Een pruik is te koop, talent niet Laurel en Hardy als ko misch duo in opera-film Kettingbotsing terwille van AVRO-rijtest W Margriet Custers wil naar de top I met Hei krekels Hou het scherm in 't oog TERUGBLIK LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 fctUTlBOlCTïfHPfflEMBWilll niUHHf! i MW:A Pf Ruim een jaar is er weinig van de bekende groep uit Geldrop, de Heikrekels vernomen. Werd de formatie eerst weggczongen door Corry en haar vermaarde Rekels, de Heikrekels willen nu Corry en de Rekels ieder hun eigen weg zijn gegaan, terug komen en in het vaderlands populaire genre de boventoon gaan voeren als in vroegere tijden. Inmiddels hebben de Heikrekels, één van de parade-paardjes uit de Johnny Hoesstal, niet stilge zeten. Instrumentaal is de formatie van Wim (big boss) ban Gennip sterker geworden en bovendien is een zangeres aan het vijftal toegevoegd: de Venrayse Margriet Custers, „Van kennissen had Ik ge hoord, dat de Heikrekels nieuw talent zochten, een zangeres. Ik ben er gewoon op afgegaan. Ik moest wat liedjes voorzin gen in het Frans, Duits en En gels. Ik kreeg toen vrij snel te horen dat ik aangenomen was. We hebben toen veel gerepe teerd en in Hechtel moest ik direkt mijn debuut maken in de „Een lach en een traan"- show. Het eerste liedje dat ik zong was „Dit is de allereerste keer". Ik weet nog wel dat het water me over de rug liep", vertelt Margriet. Ik heb reuze steun gehad aan Johnny Hoes. Hij vroeg het pu bliek tolerant te zijn, omdat het mijn eerste publiek-optre- den was. Toen nam hij me bij de hand en zei: „Kom maar mee Margriet". Ik voelde me toen een stuk rustiger. Nu gaat het allemaal el veel beter. Nog maar af en toe komt die verle genheid weer terug. En dat terwijl ik altijd toneel had wil len spelen. Dan moet je geheel in je rol kunnen opgaan en de rest vergeten. Als zangeres loopt dat eigenlijk precies het zelfde. Die ergste zenuwen van dat eerste optreden zijn nu wel over". Margriet Custers is sinds haar debuut al de nodige bühne-er- varing rijker geworden. Ze heeft opgetreden in België en voornamelijk dn het noorden van Nederland. Ze wordt dan trouw vergezëld door haar man Mathieu. „Hij is zo'n beetje mijn persoonlijke mana ger". De Heikrekels zullen hun nieuwste periode inluiden met het ontvangen van de zevende gouden plaat voor het nummer „Lieve meid". De plaat zal in de „Een lach en een traan"- show worden uitgereikt op 9 september. Voor elk wat wils Wim van Gennip: „De Heikre- kels brengen zoals altijd een goed commercieel programma met voor elk wat wils. Zelfs tieners komen na afloop naar ons toe om te zeggen, dat ze dat niet van de Heikrekels hadden verwacht". Bij optredens brengen de Hei krekels ook het ..top-40 pro gramma". Margriet Custers: „Vandaar dat ik ook Frans, Duits en Engels moet kunnen zingen. Maar hun eigen liedjes zijn (nog steeds) in het Neder lands. Toch zou ik graag een aantal liedjes in het Duits wil len zingen. Zoals nummers van Vicky Leandros en Peggy March, die liggen me wel". Kortgeleden is in de winkel het nieuwste plaatje van Margriet en Wim met de Heikrekels verschenen. De a-kant is geti teld: „Baby darling", kant twee: „Met jou had m'n leven pas zin". Margriet Custers: „Het is mijn eerste plaat als solo-zangeres. Ik hoop dat het goud wordt". Voor Margriet Custers is zin gen een grote hobby. Ze berust er niet in „alleen maar" huis vrouw te zijn. Margriet: „Als kind zong Ik al veel. Van mijn vader moest ik voor familie en kennissen al tijd. „Af en toe gaan pa en moe met