OPNIEUW RUST VOOR SPASSKI Hernieuwde ambitie Ingrid Dusseldorp monde uit in titel TWEE EVENARINGEN ANNELIE EHRHARDT BINNEN HET UUR Earopese roeikampioenschappen GEBROEDERS V0LLEBREGT OPDREEF Jan Timman weet nog niet hoe of wat Slippartijen op Zandvoort Military op derde plaats Simson-KDO Verloor: 10-6 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1972 A 3 REYKJAVIK Omdat titelhouder Boris Spasski zich giste ren ziek meldde ging de 14e partij uit de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken, die op het programma stond, niet door. Baris Spasski verzocht gistermor- Dokter Thordansori overhandigde dokter Ulvar Thordarson, de toernooi-arts, naar hotel Esja te komen waar de wereld kampioen logeert. Hordanson zei na zijn bezoek niet precies wat Spasski mankeerde. Het is de tweede maal dat Spass ki om uitstel van een partij vraagt. Volgens de reglementen kan hij in totaal drie keer om zijn bezoek aan Spasski hoofdscheidsrechter Lothar Schmidt de volgende brief: „Ondergetekende heeft vandaag Boris Spasski die zich niet ge zond voelt, onderzocht op medi sche gronden heb ik hem gead viseerd de wedstrijd die voor vandaag op het programma staat, niet te spelen. i deze tweekamp de uitstel vragen, maar dan moet Na 13 partijen heeft uitdager Bob- wel een medische verklaring by Fischer (VS) met 8—5 de lei- worden overlegd. ding in de tweekamp. juli toen de 9e partij niet door- Bobby Fischer zal op korte ter ging omdat de titelhouder kou mijn moeten beslissen of hij wil had gevat. ingaan op een aantal hoge fi nanciële aanbiedingen uit de wereld van f\lm en televisie. De New Yorkse* advocaat Paul Marshall kwsim zaterdag in Reykjavik aart om met Fischer over deze zakejn te spreken. Wat die aanbiedingen precies inhou den wilde Marshall niet zeggen. Wel, dat in verjelUking tot deze aanbiedingen hetï prijzengeld van Fischer in de tweekamp (waarschijnlijk (kissen vier- en vijfhonderdduizend gulden) maar een bescheiden som is. Intussen heeft Barry Frederick, advocaat van <fe filmmaat schappij. die de rechten had om in Reykjavik opnzjmen te ma ken, aangekondigd, dat hij op dracht heeft 'n vervelging tegen Fischer te beginnen als die in z'n houding ten opzichte van de maatschappij en direfcteur Ches ter Fox blijft volhardfen. Bobby Fischer wordt door de Amerikaanse filmers niet met rust ge laten. Inmiddels zou hem al een gigantisch bedrag geboden zijn, als hij er in toestemt de tweekamp op de film te laten vastleggen. Schoonspringers naar winst op Spanjaarden BLADEL Nederland heeft dit weekeinde met n verschil de schoon- spring-landenwedstrijd te gen Spanje gewonnen. De uitslag van de wedstrijd in Bladel was: 24-17. De individuele resultaten: Heren 1. Georges Head (Sp) 445.55 2. Hans Feis 374.45. 3. Hannel Carabath (Sp) 334.75 4. Rob Voorbij 328.50. Dames 1. Marriet Dom 405.05. 2. Lia ;rs (Ned) Molenaar (Ned.) 333.50, 3. Marjan Hoffer (Ned.) 310.40. 4. Car men Belen-Nunez (Sp) 301.40. Onze kersverse Europese skif-kampioene Ingrid Dusseldorp (rechts) na de race in gesprek met de Rus- BRANDENBURG Met sische Elena Antonova (Iinfes), die op de vijfde plaats eindigde en de Oostduitse Anita Kuhlke, die derde skif-kampioene Ingrid werd. OOST-BERLIJN Annelie Ehrhardt heeft zich eens te meer opge- Annelie Ehrhardt bevestigde haar superioriteit ten opzichte i worpen als de grote favoriete voor het Olympisch goud op de 100 meter horden door gisteren in Oost-Berlijn in een tijdsbestek van zestig mi'nuten twee keer |iet wereldrecord te evenaren: 12.5 secon- i de - Australische Pamela De Russiche atlete Ljudmilla Bragina heeft gisteren record gevestigd op de langste afstand voor de dames: de 3000 m. Ze haalde het oude record met maar liefst 16.2 seconden omlaag. 