Koeler weer bracht forse prijsstijging voor bloemenhandel Dubbele handicap voor Toos (21) geen bezwaar voor schrijven van boek Run Leidschendamse jeugd op „Woef '72" Rijnsburg: Wij willen geen kop lopers zijn Leidse agenda Leidse bioscopen Markten Uitwisseling van informatie tussen de twee kerken in Zoeterwoude l.hiDSE COURANT Leimuiden Toos van Velzen gaat het advies van haar oude schooldirecteur opvolgen. Toen zij aan het einde van afgelopen schooljaar uit zijn handen het mavo-diploma kreeg zei hij: ,,Toos, je bent hier 18 jaar op de Wijnberg geweest. Jij bent de aangewezen figuur om je er- Toos (21 jaar, dochter in een ge varingen op schrift te stellen. Schrijf een boek". De handicap van Toos (ze is vanaf haar ge boorte blind en licht spastisch) zag directeur De Kok niet als een bezwaar. „Ze kan het", zegt hij beslist. zin met negen kinderen, vader kraanmachinist) verblijft mo menteel bij haar ouders, die aan de Drcchtlaan wonen in Leimuiden. Op tweejarige leef tijd ging ze naar Grave. Aan vankelijk zag men niet veel mo gelijkheden voor Toos. r toen ze ouder werd ontdekte een zuster, dat ze meer in haar mars had dan altijd was moed. Toos mocht naar de mavo. Ze had het niet gemakke lijk in het begin, maar ze zette door en in drie jaar tijd behaal de ze het diploma. Toos wil nu zo gauw mogelijk gaan werken. Liefst als telefoniste. Ze beseft dat het niet gemakkelijk zal zijn zo'n job te vinden, maar heeft er alle vertrouwen Eerst gaat ze nog naar het re validatiecentrum Heliomare in Wijk aan Zee. Niet voor lang, hoopt ze. Daarna gaat ze aan de r'ag met haar boek. Een beetje ervaring heeft ze al. „Mijn neefjes vragen nog al eens een keer een verhaaltje voor ze te maken. Daar heb ik weinig moeite mee. Met het boek zal het ook wel gaan". LEIDEN De bouw van de nieuwe Pauwbrug heeft zijn volgende stpdium bereikt. Het verkeer kan over twee rijbanen de singel oversteken. De oude Pauwbrug doet nu helemaal geen dienst meer. Hij is om hoog getrokken. Nu kunnen de werkzaamheden voor wat betreft de verfraaiing van de brug beginnen. RIJNSBURG Het gemeentebe stuur van Rijnsburg wil „be paaldelijk niet als koploper voor gewestvoiming worden be schouwd". Dit schrijft net in een brief aan de gemeenteraad naar aanlei ding van een serie vragen over gewestvorming van Gedeputeer de Staten. Het Rijnsburgse ge- meentebes'uur zegt er weinig behoefte aan te hebben dat be voegdheden aan de gemeentebe sturen worden ontnomen en toe gekend aan een nieuw te creë ren mstituut c.q. een gewest. Men vindt dat slechts tot gewest- vorming moet worden overge gaan .nadat ue noodzaak daartoe duidelijk is gebleken. DINSDAG 1 AUGUSTUS: Kasteel^ Oud-Poelgeest: Oegstgees C roenoord ha I-terreinCircus Will Hagenbeek, aanvang 20 uur. WOENSDAG 2 AUGUSTUS: Kasteel Oud-Poelgeest: Oegstgeest Relatiecursus. Groenoordhal-terreln: Clerus Wllï Hagenbeek, aanvang 15 en 20 uur. Garenmarkt: Vertrek K. e pen. 7 uur. Relatlecursu! Groenoordhnl-t. Hagenbeek, i nrdhalLeiden Relatieci Grocnoordliul: Leiden zet bloen bulten, aanvang 10 uur. ZONDAG 6 AUGUSTUS: GroenoordhalLeidon zet bloen buiten, aanvang 10 uur. LEIDSCHENDAM Honderden kinderen nemen sinds gisteren deel aan een van de tientallen aktiviteiten die het Leidschen damse gemeentebestuur, gedu rende de laatste 14 dagen voor de aanvang van het schoolsei- zoen, voor de Leidschendamse jeugd in het Vakantie-festival „Woef '72" organiseert. |n vijf centra waaronder de wijk- zaal van de Andreaskerk en het voormalige koetshuis aan de Koningin Julianaweg waren de kinderen al vanaf half tien aan het boetseren, schilderen, teke nen en papier en karton knip pen en plakken. Vandaag kon den ze zich ook met vlechttech- nieken van pitriet en raffia be zighouden en met het maken van poppen en beesten. Morgen is er materiaal aanwezig voor het maken van collages en don derdag komt daar nog houtbe- werken en lino-snijden bij. Volgens de heer Witkamp, ambte naar van jeugd- en sportzaken en geestelijke vader van de vele aktiviteiten in Leidschendam en Stompwijk, die zich de laatste maanden dagelijks met de orga nisatie van „Woef '72" heeft be ziggehouden, is de eerse aan loop drukker dan vorig jaar. De regeling met de paspoorten (met touwtje om de hals) is ook beter. ,,Ze kunnen nu op vertoon van hun paspoort overal zo meedoen". Ook het bezoek aan de filmvoor stellingen is beter dan vorig jaa-r (het eerste jaar van de Leidschendamse vakantiebezig heden). „We hebben nu al het dubbele