r als volgt uit ^Maandag: Rijtoer van de Kaasko- *k- ko! ning'n met haar gevolg» vanaf 't Dienstencentrum aan de Dronen- singel naar de Feestelijke Brade- 17$. rie aan de Marktstraat. De aan vang is bepaald op 19.00 uur, waarna de kaaskoningin, om 19.45 de Braderie zal openen. Tegelijkertijd wordt ook de ker mis geopend, aan de Nieuwe Pa"4 Markt. Hierna zal zij de onge- tro kend grootste kaas- en bloemen- show openen in de Burgerzaal van het gemeentehuis, waarna deze geopend zal zijn voor het publiek. Hier zal elke bezoeker gratis een glas wijn en kaas worden aangeboden. Na afloop zal er een grote openlucht-bar- melmarkt worden gehouden. Op de Oude Markt is er een bijzon- dere goederenmarkt: de Nieuwe Markt zal bezet zijn door de Kermis, terwijl het Marktplein van 9 tot 14.00 uur in gebruik zal zijn voor de Braderie, met o.a. de Ned. Pippi Langkous. Van 8.15 tot 9 uur zal de kaas koningin weer een rondrit maken door een ander deel van Bode graven, vanaf het Stationsplein. Vanaf het bordes van het ge meentehuis zal zij de opening verrichten van de bijzondere Kaasmarkt, waarna zij de uit slag van de tekenwedstrijd van de schooljeugd bekend zal ma ken. Het verdere programma ziet er als volgt uit: 9.3011.00 uur Gewichtraden door publiek van een partij kaas, die voor het gemeentehuis is opge steld. 10.00 uur Ontvangst zelf- kazende boerinnen in het Anker. Ontvangst van de Kaashandel in het gemeentehuis. 12.00 uur Prijsuitreiking kaaskeuring in de kaas- en bloemenshow. 14.00 uur Ruiterdefilè door Bodegra ven. Schoolvoetbaltoernooi aan de Groene Zoom en de Conny Vink kindershow in de hal van Turkenburg. ingang Juliana- straat. 14.30 ruiterfestijn op een terrein aan de Cortenhoeve. in de -nieuwe wijk Broekvelden. 20.30 uur Tienershow in de be drijfshal van Turkenburg, in gang Julianastraat, m.m.v. The George Baker Selection en de Golden Cheese drive- LEIDENLeidato 1972, Nederlands grootste najaarsbeurs die ruim een week levenstijd toegemeten heeft gekregen, is losgebarsten. Of beter gezegd: is losgegeten en -gedronken in de Grote Pers van de Lakenhal, waar de hoorn des overvloeds werd leeggegoten door het Leidato-comité in de kelen van een paar honderd notabele genodig den. Wat maar even naam had was er, bij de geboorte van de huis houdelijke en gezelligheidstentoonstelling: mevrouw en zijn excel lentie Oostenbrink van Economische Zaken, burgemeester van om liggende gemeenten, wethouders, raadsleden, commandanten (brandweer en politie) en vertegenwoordigers van talloze en uiteen lopende organisaties en instellingen, kortom: mensen die je van tijd tot tijd wel meer tegenkomt als er iets op niveau te openen valt. Het Leidato-schip is voor een im posante cruise van wal gesto ken. In deze sfeer pasten hele maal de figuren van Oud-Kat wijk, die in vol ornaat waren gestoken. Lèidato-voorzitter J. Wolfslag was „verrukt over de omgeving en het aantal dat was gekomen", zoals hij zei welkomstwoord. De staat o.m. voor de taak, het economische leven van Leiden wat op te vijzelen, maar even zeer aldus de heer Wolfslag streeft deze Leidato naar de regio, waarin de oude stad een mooie rol kan spelen. „Met deze expositie wijzen wij op een eco nomisch belang. Daarvoor be grip kweken duurt decennia. Ik ben gelukkig, dat dit begrip nu aan het rijpen is". BOSKOOP Burgemeester baron Van Dedem heeft gisteravond de heer J. Zwartendijk (82) onder scheiden met de zilveren ere penning van de gemeente Bos koop vanwege de vele verdien sten die de heer Zwartendijk voor het tuinbouwaVondonder- wijs in Boskoop heeft gehad. Dit onderwijs, dat door de heer Van Dedem werd aangeduid als de ruggegraat van de boomkweke rij, bestond gisteren 75 jaar. Vandaar dat men feest vierde in