Oranjefeest in Langeraai Zwembad Zwammerdam lijkt van de baan St.-Bernardus wint tweekamp Of o b( Leidse agenda Schoolzwemmen in Leimuiden Ernstig ongeluk Woubrugge Afval bij Noord AA LEIDSE COURANT MAANDAG 28 AUGUSTUS J ALPHEN AAN DEN RIJN Wanneer de Alphense gemeente raad akkoord gaat met een voorstel van burgemeester en wethouders, zal het gemeente- deel Zwammerdam de al onge veer 10 jaar oude plannen het stichtingsbestuur van Al phen te horen kreeg dat het plan ergens anders gerealiseerd zou moeten worden en wel ten noorden van de Oude Rijn, na bij de oprit van de nieuwe Zwammerdamse brug. zwembad van de grond te De zich voortslepende geschiede- brengen, wel geheel kunnen af schrijven. Uit nieuwe berekenin gen is gebleken dat voor de bouw van het zwembad bijna een kwart miljoen gulden ont breekt en dat de jaarlijkse las ten voor Alphen uit zouden ko men op ruim 45.000. Formeel heet het in het raads voorstel, dat donderdagavond in behandeling zal komen: „Wij achten het niet verantwoord, zulks mede gelet op de financië le positie van de gemeente, uw raad in overweging te geven een dergelijke jaarlijkse last voor gemeenterekening te ne men," aldus b. en w. van Al phen. Zij voegen er nog aan toe dat zij het twijfelachtig vinden of de stichting (de eind septem ber 1963 opgerichte Stichting Zwembad De Burcht) met de exploitatie van het bad zon der de bijdrage van de gemeen te rond zou kunnen komen. i AI ongeveer tien jaar bestaan er plannen om in Zwammerdam een zwembad aan te leggen. Enkele particulieren hebben destijds besloten zich voor het tot stand brengen van een bad in te zetten, wat leidde tot op richting van de genoemde stich ting. De raad van de voormalige ge meente Zwammerdam stelde zich achter de plannen van de stichting en besloot een bijdrage van 100.000 te verlenen in de kosten van bouw en inrichting en het verlenen van een optie voor 10 jaar op een aan de Spoorlaan gelegen stuk grond met het recht van koop tegen betaling van een symbolische koopsom van 2,50. Toen op 1 februari 1964 een belangrijk ge deelte van Zwammerdam door Alphen werd geannexeerd, wil den Ged. Staten over het zwem bad eerst de mening van de Al phense raad leren kennen. De raad bleek toen van mening, dat alles wat uit de totstandko ming van het zwembadplan voortvloeit, ten laste moet ko men van de nalatenschap van de vroegere gemeente Zwam merdam en niet ten laste van één van de gemeenten waaraan delen van Zwammerdam wer den toegevoegd. Ged. Staten gaven op 1 juli 1964 geen goedkeuring aan het be- slu-t van de Zwammerdamse raad om de optie te verlenen. Zij deelden hierbij mee dat na der overleg over de wenselijk heid van de bouw, de plaats van het bad en de verdeling van de kosten tussen b. en w. van Al phen en Bodegraven nodig was. Het beschikbaarstellen van de 100.000 hielden Ged. Staten aan. Enkele weken later ver klaarde het gemeentebestuur van Bodegraven niets te voelen voor een bijdrage in de stich- tingskosten van het bad. Hierna viel geruime tijd een stilte rond de zwembadplannen. Me dio 1966 schreef het stichtings bestuur dat de bewoners van Zwammerdam voor ruim een halve ton hadden ingetekend op een niet-rentedragende obliga tielening van de stichting. Eind maart 1967 besloot