ons naar de speeltuin toe" zingen. Ik heb een tijd gitaar- en pianoles gehad. Ik speel niet goed, ik doe zomaar wat. Vorig jaar september ben ik serieus met zingen begonnen. Dat betekende iedere dag re peteren. Drie maanden geleden Wim Sonneveld: hoorde ik van de Hei krekels. Toen werd het helemaal ernst". Genre Wat vindt Margriet van het genre dat de Heikrekels bren gen? Margriet: „Niet iedereen houdt ervan. Iedereen heeft een persoonlijke smaak. Maar de Heikrekels hebben overal een enorm succes". Hoe is het werken met zo'n be kende groep? Margriet: „Ze zijn een enorme steun. Ze zijn enorm op elkaar ingespeeld. Als er dets fout gaat, weten ze het zo op te vangen, dat het publiek er niets van merkt. Als beginnend zangeres kan je je dan hele maal op je zang concentreren zonder al te veel op de muzi kanten te moeten letten. Ze be tekenen echt een enorme steun. Voor de rest zeg dk maar: „ik doe mijn best, de mensen doen de rest". JOEPS VAN HEES Van onze showredactie AMSTERDAM Wim Sonneveld wordt in ar tiestenkringen nogal eens geplaagd met het feit, dat hij op Hït toneel van een keurige coiffure is voorzien, terwijl hij in zijn persoonlijke leven duidelijk manifesteert evenals de vos niet zijn streken verloren te heb ben. Wim vindt die grapjes onvermijdelijk, maar ei genlijk ook een beetje vervelend. Velen moeten blijkbaar nog wennen aan het idee, dat het dragen van een pruik al of niet om kaalhoofdig heid te bedekken meer en meer een normale zaak wordt. Men heeft destijds ook moeten wennen aan de gebits_ prothese. In de liedjes van Louis Davids treffen vaak grapjes over het dragen van een kunstge bit. Dat was in de tijd toen het nog als „eer lijk" gold om met één bruine voortand te blij ven lopen. Wim Sonneveld weert deswege alle grapjes over (het ontbreken van) zijn haar af met de priemende vondst: „Een pruik is te koop, maar talent niet". Na het opnemen van zijn show voor de KRO met de bedoeling deze op nieuwjaarsavond uit te zenden, is Wim Son neveld gestopt met zijn tournee. Hij is inmiddels vertrokken naar Zuid- Frankrijk, waar bij met een bekende regisseur, naar hij zegt, een film maakt waann hij zelf een rol speelt. TELEVISIE HEDEN NEDERLAND VPRO: 19.30 uur Laurel en Hardy 20.00 uur Journaal 20.21 uur Laurel en Hardy 21.00 uur West 21.35 uur Van wie is dit huis? 22.30 uur Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal TROS: 19.05 uur Calimero 19.10 uur Zorro 19.35 uur In het voetspoor van De inbreker 20.00 uur Journaal 20.21 uur The Bravados (film) NOS: 22.00 uur Samenvatting O.S. 23.15 uur Journaal MORGEN NEDERLAND I Wim na zijn optreden Wim Sonneveld: „Meer zeg ik er niet over. In oktober kom ik even te rug om als gast op te treden in Een van de Acht van Mies Bouw man. Dan ga ik weer naar Frankrijk en kom op 1 mei terug met de film. Dan mag iedereen weten waar deze over gaat, hoe-die heet en wie hém gemaakt heeft." The Bohemian girl uit 1936 van avond in twee delen op het scherm is de vierde en laatste opera, waarin het duo Laurel en Hardy voor het komisch intermez zo moest zorgen. Van het opera element is eigenlijk alleen de aria I dreamt I dwelled in Marble Halls overgebleven de rest van Balfé's composities werd als ach tergrondmuziek gebruikt maar het verhaal van het door zigeu ners ontvoerde meisje van adel is vrij aardig aangehouden. Balfé zou zich bij het zien van deze ver filming van zijn werk waarschijn lijk In zijn graf hebben omge draaid, maar zoals een criticus destijds opmerkte met zijn Ierse bloed misschien ook