Zevenhoven wil op nieuw complex terug naar de 4e klasse Eerste toernooi van Boekhorst is succes Zware boetes voor rijden zonder papieren Conflict over bebouwing van „De Haasjes'' Uitspraak in zaak Gijzenij SJZ speelt groot aantal oefenwedstrijden OOK Wat u moet weten PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1972 ZEVENHOVEN De voetbalse- stelligen. lectie van Zevenhoven gaat ko- Gisteravond werd er onder leiding mende competitie alles op alles van oefenmeester Van Oudsen zetten om terugkeer naar de voor de eerst» keer enkele uur- vierde klasse KNVB te bewerk- tjes licht getraind. Dat gaat EHBOdcamer, een bestuurska- mer een grote kantine) wordt gebouwd door de bouw- avond en zaterdag zijn de bouwvakkers onder de leden hard bezig vakkers onder de leden. Elke aan de bouw van het nieuwe verenigingsgebouw. avond en zaterdag is men daar voortaan twee keer per week gebeuren. Van Oudsen, die ja ren voor Uithoorn voetbalde, is de opvolger van voorzitter Wha- len die voorheen altijd de Ze- venhovense ploeg trainde. Hij hoopt met de ploeg halverwe ge de competitie al uitzicht te hebben op het kampioenschap. Dat acht men wel belangrijk, omdat dan in de wintertop van de Goudse competitie het nieuwe complex van de vereni ging aan de Stationsweg in ge bruik wordt genomen. Zevenhoven (200 leden, van wie het merendeel jeugd) speelt nu al jaren op een complex aan de Schotestraat dat niet aan de ei sen van de KNVB voldoet. Met het nieuwe complex aan de Sta tionsweg schiet het overigens al aardig op. Het nieuwe vereni- gingsgebouw (6 kleedkamers Zevenhoven krijgt op het nieuwe veld 6 kleedkamers1 EHBO-kamer, een bestuurskamer met_ douches en toiletten, een hard mee bezig. Daarmee spaarde Zevenhoven 90 mille uit op een begroting van 230.000 gulden. De 140.000 gulden die men moest opbrengen zijn op papier al rond. Akties brachten theek van de plaatselijke bank. de vereniging 25 mille op, men De gemeente heeft zich garant hoopt in totaal 40 mille aan sub- gesteld voor de rente en de af- sidies te krijgen, de rest (75 lossing. mille) krijgt men via een hypo- Het kampioenschap is nu nog de enige wens dn Zevenhoven. Daarvoor moet de selectie (ver sterkt met ex-Floreantspeler Blijleven) met trainer Van Oud sen zorgen. V LEIDEN De kantonrechter heeft in totaal drie mensen bij verstek veroordeeld, die zich aan het beschadigen van ander mans auto en het rijden zonder de vereiste papieren hadden schuldig gemaakt. Een 30-jarige Leidse barkeeper was op een late februari-avond met zijn auto op het Stations plein achteruit tegen een gepar keerde wagen opgereden, waar na hij rap zijn auto had ver plaats om zodoende te trachten zijn schuld af te schuiven op een onbekende dader. Bij nader onderzoek bleek dat hij onverze kerd rondreed terwijl zijn voer tuig enkele belangrijke gebre ken vertoonde. Drie geldboetes van respectievelijk 250 (bot sing), 150 (verzekering) en 100 gulden (gebreken) subs 50 da gen en een onvoorwaardelijke intrekking van rijbevoegdheid gedurende twaalf maanden wer den tegen hem gevonnist. Een 43-jarige bouwvakker en een 45-jarige aannemer, beiden uit Leiden, ramden eveneens een geparkeerd» auto in de Doeza- straat. De aannemer, die niet geheel meer in staat was zelf te rijden, had zijn auto laten be sturen door He bouwvakker, die geen rijbewijs had. Bovendien ontbrak een geldig kentekenbe wijs. De aannemer kreeg een geldboete van 200 gulden subs. 20 dagen, de bouwvakker 300 gulden, subs 30 dagen en twee weken voor- waaidel'ijk met een proeftijd van twee jaar (als waarschu wing). Bovendien werd onvoor waardelijke ontzegging tot het •besturen