'Wij wille niet uit on ze huisjes'n helemaal Frankhuizen iweg bij UDO Kees van den Burg wint wielerronde Noordwijkerhout Kunstenaarsvereniging K'70 geeft cursussen Wat U OOK moet weten VIOS krijgt drukke tijd Kloosterjubileum in Leidschendam Hek van Franse wagenwielen „De wet houder moet niet zo liegen" 1972 pONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 HAZERSWOUDE De ver- J enigingsontmoeting tussen de Hoornse Dam Club uit Al- phen aan den Rijn en het j Hazerswoudse Samen Sterk is door HDC gewonnen met 17-13. De Hazerswouders Louis da Frankrijker. Henk de Groot, Ton Stolwijk, Hans Stolwijk en Abraham van Elswijk behaalden de volle winst. Wim Pannebakker, Piet Kerkvliet Gzn en A. M. Stolwijk forceerden een re mise LISSE Het komende sei zoen gaan de hervormden en de gereformeerden in Lisse samenwerken op het gebied van jeugdwerk. Zaterdag start het gezamenlijk pro gramma. Ook volgende week zijn er tal van evenementen. Mer. kan zich daarvoor opge ven bij Ric Vos. Meerkoet straat 18, tel. 3033 of bij Nett Oudshoorn, Irissenstraat 18, tel. 3361. KATWIJK In verband met asfalteringswerkzaamhe- den is 12 september het ge deelte van de Katwijkse weg, dat langs Duinrell loopt voor het verkeer afgesloten. Het verkeer zal via de Koks- hornlaan worden geleid. NOORDWIJK De afde ling Noordwijk van de Ned. Ver. van Huisvrouwen heeft voor het seizoen 1972-1973 een voorlopig programma vastgesteld. Behalve de be kende koffiemorgens en thee middagen, zullen er weer di verse cursussen (Frans, En gels. handwerken en volksdan sen) worden gehouden. Het programma vermeldt voorts een reeks excursies, o.a. naar Dllsseldorf, naar de Zil- verfabriek Voorschoten, naar Leerdam (glasfabriek-mu seum, bezoek kaasboerderij), en naar het Amsterdams Duinwatergebied. Causerieën zullen er zijn over de Ned. Spoorwegen en over Bus- sinks koek. Ook mej. Koop man zal een causerie hou den. Verder zal er gelegen heid zijn tot bridgen en bow ling. Op 23 november a.s. heeft een grote tentoonstel ling plaats van door de leden gemaakte werkstukken. Op 14 december wordt het 60-ja- rig bestaan van de Ned. Ver. van Huisvrouwen herdacht. Voor de komende maand vermeldt de agenda: op 18 september a.s. 10.15 uur. een koffiemorgcn In „De Witte Raaf', woensdag. 20 septem ber a.s. is men gast van de Leidse afdeling, wasr een to neelgroep van do sideling Da H&ag het „Verbo den Oogst" zal oproeren, maandag, 2 oktober a.s. is er weer een bowling-middag en donderdag, 5 oktober heeft de eerste les van de cursus Frans plaats. WASSENAAR De pluim vee- en vogelvereniging houdt op 11 september een ledenvergadering. Op deze vergadering, die om 20.15 u. In het Jeroenhuis begint, zal er een tentoonstellingscomi té worden benoemd. WARMOND De collecte van de invalidenbond heeft 575 opgebracht. ZOETERWOUDE Na de z.g. „Goodwill-marsen" In de ver schillende delen van de gemeen te wacht de drumband VIOS In de komende weken een druk programma. A.s. zaterdag ver lenen de senioren hun medewer king aan een wandelfestijn in Leimuiden. Samenkomst om 12.30 uur bij voorzitter C. B. Paardekooper. Op 17 september gaan de junioren deelnemen aan een festival te Poeldijk. Liebhcbbers kunnen met de bus mee. Kosten: 3,50. De junioren gaan ook op 21 sep tember naar Roelof arendsveen voor de optocht en de taptoe t.g.v. de Oranjefeesten. Op za terdag 23 september wordt in „Het Centrum" het eerste lus trum gevierd waarbij zowel de junioren als de senioren in