Bloemencorso op het water Primeur in Le Ravage probeert iets nieuws te brengen in Noordwijk Favoriet dubbel door Van der Voort-Michels geklopt op Boekhorst Warmunda probeert junioren Cor van Tongeren voetballer van het jaar bij SJZ ri)* OOK Wat u moet weten Bijrijder zocht naar spookdief Liko Bodegraven gaat uitbreiden LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1972 LISSE Nederland staat op 23 en 24 september in Lisse een primeur te wachten, een bloe mencorso op het water. Een groots opgezette show die wordt georganiseerd door het comité Varer.d Bloemencorso 1972 in samenwerking met de Water sportvereniging Uitermeer, ter gelegenheid van het honderdja rig bestaan van de Lissese harddraverijvereniging. Bij d°ze unieke gebeurenis zullen tachtig, met duizenden bloemen - uirgeaoste schepen, door de Ringvaart glijden. Deskundigen verwachten dat op die twee da gen in september zo'n ICO tot 200 duizend belangstellenden naar Lisse zullen trekken om van de bloemenvlootshow te ko men genieten. Radio en televisie hebben daarom al de organisa toren medegedeeld veel belang stelling te hebben voor dit eve nement. Tot nu toe hebben vijf tig jachteigenaren ingeschreven. Ook van de zijde van de marine zal een afvaardiging worden ge stuurd in de vorm van een duik bootvaartuig vanwaar af ook duikdemonstraties gegeven zul- len worden. Bij dit bloemencorso te water is een bijzondere plaats ingeruimd voor de gehandicapten uit de Bollenstreek. Ongeveer honderd van hen zullen woeden uitge nodigd om op diverse achten. tijdens de tocht door de Ring vaart, aanwezig te zijn. Vrijdagavond 22 september begint het bloemenspektakel. Dan krij gen alle tachtig deelnemers vanaf 18.00 uur de gelegenheid hun schip langs de berm van de Ruyshoornlaan, aan te kleden. Een speciale bloemversierings- tent zorgt voor het nodige ma teriaal en enkele bekende bloeinbinders staan ter beschik king van de jachteigenaren om de nodige adviezen te verschaf fen. Jachteigenaren die liever thuis hun trots in de bloemen steken kunnen dat natuurlijk ook doen. Zij moeten er dan wel voor zor gen dat ze zaterdagmorgen ui- de jurering en een verwelko ming door Miss Corso wordt om 15.00 uur het startsein gegeven. Marine- en politieboten zullen terlijk 12.30 present zijn in de Ringvaart voor voorkeuring. Na de ioute controleren terwijl va rende muziekcorpsen de vrolijke noot boven het water voor hun muzikale rekening nemen. De 6 kilometer lange tocht duurt vice-versa twee uur waarna de jachten voor anker gaan. Het dobberende corso krijgt dan we derom bezoek van miss Corso die dan trakteert op een Hol landse portie erwtensoep-met worst. Is de erwtensoep een maal op dan gaan om 19.30 uur de schijnwerpers aan om de bloemenvloot in een zee van licht te zetten. De marine-torpedoboot „Hydra" laat dan zien wat duikers zo al kunnen in het water van de Ringvaart. Om ongeveer tien uur gaan de schijnwerpers weer uit waarna een groots vuurwerk zal losbarsten boven Lisse. Tot zover het programma van za terdag Zondagmorgen komen de honderd lichamelijk gehandi capten aan om 13.00 uur. Een kleurrijke tocht begint over de Kagerplassen en via Ringvaart en dc Braassemermeer naar de jachthaven „Meerzicht". Voor gehandicapten en bejaarden geen plaats meer was boord van de tachtig sche per zullen enkele rondvaartbo ten worden ingezet. Zondag- is het water- WARMOND Warmunda, onder leiding van oefenmeester War merdam al weer enige weken in training, speelt als voorberei ding op de competitie een groot aantal oefenwedstrijden. Dan zullen o.m. worden uitgepro beerd de veel belovende junio ren die in de selectie zijn opge nomen, dat zijn Hans Oostdam, Frank