Kwast heeft nieuwe glas snufjes REGEN ZET „ROOMBURG" OP GROTE ACHTERSTAND L. van der Geest bij afscheid benoemd tot erevoorzitter SJZ HADUARD MOET UITWIJKEN NAAR ALPHEN Dankelman was Riaskof de baas WEL EN GEEN ERFPACHT IN LEIDEN Julianabrug onder het mes Nigel Pickering was te gast bij jeugdsociëteit PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 8 AUGUSTUS 1972 Leiden De „Open Leidse Ten niskampioenschappen" op het tennispark Roomburg hebben op de eerste dag reeds ernstige hinder van de regen gehad. Alle avondpartijen vielen letterlijk en figuurlijk in het water en het wordt voor de wedstrijdleiding, onder aanvoering van Kees Coole, geen gemakkelijke op gaaf om deze ongeveer 25 par tijen in de komende dagen op het druk bezette wedstrijdsche ma in te halen. In het hoofdnummer herenenkel A werd één partij afgespeeld. Dankelman won van Riaskoff in drie sets. De eerste set ging de 1 strijd zeer gelijk op en pas bij 9-11 wist Dankelman de set te bemachtigen. In de tweede set was het echter Riaskoff die het initiatief nam en met 6-1 er een driesetter van maakte. In de derde set draaide dit zich weer volledig om en was het Dankel man die tenslotte de partij naar zich toe trok met 11-9, 1-6, 6-1. In het herenenkelspel B won Wins na verlies van de eerste set i toch nog vrij gemakkelijk van A van der Berg: 3-6, 6-3, 6-1.. Daarna moest hij echter aan treden tegen de als eerste ge plaatste Bram Madera en dat bleek een veel te zware opgaaf voor hem en met 6-2, 6-0 ging hij dan ook kansloos ten onder. Voor een knappe prestatie zorg de Ted van der Bruggen door de niet te onderschatten Frans de Weeger gedecideerd terug te wijzen met 6-4, 6-2. Ook Hennie Koemans wist een ronde verder te komen, maar hij had er wel drie sets voor nodig om dit te bereiken: 6-2, 3-6, 6-3. Gemakke lijker deed Gerald van der Sluys dit door Haazebroek wei nig kans te bieden en met 6-4, 6-1 te verslaan. Verder won Korteweg van Ton Crepin met 6-2, 6-0, Visbeen versloeg Errie Sanders: 6-2, 6-3 en Har Mulder stuurde Kuyk met 6-1, 6-0 van de baan. Bij de dames B wist Josine Teeuw de eerste set te bemach- en moest in haar tegenstandster haar meerdere erkennen met 6- 3, 6-4. Ok Hanke Faase speelde haar eerste partij. Zij vond in Koosje van Leeuwen geen te genstandster van gelijk formaat en won dan ook moeiteloos met 6-1, 6-0. Ineke van der Meer moest in Nicolette van der Poll haar meerdere erkennen met 6- 4, 6-4. In het damesenkel C wist Ineke echter wel tot winst te komen met 6-3, 6-2 haalde zij de vol gende ronde en maakte zij haar plaatsing waar. Zij zal nu uit tigen, maar daar bleef het bij want haar tegenstandster mevr. Velgersdijk kwam na de eerste set pas goed op dreef en won de partij met 4-6, 6-2, 6-3. Een an dere Roomburg-speelster Anja Monod de Froid de Ville wist wel tot winst te komen. Zij ver sloeg zonder veel moeite mevr. Weimar: 6-3, 6-4. Maureen Meij er trad aan tegen mevr. Heezen LEIDEN Bij de uitgifte van gemeentelijke gronden in erf pacht spelen een aantal - voor namelijk financiële - problemen een rol, waardoor voor de ge meente Leiden in veel gevallen verkoop de voorkeur verdient. Dit is de algemene conclusie van de adviescommissie, die in februari van het vorig jaar in het leven is geroepen om haar oordeel uit te spreken over erf pacht in Leiden. De Commissie zag zich echter niet genoodzaakt nog meer uit spraken over het nut van erf