Vandaag beslissing over voortbestaan van Huis ter Duin De slag om de Neretva School voor sex Woeste Hoogten Sacco en Vanzetti Hou je roer recht. Dubbele zege The Bona Stars LEIDSE BIOSCOPEN MMO in slotfase langs SJZ (0-1) VERLICHTING OP MEUWVEENSEWEG Burgerlijke stand PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 AUGUSTUS LEIDEN Deze week slechts één prolongatie in de Leidse biosco pen en wel in LIDO, waar James Bond in ,,Veel liefs uit Mos kou" zijn naam als superheld weer waarmaakt. STUDIO heeft deze week een ontroerende film over twee ten onrechte veroor deelde Italianen in Amerika „Sacco en Vanzetti". Barbara Strei sand en Ryan O'Neal zijn deze week te zien in LUXOR met hun slapstick ,,Hou je roer recht". TRIANON heeft deze week een nieuwe verfilming van „Woeste Hoogten" naar het gelijknamige boek van Emily Brontë in zijn theater. Omdat sex in de Leidse bioscopen ook niet mag ontbreken vertoont REX deze week „School voor Sex" een komedie waarin een graaf een verlei dingsinstituut opricht. De nachtvoorsiolling in hetzelfde theater is: „The hot girls". „De slag om de Neretva", een film over de strijd tussen Hitiers strijdkrachten en de partizanen in Joego-Sla- vië, is te zien in CAMERA voor de jeugd draait daar 's middags Laurel en Hardy als dansmeesters". Als nachtvoorstelling in hetzelfde theater draait de western „Een dollar met een gaatje". CAMERA Eindeloze optochten van mensen en een onophoudelijk geluid van kanonnen is een typering van de film „De slag om de Neretva." Er zit eigenlijk geen verhaal in; het zijn opnamen van een verdedigende en een aanvallende groep. Bovendien wordt door een ondertiteling duidelijk gemaakt wie wie Is. Een bewijs dat de film anders verwarring zou kunnen wekken. Het gaat eigenlijk hier om. De Duitse strijdkrachten hebben van Hitier de opdracht gekregen de partizanen van Tito uit te moor den om zo te voorkomen dat de geallieerden een voet aan de Joego-Slavische wal kunnen krijgen. Zij worden hierbij gesteund door Italiaanse troepen en de Cetniks, de koningsgezinden in Joego-Slavië. Aanvankelijk lijkt het een koud kunstje de partizanen uit te moor den. Ze zijn met een betrekkelijk kleine groep en moeten alles en iedereen meeslepen omdat zij ook in hun land gewantrouwd worden. De film vindt zijn ontknoping aan de rivier de Neretva, waar de „Duitse troepen" hun slag denken te slaan. Maar dit pakt anders uit. REX Hoewel „School voor sex" geen leerzame voorlichtingsfilm heet te zijn, krijgen we toch les in voordelige beddepret. De ero tische held in deze klucht bedoelde film, is een jeugdige graaf die door zes vrouwen is kaalgeplukt en nu een verleidingsinsti tuut begint, omdat het bed hem meer oplevert dan de bank. Elke scène eindigt met een poedelnaakt meisje. In dat opzicht heeft niemand wat te klagen. Maar wie een grappige film ver wacht wordt zeker teleurgesteld. Pete Walker, die deze dwaas heid regisseerde, heeft met tientallen kinderlijke grapjes zijn bloot kijkspel willen verzachten. Het is hem niet gelukt. Het is brutaal kinderspel geworden, waarvan het einde als een nacht kaars uitgaat. TRIANON Het is alweer 33 jaar geleden dat Emily Bröntë's boek „Wuthering Height" voor het laatst verfilmd werd. William Wyler maakte er een superromantische film van, geheel in de geest en sfeer van het origineel. Laurence Oliver was een onstui mige Heathcliff en ook de rest van de bezetting was wel zo Brits, dat men deze Holywoodregisseur moeilijk kon verwijten, zich Amerikaans op te stellen in deze typisch Engelse „literaire" affaire. Nu hebben de Britten zelf zich eens aan hun „classic" gewaagd, maar of Robert Ruest daar nu de geschiktste man voor