1 oud- recordhoudster Karin Balzer. die evenwel door blessures en een ern stig ziektegeval in haar familie lange tijd uit de running is geweest. Niettemin noteerde de 34-jaar oude Karin Balzer, die in München aan haar vierde Olympische spelen deelneemt, nog een tijd van 12.8. Baerbel Podeswa noteerde 12.9. Op de 400 meter kwamen drie atletes tot 52.1 seconden: Rita Kiihne, Helga Seidler (de Europese kampioene) en Hannelore Rohde. Mar- gitta Gummel won het kogelstoten dames met 19,46 meter. De 100 meter dames was voor mede-wereldrecordhoudster Ellen Strophal in 11.2 Helga Seidler won de 200 meter in 23,2. Loedmilla Braginr. heeft zaterdag in Moskou het wereldrecord op de 3000 meter verbeterd en gebracht op 8 minuten en 53 seconden. Het oude wereldrecord stond sedert 11 mei van dit jaar op naam van Paola Cacchi-Pigni, die in Formia 9 minuten en 9.2 seconden liep. De 29-jarige Loedmilla Bragina heeft nu binnen ruim twee weken twee wereldrecords op haar naam gebracht. Op 18 juli veroverde 'zij eveneens in Moskou het wereldrecord op de 1500 meter in een tijd van 4.06.9. Lida Kuvs van de atletiekvereniging DEM uit Beverwijk heeft giste ren tijdens wedstrijden in Heiloo het Nederlands record speerwer pen dames verbeterd en gebracht op 49,96 meter. Het oude record stond sinds 16 juli 1967 met 49,58 meter op naam van Greet Verster- re-van Zelm (Atmodes). Voor de tweede maal is in Sittard de 100 km snelwandelwedstrijd ge houden om het Europees kampioenschap. Winnaar is de Westduitser Adolf Bremm geworden, die de afstand aflegde in 6 uur 58 minuten en 12 seconden. Vorig jaar werd deze wedstrijd gewonnen door de Belg Sossen in 8 uur 1 minuut en twee seconden, Sossen eindigde nu als vierde. Ook de tweede plaats was voor een Duitser, Josef Heij- nen 7.17.0. Bij de dames zegevierde de Westduitse Eva Westphal in 10 uur en 10 minuten. Peter Stewart, de Britse kampioen en recordhouder op de 1500 meter met een ti.id van 3.38.2 en een van de kanshebbers op het Olym pisch eremetaal, zal niet kunnen deelnemen aan de Olympische spe len te München.' Stewart heeft rugklachten en heeft reeds enkele da gen zijn training moeten afbreken. Hij heeft zich, gezien zijn gebrek kig; voorbereiding, teruggetrokken en zal worden vervangen door John Kirkbridge, die bij de Europese kampioenschappen 1971 te Helsinki op d? 1500 meter als vierde eindigde. De Nederlandse junioren-atlctiekploeg heeft dit weekeinde in Torhout de jaarlijkse interlandwedstrijd tegen de Belgische jeugd verloren met 149 tegen 154 punten. In tegenstelling tot vroeger tijden waren het nu de jongens die voor een overigens gering positief saldo zorg den (91-88), terwijl de meisjes duidelijk werden verslagen (66-58). Bij de jongens boekte AAC-er Frank Nusse een dubbele overwinning op de 110 en 400 meter horden met tijden van 14.9 en 53.6 seconden. De Nederlandse kampioen op de 200 meter, Sammy Monsels even eens van AAC kwam ook tot een „dubbel". Hij zegevierde op de beide sprintnummers (100 en 200 meter) in 10.5 en 21.5. De eerste tijd ligt slechts 0.1 seconde boven zijn eigen nationale jeugdrecord. Roy Sedoc, ook al van AAC uit Amsterdam, won het ver- en hinkstap- springen met afstanden van 7.11 en 14.74 meter. De beste Nederlandse prestaties bij de meisjes werden geleverd door Joke Winkelman (PAC) met een overwinning op de 200 meter in 24.5 seconden en de „Olympische" hoogspringster Ria Ahlers. die met haar 1.73 