Hoornselaan in Katwijk wordt gereconstrueerd Kinderstad Sassenheim Nieuwe loten aan de stam van SVLV Rijnsburg wil in tien jaar 1000 woningen bouwen Kosten: 1.600.000 gulden Zwembad Wasbeek trok al 60.000 bezoekers voor de opening Ook na overdracht inspraak houden Avondvierdaagse in Leiderdorp OOK Wat u moet weten PAGINA 6 LEIDSE COURANT DINSDAG 1 AUGUSTUS 1972 KATWIJK De Hoomeslaan in Katwijk zal worden gerecon strueerd. Het gemeentebestuur heeft de raad een plan voorge legd, dat donderdag a.s. in de raadsvergadering zal worden be handeld. Het plan dat bij uitvoering 1.6110.000 gutden gaat kosten voorziet in een scheiding tussen het doorgaande verkeer en het wijkverkeer: een hoofdrijbaan ter breedte van 8 meter voor het doorgaande verkeer en parallelwegen voor het wijkver keer. Het woon- en leefmilieu zal zoveel mogelijk worden los gekoppeld vtn het autoverkeer. Naast de hoofdrijbaan wordt aan beide zijden een groen strook van ongeveer 4 meter aangelegd, wat volgens b. en w. het karakter van de wijk in gunstige zin zal beinvloeden. Door het aanleggen van paral lelwegen kunnen verscheidene aansluitingen op de hoofdrij baan ver/allen, waardoor min der conflictsituaties zullen voor komen. Het kruispunt Hoomes laan—Biltlaan wordt aangepast, er. komen verkeerslichten en ook voorsorteermogelijkheden waardoor het kruispunt royaler van opzet wordt. De bushaltes worden buiten de rijweg aange legd en de parkeerstrook nabij het Hoornesplein wordt opgehe ven; dit is volgens b. en w. geen bezwaar, daar er parkeer- capaciteit in de directe omge ving van het winkelcentrum ruimschoots aanwezig is. Er voor m de plaats komt een be- voorradingsweg bestemd voor de nabij gelegen winkels. In het plan is de mogelijkheid opgeno men om in een later stadium eventueel far hoogte van het winkelcentrum een voetgangers tunnel aan te leggen welke het winkelcentrum zuidzijde ver bindt met de geprojecteerde uit breiding aan de noordzijde van de Hoomeslaan en het plan Rijnsoever. Badmeester Van Dijk tussen zijn pupillen Bedevaart uit Leiden naar Banneux- Notre-Dame LEIDEN Op zaterdag 19 au gustus wordt er vanuit Lei den, Rotterdam, Den Haag, Delft en Noordwijk een een- dagspelgrimstocht georgani seerd naar Maria's genade oord in de Belgische Arden nen Banneux-Notr-Dame. Geestelijke leider van deze be devaart is kapelaan J. C. M. van Winkel, directeur van het Wereldziekenapostolaat te Bloemendaal. Prijs voor deelname bedraagt 30 gulden per persoon, waarin zijn be grepen de reiskosten alsme de de kosten van een koffie maaltijd, welke op de terug reis aan de pelgrims wordt aangeboden. Bisschop Simo- nis van Rotterdam heeft als intentie dit jaar aan de pel grims verzocht te willen bid den voor een betere beleving van het christelijke huwelijk. Opgave voor deze bedevaart kon geschieden bij mevr. Creijgthon, Agaathlaan 329, tel. 22917. VOORSCHOTEN De Sportver eniging St.