de raad van Alphen voor de bouw van het zwembad, waarvan de kosten (exclusief de grondkosten) ge raamd werden op 161.000, een bijdrage fonds perdu te ver strekken van 100.00. Op grond van het ontbreken van de nodi ge vaste financieringsmiddelen, onthielden Ged. Staten hun goedkeuring aan dit besluit. Eind oktober van het volgende jaar nam de raad van Alphen het besluit om in plaats van een uitkering ineens van een ton, een bedrag van ruim 113.000 uit te trekken, in vijf termijnen te verstrekken, waarvan inmid dels vier termijnen naar een ge blokkeerde bankrekening van de stichting zijn overgemaakt. Weer waren het toen Ged. Sta ten die. nu op andere gronden, met bezwaren aan kwamen: de plaats van het bad aan de Spoorlaan zou verkeerstechni sche bzwaren opleveren. Een jaar' later was het weer, toen rond het Zwammerdamse bad leek aan een goed einde te komen, toen het stichtingsbe stuur in januari van het vorig jaar van het Alphense gemeen tebestuur te horen kreeg, dat de gemeenteraad in beginsel bereid was aan de bouw van een bad ten noorden van de Oude Rijn mee te werken. De gemeente ging er hierbij van uit, dat de kosten van aanleg de 3 ton niet Wel andere recreatie- of sport- zouden overschrijden en dat de stichting de exploitatielasten, behalve de investeringslasten, zou dragen. Bijna een half jaar lang had het stichtingsbestuur En dat gaat het gemeentebestuur verstrekt door de Nutsspaar- bank in Alphen, te garanderen. Een berekening van de stichting ging er van uit dat de exploita tie rond zou komen, wanneer de gemeente de investeringslasten draagt. Als stichtingskosten werd bij de garantieaanvraag opgegeven een weer hoger be drag van nu 346.000. Gemeen tewerken van Alphen hebben daarop een onderzoek ingesteld waaruit is gebleken dat voor bijna 281.000 is .vergeten." Het betreft hier technische za ken zoals aankoop terrein, grondwerken, riolering, verhar dingen, beplanting, fietsenrek ken, afrastering, lichtmasten, aansluiten gas, water e.d., om zetbelasting, voorbereiding en toezicht en parkeerplaats. De totale kosten worden derhalve geschat op bijna 627.00. De bijdrage van de Zwammer damse bevolking, van de ge meente en misschien ook van de provincie, en de lening van de Nutsspaarbank leveren een bedrag op van bijna 392.000, wat betekent dat voor de bouw van het bad ruim 235.000 ont breekt. Ongeacht of de gemeen te of een bankinstelling dit te kort zou kunnen aanvullen, wor den de jaarlijkse lasten voor de gemeente becijferd op ruim 45.000. nodig om een aanvraag dienen om vergunning voor de bouw van het bad. De BTW meegerekend, zouden de stich tingskoster. volgens de stichting ruim 330.000 bedragen. De mi nister verleende hierop de rijks goedkeuring. Weer enkele maanden later vroeg het stichtingsbestuur de ge meente een lening van 180.000, Daarom wordt voorge steld aan de bouw van het bad geen financiële medewerking te verlenen. B. en w. zijn nog wel van plan, zo wordt de raad ken baar gemaakt, later voor te stellen de gemeentelijke bijdra ge van 113.000 te gebruiken voor een andere voorziening in Zwammerdam ten behoeve van de recreatie of de sport. LANGERAAR Afgelopen vrij dag en zaterdag werden er in Langeraar de jaarlijkse Oranje feesten gehouden. Voor