Sterke bezetting in toernooi Lisse caballero filter van goeden huize Hutten bouwende jeugd trok zich niets aan van hoge temperaturen u OOK moet weten tussen Voorburg en Leidschendam I Advies werkgroep: Houdt Breestraat nog even open GEMEENTEGIDS VOOR KATWIJK V erbindingsweg Donner geeft n schaakseance op Katwijkse strand DINSDAG 8 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN De sportstich ting Leiden zal evenals voorgaande jaren in sa menwerking met de KNVB op 25. 26 en 27 september een zaalvoetbaltoernooi voor Leidse bedrijven organiseren in de Groenoordhal. De teams mogen uitsluitend be staan uit personeelsleden van eigen bedrijf. Opgave is mogelijk tot uiterlijk 31 au gustus bij de Sportstichting. Stationsweg 32. LEIDEN Op 26 augustus organiseert de Rijnlandse Molenstichting een molenex cursie per boot. Men ver trekt om 10 uur vanaf de Wilhelminabrug aan de Hoge Rijndijk (bereikbaar vanaf station-Leiden met bussen 40. 42 en 31) en vaart via de Zijl, Laeck en Leede naar de gerestaureerde Zwanenbur ger molen te Warmond. De koffiemaaltijd wordt genut tigd in de Kaagsociëteit. Vervolgens bezoekt men de molens langs de ringvaart van de Haarlemmermeerpol- der en keert via de Braas- semermeer. Wijde. Aa langs de Does terug naar het uit gangspunt. Opgave voor de tocht is mogelijk voor 19 au gustus bij het secretariaat van genoemde stichting. Breestraat 59. LEIDERDORP Van 14 tot 18 augustus wordt in het gebouw van de dienst ge meentewerken, Van Diepe- ningenlaan 4. een tentoon stelling gehouden over „Voorhof" van papier naar steen". De openingstijden zijn dagelijks van 9 tot 12, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 LEIDERDORP - In de Scheppingskerk wordt op 18 augustus een hearing gehou den over de nieuwe wijk „Voorhof", aanvang 20 uur. Belangstellenden en belang hebbenden zijn van harte welkom. BOSKOOP De gemeente raden van Boskoop en Wad- dinxveen houden een openba re informele bijeenkomst in het Anne Frankhuis te Wad- dinxveen op 24 augustus. Aanvang 's avonds half ne gen. Besproken zal worden dc plannen voor de totstand koming van het Bospnrk tus sen de nieuwbouwwijken van beide gemeenten, de recon structie Noordeinde-Putteka- de en verder denkt men van gedacl/te te wisselen over ge meenschappelijke belangen zoals bijvoorbeeld de gewest vorming en de oeververbin dingen over de Gouwe. WASSENAAR Het Was- sennarsc zomerfeest, dat georganiseerd wordt door de Wassenaarse Oranjevereni ging Koningin Wilhelmlna, begint morgenavond met een sporthal-feest. Er zal een mi- nl-MIkshow worden gebracht door Kees Schilperoort, An nie Palmen, de 2 Tobo's, het orkest „De Bierdrinkers" en als gasten de Mountles en André van Duin. Het feest begin om 8 uur en zal vanaf kwart over 7 worden vooraf gegaan door een rondgang van de drumband Irene door het dorp en een muzikale show voor de ingang van dc sporthal. ALKEMADE - Zaterdag a.s. organiseert de Zwem- en Poloclub Alkemade clubkam- pioenschappen in het Alken- bad aan de Middenweg. Hou der van de wisselbeker is de heer Hoogenboom. Er wordt gezwommen in 5 leeftijds groepen (Jongens en meis jes) t.w. van 7—8 Jaar; 9—10 jaar beide 50 m.; en de groe pen van 11—12 jaar, 13—15 jaar en 16 jaar en ouder al len 100 m. Iedere groep neemt deel aan drie zwem slagen n.l. vrije slag, school slag en rugslag. Voor de bes te drie van