het Vijfde Wiel van Hotel Neuf. Burgemeester dr. A. J. Vis van Leiden met ambtsketen en echtgenote door het comié opge haald in een oude equipage („ze keken wel gek, hoor, toen ik zo door Leiden reed") hield zijn gastheren voor, dat het motto van deze Leidato „Die Goeie Ouwe Tijd" herinnert aan zijn oude vak als historicus. „Het is een tijd, die, op afstand beke ken, toch heel wat goeds in zich heeft". Niettemin hoopte de bur gemeester met een speelse va riant, dat het volgend jaar de beurs gewijd zou zijn aan „Die Ligplaatsen jachthaven exclusief LISSE In de toekomstige jacht haven van Lisse kan men slechts een ligplaats reserveren indien men lid is van de water sportvereniging „Uitermeer". Deze vereniging heeft de plannen voor een dergelijke haven on langs ontvouwd, en lichtte deze gisteravond in het Poelpolder- centrum nader toe. Het aantal leden nam staande de vergade ring fors toe. Toch zijn er nog ligplaatsen genoeg te huur. Men kan daartoe terecht bij de heren Klopper en Stembert van „Ui termeer". Fijne Toekomst". „Het geloof in die toekomst is heel belang rijk". Volgens de heer Vis legt de Leidato-organisatie een ver binding met de problematiek van de gemeente Leiden: „pro blemen, die in het verleden zijn gemaakt. Aan ons en aan u is de oplossing daarvan". Leidato De burgemeester trok nog een pa rallel: „we dienen allebei de consument. De uwe is anders dan onze consument: de bevol king van de gemeente Leiden is uw consument ook eigenlijk niet degenen die indirect over uw lot beslist? Het is de machtspositie van de klant, zowel in democra tisch opzicht als commercieel. Laten we hopen, dat die consu ment ons allen gunstig gezind blijft". Burgemeester Vis stond in de La kenhal als officiële opener van een detaillisten-evenement óók te kijk in zijn hoedanigheid van voorzitter van het stadsgewest: „en ik doe dat met plezier, nu u uw vleugels begint uit te slaan. Leiden kent zijn plaats, maar uiteindelijk is een centrumfunc tie iets, dat je telkens weer moet veroveren en bevestigen. En wat Leiden betreft: mede door uw activiteiten kan onze city een levende stad zijn en blijven", zo stak Leidens eerste burger zijn middenstanders een hart onder de riem. In de moderne tijd krijgt de vrouw van een burgemeester bij haar entree een boeket van de genen die haar tegenwoordig heid op prijs stellen. Vroeger viel haar deze hulde ten deel bij haar vertrek. De heer Wolfslag koos het gulden midden tussen vandaag en die goeie ouwe tijd: de toef donkerkleurige bloemen werd tussen de bedrijven door overhandigd aan mevrouw Vis. Chef-kok Van Hemert (van de Milikan-bedrijven) was het mid delpunt van de persfotografen, zoals hij daar stond achter de door hem gecreëerde schotels, opgetast met het goede en vette dezer aarde. Het werd een plaatje van smaak, zoals Leida- to-voorzitter Wolfslag suggereer de. De smakelijkste scheppin gen werden aan de lopende band door de honderden aanwe zigen vernietigd als op een of fermaaltijd ten ere van de go den der lekkerbekken. Vandaag bruist hel weer van het Leidato—buitengebeuren: de vierde Leiduto-prestatieloop en de kinderspelen, die in de fina les terecht zijn gekomen. De fi nalisten bij het tollen, steltlo pen, hoepen en diabolo'en wor den in goeie ouwe tijd-kledij ge stoken, omdat de spelletjes oud zijn en omdat de Leidato die sfeer gekozen heeft. Volgende week woensdagmiddag komen de kinderen aan bod. die het best met een vlieger kunnen omgaan. LEIDEN De acteurs en ac trices van de Love-Rock Mu sical „Hair" hebben het gis teravond in de Leldse Stads- makkelijk gehad. Niet alleen was het aantal bezoekers ver beneden alle verwachtingen, maar ook de accommodatie van de Stadsgehoorzaal zelf bleek niet erg bij te dragen