het onderdeel kinderen met versierde fietsen, steppen of karren waren 106 deelnemers. De eerste prijs (voor de mooi ste fiets) ging naar tweede naar nr. 36 die 's-zaterdags werden i den zijn: bromfietsencros deelnemers) le prijs de heer Molen; prijs Kees van VMet, 3e pi heer v.d. Ploeg, 4e prijs van Eik, 5e prijs de heer R ICJiC'U veld. 45, de Ringrijden op de fiets de derde voor de mooiste P™js Harry v.d. Jagt, 2e step ging de eerste prijs nr. 104, de tweede naar 103 en de derde naar 101. Voor het on derdeel verklede groepen waren de eerste, tweede en derde prijs voor resp. nr. 90, nr. 96 en nr. MüNCHEN den demc terdag na van de I VOORHOUT In het Colombia- bad in Voorhout werd gistermid-l dag een watertrapwedstrijd ge-'t organiseerd. Zoals u op de foto kunt zien waren er heel wat deel. 11: -- nemers die de strijd met het wa-1 f ter aanbonden. I De uitslagen Rommelmarkt werd succes ROELOFARENDSVEEN De rommelmarkt die zaterdag op het plein voor de sociëteit Our House gehouden werd is een groot succes geworden. Niet alleen was het druk op de markt zelf, maar ook de socië teit, die tot open huis verklaard was, werd druk bezocht. Het be stuur van Our House heeft het plan opgevat over twee of drie weken weer 'n dergelijke markt te houden. Voor inlichtingen kan men terecht bij Yvonne van der Meer, Lijsterbesstraat 34, Roe- lofarendsveen. Mevr. Vermeulen-^ prijs Mevr. Pietense-Ho vorst. Prestataeloop 8 km dames München prijs mej. Zethof, 2e prijs; houden tt A. Kennissen, 3e prijs mev optreden v. d Hooru-Langelaar. he( mer< de volksspelen Prestatieloop 8 km. heren le prijs de heer Ke4nen, 2e s"an,en Sj. Smit, 3e prijs de heer; zich mee hof. De twee Prestatieloop 5 km. jongens imperialis volk van van de vi spelen vai SASSENHEIM Zaterdag organiseerde Sikkens Lakfabrieken op de bedrijfssportvelden in Sassenheim de jaarlijkse sportdag. Naast de traditionele veldsporten als voetbal, volleybal en hardlopen werd er dit jaar ook een rugby-wedstrijd gehouden. Dat deze oer-mannelijke sport de meeste toeschouwers trok zal niemand verbazen. De demons seerd doo comité en uit Hamt mund en DONDERDAG 31 AUGUSTUS Pieterskerk - Cpncert door Poolf genskoor en Haags matrozei aanv. 20.00 u. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Pieterskerk Orgelconcert van Vlegen. aanv. 20.00 u. Derks was in Hazerswoude HAZERSWOUDE De voetbal vereniging St. Bernardus stond zaterdag nog helemaal in het te ken van de viering van het 25- jarig bestaan. De jeugd b.v. kreeg een feestelijke middag aangeboden in het Groer-endijks parochiehuis en kreeg daar te vens te horen dat ze binnenkort een belangrijke internationaal getinte voetbalwedstrijd zullen mogen bezoeken. De jeugd zal overigens binnenkort een lucifersactie houden in Ha zerswoude ten einde de laatste gelden te vergaren voor de fi nanciering van de lichtinstalla tie. die momenteel wordt ge plaatst op het sportcomplex. Frans Derks, scheidsrechter uit het betaalde voetbal, hield tij dens de contactavond in de za terdagse avondur?n een inlei ding over de voetbalconstellatie in ons land. Daarbij trad hij vrij vaak in discussie met de St. Bernardus-leden. Derks gaf onomwonden zijn mening over bepaalde voetbalzaken: geen kostenvergoeding voor betaald