De Brauw doet afbreuk aan kansen loongesprek Rimma was aan morfine verslaafd AUTOMATISCHE REM IN TREINEN Rampzalige toestanden op Filippijnen Redactie Limburgs Dagblad staakt Geen uitstel partiële leerplicht Kardinaal Alfrink naar Engeland Weerbericht CcicUcSouAont MARKTEN VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT 1SVV -voorzitter DEN HAAG (ANP) - De voor zitter van het NVV, de heer jTer Heide, heeft gistermid dag in de NCRV-radioru- Jjriek „Hier en Nu" gerea geerd op uitspraken van ex-minister De Brauw, dat ■de vakbeweging bij voor baat niets zal accepteren •van de regering. De heer De Brauw zei dit woens dagavond in Haarlem op jeen vergadering van DS'70. laat toch moeten ingrijpen in de lonen en prijzen. Ook zou de vakbeweging zich met zaken be moeien die haar niet aangaan. Als voorbeelden noemde de heer De Brauw defensie, belastingfa ciliteiten en de oudedagsvoorzie ning voor zelfstandige bejaar den. De heer Ter Heide bevestigde dat er bij het NW ernstige beden kingen bestaan tegen sommige bekendgeworden begrotingsplan nen. Zo tilt het NVV zwaar aan een aanzienlijke stijging van de btw en het toch doorgaan van de inflatiecorrectie. Volgens de NV V-voorzitter is het onmoge lijk de inflatie effectief te be strijden tegen de wil van de vakbeweging en haar leden in. De beschuldiging dat minister Boersma vroeg of laat toch moet ingrijpen, ligt in het ver lengde hiervan, zo meende hij. Volgens hem vergeet DS'70 dat er twee jaar geleden al is ingegre pen. Dit heeft tot weerstanden geleid en de inflatie versterkt. DS'70, zo vervolgde de heer Ter Heide, heeft steeds getracht het kabinet te overtuigen van zijn gelijk om in te grijpen, Tot nu toe zonder succes. „,Ik heb de indru'k dat we kunnen verwach ten dat minister Boersma en een vrij groot aantal ministers niet bereid is afbreuk te doen aan de duidelijke afspraak met het bedrijfsleven, dat er in een open en vrij overleg gelegen heid zal zijn tot overeenstem ming te komen. Uitlatingen van De Brauw en Wiegel (WD) leiden er toe dat de mogelijkheden van zo'n ge sprek bijzonder beperkt worden. Het komt mij hypocriet voor dat de vakbeweging er van te voren van wordt beschuldigt niet tot overeenstemming te wil len komen", aldus de heer Ter Heide. Naar zijn mening doen DS '70 en de VVD al het moge lijke om overeenstemming voor die vakbeweging onmogelijk te maken. Zingend en zwaaiend ging gisteren een vijftal veeartsenijkundige studenten uit Groningen op een 5-persoons tandem op weg naar München, waar ze de Olympi sche Spelen op de voet willen volgen. Anti-oorlogs- 'amendement goedgekeurd WASHINGTON (Reuter) De ébmmissie van buitenlandse za- Ren van het Amerikaanse huis van rfgevaardigden heeft een floor de senaat aangenomen •mendement goedgekeurd, dat terugtrekking van alle Ameri kaanse strijdkrachten uit Indo- Ghina voor 1 oktöber beoogt. Voorwaarde is echter, dat Hanoi •ile Amerikaanse gevangenen Mrijlaat, dat het lot van de ver biste Amerikanen bekend wordt en dat er een bestand onder in- Ipmationaal toezicht komt. Boerderijbraiid RUINEN (ANP) In het Drent se dorp Pesse (gem. Ruinen) Jjeeft gisteravond een uitslaande Ijrand een boerderij, bewoond £oor twee families, in de as ge- ljgd. Van de inboedel kon niets orden gered. De schade