Vertrouwensrelatie tussen gemeente en bevolking zoek m DE SWINGENDE PIJP Ervaring hielp B. Bos aan zege Paridon op P. Sociologisch rapport Stompwijk: Deze week in de Leidse bioscopen The great race Casino Royale Schuivende vrachtauto veroorzaakt <p*ote schade Kritiek in raad op reconstructie van Hoorneslaan Politiek in Stompwijk ar* PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1972 LEIDEN De Leidse bioscopen brengen weinig nieuws deze week. Er zijn drie prolongaties en drie reprises te zien. Maar ondanks dat biedt het weer van alles wat: spanning, humor, en sensatie. Bourville en de Funès zijn zo langzamerhand heel oude bekenden in Leiden met hun „Samen uit samen thuis" in Studio. Een garantie voor ongecompliceerd amusement. Ook „A clock work orange" doet het goed in Luxor. Het is een naar het lugu bere neigend verhaal van een jongen, die slachtoffer wordt van een systeem. De derde prolongatie is „Franzy" in Lido. De nieuw ste film van de oude meester Hitchock, vol spanning en een vleugje humor. Tony Curtis, Jack Lemmon en Natalie Wood zor gen in Camera voor een dolle race over het filmboek met „The great race. „De nachtvoorstelling in hetzelfde theater is „The Kremlin letter" een detective. In Trianon hangt David Nilven de vrouwenversierder uit de film „Casino Royale". Hij is hier de grote voorganger van onze „James Bond. Rex heeft deze week „De zaak Andersson", een spannende, sensationele film. CAMERA In „The great race" worden alle records gebroken. Niet alleen die van de wilde jacht maar ook van de taarten- gooierij, bekende acties in de slapstick-film anno 1920. Blake Ed wards heeft toen hij „The great race maakte duidelijk allerlei gegevens gehaald uit de Laurel en Hacdy-films uit die tijd. Dit alles hindert niet omdat Edwards er een nieuwe grotere di mensie aan heeft toegevoegd. In zoverre er bij deze aaneenscha keling van dwaze, goed gesneden situaties sprake is van een ver haal, het volgende. Stuntman Leslie (Tony Curtis) stelt voor een wedstrijd per auto te houden van New York via Azië naar Parijs. Dank zij de snode handelingen van een andere stuntman, professor Fate (Jack Lemmon) vallen alle deelnemers, behalve Leslie, uit. Geen facet van het oude kluchtgebeuren laat Edwards, die de klassieke slapstick grondig moet hebben bestudeerd ongebruikt. In het wilde westen is er een formidabel kroeggevecht, in Alaska een ijsbeer om de actie op gang te houden etc. etc. Warner Brothers, die vorig seizoen met één grote film My fair Lady goed gokte, spaarde kosten noch moeite en zette alles op deze „Great race"-kaart. Puntiger dan „Those magnificent men", hoewel minder genuanceerd, lijkt het ons een beste gok. TRIANON Veel bekende, grote filmnamen maken de film „Ca sino Royal". Het is een James Bond verhaal van de oude stem pel. Geen hard geweld Maar wel veel mooie meisjes. Natuur lijk wordt het op het eind nog even in de rats zitten of die oude Sir James Bond het alle maal wel zou halen. Toch zorgt James Bond van Goldfinger (Sean Connery) voor veel meer hartespel Het verhaal gaat als volgt. Een internationale sa menzweerdersclub Smersh heeft enkele agenten vermoord. De chefs zijn ten einde raad en, 1 wenden zich tenslotte tot de De grote tegenstander van Bond, Le Chiffre, tracht hij uit te schakelen door een beroepsgok- hem toe te sturen. Hij ders van de chefs op te volgen, maar als een van hen sterft wil hij wel op diens plaats zitten. Smersh doet onmiddellijk pogin gen om zijn reputatie te gron de te richten door een legioen mooie meisjes op zijn dak te sturen.' Het heeft geen effect. Zelfs zijn agenten draagt hij op om zich te harden tegen de charme van de andere sekse. Zijn tweede maatregel is zijn agenten voortaan allemaal Ja mes Bond 007 te noemen, wat de vijand in verwarring moet brengen. James Bond (David Niven) met zijn agente Vesper Ursula Andress) (TRIANON) grootmeester van de spio nage: James Bond. David Ni- ven vertolkt deze oude groot meester, de voorganger van „onze" James Bond (Sean Con