pacht toe te voegen aan de reeds bestaande berg. Zij heeft zich ertoe beperkt een aantal „soepele spelregels" op te stel len, die de gemeente in deze zaak naar eigen believen kan interpreteren en gebruiken. Zij is bij de bepaling daarvan uit gegaan van de financiële positie van de gemeente en de eventue le concurrentiepositie ten op zichte van buurtgemeenten. Door erfpacht kan de waarde van grond voor particulieren namelijk afgeroomd worden, waardoor het aantrekkelijker wordt de gronden in andere ge meenten te kopen. Met nadruk wijst de commissie erop, dat de bestemming een belangrijke rol speelt bij de be slissing of er al of niet moet worden overgegaan tot erfpacht. Met name voor gronden, die be stemd zijn voor woningbouw ad viseert zij verkoop, met uitzon dering bij woningwetbouw. Deze wordt geheel gefinancierd door het Rijk. Voor industriële vestigingen zal per keer bekeken moeten wor den of erfpacht een haalbare kaart is. In het bestaande stads gebied ziet de commissie erf pacht als mogelijkheid bij de uitgiften van gronden, hoewel zij er niet zeker van is of er wel voldoende belangstelling za' bestaan voor de saneringsgrond in de binnenstad. Het korte en niet erg duidelijke rapport zal op 28 augustus op de agenda van de gemeenteraadsvergade ring staan, nadat de commissie voor financiën en stadsontwik keling er respectievelijk op 10 en 22 augustus hun advies over hebben uitgesproken. komen tegen M. Prager die met zeer goed tennis mevr. van Neutegem de pas afsloot. In de eerste set wist mevr. van Neu tegem het wel te klaren, maar toen haai tegenstandster wat beter op haar spel was inge speeld kon zij weinig tegenstand meer bieden: 2-6, 6-0, 6-3. Josi ne Teeur was ook in C gelukki ger dan in B want hoewel zij er goed voor stond in haar partij tegen mevr. Jongkind 6-0, 3-1, toen zij moesten ophouden van wege de regen, kreeg zij toch de laatste punten maar cadeau oipdat haar tegenstandster zich genoodzaakt zag zich terug te trekken. In het herenenkelspel in C bereik ten enkelen de derde ronde reeds. Het meest gemakkelijk ging dit wel voor Jansen van Roozendaal, die eerst met 6-1, 6-1 van Vermeer won en daarna een walk over kreeg naar de volgende ronde. Bub van der Zee had het eveneens niet moei lijk om de derde ronde te berei ken en zijn plaatsing waar te maken, want met tweemaal 6-0 kon zijn tegenstander ten Hamm naar de kleedkamer gaan. Piet Paridon trad tegen van Hage aan om een plaats in de derde ronde te veroveren. Van Hage had daarvoor eerst Wijsman terug gewezen met 2-6, 6-1, 6-3. Tegen Paridon moest hij al snel de eerste set uit han den geven, maar in de tweede set bood hij taaie tegenstand, doch kon zijn tegenstander niet van een twee sets overwinning afhouden: 6-2, 7-5. Goudberg wist met de zelfde score als van Hage de eerste ronde te overle ven tegen Lewijnse: 2-6, 6-1, 6-3, maar ook hij vond in de tweede ronde zijn meerdere in de per soon van Rob Keizer, die met 6-0, 6-2 korte metten maakte met de mogelijk aspiraties van zijn tegenstander. Ook Marius Brooshooft kwam een ronde verder door van Tongeren met tweemaal 6-3 terug te wijzen. In de tweede ronde ontmoet hij nu Eric de Boer. Voorts won A de Wit van Bremer in een span nende driesetter: 4-6, 7-5, 6-3 en won Napjus van Hulsebosch met 6-4, 6-4. ALPHEN AAN DEN RIJN Binnenkort gaat de Koningin Julianabrug in Alphen aan den Rijn onder het mes. De dienst