van een motorvoertuig voor de tijd van zes maanden gevonnist. LEIDEN Aanstaande vrijdag zal de gemeentelijke commissie voor de beroepschriften om vier uur 's middags in kamer 204 van het stadhuis uitspraak doen in de „zaak Gijzenij". De firma T. Gijzenij stelde beroep in te gen de intrekking van de in 1956 verleende vergunning ingevolge de verordening op het stads- schoon voor de ijzer- en meta- lenhandel aan de Soembastraat te Leiden. Aan de esthetische criteria, ge steld in de verordening op het stadsschoon, was volgens de ge meente niet genoeg voldaan. Op 2 mei van dit jaar werd daarom de vergunning ingetrokken. De voornaamste reden was dat de schroothoop herhaalde malen boven de maximale hoogte van drie meter was uitgekomen. Het antwoord van de firma Gijzenij op deze aanklacht was dat het wachten is op een schaar waar mee het materiaal verwerkt kan worden. Deze is reeds geduren de pnige tijd in bestelling, maar nog niet gearriveerd in het be drijf. De commissie voor beroepsschrif ten, aan wie de gemeenteraad beslissingsrecht heeft verleend, zal vrijdag definitef vaststellen of het intrekken van de vergun ning al of niet terecht is ge weest. Op do foto: De zaak Gijzenij aan de Soembastraat. WASSENAAR Tussen mevrouw M. Sickesz, eigenares en presi dent-directeur van de NV Tjo- klatfabriek en arts voor manua- le therapie ter correctie van de wervelkolom, en de gemeente Wassenaar zijn moeilijkheden gerezen over de bebouwing van het achterterrein van het voor malig landgoed De Haasjes aan de Schouwweg. Mevr. Sickesz wiide oorspronke lijk op het terrein een omvang rijk gebouw laten zetten een omvangrijke artsenpraktijk ruimte, een representatieve ruimte voor de Tjoklatfabriek en woningen voor 3 gezinnen. Dat plan werd door de gemeen te niet goedgekeurd. Een plan voor een beperkte praktijkruim te met 1 woning werd wel goed gekeurd. Nu mevr. Sickesz het voornemen heeft het gewijzigde plan uit te breiden met twee vertrekken en een sanitaire set boven de prak tijkruimte is de gemeente Was senaar zich wederom gaan ver zetten. Alvorens de gemeenteraad een uitspraak zal doen zal de rechtskundige commissie 8 au gustus haar licht laten schijnen op de kwestie. Zwem wedstri j den in het Oosterduinse meer LISSE De Lissense zwemver eniging De Watervrienden orga niseert zondag een lange-af- standswedstrijd in het Ooster duinse meer in Noordwijker- hout. Men kan voor 2,50 inschrijven op de 1000 meter schoolslag of vrije slag. Er wordt ook een prestatietocht gezwommen over 500 en 1000 m. De wedstrijden beginnen om 12 uur. Voor de eerstaankomenden zijn er prij zen beschikbaar gesteld. NOORDWIJKERHOUT - Het eerste toernooi van de Noord- wijkerhoutse tennisvereniging „de Boekhorst" schijnt een goed succes te gaan worden want zowel de spelers en speel sters als de wedstrijdleiding blijken veel genoegen in het toernooi te vinden en ook de pu blieke belangstelling is niet ge ring. Ln het herenenkel C waren een paar attractieve partijen te zien. Zo speelde Dik Zaadnoor- dijk tegen Rey een spannende drie setter. De eerste set wist Dik zijn tegenstander goed on der druk te zetten met zijn aan vallende spel en vooral door zijn sterke forehands en won met 6-3. In de tweede set wilde hij echter wat voorzichtiger gaan spelen maar verloor daar door het initiatief en zijn tegen stander kreeg ook veel meer vat op zijn spel waardoor Dik tenslotte toch verloor: 3-6, 6-4, 6-4. Han de Jong had tegen Put ters ook een derde set nodig om tot winst to komen. Na verlies van de tweede set stelde hij met 6-1 in de laatste set weer duidelijk orde op zaken: 6-4, 3-6, 6-1. Door deze overwinning