nery). De oude is inmiddels ge ridderd en heeft geen goed woord over voor zijn opvolger. Hij is geenszins van plan de or- weet namelijk dat Le Chiffre het niet kan laten baccarac te spelen. Na wat vijven en zessen lukt het allemaal en Sir James Bond is, wat we van hem ver wachtten, weer een groot man gebleken. „St. Bernardus" in kanip Leusden LFUSDEN/HAZERSWOUDE In het eindklassement van de handbal- en voetbaltoernooien, waaraan het jeugdteam van de Hazerswoudse voetbalvereniging St. Bernardus op het NKS-kamp te Leusden deelnam, zijn de Rijndijkertjes als tweede geëin digd. Actief verwees hen in het slagbal- toernooi naar de laatste, zesde plaats. Een derde plaats was voor de oranjewitten weggelegd in een quizprogramma, waar aan alle 18 kamperende vereni gingen van de partij waren. Jan Ranke, Vincent Beukenboom en Hans Engel legden beslag op het KNVB-vaardigheidsdiploma. Eric Boer werd winnaar op de hindernisbaan (vergezeld van een voetbal), evenals Peter de Brabander (zonder voetbal). In de eindrangschikking van de tienkamp, georganiseerd voor de 13 man sterke St. Bernardus- formatie, werd Peter de Groot eerste, Vincent Beukenboom tweede en Hans Engel derde. (ADVERTENTIE! verkrijgbaar bij: Speelgoedmagazijn 'VICTORIE' HOGEWOERD 31 TELEFOON 46628 CONSUMARKT LEVENDAAL STOMPWIJK In het gisteren verschenen sociologisch rapport van wens in geheel Stompwijk een de woonkern Stompwijk dat de Stichting voor Maatschappelijk Op- hopeloze zaak genoemd, bouwwerk in Zuid-Holland in opdracht van het Leidschendamse ge- De rapporteur spreekt als zijn meentebestuur heeft uitgebracht wordt als een van de conclusies ge zegd dat „een deel van de bijzondere problematiek in Stompwijk wordt bepaald door het ontbreken van een vertrouwensrelatie tus sen de gemeentelijke overheid en de bevolking". gereageerd heeft op het onder zoek ook mag worden verwacht dat zij zich bezig zullen houden met het problematiek van hun gemeenschap. Zij zullen zich dienstig kunnen maken aan me dewerking voor een betere over legprocedure tussen de bewo ners van de woonkern en de overheid. In het rapport dat is opgesteld ontwerp-streekplan Haagse ag- met medewerking van een aan- glomeratie, onderwijs, verkeer, tal Stompwijkse ingezetenen sport en gezondheidszorg, wordt gezegd dat mc|n miet ge- Hoewel het aantal respondenten lukkig is met de wijze waarop de gemeentelijke overheid met name in het verleden de belain- gon van de bevolking van Stompwijk heeft behartigd en man heeft ook nu nog het ge voel dat men miet werkelijk bij de beleidsvoorbereidihg wordt betrokken. Behalve de bestaande ad hoe voor Stompwijk zou een wijkvereniging vanuit de bevol king moeten worden ingesteld, die als schakel tussen bevolking en overheid moet gaan funge ren. Binnen de wijkvereniging zouden enkele werkgroepen moeten worden opgericht voor het verrichten van onderzoeken. Verder wordt een geleidelijke ontwikkeling van de woning dus klein was (sommige ant woorden hadden meerdere handtekeningen) geeft het rap port toch een groot aantal klachten en wensen van de Stompwijkers. Extra aandacht wordt gevraagd voor bejaarden en inwonende jonge gezinnen, voor de jeugd zijn te weinig voorzieningen, onveiligheid voor kinderen en ouderen op de Dr. van Noortstraat, beter vervoer voor de kinderen. Bij de ver- keersvoorzieningen wordt ge zegd dat de wegen slecht ver licht zijn, fietspaden of beveilig de stroken langs de wegen ont breken, ook voetpaden en trot toirs zijn niet waar ze zouden moeten zijn en bij herstelwerk zaamheden is de beveiliging van de wegen slecht. bouw aanbevolen, te weinig Er zijn naar de mening nieuwe woningen zullen het leef klimaat frustreren en te snelle en veel nieuwe woningen zijn voor een verdere verbetering van het voorzieningenpeil niet nodig. Voor het opstellen van een bestemmingsplan, een van de redenen voor het onderzoek, moet een programma van eisen worden opgesteld. Uit het onderzoek is ook gebleken dat men zich in Stompwijk zor gen maakt over de werkgele genheid. Voor