be- raagt anderhalve ton. Koningin Elizabeth van het door stakingen lamgelegde Engeland, maakt momenteel een rondreis langs de Britse kusten. Hier werd zij gefotografeerd bij een rondrit in een paardentram door de stad Douglas op het eiland Man. UTRECHT (ANP) In de loop van 1973 en 1974 faan de spoorwegen het zogenaamde ATB-sys- eem (automatische treinbeïnvloeding vanuit de Ireincabine) volledig benutten. Dan komen NS- treinen die met dit systeem zijn uitgerust auto matisch tot stilstand wanneer de machinist stop lichten of snelheidsbeperkingen ook na herhaalde. Waarschuwingen heeft genegeerd. Het ATB-systeem wordt momenteel nog slechts ge deeltelijk gebruikt. Nu zit men nog in een tussen fase: wanneer de machinist bijvoorbeeld een rood licht negeert, gaat in de cabine een bel rin kelen. Reageert hij hier niet op dan treedt een luide alarmbel in werking. In de naaste toekomst zullen dus de treinen - als de machinist ook na de tweede waarschuwing niet reageert - via een „noodremming" automatisch stoppen. De spoor wegen hadden dit peperdure systeem eigenlijk al veel eerder volledig willen benutten, maar onder meer geldnood was debet aan de vertraging. Eind 1972 zal de ATB zijn ingebouwd op 80 procent van het materiaal dat voor dit systeem in aan merking komt: 400 treinstellen en locomotieven. MANILLA (AP) De overstro mingen in vijftien provincies van het eiland Luzon, het groot ste eiland van de Filippijnen, hebben een spoor van verwoes ting en doden achtergelaten. De weersomstandigheden zijn ver beterd, en het is mogelijk ge worden de luchtbrug voor red dingsploegen te herstellen. Volgens niet-officiële tellingen hebben de overstromingen tot nu toe 356 mensenlevens geëist. Veel families in Centraal Luzon leven nog op de daken van huizen en in bomen, hoewel het waterpeil in sommige gebieden tot niet meer dan 40 centimeter is gedaald. .Mensen vechten om voedselpa- ketten. De rakken gaan stuk en de bonen komen in het water te recht", aldus een Amerikaan van de reddingsbrigade. „Het is ontmoedigend om mensen op de daken van hun huizen te zien zitten, terwijl je een kenningsvlucht aan het maken bent. Zij wuiven naar je met een witte vlag en staan c wonden te zwaaien. En dan moet je weer wegvliegen, omdat wij hem met zijn familie niet kunnen meenemen" aldus een andere redder. Nederlandse vrijwilligers op de Filippijnen zijn ingeschakeld bij de hulpverlening aan de slacht offers van de overstromings ramp. Het betreft ongeveer twintig jonge mensen tussen 23 en 28 jaar, die zich normaal met technisch vakonderwijs be zighouden. Op het eiland Lu- zon, waarop de hoofdstad Manil la is gelegen, nemen zij nu deel aan werkzaamheden van het Rode Kruis. (Van een onzer verslaggevers) HEERLEN Om drie uur in de afgelopen nacht heeft de redac tie van het Limburgs Dagblad het Heerlens redactiegebouw verlaten voor een 24-uurssta- king. Uit een gesprek tussen een afgevaardiging van het be stuur van de Nederlandse ver eniging van Journalisten en waarnemend directeur Dreh- ni'ans en president-directeur Schroeder is geen oplossing voor het conflict gekomen. Vandaag werden 50.000 exempla ren van een alternatieve krant vapspreid, waarin de journalis ten van het dagblad hun lezers VQQT het eerst informeren over de gebeurtenissen. Op