van Tongere, Frank Beu- Zondag staat een wedstrijd tegen MMO op het programma, 10 au gustus wordt gespeeld tegen Kickers '69, 13 aug. tegen Mar- tinit, 17 aug. tegen SEV. Zondag 20 aug. doet Warmunda mee aan een toernooi van vv. Bode graven, waaraan ook meedoen Groeneweg en Ooievaars. Op 27 september volgt de thuiswed strijd tegen EHS uit Haarlem. De oefenreeks wordt 3 septem ber besloten met een uitwed strijd tegen de reserves van UVS. Vrijdag 25 augustus zal de alg. ledenvergadering worden gehouden in het clubhuis op het sportpark Het Overbos; aan vang 20.30 uur. WASSENAAR De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen op de renbaan Duindigt: Goerceprijs (2000 m): 1. Jumilla (J. V. Dooyeweord» 2.50.2 1.2S.1. 2. Kvthera J; 3. Klara Roodnnot. Winn. 2.50. pl. 1.40, 1.S0. 1.50. kepp. 3.70. trio 106.-. Mooiiriverprijs (ca. 2000 m): 1. Chout- tin (GB) (D. WeissI 2.15.8; 2. Linda (GB); 3. 1 Wish I Knew. Winn. 1.60. kopp. 2.-. Toekomstbeker VII (2140 m>: 1. Jerry (P. Coevoet) 3.06.2 1.26.2 2. Johan A: 3. Jacojoke N. Winn. 4.40. pl. 2.-. 1.70. 2.40. kopp. 6.80. trio 171.20. Bevelandprijs (2000 m)1 Henry Bcl- win (B. van Klaveren) 2.44.2 1.22.1: 2. Hortenee; 3. Ike Hollaiulia. Winn. 2.20, pl. 1.50. 1.70. kopp. 3.50. Voorneprijs (2000 m): Ilona Carbn- RESULTATEN OP DUINDIGT dia. Winn. 2.90. pl. 2.-. 2.-, 1.50, kopp. 7.10. 'iittenprijs (2520 m>: 1. Korjak (J. de Leeuw) 3.34.1 1.25.6; 2. Gei 3. Ilse Hanovei 1. 31.10. 1.70. kopp rlnmlprijs (2000 f (C. Imming) 2.46.0 Iron: 3. Jonker Jan. Winn. 7.-. 1.20. 1.10. 1.10. kopp. 10.90. trio 70. Hoekse Waardprijs (2000 m>: 1. Ho Boo. Winn. 2.30. pl. 1.10. 1.20. 1.20, koppel 4.60. trio 21.70. Schouwenprljs (2000 m>: 1. Juan Carlos ien) 2.52.9 1.26.5; 2. Je* 3. Juweline 2.80. kopp. 135 it: 280.030,-. SASSENHEIM Voor de tweede poppenkastvoorstelling gistermorgen op de ijsbaan bij kinderstad was de jeugd in grote getale opgekomen. Liesbeth Pit zorgde met een collega-kleuterleidster ervoor dat de span ning van het verhaal over het meisje dat ging logeren en allerlei avonturen beleefde, erin bleef. De burgemeester en wethouder Westerbeek kwamen 's morgens ook een kijkje nemen in kinderstad. Op het schoolsportveld 's avonds bij de jeugdvoetbalcompetitie, was het in de jongste groep dat FC Knudde met 3—0 won van German Boys. Bij de ouderen won Bloem Boys met 4—0 van Calimero I en speelden Hollandia en Goalgetters met 0—0 gelijk. De stand is nu bij de jongste groep Calimero II 2 gespeeld 3 punten, FC Knudde 2 gespeeld 2 punten en German Boys 2 gespeeld 1 punt. Bij de groep 10-12 jr: Bloem Boys 3 gespeeld 6 punten en Hollandia. Goalgetters en Calimero 1 allen 3 gespeeld en 2 pnt. Het programma voor hedenavond is: Calimero U/FC Knudde en Goalgetters/Bloemboys en Calimero I /Hollandia. ZOETERWOUDE Het jomge SJZ-talent Cor van Tongeren is uitgeroepen tot voetballer van het jaar bij de groen-witten. Aan het eind van de vorige competitie kregen de lezers van het clubblad de gelegenheid hun voorkeur uit te spreken. Daarna stelde een jury de uitslag sa men die dezer dagen openbaar is geworden. Op de tweede plaats eindigden ex aeqo Louis van Veen en doel man Jan Fengler. Leo van der Ham sloot zijn carrière in het eerste elftal af met een vierde plaats. De junioren kwamen goed voor de dag want de gedeelde vijfde plaats was voor Ben van Kem pen en Leo Ammerlaan. No. 8 was Leonhard Vogelaar en Jac ques van Slingerland en Jan de Heiden besloten als 9 en 10 de De uitverkiezing van de jeugdige Cor (of Corry zoals zovelen zeg gen) van Tongeren is des te op merkelijker omdat zijn voorgan gers altijd spelers van het eer ste elftal zijn geweest. Op de grote wisselbeker