Leiden zet bloemetjes buiten Toernooi Boekhorst nadert ontknoping Miss-titel voor mevr. Reijkershoef Gijzenij mag blijven Kinderstad eindigde op brandstapel Pippi Langkous liet fans wachten ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Mr. Vrolijk opende het corso RIJNSBURG/LEIDEN - Mr. Vrolijk, commissaris van de Ko ningin in Zuid Holland, heeft gisteren im Rijnsburg het Bloe mencorso geopend. De kleurrij ke stoet praalwagens, versierde auto's, die hedenmiddag uit de Rijnsburgse veiling Flora naar Leiden rijdt en zijn eindpunt vindt in de Groenoordhal, kon gisteravond in de veilinghallen bezichtigd worden. Een gelegen heid waarvan zeer velen ge bruik hebben gemaakt. Het was ook de verwachting, dat er vandaag vele duizenden zou den komen kijken naar het rij dende Corso, dat evenwel he denmorgen geen beste vooruit zichten leek te hebben door de grijze lucht. Teneinde de drukte op de wegen Sn goede banen te leiden waren door de politie speciale maatre gelen getroffen bij de afritten van rijksweg 4, die dwars dopr het Corsogebied loopt. Het corso is vandaag en morgen nog te bezichtigen in de Groen oordhal. Althans wat er nog van het Corso over zal zijn. Dat zal helemaal afhangen van hoe het weer zich vandaag houdt. Re gen en wind kunnen meer nog als bij het Bloembollencorso van de Bollenstreek in het voor jaar, een vernietigende uitwer king hebben op het Rijnsburgs- corso waar het accent zwaarder ligt op de bloemschikkunst en zeer kleurrijke doch kwetsbare ruikers. ROELOF ARENDSVEEN De paalzitters in het Braassemermeer hebben de eerste nacht er op zitten. Althans de meesten. want zie ook voorpagina tegen middernacht hadden twee meisjes en een jongen het al bekeken en kwamen van hun wankele zacht wiegende zitplaats boven het water aj. De belangstelling op de eerste avond was enorm. Enkele duizenden mensen verdrongen zich op de kant bij de Westmeerlaan en in het toch al smalle Veense Zuideinde was er door de vele auto s geen doorkomen meer aan. De eerste uren van het paalzitten was ook burgemeester P. Smolders van Alkemade aanwezig. Nadat alle deelnemers op hun palen waren geklommen wereldkampioen Hannes de Jong was de eerste en een applausje van de kant hadden gekregen, werd de burgemeester langs de palen gevaren om met iedere deelnemer kennis te maken. Als het loopt zoals Hannes de Jong heeft aangekondigd zal het paalzitten pas woensdagmorgen vroeg afgelopen zijn. Hij heeft aangekondigd het honderd uur vol te houden LEIDEN De commissie voor beroepschriften heeft gisteren het besluit van het college van b. en w., de Vergunning ingevol ge de verordening op het stads- schoon aan de ijzer- en metalen- handel Gijzenij aan de Soemba- straat te Leiden in te trekken, teniet gedaan. Het vonnis berustte op louter for mele kwesties, die echter funda menteel zijn voor de rechtsposi tie van de burger. De voor naamste gronden waren het feit, dat b. en w. in hun brief ter op zegging van de vergunning ver zuimd hadden de firma Gijzenij te wijzen op haar recht van be roep waardoor zij te laat rea geerde en onvoldoende schrif telijke waarschuwingen vooraf hadden gegeven. De commissie wees de firma Gij zenij er wel op, dat ook zij wal nalatig was geweest in het tref fen van afdoende voorzieningen. De „zaak Gijzenij" is enige tijd geleden ondermeer door politie ke druk en acties aan het rollen gebracht. Velen beklaagden zich erover dat de schroothoop ver de maximum-hoogte van drie meter overschreed en slecht omgeven was door beplanting en schuttingen. Op grond hier- van„meende de gemeente de in 1956 verleende vergunning nu te moeten intrekken. In de Groenoordhal heerste gisteravond een gezellige drukte De heer Beniers NOORDW1JKERHOUT - gelegenheid van de viering