de stoep van het krantengebouw werd de redactiemening demonstratief verkondigd. Directie en raad van commissa rissen waren alleen bereid ver trouwelijke stukken aan de NVJ en de redactie ter inzage te ge ven als de staking niet door ging, als er niet zou worden ge demonstreerd en de alternatieve krant niet zou verschijnen, logelijk verschijnt er morgen toch een Limburgs Dagblad, eventueel met alleen adverten ties, omdat het administratief en tèchnisch personeel gewoon werkt. Bontjassen gestolen voor 185.000 AMSTERDAM (ANP) Inbre kers hebben woensdagnacht 76 bontjassen ter waarde van on geveer 185.000 gulden ont vreemd uit een bontwinkel in Amsterdam. De politie heeft van de daders, die achterom de zaak binnendrongen, nog geen (Van onze correspondent) Sarafand Rimma Tannous, het oudste van de twee meisjes die een mogelijke doodstraf te wachten staat voor hun aandeel in de kaping van een Sabena- vliegtuig, heeft gisteren voor het Israëlische militaire ge rechtshof verklaard dat ze ver slaafd was geraakt aan morfine toen ze in een ziekenhuis in Am man werkte. Het was gisteren (donderdag) de derde dag in het proces tegen de 2I-jarige Rimma en de 19-ja- rige Thérèse Halaseh. Begin mei werd de Belgische Boeing 707 gekaapt en als onderdeel voor een hoge losprijs op het Is raëlische vliegveld Lod neerge zet. Rimma Tannous verkoos in het Arabisch onder ede getuige nis af te leggen, hetgeen be tekent dat zij aan een kruisver hoor zal onderworpen worden. Het punt waar alles om draaide, was het feit dat ze nooit een kans had gehad. Van Bethlehem was ze als weesmeisje naar Jor danië gegaan en daar wreed be handeld. Een verloving met een luchtmachtpiloot maakte, dat de Arabische guerrilla's haar be schuldigden van verraad. Na de oorlog tussen de guerrilla's en het Jordaanse leger in septem ber 1970 werd ze naar Syrië ge bracht. Tweemaal zat ze voor zeven maanden in een geïmpro viseerde gevangenis. De Arabie ren martelden en sloegen haar en dwongen haar te luisteren naar het radiobericht, dat aan kondigde dat haar verloofde was gedood. De twee nieuwe punten in haar verhaal waren het verslag van de morfineverslaving en een po ging tot ontsnapping uit Arabi sche handen in Damascus. Toen haar gevraagd werd waa'r- om zij niet eerder iets over die ontsnapping had gezegd, zei ze: „Ik dacht dat ik hier gemarteld zou worden. Nu heb ik ontdekt dat ze hier menselijker zijn. Daarom kan ik mijzelf beter uitdrukken". Copyright The Guardian-Persunie. Op de derde dag van het proces tegen twee Arabische kaapsters legde Rima Issa Tannous een verklaring af voor de Israëlische rechters. NW: UTRECHT (ANP) Het NW is vierkant tegen het voorgenomen uitstel van de uitbreiding van de gedeeltelijke leerplicht voor werkende jongeren. In zijn offi cieel orgaan De Vakbeweging hooft het NVV de boze reactie van de organisaties van werken de jongeren op het voorstel van kabinetsformateur Biesheuvel, waarop de regeringspartijen in middels in meerderheid ja heb ben gezegd, volledig onderschre- Honderd jaar na het kinderwetje van Van Houten hebben de wer kende jongeren recht op tastba re onderwijsvoorzieningen in plaats van loze beloften. Die zijn de afgelopen jaren meer dan genoeg gedaan sinds zij in 1969 massaal demonstrerend hun