Hearings over het plan-Plassengebied niet voor de vorm GS HOUDEN ER REKENING MEE Lissese raad gaat akkoord met druk op kruisverenigingen Toernooi Lisse naar slotfase Leidse Bedevaart naar Kevelaer Burgemeester Smolders: OOK Wat u moet weten Sfeer vol teken- werk van Paul Over- haus DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT Goud voor Noordwijkse gladiolen op de Floriade NOORDWIJK De N.V. H. J. Salman en Zonen heeft op de Floriade te Amsterdam met een inzending gladiolen de top be haald. Deze Noordwijkse kweker zag zijn colleotie eigen aanwinsten bekroond met een grote gouden medaille. Behalve dit „groot goud", werden aan deze inzen ding gladiolenbloemen 4 eerste prijzen, een tweede prijs en 9 derde prijzen (per soort) toege kend. De gladiolenexpositie in de Am- stelhal is tot 14 augustus a.s. te bezichtigen. De Noordwijkse collectie wordt geregeld ver verst en men ziet haar dus steeds in volle pracht. Meisje betrapte dief in winkel van haar vader ALPHEN Dank zij de oplet tendheid van het 9-jarige doch tertje van een winkelier in de Hoofdstraat is een dief gisteren op heterdaad betrapt. Bij de firma Velo was de vader van het meisje bezig met een klant en zag daardoor niet dat een andere klant een .verster ker ter waarde van 350 gulden in een tas stak en de winkel uit ging. Het meisje waarschuwde haar vader en met de hulp van een vertegenwoordiger en een kraanmachinist die op de Aar kade aan het werk was kon men de dief pakken. Het was een 23-jarige Rotterdammer. Hij is overgeleverd aan de politie. Leiden-Roelofarendsveen - De streckcommissie Plassengebied heeft goede hoop dat Gedepu teerde Staten zich iets zullen aantrekken van de kritiek die de commissie onlangs heeft ge leverd op het ontwerp-plan dat G. S. voor dit gebied heeft ge maakt. Deze hoop is gevestigd in een ge sprek dat de commissie, die on- der leiding staat van burge meester Smolders van Alkema- Aanvankelijk zouden de hearings de, heeft gehad met enkele le den van G.S. Ook de hearings die binnenkort over het plan worden gehouden zullen niet louter en alleen voor de vorm worden gehouden. De gedeputeerden hebben toege zegd dat —indien imaar even mogelijk rekening zal worden gehouden met de wensen en verlangens van de bevol- deze maand worden gehouden, maar door de opstelling van de streekcommisie is het program ma van G.S. even in de war ge raaid. De eerste hearing zal nu eind september in Ter Aar wor den gehouden de juiste da tum is nog niet bekend en de tweede hearing zal op 5 oktober De toelaatbare bevolkingstoena me hebben G.S. gekoppeld aan de toelaatbare groei van de werkgelegenheid. Deze is ge steld op 1 procent per jaar. Dit heeft volgens de commissie tot gevolg dat met name de sociaal zwakken in het Plassengebied mettertijd gedwongen worden te verhuizen naar de stad de Alkeburcht in Roelofa- Sinds het bekend worden van het rendsveen worden gehouden. king.Burgemeester Smolders: Zoals bekend richt de kritiek van „Die eis hebben wij ook gesteld. de commissie zich voornamelijk We gaan geen hearings houden tegen de sociaal-economische alleen maar voor de vorm". paragraaf in het ontwerp-plan. plan hebben diverse raadsleden en wethouders (met name van Nieuwkoop en Warmond) nega tief gereageerd op het ontwerp plan. LISSE De Lissese raad is gisteravond akkoord gegaan met een voorstel van b. en w. om een kwart miljoen gulden uit te trekken voor de aankoop van Huize Pius (zie foto). Het pand zal worden afge broken. Raadsleden drongen er gisteravond wel op aan het parkeerterrein mettertijd te verstoppen in groen en bankjes. Zomerfeest met Mik-show in sporthal geopend WASSENAAR Gisteravond zijn de Wassenaarse zomerfeesten geopend met een „mini-Mik- show" in de sporthal, die onge veer 1200 belangstellenden trok. Burgemeester Mr. K. Staab sprak een kort inleidend woord, waar in hij er nog eens de aandacht op vestigde, welk een aanwinst de sporthal voor Wassenaar is: door de sporthal is het mogelijk geworden allerlei evenementen met bekende artisten te organi seren. Dat de burgerij van Was senaar dat op prijs stelt, bleek uit de zeer grote belangstelling voor deze avond. Er werd daarna begonnen met een