aktie zullen komen. Voordien zal, 'n maand eerder dan gebruikelijk, een donateursaktie worden ge voerd. De senioren nemen op 8 oktober deel aan oen showcon cours te Babberich in de Gel derse gemeente Zevenaar. Zij zullen dan voor het eerst in dit jaar geconfronteerd worden met een jury-beoordeling. De senioren konden n.l. niet deelnemen aan 't in juni gehouden bondsconcours omdat er ook andere dan de voor geschreven instrumenten wor den bespeeld. Een kwestie die binnen de bondsorganisatie de nodige stof heeft doen opwaaien omdat hierdoor meerdere korp sen uitgesloten zijn. Overwogen wordt nu om hiervoor een apar te sectie te creëren. De trip naar Babberich kan ook door supporters worden meegemaakt. De kosten bedragen 20,- p.p. waarbij is inb grepen de koffie en het diner. Opgave bij de pen ningmeester is nu reeds moge lijk. levrouw Van Eijk (81) en haar dochter Antje (51): „We willen hier helemaal niet weg" Mevrouw Van der Wal en haar 2-jarig dochtertje Nanda; „We wonen hier best" KOUDEKERK AAN DEN RIJN „Het is voor hun eigen best wil. De bewoners willen er zelf ook uit", zei wethouder W. van Vegten (PCP) toen van de week in de Koudekerkse raad de on bewoonbaar verklaring van de pandjes Hogewaard 90 en 91 ter sprake was. De raad, waarvan een deel aanvankelijk tegen het verdwijnen Van de huisjes was, zwichtte en gaf zijn toestem ming. Twee gezinnetejs zitten nu in zak en as. Ze kunnen door het besluit van de raad niet meer slapen. Waar moeten we naar toe. Dat is de vraag die hun kwelt. Mevrouw Van Eijk (81) die met haar dochter Antje (51) in een van de huisjes aan de Rijn woont: „Ik begrijp niet hoe men zo'n beslissing kan nemen. We wonen hier best. Het huis is nog goed. Het is niet vochtig en het dak lekt niet." Ze schudt haar hoofd, ze kan het niet begrijpen. Vijftig jaar woont ze al in het huisje. Nooit heeft ze reden tot klagen gehad. Toch zei wethouder Van Veg ten tegc -< de raadsleden dat ze uit haar huisje wilde, omdat het niet goed meer zou zijn. Mevr. Van Dijk: „Ik begrijp dat niet. Meneer Van Vegten heb ik 'n jaar niet gezien. Hij kwam vroeger altijd aan de deur als fondsbode. We hebben nooit over het huis gepraat. Ik be grijp niet hoe die man daar bij Een gelijkluidend verhaal vertelt mevrouw Van der Wal, die in het huisje ernaast woont. „De wethouder moet niet zo liegen", zegt zij. „Hij is nog .nooit bij mij in huis geweest". De huisjes waarin de familie van Eijk en Van der Wal wonen zijn oud. Dat is zeker. De buitenboel kan best een verfje gebruiken. Ook binnen is het niet alles, maar het ziet er wel overal keu- 3LS J iEGSTGEEST Bij de Oegst- De voorzitter van UDO, de heer naai en' e. geestse voetbalvereniging UDO S)"Bali- 's gisteravond afscheid genomen 9.25 De van secretaris G. J. M. Frank- ammie- 'lu'zen- ®e 'ieer Frankhuizen 0.05 (S) beeft negen jaar in het bestuur n. 22.30 gezeten. Hij blijft zich voor de ,gge^fl jeugd beijveren, want onlangs is i',10 Ac-hij benoemd tot lid van de instru- kampcommissie van de Neder- aurnaal. lands® Katholieke Sportbond. oldaten. h JS'45 Samen Sterk "3 verliest met icndlng. iss!7-13 van KDC IAZERSWOUDE. Het stan- daardteam van de Hazerswoud- se damvereniging Samen Sterk 'heeft de wedstrijd .tegen het assfeke^ Katwijkse KDC, die werd ge- I Over? sPee,d in bet kader van het ne- iioeders derlaagtoernooi, met 7-13 verlo te Hazerswoudse formatie dankte haar zeven winstpunten aan Al- bert Huisman er Cees Stolwijk, die beiden de volle