iedere leeftijds groep zijn resp. gouden- zil veren- en bronzen medailles beschikbaar, aanvang 17.30 TER AAR De fiostdui- venhoudersvereniging „De Luchtsport" hield een wed vlucht met jonge duiven van af St. Quentin. Afstand 281 km. De duiven werden gelost om 7,00 uur. Aankomst eer ste duif om 10.23.51 uur. Snelheid 1379 meter per mi nuut. Uitslag: 1-4-5 Jan van Hameren, 2-3-9 Ph. Hooger- vorst, 6. B. Wassenburg, 7-8 V. Vaal, 10. G. Lenting. LANGF.RAAR - Nu ook voor Artl et Rellgloni de va kanties weer voorbij zijn zal deze muziekvereniging uit Langeraar a.s. zaterdag een mars houden voor donateurs op Papenveer. Deze mars zal de eerste zijn in 'n reeks van marsen door de gemeen te Ter Aar. De route, die ge maakt wordt begin bij de Paradiisweg, vla Anjer* straat-Bloemenstraat-West Kanaalweg over de Paen- veerse brug-Oost Kanaalweg naar de camping. Op de camping zal er een show gege ven worden van een half uur. Na deze demonstratie wordt dezelfde route weer te ruggenomen naar de Para- dijsweg. Roelofarendsveeo heeft in deze dagen vele aktiviteiten te ver werken waarvoor nogal wat be langstelling is. File auto's etc. vice versa van wege het beken de paalzitten. De Veense jeugd echter heeft nog meer op het programma staan dan de ker mis rondom het paalgebeuren. Maandagmorgen was men op het terrein ten westen van de bloemenveiling achter restau rant De Schelp alreeds in de vroege morgen aktief. Hier wer den de attributen aangebracht, en ingespannen ging men aan de aroeid voor traditionele hut- tenbouw. De zomerse temperaturen veroor zaakten nogal transpiratie bij de hard werkende jeugd om hun huttendorp te gaan realiseren. Een hoogtepunt in de vakantie- spelen "Vak-72" lag deze dag op een geheel ander vlak n.l. de avondwielerronde voor de jeugd van de scholen van Alkemade. Reeds in voorgaande jaren wist dit evenement een grote belang stelling te trekken. En gelukkig voor de jeugd deed het paalzitgebeuren ook dit keer geen afbreuk aan de belangstel ling. Zeer velen waren weer ge komen naar het uitgezette par- Wim Hoekwint eerste etappe wielerronde cours in de nieuwbouwstraten ten westen van de SOTA-weg. De vele rniddenstandsbedrijven, maar ook particulieren, lieten zich hierbij riet onbetuigd door het uitloven van vele premies, hetwelk uiteraard de deelne mende sprinters in het jeugdige peloton nog meer inspireerden tot een verbeten strijd, waarbij luide aanmoedigingen van het publiek niet achterwege bleven. Het parcours bestond uit 20 ron den met een totale afstand van ca. 16 km. Na zeer spannende strijd ging als eerste door de fi nish Wim Hoek gevolgd door 2. André Akerboom, 3. Hans Spruitenbürg. 4. Adri van Eg- mond, 5. Stam Akerboom, 6. Jan Huigsloot, 7. Jos van 't Hart, 8. Peter v.d. Boog, 9. Gido v.d. Meer, 10 Marcel Hoogenboom, 11. Lex Roos, 12. Andre Elstgeest, 13. Stan Riet broek, 14 Sjaa'k Wesselman, 15. Gerard van Hameien, 16. Hans var Ruiten, 17. Bennie de Jong, 18. Jan Verschie, 19 Jos Schouten, 20. Leo v.d.Poel. Blijmoedig onderging Wim Hoek de felicitatie van de ronde-miss en zal dan ook hedenavond in de gele trui starten. Ook in het puntenklassement gaat hij aan de leiding, maar de groene trui zal zijn op deze avond voor An dré Akerboom. Helaas was er voor Gert Jan Turk een minder prettige gebeurtenis n.l. een val doordat zijn voorwiel losraakte. Vanuit de