is, mag betwijfeld worden. Hij is onder meer de maker van verschillen de horro films vandaar waarschijnlijk dat hij aan het slot de geesten van Heathcliff en Cathy elkaar achterna laat zitten. Mooi camerawerk maakt deze „Woeste Hoogten tot een glanzend prentenboek. Geacteerd wordt er tegen de klippen op door Anna Calder Marshall en Timothy Dalton (Cathy en Heathcliff), maar ook de vader en de dokter (Harry Andrews en Hugh Grif fith) weten van wanten zoals in een „klassiek" feuilleton be taamt. STUDIO Vijftig jaar geleden werden in de Amerikaanse staat Massachusetts twee Italiaanse immigranten, Sacco en Vanzetti wegens moord tot de elektrische stoel veroordeeld nadat de be wijzen van hun onschuld op geheimzinnige wijze waren verduis terd. Het ging de overheid dan ook niet om die onbewezen moord, maar om de politieke overtuiging van de beide socialisti sche buitenlanders. Met dit proces was de heksenjacht pas goed begonnen. Sacco was schoenmaker, Vanzetti visverkoper. Tot verdriet van de uiterst rechtse aanklagers was speciaal Vanzetti een ontwikkeld man die de rechters noodzaakte de smerigste middelen toe te passen om niet door de mand te vallen. Vanzetti bracht door zijn oprechtheid zelfs zijn linkse verdediger Moore tot wanhoop. Hij is er waarschijnlijk de oorzaak van ge weest dat de protesten uit de hele wereld meer kwaad dan goed deden. Bovendien was hij het spookbeeld voor de gemiddelde Amerikaan, die wilde vergeten dat zijn grootvader ook een im migrant en meestal een rebel is geweest. De film maakt een wat trage indruk, wat niet wegneemt dat „Sacco en Vanzetti" de Amerikanen de ogen opent voor een fout uit het verleden, waar van een herhaling in een andere vorm helaas niet denkbeeldig LUXORS Peyton Place Rodney verandert geen steek. Zelfs als de filmregisseurs hem uit zijn garage halen en verheffen tot doctor in de muzikologie, zijn werkkleding vervangen door slim-fit kostuums en hem een grote mannebril opzetten, blijft het dezelfde slome, maar dood goeie Rodney die alle harten breekt. Daarom zal gekke Judy Maxwell (Barbra Streisand) ook wel achter hem aanlopen in de film „What 's up, doc?" (Hou je roer recht). Dat geeft voor de arme Rodney (in dit geval verkleed als dr. Howard Bannister) ontzettende toestanden. Daar komt ook nog bij dat hij een roodgeruit koffertje heeft met muzikale stenen die hem het geld en de eer van een Prijs moeten opleveren, dat hij in hotel Bristol logeert, waar nog vier dezelfde roodgeruiten koffertjes aanwezig zijn, en dat hij een kenau van een verloofde Al die dolle toestanden om die rood geruitt fertjes, de Prijs en de kenau komen of hoofd van Rodney, alias Howard neer, d| overigens aardig van opknapt. Aan het van de film lijkt hij nergens meer op. j wens iedereen was een beetje veranderd, kan ook niet anders, als er voortdurend smurrie gesmeten, met auto's gebotst, e| beentje licht en onder de tafel gezeten wt Door het lachen, gieren, brullen om i knal-effecten (zo goedkoop, maar we trappi steeds weer in) wordt de erg sterke abs tekst wat verdoezeld. Jammer, want dèt ei spel van Barbra Streisand maakt de film de moeite waard, als er geen Peyton Plai tevee is tenminste. Mr. Loggers overleden WASSENAAR Op de hervorm de begraafplaats aan het Plein heeft gisteren de teraardebestel ling plaatsgehad van het stoffe lijk overschot van Mr. Ph. Log gers, die op 75-jarige leeftijd is overleden. De heer Loggers is gedurende 12 jaren (1933-1946) secretaris van de gemeente Wassenaar geweest. Op 26-jarige leeftijd werd Mr. Loggers benoemd tot gemeente secretaris van Wonseradeel. Op 1 november 1928 werd hij secre taris van de gemeente Enkhui zen ~en eind 1933 werd hij ge kozen uit ruim 80 sollicitanten benoemd tot secretaris van Wassenaar, als opvolger van de heer Eggink. In december 1933 werd hw beëdigd door burge er J. J. M. Wiegman. K.Iv.