winst boek- aan Louis de Frankrij ker en Piet Fase, die tot een re mise .kwamen. Het zevende winstpunt kwam de Hazerswou ders heel gemakkelijk toe, om dat bij de aanvang van de ont moeting was afgesproken, dat een remise zou worden vastge steld voor het geval de clubs niet volledig zouden kunnen uit komen. KDC trad aan met ne gen man i korte VPRO- mu- Ri J. van der Geest, stak tijdens de ledenvergadering Roode Leeuw, de loftrompet over zijn medewerker. UDO-voorzitter gaf een boortol als afscheidsgeschenk, voorzitter Den Dubbeldep van de jeugdafdeling gaf deau. Mevr. Manuputty-Tentua schonk bloemen. De heer Frankhuizen wordt opgevolgd door de heer A. Stuifzand. UDO is een gezonde vereniging, constateerde voorzitter Van der Geest in zijn jaaroverzicht. Geen kampioenen, maar wel den tot tevredenheid. Het aar leden steeg met 21% tot 381 er zijn twee dameselftallen ge formeerd die" het goed doen. Het aantal gevallen van onsportief gedrag noemde hij „teveel". Dat de uitbreiding van de kantine welke door zelfwerkzaamheid tot stand komt weldra „uit de verf is", ASC dat tot 1 oktober a.s. geen gebruik van haar veld mag maken zal op 10 en 24 sep tember op het Voscuylveld een tweetal wedstrijden spelen tegen resp. DOCOS en Teylingen. Uit stekend verzorgd waren o.m. de jaarverslagen van de sekretaris de heer W. Driessen en pen ningmeester Stuifzand kreeg een welverdiende pluim voor het financieel overzicht. Er is sprake van een mooi batig sal do. In het bestuur werden herkozen de heren J. W. Driessen, J. J. van der Geest, G. A. Oudshoorn en A. v. d. Voort. De heren Lubbe v. d. Voort en Stuifzand zullen wederom plaatsnemen in de elftalcommissie. De jeugdafdeling telt thans 16 elf tallen met 33 leiders en trainers en dit is nog te kort. Directeur Univ. Rekencentrum mag commissaris zijn van IBM Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister Van Veen van Onderwijs en Wetenschap pen acht tot niet bezwaarlijk dat de directeur van het Leids Universitair Rekencentrum zich via een commissariaat bindt aan één bepaalde computerleve rancier. Dit blijkt uit het antwoord van de minister op vragen van het PPR-Kamerlid De Gaay Fort man naar aanleiding van de be noeming van de betrokken di recteur, prof. dr. G. Zouten dijk, tot commissaris van IBM Nederland NV. Volgens de minister wordt het be leid t.a.v. het universitair re kencentrum bepaald door het universiteitsbestuur, terwijl voor de aanschaffng van reken- apparatuur goedkeuring nodig is van de minister op advies van de landelijke commissie Reken- en Informatieverwerken de Apparatuur wetenschappelijk onderwijs en onderzoek (CRI- VA). Prof. Zoutendijk heeft zijn lidmaatschap van de CRIVA op gezegd. NOORDWIJKERHOUT Het blijft goed gaan met de oranje feesten in Noordwijkerhout. Zo wel wat de deelname als de pu blieke belangstelling betreft zijn de organisatoren uiterst tevre den. Het meest spectaculaire on derdeel was de wielerronde. Winnaar van de race op ge wone fietsen, de "dikke-banden- race" heet dat in wielerjargon, werd gewonnen door Kees van den Burg. Tweede werd W. Knoppert en derde A. van den Burg. De echte ronde, die voor amateurs, werd gewonnen door de Amsterdamse coureur Smit. Er deden honderd renners mee. Eveneens honderd deelnemers had het tonknuppelen, dat daar door in twee groepen gehouden werd. Winnaars werden Jaap van der Linden en Frans Dui venvoorden. In de prijzen vielen verder G. den Elzen, J. van Dam, M. van der Zalm