niet, want al komen de Dikke en de Dunne dan niet zoveel aan bod, zij hebben er een paar prachtige scènes in. Charles Rogers voerde de regie over het opera-gedeelte, James Horne nam de Laurel en Hardy- scènes voor zijn rekening. Daaron der zijn een een kostelijke dron- kenmansscène van Laurel na een poging om wijn te bottelen en een zakkenrollers-scène, waarin Lau rel zijn dikke ollega even de les leest. Het gezelschapsspelletje bij het verdelen van de buit is even eens een voortreffelijk opgebouwd komisch nummer maar daar blijft het dan zo'n beetje bij wat de he ren Laurel en Hardy betreft. Ook een oude getrouwe van dit tweetal als James Finlayson komt in het stuk nauwelijks voor. Jacqueline Wells met de stem van Julie Bis hop, Mae Busch en Antonio Mo reno hebben meer te doen. De goede opmerker zal misschien in een figurantenrolletje de der de mevrouw Chaplin ontdek ken. die toen nog Paulette God- dard heette. In de beginscène is ook nog even de comediènne Thelma Todd te zien, die tijdens de opnamen zelfmoord pleegde. Ned. 1 19.30 uur. Amerikanen en nog geen 300.000 Indianen over. Ned. 1 21.00 uur. Dit huis Deze documentaire laat iets zien van de gespannen verhoudingen tussen huurder en verhuurder in een land zoals het onze waar te weinig huizen zijn Ned. 1 21.35 uur. Vietnam In deze door een Zweeds televi sie-team gemaakte dokumentaire ziet men beelden uit de plaatsen Nam Dinh en Haipong, die een in druk geven van de situatie na de Amerikaanse bombardementen. Het getoonde materiaal omvat ge spreken met autotochtonen die veelal t.g.v. deze bombardementen familieleden hadden verloren. Daarnaast ziet men beelden van gebombardeerde ziekenhuizen, woonwijken, dijken en irrigatie- werken. Deze documentaire wordt getoond in het kader van een ac tie die de VPRO-tv in de komende maanden gaat voeren om het me disch comité Noord-Vietnam te steunen. Voor dit comité zal de VPRO o.m. gedurende de komende weken ook een aantal spots uit zenden. Ned. 1 22.10 uur. thriller De inbreker tot stand. Onze filmredaktie wijdde daar al een toch wel enthousiaste recensie aan. De makers van deze film werden bij de voorbereidingen op de voet gevolgd door een team van filmers, die hun film naar aanleiding van een film vanavond op het scherm brengen. Ned. 11 19.35 uur. The Bravados In de cyclus films met en rond Gregory Peck vanavond de wes tern The bravados, het verhaal van een man die meedogenloos jacht maakt op een groepje man nen, die hij er van verdenkt zijn vrouw te hebben aangerand en vervolgens vermoord. Een overbe kend thema in dit genre, door de oude routinier Henry King in 1958 al 66 jaar met vakman schap verfilmd, maar ondanks het vrij verrassende slot toch bedui dend minder dan „The gunfigh- ter", die Peck acht jaar eerder onder deze zelfde regisseur maak te. Als tiende op de lijst van me despelenden treffen we nog Lee van Cleef aan in een van zijn laatst Hollywoodwesterns voor hij naar Italië vertrok om daar als cowboyheid in plaats van als stan en Ollie als zigeuners in de uit 1936 daterende film The Bohemian schurk carrière te maken. girl", waarin zij het komisch element verzorgden in de verfilming Ned. 11 20.21 uur. van William Balfé's magere opera. Sobere verslagen uit München (Van onze omroepcorrespondent). HILVERSUM. De programma leiding van de NOS heeft beslo ten om van de resterende eve nementen op de Olympische Spelen geen rechtstreekse tele visiereportages meer uit te zen den. De NOS-leiding acht het nu de spelen worden voortgezeg tot haar