-vrouwen bezochten KRO-studio LEIDEN De leden van de Ste delijke RK Vrouwenbeweging hebben gisteren een bezoek ge bracht aan de KRO-studio's in Hilversum waar men een afle vering van het programma van Twaalf tot Twee bijwoonde. De dames aanschouwden met veel genoegen de coryfeeën van dit programma, de heren T. de Braak en C. Schilperoort Jules de Corte en het Cocktail Trio omlijsten het vrolijk geheel met enkele liedjes. Via Montfoort, waar men een slaatje en een kopje koffie verorberde, bezoch ten de dames Gouda. Waar zij het troffen want deze stad viert op het ogenblik het feit dat zij 700 jaar bestaat, hetgeen het winkelen veraangenaamde. Met ingang van 1 februari 1946 werd Mr. Loggers benoemd tot griffier van de Staten van Utrecht, welke functie hij tot zijn pensionering in 1962 heeft vervuld. VOORHOUT De vijf zusters van het bejaardentehuis St. Agnes in Voorhout hebben gisteren tijdens een druk bezochte receptie afscheid van de Voorhoutse gemeenschap genomen. Als sprekers traden op burgemeester Stolwijk en algemeen overste broeder Balmatius. Beiden waren vol lof over de diensten van de vijf. De zusters werden hierna verrast met enkele geschenkbonnen. Het vijftal vertrekt naar Veghel waar het eveneens in een bejaardentehuis werkzaam zal zijn. Voor hen in de plaats zijn inmiddels een aantal broeders gekomen. Op de foto: zr. Serena, zr. Anastasia, zr. Elexy, zr. Leontine en zr. Josefino. LEIDEN Bij het begin van het nieuwe universitai re jaar heropenen mevrouw De Meersseman en Herman van Asperen hun bar- sher ry- en wijnbodega „Himpe". De officiële heropening vindt plaats op 31 augustus om streeks 18 uur en zal ge schieden door wethouder Kret. Receptkie is van 17.30 tot 20 uur, Kloksteeg 3, Lei- (ADVERTENTIE) OLYMPISCHE SPELEN UITGESTELD? Neen, dat zal niet zo gauw ren. Alle sportmensen staan om afstanden te overbrugge cords te verbeteren; op aj gebied. Overal ter wereld versprei^ er dit week-einde nog 323 mi die afstanden willen overbnj Maar zfj kunnen dit niet, q ze geen vervoermiddelen ha Het gaat om 323 missionaj en eigenlandse krachten, dii werk voor de mensen van del wereld niet meer kunnen zetten, omdat ze kampen mei ernstige vervoersproblemen. Voor hen houdt de MIY.j Missie Verkeersmiddelen in het komend week-einde jaarlijkse, landelijke blil, aktie. Een grote opgave, i, het zal de MI VA lukken 3. de MIVA helpt. Geef d$, deze 323 missionarissen ver' overbrug met hen de afsta naar hun mensen; nu in dei gen van de Olympische Sp Dit is het giro-nummer: GIRO 27 22 49 - MIVA Keizersgracht 525 - Amsteil De heer Slavenburg sr. acht het voortbestaan van het hotel een „to be or not to be" voor de badplaats Noordwijk. Van vele zijden heeft men reeds blijken van instemming gekre gen. Een Duitse televisieploeg heeft dezer dagen de heer Sla venburg in het „Huis ter Duin" omtrent de plannen geïnter viewd. In dat gesprek heeft de initiatiefnemer zich gericht tot vooraanstaande zakenlieden in Rijnland-Westfalen, Engeland en Frankrijk, voor wie het hotel al vele jaren lang een trefpunt NOORDWIJK Vandaag zal de finitief worden beslist of het „Huis ter Duin" te Noordwijk al dan niet zal worden afgebro ken. Een groep geïnteresseer den, onder wie de heer T. Sla venburg sr. van het gelijknami ge bankconcern, is uit min of meer ideële overwegingen bezig om het internationaal bekende Grand-hotel voor de badplaats te behouden. Men voert onderhan delingen met de N.V., die mo menteel eigenaresse is, over uit stel