REMISE LIJKT WAARSCHIJNLIJK Wind bezorgt starttoren in Sneek erg veel werk AJAX DEED HET WAT RUSTIGER Stelling laat nog veel spel toe GEORGE BEST KRIJGT ZIJN LAATSTE KANS Wayne Maxner ijshockeycoach in Den Haag Van zet tot zet Feuerbach zet door WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT PAGINA II O REYKJAVIK De twaalfde De heden niet-beëindigde par- overschreden. Maximaal worden er namelijk 24 par tijen gespeeld. Indien Spasski er in slaagt 12 punten te verwerven, blijft hij wereldkampioen. Fischer dient voor het veroveren van de hoogste waardigheid 12.5 punt te scqren. matchpartij om het schaak wereldkampioenschap tus sen Robert Fischer, de uitdager, en titelhouder Bo ris Spasski is, na 40 zetten, afgebroken. Fischer heeft een voorsprong van 6.5— 4.5. tij is vermoedelijk in ge lijke stand verdaagd. De vocrtzettinr volgt even tueel vanavond. Donderdag heeft Spasski wit in de 13de ontmoeting. Daarmee zal dan in elk geval de geweigerd damegambiet op het elfde partij „als een beginne- razzia plaats vindt onder perso- bord, dat vooral in de jaren ling" heeft gespeeld. nen van onduidelijke herkomst, voor de tweede wereldoorlog Voorts schrijft „El Mundo" dat er die niets met het schaken hebben helft van de match worden Er kwam dinsdag een klassiek Jn het Olympisch stadion was het gisteren een drukte van belang. De repetitie voor de openingsplechtig heid van de Spelen op 26 augustus was er in volle gang. Op de foto het moment, waarop de vlag het stadion wordt binnengedragen. In werkelijkheid zijn voor deze ceremonie acht Duitse roeiers aan gewezen, die in Mexico een gouden medaille veroverden. dikwijls is gepraktizeerd. De ma tad oren volgden een bekend duel StahlbergCapablanca, uit 1936, en ontwikkelden, ook na een geringe afwijking, dezelfde strategische plannen. Wit ver wierf het loperpaar, doch kon daarmee de gehele eerste zit ting weinig zaken doen. Zwart kon een harmonische stand op bouwen. Onzes inziens is 't even wicht geen ogenblik verbroken geweest. In Reykjavik wordt er van uitge gaan, dat de stand woensdag avond 7—5 zal worden, ten gun ste van Fischer. Het wordt on waarschijnlijk geacht, dat de nachtelijke analyses door de se- kondanten mogelijkheden aan het licht zullen brengen. Een en ander wil met zeggen, dat de partij spoedig zal worden beëin digd. De hoeveelheid materiaal laat nog veel spel toe. CARACAS Het ln de hoofdstad Caracas verschijnende Venezo laanse blad „El Mundo" heeft in een van zijn laatste edities gemeld dat de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken in IJsland tussen Boris Spasski en Bobby Fischer onder controle staat van de maffia, het Internationale misdaadsyndi caat. Volgens het blad heeft de Maffia er geen belang bij dat de tweekamp voortijdig afgelo pen is en dat zou de reden zijn waarom Fischer zondag in de momenteel op IJsland een soort te maken. REYKJAVIK - Dinsdag Is in Reyk javik de twaalfde partij begon nen van de tweekamp om het we reldkampioenschap schaken lus sen wereldkampioen Spasski en uitdager Fischer. De partij had het volgende verloop: Wit: R. Fischer (Ver. Staten). 1. c2—cl. e"c6. Spasski r 2. Pgl- laat gekomen. d7da. 4. Pblc3, LfS—o7. 6. Lelg5. h7h6. De nt variant kan ook^ zonder volgende bord ko- Soms heeft dit betekenis. 6. Lg5h4, 0—0. 7. e2e3, PbSd7. 8. Tal—cl. c7cfi. 9. Lfld3. d5xc4. Via enkele verwisselingen stokoude dertiger Jaren is deze speelwijze diepgaand onderzocht 10. Ld3xc4. b7—b5. 