voetbalscheidsrechter, maar honorarium: zaal- en veldvoet- bal zijn niet te combineren: géén rode of gele kaarten; enzo voort enzovoort. Daarnaast gaf de Bredase referee, die al der in Hazerswoude de wed strijd St. Bernardus—Hazers- woudse Boys floot, aan de spe lers van het eerste elftal enkele tips, om na 25 jaar afdelings voetbal de promotie naar de vierde klas KNVB te bewerk stelligen. j de houding om de nieuwe kleedkamers HAZERSWOUDE De clubont moeting tussen de Hazerswoud- se voetbalverenigingen St. Ber nardus en Hazerswoudse Boys Is gewonnen door St. Bernardus. De Rijndijkers scoorden in acht tien wedstrijden, van F2-pupil- len tot en met de standaard teams, twee-en-dertig doelpun ten, terwijl de Boys tot een to taal van zeven-en-twintig kwa- Ook wat het puntenklassement be treft kwam de organiserende 25-jarige vereniging St. Bernar dus het best voor de dag. Na de winst van St. Bernardus 1 (op 27 mei j.I.), werden zaterdag de pupillen en welpen winnaars van hun toernooi. Ook in de se niorenpoule zegevierden de Rijndijkers. Van de vijf be schikbare bekers veroverden de Hazerswoudse Boys er eerder (op 27 mei j.I.) een met de da mes en kwam er zaterdag nog een bij door de winst van de ju nioren. De 13 shirts voor de produktiefste club bleven aan de Rijndijk. De uitslagen zater dag: St. Bernardus ElHazers woudse Boys El 0-1; St. Bernar dus Fl—Hazerswoudse Boys F1 3-2: St. Bernardus D2Hazers woudse Boys D2 0-0; St. Bernar dus Dl—Haz. Boys Dl 0-0; St. Bernardus F2Haz. Boys F2 4- 0; St. Bernardus C2Haz. Boys C2 1-4; St. Bernardus Cl—Ha- zerwoudse Boys Cl 0-4; St. Ber nardus B2—Haz. Boys B2 0-5; St. Bernardus BI—Haz. Boys BI 7-0; St. Bernardus A2Haz. Boys A2 3-2; St. Bernardus Al —Haz. Boys Al 1-1; St. Bernar dus 5—Haz. Boys 5 7-1; St. Ber nardus 4Haz. Boys 4 0-3; St. Bernardus 3Haz. Boys 3 3-1; St. Bernardus 2—Haz. Boys 2 1- 1: St. Bernardus veteranen— Haz. Boys veteranen 1-0. Sport en spel in Sassenheim SASSENHEIM Onder flinke be langstelling werd zaterdagmid dag op het sportveld voor het muziekpodium aan de Parklaan onder auspiciën van de Gere formeerde Oudercommissie de jaarlijkse sport- en spelmiddag gehouden voor de jeugd; Door circa 65 jongelui werd met veel enthousiasme deelgenomen aan de verschillende spelen als ruiter te paard, ringsteken, hin dernislopen, verspringen, spriet- lopen en touwtrekken. De prij zen bestonden uit SAMA-cadeau- bonnen. Cadeaubonnen waren er ook voor de organisatoren, Kees Faber en Henk Keyzer, die eer hadden van hun werk met het verzorgen van de voorbereiding en een prima organisatie. Aan het slot van de mid weer een voetbalmatch waarbij een elftal uit de kerkeraad het moest opnemen tegen een elftal uit de Oudercommissie versterkt met jeugdleden. Koster Kruik verrichtte de aftrap. Ds. te Win kel die als midvoor bij het ker- keraadselftal dienst deed, zag geen kans een puntje te scoren maar moest dit overlaten aan ouderling Van Leeuwen, die de eer van de kerkeraad redde door twee doelpunten te maken. Niettemin ging ,,de van Coevor- den-cup", die werd uitgereikt door ds. v.d. Berg, naar het Ou dercommissie-elftal dat met 4-2 overwinnaar werd. De gebroe ders v.d. Vlugt zorgden voor het muzikale gedeelte. Duitse KPJ in Aarlanderveen