gevarieerd amusementspro gramma met Kees Schilperoort als conferencier en als quizz-lei- der, met de zangeres Annie Pal men, met de twee Tobo's, met André van Duin en met De Mounties. „De Boerdinkers", in boerenkielen gekleed, zorgden voor de muziek. Het werd een vrolijk en vlot pro gramma, waarmee het publiek zich kostelijk vermaakte. Vooral André van Duin óogstste veel succes met zijn optreden. In weer aantal gemeenten huren vrij LEIDEN Met Ingang van volgende maand wordt in een groot aantal gemeenten in Zuid-Holland de huurprijs- beheersing afgeschaft. Tot de nieuwe geliberaliseerde gemeenten behoren Ter Aar, Bodegraven, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rljn- saterwoude en Zevenhoven. In deze gemeenten kunnen de huurprijzen van particuliere woningen, waarvoor het Rijk geen jaarlijkse bijdrage meer betaalt in vrij overleg tussen verhuurder en huur der worden vastgesteld. Voor alle woningen waarvoor het rijk nog jaarlijkse bijdragen betaalt, blijft de verplichte jaarlijkse huurverhoging van kracht. LISSE De bouw van het bejaardencentrum Berkhout (zie foto) vordert snel. Begin november zal het complex worden opgeleverd. Eind september kan echter al met de inrichting worden begonnen. Men hoopt nog voor kerstmis ruim 100 bejaarden in het centrum te kunnen onderbrengen. In de raad is gisteravond krietiek geleverd op de financiële opzet van het centrum. Het wordt 1 miljoen gulden duurder dan was beraamd. Men was van mening dat de opzet wel wat nauwkeuriger bekeken had kun nen worden. Vlakbij Berkhout worden 160 bejaardenwoningen gebouwd. Deze woningen komen volgend jaar najaar gereed. Er komt een dienstverleningscentrum bij. LISSE De raad van Lisse is er gingen In Llsse om gezamenlijk gisteravond mee akkoord ge- eventuele nieuwbouw in de gaan dat er door het gemeente- Poelpolder aan te pakken, bestuur een zekere druk wordt Bouwen de kruisverenigingen niet uitgeoefend op de kruisverènl- gezamenlijk dan kunnen ze geen aanspraak maken op subsidie. B en W verzekerden de raad wel dat wanneer duidelijk mocht blijken dat uit het oog punt van doelmatigheid of om andere grondige redenen ge scheiden nieuwbouw beter is, dat de mogelijkheid bestaat om toch voor subsidie in aanmer king te komen. De raad ging ook akkoord met de aanleg van een 1 andijsbaan de Rooversbroeckdijk. De IJsclub Llsse krijgt hiervoor een subsi die van 28 mil'le, men krijgt ook 'n renteloos voorschot van 25 mille, de ijsclub zelf moet dan nog eens 'n lening van 28.500 gul den aangaan. Het zag er In de raad nog even nar uit dat de be handeling van de zaak werd uit gesteld. De heer Smith protes teerde er namelijk tegen dat de commissie Sport en Recreatie niet van te voren op de hoogte was gebracht. Uitvoerig werd gediscussieerd over het verzoek ven B en W om 5000,- beschikbaar te stel len om te kunnen procederen in hoger beroep inzake 't al of niet handhaven van het garagebe drijf Polderman aan de Heere- weg op een terrein van het raadslid P. H. Beelen. In de dis cussie was men het over het al gemeen eens met het beleid van B en W, maar van de zijde van de KVP wilde men een soepele houding aannemen nu de zaken eenmaal zo liggen en het bedrjif al draait. Men had direct bij de eerste pogingen 'n halt moeten toeroepen, aldus de mening van de KVP. De burgemeester merkte op, dat het toekennen van een bedrag van 5000,- voor proceskosten in hoger be roep nog niet wil zeggen, dat dit bedrag ook gebruikt zal worden. Verwacht wordt, dat van de zij de van Garage Polderman een beroep op de raad zal worden gedaan en dat dit in behande ling zal komen. Mocht de raad dan besluiten om geen verdere stappen te ondernemen, dan heeft het college uiteraard geen behoefte om verder te procede ren. dit zal echter dan wel moe ten Inhouden dat het terrein waarop het garagebedrijf nu is gevestigd, welk terrein een agrarische bestemming heeft, bij besluit van de raad een an dere bestemming krijgt. f LEIDEN K O organi seert op 16 augustus een ex cursie naar Vorden in de Gelderse Achterhoek. Om ze ven uur vertrekt men per bus vanaf de Garenmarkt. In Vorden staan een aantal fiet sen klaar waarmee men een tocht van 33 km gaat rijden