11. Lc4d3, a7a6 Het eerste „grote moment". Wit heeft hier rovale keuze. Als het energiekste geldt 12. e4, doch er zijn geen doorslaggevende redenen om de theorie op dit punt te geloven. de loper Pe4: t 12. waarderingen (Van onze zeilmedewerker) SNEEK De wind heeft op de vierde dag van de Sneek-week de starttoren veel werk gegeven. Her haalde malen heeft het startcomité van baan ge wisseld, en nog hebben 0ok IJ'emstra in de Spankerklas- vele klassen het spannend- f h?eft,.zic!? al verzekerd van V de hoofdprijs. Hij passeerde ste deel van de wedstrijd, evenee„s viermaal als Eerste de het indewindse rak, moeten finishlijn. missen. De zeildag begon In de typische Nederlandse klasse alle races als eerste binnen te komen. geheel bezeild werd, kon Van De 470-klasse waarin hij vaart, Wijk helemaal zeker zijn van had ook veel bewondering van zijn overwinning, de vele toeschouwers. Vooral op De belangrijkste uitslagen waren: voor de regenbogen later bijna Derde race: 1 Holm (Den) 2 Straus (Ned), 3 H. Hansen (Noor), 4 B. Hansen (Den), 5 Alberda (Ned), 6 Imhoff (Ned), 7 P. Cristensen (Noor) 8 Vene- Schakel klasse: A. W. Hinrichs (Steendam), Regenbogen: Bouw van Wijk (Woubrugge), Finjol- H. Wiegers (Hengelo), Klassement na drie races: op het Sneker meer met de tien wedstrijden Holland- Friesland in de regenbo gen. De Friese zeilers namen, belust op revanche, direkt na de start de leiding, maar na slechts en kele honderden meters werd de wedstrijd gestaakt wegens het onwel worden van John Hofland van het Holland-team. De Rot terdamse zeiler moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Zijn toestand is nu weer rede lijk. Vandaag zal in overleg met de Hollandse en Friese regenboog club overlegd worden wanneer de gestaakte wedstrijd zal wor den verzeild. Na vier wedstrij den heeft Roelof Wester uit Grouw de prestatie geleverd om de 12 voet-jollen is het Reijers uit Loosdrecht die de beste kaarten heeft voor de hoofd prijs. De strijd in het veld zal worden geleverd door de Jong uit Laren en P. M. van der Els- hout uit Leidschendam. Deze drie zeilers hebben een gelijk aantal punten, hetgeen de wed strijd op de „Sneker hardzeil dag" alleen nog maar spannen der maakt. Bij de open wed strijden van de regenbogen heeft Paul van Wijk zijn over winning niet cadeau gekregen. De Friese zeiler Alberda die voor al bij harde wind geducht tegen stand kan bieden, heeft Van Wijk goed partij gegeven. Toen bij alle regenbogen de Spinaker 16 kwadraat klasse: Ton de Haan (Sneek), Valken: Max Breuning (Grouw), 22 kwadraat klasse: Ir. A. Bonnema (Harde- gerijp), 30 kwadraat klasse: F. Geveke (Leeuwarden), Pampus: De Haan (Sneek), Spanker: S. Hiemstra (Utrecht), Vaurien: Rob Goezinne (Koog aan de Zaan), 12 voets jollen: Reijers (Oud-Loosdrecht) kwadraat: Roelof Wester (Grouw), Top klasse: A. J. de Jong (Opmeer), Clippers: K. Wesseling (Amstelveen), Rand meer: W. A. Mons (Zaandijk), Flits: Ton Yntema (Leeuwar den), Ok jollen: Hessel Hoek stra (Langweer). De Nederlander WIebe Beekhof heeft zich na drie wedstrijden in het toernooi om het Europees kampioenschap olympiajollen op de tweede plaats genesteld ach ter de Westduitser Uwe Wolte. 1 B. Hansen (Den) 16 punten, 2 Thun- bo Christensen (Den) 19, 3 Holm (Den) 24,7, 4 Imhoff (Ned) 24.7, 5 Straus (Ned) 25.7, 6 H. Han sen (Noor) 26.7, 7 P. Christen sen (Noor) 43, 8 Bergman (Noor) 43,7, 9 Kaan (Ned) 44,7, 10 Wester (Ned) 56. .