en A. Duivenvoorden. De puzzelrit op de fiets werd gewonnen door Anita Marnet. Tweede en derde werden Maddy en Laurie Heemskerk. Een spectaculair onderdeel van de festiviteiten werd gevormd door de motor en bromfietscross. Prijswin naars waren W. Steekers, J. Wuyts, C. Hachman, P. Hach- man, A. Hachman en J. van den Berg. Het feest werd gisteravond beslo ten met een muzikale show door de drumband St. Jeanne d' Arc in het centrum van het dorp. De oranjefeesten worden vandaag voortgezet. LEIDSCHENDAM Zuster M. Bernardina, die als 17 jarig meisje 8 september 1922 met haar moeder voor het laatst de Petrus en Pau- luskerk aan de Sluiskant bezocht zal morgenochtend om 10 uur met een ter harer ere op te dragen eucharistieviering in dezelfde kerk haar gouden kloosterjubileum vieren. Zuster Bernardina is geboren Leidschendamse en woonde destijds in de Prins Hendriklaan. Zij deed haar intrede in 'n klooster in Utrecht en was vele jaren werkzaam bij het onderwijs. Zij verblijft nu in 'n zusterhuis in Rotterdam. Op het Damplein 24 is na afloop van de kerkdienst van 11 tot 12 uur gelegenheid de gouden klooster zuster te feliciteren. ■IDSCHENDAM De kunste naarsvereniging K'70 begint vol gende week maandag voor vol wassenen en kinderen weer een aantal wekelijkse cursussen. De belangstelling in het vorig sei- zodanig dat het be stuur besloten heeft de moge lijkheden uit te breiden. worden 10 cursussen gegeven, allen met deskundige begelei ding, waarvan drie voor kinde- 6 tot 13 jaar. Op maan dagavond is er een cursus in bewegingsexpressie onder lei ding van Gerard Lubbe en een voor edelsmeden, sieraden en Ueine objecten met Robert Smit. Dinsdagsmorgen is er een cursus wandkleden met Els Meppelder en 's avonds model- lie-schilderen en tekenen, lilleven, collages, reliëfschilde ren, tekenen stripverhalen en posters met Leo van de Kruk. Woensdagavond creatieve han denarbeid (leerbewerking, tex- tielcollages en maken van pop pen en beesten) met als bege leidster Mariette Bolleurs, ook op woensdagavond de cursus fo tografie met Hans Götze. Don derdagavond beeldhouwen, boet seren en solderen met Phil van de Klundert. De cursus bewe gingsexpressie, die 18 gulden per maand kost, wordt in de Andreaskerk aan de Grutto laan gegeven, de overige cur sussen kosten 20 gulden per maand, in het Koetshuis aan de Koningin Julianaweg 25. e cursussen voor kinderen wor den ook in het Koetshuis gehou- dea Op zaterdagmorgen begin nen er twee cursussen: voor vrije expressie met Gordien de Groot en muziekexpressie met Christiaan van Baarle. Op woensdagmiddag ls er nog een vrije expressie-cursus met Gor dien de Groot. Het cursusgeld voor de kinderen is 12 gulder vijftig per kind per maand. In schrijving en inlichtingen kan men telefonisch krijgen onder nr. 4145 en tijdens de cursussen in het Koetshuis of de Andreas kerk. Het bestuur van K'70 heeft met deze cursussen zoveel mogelijk wensen van Leidschendammers. die hun creativiteit willen ont plooien, vervuld. De cursussen worden begeleid door acade misch gevormde kunstenaars. Het bestuur hoopt nog op sub sidie voor materiaal en perso neelskosten. In afwachting daar van wordt een beroep gedaan o.a. op middenstanders om te helpen aan gereedschap, naai machines en bijv. materiaal monsters. rig netjes uit. Mooie vloerbedek king op de vloer en een aardig behangetje tegen de muur. vrouw Van Dijk: „We hebben geen douchecel, maar dat heb ben bijna alle oude huizen niet, en