prijken de na men van Jaap Olsthoorn, Jan Koek, Theo van Klink en Loek Helder. Met zijn zestien jaar (geboortedatum 6-11-55) is Cor veruit de jongste. Overigens is zijn jeugdige leeftijd voor dc technische commissie geen be letsel geweest om hem op te ne men in de senior-A-selectie. De trofee zal maandag op de jaarvergadering worden over handigd. Deze vergadering krijgt een bijzonder tintje om dat voorzitter L v. d. Geest, na 21 jaar, en de heer Th. Zand bergen, na 27 jaar, afscheid ne men van het bestuur. ■pil? - -- - 0* 'F Rob Beuk: rustig in Le Ravage (tel, zijn broer Harm (22) runt op de benedenverdie ping het restaurant La Coc- quille, ook pas nieuw. Bin nendoor kan men komen in Le Ravage. Hotel, restaurant en wijnkelder blijven het hele jaar open. Le Ravage gaat 's avonds om negen uur open. In de winter alleen in de weekends. Elke avond is NOORDWIJK Heel onopval- ge is sober ingericht, de brood en kaas voorgezet, lend is een paar weken gele- grauwe muren zijn alleen Gargon Rob Beuk: „We gok- den in Noordwijk een nieuwe wat bespoten, er staat een ken op rustig publiek, niet te „tent" geopend. Hij heet Le eenvoudige stenen barretje, jong. De gasten van het ho- Ravage en is gevestigd in de de tafels zijn oud en van tel boven moeten zich hier garage van het voormalige hout, men kan zitten op ban- ook thuis voelen", hotel Verloop, schuin tegen- ken en tabouretjes. Dit past geheel in de nieuwe over het VVV-kantoor, vlak Le Ravage is enig in zijn soort exploitatie-opzet van het ho- tegen de tennisbanen van het in Noordwijk. Men kan er reca-complex. Op de boven- Casino. Anders dan de naam niet dansen, bier wordt er verdieping drijft de vader zou vermoeden is er van een liever niet geschonken. De van Rob Beuk (ja, die van troep geen sprake. De gara- gasten krijgen wijn, stok- de busonderneming) het ho- ger of zangeres. De prijzen worden daardoor niet om hoog gejaagd. Men hoopt namelijk (ook bui tenlandse) artiesten te kun nen aantrekken die in Neder land op vakantie zijn. Die kunnen dan in het hotel loge ren en 's avonds de kosten terugverdienen. Ook ama teurs kunnen er optreden. Zo trad voriee week onder an dere op de Leidenaren Hans Willemse en Frank Hanraat, een duo dat country-muziek brengt. Rob Beuk: En als onder de gasten mensen ziin die ook w'.'len spelen, dan kunnen die zo meedoen". t jV'*TV' -x N-\v»v V' m Elke avond is er een optreden NOORDWIJKERHOUT Op het gezellige tonnispark van de Noord wij kerhoutse tennisvereni ging de Boekhorst ging het open toernooi qnverdroten verder en leverde zelfs al de eerste flna- liste op. Het was mevr. Van Willigen die met onverwacht ge mak in de halve finale afreken de met Willemien Tombrock en haar slechts één game gupde: 6—0, 6—1. Bij het herenenkel D wist Frank de Graaf een knappe overwin ning te behalen op sportleraar J. v. Dijk 62, 6—4. Borro had 't in z'n party tegen Arbman heel wat moeilijker. In de 1ste set moest hij de eer aan zijn te genstander laten en in de 2e set wist hij slechts met moeite tot winst te komen, maar in de beslissende ;set haalde hij reso luut de winst binnen: 36, 86, 61. Verder werd Meindert de Groot de pas afgesneden door Jan Postma met 63, 62 en wist Kees van der Maas tot winst te komen tegen Roelof Stuurman: 64, 63. Voor de grote verrassing van de dag zorgde de herendubbel C. van de heren Van der Voort en Michels tegen Piet Paridon en Rob Keizer. Laatstgenoemden waren duidelijk favoriet en in de eerste set leek het er op dat zij aan de verwachting zouden voldoen, maar hoe verder de strijd ging des te meer hun te genstanders grip op hun spel kregen en in de tweede en der-i de set zelfs het initiatief wisten