van hun 40-jarig dienstjubi leum bij het Psychiatrisch Centrum St. Bavo zijn de he ren L. Beniers en E. J Broug onderscheiden met de zilveren ere-medaille, verbon den aan de Orde van. Oranje Nassau. Burgemeester H. M. Bosnia reikte de onder scheidingen uit. Beide heren hebben zich niet alleen in functie bij het kader vai verpleegkundige staf onder scheiden, beiden namen ook ruimschoots deel aan het maatschappelijk leven in Noordwijkerhout. De heer Beniers was tientallen jaren bestuurslid van VVSB, bevorderde het amateurtoneel in het dorp en is mede-oprich ter van de personeelsvereni ging Ons Genoegen, waarop bij de feestelijke receptie de heer A. T. van der Lem terug blikte. De heer Broug is de oprichter van de DIO-wandelvereniging die al jarenlang de Avondvier daagse organiseert en de wan. delsport in het dorp sterk sti muleert. Namens de directie bood de heer S. A. Bakker de jubila rissen geschenken onder cou vert aan en de dames bloe men. De heer J. Smits felici teerde namens de verpleeg kundige staf van St. Bavo. Het lag dan ook in de lijn der verwachtingen, dat de hen aangeboden receptie bijzon der druk werd bezocht. UJU noemde bereikte dit door on danks groot verlies in de eerste set toch knap terug te komen en met 06, 6—2, 6—3 van Ooy der Berg en Beugelsdijk weinig moeite om de kwart finale te bereiken. Stikkelbroek/Stikkel- broek wist niet verder dan 6-1, 6-3 te komen. In C wisten Leon Haase en Bert Bos de halve fi nale te bereiken. Toch onder- Ter Aar/Aarlanderveen De Aarlanderveense vishandelaar H. J. Aartman werd gistermid dag omstreeks drie uur op de Paradijsweg in Ter Aar toen hij juist uit zijn visauto stapte door een hem achterop komende be stelauto aangereden. De heer Aartman bleef na de aanrijding bewusteloos liggen en is naar het ziekenhuis Rijnoord te Alphen aan den Rijn overge- 930. AI 730-900. All 2.80-7.30. B extra 11.30. BI 7.60-1110. Bil 3.50. Cl 10.40. bloemkool 6/1 80-127. 6/II 18- 5.30-6.11. 74000 kK. 8/n 18-46. 10/1 omkomrri I 31-49. i NOORDWIJKERHOUT Het eerste toernooi van tennisver eniging „De Boekhorst" in Noordwijkerhout nadert zijn ontknopingen. Het ziet er naar uit dat er dit weekend nog vele In het herendubbel hadden interessante partijen te zien zul len zijn, want vele sterke spe lers en speelsters plaatsten zich voor de laatste ronden. Bij het damesenkelspel in C wist wedstrijdleidscer mevrouw van der Berg-Westgeest het in de halve finale niet bol te werken tegen Ineke van der Meer was eigenlijk wel volgens de verwachtingen, maar de manier waarop zij Ineke partij bood was van zeer hoog gehalte en beslist niet kansloos. In de eer ste set wist mevr. van der Berg tot 5-2 uit te lopen en kreeg zelfs een setpoint, maar Ineke wist deze ongedaan te maken en kwam terug en won toch nog deze set. In de tweede set ging de strijd zeer gelijk op. Toch was het Ineke die het spel be paalde met lang spel vanaf de baseline en tenslotte ook de tweede set pakte en zich daar mee plaatste voor de finale: 7-5, 7-5. In de finale zal zij het tegen mevr. van Willigen op nemen. In het herenenkel C wist Han de Jong de halve finale te bereiken door Schoutsen te verslaan. Hij moest daarvoor tweemaal een achterstand wegwerken. Name lijk in de eerste set kwam hij met 3-0 achter en in de tweede set met 2-0, maar toch won hij knap met 7-5, 6-3. Nu mag hij met Rey uit maken wie er zon dag in de finale speelt. Als laat ste voor de kwartfinale wist Kemp zich te plaatsen door met 63, 61 van Menken te winnVfc. In de kwart finale ont moet hij nu Jan van der Lippe. Bij de dames in D zijn.alle vier de halve finalisten bekend ge worden. Wilemein Tombrock had weinig moeite om met mej. ven Diest a fte rekenen: 6—2, 6-1 en komt nu in de strijd om een finale plaats tegenover mevr Heemskerk Om de andere plaats zullen Letty van der Berg en Carla Hulsenbosch strijden. Carla won van mej. Seysener in de kwart finale met 1 6-4. 