-„.n Zuldcma trelntroducecrfl (Siesen '701. Na 16f4 17. Pe2. cd4: 18. Ped4: had wit de wind ln de zeilen. In Parijs '36 koos Capablanca tegen Rossollmo ln de boven geciteerde variant 13. Pc4, en kreeg goed spel. 13. Pc3xa4 Theoretisch Juist. Slechter Is 13. Da4:, wegens 13. Tb8 en nu ls 14. Dc6\ niet goed. Men zie: 14Tb2: 15. LnS:?. Pc5. en zwart heeft do geweldige dreiging 16Ld7 bij de hand. 13Dd8afi schaak. Een mogelijkheid, van het tussenge- h6. 6. Lh4. Anders 14. Pf3d2 als rew laste 5. 15. Pa4c3 c6c5. Het Juiste i •rwegend verder met 16. Pc4. 8, 17. O-O. De tekstzet Is uit i partij Stahlberg—Capablanca (Margate 1936). Tfd8, 21. Pb5. Db4 ^c5:?AC Lb7, 20. 0—0, 1 6Da5dS. 17. O-O Een analyse van Fine uit de dertiger Jaren gaat verder met 17. Dfi, Tb8, 18. O-O, Lb7. 19. Dh3, en wit heeft enig over wicht. Een recente partij NaJ- dorf—Pllnlk had tot gevolg: 17. Dc5:, Pcö:. 18. Pc5:, Le5:. 19. 0—0, Lb7, 20. Dc2, Le7, 21. Tfdl, Db6, 22. Pa4, Da5, 23. Lf6:. gf6:. 24. Pc5, met initiatief voor wit. 1 7c5xd4. 18. Pf3xd4. Lc8b7. Zwart moet uiteraard tegen zetten als Pe4 of Le4 gewapend zijn. 19. L.d3e4, Dd8—b8. Indien 19. Lc3: dan 20. Lb7:. en zo wel 20Lb2:. 21. Tbl. als 20Ld4:, 21. La8;, leidt tot nadeel voor zwart 20. Lh4g3, DbSa7. 21. Pd4c6, Lb7xc6. 22. Lc4xc6 Ta8c8. 23. Pc3a4 Misschien kwam ook 23. Df3 ln aanmerking. Ove rigens vertoont het spel kenmer kende overeenkomsten met het duel Stahlberg-Capablanca, waar over wij bij zet 16 spraken. 23TfSd8. 24. Lc6—f3Indien 24. Ld7:, dan 24Tel:. 25. Del:. Dd7:. en het spel staat gelijk. 2-1a6n5. 25. Tel—c6. Tc8xc6. Zwart kan na tuurlijk niet toelaten, dat wit op de e-lljn zwaar materiaal samen trekt. 26. Lf3xc6. Td8c8. 27. Lc6—f3Na 27. Df3. lijkt 27Pc5, 23. Pc5:, Dc5:, 29. La4, ook tot een vereffende stand te lelden. 27Da7a6. Een nuttige acti vering. 28. h2-h3. Da6-b5. 29 Lf3—e2Evenmin brengt 29. Db3. veel leven ln de brou werij, wegens 29Pc5. 29Db5c6. 30. Lo2—f3, Dc6b5. 31. b2b3Een deel der groot meesters in Reykjavik was van mening, dat wit met 31. Le2, op herhaling van zetten had dienen 31. Lb4—e7. 32. I.f3e2Het omspelen van het paard door 32. Pb- kan, na 22Tc3. tot ernstige moei lijkheden lelden (33. Pc47, a4). 32Db5b4. 33. Le2—a6. Te8—c6. 34. I„i6—d.2, Pd7c5. 35. Ddl—f3wint een tempo. de bedoeling van 33. La6. 35Tc6oS. 36. Pa4xc5, Le7xc5. 37. Tfl—cl, Tc8d8. Niet 37 Db3: wegens 37. Tc5: (37 Tef» schaak. 38. DaS schaak, enz.). 38. Ix13-o4, Db4-d2. 39 Tel—fl. Lc5b4. Vermoedelijk 'togen 40. Le5. gericht, waartegen dan 40T,c3 nuttig zou zijn. 40. Lg3—c7, TdS—d7. Ofschoon er vrij veel materiaal op het bord ls gebleven, lijkt de positie ln evenwicht. Weliswaar heeft wit het loperpaar. doch de raadsheren kunnen slechts beperkt steunpun ten vinden. Voor zwart pleit het bezit van de D-llln. De partij Is hier afgebroken. Ofschoon remise waarschijnlijk lijkt, Is het niet onmogelijk, dat het duel woens dag na de nachtelijke analyses wordt voortgezet. De afgebroken stand luidt: Wit: Kgl, Df3. Tfl, Lc4, Lc7: pl. b3, e3, f2, g2. h3. Zwart: KgS. Dd2. Td7, Db4. Pf6: pi. n5, e6, f7, g7, li6. Wayne Maxner wordt playing coach van Raak-IJshockey, de nieuwe Haags-Rotterdamse club, die aan de competitie wil gaan deelnemen. Een Pakistaanse aanvaller is door de Nederlandse muur gebroken en heeft een scherp schot op doel gelost. DEN HAAG De 29-jarige Raak hefaalt voor de zes maan- Canadees Wayne Maxner uit Halifax heeft een kon- trakt voor een seizoen ge tekend als coach van Raak ijshockey. Maxner, oud speler van de Boston Bruins, de huidige wereld kampioen professional ijs hockey, komt eind septem ber met zijn vrouw en zoon naar Nederland. Hij gaat bij de Haags-Rotter damse formatie