informatieve taak behoren om aandacht aan de Spelen te blijven besteden. Men zal dat echter zowel via de radio als via de televisie op so bere wijze doen. Voor de televi sie betekent dit, dat vrijwel uit sluitend samenvattingen zullen worden uitgezonden. Overdag zal de NOS geen sportreporta- ges meer uit München verzor gen. De NOS-radio zal via Hilversum 3 nog wel een aantal sportgebeur tenissen in München op de voet volgen, maar in ieder geval op een veel soberder wijze. Orkest De heer J. H. IVisser, lid van de C. P. N. fractie in de Provinciale Staten van Zuid- Holland heeft bij Gedeputeerde Staten een aantal vragen inge diend naar aanleiding van de moeilijkheden rond het Gewes telijke Orkest van Zuid-Holland. Onder meer vraagt hij of Gede puteerde Staten bereid zijn het orkest financieel te steunen. Calimero West Het vijfde deel van de docu mentaire serie West, getiteld tVaarin in het laatste onkruid ge- jvied wordt, is geheel gewijd aan lie groei van Amerikn. maar dan l-anuit de gezichtshoek van de In- fliaan. Het accent in de aflevering t-alt uiteraard op de laatste 20 (aar van het vrije Indianenbe- Itaan: de periode tussen 1870 en 1890, toen de laatste stammen van de prairie werden gejaagd en voorzover ze zich in de hun toege wezen reservaten niet naar beho ren gedroegen bij duizenden tenvoudig zijn uitgegroeid. Als de {tlanke kolonisatie begint zijn er, legen 250.000 Europeanen, een Miljoen Indianen op het continent. jï 1890 zijn er bijna 10 miljoen Calimero komt in het bioscoopwe zen terecht, maar ook daar wordt hij verkeerd begrepen. Het lot een Calimero te zijn is een moeilijk te dragen lot. Ned. II 19.05 uur. Zorro De magistraat van de koning denkt dat hij maar raak kan doen, alsof er geen menselijk leed mee gemoeid is en alsof er maar raak geintrigeerd kan worden. Daar moet Zorro dan hoognodig een stokje voor steken. De inbreker Er komt nogal wat kijken om een Nederlandse speelfilm te maken, ook al schijnt het de laatste tijd goed te gaan met de produkties van eigen bodem. Dezer dagen kwam de Nederlandse vestzak- MARKELO Een kettingbotsing tussen vier auto's Is een van de Ingrediënten van de nationale rij test, die de AVRO-telvisie op 18 december voor de zesde maal uit zendt. Er werden daartoe opnamen gemaakt op het nieuwe E8-wegge- deelte tussen Markelo en Holten, dat speciaal voor deze telvisieuit- zending was vrijgemaakt door Rijkswaterstaat. Of deze rijtest inderdaad zal kun nen bijdragen tot een grotere ver keersveiligheid op de weg is de vraag, "maar", aldus opperwacht meester H. H. Koetje van de ver- keersgroep Driebergen van de Rijkspolitie, "al bereik je met afkomstig van een sloopbedrijf en vielen in de categorie van vier stuks voor honderd gulden. Alles life Vormden animaties tot voorheen een belangrijk onderdeel van de rijtest, thans wordt nagenoeg al les "life" gefilmd. Met name het onverantwoord inhalen en het niet juist invoegen op uitrijstroken staan centraal in het programma. En dan natuurlijk het onvoldoen de afstand houden. "Want", aldus opperwachtmeester Koetje, "de onveiligheid op de weg is altijd nog een kwestie van mentaliteit deze uitzending maar een paar van de man of vrouw achter het procent van de weggebruikers, stuur". dan nog moet je het doen". De rijtest van de AVRO bestaat De rijkspolitie verleende haar me- ook uit vragen, die de kijkers aan dewerking aan deze test door o.a. de hand van speciale filmpjes zul- de bemanning te leveren van de len worden voorgelegd en waarbij auto's die op elkaar botsten. Deze