bekende Engelse dub beldekbus van de Leidse Cou rant bracht speaker Jan de Jong via de microfoon dank aan de vele medewerkers, o.a. het sportieve publiek. De jeugd van de Veen bezig met de bouw van een eigen dorp. Op de achtergrond de dubbeldekker van de Leidse Courant. Patatkraam van fam. Kortekaas plotseling weg LISSE Op het prachtig gele gen tennispark van de ten nisclub Lisse wordt deze week een open B, C en D toernooi gehouden. In het hoofdnummer herenenkel B heeft Wouter Fok zich inge schreven en staat dan ook terecht als eerste geplaatst. Opmerkeljlk is het echter wel dat deze sterke jeugd speler, waarover men zich af kan vragen waarom Hij nog niet op de A-lijst Is gezet, dit toernooi heeft gekozen als laatste voorbereiding op de nationale kampioenschappen. Het ligt toch veel meer in de lijn der verwachtingen, dat een dergelijke speler zich voorbereid tegen spelers van zijn eigen sterkte, dus A-spe lers, in een sterk bezet A toernooi zoals deze week op Roomburg wordt gespeeld. Onbegrijpelijk is het ook van de KNLTB dat zij veel belo vende spelers als Wouter dit soort inschrijvingen toestaat en op dit gebied geen strak kere richtlijnen geeft. Buiten de inschrijving van Wouter Fok om is het toer nooi verder ook goed bezet. Ed de Vries, Jan de Groot en Frans de Weeger staan respectievelijk tweede, derde en vierde geplaatst. Bij de dames is het mevr. Overtoom die de eerste plaatsing voor zich opeist en zal zij als de plaatsingen waar gemaakt worden in de finale mevr. Klint treffen. In het herenenkel C staat Bert Bos als eerste geplaatst. Bas Ploos van Amstel, tweede, Hans Gorter, derde en Rob Broxterman vierde. Bert Bos heeft het zonder te spelen al tot de derde ronde gebracht. Eerst had hij een bye en daarna kreeg hij een walk over. Zijn broer Han was wat minder fortuinlijk want hij verloor in een ruim twee en een half uur durende par tij van Putters met 13—11, 6—4. Peter Tibboel bereikte door twee duidelijke over winningen de derde ronde. Eerst gaf hij Stuurman slechts één game: 6—1, 6—0 en daarna kreeg Verdegaal klop met 60, 62. Ook een ronde verder kwam Han de Jong, die met 63, 62 Kos- tense versloeg. In het damesenkel C staat Lin da van der Mey als eerste geplaatst en mevr. Kostense als tweede. De als derde ge plaatste Elly Trompert had er in haar eerste partij drie sets voor nodig om haar plaatsing waar te maken. Zij veroverde de eerste set vrij gemakkelijk, maar onder vond in de tweede set felle tegenstand en moest deze set zelfs aan haar tegenstand ster laten. In de derde set deed zij echter wat er van haar verlangt werd en won zij met 6—1, 6—8, 6—0 van A. van Ruiten. In het heren- enkel D staat Onno Ufkes eerste en Bent tweede ge- ATST. Fokke die derde plaatst. Fokike die derde staat won vrij gemakkelijk van Trompert met 6—1, 6—4. Nog duidelijker haalde Luc Cranssen de volgende ron de. Met tweemaal 6—0 gaf hij Diepenhorst geen schijn van kans. In het damesenlkel D is het Claar Hijlkema die eerste en Willemijn Tombrook die tweede staat geplaatst. Mej Seysener bereikte reeds de derde ronde door eerst met 6—3, 6—2 van mevr. Beelen te winnen en daarna kreeg zij een walk over. Bernadet- te Tombrock speelde tegen J. van Eerden wel een goede 'partij maar moest in haar tegenstandster tenslotte toch haar meerdere erkennen: 4 —6, 7—5, 6—1. LEIDSCHEND AM/VOORBURG