-Laurentius Voorscho ten heeft haar sportieve pro gramma belangrijk uitgebreid. Naast het besluit om zaterdag elftallen in te schriven voor de competitie en met twee se nioren en een juniorenteam mee te gaan doen met de zaalvoet- balcompetitie is men voorne mens binnen SVLV aan baseball en softball te gaan doen. Met de Kon. Ned Baseball- en Softbal Bond is er contact ge weest waarbij alle- steun van bondswege is toegezegd om het volgende zomerseizoen deze ty pische zomersporten te gaan beoefenen. Om de belangstelling voor het base- en softball te wekken en te stimuleren komen zondag 20 augustus sterke teams naar Voorschoten om demonstratiepartijen te spelen. Om 11.00 uur spelen de dames van Celeritas en Storks een softbalwedstrijd, waarna Storks 2 een honkbalwedstrijd speelt tegen ADO 2. Wat de afdeling voetbal betreft: in de veldennood die nog ver zwaard werd doordat er ook ruimte gemaakt moest worden voor 2 dameselftallen komt in februari volgend jaar enige verlichting De hookeyvereni- ging gaat dan naar een nieuw complex waardoor er een veld vrij komt voor SVLV. Om alle verenigingsactiviteiten goed onder dak te brengen was ook uitbreiding van het clubge bouw en de kleedkamers nood zakelijk. Als de plannen worden goedgekeurd door het gemeente bestuur kan men met de reali sering van de uitbreiding begin nen. Over de ruimte waar de zaalvoetbalteams moeten spelen wordt nog gepraat met het ge meentebestuur. SVLV wil uiter aard gebruik maken van de Voorschotense hal. maar als dat niet mogelijk is, zal men naar Leiden moeten. SASSENHEIM Wanneer burge meester Baron van Knobelsdorff aanstaande zaterdag het nieuwe zwembad van Sassenheim offi cieel opend hebben er reeds een kleine 60.000 bezoekers een duik in genomen. En dat in vijf we ken tijds. Een duidelijker be wijs dat er behoefte was aan Zwemfeest in Columbia-bad VOORHOUT Volgende week zondagmiddag wordt er in het Columbia-bad een zwemfeest georganiseerd. Men kan in schrijven voor acht verschillen de spelen. Het inschrijfgeld be draagt 75 cent per nummer. De inschrijving staat open to'. en met 12 augustus aan de kassa van het bad LEIDERDORP Tijdens de gis teravond gehouden gemeente raadsvergadering kwam wet houder C. Meerburg (gister avond voorzitter van de Raads vergadering i.v.m. vakantie van de burgemeester in Zeeland) in een moeilijke positie te verke ren. En wel het voorstel tot de overdracht van 460 woningen met 120 garages en geldlening ter zake, benevens geldlening met betrekking tot 140 woningen met 20 garages aan de Alege- mene Woningbouwvereniging Leiderdorp, waarvan de wethou der voorzitter is. De raadsleden waren er unaniem tegen gezien de ontbreking van het reglement waarin staat, dat de Gemeente inspraak althans de bevoegdheid heeft over verdeling van alle woningen niet over de verdeling van 5% zoals in het voorstel staat. Te vens was er vooral van de zijde van mevr. Uhlenbeck veel reac tie. Ze wilde namelijk, dat de verhuur in overleg met b. en zal plaats vinden, ook vindt dat de huurreglementen van woningbouwvereniging aange past moeten worden daar er veel rare bepalingen in zitten. Het overgrote deel van de raadsleden wil n.l. niet dat de huurders onder het „regiem" van de woningbouwvereniging komen te zitten. De voorzitter de heer C. Meerburg vond het beter deze zaak niet in de raad ter sprake te brengen maar aan de bewoners zelf over te laten, zolang die niet reageren is het wel goed. i)e raadsleden vinden en bloc, dat deze zaak maar terug gespeeld moet worden naar de commissie juridische zaken daar die dan het contract kan toetsc i aan de maatstaven. De raadsleden vin den. dat het tot hun taak be hoort, wanneer ze woningen overdragen, er voor te zorgen, dat b. en w. een vinger in de pap hebben bij de toewijzing en dat bewoners een duidelijk en redelijk huurcontract