tot een sfeervolle vertoning. Dat een bezoek aan deze voor stelling desondanks geen ver loren avond werd heeft twee oorzaken: de solide opbouw van tekst en muziek en de i^ue worden gehouden, bij o.a. de Feyendariers Dick Schneider en Henk Wery aanwe- zig zullen zijn. binsdag: Van 9 tot 18.00 uur zal de kaas- en bloemenshow voor het publiek geopend zijp. Op het Pastorieplein zal er een rom- •- Voor alle horeca-bedrijven zal i een collectieve ontheffing den verleend tot "s nachts 02.00 uur. Al met al biedt het pro gramma voor ieder wat wils en is een bezoek aan de Bodegraaf- se Kaasmarkt dit jaar een be zoek dubbel en dwars waard 1 ongelooflijke inzet van alle uitvoerenden. Met nam vóór de pauze werd er op het 'to neel gezongen, gedanst en gemusiceerd dat de stukken eraf sprongen. Gedurende de tweede helft van de avond was de vaart er duidelijk een beetje uit, maar gezien de omstandigheden behoeft dat ni eon and te verwonderen. Acteurs zijn ook maar men sen en niemand wordt geïn spireerd door een half lege zaal. Aan het slot van de voorstel ling bleek dat alle medailles toch ook weer een keerzijde hebben. De uitnodiging om op het toneel mee te koimen dansen werd nu door bijna alle aanwezigen gretig aan vaard. Het enthousiasme waarmee dit gebeurde maak te het echter des te schrij nender dat het Leidse pu bliek weer eens zo grandioos verstek heeft laten gaan. Het is te hopen dat vanavond en vannacht meer mensen de weg naar de Stadsgehoorzaal zullen weten te vinden. P.K. Competitie atletiek in Leidse Hout LEIDEN Zondag wordt in de Leidse Hout de derde en laatste ronde gehouden in de landelijke competitie, wcarnan zestien verenigingen meedoen. Het gaat om de eerste klas heren, de twee de klas dames en de derde klas dames. Van de Leidse verenigingen doen mee de dames en heren van Holland, de dames en heren van Bataven en de dames van Lei den. De heren van Bataven ma ken een redelijke kans op het kampioenschap. Wanneer ze dat veroveren, dingen ze in promo tiewedstrijden mee naar een plaats in de hoofdklas. De wed strijden in de Leidse Hout be ginnen om één uur met pols stok-hoogspringen en zullen om ongeveer vijf uur afgelopen zijn. Jeugd beschadigt beeldjes ZOETERWOUDE Vijf uur na dat in de afgelopen dagen een door de gemeente aangekocht beeldje was geplaatst aan de Borófaciusstraat stond dit er al flink gehavend bij. Kinderen hadden het zodanig on derhanden genomen dat het nu al herstel behoeft. In het dorps gedeelte is het nauwelijks beter. HAZERSWOUDE Het dames team van de Harerswoudse ta feltennisvereniging Avanti komt in de binnenkort van start gaan de competitie uit in de ereklas se, het tafeltenniswalhalla van de NTTB. Vrijdagavond versloe gen de Hazerswoudsen in een beslissingswedstrijd TOGB uit Berkel met liefst fi2, waardoor zij zich het recht verwierven om de plaats van BEA (het vroegere Mars Energie Stars), dat zich terugtrok uit de ere- klas, in te nemen. Els Vreeburg bleef in de beslis sende ontmoeting tegen TOGB ongeslagen, terwijl Liesbeth Smits een maal haar tegen standster moest feliciteren. Els en Liesbeth eisten samen het dubbelspel op, waardoor de stand op 62 kwam. Conny de Boer debuteerde in de Ilazers- woudse ploeg zeer verdienste lijk, ook al moest zij tot twee keer toe de eer aan een Bcrkcl- se laten (Conny speelde haar derde partij niet meer, omdat dat voor het eindresultaat niet meer van belang was). Uiter aard bouwde de nieuwbukken Hazerswoudse ereklasser nog een feestje in het gebouw van Wibats te Scheveningen, de plaats waar de beslissende wed strijd werd gehouden. Overi gens: Avunti speelt de eerste ereklascompetitiewedstrijd thuis tegen Steeds Vooruit uit War mond. En dat is iets waaraan vrijwel geen enkele