door het bosrijke landschap en langs acht Gelderse kas telen. De burgemeester van Vorden is de gids op deze prachtige tocht. Als het weer niet meewerkt, zal de tocht in zijn geheel per bus wor den afgelegd. Opgave is mo gelijk bij K O, Oude Vest 45. tel. 31841. LEIDEN De Kon. Neder landse Natuurhistorische Vereniging, afdeling Leiden, organiseert aanstaande za terdag een excursie door het land van Lek en Ronde Ve nen. Leider is de heer E. E. van der Voo uit Linschoten. Op 19 augustus gaat de KNNV een Thijssewandeling maken in samenwerking met de NS. De tocht gaat door het gebied rond Wolfheze- Westerbouwing. Men ver trekt uit Leiden om 9.22 uur met de trein naar Utrecht. Opgave op de dag zelf bij een loket van het station Lei den. LEIDEN - In de aula van de Alphons Ariënschool aan de Timorstraat (de Bijkerk Lelden-Noord) zingt aan staande zondagmorgen het Kinks's Combo uit Woubrug- ge. De H. Mis is uit dank baarheid bij een 40-jarig hu welijksfeest: aanvang 9.30 uur. Celebrant is pater de Ponti. LEIDEN Mevr. A. van Leeuwen-Boks volgt de heer L. Molle op in de Leidse Uni versiteitsraad. De heer Molle was behalve lid ook plaats vervangend voorzitter van de raad. Deze functie wordt thans waargenomen door drs. J. Gevers. LEIDEN Prof. dr. A. Pannekoek, sinds 1955 als ge woon hoogleraar In de alge mene geologie aan de Leldso Universiteit verbonden, is met ingang van 1 september eervol ontslag verleend. WASSENAAR In Kunstzaal Heuff exposeert de tekenaar Paul Overhaus, docent aan de Rijksacademie voor Beel dende Kunst te Amsterdam, een aantal tekeningen en pastels, die bijzonder aan trekkelijk zijn door de prach tig getroffen sfeer. Vooral treft dat in een aantal strandgezichten en enkele landschappen, die behalve sfeer, ook een ogenschijnlijk gemakkelijke maar bij nader beschouwen toch wel uitge kiende techniek verraden. Ik wijs daarbij in het bijzonder op de prent "Zee" (nr.10). Goed getroffen beweging vonden we in een viertal schetsen van wielersport. Raak getroffen zijn een aantal portretten met als uitschieter naar mijn smaak het hierbij gereproduceerde kinderpor tret (nr.28). Fraai en mense lijk is ook "Vrouw met hoed je" (nr.18). Voorts wil ik wijzen op een se rie pastels en tekeningen van duiven, omdat daarin de psy chologie van dat bij velen zo geliefde dier raak is getrof fen. Onder de prenten in portefeuil- mij in het bijzon- zeer innige tekening i slapend kind. WILLEM PRINS „Kinderportret" door Paul Ove haus. door mevr. van der Linde te verslaan, zij het in de eerste set niet met groot gemak: 9—7, 6— 2. Verder moest mevr. Van As- selt haar meerdere vinden in de persoon van mej. de Beer, die met 6—3, 6—4 haar de baas bleef. Bij de heren in D wist de als tweede geplaatste Eric Bent zich vrij gemakkelijk van Philip Geelkerken te ontdoen door het tempo hoog te houden: 6—2, 6 2. Ook de als derde geplaatste van der Klei hield zich in stand zij het met vooral in het begin wat meer moeite: 4—6, 6—1. wisten Heemskerk en Evers met klin kende cijfers de volgende ronde te halen door 6—1, 6—0 te sco ren tegen Van de Bos en Brocr- LISSE In het tennistoernooi van de tennisclub Lisse zijn reeds drie halve finalisten be kend in het damesenkei C. Lin da van der Mey haalde het door een vrij gemakkelijke zege op Claar Hijlkema: 6—2, 6—3. In de halve finale treft zij dan mej. Van der Linden die na ver lies van de eerste set tegen W1I- lemijn Tombrock pas goed op dreef kwam en toen duidelijk op de winst afging: 46, 63, 62. Elly Trompert was als derde geplaatst maar moest tegen mevr. Bosman toch verlies ac cepteren: 6—3, 64. In het herenenkel C wist Han de 6—1. Jong de kwart finale te halen In het herendubbel door met goed tennis Willem Dekker gedecideerd terug te wijzen met 62, 6—1. Ook Put ters bereikte de laatste acht door Arbouw zonder pardon met tweemaal 6—1 naar huis te stu ren. Heikes wist in zijn partij tegen Suurendonk slechts één game meer te scoren dan zijn tegenstander, maar toch bleek dat voldoende voor de overwin ning. De eerste set moest hij aan zijn tegenstander laten maar in de volgende set ging de strijd tot 5—5 gelijk op maar steeds wist Heikes dan net de punten te scoren