plaatste hij zich voor de kwart finale. Bij de dames in C wist Ineke van der Meer haar eerste plaats waar te maken door haar tegen standster mej. van Noort met tweemaal 6-0 van de baan te ve gen. Mej. Kales deed het tegen mevr. Van Willigen minder goed. Zij moest met tweemaal 6-2 haar tegenstandster als haar meerdere erkennen. In de D afdeling van de dames kwam Hulsebosch twee ronden verder door eorst mej. Tom- brock met 6-0, 6-0 te verslaan en later mej. Giesen ook aan de zege-kar te binden met 8-6, 6-4,. Voor mej. Tombrock was het geen beste dag want ook in de damesdubbel moest zij een ne derlaag inkasseren. Samen met haar partner Diest verloor zij met 6-1, 9-7 van het dubbel BIommers/Kales, dat rich hier door voor de kwart finale plaatste. Bij de heren in D wist Stlkkelbroek de derde ronde te bereiken door eerst van Ganz te winnen: 6-3, 6-0. Daarna trad hij aan tegen Koops en dat gaf een zeer gelijk opgaande strijd te zien. Beide wonnen zij een set met 8-6, maar tenslotte was het dan toch Stikkelbroek die de winst binnen haalde met 6-3 in de laatste set. Bij het herendubbel plaatste zich Tony Giberius en Jan van Dijk voor de halve finale door Van der Haak en Jak gedecideerd terug te wijzen met 6-0, 6-3. Verder kwamen Houweling en Borro ook een ronde verder door met 6-1, 6-0 van Broekhof en Pompe te winnen. ZOETERWOUDE - S.J.Z., dat deze week de training hervat, gaat zich op de nieuwe competi tie voorbereiden met het spelen van een groot aantal oefenwed strijden. Op vier achtereenvol gende zondagen komt men in liet veld tegen K.N.V.B.-clubs en op de tussenliggende donder dagen ontvangt men L.V.B.- teanis terwijl er voor de dins- dagavonden een stevige training op het programma staat. De groen-witten die Henk v.d. Zwan en Koos Romijn zagen te rugkeren naar hun oude vereni gingen, resp. Randstad Sport en beerburg, zullen dit verlies ge heel moeten compenseren met „eigen kweek" omdat zich geen nieuw» aanwinsten hebben ge meld. Dit tijdstip valt samen met de aflevering van de eerste spelers uit de succesvolle junio renformatie van de laatste ja ren. Hiervan zijn Ben van Kempen, Cor van Tongeren en Peter Bos opgenomen in de senior-A-selec- tie. Daarnaast behoort ook 2e- jaars senior jan Lelieveld tot de potentiële kandidaten voor een plaats in het standaard team. De vorig jaar van L.F.C. overgekomen Arnold Duffels is vorige week aan z'n knie geope reerd. Deze handicap hield hem in z!jn eerste „Zoeterwoudse" jaar heel dikwijls buiten de lij nen. In de selectiegroep ont breekt ook ex-aanvoerder Leo v.d. Ham die enkele maanden geleden besloot in een lager elf tal te gaan spelen. De hiaten in de achterste vier zullen trainer J. Bekkering waarschijnlijk de minste hoofdbrekens geven. De samenstelling van een slagvaar dig aanvalskwartet zal zeker meer zorgen baren. Het tweede elftal komt na de promotie voor het eerst uit in de reserve le klas van de L.V.B., de spring plank naar de KNVB. Voor a.s. zondag staat de thuiswedstrijd tegen Roodenburg op het pro gramma. Voorts: 10 augustus S.J.Z.-V.NX. 13 aug. S.J.Z.- D.H.L. 17 aug. S.JZ.-VVOA 20 aug. 1IW-S.J.Z. 24 aug. S.J.Z.