Overzicht van drama c v» ni «TB» JA 6 WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1972 LEIDSE COURANT Cameralieden van de Westduitse tv hebben het dak beklommen van het televisiecentrum in het Olympisch dorp om e den gegijzeld. beter uitzicht te hebben op de flat waar de Israëliërs wor- De Westduitse minister van binnenlandse zaken Hans Genscher (tweede van linksen een groep onder, handelaars proberen tot afspraken te komen met een Arabier, die uit een venster hangt juist beneden de verdieping waarin de Israëlische gijzelaars worden vastgehouden. 16.00 uur IOC besluit Spelen 24 uur uit te stellen. 17.00 uur Tijdslimiet ultimatum terroristen verstrijkt. Er gebeurt niets, onderhandelingen worden voortgezet. 20.30 uur Olympische functionarissen delen officieel mee dat tweede slachtoffer, de gewichtsheffer Yosef Romano (33 jaar) Is. 20.40 uur Willy Brandt biedt aan politici plaats van Israëlische gijze laars over te nemen. Terroristen wijzen voorstel van de hand. 20.54 uur Eerste helicopter landt bij onderkomen Israëli. 21.15 uur Tweede helicopter landt. 21.20 uur Willy Brandt zegt in televisietoespraak dat hij hoopt dat Spelen zullen worden voortgezet. 21.30 uur Terroristen maken aanstalten met gijzelaars te vertrekken. 21.45 uur IOC verneemt uit welingelichte bron dat terroristen naar Egypte willen. 22.00 uur Politie laat plein in Olympisch dorp ontruimen. 22.08 uur Mini-bus met terroristen en gijzelaars rijdt weg van Israë lisch onderkomen naar twee gereedstaande helicopters. Bus wordt voorafgegaan door politie-escorte. Helicopters zetten koers naar vliegveld Fürstenfeldbrilck, 28 kilometer vam MUnchen. 22.10 uur Helicopter met Westduitse functionarissen stijgt op en volgt twee andere hefschroefvliegtuigen. 22.30 uur Westduitse politiemannen en militairen trekken zich terug uit Olympisch dorp. 22.30 uur Helicopters van terroristen landen op vliegveld vlakbij Boeing 727. 22.40 uur Tunesië verklaart zich bereid P^lestijnen en gijzelaars toe te laten. 23.07 uur Op donker vliegveld FUrstenfeldbrück klinken schoten. Na enige minuten wordt er opnieuw gevuurd. Licht in verkeerstoren gaat uit. Woensdag: 03.45 uur Bruno Merk, minister van binnenlandse zaken, maakt tij dens een persconferentie bekend dat alle gijzelaars bij de vuurge vechten op het vliegveld het leven hebben verloren. verschijnt op het balkon van de de Israëlische sportlieden worden t op de toegangsweg naar het vlieg-De hoofdcommissaris van de Miinchense politie, dr. Schreiber, die de Een legerhelicopter. met politie-operatie leidde.. naar het vliegveld. boord de Palestijnse guerrilla's en de Israëlische gijzelaars, komt los van de grond om het luchtruim te kiezen

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7