krijgen. De voorzitter, de heer Meer burg, besloot op aandringen van de raad en na beraad met de wethouder de stukken maar te rug te nemen en opnieuw te la ten bekijken. Eersle dag van Tour de Frats vol verrassingen ULFT - LEIOEN Na een etappe in de Tour de Frats, waaraan ook een groot aantal Leidse jongens deelneemt, hebben Thij- men Koets en Rcinier Hoogka mer, zich al meteen favoriet voor de gele of groene trui ge maakt. In de Ulftse „bergen" haalden zij zowel de tijdrit als het persoon lijk klassement, Reinier haalde de geie trui van de „profs" en Thijmen de groene trui van de De tour duurt nog vijf dagen en zal de wielrenners nog erg veel moeite geven. Gisteren had Jan tje —van der Putten het er al moeilijk mee. Door de zware hel lingen begaf de naaf van zijn fiets het. Hij heeft tot zijn grote woede enige tijd in de bezemwa gen moeten zitten. Toen zijn fiets weer gemaakt was, heeft hij nog enige tijd de achtjarige Pieter Mink de heuvels opge trokken. Zo was de eerste dag van de Tour de Frats niet zon der verrassingen. SASSENHEIM Op het terrein van de ijsbaan heeft de jeugd van Sassenheim gisteren een ei gen stad gebouwd. Met schotten en planken hebben ze hutten in elkaar getimmerd (zie foto's) en ze van namen voorzien. Deze week worden in Kinderstad vis- en vliegerwedstrijden gehouden. Ook een ruilbeurs en een pop penkastvoorstelling staan op het programma. De eerste avond van de jeugdvoetbalcompetitie op het schoolsportveld verliep goed. Ondanks de regen, die spelbreker dreigde te worden werd met veel enthousiasme ge- strapt. Leiderdorp Alle leden van de gemeenteraad, de burgerleden van de commissie van advies en bijstand en het personeel van de Gemeentesecretarie en van de Gemeentebedrijven heeft dezer dagen een rondschrijven ontvangen van de loco-burge meester om toch vooral maar deel te nemen aan de Ie Leider- dorpse Avondvierdaagse die ge houden zal worden op woensdag 9. donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 augustus 1972. De start vindt plaats in de kanti ne van de korfbalver. „Veloci- tas aan de Éssenlaan/Hoog- madeseweg. Op 9,10,en 11 au gustus kan gestart worden tus sen 18.00 en 10.00 en 12.00 uur. sen 18.00 en 19.00 uur, op zater dag 12 augustus tussen 10.00 en 12.00 uur. De afstand be draagt circa 4 x 10 km. De organisatie is in handen van de korfbalver. „Velocitas" met me dewerking van de wandelkring Leiden en omstreken en de Ge meente Leiderdorp. een zwembad in Sassenheim is met de drukte nauwelijks te le veren. Chef-badmeester Van Dijk (27) heeft er geen moeite mee ge had. Als adjunct-chefbadmees ter heeft hij jaren achtereen in het Oegstgeestse zwembad Poel meer genoeg ervaring opge daan. In Wasbeek heeft hij de hulp van 5 medewerkers. Op drukke uren helpen bovendien part-timers. Badmeester Van Dijk vindt wel jammer dat er niet tegelijkertijd een overdekt bad (,,al was het maar een in- structiebad") van de grond is gekomen. Zijn motief: ,,'s Mor gens heb ik ongeveer 240 les- klanten. In de winter had ik dan gewoon door kunnen gaan. Nu staan er velen een half jaar stil. Met het leszwemmen gaat het overigens uitstekend. Over een paar weken zwemmen de eersten al fa. Wie nog geen kennis heeft ge maakt met het nieuwe Sassen- heimse zwembad kan dat za terdag gratis doen. Na de ope ning om 10.30 uur is er „open bad" tot 4 uur. Daarna organi seert de