Boilerman winnaar DE DANAÏDEN HOUDT GROTE BELOFTEN IN Foreholte a in grootse On vorm tegen Attila: 9-7 WOA: baas op eigen toernooidag VAN WANING: TWEE ZEGES Sint Bernardus onder de pannen Lustrumwedstrijdsn Studentenvereniging SPORTBIJLAGE MAANDAG 28 AUGUSTUS 1972 L 2 NOORDWIJK De lustrumwed strijden van de Leidse Studen ten Mixed Lawn Tennis Vereni ging zitten er ook weer op. Gis teren werd dit zeer goed ge slaagde toernooi besloten met een aantal fraaie finales. Vooral de finale in het herenenkel B was van grote klasse en deze partij zou in een A-toernooi ze ker niet misstaan hebben. Ook het spannende wedstrijdverloop droeg bij tot het verhogen van de interesse van het talrijke pu bliek. £tto v. Waning begon goed gecon centreerd te spelen en liep heel geleidelijk uit naar een voor- «prong van 64 5—3. Op dat tnoment verslapte hij en kon Theo Boilerman zich aan de druk van zijn tegenstander ont worstelen en meer in de aanval gaan. Het gevolg hiervan was dat Boilerman game na game in de wacht sleepte en de set zelfs nog met 7—5 veroverde. In de derde set groeide de partij naar een hoogtepunt, waarbij Theo Boilerman net iets meer power in zijn slagen had en daardoor meer punten bemach tigde. De uitslag werd 46 7—5 64 voor Bollerman. De finales van het damesenkel spel B en C waren volkomen identiek, hetgeen wel tekenend is voor de sterkte van het dames enkel B, daar beide finalis- tes eigenlijk speelsters van C- sterkte zijn. Nü moesten Maya Mulder en Loes van Oers dus twee maal vlak achtereen tegen elkaar in het strijdperk treden. Het zag er aanvankelijk naar uit dat Maya Mulder met de kampioenseer zou gaan strijken, want zij won de eerste set, waarin zij de goede forehand van Loes v. Oers goed meed. met 64. In de tweede set was Loes van Oers echter opper machtig en won gemakkelijk met 6—1. De games in de derde OUD ADE WOA heeft in zijn eigen jubileum toernooi de hoogste eer opgeëist. De Oud-Adese B-junioren deden dat op een vrij indrukwekkende wijze en hadden alleen in het Zilkse Van Nis pen en het Katwijkse KRV nog gevaarlijke tegenstanders. Van Nispen presteerde het WOA het enige verliespunt van het toernooi te bezorgen; het in technisch opzicht knappe team van KRV leed een eervolle 10 nederlaag. Het enige doelpunt in dit spannende duel werd gescoord door Kees v. d. Poel, die met vier tref fers topscorer van de dag werd. Zijn ploeggenoten Paul v. d. Geest, Eef Verhaar (driemaal) en Gé v. d. Star voerden de totaalscore in het toernooi op tot 90. De talentvolle jeugd van WOA stond dan ook voorop bij de prijsuitreiking. Voor hen was de beker, uitgereikt door jcugdvoorzitter J. Straver. KRV legde door een iets beter doelgemiddelde (7—1) beslag op de tweede prijs vóór WSB (doelgemiddelde 7—3). Het winnende b-l-elftal van WOA. Staand v.l.n.r. Kees v. d. Poel, die viermaal scoorde, Wim v. d. Geest, Eef Verhaar, goed voor drie doelpunten. Gé v. d. Star, Koos v. d. Geest, Paul v. d. Geest en leider J. v. Seggelen. Zittend: Jan v. d. Geest, Jan v. d. Star, Adrie Olijerhoek, Peter Tersteeg en Jan v. d. Poel. Voor de bescheidener geklas seerde ploegen van Van Nis pen, DIOS en het tweede team van WOA waren stan daards. De eindstand: 1. WOA 9 punten (9—0); 2. KRV 7 (7—1); 3. WSB 7 (7—3); 4. Van Nispen 4 (2— 3); 5. DIOS 2 (1—9); 6. WOA 2—1 (11—1). De avond tevoren was er in