Ook commissie van beroep in Leiderdorp Werk voor universiteit koninklijk gewaardeerd Aansluiting Groene bij Wit-Gele Kruis Bejaarde man gaf onverzekerd autorijlessen VEEL PLANNEN BIJ WARMUNDA A. J. BOKERN ERE LID VAN PHILIDOR Wie is de biljarter beste van Sassenheim? Markten OOK Wat u moet weten Bi G PIT'54 KLOPT MEERTREFFERS Priesterwijding eerste student van Leeuwenhorst LEIDSE COURANT DINSDAG 5 SEPTEMBER 1972 LEIDERDORP De gemeente raad heeft gisteravond de veror dening op de commissie van be roep en de commissie bezwaar schriften vastgesteld. Ook ver den de mensen gekozen die de commissie zuilen bemannen. Meer dan anderhaf uur Iwerd er door de raadsleden gedebat teerd over deze commissie, bij wie de burgerij ln beroep kan gaan tegen besluiten en beslis singen, welke door het gemeen tebestuur worden genomen. De commissie zal onder voorzit terschap staan van mevrouw mr. Uhlenbeck; leden zijn mevr. Van der Molen en de heer Van den Wijngaarden. Plaatsvervangende leden zijn de heren V.d. Oever, Haersma Buma en Tieken. Laatstgenoem de moet daar overigens nog voor gevraagd worden, want gisteravond was hij nog afwe zig- Oefenprogramma van „Blitz" LEIDEN De basketbalvereni ging „Blitz" heeft voor de maand september een aantal oefenwedstrijden op het pro gramma staan. Op 9 september spelen de dames tegen DAS en de heren tegen Argus. Aanvang 16.30 uur. Veertien dagen later spelen de meisjes en dames om 16.30 te gen respectievelijk Jumpers en Essor. De jongens en heren te gen Gymnova en Forcial om 17.40 u. Het nieuwe bestuur, bestaande uit de heren Koenen sr. Vijlbrief, Van Klaveren. Koenen jr.. Knij- nenburg en Weizenbach en Riet kerk, heeft voor deze maand voor verschillende toernooien in geschreven. De jongens en meisjes nemen 9 september deel aan het Lew Lake toernooi. Op 16 september zullen zij met de adspiranten deelnemen aan een toernooi in Zaandam. De dames en heren gaan 23 september naar Esso, waar zij de beker moeten verdedigen. die, die de gemeenteraad ver leende aan de Bomenstichting in Zeist. Niet de subsidie op zich was voor hem onoverkome lijk, maar het viel hem zwaar om in dezelfde raadsvergade ring geconfronteerd te worden met een voorstel van B en W om de subsidies aan het Kon. Wilhelminafonds voor de Kan kerbestrijding en het Rheuma- fonds in te trekken. Deze twee fondsen vond hij heel wat be langrijker dan de Bomenstich ting, waarmee Leiderdorp niet direct gebaat is. Hij wilde de subsidie aan de stichting behan deld zien na de voorstellen tot staking van de subsidies aan de beide fondsen. De raad stemde daar niet mee in. Het staken van de subsidies aan Wilhelmi nafonds en Rheumafonds het gaat hier om bedragen van 25.- per jaar) werd gemotiveerd met de stelling, dat subsidiëring van Je twee fondsen dient te ge schieden door de regering en de provincie. Bij de bespreking van de resulta ten van de zwem- en polovereni ging De Does (een nadelig sal do) liet voorzitter van der Have doorschemeren, dat binnnenkort vermoedelijk de financiële back ground van het zwembad be langrijk versterkt zal worden middels een CRM-subsidie van 400.00,—. LEIDEN De Leidse kanton rechter heeft gisteren een 83-ja- rige rijschoolhouder zijn auto afgenomen met het doel deze te laten vernietigen en hem boven dien veroordeeld tot een geld boete van 50. Als de oude man dit bedrag niet betaalt, ter zit ting zei hij het geld moeilijk te kunnen betalen, zal hij tien da gen naar de gevangenis moeten. De mm m I Ook op de Leidse universiteit gaan de protest-acties tegen de 1000 gulden door. De Leidse rijschoolhouder kreeg deze straf omdat hij les had ge geven in een auto waarop geen WA-verzekering liep en die van een ongeldig kenteken was voor zien. Als excuus voerde de be jaarde aan dat hij geen geld had om de verzekering te beta