Burgemeester' en wethouders van Leidschendam vragen de raad een krediet van 68.500. gul den voor de aanleg van een ver bindingsweg tussen de Dr. van der Stamstraat en de grens met de gemeente Voorburg. De ontsluiting van het gebied in het plan-Damsigt in Voorburg dat voor kantoor- en bedrijfsbe- bouwing is bestemd, kan vanwe ge de aanleg van de Landschei- dingsweg bezwaarlijk vanuit Voorburg geschieden en zal daarom via de Dr. van der Stamstraat plaatshebben. Op verzoek van de beide gemeen tebesturen heeft het verkeersbu reau Goudappel en Coffeng ad vies over de kwestie uitgebracht waarin geconcludeerd wordt dat de ontsluitingsweg breder moet worden dan de geplande 7 me ter. De beide gemeentebesturen zijn overeengekomen dat Voorburg voor de aanleg van de gehele ontsluitingseg zal zorgen. De aanlegkosten in Leidschendam komen voor rekening van Leid schendam, maar de meerkosten voor de noodzakelijk geachte verbreding zullen door Voorburg worden gedragen. De kosten van aanleg voor Leidschendam zullen 40.000 gulden bedragen, het woonrijpmaken nog eens 28.500 gulden. Voorburg heeft het totale werk reeds gegund, met de werkzaamheden zal op korte termijn worden begonnen. Het Voorburgse gemeentebe stuur heeft Leidschendam- mee gedeeld na voltooiing van weg zo spoedig mogelijk de i constructie van het Oosteinde en de aansluiting op de Oude Trambaan ter hand te zullen nemen. Voor de aanleg van de weg is nog grondruil nodig tussen Leid schendam en de eigenaar de grond in Voorburg. De Leid- schendamse gemeenteraad wordt voorgesteld 585 m2 grond te ruilen met de Ahog-O.B. Ex ploitatie en Projektontwikkeling NV te Den Haag. r 5 LEIDEN De werkgroep Leef- bracht. Over het Rapenburg is baarheid en stadsverfraaiing al die tijd nauwelijks gerept", van de Adviesraad voor de Bin- De capaciteit van de toekomstige nenstad heeft een duidelijk ad- rijroute Langegracht-Hooi- vies gegeven inzake de afslui- gracht-Lammenschonsweg acht ting van de Breestraat. de werkgroep niet voldoende, De werkgroep maakt zich bezorgd gezien het groeiend autobezit, over de kwalijke gevolgen die De werkgroep adviseert de Bree- •de afsluiting heeft voor de Pie- straat na de komende riole- terskerkwijk en het Rapenburg, ringswerkzaamheden weer open een deel van „de kostbare erfe- te stellen totdat Pieterskerkwijk nis die wij moeten beheren". en Rapenburg eveneens afgeslo- Het zwaar denderende verkeer ten kunnen worden. Intussen zullen de wijken niet kunnen zou het openbaar vervoer te verdragen. Al meerdere keren verbeteren zijn door een aparte, heeft de werkgroep vragen over brede rijstrook voor de bus en deze kwestie gesteld, die door fietsverkeer aan de rechterkant het college van b. en w. nooit te reserveren, aan welke kant duidelijk beantwoord zijn. „Het dan uiteraard een stopverbod probleem van de Pieterskerk- zou moeten gelden. Aan de lin- wijk werd van de ene hoorzit- kerkant mag niet meer gepar- ting naar de andere verschoven, keerd worden, tenzij door bedie- van hoorzitting weer naar nend verkeer. De trottoirs zou- raadszitting en tenslotte naar den, waar mogelijk, verbreed een nota die nog niet is uitge- kunnen worden. Katwijk Deze week Is uitgekomen een Gemeentegids voor Katwijk. De gids, die tot stand is gekomen is samenwerking tussen het bureau voorlichting van de gemeentesecretarie en de drukkerijen Van der