metei evenwel haar nationale record van 1,82 bij lange na niet benaderde. Kees Verhoef van de atletiekvereniging Hellas heeft in Utrecht een internationale loop over dertig kilometer gewonnen, nieuw wereld- De uitslag is: 1. Verhoef (Hellas) 30 km in 1 uur 47 minuten 10 secon den. 2. Steylen (Hanze Sport) 1.47.20, 3. Bartos (Tsjech) 1.47.21, 4. Fritz (Metro) 1.47.45, 5. Vink (Atos) 1.49.34, 6. Tas (AV'40) 1.51.26. van de roeister van Gyas in dit seizoen wezen haar als een van de favorieten aan. derlandse vertegen- Op de Koninklijke pas- woordiging dit week- seerde zij reeds einde tijdens de strijd om de Europese roeiti- tels op de Beetzsee bij de Oostduitse plaats Brandenburg uitste kende resultaten be haald. Naast het toch wel min of meer ver wachte goud van de 24-jarige Groningse werden nog zilver (dubbeltwee van DDS) en brons (vier met stuurvrouw van Ne- reus-de Amstel) bin nen gehaald. Voorts reikte de acht van Njord in de finale tot de vijfde plaats en zegevierde de dubbel vier van DDS in de kleine finale, hetgeen de zevende plaats in- Tegenvaller hield. sterk viervoudige Eu ropese kampioene Kuhlke en alleen de Russische Antonowa zou nog een gevaarlij ke concurrentie kun nen zijn. Maar in de eindstrijd bleek daar niets van. Ingrid Dus seldorp roeide in feite van het begin een ge wonnen race. De ver rassende Frangaise Anthonie eindigde als tweede op bijna drie seconden, nog voor Anita Kuhlke, de West duitse Regine Adam (dochter van de „roei- professor") en Antono- met de wedstrijdsport gestopt. Maar zij kwam op haar besluit terug. Afwisselend va rend in verschillende boottypes, gaan, die 3.42.42 ro teerden tegen 3.44.08 voor DDS. De Francoi ses Barnier en Camu ware»i dichtbij 3.44.18. nci accem op het skll- De van Nereus de nummer, hield rl| de Amstel bevochl in de Ingrid Dusseldorp, die een bijzonder sterk toernooi roeide, werd de eerste Nederlandse, die zich Europese skif- kampioene mag noe men. De resultaten Reeds in 1970 veroverde Ingrid Dusseldorp in de Hongaarse plaats Tata zilver. Het sei zoen daarop werd een tegenvaller en het scheelde weinig of do lange noorderlinge was ambitie levend. Gecoa- ched door Reinoud Stigter werd Branden burg het hoogtepunt voor Ingrid Dussel dorp, die hel alleen maar kan betreuren dat de dames (nog) niet werden toegelaten tot de Olympische spe len. Ook voor de Delftse da mes Truus Bauer en Toos van Akkercn-v.cL Ende was er voldoe ning. Zij herhaalden hun prestatie van 1968, toen zij het zilver in de dubbeltwee ver overden. De prestatie van de DDS-roeisters verdient des te meer bewondering, daar zij zich drie jaar geleden uit de wedstrijdsport terugtrokken. Hel duo moest alleen de Rus sinnen Soeslina en Kondrasjina voor laten slotfase van de vier met stuurvrouw do bronzen medaille in 3.46.50. Franrljk kwam slechts driehonderdste van een seconde to kort. Rusland en Oost- Duitsland wjiren voor Nederland onberoik- baar. Bij de achten, die direct een finale roeiden, zat er voor Njord niet veel meer in dan de vijfde plaats. Rusland be haalde op dit nummer de dorde titel van het toernooi en zegevierde ook ruim in het klasse ment om de „zilveren molen" met 36,5 pun ten. Oost-Duitsland, dan enkele teleurstel lingen moest verwer ken, werd met 24 pun ten tweede voor Roe menië (22) en Neder land (21). i T Een gelukkige Ingrid Dusseldorp, nadat zij op de Europese roeikampioenschappen voor dames i denburg (O.