zwemvereniging Sassen heim een zwemwedstrijd waar aan clubs deelnemen uit Kat wijk, Hillegom, Koudekerk en Voorhout. Deze wedstrijden zijn ook gratis toegankelijk. RIJNSBURG Het gemeentebe stuur van Rijnsburg staat voor de komende jaren het volgende beleid voor ogen: 1. Normale ontwikkeling van de tuinbouw met bijbehorende handel en in dustrie.; 2. enige vestiging van woonforensen.; 3. geen bevorde ring van werkgelegenheid in an dere sectoren Op grond van dit beleid verwacht men dat het inwoneraantal de komende tien jaar met ongeveer 2000 stijgt. Men wil in die perio de eer. kleine 1000 woningen jaar speelden Germaanse Boys tegen Calimero II gelijk met 1 —1. In de groep van 10 tot 12 jaar was het eveneens met 0—0 gelijspel bij Calimero 3Hollan- dia. De Bloemboys wonnen van de Goalgetters met niet minder dan 60. Vanavond om 7 uur speelt in de groep van 7 tot 10 jaar F. C. Knudde tegen Cali mero II, en in de groep van 10 tot 12 jaar. Bloemboys tegen Hollandia ook om 7 uur. Om 8 uur speelt Calimero I tegen Goalgetters. Voor de prestatie- loop van 5,6 km zaterdagmid- dag a.s. die om 3 uur aanvangt, kan men zich ook aan de start op het Sportpark aan de Denne- weg opgeven. Dit geldt evenzeer voor de wedstrijdloop die om 4 uur begint. Ook trimmers en lo pers van buiten Sassenheim kunnen zich opgeven, bouwen. Per jaar wil men ko men tot de bouw van 33 woning wetwoningen. 4 bejaardenwonin gen, 37 premiewoningen en 25 vrije sector woningen. Bijna al deze woningen worden gebouwd in plan Frederiksoord. De pre miewoningen komen in plan Centrum-1 (flat Splitsing) en plan Frederiksoord. Men denkt ook reeds aan de bouw ii Kamphuizerpolder. De woning- bouwriota zal in de vergadering van vclgende week maandag door de Rijnsburgse raad den behandeld. PTT laat 900 mensen wachten op telefooncel Leiderdorp De raad behan delde gisteravond ook de brief van de P.T.T. over de 2de telefooncel. Volgens de brief van 10 februari 1972 van het Staatsbedrijf der PTT zal de 2de telefooncel aan de Wilddreef nog wel enige tijd duren daar de P.T.T. dit nog niet in zijn be grotingsprogramma heeft staan. gaarne meer pressie zien van B. en W. daar zij 900 wachtenden wel erg veel vin den. Vooral daar er voor deze mensen nog voorlopig geen telefoonaansluiting valt te verwachten gezien de te beperkte mogelijkheid in de centrale. Verder werd de ga rantie van de gemeente goedgekeurd van de betaling van rente en aflossing van een door de Ver. Algemene Bejaardenzorg Leiderdorp te sluiten aanvullende geldle ning van 200.000,- in aan vulling op de lening van 1.100.000,-. Dit in verband met de sterk gestegen bouw kosten. Het bestuur van de Stichting Leidse school voor de Detail handel heeft voor het tijdvak 1 aug. 72 tot 1 aug 73 het pand aan de Bruggestraat 1 (het voormalige pand van gemeentewerken) mogen hu ren van de gemeente. WASSENAAR Het posta gentschap „Den Deyl" aan de Rijksstraatweg is wegens vakantie gesloten tot en met 12 augustus a.s. Voor alle postzaken kan men zich wen den tot het hoofdpostkantoor aan de Lange Kerkdam. WASSENAAR Op 2 augus tus des 's morgens te half elf zal dn Huize Klimop, het kantoor van de Wassenaarse dienst Gemeentewerken na mens burgemeester en wet houders worden aanbesteed het bouwrijp maken van het plan Zijlwatering 15. Het be- trpft hier de aanleg van we gen e.d. in het nog resteren de deel van het