len en bovendien allang geen Een 26-jarige vertegenwoordiger les meer gaf. Toen hij werd uit Sassenheim kreeg een boete aangehouden gaf hij een lesje van 150 subs. 15 dagen omdat aan de dochter van een kennis. hij in Noordwijk een bejaarde samen met een vriend in een Noordwijks café een gokauto maat had geëxploiteerd. De kantonrechter legde het grootste deel van de boete voorwaarde lijk op omdat de automaat ver beurd verklaard werd. De com pagnon van de koopman kreeg wel de volle 1000 of subsidiair een maand als straf. Hij was niet in de rechtzaal aanwezig. kantonrechter veroordeelde een dertigjarige verkoopleider uit Den Haag tot een gevange nisstraf van een week voor waardelijk. De man had enige tijd geleden in Alkemade zijn auto laten besturen door zijn zoontje van dertien jaar. Een 42-jarige koopman uit Noord- wijk is veroordeeld tot een geld boete van 1000, waarvan 900 voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar, omdat hij voetgangster op een zebrapad had aangereden. De vrouw liep tengevolge daarvan een hersen schudding en een bekkenfrac tuur op. LEIDEN Tijdens de plechtighe- haar opgespeld door dr. A. J. bereiken van de pensioengerech- bet begln yan het aca_ Vis, burgemeester van Leiden. tigde leeftijd, zal zij binnenkort haar werk beëindigen, meesteres van het Leids Univer- Ondanks dreigende demonstraties siteitsfonds. In die functie maar tegen de maatregelen op het ge- ook door activiteiten op velerlei bied van college- en inschrij- ander gebied, heeft ze veel voor vingsgeiden, droegen de plech- het Leidse universitaire leven tigheden in de Pieterkerk een betekend. In verband met het zeer rustig karakter. demisch jaar gistermiddag in Mej. Blok is secretaresse-penning- de Pieterskerk te Leiden werd mej. mr. M. E. Blok bij bevordering benoemd tot Offi cier in de Orde van Oranje Nas sau. De versierselen, behorende bij de onderscheiding, werden NOORDWIJK Het Groene Kruis Noordwijk kan in feite aan haar leden (153) te Noord- wljkerhout niet de service verle nen, welke gewenst is. Meerde re malen is reeds de vraag be sproken of het niet reëel is, dit werkgebied „af te stoten". Het bestuur heeft de indruk, dat de leden meer gebaat zullen zijn met aansluiting van Noordwijker- houtse leden bij een kruisvereni ging in eigen woonplaats, ln dit geval het Wit-Gele-Kruis. Gewe zen wordt op het regelmatig contact tussen plaatselijke huis artsen en wijkverpleegsters. Ook de zorg voor moeder en kind kan beter ter plaatse ge schieden. Dit is voor het bestuur met het Groene Kruis Noord reden ge weest contact te zoeken met het bestuur van het Wit-Gele-Kruis te Noordwijkerhout om tot een bevredigende oplossing te ko men, zo staat in het jaarover zicht, dat dezer dagen is ver schenen. Inmiddels heeft het Wit-Gele-Kruis Noordwijkerhout zich bereid verklaard de Groene Kruis-leden over te nemen. In het jaaroverzicht wordt verdei gemeld, dat de experimentele samenwerking van alle kruis verenigingen in het district Bol lenstreek steeds meer concrete resultaten begint af te werpen. Regelmatig vinden werkbespre kingen van alle wijkverpleeg kundigen in de bollenstreek plaats over onderwerpen als zie kenhuisnazorg, bejaardenzorg, vergroting vakkennis, uitleenar tikelen, enz. Verder is in voor bereiding een regeling met de Leidse ziekenhuizen en de ver pleegkundigen uit Leiden en omgeving met het doel te berei ken dat de verpleging van pa tiënten na ontslag uit het zie kenhuis direct en in goede aan sluiting op de ziekenhuisverple- ging kan verlopen. Al de werk zaamheden en besprekingen worden begeleid door de hoofd- wijkverpleegkundige Zr. M. Bel terman. Haar taak ging een zo danige omvang aannemen, dat per 1 juli jl. een tweede boofd- wijkverpleegkundige werd be noemd. LEIDEN Gisteravond verga- vernieuwing van