- MMO 27 aug. S.J.Z-01iveo. 3 september aanvang van de L.V.B -competitie en 10 septem ber K.N.V.B. waarbij de groen witte formatie start in de rierde klas E met een groot aantal on bekende verenigingen, alleen te gen Floreant en ESTO kwam men eerder in het strijdperk. NIEUWKOOP Het jeugddorp in Nieuwkoop heeft de langste tijd gestaan. Het dorp, dat 14 dagen geleden onder leiding van de heer Frijee en echtgenote werd opgebouwd, zal zaterdag worden afgebroken. Daar na gaat de brand erin. Voor het zo ver is zal gemeentearchitect Kolmer de bouwwerken keuren. De eigenaartjes van de beste bouwsels krijgen een prijs. Jeugd van St. Bernardus goed op dreef LEUSDEN/HAZERSWOUDE Op het NKS-kamp te Leusden (bij Amersfoort) bleken de jeugdleden van de Hazerswoud- se voetbalverenigingen St. Ber nardus het meest van wanten te weten op het voetbalveld. Twee treffers van Peter de Groot bewerkstelligden een 2—1 zege op RKSVM en goals van Peter de Haas (2). Hans Engel en Vincent Beukenboom bezorgden de Hazerswoudertjes een 4—1 overwinning op LVV. Handbal ontmoetingen tegen TZB en VDO resulteerden in 2—3 neder laag respectievelijk 3—3 gelijke stand. De slagbalwedstrijden te gen LVV, Actief en VDO eindig den alle in nederlagen voor St. Bernardus. Bij de tienkamp werd het hardlo pen gewonnen door Korné Men ken en Jan Ranke, het balplaat sen door Hans Engel, het leer zuiver schieten door Vincent Beukenboom, het bal ver wer pen door Peter de Brabander en de slalom door Peter de Groot en Eric Boer. Jan Ranke werd winnaar van een veldloop. Nederlaagserie RCL Leiderdorp LEIDERDORP Zaterdag 5 au gustus begint voor RCL eei rie wedstrijden om de Zilveren Sleutels van de Gemeente Lei derdorp. De wedstrijden worden gespeeld in het nieuwe sport park „De Bloemerd" te Leider dorp. 5 augustus om 16.15 uur zal de eer ste wedstrijd worden gespeeld tegen Rijnsburgse Boys. 12 au gustus speelt RCL tegen SKS, 9 augustus tegen Docos en 26 au gustus tegen een combinatie van UVS. Dodelijk ongeval VOORSCHOTEN De man die gistermorgen op de spoorwego vergang De Vink te Voorschoten verongelukte was de 64-jarige gehuwde K. T. Spoelstra uit Lei den. Een T.E.E.-trein verplet terde het slachtoffer. De rijks politie kon eerst na veel moeite achter de identiteit van het slachtoffer, dat doof was, ko men. Ds. J. Bosma belast met geestelijke vorming op Berglisticliting Ds. J. Bosman uit Eindhoven is benoemd tot staffunctionaris voor de geestelijke vorming op de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwijk. Hij gaat daar een nieuw ge creëerde functie vervullen. Ds. Bosman heeft inmiddels af scheid genomen als dienstdoend predikant van de Gereformeer de Kerk te Eindhoven, doch blijft formeel wel aan deze ge meente verbonden. Jan Bosman werd op 28 juni 1935 te Enschede geboren. Na het behalen van zijn HBS-diploma, was hij bijna drie jaar werk zaam op een kantoor bij zijn ge boorteplaats en ook als leer ling-journalist. Naderhand deed de heer Bosman staatsexamen gymnasium A en vervolgens studeerde hij aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, waar hij in 1963 zijn kandidaatsexa men theologie aflegde. Acht Jaar later deed hij zijn docto raal. Hij had inmiddels zijn eer ste gemeente Vrouwenpolder op Walcheren verwisseld voor die van de lichtstad. Tijdens zijn studententijd was de heer Bos man ruim twee jaar werkzaam als redacteur bij de nachtredac tie van het dagblad „Trouw". Tijdens zijn ambtsperiode te Eindhoven was ds. Bosman in de classis 's-Hertogenbosch de- putaat voor de zending en lid van de Raad voor de Kinderbe- 1 scherming. Ook was hij docent aan de cursus voor verplegen- den te Breda. r i LEIDEN Op 23 augustus wordt de 36e fokvee- annex zuiveltentoonsteiling gehou den dn de Groenoordhal. Deze expositie wordt georga niseerd door de Vereniging tot het bevorderen van agra rische belangen in de Rijn en Duinstreek, de Vebo. LEIDEN Aanstaande vrijdag wordt de Velo-zaak (electrische apparatuur) van L. van Eisen, Breestraat 143, heropend. De heer Van Eisen is enige jaren filiaalhouder van de Velo geweest en heeft korte tijd geleden h^t beheer van de