te nemen. Zo wonnen Michels en Van der Voort volkomen on- verwacht met 46, 64, 64. i ok een attractieve partij was de 1 dubbel van Beerendonk en Van Eeds tegen Dagnioux en Schou- ten. Spelend op de eerste baan wisten zij zich verzekerd van het publiek en stelde dit ook niet teleur. Beerendonk en Van Eeds gingen met 6—2, 6—3 ten slotte als overwinnaars van het veld. Bij de dames in D wist Lettie van der Berg als eerste de halve fi nales te bereiken. Zij deed dit door een fraaie overwinning op mevr. Postma: 6—2, 6—4. Ook bij de damesdubbel wisten twee dames zich al voor de hal ve finale te plaatsen. Het waren de dames Homan en Schouten die dit bereikten door eerst met mevr. Scholte en Apol af te re kenen: 62, 75 en vervolgens de dames Van der Akker en Vink nog minder kans te gun nen: 6—1, 6—3. In D wist Wilemien Tombrock weer tot winst te komen. Na twee uur en een kwartier lukte het haar dan toch met 64. 14 12. Veel tegenstand ondervon den Claartje Hijlkema en Han de Jong ook in hun gemengde dubbel C. van Joyce Seijsener en Roelof Bont vooral in de tweede set, maar in de derde set werd de winst toch binnen gehaald: 6—4), 46, 6—2. HAZERSWOUDE/LEUS- DEN De regen trad giste ren weliswaar op als spel breker op het NKS-kamp te Leusden, het weerhield de spelertjes van St. Bernardus uit Hazerswoude er niet om knappe prestaties te le veren op het handbalveld. Zowel RKSVN als Actief moesten ondervinden, dat de Hazerswoudertjes behalve voetballen ook handballen kunnen. De uitslagen tegen de beide clubs luiden respec tievelijk 4—1 en 4—2. De voor de achttien deelnemen de ploegen georganiseerde zeskamp verliep voor Bernardus minder succesvol: een zeventiende pluats het resultaat... HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti gaat op zaterdag 5 augustus in de gemeente weer oud papier inzamelen. Met de gelden, hierdoor i kregen, hoopt de vereniging de bouw van een clublokaal te kunnen financieren. ZOETERWOUDE De le den van de tafeltennisvereni ging PIT'54 trekken er zater dag weer op uit om oud pa pier in te zamelen in dat ge deelte van het dorp wat veertien dagen niet aan beurt kwam. Er wordt o uur gestart en men wordt verzocht het pak tijdig ge reed te zetten. ROELOFARINDSVEEN Vooral voor middenstanders geldt dat stilstand achteruit gang betekent. Gelukkig zijn er die met hun tijd w mee te gaan. Zo ook slagerij Van der Meer, Zuideinde 26, die de oude slagerij heeft vervangen door een geheel nieuw pand aangepast de meest moderne eisen men hiervooi kan stellen. Maandagavond om 7 uur zal wethouder J. S. Wagenaar, wethouder van Openbare Werken in de gemeente Al kemade, de officiële opening van deze nieuwe zauk richten. I.ANGERAAR In door de oudervereniging i georguniseerdc viswedstrijd, de basisschool te Langeraar die langs de Paradijsweg werd gehouden hebben 44 deelnemers hun „visserslo- tijn" kunnen spreken. Ten slotte waren er 5 echte prijs- le prijs Martien Vermeulen, 10 stuks 161 cm,; 2e prijs Paul v. d. Geest, 11 stuks 126,5 cm.; 3e prijs René v. Hoorn, 9 stuks 112 cm.; 4e prijs Gerard Vaneman de grootste vis 31 cm.; 5e prijs Paul v. d. Geest het grootste aantal 11 stuks. NOORDWIJK - Een 17-jarige bijrijder uit Leiden haalde in Noordwijk een bijzonder brutaal stukje uif. Terwijl hij behulp zaam was bij het lossen van goederen in de opslagplaats van een Noordwijkse automatiekhouder, ontvreemdde hl) diens porte feuille uit een in de zaak hangende jas en verstopte haar achter zijn zitplaats in de vrachtwagen. Toen de automatiekhouder even later de diefstal ontdekte, was dc bijrijder er als de kippen bij om te vertellen, dat hij een Marok kaan bij de opslagplaats had gezien. Vervolgens