van de afbraak voor min stens een jaar. In die tijd zal de groep gelegenheid hebben haar plannen met „Huis ter Duin" vaste vorm te geven. De beslis sing over het uitstel wordt van daag genomen. De heer Slavenburg brengt al ruim vijftig jaar zijn vakanties in Noordwiik door, waarvan meestal in „Huis ter Duin", en is zeer begaan met het lot van de badplaats en dat van het GrandJhotel in het bijzonder. De groep treedt niet cp omwille van winst of uit speculatiezucht, maar heeft wel plannen om het object te moderniseren. Voorop staat, dat het „Huis ter Duin" moet blijven bestaan. Het zal zelfs met een driehonderd bed den worden uitgebreid. De aan de zuidzijde gelegen villa's wor den afgebroken en aansluitend aan het hotelterras kan dan een groot zwembad worden aange legd, dat verwarmd kan worden en een open en overdekt gedeel te zal hebben. Aan een bar zul len baders en zwemmers zich kunnen verpozen. De eerste bouw van „Huis ter Duin", dat reeds vijfentachtig jaar oud is en in verval begint te raken, zal worden gesloopt. Het stre ven van de groep is niet gericht op het stichten van een casino. LISSE Drs. Brerends, de burgemeester van Lisse, gaat voor een maand naar Australië. Hij gaat op fami liebezoek in Sydney. LISSE De afdeling Bevol king op het gemeentehuis is voortaan niet meer op maan dagavond geopend maar op donderdagavond van 7-8 uur. Men kan dan terecht voor reispapieren, uittreksel uit het Bevolkingsregister en formulieren voor het krijgen of verlengen van een rijbe wijs. 30ETERWOUDE - Het vrij tal rijke publiek heeft gisteravond op Haasbroek bij het treffen tussen SJZ cn MMO een pittig voorproefje gekregen van het a.s. competitievoetbal want de Hoogmaders bleken bereid te zijn lot op de bodem te gaan. Trainer Kruit legde er daarbij vanaf de zijlijn nog eens extra de zweep over. Nadat de kruitdampen van het eerste MMO-offensief waren op getrokken eiste de Zoeterwoudse aanval ia toenemende mate de aandaoht op. De te laat gearri veerde doelman Jan van Leeu wen had inmiddels tweede keus Joop Borst vervangen en kreeg alle gilegenheid zijn talenten te tonen. Zo redde hij fraai op een omhaal van Theo van Klink waarbij de bai juist over werd gestompt. Uiv de corner kopte de blonde spits op de lat. On danks krachtig verzet moesten de Hoogmaders na rust in een temposiag steeds meer terrein Ir het lader van de voorbereiding op de komende basketbalcompeti tie lee'i Bona Stars in de Universi.alre sporthal gisteravond 2 oe fenwedstrijden gespeeld. Eerst werd TRK na een 32-6 ruststand met 85-18 verslagen. Een uitslag, die er niet zo toe deed; Bona Stars speelt immers vele klassen hoger. De nadruk lag vooral op een geor ganiseerde systeemaanval, wat er al veel beter uitkwam dan vorige week. Ook de eerste helft tegen Essor werd aldus gespeeld met als resultaat een 53-18 ruststand. De laatste 20 minuten mochten de Stars vrijuit spelen en toen was er geen houden meer aan. Essor kwam haast niet meer aan de bal. Bona Stars zegevierde met 121- 31. Een ding werd al duidelijk in deze wedstrijd, met de zeer snelle Har Stol en Aad van Nieuwendijk zal de fast break weer een ge ducht Bona Stars wapen worden. De Amerikaan Wayne Denham, die het Bona Stars team komt ver sterken, komt zaterdagochtend op Schiphol aan. Hij kan dan meteen zondag met Bona Stars mee naar Mechelen voor de oefenwedstrijd tegen de Belgische topploeg Maes Pils. Op uitnodiging van TRK komt de Engelse ploeg Brighton Chevron, welke in de primary di vision van Sussex uit komt, naar Leiden en speelt de volgende wed strijden: zaterdag om 11 uur in Katwijk tegen Grasshoppers; zater dag om 8 uur in de 5-meihal tegen TRK; zondagavond in Alphen tegen Alphia; maandagavond in Voorschoten tegen Blitz. prijsgeven. Er moest aende malen aan de ,,noo< worden getrokken club het scoren te belettei een kwart'er werd de do broken Helder in het strafs gebied vastgegrepen en a Schimmel kende een pe toe. Louis van Veen die he nis zou voltrekken bleek een onnauwkeurige scherp ter. Sjaak van Slingerland even later na de beste aan aktie van de avond, oog in met doelman Van Leeul" maar via diens uitgest voet cn de paal carambole- de bal naast. 