het dorpshuis een feest avond, waarop het jubileum comité door VVOA-voorzitter R. Hartog werd gehuldigd. In die huldiging werden ook betrokken twee voorvechters van de Oudadese zilveren vereniging. Koos Schaken- bos en Piet v.d. Geest. In middels is op initiatief van Richard Hartog een vereni gingsblad venschenen, waar in alle Oudadese verenigin gen hun zegje kunnen doen. Het heeft tot doel de inwo ners van Oud Ade (nog) nau wer met elkaar dn contact te brengen. set vertoonden vaak een gelijke stand, maar het was Loes v. Oers, die meestal het beslissen de punt sooorde en zo verdiend met 46 6—1 6—3 de titel bin nenhaalde. Dé finale in het hd. B was het aanzien nauwelijks waard, doordat er ontzettend een overwinning op voor Ans Ier, die ook als eerste geplaatst Bijlmer en Karei Berghuis, met was, won na een moeizame op de tweede plaats Marguerite tweede set met 6—0 8—6. Timmermans en Rob Berend- In de finale stonden Maya Mulder sen. en Loes v. Oers weer tegenover tegen v. d. Berg en Theunissen, De titel in het herenenkel C werd elkaar. Deze keer won Loes v. wonnen nu zonder enige moeite betwist door Nico Beets en Oers gemakkelijk met 64 61. met 60 6—1. Het gd B leverde Mooyen. De eerstgenoemde spe- Het herendubbel C leverde een veel domme fouten gemaakt werden door Donald Haks en Ad v. <J. Meer. Van Waning en Bollerman, die zaterdag nog set hadden moeten afstaan overwinning op voor Job Kuy- per en Peter van Leeuwen, ter wijl het damesdubbel gewonnen werd door Jacqueline Michiels en Marjolein Boon, die in de fi nale Monique Heitkamp en Ja- nine Terwindt met 10—8 6—3 te rugwezen. Het gemengd dubbel in deze categorie werd gewon nen door Peter v. Leeuwen en: mej. Pezie door Janine Ter- windt en Loek Berger met 6—2 86 te kloppen. Overwinnaar in' het herenenkel D werd Vrij en bij de dames won hier mej. Hussen. opvo< onde Omd Bters de e vana Mari heel Die 23 wanp natio weds Bra a van: niet kelij ten 1 eroir inis- voor opge Ang De an, voor heel gele< Spel ze d plan haar Bra" Mex voor En M de e eigei verg als Mise Marie! ziih Bolz cher baar riett derd daaj heef mak Buitennatuur en dagelijks leven LEIDEN Het donderdagavond- rr gesprek in ,,'t Praethuys" aan de Vrouwenkerkkoorsteeg heeft de komende week tot onderwerp „Fysica, metafysica en mo raal". De inleider is de heer J. P. Kautz, redacteur van het tijdschrift ,,Bres". Het uitgangs punt voor het gesprek is de ge- dachte dat, hoe meer de natuur kundige doordring in het sub atoom of de dimensies van de melkwegstelsels, hij des te meer de tegenstrijdige, niet met het logisch verstand te rijmen structuur daarvan beseft. Maar ook de buitenzinnelijke waarne ming wordt hoe langer hoe ■- meer een vraagteken voor de natuurkundige, die nog vast houdt aan uitgangspunten van de fysica van nauwelijks een generatie geleden. Amerika en de Sow jet-Unie hebben de leiding in het onderzoek naar verschijnselen, die niet meer met het nuchtere verstand te verklaren zijn. De uitkomsten voor zover die vrijgegeven wor den, zijn opzienbarend. Wat voor invloed heeft dat echter op ons dagelijks leven, onze wijze van gedrag en onze ideeën van goed en niet-goed? •VOORHOUT Uitslag watertrap- wedstrijd. Onder de 10 jaar: 1. Anja van de Nieuwendijk, 2. Jolanda van Schie. Tussen 11 en 12 jaar: 1. Conny van Werkho ven, 2. José van Schie. Tussen 13 en 14 