eisen stelden, aldus het NW. UTRECHT (KNP) Kardinaal Alfrink zal zondag de viering bijwonen van het dertiende eeuwfeest van de inwijding van de kathedraal van Ripon (Yorkshire) door de Heilige Wilfried, een van de geeste lijke vaders en leermeesters van Sint Willibrord en een van de eerste geloofsverkondigers in het land van de Friezen. Kardinaal Alfrink gaat naar Engeland op uitnodiging van de Angli- kaanse bisschop van Ripon, mgr. Moorman, die tijdens het tweede Vaticaans concilie waarnemer was in opdracht van de aartsbis schop van Canterbury. Bij de oecumenische gebedsdienst zondag middag zal kardinaal Alfrink de predikatie houden. Bavianen aan Zwarte Zee gedijen MOSKOU (Reuter) De eerste familie wilde bivianen die in de Sovjet-Unie werd uitgezet, gedijt goed. In de vorig jaar bij Tceapse in beboste heuvels bij de Zwarte Zee losgelaten kolo nie zijn drie jongen geboren en er zijn er nog een paar onder weg. Op vier na hebben alle 21 dieren de winter, een van de strengste sinds vele jaren, overleefd. Twee stierven aan ziektes en twee kwamen om door kou. Proces tegen Sabata c.s. WENEN (AP-AFP) De golf van politieke processen in Tsje- choslowakije duurde gisteren gewoon voort. Jaroslaw Sabata, voormalig hoofd van de partij organisatie in Brno en een aan tal mede-verdachten moesten gisteren in Brno voor de recht bank verschijnen. Het was het achtste proces in een periode van drie weken. Sabata was een van de leidingge vende politici uit de periode Dubcek. Een Brits parlementslid heeft geen toestemming gekre gen Tsjecho-slowakije te bezoe ken als vertegenwoordiger van Amnesty International om alles waarnemer de processen bij te wonen. John Mendelson van de Labourpartij heeft twee keer, in 1962 en in 1964, Tsjecho-slo wakije bezocht. Rode Kruis weg uit Boeroendi GENEVE (Rtr) Het internatio nale Rode Kruis heeft zijn laat ste twee vertegenwoordigers, onder wie een arts, uit Boeroen di teniggetrokken, omdat zij niet aanwezig mogen zijn bij de uitbetaling van hulpgoederen aan slachtoffers van de burger oorlog. De dri lespr ong van de K.V.P. TY/HE IN HET politieke spel van vereenvoudigen houdt, zegt tegen woordig: de K.V.P. moet nu kiezen: een einde maken aan alles wat met het kabinet-Biesheuvel te maken heeft en daarmee voor samenwerking met de Partij va nde Arbeid opteren of dit niet doen en daarmee de kans op een vooruitstrevende meerderheidscoalitie in de volgende regeringsperiode verspelen. Wij hebben bezwaren tegen zo'n vereenvoudiging: want al heeft de politieke samenwerking tussen K.V.P. en Partij van de Arbeid de goede toekomstmogelijkheden, waarbij ook in het verleden de maat schappelijke ontwokkeling in Nederland bijzonder baat heeft gevon den, niemand mag ontkennen dat een vierkante uitspraak van de K.V.P. nu. voor de partij en voor de politiek welke ze voorstaat, grote risico's meebrengt. Want zoals Den Uyl c.s. de K.V.P. nu voor de keus stelt, zitten er te veel ultimatieve kanten aan het aanbod. En dat nog terwijl aller minst duidelijk is waartoe de K.V.P. zich bij het maken van een be slissende keuze op de driesprong waar ze nu staat, verplichten gaat. Worden dan direct of straks do A.R.P. en de C.H.U. buiten spel gezet? Bindt de K.V.P. zich dan min of meer ook aan wensdro men van D'66 en de P.P.R. waarvan ook menig progressieve K.V.P.'er niet veel moet hebben? TNR. DE ZEEUW, de K.V.P.