prijzen zijn te winnen. - De regie actie werd zowel vanaf de grond van het programma is in handen als vanuit de lucht gefilmd. Een van Fred Hagenaar. Romano brandje werd geënsceneerd door Stinga is presentator. Tijdens de een rookbommetje af te steken en opnamen deden zich geen onvoor- een van de "slachtoffers" liet ziene ongevallen voor, terwijl het zich vakkundig behandelen door voorziene ongeluk met de gewen- toesnellende automobilisten. Daar- ste ellende plaats greep. Alleen tussen door klonk de kreet van de was een in de nabijheid wondende regisseur "niet lachen, niet la- boer nogal boos omdat zijn koeien chen", hetgeen nogal komisch erg onrustig werden door steeds aandeed. De vier auto's die voor opnieuw overvliegende helikop- de botsing gebruikt werden waren ters. „München" beheerste uiteraard ook gisteren de t.v.-program- ma's. Er waren aktuele beeldre portages, maar meest belang wekkend vonden we een NOS-fo- rum waarin vier hoofdredacteu ren van dagbladen samen met NOS-programmasecretaris Ren- gelink discussieerden over poli tieke en journalistieke conse quenties. Het bleek dat een meerderheid Mever had gezien dat de Olym pische Spelen niet zouden zijn voortgezet. Volgens de later door de AVRO getoonde resulta ten van een bliksem-enquête denkt men in Nederland daar precies zo over. Los daarvan werd ook de vraag gesteld of publiciteitsmedia, in clusief radio en t.v., gegeven het feit dat de spelen wel door gang vinden daarover moeten berichten. Er was nauwelijks verschil van mening: de spelen zijn een nieuwswaardig feit en dat is iets waar men journalistiek niet aan voorbij kan gaan. Renge- hnk formuleerde voor wat t.v. betreft: wij hebben informatie plicht. Wij zullen derhalve moe ten berichten, zij het sober en met vermijding van uitbundig heid. We achten dit een gezond stand punt. Die soberheid resulteert zoals u elders kunt lezen in het feit dat rechtstreekse re portages vervallen, maar dat de nieuwswaarde van de voort gaande spelen 's avonds In sa menvattingen terecht zij het zonder feestelijke sfeer tot gelding komt. AVRO's Telervizier was nagenoeg geheel omgebogen in de actuali teit rond het gebeuren te Mün chen. Een aantal woordvoerders was in de studio voor direct commentaar. Dat commentaar ontwikkelde zich tot een boeiend ronde-tafel-gesprek waarbij vooral de secretaris van het Ne derlands Palestina Comité, B. Hendriks, het hard te verduren kreeg. De man werd bepaald unfair-hard aangepakt door Fons van Wes- terloo, maar wijze Jaap van Meekren greep tactisch in en zorgde er voor dat de discussie zich volgens een vrijwel ideaal patroon ontwikkelde. Jammer dat NOS en AVRO geen behoefte leken te hebben aan onderling contact. Onnodig vie len twee Münrhen-uitzendtngen voor een deel samen. Het ging om luttele minuten, om luttel overleg. Waarom kan Hilver sum die luttele zaken niet over bruggen? Vg. i 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal AVRO: 119.05 uur 's Werelds dierentuin NOS: 1 20.00 uur Journaal 20.21 uur Samenvatting O.S. 23.00 uur Journaal 1 23.05 uur Samenvatting O.S. NEDERLAND II 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal KRO: 19.05 uur Voor een briefkaart op I de eerste rang i 20.00 uur Journaal 20.21 uur Brandpunt 21.10 uur Ik heet Erwin en ik| ben 17 jaar (film) 1 22.25 uur Journaal RADIO HEDEN 18.00 Strictly Country Style: country and western rubriek. 18.24 Op de man af. praatje. 18.30 Nieuws. 18.41 Wereldpanorama. 18.50 (S) Tijd vrij voor muziek In vrije tijd: Flulten- semble met klassieke en moderne muziek. 