jaar: 1. Marja van Loon, 2. Tineke van de Berg; 14 jaar en ouder: 1. Peter Heems kerk, 2. Gerard van Loon. Mar ja van Loon bleef niet minder dan twee uur in het water. Ze verbeterde met deze prestatie het oude record met vijf minu- - ten. A.s. woensdag zullen er scholenwedstrijden worden ge houden in het Colombiabad. Aanvang 14.00 uur. NOORDWIJK Het lustrum-toer nooi van de Leidse Studenten Mixed Lawn Tennis Vereniging nadert zijn einde weer. Na een week met overwegend goed ten- nisweer zijn de wedstrijden nu bijna tot de finales gevorderd. In enkele nummers is men reeds tot de finales gekomen, die op zondag gespeeld zullen worden. Etto v. Waning moest gisteren nog de kwart en de halve finale spelen. In zijn eerste partij ont- Joyriders aangehouden LEIDEN Zes jongelui hebben vrijdag rond middernacht na in tensief cafébezoek de Hoge- woerd op stelten gezet. Ze gin gen met een geparkeerde auto rijden en sloegen op andere wa gens waardoor ze krassen en deuken veroorzaakten. Het zestal, werd nabij de Came ra-bioscoop gearresteerd op grond van joy-riding en vernie ling. De jongens, allen in de leeftijd van 18 tot 21 jaar, ble ken bij de politie niet onbekend. Ze hebben de nacht op het bu reau doorgebracht. NOORDWIJK De zaterdagclub Woubrugge heeft afgelopen weekeinde met 3-2 verloren van de reserves van Noordwijk, die gedurende het grootste deel van de wedstrijd een Licht veldover- wicht hadden. Bij Woubrugge werden de doelpunten gescoord door G. Wit en bij Noordwijk door M.v.d. Niet en B. Barten (2x. moette hij Jan Theunissen, die vooral in de tweede set niet al te zelfverzekerd optrad en veel te veel fouten maakte om v. Waning serieus te bedreigen. Na dat Theunissen nog op 2-2 had weten te komen, speelde Etto v. Waning rustig zijn kans af wachtend naar een gemakkelij ke 6-2; 6-1 zege. In de halve eindstrijd had v. Waning het echter heel wat moeilijker en met een beetje pech had hij de finlae niet eens bereikt. Het scheelde namelijk een haartje of Haks had ook de tweede set gewonnen na de eerste reeds met 6-1 bemachtigd te hebben. Met alle krachten, die hij nog kon opbrengen, pakte Etto v. Waning toch nog de tweede en derde set met 9-7 en 6-2. Theo Bollerman plaatste zich eveneens voor de finale door Rob Goyarts in 'n partij die gekenmerkt werd door veel slordige fouten, met 6-3; 6-2 naar de kleedkamers te rug te wijzen. Overige uitslagen: Haks en van der Meer Jan Wiebe Dom- mers en Nico Beest 6-1; 3-6; 6-3 REC: Nico Beets Hans Werd- hölder 7-5; 6-1. DEC. Loes van Oers Barbara Heezen 6-1; 6- 2; Maya Mulder mej. Vis- scher 4-6; 6-2; 6-0, HE D Kuyk Jan Over 4-6; 7-5; 6-1 Vrij Bruynzeel 6-0; 6-3. Aan het eind van het toernooi zal een verliezers ronde worden in gelast. Gestreden zal dan wor den door de verliezers in de eerste ronden van het DE C en D en het HE C en D. HAZERSWOUDE Hazerswou- des wethouder van sportzaken P. A. Th. v.d. Werf heeft zater dagmorgen op officiële wijze de vier nieuwe kleedkamers op het sportcomplex van de voetbal vereniging St. Bernardus ge opend. Voordat hij de sleutel in een van de deuren van de kleedgelegen heden stak, roemde hij de acti viteiten die door de leden waren ontplooid, om deze mijlpaal in de veelbewogen geschiedenis van de club te bereiken. De wethouder vond, dat er „snel, krachtig en doeltreffend" was gewerkt en sprak de wens