-voorzitter, wil veel risico's nemen In de hoop dat bij gesprekken en in de praktijk de progressieve drie van bepaalde stokpaardjes af te brengen zullen zijn. Prof Steenkamp neemt de toekomstige situatie al wat kritischer op en fractievoorzitter Andriessen wikt en weegt nog meer. Geen wonder: want op de keper beschouwd hebben de laatste maan den Den Uyl en Van Mierlo niet veel meer gezegd dan dat de K.V.P. moet breken met haar tegenwoordige regeringspartners en dat daarna verder gesproken zal worden. In hoeverre zal de K.V.P. dan echt mee kunnen spreken? Zeker wanneer De Zeeuw dan genoopt zal worden de handen van Tilanus en Veerman los te laten, kan de K.V.P. wat haar eigen ideologie betreft alleen maar het beste ervan hopen. In haar bewegingsvrijheid wordt de K.V.P. ontegenzeggelijk belem merd door de nogal aarzelende houding van de anti-revolutionairen. Maar of daarom zoals K.V.P.- en C.H.U.-jongeren willen christen-democratische partijen zonder A.R.P. een nieuwe volkspar tij moeten stichten die met P.v.d.A. en D'66 in zee kan gaan, valt nog te betwijfelen. De jongeren zullen weten, dat nog niet zo heel lang geleden de „pro gressieve drie" het liefst de A.R.P. in hun bondgenootschap zouden hebben betrokken en dat ook nu nog een der bezwaren tegen sa menwerking tussen deze drie en de christen-democratische concen tratie is het geringe vertrouwen dat vele socialisten in het toekom stige beleid van de C.H.U. hebben. TTITERAARD is ook dat bezwaar niet beslissend: politieke ideeën evolueren de laatste jaren bijzonder snel. Bovendien kan de eensgezindheid van P.v.d.A. en D '66 als puntje bij paaltje moet ko men, snel afbrokkelen.In de Partij van de Arbeid zelf is de eensge zindheid ook groter aan de oppervlakte dan ze blijken zal, wanneer Den Uyl c.s. regeringsverantwoordelijkheid zouden gaan dragen. Ook terzake van het sociaal-economisch beleid, ten aanzien waar van nu reeds enkele socialistische Kamerleden vinden dat de partij zich te veel aan de vakbeweging bindt Daarom is toch wel begrijpelijk dat de K.V.P. op de driesprong niet snel voor één richting kiest, maar zich liever betrouwt op een zorg vuldige analyse. Weet dr. de Zeeuw misschien meer omtrent de be reidheid van de „progressieve drie" bij onderhandelingen na een openlijke breuk tussen de christen-democratische drie en de libera len? Dan zou men deze bereidheid ook snel ter kennis van de bur gers moeten brengen. Een goede democratie betekent immers niet dat de kiezers en partijleden achteraf alles horen, maar dat ze van metafaan het beleid van hun vertrouwenslieden beoordelen kunnen. In dit opzicht laten onze politieke partijen trouwens meer verstek gaan. DE BILT —Een gordel van hoge drukgebieden strekt zich uit van de Azoren tot boven de Alphen en bracht vooral boven Frank rijk, Duitsland en Zwitserland een weersverbetering. Ook bij ons kwam een einde aan dt buiigheid maar geslaagde be wolking van een front boven Engeland drong vanmorgen al weer tot ons land door. Het zal waarschijnlijk in de nacht met wat regen over ons land trek ken in de loop van morgen op nieuw gevolgd door een over trekkende rug van hoge druk, zodat dan wat meer