zaak overgenomen. De heropening begint om 11 uur. LEIDEN Aan de agenda van de raadsvergadering van aanstaande maandag wordt een punt toegevoegd. B. en W. doen een voorstel tot het aangaan van een lening van 5.500.000 gulden bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten in Den Haag. De le ning is voor 2.500.000 gulden bestemd voor de financiering van het bouwrijp maken van plan Merenwijk, 1.500.000 voor routine-investeringen i de nutsbedrijven en de rest voor de leniging van vlotten de schuld. HOOGMADE - De voetbal vereniging MMo organiseert zaterdagmiddag aanstaande een viswedstrijd aan de Ach- terdijk van de Hoogmadese polder. Er zijn vele prijzen beschikbaar. Men kan zich voor deelname opgeven bij de heer P. v.d. Ing, Kerk straat 44 en zaterdagmiddag bij de visplaats. iHAZERSWOUDE voetballers van Hazerswoud- se Boys zetten zaterdag de oefencampagne in met vriendschappelijke thuiswed strijd tegen ASSO, die om vier uur begint. De reserves van beide clubs ontmoeten elkaar om twee uur. St. Ber nardus 1 speelt zondag om half drie in Katwijk tegen KRV; ook de lagere senio renteams zijn bij de Katwij- kers te gast. LEIDSCHENDAM Burge meester en wethouders heb ben prof. ir. J. A. Lucas te Voorburg gevraagd het ste debouwkundig adviseurschap van de gemeente permanent op zich te nemen. Prof. Lu cas was tijdens de ziekte van prof. ir. W. de Bruyn, die sinds 1951 stedebouwkundig adviseur van de gemeente was, reeds voorlopig advi seur. LEIDSCHENDAM - merkstukken die, met behulp van de Welfarevrijwillig sters, door zieken en thuiszit tenden zijn gemaakt zullen in een speciale kraam op de weekmarkt van 8 augustus door de Leidschendamse af deling van het Rode Kruis worden verkocht. LEIDSCHENDAM eerste dag-enveloppen van de Rode Kruispostzegels 1972 zijn tot 14 augustus tegen vooruitbetaling te bestellen op de adressen Burg. Caen van Necklaan 430, Burg. Sweenalaan 35, Prinses Bea- trixlaan 27 en Mozartlaan 17. NOORDWIJK De faamde Gelre Drumband zal aanstaande zaterdagavond op de Koningin Wilhelmina Boulevard te Noordwijk voor een kleurrijk schouwspel zorgen. De band concerteert en demonstreert tussen 8 en 9 uur. NOORDWIJK De Noord- wijkse Reddingsbrigade geeft zaterdagmiddag op strand voor de politiepost na bij Palace Hotel een dingsdemonstratie. Deze be gint om drie uur. Medewer king zal worden verleend door de Kon. Noord-Zuid-Hol landse Reddingsmaatschap pij met de te Noordwijk ge stationeerde reddingsboot Kurt Carlsen en een red- dingshelicopter van de Ko ninklijke Luchtmacht van de vliegbasis Soesterberg. TER AAR De postduiven vereniging „De Luchtsport" hield een wedvlucht met jon ge duiven vanaf St. Quentin Afstand 282 km. De duiven werden gelost om 10.20.00 uur. Aankomst eerste duif om 14.43.37 uur. Snelheid 1071 meter per minuut. Uit slag 1. W. Zevenhoven, 2-17- 20, Ph. Hoogervorst, 3—46—11, B. Wassenburg, 5—15—19 I. van Hameren. 7—10 D. Mank. 8, G. Wilden burg, 9—25 A. Akerboom, 12 B. Kroon, 13-14-16, I. v.d. Meer, 18, J. van Zaal. WASSENAAR Vrijdag 11 augustus vergadert de com missie Financiën uit de ge meenteraad op het raadhuis; aanvang 20.00 uur. Aan de orde komt de z.g. exploitatie- verordening. WASSENAAR Burge meester Staab heeft gister middag in het raadhuis aan een drietal personeelsleden van de Verificatie va Rijkszee- en Luchtvaartin strumenten aan de Maaldrift de z.g. vrijwilligersmedaille uitgereikt omdat zij 10 jaar onafgebroken deel hebben uitgemaakt van de bedrijfs- zelfbeschermingsorganisa- tie van deze dienst. Het wa ren de heren B. Mark, J. Verkuyl en C. de Graaf.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4