en won zo met 36, 75, 75. Een heel aantrekkelijke partij was de herendubbel tussen de sterke Bert Bos en Leon Haase en het jeugdige dubbel Verbrug en Suyk. In de eerste set wisten Leon en Bert slechts met moei te overeind te blijven tegen het frisse enthousiaste spel van hun tegenstanders. Nadat zij echter de eerste set toch met 10—8 ge wonnen hadden viel de tegen stand wat terug en kon met 6—1 de partij binnengehaald worden. In het gemengde dubbel wist Leon Haase het echter niet bol te werken. Met zijn partner Let- tie van der Berg moest hij in Elly Trompert met Jacques Ree wijk hun meerdere erkennen na een wisselvallige drie-setter: 62, 26, 62. In het damesenkel D wist de ah eerste geplaatste Claar HijL.c- ma de derde ronde te bere:k-1 Open schaakkam pioenschappen van Leiderdorp Leiderdorp Voor Leiderdorp en naaste omgeving organiseren de schaakverenigingen „Verenigde Touwfabriek Leiderdorp" de „Leiderdorpse Schaakvereni ging" een open schaaktoernooi dat in de komende jaren tot jaarlijkse schaakgebeurtenis moet uitgroeien. Behalve voor leden van belde schaakverenigingen kan iedere Leiderdorpse huisschaker en -schaakster deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt een rijk: daalder per persoon. Gespeeld wordt op maandag 28 augustus in de kantine van de Verenigde Touwfabriek NV, Zijldijk 22 te Leiderdorp en op de dinsdagen 5 en 12 septemner in het Dorps huis Kerklaan, Hoofdstraat in Leiderdorp. Het aanvangs- tijdstip is 19.30 uur. Voor opga ve van deelneming of voor ver dere inlichtingen wende men z'.ch tot de heer Grim, Hoofd- -*> 248 te Leiderdorp, tel. 01710- 43241. Leiden/Kcvclaer De eerste da gen van deze week Is weer de jaarlijkse Bedevaart naar Keve laer geweest. Drie uitzonderlij ke dagen, niet alleen wat hot weer betreft, maar ook en voor al drie dagen van een geestelijk feest. Er zijn zoveel factoren, die dat bepalen; de bereidheid van de pelgrims om met elkan der op te trekken en niemand uit te stoten, do vrijheid van de bedevaart, de luister, waarmee de verschillende plechtigheden Daarnaast waren de gesproks uren de gelegenheid om iets an ders te bepraten naar aanlei ding van vragen, die binnen wa ren gekomen. Daarin heeft men o.a. geleerd om elkanders over tuiging te respecteren en om naar elkaar te luisteren. Dit al les bewees wel, dat een Bede vaart niet ouderwets hoeft ta zijn, maar ook de modern» mens kan aanspreken. Niet al leen de ouders hebben genoton( maar evenzeer de jongeren. werden gevierd, de woorden, Aan alles werd bijzondere zorg die erbij gesproken werden. Het algemeen uitgangspunt was het Onze Vader. Bij elke preek of gesprek was dit thema, waar verder op werd doorgegaan en de gedachten op gericht werden. besteed, zowel kerkelijk als bui tenkerkelijk. Het volgend Jaar gaat de Leidso Processie naar Kevelaer op 12. 13 en 14 augus tus. Ieder die dan mee wil gaan kan nu reeds de data noteren. 610e Staatsloterij 9 augustus 1972 eerste klasse 10,- zijn gevallen op nummers eindigende Op: 5 50,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 89 50,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 09 100,- zijn gevallen op nummers eindigende op 992 100,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 652 200,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 174 400,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 325* 1.000,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 0608 f f f t f f f f een prijs van 2.000,- is gevallen op nummer: f f f f de prijs var 5.000,- 25.000,- 2.000,- i 2.000,- i 2.000,- i 2.000,- i s gevallen op i s gevallen op s gevallen op nummer: s gevallen op nummer: gevallen op het nummer: i gevallen op het nummer: Een exlra prijs van 50.000,- is gevallen in de serie F op het nummer: en een troostprijs van 1.000,- op van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,- Is gevallen in de serie V op het nummer: en een troostprijs van 1.000,- op nummer: van eik van de andere series. Attentie: op een met een* gemerkt nummer is van de lagere prijzen gevallen- 003202 049878 014399 050312 006365* 059063 004160 016623 016623 034687 034687

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5