gemeentewerken heeft gepland dat de werkzaamheden aan de brug van 14 augustus tot ongeveer 2 september zullen gaan duren en die periode is in samenwerking met de politie van Alphen aan den Rijn een verkeersregeling opgesteld. Tijdens de herstelwerkzaamhe den kan het verkeer uit de richting Leiden dat gaat naar Amsterdam gebruik maken van de rij strook die op dat moment voor het verkeer beschikbaar is. Verkeer komende uit Amsterdam en gaande in de richting van Leiden wordt omgeleid- via de rotonde Gouwsluis. Op de brug zal een verkeersinstallatie worden geplaatst waardoor het mogelijk wordt wel de (brom)fietsers en de bus diensten in de richting Leiden gebruik te laten maken van de beschikbare rijstrook. Indien nood zakelijk zal er in het centrum weer een eenrichtingsverkeer worden ingesteld in de Van Boetze- laerstraat en de Van Lennepstraat. Het ligt in de bedoeling dat het bestaande brugdek dat is uit gevoerd in twee lagen hout wordt vervangen door een nieuw dek van 1 laag dikte. Op het brugdek zal ook een epoxylaag worden aangebracht wat als gevolg zal hebben dat eenmaal gedurende 12 uur de Koningin Julianabrug voor alle snelverkeer gesloten zal zijn. De brug wordt ook opnieuw geschilderd in de periode van 21 augustus t.m. 2 september. Ook het elektrisch mechanisch ge deelte van de brug zal op enkele punten worden verbeterd. Voeger krijgt twee weken voor gevaarlijk rijden LEIDEN Een 19-jarige voeger uit Leiden hoorde de kanton rechter twee weken onv waardelijke hechtenis, acht ken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en eer geldboete van 450 gulden of 4! dagen tegen zich uitspreken Deze zware straf moet hem voortaan van weerhouden om} zonder papieren en met een de fecte auto te rijden. In januari was de voeger door de politie achtervolgd, toen hij zon der lichten op het Kort Rapen burg was gesignaleerd. Met le vensgevaarlijke snelheid tracht te hij zich van zijn achtervol gers te ontdoen. Op de Oostka- naalweg in Alphen eindigde de rit omdat de voeger tegen een tegenligger tot stilstand was ge-' komen. Toen bleek dat hij ille gaal in een „wrak op wielen" reed. Een 22-jarige bijrijder uit Leiden kreeg 100 gulden, subs. 10 da gen en een voorwaardelijke in trekking van rijbevoegdheid voor de tijd van 3 maanden met een proeftijd vbn 2 jaar, omdat hij in februari niet helemaal nuchter met vliegende vaart naar Leiderdorp was gereden. Op de provinciale weg vloog hij uit de bocht en dook de berm ROELOFARENDSVEEN Omdat de eigen lokaliteit niet de moge lijkheden heeft om een groep als White Rabbit met medewerking van de Amerikaanse foik-zanger Nigel Pickering te laten optre den, was door de jeugdsociëteit „Our House" hiervoor de zaal van hotel „Arle de Boom" verkregen. Na enige voortreffelijke nummers van Nigel Pickering werd geno ten van de kwalitatief zeer goede muziek van de Leidse bsat- band White Rabbit. Jammer dat deze, vanwege de havenburen in het aangrenzende motel niet voluit mochten spelen. Het laatste aangekondigde afscheidsoptreden van Nigel Pickering kon niet doorgaan, omdat de zaal voor andere doeleinden ont ruimd moest worden» Voor zijn vertrek uit Holland in september zal Nigel Pickering waarschijnlijk nog een maal in Roelofarendsveen terugkomen om in „Our House" nog een muzikale afscheidsgroet te brengen. Ongetwijfeld zal dit nog door velen op prijs worden gesteld. HAZERSWOUDE De negentig leden