uit, dat niemand het zal wagen om (zoals onlangs) ook maar één splinter van het gebouw te ver nielen. Hij vond de uitbreiding van de accommodatie bij St. Bernardus alleszins van nut in dat deel van de gemeente (de Groenendijk), dat „ook bij Ha- zerswoude hoort". Voorzitter Jacques Straver bracht dank aan allen, die met noeste arbeid St. Bernardus een betere accom modatie verschaften. „De tijd van stallen is voorgoed voor bij", aldus Straver. Nadat wet houder Van der Werf een kleed kamer had ontgrendeld, stelde hij een douch? in werking, waardoor drie van de vele jeugdleden van St. Bernardus en Hazerswoudse Boys, die bij de korte plechtigheid present waren, zich konden wassen. Want dat kon bij St. Bernardus tot nu toe alleen maar in een voer bak... AMSTERDAM De Danaïden mag hoge verwachtingen heb ben van het komende seizoen. De blauwwitten, dit jaar ver sterkt met de komst van HKV- er De Bruin, hebben tot nu toe een uitstekend oefenprogramma achter de rug. De Leidenaars wonnen reeds het Het Zuiden- toernooi, waarbij landskampioen Ons Eibernest met maar liefst 5—1 geklopt werd. Afgelopen zondag werd Pams met 9—2 verpletterd, waarna gisteren het Archipeltoernooi voordelig werd afgesloten. Er werd gestreden in twee poules. Blauw Wit werd het eerste slacht offer van de Leidenaars (4—3). Met dezelfde cijfers werd het Haagse HKV van de finale plaats afgehouden. In de andere afdeling zette eerste klasser AKC uit Almelo haar grote broers op hun nummer. Wester kwartier, dat Jacques Schipper kwijtraakte aan stadgenote Ar chipel, dat mogelijk ook ver sterking krijgt van Thom van Rhee, wiens levenslange schor sing maar anderhalf jaar duur de, werd door de Twentenaren van het veld gespeeld (5—1). Archipel miste door een 3—2 ne derlaag tegen de oosterlingen de finale. De Danaïden liet zich echter niet verrassen door het opportunisti sche AKC, dat evenwel de Lei denaars de nodige moeilijkhe den voorschotelde. Met 6—5 ze gevierde De Danaïden. De der de plaats ging naar organisator Archipel, dat enigszins teleur stelde. A.s. woensdag sluit De Danaïden haar oefencampagne af met de (traditionele) spar ringpartij tegen het Rijnsburg- se Madjoe. Die Haghe De Algemene Eerste klasser De Algemene speelde als voorlaatste wed strijd van het oefenprogram een zeer verdienstelijke partij korf bal tegen Hoofdklasser Die Hag he. De Leidenaars, dit jaar ge traind door Erik Fölemon, plaatste de thuisclub ln de eer ste helft voor de nodige proble men. De blauwwitten namen tot drie maal toe de leiding door treffers van Ruud en Wim van Vliet en Aad Rusman. Kort na de rust, die met 3—3 was in gegaan, verschafte nieuwkomer Rob van Lambalgen zijn ploeg nog eenmaal een voorsprong (3—4). Een Haagse tussensprint zorgde voor de beslissing, toen Hulsman c.s. op 6—4 konden ko men. De Algemene viel langzamerhand terug. Na een half uur had de Haagse ploeg een riante voor sprong van 94 opgebouwd door enkele succesvolle afstand schoten. Via 9—5 van Betty Stouten en 10—6 via Ineke Thijssen, finishte Die Haghe, die dn Herman en Kees Huls man en Chris Schmidt hun pro ductieve mensen hadden, met 11—6. De Algemene liet drie strafwor- pen ongebruikt. A.s. woensdag heeft De Algemene derde klas ser Velocitas als sparringpart ner. Pernlx Toernooi J>ernlx heeft haar eigen toernooi niet kunnen winnen. De oranje kragen kregen