-Did), de titel bij de skiffeuses heeft weggesleept. VAUDREUIL De Nederlanders Jan Erik en Sjoerd Vollebregt zijn in Vaudreui! (Canada) vol gens het officieuze eindklasse ment wereldkampioen zeilen in de 470 klasse geworden. In de laatste race, die werd ge wonnen door Tom en Wouter van Essen (Ned.), legden zij be slag op de tweede plaats. De laatste wedstrijd werd een compleet Nederlands succes want de combinatie v.d. Vlugt/v. Oeveren ging als der de over de finishlijn. Het officieuze eindklassement Is: 1. Vollebregt/Vollebregt (Ned.); 2. Follenfant/Pollenfant (Fra.);j 3. Van Essen/v. Essen (Ned. De Zweed Stig Wennerström zege vierde gisteren in de zesde race voor de Deense leider in het al gemeen klassement van het EK Soling Paul Elvström en de Ca nadees Dave Miller. De beste Nederlander was ditmaal Heike Blok. die als vijftiende finishte. In het algemeen klassement is Bakker negentiende, Blok 24e en Klein 36e. SASBACH Het is nog niet ze ker op welke plaats Jan Tim man In het zonetoernooi te Forssa is geëindigd. In de laat ste ronde werd zijn partij tegen de Noor Leif Oegaard afgebro ken. Als Timman wint, eindigt hij met 8.5 pnt op de gedeelde zesde plaats. Het toernooi is gewon nen door de Bulgaar Ivan Ra- doelov, die elf punten verzamel de. Tweede werd de Roemeen Florin Gheorghiu (10 >4 pnt) en derde de West-Duitser Hans- Joachim Hecht (10 pnt.). ZANDVOORT Twee dagen lang is er op het Zandvoortse circuit gestreden om de internationale ADAC - trofee, de Zandvoort 1972 bokaal, namelijk tussen Neder land, Duitsland en België. De wedstrijden op de late zaterdag middag moesten in de regen wor den gereden met als gevolg vele slippartijen. Op de Hunzerug reden in de for mule Vee-race voor Duitse cou reurs zes wagens op elkaar. Per soonlijke ongevallen deden zich eohter niet voor. In vele ontmoetin gen werd fel om de eer gestreden. De Nederlandse coureurs legden steeds beslag op de eerste plants behalve bij de toerwagens tot 1000 cc. De zege in deze klasse ging nnur de enige Brit die meereed, Bill McGoren. Bij de internationa le formule Vee-races legde weder om Jelle Hingst beslag op de eer ste plaats. Jaap Luyendijk, sinds vorici week zondag Westeuro pees kampioen, liet dit keer de Belg Lucien Reyners achter zich. Het was een van de mooiste races van beide dagen. Men gaf elkaar vijftien ronden lang geen meter toe. De verschillen waren bij de eindstreep zeer miniem. Snelste ronde: van Oorschot 1.44.1 (gem. 145.002 km). Totaaluitslag: 1 Nederland 61 punten. 2. West-Duitsland 34 pun ten 3. België 25 punten. Formule Vee 1. Nederland 34 pun ten, 2. België 25 punten. 3. West- Duitsland 7 punten. Toerwagens: 1. Nederland en West-Duitsland 27 punten. ERIDGE De Nederlandse ploeg is gisteren in de Engelse plaats Eridge tijdens d# wedstrijden om het Europees kampioen schap military (jeugd) als der de geëindigd met 435,6 punten. Groot-Brittannië zegevierde met 354,3 punten voor Frankrijk, dat tot 417,7 punten kwam. De Nederlander Geerard Heyligers legde met „Full Speed" (113,2) beslag op de derde positie in het individuele klassement. DF.N HAAG Ondanks de neder laag van 10-6 was de secretaris van de Haagse krachtsportver eniging Simson- KDO zuterdag- middag tevreden. „Het Duitse Horde 04 uit Dortmund telt vele internationals en onze jongens werden niet van dc mat ge- vtegd. Stuk voor stuk hadden ze moeite met ons en in Willem SQoos, Niesten en Lorsheijd had den we uitblinkers. Ik zie de toekomst voor het worstelen in Den Haag dan ook niet somber in. Vooral gezien de grote be- lar^gstelling van het p ibliek af gelopen zaterdag. Volgens e-n van de organisatoren is er dit seizoen nog niet zoveel publiek geweest."

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11