de bibliotheek derde de grootste - thans 124 le- aan. den - onder wie geen enkele Door de verhuizing naar de Adler- schaakvrouw (foei) Leidse jttgji- - i" schaakclub Philidor in de Adler- kantine. Deze vergadering, be zocht door 60 leden, nam de vol gende besluiten. In de externe competitie zal Philidor dit sei zoen uitkomen met 9 teams waarvan er 2 in de KNSB en 7 in de LSB opereren. Voor de on derlinge competitie werden 97 schakers in acht groepen Inge deeld. De kampioen van Phili dor, Joop Piket, ontving de wis selbeker, terwijl er ook prijzen waren voor de groepswinnaars en de t opcsndr evevs rdioraees en de topscorers van de diverse tientallen. Voor hun trouwe op komst kregen Th. P. v.d. Berg en J. Koet ieder oen „Ter Haar beker". In het bestuur waren er enige mutaties. Na 7 jaar in het be stuur gezeten te hebben (2 jaar als secretaris en 5 jaar als wed strijdleider) besloot A. J. Bo- kern het bijltjo erbij neer te leggen en aldus de jongere gar de ook een kans te geven. Voor zijn verdiensten in al die jaren werd hij benoemd tot erelid van Philidor. Als nieuwe bestuursle den kwamen uit de bus: K. v.d. Meer en J. Melse, beide als as sistent-wedstrijdleider, en J. v. Kuilenburg als materiaal- en bi bliotheek-commissaris. Laatst genoemde kondigde een totale kantine was er ondanks de in- flatie geen contributieverhoging nodig. Dit jaar zal Philidor geen stand op de Leidato-beurs hebben wegens plaatsgebrek. De clubleden konden reeds nu de data van het Philidor-toer- nooi in hun agenda schrijven: 28 en 30 april. NKV-vrouwen openden winterseizoen UOOGMADE De NKV-vrou- wenvereniging heeft gisteravond in Huize van der Poel het winter seizoen geopend. Tijdens deze eerste bijeenkomst werden twee nieuwe bestuursleden gekozen, de dames van Leyden-Ammer- laan en Volwater-Van Leeuwen. De heren Van der Putten, gouds mid van beroep, hielden daarna een causerie over gouden en zil-1 j veren sieraden, waarvan zij er een aantal bij zich hadden. De volgende bijeenkomst van de I NKV-vrouwen is op 30 seplem- ber. Bij die gelegenheid zal het 12'^-jarige bestaan gevierd wor den. I WARMOND Warmunda heeft voor het komende jaar grote plannen. Op het programma staan onder meer de uitbreiding van het clubhuis en de aanleg van een derde veld. Dat laatste is echter weer onzeker gewor den doordat er op het gemeente huis een nieuw plan met betrek king tot deze zaak is ingediend. Secretaris Van der Vooren gaf tij dens de jaarvergadering op dit punt dan ook een hint aan de jeugdvoorzitter van Warmunda en tevens raadslid Aad Heems kerk door te stellen „Het ver schijnsel sport is niet meer weg te denken uit deze maatschappij laat het bestuurscollege van Warmond zich hier nu eens ter dege van bewust worden. Zet het vele plannen maken nu eens om in daden. Op deze manier gaat het plannen maken meer kosten dan de realisering zelf. De vergadering ging akkoord met de contributieverhoging, die nodig was vanwege hét nadelig saldo op de balans van vorig jaar van 900. De door het be stuur voorgedragen kandidaten voor het bestuur, W. van Weste- rop, W. Heykoop, J. Ritzen en H. Rijnsburger, werden geko zen. De elftalcommissie zal vol gend jaar bestaan uit de heren Schavemaker Van Hengel, Van Velzen, Van Rijn en Zwaan. De strafcommissie zal bestaan uit de heren Van Winsen Beugels- dijk en Van Hulst. Leiden Elke veertien dagen neemt de Leidse Courant een stads wijk onder de loep. We begonnen met de Merenwijk, daarna de Gasthuiswijk. de komende veertien dagen is de Juwelenwijk aan i de beurt. Alle probleempjes waarmee deze jonge wijk kampt worden belicht. Wijkbewoners laten wij uitgebreid aan het woord. Als voorpref je dit plaatje, een juweeltje. KATWIJK A D. RIJN. 4 sept. Was- peen p. kist: AI 4.00-6.20. II 2.90— 5.30. BI 3.808.50. Bloemkool 61 1.40—1.71, II 45—81. 