de funktie van trainer-speler vervul len. onder dek bleef vanwege de Er „erden twee „edstrijden geva- vrij felle wind, ging er bij Van Wijk en Alberda toch de ballon omhoog. Omdat de baan Manchester George Best, de vermaarde vleugelspeler van Manchester United, gaat deze week zijn nieuwe sei zoen in. Het is zijn laatste kans bij die club en Best weet het. Manager Frank O'Farrel wil het met de wispelturige en verwende 26-jarige speler uit Noord-Ierland nog een keer proberen. Gaat alles best, fijn - maar komen er weer pro blemen dan kan Georgie zijn bullen pakken en verdwij nen. Twee maanden geleden had hij moeten deelnemen aan een toernee ln het Midden-Oosten George kwam niet opdagen. Hij bleek ergens in Spanje te zitten, verklaarde dat hij aan het drinken was geslagen en nooit meer zou spelen, en geen mens geloofde hem. De zaak werd bijgelegd en Best mocht terugkomen.In de afgelopen twee jaar heeft hij twee keer forse herrie met zijn club gehad, omdat hij het vertikte te spelen en wegbleef. O'Farrel heeft het lastige heerschap thans als volgt aangepakt: Best krijgt geen salaris over de laatste twee weken voordat dit nieuwe seizoen begint, en moet intrekken bij de middenveldspeler Pat Cre- rand, die met zijn gezin niet ver van het Old Trafford-stadion woont. Dat betekent dat Best zijn luxewoning, die 40.000 pond (ongeveer 98.000 dollar) heeft gekost in de buitenwijken van Manchester, moet verlaten. Dit was in het vorige seizoen ook al eens gebeurd, toen had O'Farrell hem bevolen te gaan wonen op kamers in de buurt van het stadion. Pat Crerand heeft beloofd Best in de gaten te gaan houden voor diens eigen bestwil en dat van de club. Crerand, een Schotse interlandspeler, komt niet veel meer uit voor het eerste elftal van Manchester United, maar hij is nog steeds een waardevol lid en iemand die als voetbaltacticus vermaardheid ge niet. O'Farrel hoopt dat als Best, die een geschat jaarlijks inkomen heeft van 60.000 dollar, bij de Crerands woont het gezinsleven hem goed zal doen. Om te beginnen zal hij steeds bij vrienden zijn met wie hij kan praten als er problemen zijn. Best wordt beschouwd als de grootste individualist in het Britse voet bal smds de legendarische Stanley Matthews. Op de transfermarkt is hij 750.000 dollar waard. O'Farrell, die zijn baan een jaar geleden overnam van Sir Matt Busby hoopt vurig dat de geniale jongeman in de hand kan worden gehou den, want dan is hij voor zijn club goud waard. Van Best kan het afhangenwat Manchester United dit seizoen gaat presteren. De uitslagen zijn: Tweede wedstrijd: 1 Funke (Wdl), 2 Woite (Wdl), 3. Nietman (Wdl), 4 Beyer (Wdl), 5 Schabran (Wdl), 6 Beekhof (Ned). Derde wedstrijd: 1 Schlieker (Wdl), 2 Funke (Wdl), 3 Beekhof (Ned), 4 Beyer (Wdl), 5 Woite (Wdl). Klassement na drie races: 1 Woite (Wdl) 13 punten, 2 Beek hof (Ned) 26,7, 3 Funke (Wdl) 28. De Israëliërs Samagora-Heneler hebben de derde wedstrijd in het toernooi om het wereldkanv pioenschap 420-klasse gewonnen. De uitslag was: 1 Samagora-He- noler (Isr), 2 Leitner-Carr (VS), 3. Alsem-Bergvist (Zwe). taaiklassement na drie wedstrij den: 1 Johnsen-Johnsen (Wdld) 8 punten, 2 Leitner-Carr (VS) 8,7 pnt, 3 Samagora-Henoler (Isr) 10 punten. De Noor Kalle Nergaard heeft de eerste race gewonnen van het Europees kampioenschap ln de solingklasse, dat voor Skovsho- ved bij Kopenhagen wordt geva ren. Nederland ls vertegenwoor digd met drie equipes, die nog een kans maken om gekozen te worden voor de Olympische spe len in Kiel. Het zijn Heike Blok