de vergroting de antwoord-gevers in Stompwijk voldoende winkelvoorzieningen, de rapporteur stelt echter vast dat de bevolking zich wat de overige schoolvoorzieningen be treft in de eerste plaats oriën teert op Zoetermeer en wat de overige winkelvoorzieningen be treft op Leiden. Eén respondent vraagt zich af of men in Stomp wijk niet beter af is met een aansluiting bij Zoetermeer, Zoe- terwoude of' als zelfstandige ge meente. denkt men aan de huidige en De in Stompwijk veel gehoorde toekomstige funktie van de woonkern in de recreatieve sfeer maar ook aan de nijver heid. De rapporteur, soc. drs. H. M. Zaalberg, is wat teleurgesteld door het aantal reakties ontvan- klacht over de slechte verbin ding met Leidschendam vindt in het rapport ook weerslag. Gewe zen werd op de regionale bete kenis van de verbindineswe? ook voor rekreanten uit de Haagse agglomeratie. ALPHEN AAN DEN RIJN Een schuivende vrachtwagen heeft gistermorgen in de Prins Hen drikstraat een enorme ravage veroorzaakt. Ook werden twee personen licht gewond door glas scherven. De vrachtwagen begon plotseling met de achterkant naar rechts te schuiven. De voorzijde kwam daardoor in botsing met een te gemoetkomende VW-personen- wagen, welke door de botsing tegen twee geparkeerde auto's werd geworpen. De vrachtwa gen schoof echter nog 30 meter door en kwam tot stilstand te gen een personenauto, die in een file stond te wachten. De twee gewonden bevonden zich in de tegemoetkomende VW. LEIDEN Op de hoek van de Willem de Zwijgerlaan en de Sumatrastraat werd gisteren ochtend een Daf met drie inzit tenden aangereden door een be stelwagen. die vanuit de Meren- wijk kwam. Door de klap vloog het portier open. De 73-jarige bestuurster viel daardoor uit de auto en liep ernstig hoofdletsel op. De twee andere inzittenden, een 67-jarige man en een 63-jarige vrouw, lie pen lichte snijwonden aan hoofd en handen op. LEIDSCHENDAM Aange zien de vis in de kanovijver de invasie van jeugdige hen gelaars die meedoen aan de hengelwedstrijd van het Va kantie-Festival „Woef '72" blijkbaar heeft zien aanko men en bijtijds verdwenen is, zal de wedstrijd nu plaats hebben in de Zijdesingel bij de Zilvermeeuwlaan; zoals eerder meegedeeld woens dagmiddag 9 augustus om half twee. (ADVERTENTIE) ALPHEN Volgende week zal een begin worden gemaakt met het vernieuwen en voor zover reconstrueren van het wegdek van de Koningin Julianabrug over de Rijn. Met deze werkzaamheden zal naar wordt verwacht veertien dagen zijn gemoeid, zodat de volgende maand de bewoners, maar ook de brugwachters van een doorlopende ellende zijn verlost, tenminste voorlopig. Immers een brug waar dagelijks zo'n 15.000 auto's over heen gaan heeft vooral wat het wegdek betreft nog al wat te verduren. Reeds vele zeer vele maanden hoort men bij het passeren van een auto, vooral als het een vrachtauto betreft, een zware roffel van de gedeeltelijk losliggende planken, (zie foto); een geluid dat tot in de nabij gelegen woningen duidelijk en hinderlijk hoorbaar is. Er behoeft intussen niet aan ge twijfeld te worden dat het verkeer grote hinder zal ondervinden van deze werkzaamheden. DE ECHTE VARENSMAN kiest betrouwbaar materiaal. Daarom kiest hij een JOHNSON JACHTWERF POELGEEST OEGSTGEEST Haarlemmertrekvaart 16 a Telefoon 01710-54054 Zaterdag en zondag geopend. gen op de schriftelijke enquête Ondanks de vele klachten' werd NOORDWIJKERHOUT Toen de wedstrijdleiding van het ten nistoernooi op de Boekhorst in Noordwijkerhout gistermorgen negen uur de eerste partijen de baan op wilde sturen moest zij daarvan af zien, omdat door de vele regen het water bezit had genomen van de banen. Het pleit voor de wedstrijdleiding en de bereidvaardige tennissers dat om kwart over tien de ba nen toch al weer bespeelbaar waren en dat mede daardoor het volledige wedstrijdprogram ma van de dag nog af gespeeld kon worden. Voor een fraaie partij tennis zorg den de heren Bos en Paridon in hun partij in C. De vroeger B- speler Bert Bos heeft het beslist niet cadeau gekregen van Piet Paridon. In de eerste set wist In het damesenkelspel in D wist der Linden. Frank had het te gen Jan Postma in de eerste set niet gemakkelijk maar in de tweede set gaf hij zijn tegen stander geen kans meer: 7-5. 