81 1.40—1 59. II 39—80. Breekpeen p. kist. 1.60—5.50. Uien p. kist 6.20—7.50. Sla 10-20. Snijbonen 100—120. Selderij 24. Kom kommer 15—21. Spitskool 42—60. Bospeon 42—78. Slnazle 26—32. Prei 44. Kroten 73. Rabarber 32. Andijvie 22—44 Tomaten AI 5.90. BI 5 90. Cl 5.00. II 2.304.00. Aanvoer waspecn 89.000 kg.. 10.000 bloemkolen. BODEGRAVEN De van de r.k. bejaarden gaat morgenmiddag weer start in het Dienstencen trum. Op 4 oktober begint het winterprogramma met kaarten, sjoelen en domino. Dat is voortaan elke eerste woensdag in de maand. Elke derde woensdagmiddag is er een eucharistieviering, ook in het Dienstencentrum. BOSKOOP Om de kas wat te versterken houdt de dansvereniging Het Fetertje een verloting. Er zijn prijzen tot een totaal van bijna 1000 gulden. BOSKOOP Voor het drumbandfestival van Con cordia 23 september a.s. heeft de gemeente Boskoop een ereprijs beschikbaar ge steld. BOSKOOP De pluimvee- en konijnenfokkersvereniging Boskoop en omstreken houdt begin januari een tentoon stelling in de beurshal van Florida. De gemeente heeft een ere-prijs beschikbaar ge steld. LISSE De postduivenver eniging „Oude Blauwband" heeft een wedstrijdvlucht ge- houaen vanaf Neufvilles, 195 km. Gelost 7.50 uur, aan komst eerste prijsduif 10.59 uur met een snelheid van 1028 in. p/min.: 1. A. Balken ende, 2. J. van Dijk en 3. C. Zuidhoek. LISSE Het jeugdgebouw Salvatori aan d'e Wagenstraat is na een grondige restaura tie weer klaar en zal donder dagavond in g?b«-uik geno men worden. LISSE De afd. Lisse van de PvdA houdt donderdag 7 september een ledenvergade ring in het Poelpoldercen- trum. Aanvang 8 uur. NOORDWIJK Een 13-ja- rig meisje heeft gisteren ter hoogte van Royal haar been gebroken doordat zij met haar ponywagen tegen een boom reed. Het paardje schrok van een achter opko mende auto. NOORDWIJK Op het kruispunt Nieuwe Offem- weg-Schiestraat kwamen twee bromfietsen met elkaar in botsing, toen een van de bestuurders, een 18-jarige Noordwijker, geen voorrang verleende aan een 51-jarige plaatsgenoot. Beiden liepen letsel op aan hoofd en ge laat. WARMOND Het spreek uur van de voorzitter en se cretaris van de woonruimte adviescommissie is van he den avond veïfi'&artst naar volgende week dinsdag 13 september van 19.30—20.30 uur. DEN HAAG - TER AAR- LEIMUIDEN Een 32-jarige monteur uit Ter Aar is door de Haagse poli tierechter veroordeeld tot 6 dagen gevangenisstaf. Het rijbewijs van de monteur wordt bovendien een jaar in getrokken, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De man had onlangs veel te veel gedronken, was achter het stuur van zijn auto gaan zitten, had op de Geerweg in Leimuiden enkele auto's ge ramd en was daarna over de kop geslagen. j)INSI J.EIDE Jcnusi straa pfgel gewe en d Leidt best Van zijn zaal. deze In he scha] Cijs dc J söhij naar I poitv hard fluisl zo 1« I (hem doen i gesol Utre temp vers daar dat 1 kroo moei kleet Het Gijs de t land er ni oefei ben£ maa voor watt aan het waa de J af zi: 1 Nooi daai kern hout ders omig (Een 1 tot Zijn SASSENHEIM In café Sport- rust aan de Rusthoflaan in Sassenheim heeft J. van Vliet gisteravond als eerste een poeing gedaan om in één serie 30 caramboles te ma ken. Dit kunnen de komende avonden alle Sassenheimers proberen. In het kader van de Oranjefeesten wordt na melijk in café Sportlust een „6 Ballen-toernooi" gehou den. Degenen die een serie komen zaterdagmiddag uit in van 30 caramboles maken, de rinale. De Oranjefeesten zijn dit jaar in Sassenheim over de hele maand september uitge smeerd. Er zijn tal van eve nementen. De foto-club Sas senheim heeft een wedstrijd georganiseerd met de activi teiten van de Oranjevereni- g.ng als cncerwerD. Dee.ne mers moeten hun foto's voor 17 oktober inzenden bij de heer Van Goeverden, Kerk- laan 62 te