met als be manning Nico de Jong en Rolf Kurpershoek, Arie Klein met bemanning Steef en Rudy Bak ker, ir. Geert Bakker met be manning Jan Bart Lucas en Feike Bakker. Zij eindigden geen van allen bij de eerste tien. De uitslag is: 1 Kalle Nergaard (Noorw), 2 John Oakeley (Gb), 3 Per Spilling (Noorw), 4 Carl Gustav Pieh (Zwe), 5 Paul Elv- strom (Den), 6 Koning Konstan- tijn (Griekenl), 7 Viggo Lisen- Almkvist (Zwe), 8 Perlicki (Po len), 9 Dave Muller (Canada), 10 Peter Tallberg (Finland). De Nederlander Fred Imhoff staat in het toernooi om de we reldbeker ynglingklasse na drie races op de vierde plaats, ach ter drie Denen. Er werden gis teren de tweede en derde wed strijd gevaren. De uitslagen waren: Tweede race: 1 Thunbo Cristensen (Den), 2 Imhoff (Ned), 3 Straus (Ned), 4 B. Hansen (Den), 5 Kaan (Ned), 6 Holm (Den), 7 H. Hansen (Noor), 8 Wester (Ned), 9 P. Cristensen (Noor), 10 Kresse (Noor). AMSTERDAM Na de 5—0 zege in de vriendschappelijke uitwedstrijd heeft landskampioen AJAX zich ook in het eigen stadion de meerdere getoond van de Duitse kampioen Bayern Munchen. Het werd 2—1. Ruststand 0—0. Aantal toeschouwers 30.000. Doelpunten: 54. Mliller 0—1, 71 Cruyff 1—1, 74 Hulshoff 2—1. Pure propaganda voor een Europese voetbal competitie was de ontmoeting AJAX-Bayern MUnchen, die dinsdagavond in een uitverkocht (30.000 toeschouwers) huis in de Watergraafs meer werd gespeeld. De Westduitse kampioe nen konden geen volledige revanche nemen voor de nederlaag van 5—0 die zij vorige week op eigen veld tegen de Europese beker houders hadden geleden, maar verlies met 2 —1 tegen een AJAX in grote vorm is een op perbeste prestatie. De Westduitsers waren overigens kennelijk on der de indruk van die nederlaag naar Amster dam gekomen. Want van het begin af pro beerden zij de aanvalsgolven van de Amster dammers op te vangen. Dat lukte ook, mede dankzij het bijzonder grote talent van Sepp Maier, die hoe groot de druk ook werd, pal stond bij schoten van Krol, Keizer, Cruyff en de veel als spits opererende Neeskens. MUnchen zelf was in deze periode slechts zelden gevaarlijk. Doelman Stuy kwam vlak voor rust even in moeilijkheden toen Roth hem dreigde te omspelen, maar redde zich keurig. Na de rust begon het AJAX-bombardement op nieuw. De Beieren werden in hun eigen doel gebied teruggedrongen en daar kwamen nu zoveel spelers te staan, dat schoten van Huls hoff en Neeskens op lichamen afstuitten. Bij na nam AJAX de leiding toen Suurbler vanaf de zijlijn een kromme bal lanceerde, die de binnenkant van de verste paal trof. AJAX drong zo sterk op, dat Gerd MUller, die in de eerste helft volledig lam gelegd was door de Amsterdamse defensie, vrijheid in de buurt van de middellijn kreeg. Deze noncha lance werd AJAX bijna noodlottig. Want toen de Beierse kampioenschutter op eigen helft uit Plet Keizer springt op om de bal te koppen. Maar hij ia te laat. Doelman Sepp Maier de verte de bal toegespeeld kreeg, mocht Stuy trouwens ook. De bal verdwijnt achter beiden langs. wel proberen hem op de rand den, dat Maxner de leiding van Ihet eerste team in handen heeft een bedrag van 30.000 gulden. Het is de eerste maal, dat een Nederlandse club een Canadees van dit niveau aantrekt. Max ner is in Csnada eigenaar van vier ijshockeyscholen, waar jon ge, veelbelovende talenten wor den opgeleid. Het afgelopen sei zoen kwam Maxner uit als spe ler-tra ineT voor de Gander Flyers, die in de Newfoundland senior hockey league spelen. Hij was ln de laatste competitie topscorer met 59 