ging hij met voorbeeldige ijver op zoek naar de dief, van wie uiteraard geen spoor meer te bekennen viel. Ook tegen een inmiddels gewaarschuwde rechercheur hing hij het verhaal van de verdachte Marokkaan op. De politieman maakte hem duidelijk niet in sprookjes te geloven en verzekerde hem de vrachtwagen geheel te zullen leeghalen als de portefeuille niet voor de dag kwam. De bijrijder koos toen de wijste partij en kwam met de geldmap, waarin zich een bedrag van ongeveer tweeduizend gulden bevond, op de proppen. BODEGRAVEN De frisdranken- industrie Liko N.V. in Bode graven gaat belangrijk uitbrei den. Van de gemeente wil ze een stuk terrein van ruim tien duizend vierkante meter aan de Marshallweg kopen. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 6 ton. Bij de opening van Liko in 1968 werkten er 50 mensen. In middels werken er 100. De grondaankoop komt volgende week woensdag in de raad aan de orde. De raad moet zich dan ook uit spreken over de aanleg van trapveldjes in de Droncnwijk en te Nieuwerbrug. Daarmee is een bedrag gemoeid van 3 mil le. Het trapveldje in de Dronen- wijk komt a. d. Vrije Nesse, in Nieuwerbrug naast de ijsbaun. De gemeente koopt van mevr. Bunnik een stuk grond aan de W dt Zwijgerstraat. De ge meente heeft dat stuk grond no dig in verband met de aanslui ting van de noordelijke omlei- dingsweg op de W. de Zwijger straat Dc gemeenteraad moet woensdag ook beslissen over een subsidie van 1380 gulden voor een bijscholingsprojekt voor onderwijzers. Het gemeentebestuur heeft beslo ten het parkeerterrein in de Van Tolstraat op te nemen in de blauwe zone. J. van Veen secretaris van Altior TER AAR J.C. van Veen is dc heer L. Sussen opgevolgd als le secretaris van de r.k.s.v. Altior. De heer Van Veen was 2de se cretaris. De benoeming had gis teravond plaats tijdens de 27ste algemene ledenvergadering. J. Akerboom is als eerste lid van verdienste geworden. Uit handen van voorzitter Kolman ontving hij een onderscheiding voor de vele activiteiten, die hij op allerlei gebied voor de ver eniging heeft gedaan. Dat Altior zich financieel gezond mag noe men werd door het jaarverslag van de penningmeester duide lijk. Om zich ook in de toe komst op dit gebied veilig to stellen werd door de vergade ring tot contributieverhoging be sloten. Dit onderwerp leverde vooral van de zijde vnn de jeugdleiders enige discussie op. Zij vonden dc lastenverzwaring voor de jeugdleden te groot. Tij dens deze vergadering vond dc prijsuitreiking pluats voor het hoogste trainingsbezoek gedu rende het afgelopen seizoen. De eerste prijs was voor Gerrit Mank. De tweede en derde prijs werden gedeeld door Jan en Joop Versluis (afd. selectie-se nioren). Bij de overige senioren kregen Bart Kroon de le, Ton Wildenburg de 2e en Leo van Tol de 3e prijs. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter de heer H. J. Kolman bij acclamatie herkozen. Harry van der .l.igl c. i.p v. dc here I H. Sussen uls bestuurslid geko zen, terwijl deze laatste vanwe ge zijn verdiensten als erelid werd benoemd. Het agendapunt „elftallcncommis- sie" was voor de voorzitter, die bijna een marathon zitting ging leiden, een hele kluif. Dc voor stellen tot afschaffing van ge noemde commissie was voor sommige leden aanleiding uit voerig hierop in te gaan. Door de nieuwe werkwijze zullen de aanvoerders van de elftallen een taakverzwaring krijgen, waar de heer G. Otto met 12 jaar ervaring in de elftallen- commissie de nieuwe opzet praktisch niet uitvoerbaar vond. Voorzitter Kolman kreeg van de vergadering ten slotte de steun van de nieuwe werkwijze in te voeren.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5