AARLANDERVEEN De KPJ van Aarlanderveen heeft dit weekeinde bezoek gehad van KPJ'ers uit het Duitse Nien- berg, bij wie de Aarlanderve- ners met Pinksteren te gast wa ren geweest. De Duitsers werden vrijdagmid dag welkom geheten in het Dorpshuis, waar zij als aanden ken een beeldje ontvingen. Daarna werd hen een brood maaltijd aangeboden. Zaterdag morgen om zeven uur vertrok ken de KPJ'ers naar de bloe menveiling in Aalsmeer. In de middaguren wandelde men van Katwijk naar Scheveningen via het strand, 's Avonds werd in de Parochiekerk van Aarlander veen een kerkdienst gehouden. De late uurtjes werden doorge bracht op de dansvloer in de kan: ie van het sportpark De Bijlen. De zondag stond in het teken van de sport. Er werd ge- costumeerd gevoetbald en een kruiwagenrace gehouden. LEIMUIDEN Zaterdag werden er in het zwembad ..De kleine Oase" schoolwedstrijden gehou den. De wisselbeker werd ge wonnen door de Sint Janschool en de School met de Bijbel. De uitslagen waren als volgt: Meisjes 6 en 7 jaar 25 mtr. hardlopen in het water: 1. Ma- rinka Versluis. 2. Ingrid Bos. Brenda v.d. Hoorn. Jongens van 6 en 7 jaar 25 mtr. hardlopen in het water: 1. Wim Vonk, 2. Gert Jan Brusse, 3. Rob van Dijk. Meisjes van 8 en 9 jaar 25 mtr. hardzwemmen vrije slag: 1. He- leen Pet (24,3 sec.), 2. Jacqueli ne v.d. Hoek (29.,-) 3. Gerte Jongebreur (30.-).Jongens van 8 en 9 jaar 25 m. hardzwemmen vrije slag: 1. Jac Lodewijk (23.5), 2. Bert van Poelgeest Uitslag verloting (28.5). 3. Rene Westeyn (30.5). 118 is gezinsabonnement 1973, Meisjes van 10,11,12 jaar 25 nummer 43 is persoonlijk abon- mtr. vrije slag: 1. Paula Ooster- nement 1973, nummer 326 is les- hof (18.5), 2. Miranda v.d. kaart voor 1973. Hoorn (19) 3. Frea Lodewijk (20.7). Jongens van 10, 11. 12 jr. 25 mtr. vrije slag: 1. Sjaak v.d. Meer (17.5) 2. Jakky Broers (19.4) 3. Henk van 't Wout (19.5). Meisjes van 13, 14. 15 jaar 25 mtr. vrije slag: 1. Ger- da Slrobbe (18.) 2. Hetty Beuk (19.3), 3. Corrie Zandvliet (20.3) Jongens van 13, 14, 15 jaar 25 mtr. vrije slag: 1. André v.d. Broek (15). 2. Huib Hendriks (18) 3. Jos van de Voort (18.2). Dames van 16 jr. en ouder, 25 mtr. schoolslag: 1. Mevr. T. de Graaf (22), 2. Mevr. de Hollan der (24) Mevr. du Pau (24.2) Heren van 16 jr. en ouder: 50 mtr. vrije slag: 1. Tino v.d. Hoek (32.6) 2. Addy v.d. Hoek (33,-) 3. Martien Kuipers (35.7). WOUBRUGGE Zaterdag tegen zes uur vond op de Heerenweg ter hoogte van de afslag naar Rijnsaterwoude een botsing plaats tussen twee personenwa gens, waarbij een tweetal inzit tenden min of meer ernstige verwondingen opliepen. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak geraakte de auto van de heer J. de D. uit Alphen a.d. Rijn op de linkerweghelft. Deze kwam daarbij in vrijwel fronta le botsing met een in de rich ting Leimuiden rijdende bestel wagen van de heer P. van Rijn uit Roelofarendsveen. De be stuurder van de eerste auto werd door de schok uit de wa gen geslingerd en kwam in de bermsloot terecht. Hij liep hier bij enkele arm- en beenbreuken op. De chauffeur van de bestel wagen kreeg een shock. Een drietal mede-inzittenden kwamen er met lichte kwetsuren af. Bei de wagens waren na de aanrij ding total loss. Dames Avant hebben kans op ere-klasst