uitbreidings plan Zijlwatering nabij de Oostdorperweg, dat bestemd is om te worden bebouwd met een drietal flatgebou wen. WASSENAAR In verband met rioleringswerkzaamhe den in het Ammonslaantje, z:jn enkele verkeersmaatre gelen genomen. Het eenrich tingsverkeer voor auto's dat geldt voor de Maaldrift tussen de camping Maaldrift en de Ammonslaan is tijdelijk op geheven. tijdens de strem ming van het verkeer op de Ammonslaan zal ook hier het eenrichtingsverkeer niet gelden, zodat de overgeble ven gedeelten van de weg of wel vanaf de Maaldrift ofwel vanaf de Deylerweg bereik baar zullen zijn. WASSENAAR Iedere woens dagmiddag van 2 uur tot half 3 hesteat op het kantoor van de G.G. en G.D, Prinsenweg 1, gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken. WASSENAAR Bij de ge meente is een bouwvergun ning gevraagd voor een was- en strijkinrichting met twee bovenwoningen aan de Hof- campweg, op het terrein ge legen tussen deze weg en de Haven, tegenover de Dokter Weederlaan. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het geldende bestemmings plan, maar burgemeester en wethouders overwegen toch een vergunning af te geven, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. In verband daarmede ligt het bouwplan tot en met woensdag 2 augus tus ter gemeentesecrerarie ter inzage en kunnen tot die datum bezwaren worden in gediend. HAZERSWOUDE/KOUDE- KERK Zaterdagmorgen aanstaande, om 11.00 uur, speelt het team van de ker- keraad van de Nederlandse hervormde gemeente van Koudekerk a.d. Rijn/Hazers- woudse invasie", want ook v/eastrijd tegen de hervorm de jeugdclub. De ontmoeting, waarin wellicht ook enkele damesvoetbalstei-s van de partij zullen zijn, wordt ge speeld op het Koudelerk-ter- rein. HAZERSWOUDE Hen jeugdteam van de voetbal- vei eniging Hazerswoudse Boys zal tijdens het weekein de" van 17 t/m 20 augustus enkele wedstrijden spelen in Woldkappel, de Westduitse gemeente waarmee Hazers- woude nauwe vriendschaps banden onderhoudt. Dat zelf de weekend kan men in dat zelfde Wald'kappel overigens spreken van een „Hazers- woudsr invasie", want ook het koor van de Scheepjes- kerk uit de Groenendijk is daar van 18 tot en met 20 augustus te gast. Opvallend is, dat momenteel enkele Waldkappelers privé hun va kantie doorbrengen in het Hazerswoudse. ROELOFSARENDVEEN Het aanstaande kampioen schap waterpaalzitten inspi reert de jeugd in Roelofa- rendsveen ook reeds tot het houden van wedstrijden in paalzitten, zij het dan niet in het water. Zo verrezen maandagmorgen in het Zuid- einde bij no. 140 A, spandoe ken en palen welke door een tiental deelnemers werden bezet. En naar het zich 's avonds liet aanzien zullen verschillende ouders nog wel moeilijkheden hebben om de jeugdige paalzitters voor de nacht weer in hun bedje te krijgen. Leiderdorp De vergade ringen van de Commissies Verkeer en Vervoer en Ge westzaken, respectievelijk op donderdag 10 augustus en op woensdag 16 augustus gaan wegens de vakantie niet door. Alphen-Zwammerdam Uit een kaaspakhuis aan de Lindenhovenstraat in Zwam merdam zijn 17 kazen met een totaal gewicht van 170 kg.gestolen. De dieven kwa men binnen via een raam, waarvan de ruit werd gebro ken. Ook in een garage van de firma Van Bodegraven aan de Merelstraat werd in gebroken. Achttien gulden was de buit van de dieven.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6