6- 2. Van der Linden had het tegen Fred van der Loo In de eerste set goed in de hand maar in de tweede set speelde hij wat voor zichtiger waardoor Fred er be ter in kwam, maar het toch niet bol kon werken: 6-2, 7-5. In de dubbel deed Fred het beter. Daar wist hij met Hoogervorst de halve finale te bereiken door in een spannende wedstrijd met 6-4, 7-9, 6-3 over Heemskerk en Jan van der Lippe te winnen. Ook Paul Hacket en van der Linden bereikten de halve fina le. Zij wonnen vrij gemakkelijk van V/egkamp en Bosman: 6-1, Piet al dadelijk het initiatief te nemen hetgeen resulteerde in Vvinst van deze set. Maar toen begon de veel grotere wedstrijd ervaring van Bert mee te spe len. Met zeer gevarieerd spel vanaf de baseline begon hij zijn tegenstander steeds meer onder druk te zetten. Uiteindelijk won Bert toch de wedstrijd maar hoewel de score dit niet uitdrukt Tegen Seysener heeft hij het in de tweede en derde set toch echt niet cadeau gekregen en moest hij voortdu rend op ziin qui vive zijn: 4-6, 6-1. Voor de kwart finale Lettie van der Berg de halve fi nale te bereiken door een knap pe overwinning te boeken op mevr. Posma met 6-2, 6-4. Voor mevr. Posma bleef het niet bij dit ene verlies. Ook in het ge mengd dubbel, waarin zij sa men speelt met haar moest zij een nederlaag incasse- Peter Lommer- wisten zij wel in de tweede set goed terug te komen maar in de laatste set moesten zij toch de eer aan hun tegenstanders la- 1-2, 2-6 6-0. wist Roy zich te plaatsen door jn het gemengd dubbel in C onbedreigd te winnen van Kales met 6-4. 6-1 Opvallend was ook de uitslag van Ton van der Voort tegen I eon Haase. Leon werd namelijk zonder pardon door Ton van de baan gezet met niet mis te verstane cijfers: 6-1, 6-0. In het herenenkel D wisten ook twee spelers zich te plaatsen voor de kwart finale namelijk Frank de Graaf en J. W. J. van moest bondsgcdelegeerde Kees Kranenburg het met zijn part ner "ilde Krul afleggen tegen de sterke mixed mevrouw van Leeuwen met "okkvmans. In eo-i ->ei nd duel wonnen laatst genoemden met 6-4 6-3. Voor de halye f'nale van dit onderdeel wisten de heer en mevrouw vat Willigen zich reeds te plaat sen door een 6-3, 6-2 overwin ning op Frachon en de Vries. naar aanleiding van het inte rim-rapport dat vorig jaar is uitgebracht. De vragen werden gesteld aan 86 personen, waar van 70 gezinshoofden: in totaal werden slechts 16 reacties ont vangen van in totaal 27 perso- In het 84 pagina's tellend rapport dat bovendien nog van 9 bijla gen is voorzien wordt aandacht besteed aan het leefklimaat (te korten en mogelijke veranderin gen), de ontwikkeling van de woonkern in verband met het door de antwoord-gevers ook waardering uitgesproken voor wat door het gemeentebestuur de laatste 10 jaar aan voorzie ningen was gerealiseerd. Over de medische zorg wordt gezegd dat een eigen arts zeer wense lijk is. evenals een apotheek (in de weekends moet men voor een spoedrecept soms helemaal naar Rijswijk!). Het plan om een gedeelte van de Dr. van Noortstraat op de riolering aan te sluiten zou uitgebreid moeten worden, de riolering wordt trou- STOMPWIJK— In het sociolo gisch rapport Stompwijk wordt ook aandacht besteed aan de politiek. De specifieke belangen van de woonkern worden behartigd door twee KVP-raadsleden, die in Stompwijk wonen en „waarvan mag worden ver ondersteld dat zij met name deskundig zijn in zaken die de buurtschap betreffen". De KVP kreeg bij de gemeente raadsverkiezingen van 1966 82% van het aantal uitge brachte stemmen, in 1970 was dit nog hoger namelijk 88.1%. Voor de gehele ge meente waren deze cijfers resp. 31.2% en 33.6%. De KVP in Stompwijk is dus voor de Leidschendamse fractie van groot belang. Bij de gemeenteraadsverkiezin gen-van 1910 is gebleken dat de Stompwijkse kiezers