zon ver wacht kan worden. Bij een zuid westelijke luchtaanvoer blijven de temperaturen gematigd, maar het weekendweer lijkt niet onaangenaam te zullen worden. Zonnige perioden, op de meeste plaatsen droog en stijging van temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers. Voor zondag: Aantal uren zon: 5 tot 12. Min. temp.: van onge veer normaal tot 2 graden on der normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Kans op een droge perioden van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. Zon. 5.08 20.23 Maan 0.17 - 18.07 Schev. hoogw. - 23.53. laagw. 6.34 - 19.11. Weerbericht van hedenmorgen 7 uur min. max. temp. temp. A'dam zw. bew. 17 10 1 De Bilt geh. bew. 18 9 2 Deelen zw. bew. 17 7 7 Eelde zwaar bew. 20 7 1 Eindh. half bew. 19 10 0 Den Helder z.bew. 17 10 1 R'dam zw. bew. 17 12 1 Twente geh. bew. 17 7 21 Vlissingen h. bew. 18 13 0.3 Z.-Limb. h. bew. 17 10 7 Aberdeen regen 16 9 3 Athene onbewolkt 35 27 0 Barcelona mist 24 16 0 Berlijn zw. bew. 20 12 0.1 Bordeaux 1. bew. 23 7 0.3 Brussel zw. bew. 26 12 2 Frankf. zw. bew. 21 10 0.4 Helsinki geh. bew. 25 16 6 Innsbrück regen 18 12 5 Kopenh. 1. bew. 23 11 3 Lissabon onbew. 29 17 0 Locarno onbew. 24 10 0 Londen zw. bew. 20 11 0 Luxemb. zw. bew. 16 9 1 Madrid licht bew. 29 14 0 Malaga geh. bew. 28 23 0 Mallorca onbew. 28 12 0 München zw. bew. 18 11 6 Nice onbewolkt 25 17 0 Oslo half bewolkt 23 12 4 Parijs 1. bewolkt 19 11 0 Rome onbewolkt 26 18 0 Split half bewolkt 26 17 0 Stockholm 1. bew. 19 15 28 Wenen zw. bew. 18 13 10 ZUrich zw. bew. 16 12 7 Zelfs burgemeester Roelfsema Schiedam (op de achtergrond in zwarte jas) kwam gisteren kijkje nemen aan de Broersvest in zijn stad. Al enige dagen lopen de kelders van de huizen daar vol water. De brandweer heeft handenvol werk met het leeg pompen, maar het water blijft komen en niemand weet i vandaan. Lynchpartij in Nigeria na kinderroof LAGOS (AP) Drie mannen, die ervan werden verdacht ont voerders te zijn, zijn in Lagos de hoofdstad van Nigeria, geste nigd en dood geslagen, ondanks pogingen van de politie om tus senbeide te komen. Volgens een krantebericht gebrui ken de ontvoerders de lichamen van kinderen voor juju rituelen - toverij praktijken - en de poli tie maakte bekend dat zij een slavenkamp voor kinderen in het westen van Nigeria heeft ontdekt. De politie heeft de patrouilles in Lagos verscherpt, omdat het aantal ontvoeringen de afgelo pen tijd is toegenomen. Overwinning voor Lynch DUBLIN (Reuter) De partij van de Ierse premier Jack Lynch, de Flanna Fail, heeft een belangrijke tussentijdse ver kiezing in het district Mid-Cork gewonnen. Als de kandidaat van deze partij verslagen zou zijn, zou dat alge mene verkiezingen hebben bete kend. Het resultaat wordt gezien als een persoonlijke overwinning voor premier Lynch en diens poli tiek. Het aantal stemmen in het kiesdistrict steeg met zeven pro cent 'n vergelijking met de vori ge algemene verkiezing aldaar. KOELOFARENDSVEEN, Bloemenvei ling, 3 augustus 1972. Anjer* Sim Ro*c. Rood, Wit. Keefer, Nordia. Tuwny Gold 9-17. Snnla. Super Star 36—31. Baccaru 33—<6. Belinda. Motrea. Luther Ofarlm. PrecUla 15-27. Spanlak Sun. Cural Uchlda 1,06—1.65, Idem Rubrum 5080. Agopanthu* 33—49. Cerberus 25—29, Glnrloaa 7—38 pst. Trosan- Jer* 65—1.65. Troschrysanten 1,46— 1.60. Idem Ji.arr.md 2.45-3.20. Free- NM'-i I'. I 2". Gli.fllnl. r derlj «-11. rndlji 9, tuinbonen 28-87. Kin 16-2G. kruien 600-ÜÜO. rude ku.il 15-24. mivuj ekuul 20-23. spinazie 50. ralmrber 19, buspeen 41-86. bonrn- l.i uiil 1IS. I.rulpetrr- IN- .'II. - nI |N. nen 130-290. peterselie 26. spitskool 17-25. prei 11 33-53. 