doelpunten en 77 assists in 44 wedstrijden, met 41 pun'en voorsprong op num- jnertwee. Dave Andrews do populaire doel man van HIJS HOKIJ eveneens Canadees, zegt van Maxner: „Ik heb één wedstrijd met hem gespeeld en het is de beste ijs hockeyer met wie ik ooit op het ijs heb gestaan. De man produceert goals aan de lopende band. Het is de beste speler, die ze ooit in Nederland gezien heb ben. Hij is bovendien een top coach, die een team tot grote hoogte kan opstuwen. Maxner zal veel voor het Nederlandse ijshockey kunnen gaan beteke- Brundage laat Rliodesië toe MUNCHEN Avery Brundage, voorzitter van het Internationale olympische komitee (IOC) heeft het besluit van het IOC beves tigd om Rhodeslë toe te staan deel te nemen aun de Olympi sche zomerspelen in MUnchen. Eerder op de dag had de sport raad vun Zwart Afrika zich uit gesproken teger. deelname van Rhodrsië. De raad stuurde een delegatie naar MUnchen. Het overleg tussen do delegatie en de organisatoren zal nog plaats vinden. Onder de druk van de regering in Bonn hadden de organisatoren eerder gezegd dat de beslissing over de deelname van de Rho- desische atleten zou worden uit gesteld totdat het IOC zijn standpunt kenbaar had ge maakt. van het strafschopgebied te stui ten, MUller, in zijn element, scoorde beheerst: 0—1 Het legioen verstarde. AJAX ook. Een kwartier lang kon Bayern opdringerig worden, professio neel de voorsprong behouden. veteraan Sjaak Swart de verlos sende voorzet gegeven. De Westduitse kampioenen moesten mann. de tactiek van de eerste helft Heerenveen heeft voor 9000 toe- weer opnemen. Alles ging terug schouwers in Leeuwarden de vriendschappelijke wedsuijd te- terdagcompctitie. Met rust was de stand 3—0. Doelpuntenma kers Van Marwijk, Groenendijk (4), Arntz, Smid, Kolkman en Van Toledo. Er waren 1000 toe schouwers. Toen werd AJAX wakker. Een De opstellingen waren: AJAX: gen Anderlecht *erldrèn met 3 De zaterdagamateurclub WHC nieuw offensief golfde op Sepp Maier af. Ditmaal moest hij er voor buigen. Eerst voor een kopbal van Johan Cruyff, kort daarna voor een kopstoot uit een onmogelijke hoek van Bar ry Hulshoff. Beide keren had Stuy, Suurbier, Hulshoff, Blan kenburg en Krol, Haan, Nees kens en Gerrie MUhren, Swart, Cruyff en Keizer (Arnold Muh- Het scoreverloop was als volgt: 42ste minuut: Rensen- brink 01, 75ste minuut, Van der Eist 0—2, 82ste minuut: Rensenbrink 0—3. ren). Bayern MUnchen: Maier, In Almelo heeft Go Ahead dinsdag- Hansen, Schwarzenbeck, Bec- avond met 90 gewonnen van kenbauer, Breidner, Roth, Kraut- ON, een derdeklasser uit de za- heeft in Wezep de vriendschap pelijke wedstrijd tegen FC Brugge verloren met 60. De Belgen leidden bij rust met 4—0 door doelpunten van Geels, Lambert, Devrindt en Danen- berg (eigen doel). Na rust scoorden Geels en Caarthuis. LONG BEACH De Ameri kaanse atleet Al Feuerbach heeft tijdens wedstrijden in Long Beach voor de bes te wereldprestatie kogelsto ten 1972 gezorgd. De besnorde Califormiër kwam met de zeven en een kwart kilo gram-kogel tot 21.52 meter en overtrof daarmee zijn eigen sei- zoen'opper (tevens persoonlijk record) met tien centimeter. Feu?rbach had ook nog een stoot van 21.36. Het wereldrecord ls ln handen van Feuerbachs landgenoot Randy Matson met 21.78 meter MaLson zal niet op de Olympi sche Spelen uitkomen, omdat hij enkele weken geleden bij de Amerikaanse selectiewedstrij den in Eugene niet verder kwam d'in de vierde plaats. Feuerbach gaat wel naar MUn chen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11