'n Kwartier voor het einde s de trainer Kruit „Sneltrein' rus Borst in de vuurlijn on totaal uitgebluste Bernard Kraan te vervai Op de linkervleugel kreeg aanvankelijk niet veel van de knap spelende A Bosman. Toen zijn directe nent echter kort voor tijd ten aanval was getrokken e werd gelanceerd was het Jaap Olsthoorn, welke voordien een paar maal te was afgeweest, verloor in <1 recte confrontatie het waarna de pass van Bors geheel vrijstaande Dick Goozen bereikte, die schoot. AARLANDERVEEN Zi dag organiseert de Sportv eniging Aarlanderveen damesvoetbaltoernooi op sportveld gelegen aan Aarlanderveenseweg. deelnemende verenigt ng zijn: Woerden, Noort T.A.V.V. Zwervers en Ai landerveen. De wedstrijd vangen aan om 11.00 uur, prijsuitreiking zal omstree OUDE WETERING Burgemeester Smolders van Alkemade heeft gistermiddag de nieuwe openbare la gere school aan de Weteringlaan geopend. Op de foto: burgemeester Smolders, omringd door kinderen, wijst op een kaartje aan waar de school ligt. Op dat moment ging een belletje over en de school was officieel geopend. Noordwijker jongste makelaar van Nederland NOORDWIJK Dt heer Jan Hiep uit Noordwijk is giste ren beëdigd als makelaar in assurantiën. Hij is 27 jaar en in deze tak van makelaardij de jongste in ons land. Receptie in gemeentehuis Hazerswoude HAZERSWOUDE Het gemeen tehuis van Hazerswoude zal zo danig worden verbouwd, dat bij de ingang een (permanent be zette) receptie wordt gecreëerd, waar het publiek terecht kan voor Informaties, aanmeldingen enzovoort enzovoort. De kosten van de verbouwing worden ge raamd op 17.000. Het ligt in de bedoeling, dat in deze ruimte ook de nieuwe tele fooncentrale zal worden onder gebracht. De huidige telefoonin stallatie in het gemeentehuis voldoet namelijk niet meer, om dat de drie netlijnen vaak over belast zijn. De nieuwe etlefoon- automaat krijgt zes netlijnen, waarop dertig toestellen kunnen worden aangesloten. Uitbreiding daarnaar dan ook nog mogelijk heid. De kosten van de nieuwe installatie bedraagt 24.000. NIEUWKOOP De Nieuwveen- seweg krijgt een betere verlich ting. Er worden negen alumi- niumlampen aangebracht. De kosten bedragen 12.500. Het gaat om het gedeelte in zuidelij ke richting tot de Provinciale- weg. Na de reconstructie van de Nieuwveenseweg oordeelde men het niet nodig dit gedeelte te Provincialeweg voldoende zou zijn. Van de kant van Gedepu teerde Staten is geen medewer king te verwachten. Men is daar van mening dat deze ver lichting niet van belang is van het doorgaande verkeer, alleen voor het plaatselijke. M Tumuli'! van Turenhnut en M. Ver 1 Ellsabct M., Knuist en P.. z. v. G. E. M. Berends C.A. Geldermans cl.im. Evelien, d.v MahleuJeroen S.. z. v. J. Aar ,1. J. van den Bovenkanip; 1 v. G. D. Romein cn .1 Saskla W. a., d. v. J. schor en C. a. M. v. R( Irouwd: Richard Rekk la T. Stetnebach; Francl den cn Margaretha M. van ïehuwd: Hans A. S. Rorhol teau (Beluië> en Machteld de Z M. 1 der K Helena Joannes C.M. Wat. nella Th. Overdevest te Leid* dam. Jan D. de Jonx en Marl Smit. Pintor E. de Kon...„ na S. Besuyen. Robert Tlerc'. Peggy de Lannoy.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4