tellende volleybalvereni ging „Haduard" uit Hazerswou- de zal in het komend seizoen met drie dames-, drie heren-, een damesjunioren-, een herën- junioren- en een jongensaspiran- tenteam aan de competitie deel nemen. Wat de trainingen be treft is Haduard op twee accom modaties aangewezen: op maandagavond in de gymnas tiekzaal aan de Hazerswoudse Ten Katestraat en op donder dagavond in de gymnastiekzaal aan de Meerkoetstraat te „Al phen aan den Rijn. Het Haduard-bestuur heeft nu, be halve voor de competitiewed strijden in de Alphense sport hal, wat de training betreft ook al moeten uitwijken naar Al phen. Haduard-voorzitter Bob de Jonge „In Hazerswoude is er wat ruimte betreft geen moge lijkheid meer, dus hebben we nu die zaal in Alphen aan den j Rijn afgehuurd. Het kost na- tuurlijk vrachten geld, maar daar staat tegenover, dat het een pracht van een zaal is". De training bij de Hazerswoudse club wordt met ingang van dit j nieuwe volleybalseizoen ver-1 zorgd door Michael Kok, een in-1 gezetene van Hazerswoude, die uitkomt voor de derde divisie- club AV '40 uit Delft. Bob de Jong tekent waarschijnlijk weer voor de training van de aspiran ten. De dames van de in begin 1973 haar eerste lustrum vierende club debuteren in het nieuwe seizoen in de eerste klas van de afdeling Leiden van de Ne-vobo. Het tweede damesteam doet dat in de tweede klas. Het eerste herenteam komt weer in d« tweede klas uit. A. v. d. Hoeven feliciteert L. v. d. Geest met zijn ere-voorzitterschap Zoeterwoude Met grote meer derheid van stemmen kozen de leden van de voetbalvereniging S. J. Z. gisteravond de heer A. van der Hoeven als opvolger van voorzitter L. van der Geest, die na 21 jaar deze functie te hebben bekleed afscheid nam. Door de leden was de heer P. Stolk kandidaat gesteld, doch hij kreeg slechts enkele stem men. Met algemene Instemming van de vergadering werd de heer Van der Geest benoemd tot ere-voorzitter, hetgeen gepaard ging met het opspelden van een ere-insigne. De heer van der Geest nam hier na op een voor hem kenmerken de geestige wijze afscheid en voegde er aan toe dat hij al die jaren steeds in het belang van S. J. Z. en met volle overgave en vreugde voor het Zoeter- woudse voetbalvolk had ge werkt. Hierna werd de voorzit tershamer overgedragen aan de heer van der Hoeven. Deze vergadering stond geheel in het teken van wisselingen in het bestuur en de diverse commis sies. Ook de heer Th. Zandber gen, die vanaf de oprichting in 1945 deel heeft uitgemaakt van het dagelijks bestuur, heeft deze functie neergelegd. Voorzitter van der Hoeven dankte de heer Zandbergen voor het vele werk dat hij al die jaren had verzet als penningmeester, hetgeen ge paard ging met het ere-lidmaat- schap. De vergadering startte vlot. Na mens de kas-commissie sprak de heer P. Opdam zijn compli menten uit over de bijzonder goede administratie van de ver eniging. In deze commissie volgde R. van Dekken de heer L. Vogelaar op. Het ligt tevens in de bedoeling dat de kas-com missie de financiën van het clubhuis gaat controleren. Als opvolgers van de scheidende be stuurleden werden gekozen de heren P. Stolk en L. Vogelaar. De elftalcommissie werd ge completeerd door H. Vervoorn en oud eerste elftalspeler Jan Koek. Zoals gebruikelijk op de ledenver gadering werd ook nu de beker uitgereikt aan de voetballer die zich het afgelopen seizoen het meest heeft onderscheiden. Deze