HAZERSWOUDE Bij Ava K zijn de voorbereidingen het nieuwe seizoen competitie start 16 septei J ber in volle gang. Theo Louwers en Jan v. Wt I ten zijn zelfs twee weh I naar een trainingskamp Zweden geweest. Het eer damesteam, bestaande Liesbeth Smits, Els Vn j burg en Conny de Be heeft een kans om in de e klasse uit te komen. ^De blussing (het vroegere Mars EneijL Stars) heeft zich namelijtfc ruggetrokken, aangezien tl s dames die in het eerste Rea speelden, overgesti zijn naar Delta Lloyd. Op september zal een bes singswedstrijd gespeeld w den tussen Avanti en TO in het Wibats-gebouw Scheveningen. Bij winst Avanti uitkomen in de e klasse en zal de eerste co petitiewedstrijd thuis teg Steeds Vooruit gespeeld1 a den. Bij verlies zal Avanti u komen in de hoofdklasse zal de eerste competitiewe strijd uit tegen Delta Llo; gespeeld worden. In september gaan ook achtkampen weer Op 3 en 10 september vindi de regionale plaats en op 17 september tische fi regionale finale. Op diezelfÖ Europese dag,, 17 september, MÉS ook het Tempo-Team nooi plaats, waaraan Avan Ia zei At zeker zal deelnemen. dium log van van alle gaalse e ^KAMPALA Amin hei de onteig voorrond; bedrijver ZOETERWOUDE Het aan recreanten rond de Noord neemt nog steeds toe. Dat gf met name voor het gebied r de Broekweg juist op Zoel meerse grond en het gebied bij de Uiterdijk. Speciaal in weekeinde laten de hengela geen plekje onbezet op de waar voldoende ruimte is v verpozing van de andere ge^jUTRECHT leden. Bij de reconstructie van de enkele jaren geleden ziijn d enkele parkeerplaatsen richt die nu nauwelijks toei kend zijn. Op verzoek van genstellers op de publieke tri ne na de raadsvergadering v den er vorig jaar papierbak! geplaatst. Vervanging door groter model is inmiddels no zakelijk gebleken. Tijdens vergadering van juli heeft raadslid C. Straver gevrai naar de mogelijkheid om door dagrecreanten achtergt ten afval van gemeentewege laten verwijderen. B. en W. len nu mede dat de dienst meentewerken opdracht is 'j, strekt om iedere maandagni gen het achter gelaten afval verwijderen. Dit in de perK van 1 april tot 1 oktober. HAZERSWOUDE Op het sportcomplex te Hazerswoude-dorp zijn zo'n vijftien leden van de voetbal, j club Hazerswoudse Boys druk doende geweest om een afscheiding tussen hoofdveld en Sportlaan te rea liseren. De gemeenteraad stelde hiervoor al eerder een bedrag van 1.750 beschikbaar. Nadat nu een. nieuwe afrastering aan deze zijde van het veld is aangebracht, zat ook nog een haag worden geplaatst die de afscheiding definitief tot stand brengt. Bejaardensoos weer van start RIJPWETERING Wnensd middag aanstaande begint bejaardensoos weer. Invaliden en personen boven do i Rijpwetering kunnen varia s|uj(jng uur weer terecht in de rode van het Dorpshuis. Indien t te ver weg woont of slecht been is wordt men afgehaald. F toe tel vei in de toi beter tel deren. I volgens i direkteur Telefonie heden hii den. Dit wellicht lossen bleem. uitgebrei worden 1 ker liet over uit dat het in de w. maal gai B. J. Utrecht nieuwe in Utree dat de T nee 3300 in lokah Dit lijkt gesloten dere b zo'n 15 de zakel op gem dag. Dit derlande waarsch lefoneer< ticuliere

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4