Lee (gids) en Wouda (plattegrond) zal komende weken gratis huis- aan-huis in Katwijk worden verspreid. Daarna zal het uan alle nieu we inkomende gezinnen worden uitgereikt bij het inleveren van de verhuiskaart. Indien blijkt dat de uitgave in een behoefte voorziet zal over twee jaar, na de raads- en wethoudersverkiezingen, op nieuw een uitgave verschijnen. VOORHOUT De patatkraam van de familie Kortekaas in de Herenstraat Is gisteren afgebro ken. Van de ene dag op de an dere zonder dat er reden voor opgegeven werd heeft de eige naar van de grond de bekende Voorhoutse patatbakker de huur opgezegd waarop hem niets an ders restte dan zijn broodwin ning af te breken. De verdwijning van „Kortekaas" uit de Herenstraat heeft in Voorhout waar hij een zeer goe de naam heeft wel het nödige opzien gewekt temeer omdat deze nijvere neringdoener die men in de loop der jaren een leuke zaak zag opbouwen plots klaps tot een werkloos man is geworden. De opzegging van de grondhuur door eigenaar Borst kwam nadat al enkele maanden in het dorp geruchten circuleerden, dat Kortekaas na de vakantie weg zou moeten. De heer Kortekaas zelf schonk er geen aandacht aan tot de opzegging van de huur hem onder ogen was geko- Voor zover bekend is de grond waarop de kraam 16 jaar ge staan heeft niet verkocht en ook zijn er geen bouwplannen. Stiltecentrum komt vijf mille te kort LEIDSCHENDAM De op- brengst van de donatie voor het stiltecentrum „De Schakel" Leidschendam bedraagt thans in het geheel 15.000,-; er is echter voor 1972 22.000,- nodig. De organisatoren hopen, dat de ontbrekende 7000,- spoedig bij een zal zijn, zodat het werk het Stiltecentrum voortgang kan vinden. VOORSCHOTEN De ge meente beleeft thans een snelle uitbreiding van de wo ningen en zakenpanden pre cies achter de boerderij ,,De Lindehoeve". Ruim honderd jongens en meisjes proberen om binnen een week een dorp te bouwen achter deze boerderij en zij doen dat met de afvalprodukten van diver se houtbedrijven. Vakantieland, de slotweek van de vakantiebezigheden, biedt naast het bouwen van het ei gen dorp vele mogelijkheden voor de jeugd. Onder groede begeleiding wordt er gewerkt met klei, hout, gips terwijl daarnaast mogelijkheden zijn voor schilderen, gewoon ver sieren kortom alles wat thuis minder goed mogelijk is, maar wa: wel kan in en om de vervallen boerderij, waar Jeugd bouwt dorp achter Lindehoeve al voor de komst van de kin deren geen enkele ruit meer heel was Het dak van de stal lijkt een beetje water dicht en de organisatoren vertrouwen dat bij niet al te slecht weer het vakantiewerk ongestoord door kan gaan. Vrijdagmiddag is het einde van vakantieland, dan zal o.a. het snel gebouwde dorp weer met de grond gelijk ge maakt moeten worden. Daar aan denken de jeugdige bou wers nog niet, voorlopig gaan de spijkers al of niet krom de houten planken in. KATWIJK Zaterdag aanstaande organiseert schaakclub Katwijk een schaakseance op het strand. Simultaan speler is de Nederland se schaakgrootmeester Jan Hein Donner, die het zal opnemen tegen 40 schakers. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 gulden per persoon; aanmelden bij aanvang. Bij slecht weer zal de seance worden gehou den in de kantine van Gemeentewerken aan de v.d. Vegtstraat. 25/1.75 anders dan andere filters

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5