grote waarde hc-chten aan het raadlidma&tschap van bewo ners van de buurtschap. Het raadslid C. H. Boer werd toen door een actie met voorkeurstemmen gekozen, hoewel hij niet op een ver kiesbare plaats stond. Negen enzeventig procent van de kiezers brachten hun stem op het raadslid uit, waar door er twee „Stompwijkers" in de raad zitting konden ne- KATWIJK Het voorstel van B. en W. om de Hoorneslaan te re construeren is gisteravond in de raad met 17 tegen 6 stemmen aangenomen. De kritiek van de tegenstemmers richtte zich voornamelijk tegen de voorge stelde oplossing voor het kruis punt Hoorneslaan/ Biltlaan. Drs. J. A. v. Raalte kwam zelfs met het voorstel aan B. en W. het hele voorstel in te trekken. Dit werd met 13 tegen 8 stem men verworpen. De Jeugdraad Katwijk mag geen bezoldigd jeugdfunctionaris aan trekken. Men trok de noodzake lijkheid hiervan te zeer in twij fel. Bij de behandeling van een twee tal beroepen tegen weigering van vergunning tot het bouwen van een verrolbare kas in de Zanderij Westterbaan pleitten enkele raadsleden voor behoud van deze hoogwaardige tuin- bouwgronden. Wethouder C. van der Plas sprak de verwachting uit dat in de toekomst nieuwe grenswijzigingen noodzakelijk zijn. B. en W. zijn bereid tijde lijke vergunningen te verlenen, maar hoogstens tot 1980. ©WASSENAAR Zaterdag 5 augustus heeft een eerste evenement plaats in het ka der van de Wassenaarse zo merfeesten. Om 3 uur 's middags zal dan een gecos- tumeerde voetbalwedstrijd worden gespeeld op het Blauw Zw.art-terrein aan de Dr. Mansveltkade. De orga nisatie is in handen van de Vanaf zaterdag kunnen ook bij de adressen, die in een huis- aan-huisfolder bekend ge maakt zijn inschrijvingen worden genoteerd voor de verschillende volks- en kin derspelen, die in het kader van de zomerfeesten gehou- Voorschoten voetbalde in De Vliethorst VORSCHOTEN De Voorscho- tense vakantiebezigheden kre gen ook gisteren he tweer niet rnee. De openluchtsportmiddag bij de sporthal „De Vliethorst' werd een binnensportmiddag. De kinderen, 43 in getal, den verdeeld in groepjes zeven en als sport werd gekozen zaalvoetbal. De namen voor de voetbalploegen waren gauw ver zonnen en zo zagen de belang stellende ouders op de tribune AJAX, Feyenoord, Twente, Sparta, P.S.V. en Telstar in het veld komen. De finale ging tus sen PSV en Feyenoord, de win naar werd PSV. Het werd nog een fijne middag voor de kinderen, die het ge meentelijke natje (een flesje frisdrank) kregen. Scheidsrech ter was de heer Van Ravens- berg, de beheerder van de sporthal „De Vliethorst". Van daag zijn de vakantiebezigheden besloten met de prijsuitreiking door burgemeester Van der Haar en een filmvoorstelling in het Cultureel Centrum. Bodegraven wil Beierse najaarsmarkt BODEGRAVEN Burgemees ter J. Croles heeft in een brief aan ziin Beierse ambt genoot Van het bekende Al penplaatsje Oberammergau deze uitgenodigd tot een ge sprek over de mogelijkheid volgend jaar rond de tradi tionele najaarsmarkt een Beierse week te organiseren. Als hiervoor belangstelling be staat, dan zal het Bodegraaf- se gemeentebestuur zijn Beierse collega's uitnodigen tot een oriënterend bezoek op de komende najaarsmarkt 1972. de De heer P. Bekker, lid Marktcommissie, is naar, Oberammergau geweest en heeft daar groot enthousias me bij de burgerij en de burgemeester ontmoet om met een flinke organisatori sche delegatie naar Bodegra ven te komen. Men wil vol-' gend jaar ook allerlei ont moetingen op sport- en cultu-' reel gebied organiseren, Rijnsburg vierde gisteren feest. Het was een dag in het kader van de oranje-feestweek met ve le hoogtepunten. De topper van de dag was zonder meer het kin derbloemencorso (foto links). Vele buitenlanders toonden hun bewondering voor de prachtige kleurrijke stoet. Er was ook tob betjesteken foto rechts). Tien tallen straten in Rijnsburg wa ren versierd. Bij de doe-het-zel- vers werd de ere-prijs gewonnen door Jacquelien van den Eijkel.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4