de w.c. is buiten. Nou, dat vind ik helemaal niet erg. Vindt u een w.c. binnen fris. Nou, ik niet". Het verzoek om de huisjes onbe woonbaar te verklaren was komstig van de eigenaar va huisjes, de bouw- en aanne mingsmaatschappij Delft- Schieland. Deze maatschappij heeft de nieuwbouw in de direc te omgeving neergezet en wil de huisjes weghebben om ter plaatse enkele bungalows eengezinshuizen te bouwen, de Koudekerkse raad vielen dins dag avond al de woorden bruik" en speculatie". Gesteld moet wél worden, dat de inspec teur voor Volkshuisvesting het Koudekerkse gemeentebestuur geadviseerd heeft een onbe woonbaarverklaring af te geven. Mevr. Van Eijk. „Ik begrijp dat niet. Een tijd geleden is hier wel een man geweest. Die heeft lopen passen en meten. Toen hij wegging zei hij: u woont hier best." De families Van Eijk en Van der Wal betalen voor hun oude huis jes niet veel huur. Respectieve lijk maar 5 en 6,5 gulden per week. Mevr. v. d. Wal, die TJ/i jaar in het huisje woont: huur betalen we nog steeds aan de heer Molema; de heer Mo- lema (een ex-raadslid) is de vroegere eigenaar van de pand jes. Het is overigens niet zo dat de fa milies Van Eijk en Van der Wal op stel en sprong hun woninkjes moeten verlaten. Eerst moet er andere huisvesting worden ge vonden en daarbij komt dat de aannemingsmaatschappij voor lopig nog wel niet tot afbraak zal willen overgaan. Voor een derde pandje, dat ze namelijk ook graag afgebroken wil zien, is geen onbewoonbaarverklaring afgegeven. Maar binnen kortere of langere tijd moeten beide fa milies toch weg. Mevr. Van der Wal: „Mijn man is beroepsmilitair. We hebben wel eens een flat aangeboden gekregen in Breukelen. Maar dat willen we niet. Mijn man is een verwoed duivenliefhebber. Hier kan hij duiven houden. Op een flat niet. Bovendien: er mankeert toch niets aan dit huisje." Mevr. Van Eijk en haar dochter: „Een kwartje wint het altijd van een dubbeltje". En dan re soluut: „En toch krijgen ze ons hier niet vandaan." KOUDEKERK AAN DEN RIJN Toen de heer Bezuien uit Koudekerk van de zomer tijdens zijn va kantie ergens in Frankrijk was zag hij ergens op een Franse boerderij een stel mooie oude wagenwielen staan. Hij zag er wel wat in. Hij kocht ze en eenmaal thuisgekomen maakte hij er een bijzonder ge slaagd toegangshek van. Damteams van Hazerswoudse scholieren HAZERSWOUDE De Hazers woudse damvereniging Samen Sterk wil de damsport onder de schoolgaande jeugd In de plaats van haar vestiging meer propa geren. Het bestuur heeft derhal ve alle hoofden van de mavo- en basisscholen te Hazerswoude aangeschreven en verzocht of er onder de schoolgaande jeugd belangstelling bestaat voor een toernooi voor scholieren. Reac ties zijn Intussen al bij het Sa men Sterk-bestuur binnengeko men. De St. Mlchaëlschool uit Hazerswoude-dorp bijvoorbeeld heeft al 58 leerlingen hiervoor aangemeld. Na het toernooi- wil het bestuur van Samen Sterk komen tot de vorming van twaalf vijftallen, die respectievelijk scholen re presenteren. Uit da zestig dam mende scholieren wil Samen Sterk tenslotte een vijftal selec teren, dat kan worden be schouwd als Hazerswoudes sterkste schooljeugdteam. Het ligt in de bedrelmg dat dit kwartet de Hazerswoudse dam- wereld in ons land vertegen woordigt op landelijke wedstrij den. Samen Sterk werpt zich in eerste instantie niet zo zeer op als de organiserende instantie, maar meer als de begeleidende.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3