Sassenheim. De prijswinnende foto's zullen door de fotoclub worden ver groot en tentoongesteld wor den in de etalage aan de Hoofdstraat, hoek Oude Ha ven. De Oranje-vereniging zoekt overigens foto's van Oranje-feesten van vroeger. Deze foto's wil men lenen om te laten copiëren voor het archief. ZOETERWOUDE De clubont- dat zeer verdienstelijk en speelt moeting tussen de tafeltennis- in het le team dat in de a.s. veenlging PIT '54 en de Mee- competitie debuteert in e over- treffers uit Akersloot heeft een gangsklasse, royale zege opgeleverd voor de Het was dan ook dit team dat als Partisanen. Het contact met enige 'n overwinning wist te deze verre tegenstander is ont staan omdat oud-bestuurslid Henk van Veen na zijn vertrek uit Zoeterwoude voor de Meer- treffers is gaan spelen. Hij doet boeken. Henk van Veen had 6-4 zege een groot aandeel door twee winstpartijen. Alleen in clubkampioen Henry van Teij- lingen moest hij z'n meerdere erkennen. Origens speelde het le team niet in zijn sterkste sa menstelling. Zo ontbrak de ex- Scylla speler Koos Kanbier die in het a.s. seizoen een belangrij ke aanwinst betekent voor PIT '54. De overige uitslagen waren: Da mes: PIT '54—Meertreffers 8-2. Heren: PIT '54 2—Meertreffers 2 7-3; PIT '54 3—Meertreffers 3 7-3 en ook e junioren boekten met dezelfde cijfers een zege. Dat bracht de totaalstand op 35-15 waardoor de thuisclub in het bezit kwam van de troffee welke door de nationale kam pioen Bert v.d. Helm beschik baar was gesteld en ook diens naam zal dragen. VOORSCHOTEN In de Voor- schotense St. Laurentiuskerk wijdde Dr. A. J. Simonis, bis schop van Rotterdam, de heer M. C. Oomens tot priester. Te midden van de parochiegemeen schap waarin hij reeds een jaar als pastoraal werker door de bisschop benoemd was, ontving de diaken Oomens door handop legging en zalving de wijding van het priesterschap. „Je bent thans geen dienaar meer is maar een vriend van Christus. Hij heeft je geroepen door een ge nadevolle uitverkiezing tot de vriendschap met Hem. Je moet je laten opvreten door de nood van de mensen, je mag niet wachten totdat zij bij je komen maar je zoekt ze op", aldus een echte voorganger voor het volk onderweg, de geboden van God tot in details te onderzoe ken en een leven te leiden waardig aan de vriendschap met Christus. mgr. Simonis tijdens zijn toe- Bij de wijding werd de bisschop spraak die naast de vreugde over deze wijding, vooral wees op de ernstige en moeilijke taak van de priester in deze tijd. Mgr. Simonis was blij dat thans de eerste student van „Leeu wenhorst" zijn doel bereikt had en dat hij als bisschop voor de eerste maal een jongeman mocht wijden, bestemd als wer ker in zijn eigen bisdom. „De plicht van de priester is te zijn geassisteerd door de Voorscho- tense pastoors J. Blonk en W. de Munck en de Schiedamse pastoor Wuyster, oom van de wijdeling. Alle aanwezige dertig priesters waaronder de dekens van Rotterdam en Leiden, pro fessoren van de Theologische Hogeschool, namen deel aan de handoplegging. De gezangen werden verzorgd door het da mes- en herenkoor en de zan gertjes van St. Laurentius o.l.v. de heer W. Schrama. Naast de ouders van de heer Oomens wa ren aanwezig burgemeester J. van der Haar en echtgenote, de wethouders en enige raadsleden, predikanten van de Hei-vormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk met hun kerkeraadsleden en een afvaardiging van de zus ter Dominicanessen van Huize Blijdorp. Tijdens de receptie werd het parochiecadeau, drie kazuifels voor de eredienst in tie Sc. Laurentius, aangeboden door de heer H. Haastrecht. Met een drukke receptie werd het openbare gedeelte van het wijdingsfeest besloten. De heer Oomens is benoemd tot kape laan in de St. Laurentius.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4