6-4. Bide heren ;n D bereikte Bcsma de kwart finale door eerst van Stikkelbroek te winnen met tweemaal 6-4 en daarna Lom- merse, die zelf eerst van Borro had gewonnen met 6-3, 6-3. met tweemaal 6-2 naar de kleedka mers te sturen. Verder plaatste Ruigrok zich voor de kwart fi nale door met 6-4, 6-2 van Van der Maas te winnen. Hij ont moet nu Frank de Graaf. Rob van Leeuwen wist door een 6-0, 6-4 zege op Das te behalen zich te verzekeren van een kwart fi nale tegen Kuiperbak. Laatstge- vonden zij nog veel tegenstand van Demmenie en Kuilman en vooral de tweede set kon maar met moeite binnen gehaald wor den. Toch werd het tenslotte 6-4, 8-6 en mogen zij het nu opne men tegen Menken en de Graaf. Laatstgenoemden zorgden voor een knap staaltje door Van der Voort en Michels na lange strijd te versaan met 6-3, 3-6, 6-4. In het gemengddubbel D was Mi chels succesvoller. Samen met zijn partner mevr. Blommen- daal won hij met 7-5, 6-0 van Diets en van der Loo. In de hal ve finale komen zij nu uit tegen Wesseling en Trossel, die Seyse ner en Lommerse verder suc cessen in de weg stonden: 9—7, 6-1. In de damesdubbel D wisten de gezusters Bernadette en Wille- mein Tombrock het niet bol te werken tegen Prins en Driehui zen. Aanvankelijk leek het er geenszins op daar de eerste set door Willemein en Bernadette met 1-6 gewonnen werd. Daar i bleef het dan ook bij want ver- der maakten zij geen game meer en verloren met 1-6, 6-0, I 6-0. Hun tegenstanders wonnen I daarna ook nog van Blommers i en Kales met: 6-0, 6-2 en mogen j nu in de halve finale tegen Let- j ty van der Berg en van der j Hulst aantreden. LEIDEN In de Groenoordhal is gisteren het drie dagen durende festijn voor jong en oud rond het bloemencorso begonnen. On danks het ontbreken van de praalwagens en enkele kraam pjes, bood de hal - een fleurige aanblik. In de breedte van de hal hingen allerlei vlaggetjes. Hier en daar staan kraampjes van oude handwerklieden. Zo is er een papierknipsfer, een siera- denmaker, en een pottenbakker. Ongeveer midden in de hal stond het podium, waar het hoofdon derdeel van "Leiden zet de bloemetjes buiten" gisteravond gehouden werd: de miss-verkie- zingen. Karin van Wamelen pre senteerde het geheel- dat zij aaneenreeg door wat vragen te stellen aan de kandidaten. Een van haar geliefste vragen aan de Missen en misjes was: "Heb je al een vriend of, bij de kleinere "Wil je graag moeder worden?" De kandidaten vertoonden een bonte schakering van k leuren, lengten, leeftijden aangevuld met fleurige bloemen. Een ko mische noot aan de verkiezin gen gaf een mevrouw die onder het showen wel twee keer haar schoen kwijt raakte. Een ander onderdeel van de avond was de modeshow van Patricia en Patrick. Samen met drie vrienden showen zij drie dagen lang de nieuwe collectie van Patrick, die hoofdzakelijk bestaat uit pakken met 40 tot 60 cm wijde pijpen zowel voor de meisjes als voor de jongens. De Bakerstreet Jazzband streelde tussen de bedrijven door het muzikale oor van de 300 aanwe- Miss Bloem 72 werd mevrouw Iterson zigen. De muziek die zij brach ten was zo aantrekkelijk, dat sommigen het niet konden laten om een dansje te maken. Uitslagen: Missje-verkiezing: 1, Gerda l'Amie 2.Sandra Burge- stein 3. Toos Lagerberg. De ori- ginaliteitsprijs ging naar mevr. Sluiter, die een boerinnen- jurk had aangetrokken. Misses verkiezingen: 1. mevr. Reijkers hoef 2. mevr.Brussee 3. mevrouw Halft - van Geen 4. mevr. Smit 5. mevr. Zandbergen. Miss-verkiezingen: 1. mevr. Van Iterson 2. Verina Lagerberg 3. mevr. Bruggestein 4. Tineke Bouwman 