Avanti-fan had kunnen denken, overtuigd als men over het algemen was, dat de Avanti-dames het stuk ALPHEN Dit zijn de winnaars van de vijf-kilometerrace die van nacht in het Alphense zwembad De Hoorn gehouden is. Dat gebeur de in het kader van de voor de derde maal door de AZC in samen werking met chef.badmeester Jules Kalekenekker georganiseerde nachtelijke zwemwedstrijden. De marathon tien kilometer werd door honderden toeschouwers gadegeslagen. KATWIJK n/d RUN. 8 peen p. kis': A I 2.90-f 1.10: B I 5.50—10.50; I ept. - Was- 68, 1.30—5.00. Bloc tegen TCGB niet zouden kunnen redden. Avanti's voorzitter Aartjan van der Poel had het de dag /oor de wedstrijd r.cg gezegd: „Dat wordt een enorm zware partij!". „Zijn" dames hebben hem, getuige de 62- zege, in het ongelijk gesteld... Avanti's eerste herenleam oefen de tegen KIOT1 uit De Lier en kwam tot een 55-stand. Deze wedstrijd vormde een onderdeel van de ontmoeting tussen de teams van beide clubs. Avanti zegevierde met 21—9. Concert in Duivenvoorde Door een technische ingreep kwam gisteren een gedeelte vun de recensie van het concert in kasteel Duivenvoorde te vervol len. Wij laten dat hieronder als nog volgen. In Henk Briër vond zij een ideaal begeleider, die trouwens in dit geslaagde concert een groot aandeel heeft gehad. En niet al leen als begeleider. Zijn solis tisch optreden met de „Vérita- bles préludes flasques" bracht een verrassende Erik Satie. Aan de poëzie van het middendeel gaf hij een bijzonder reliëf. En dit ondanks de hinder die hij ondervond van een moeilijk, om niet te zeggen slecht bespeel baar instrument. Mozarts Sonate in F gr. t. K V. 377, alsmede „Duo concertant" van Igor Strawinsky vormden het aandeel van Henny Ravcs- tein en Henk Briër. Twee be rucht moeilijke werken. Maar Henny Ravestein is een allround violiste, met grote technische en muzikale begaafdheid, die hier mede geen problemen had. Hoogstens zou men kunnen zeg gen. dat zij zich met haar vele kwaliteiten, in Mozart wat te bescheiden heeft opgesteld, waardoor de begeleiding te veel domineerde. Al met al een concert, dat een grootse indruk heeft achter ge laten. Dames TAYY nu Iduna TER AAR De eerste zelfstand!- de afdeling Leiden is er. De da mesafdeling van TAVV is opge- ge damesvoetbalvereniging in heven. Er is een nieuwe vereni ging opgericht, dié luistert naar de naam Iduna. V I 3.60—1.00; A i: LEIDEN Groenteveiling: appelen 52. rabiirber 23, spruiten A 65—72, B 58—63. prei 49. tomaten A 340—360. B 320—350. C 320-840, CC 240. uien middelgrot 22—27. witlof 225—370 per 100 kg. Meloenen 6 75—230. 8 95—200. 10 51—110. bloemkool A 123—152. B 110—133. C 96. knolselde rij AAA 27. AA 21—26, A 17—20. B 15—16. C 15-16. D 15. sla A 22-32 per 100 stuks. Peterselie 17-29. radijs 20—21, selderij 23. per 100 bos. ZOETERWOUDE/HAZERS- WOUDE Vis- en natuurlief hebber Henk Albers, onderwij zer op de Hazerswoudse Bernar- dusschool deed gisteren de vangst van zijn leven: Wil van Galen ook uit Hazerswoude. De hele school was er gistermid dag bij toen het bruidspaar in Onderwijzer deed vangst van z'n leven de Meerburgkerk aan elkaa het ja-woord gaf en alle leerlin gen vormden bij de kerk een mooie ereboog van versierde hengels en schepnetten. Het hu welijksfeest is tevens het af scheidsfeest van Henk Albers op de school geworden. Hij gaat zich binnenkort vestigen op Bo- Pater Huiskamp weg uil Lisse LISSE Pater C. Huiskamp gaat weg uit Lisse. Hij verlaat de St. Agathapurochie wegens een be noeming in Den Bosch. Pater Huiskamp, die een enthou siast begeleider van de ge spreksgroepen was, zal van avond en morgenochtend af scheid nemen na de diensten van zeven uur ert half twaalf.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3