eer viel te beurt aan het zeer jeudige talent Cor vbn Ton geren, die naast zijn grote voet balcapaciteiten ook als jeugdlei der zeer verdienstelijk is voor de vereniging. Hierna volgde de rondvraag waarvan velen ge bruik maakten. Om precies 12 uur sloot de voorzitter de verga dering, na een zeer zeker ge slaagde en nuttige bijeenkomst. SASSENHEIM -- De glasimport en verffabriek Kwastolux aan de Industriekade in Sassenheim heeft er sinds korte tijd een aantal technische glassnufjes bij. In de nieuwe 800 m2 grote hal (in precies 64 werkdagen neergezet) staat nu apparatuur die vooral hier in de omtrek als uniek kan worden beschouwd. Om maar enkele dingen te noe men: een enorme met de hand te bedienen loopkraan over de gehele lengte van het plafond waarmee het glas binnen de kortst mogelijke tijd op elke plaats in de hal gebracht kan worden. Voorts een electrisch te bedienen vacuumzuignap waar mee glasramen tot een gewicht van niet minder dan twee ton gemakkelijk vervoerd kunnen worden. Het apparaat zuigt zich vast op het glas en laat niet meer los voordat de stroom wordt uitgeschakeld. Het meest opvallende nieuwtje in de fa briekshal is wel de grote snijta fel, ook wel operatietafel ge noemd. Op dit platform (zes maal ruim vier meter groot) kan glas, zonder dat er ook maar een kras opkomt, op elke gewenste maat worden gesne den. Via een druk op de knop kan het pla'ferm v-orden gekan teld zodat het glas er weer makkelijk vr e^haald kan worden. Op 4 '"t' d 1 eer v. d. Kwast voor de glastafel. ff Inspraak Nieuwkopers bij aankoop van kunst NIEUWKOOP Wethouder Bur ger van Nieuwkoop hoeft giste ren een openlucht-expositie van beeldhouwwerken geopepid. De (expositie wordt verzorgd door de Calorus-kring. Dat is een gitep kunstenaars die zich ten doel stelt de kunst uit die mu seumsfeer te halen en onder het publiek te bs'aragen. De tentoon- cCelling, die wordt gehouden na bij de Nieuwkoop.ie Tcl-en, is geopalnd tot 26 augustus. Ook zijn er ean aantal kunstwerken opgesteld in het gazen van het bejaardentehuis Aar en Amstel. Het genteetiijebastuur wil een of noteer van de heelden ter plaat sing organs (n de genakende aan kopen. Bij de keuze wil het ge meentebestuur zich laten advi- aere.i door de inwoners van het dorp. Er zijn enquêteformulie ren verspreid waarop men zijn keuze kenbaar kan maken. FC Knudde wint jeugd voetbal in Sassenheim SASSENHEIM Gisteravond werden de jaarlijkse activiteiten van de jeugdrecreatie besloten met de laatste wedstrijden van de jeugdvoetbalcompetitie. Bij de jongste groep speelden Cali- mero II en German Boys met 00 gelijk. Bij de oudere groep won Bloemboys met 3—2 van Calimero I en Hollandia met 3 —9 van Goalgetters. De wissel beker ging bij de jongste groep naar FC knudde dat met 6 pun ten in vier wedstrijden als eer ste uit de bus kwam. Tweede was Calimero II met 4 punten in vier wedstrijden. Der de was German Boys met 2 punten in vier wedstrijden. Bij de oudere groep ging de wissel beker naar Bloemboys met 11 punten in zes wedstrijden. Tweede in deze groep was Hol landia met 7 punten in zes wed strijden. Derde Goalgetters met 4 punten in zes wedstrijden en vierde Calimero I met 2 punten in zes wedstrijden. Bij de prij suitreiking door voorzitter Krom van de jeugdrecrentie kregen alle spelers van de drie beste elftallen ook nog een medaille.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4