19.20 (S) Muziek van het Leger des Hells. 19.35 (S) Draai schijf: licht platenprogramma. 21,20 (S) Promenade Orkest met zangso list: amusementsmuziek. 21.50 Kerk orgelconcert: klassieke en moderne muziek (opn) 22.20 Avondoverden-i king. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Franchising, een goe de of kwade zaak voor het midden- en kleinbedrijf?, lezing. 23.10 (S) Late Date: licht platenprogramma. eg 18.00 Nieuws; 18.11 Ra< om 18.20-18.30 Uitzendlg van de Ka- T_ tholleke Volks Partij. 19.00 (S) Ball- ls Blsler roomorkest met zangsolist. 19.25 De van sec: gesproken brief. IKOR: 19.30 Kleur: huizen, vragen rondom schrift en samenle- ving. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 (S) fiee" ne Capriccio, Omroep en solisten. 22.30 gezeten. 'Si Dichter bij do muziek: nieuwei jannfi liedjes, chansons of songs. 22.55 Me-!/..1'" dedellngen. 23.00 Nieuws. 23.10 Ac- "ij ben tualltelien. 23.20 (S) Licht lnstru- kampCOl mentaal kwartet met zangsoliste. t 23.35 (NOS) Olympisch Journaal. ,anase 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 n (Nederlands) 05 Voor de soldaten, desportultslagen. 18.45 Olympisch Jour- San ctualltelten i enken. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Vroege Barokmuziek. 20.30 j VPJ1 22.00 Nlcu\ 23.00 Blue Nieuws. MORGEN -VS). "7-13 (AZERSV i daardte; 1IILVKRSUM I. se dam' heeft d KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende v woord. 7.07 (S) Badlnerie: klassieke- Katwijk en semiklassleke muziek (gr). (7.30 cnPp|H Nieuws; 7.-11-7.50 Echo). 8.24 Over- 'F"'" weging. S.30 Nieuws. 8.41 Moeders derlaagl wil ls wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: I. Cheltenham Festival !ren- 1972: moderne muziek: II. Klassiek flultkwartet. (10.30-10.32 Nieuws).fe Hazeri 11.00 Voor do zieken. 11.55 Medede lingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.23 Wij van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Eeho: 13.00-13.05 Raden maar...). 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag: I muzikaal middagmagazine. (15.30-L 15.33 Nieuws: 16.00-17.00 Vraagge- 1 sprek): 17.00 Zonder grenzen: rubriek|d over missie en zending: 17.10 (S) Het j Metropole-orkest17.25 Voor de kin- 8.00 Niei 8.11 Radiojournaal en or groenteman. 9.00 (S) Moderne i 10.00 (S) Voor de- kleuters. 10.10 Arbeidsvltamini mei om 11.00 Nieuws. 11.30 (S) V gervlug: moderne en klassieke ka mermuziek. 11.55 Beursberic NOS: 12.00 Ellk op de wereld: programma over ontwikkellngsv 12.30 Overheidsvoorlichting ding voor dc landbouw. 12.40 (S) Del Brass Band. 12.50 Recht i praal Je. 13.00 Nieuws. VARA: 13.1l| Actualiteiten. NOS: 13.25 Tuerlsr toeristische informatie uit blnnen- en buitenland. 13.55 (S) Promenat muziek uit de Bondsrepublli felDSCH i-dënküïg. VPRO: 16.00 VPRO-I Vrijdag: reportages. Interviews, gende kommentarer HILVERSUM in. berichten en lichte muziek, [wassene 17.55 Mededelingen. Iangsl NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Zing. zing..: lichte vokale muziek. Nieuws.) NOS: 9.00 Nieuws. Joost de Draayer Show. Nieuws. 10.03-19.00 Radloolympia:P worde reportages Olympische Spelen, ftgc-lallen wlssold door lichte muziek. (Op de L BRl'SSEL 324 r 12.50 Buitenlands v persoverzicht, 13.00 Nieuws, Olym- ftjejne uziefcjSmit. D «lek l.V0*r8U81 Lichte muziek. 10iojMeppelt al. toneelagenda c dedellngen. 13.30 Lichte n 13.55 Beursb Nieuw Operet NleuwL -. - sementsmuzlek. 17.55 Weegschaal.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2