9".o00 kg. bloemkool 16.000 stuks. 17-36, prei II 33-53. Aanvoer wmspeen GOUDA. 3 oug. Aanvoer: 81 partij en. Prijzen tin Kulden» p,.r kg le en extra kwal. 4,36-4.67; 2e kwal. 4,25 4.36. zware kwal. 4.58-4.77. Handel: redelijk. UTRECHT. 3 aug. Aanvoer: totaal 3676. runderen 998. vette kalveren Kraskalveren 43. ncuhtere kalvr- 740. schapen 671, varkens boven 100 kg. I I 630-950. B II 210. knlfkoelen 1760-2200; kntfvaar- zen 12601520. vare koelen 920- 11'X); pinken 740-1135; slieren 975- 2250; Kraskalveren 526-736 nuchte re kolveren 35-76; fukknlveren 180—446; schapen 145—186; litmme- m I..0 1 v,dnichtlK.' varkens 400—675; lopers 97,60-122.60; biggen 77.60- 92,50; hukken en Kelten 30- 75. vette koelen por kg. geil. gew. 6.75- 6,00 (le kwul.) 6,36—6,76 (2e kwal.) 5,056,36 (8e k wal.); nuehtc- 'talveron per kg lev. gew. 1,86 1.76. kg. Brandiveer sticht zelf brand... FRESNOY-LE-GRAND (Reuier) De politie van Fresnoy-le Grand, een stadje in het noord oosten van Frankrijk, heeft gis teren zeven vrijwillige leden van de plaatselijke brandweer op beschuldiging van brand stichting gearresteerd. De brandweermannen, allen in de leeftijd vun 16 tot 21 jaar, blij ken zelf de reeks branden die de laatste tijd in het stadje en in de omgeving heben gewoed, te hebben gesticht. Een van hen zei dat zij dit hadden gedaan omdat rij betaald werden voor elke keer dat zij moesten uit rukken. 2.10-2.20; zouters per kg. lev geiv 2.20—2.30; slpchUeugrn per ku lev. gw. 2,00—2.10; Jonge slnchtzeugen per kg. lev. gew. 2.10 2.20. Overzicht (resp. handel en prfjian) mHk- m kalikoeten *i.- pend - aflopend, vette koelen rede- iiIk nv" i.nam prijshoudend, vare k ielen rustig - moeizaam prijshou dend. grnskalveren runtig - moei zaam prijshoudend, nuchtere kalve ren rustlK - prijshoudend, fokkalve- ren williger - koger. PllflTI willig - prijshoudend. lammeren willig - ruim prijshoudend, varkens Iets wil liger - even hoger, biggen lata willi ger - even hoger BA RN EVE LD. 8 aug. Coflp. Veluwse eicrveiling - aanvoer: 2.606.100 Stuks. Stemming: vlug. Prijzen (In guldens per 100 stuks)eieren van 5061 gram 7.067.60; 66—66 gram 8 10-8.35. 5061 gram 9.80-10.30; *-66 gram 12.00—16.90. Elervelllng - aanvoer: 689,901 stuks. Stemming; redelijk. Prijzen (Ui guldens per 100 stuks.)eieren von 60-51 gram 7.25; 54- 65 gram 7.90; 60-61 gram 9,76; 64-66 gram 10,23-12.14. Eiermarkt - aanvoer: 1.614.340 stuk*. Handel In kleine redelijk, In grote vlug. eieren van 60—68 gram 7.70— 100 stuks. kg.-prijs 1.54 - 100 stuks. kg. prijs 2,46—2,61witte eieren 0.35—1.75 per 100 stuks lager. Veiling WESTLAND NOORD (3 aug): Tomaten- Export: Klasse I- A 840 -106<i. li 955-985. C 7HO-970, CC 645-660. 30.000 kist Komkommers: Klasse I 91 65-77. 76 «7-74. 61 67 -76. 51 66-75. 41 64—66. 36 30- 33. 31 22- 24. 74.<XO st Paprika: groen kK. 93—U7. rood kg. 290-376. 46.000 kg.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9