door de absentie van de gebroeders Breedveld de kans nog enkele spelers te tes ten. De uitindelijke winnaar in de Hoofdafdeling KVS klopte Pernix in de eerste wedstrijd ruim met 30. Met dezelfde cij fers hield de Leidse ploeg in de 2e partij VES van de overwin ning, maar in de 3e wedstrijd Eindstand: KVS 5 pnt.; Excelsior; 4; Pernix 2; V.E.S. 1. De overi ge winnaars waren: le klasse:! V.E.O.; le Klasse Res. Pernix' 2; 2e Klasse: Tempo: 2e Klasse. Res: Pernix 3; 3e Klasse: Velo4 citas; 3e Klasse Res.; Valto 2; 4e Klasse: Fluks (N) 3; 4e Klasse B: Pernix 4; 4e Klasse C: Madjoe; Klasse 5A: Tempt» 2; Klasse 5B: VES 5; Junioren IA: Ercelsior; IB: K.V.S.; 2A: Ons Eiland: 2B: Dijkvogels; 2C: V.E.O. J2. Nederlaag Samen Sterk HAZERSWOUDE De dammers van het Hazerswoudse Samen Sterk hebben de tweede wed strijd in het kader van de door de vereniging georganiseerde nederlaagserie, verloren. ZwijncTrecht, te gast in het Hazers woudse damhuis, zegevierde met 12—8. De acht winstpunten aan Hazerswoudse zijde werden gescoord door Albert Huisman, Cees Stolwijk en Aartjan Panne bakker (volle winst) en Louis de Frankrijker en Henk de Groot (remise). Dinsdagavond 29 augustus komt KDC (Kat wijk) naar Hazerswoude. Samen Sterk heeft overigens dezer da gen het eerste nummer van de vijfde jaargang van het club-j blad doen verschijnen onder een l nieuwe naam: Stultus Ponus. Deze naamgeving houdt ver- band met de allereerste naam van de Hazerswoudse damver eniging, voordat deze Samen j Sterk ging heten. Stultus Ponus betekent weliswaar „Domme Zet" en vraag is natuurlijk waarom de oprichters destijds zo'n naam voor hun vereniging kozen, de redactie meent met de naam voor het clubblad de pioniers van de club te eren. „Ondanks alle „domme zetten" hebben zij toch een gezonde damvereniging nagelaten", meent redacteur Piet Fase. GROÏS ding VOORHOUT Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de S.V. Foreholte vond de hand balafdeling een gastvrij onthaal. Hoofdklasser Attila, met de nog altijd grandioos keepende Gien van Maanen (60 interlands) watt voor deze gelegenheid uitgeno digd. Op het splinternieuwe ver harde veld duurde het tot de veertiende minuut alvorens de grote supportersschare een Voorhouts doelpunt kon bejui- chen. Voordien was het een af tasten van beide kanten. Bovendien waren beide doelvrou- wen geweldig in vorm, hetgeen ook een belangrijke oorzaak was van het late tijdstip van de openingstreffer. Ellie Hoek zette op rechts een sper in en Hannie Boskamp stelde Gien van Maanen met een formida bel schot voor onoverkomelijke problemen: 1—0. Even later was het Nora van Niekerk, die met een daverend afstandschot het net liet bollen en 2—0 scoor de. De Utrechtse dames kwa men via een razendsnelle com binatie vrij op de cirkel en dat betekende 2—1. Het tempo ging omhoog en aan weerskanten ren komen van Anuschka Fon- Hannie Boskamp schoot een maal keihard op de paal en ook Attila schampte het hout aan de verkeerde kant. Een strafworp liet het onbenut. Goed naar vo ren komen van Anuschka Fon tein was de oorzaak dat net naast werd geschoten. Vlak voor het rustsignaal zag Ellie Hoek nog kans vanaf de zijkant vallend in te schieten: 3—1. n de tweede helft kwam Attila aanvankelijk sterk opzetten en de Voorhoutse verdediging kreeg het zwaar te verduren. Een strafworp werd door Anus- ka