5. Elvira de Lannée de Betrancourt. Automobiliste aan blessures bezweken (ADVERTENTIE) SASSENHEIM Hoewel er bij de vliegerwedstrijd van de jeugdre- cneatie slechts 10 deelnemers wivren, w.tran de zelf gemaakte vliegers toch (Ie moeite waurd. Hans de Bier kreeg \«oor z'n vlieger met liet wapen van Sas- 9i;inlieim eon welverdiende eer ste prijs. Een tweede prijs was er voor Marty Groos, die een zeskantige vlieger had, een derde voor Henk Trap wiens vlieger als eerste hoog in de lucht stond en een vierde was voor Ronald de Goey voor z'n vierkawe vlieger met franje. Gert Berhorst kreeg een troostprijs. Organisator Ben Hoek van kinderstad zei over dit nieuwe evenement niet onte vreden te zijn. al was de deel name nog niet groot, maar vol gend jaar verwachtte hij dat dit veel beter zou zijn. Wel had hij meer talent van Sassenheimse vaders verwacht, al waren er hoel mooie vliegers bij. De laatste dag van kinderstad werd gistermorgen gevierd met een carnaval, waaraan door niet minder dan 150 kinderen werd meegedaan, allemaul ver kleed, Zo waren er cowboy's en indianen, spoken en astronauten etc. Een grote heks en Zorro ontbraken ook niet. Om 12 uur begon onder leiding van organisator Hook de af braak van kinderstad. Wat bruikbaar was ging naar de Ge meentelijke opslagplaats en van de rest werd tot grote vreugde van de jeugd een kolossaal vuur Bij het jeugdvoetbeltournooi won FC Knudde met 5-0 van Ger man Boys en bij de groep van 10 tot 12 jr. won Goalgetters met 4-2 van Caiimero I en speelden Bloemboys en Hollan- dia gelijk. ALPHEN AAN DEN RIJN De 5-jarige Petronella van Beleren werd gisteren In de Toussaintstraot door een auto geschept. Het kind werd met een sleutelbeenbreuk Rijnoord vervoerd. Roelofarendsveen door de Zeepkisten in Grand-Prix van Alkempde ROELOFARENDSVEEN Een van de aktiviteiten In de vakan- tiespelen VAK-'72 is de traditio- nale en gewaardeerde zeepkis tenrace. De jeugd die zich hier op toelegt is reeds weken van te voren werkzaam en aan het „sleutelen" om tot het beste re sultaat voor zijn „car" te ko- ^'oor de organisatoren was gisteren nog een probleem het uitzetten van het parcours hetwelk tenslotte werd gevonden in de Weteringlaan. Bij de in schrijving melden zich 23 deel nemers met „zeepkisten", het welk een fraai gezicht opleverde waarbij men de resultaten van het knutselen kon bewonderen. \'a 2 uren van spanning en ge duw kwamen tenslotte de top- coureu-s voor de eindzege aan de finish. Als eerste plaatste zich Tonny van Ruiten. 2e John van Hameren en 3 André Raat. Een deskundige jury moest hierna de 11 racewagens op haar merites beoordelen en vaststellen welke nu de beste, origineelste en mooiste was. Be slist geen gemakkelijke taak. Na rijp beraad werden de prijs winnaars tenslotte als vo'gt ge noemd: le prijs Peter en Huub van Klink. 2e prijs Arjo Sterk en Fred Mol 3e prijs Fred Bak ker. De tv-helden bij een van de patientjes KATWIJK Pippi Langkous, op het ogenblik met haar familie op vakantie in het Friese Grouw, hcuft gisteren vele fans in Katwijk teleurgesteld. Ze kwam niet opdagen. Haar vader verbood zijn dochter op het laatste moment mee te gaan met een helicopter van de marine die haar naar het Rot- terdamsch Zeehospitium moest brengen waar vele patiëntjes reikhalzend naar haar keken. Vermoedelijk hangt het wegblij ven van de 13-jarige tv-ster sa men nvt het feit dat zij geen werkvergunning heeft. Wel kwa- m n haar secondanten Maria Persson en Par Sundberg, beter b kend als Anita en Tommy. Zij speelden enige ogenblikken met de patiëntjes van het zeehos. Tientallen jeugdige Katwijkers moesten buiten de hekken toe- Per helicopter kwamen de vriend kijken. je» van Pippi aan.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3