Fontein met een bliksem snelle reactie uit het doel ge houden, maar even later was het toch raak, toen het overi gens goed leidende arbeidsduo Duursma/Adema wat al te streng oordeelde en Att«la op nieuw een strafworp kreeg toe gewezen: 3—2. De Utrechtse verdediging die in de tweede helft wat verder uit stapte om het gevreesde af standsschot van Foreholte af te stoppen, moest dit met de vier de Voorhoutse treffer bekopen. Een snelle een-twee tussen Ellie Hoek en Ans Bakker werd door de laatste in een doelpunt omge zet: 4—2. Wederom kregen de Utrechtsen via een strafworp de gelegenheid om terug te komen en zij maakten nu geen fout: 4—3. Ook Foreholte wist echter straf- worpen te benutten. Hannie Boskamp deed dat zeer beheerst (5—3). Een half afgestopte bal werd van richting veranderd door de Utrechtse verdediging en het schot van Wil Gecds trof doel: 63. Foreholte had nu duidelijk het beste van het spel en begon wat statiger te combineren. Een snelle ploeg als Attila profiteerde onmiddel lijk en bracht de spanning te rug: 64. Nora van Niekerk bracht de marge weer op drie (74), hetgeen Attila tot het ne men van enig risico noopte. Met vijf verdedigsters forceerden zij een break-out door de extra wis sel en dat lukte: 7—5. Toen Martina Hoogland hoogopsprin- gend Gien van Maanen voor de achtste maal het nakijken gaf (8—5) probeerden de individueel talentvolle hoofdklassers het met een man-to-man gevecht. Dat bracht in de laatste minu ten Foreholtes overwinning nog in gevaar. Annemieke de Bruin en Anske Broekhuizen waren namelijk niet van de partij en juist dit speltype bracht grote gaten bij de cirkel, waarbij Attila liep in tot 8—7 door een hoog en hard schot en een goed benutte strafworp. In de aller laatste seconden maakte Hannie Boskamp echter aan alle onzeker heid een einde door zich van haar directe tegenstnadster los te lopen en keihard in te schie- Anuschka Fontein uitblonk en dat vooral verdedigend zeer sterk speelde, Nieuwkomers als Wil Geurds, Mariëtte Langeveld en junior Anke v. d. Nouland maakten een zeer betrouwbare indruk. Zondag gaat de 7-handbalcompeti- tie op het veld weer van start. Hoewel zo'n zeventig procent van de verenigingen op het 7- handval speltype zijn overge stapt is het nog steeds geen vol waardige klasse-indeling gewor den. Nog steeds is veldhandbal in een overgangsfase. Niettemin is er een aantal zeer interessante wedstrijden te ver wachten. In de eerste klasse zal zich een spannende strijd ont wikkelen tussen Verburch, Hel las en Foreholte. Zondag staat al direct de topper Foreholte— Hellas op het programma. AHC, Wings en Kwiek Sport moeten in staat worden geacht dit trio punten af te snoepen, terwijl voor verenigingen als Union Sport en HVL weinig eer valt te behalen. Zij kunnen zich in dit gezelschap echter voortreffelijk op de zaalcompetitie voorberei den. In beide tweede klassen wachten interessante ontmoetingen tus sen Jong Ade en HVS en tussen MMO, Nio en Northa. Ook hier is zondag al een „Leidse "der by: MMONortha. In de strijd om het kampioen schap lijken de Leidse teams overigens weinig kans te hebben nu gerenommeerde teams als EHC en Hercules door de over gangsfase in dezelfde klasse werden ingedeeld. Maar ook in de handbalsport is de bal rond en kan dus raar rollen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10