aantal, ondanks het toch redelijke weer voor de bui- tenaktiviteiten". In Amstelwijk was de jeugd ook bezig met de aanleg van de minimidgetgolf- baan, maar met de aanleg van de tien baantjes zijn de kinde ren, volgens de heer Witkamp, nog wel 'n paar dagen bezig. Vandaag zijn ook de mini-zeskam pen in de sporthal „De Fluit" begonnen en was er in „Fred die's Hoeve" veel belangstelling voor de poppenkastvoorstellin gen die telkens één uur duur den. Morgen zijn er hengelwed- strijden met prijzen in het oude zwembad achter „Leidsenhage" en in de sporthal is er een ju- niorvolleybaldag. Verder staan er nog mini-trips, tafeltennis wedstrijden en volksdansmidda- gen op het programma. Het feest duurt tot volgende week vrijdag als er tot slot een „Swiebertje-show" in de sport hal wordt gegeven. De jeugdige leiders van de hutten- bouw-aktiviteit in Amstelwijk zien die vrijdag al met enige spanning tegemoet omdat dan, tot groot verdriet van de bou wers. de bouwsels zullen moe ten worden afgebroken. Of het zover zal komen als vorig jaar toen er 'n kleine protestdemon stratie werd gehouden met ech te spandoeken „de hutten moe ten blijven", moet worden afge wacht. HHÉKS3I LEIDEN Op het terrein va nde Groenoordhal is men druk bezig met de opzet van h beek. Vandaag, morgen en overmorgen zullen clowns, acrobaten en dieren hun beste f in de grote tent van het circus. thur, G. J. Sim. Anr 9-10. Zorlna. Pre 10-21, Pret la. Esther orarim 23-25. Belinda. So- nla Super Star. Peer Gynt, Carla. Rublnette. Motreu 18-33. Baccnru 40-64. Geplozen chrysanten 30-41. He- liconia 70. Asapnnthus 31-1B. Lelies Rubrum 40-60, Gerbera's 18-25 p.st. Trosanjc 6IM.55, "gladiolen nlthogalum 1,00-1.90. Irissen oo-i,uu Asters 55-75. Statlee 50-75. Phlox 65 80^ Llatris 50-1,10. Fresia's 35-1,5 Jeugdleden St. Beriiardus naar NKS-kamp HAZERSWOUDE—LEUSDEN De dertien jeugdleden van de Hazerswoudse voetbalvereniging St. Bernardus hebben zich giste ren, tijdens de eerste kampdag in het NKS-kamp te Leusden bij Amersfoort, op verschillende fronten met wisselvallige resul taten geweerd. De slagbalwedstrijd tegen TZB le verde de oranjewitte pupillen van Jan de Groot en Adrie Pie- tersen de volle winst op, even als de voetbalontmoeting tegen dezelfde club (2-1; doelpunten van Vincent Beukenboom en Pe ter de Groot). De slagbalwed- stri'jd tegen RKSVM én de voet balwedstrijd tegen VDO (0-1) gingen verloren, maar tegen Actief voetbalden de St. Ber- nardusjongens zich naar een 3-1 zege (treffers van Peter Koele- man, Vincent Beukenbooboom en Jean Paul Schmahle). De handbalontmoeting tussen St. Bernardus en LVV eindigde in een 5-2 stand (treffers van Kor- né Menken, Peter de Brabander en Theo Zandbergen). In een veld van achttien teams cross ten de oranjewitten zich naar de elfde plaats, werden ze met bokspringen dertiende en met estafette zestiende. In de onder linge tienkamp won Korné Men ken het hoogspringen, werden Hans Engel en Vincent Beuken boom winnaar bij het doelschie- ten en was Jan Ranke de beste verspringer. Maandagavond, toen de jongens hun avondwan deling maakten, stuurde de re gen pas roet in het sport-eten. „Maar de stemming is enorm", Rijnsburg/ Valkenburg zoekt vrijwilligers VALKENBURG De commissie Valkenburg van het diensten centrum Rijnsburg/Valkenburg zoekt vrijwilligers in het bezit Het ligt in de bedoeling dat deze vrijwilligers van tijd tot tijd wat tijd beschikbaar stellen om bejaarden in de gelegenheid te stellen op ziekenbezoek te gaan. Men kan zich hiervoor opgeven bij de heer S Tameling, Broek- weg 4, tel. 01718/73478. NSSS geeft half jaar gratis tafeltennisles NOORDWIJKERHOUT Nieuwe jeugdleden onder de 11 jaar mo gen een half jaar gratis tafel tennissen bij de vereniging NSSS. De jeugd, die zelfs in dat half jaar les krijgt van een trainer, kan daardoor zonder contribu tieverplichtingen onderzoeken of tafeltennis de geschikte sport is voor hem of haar. Met wegnemen van de contribu tiedrempel hoopt het NSSS-be- stuur de trek naar de vereni ging te vergroten, waarmee uit eindelijk het aantal betalende leden en het sportieve peil ge diend wordt. Vanaf vrijdag 4 augustus kan men elke vrijdag avond terecht k de gymnastiek zaal aan de Langevelderweg. Jeugdclubs in Voorhout zoeken kader VOORHOUT De Jeugdclubs In Voorhout hebben een gebrek aan kader. Voor de clubs, die volgende week weer van start gaan zoekt men 3 nieuwe leidsters of leiders. Ze mogen niet jonger zijn dan 18 jaar. Men kan zich aanmelden bij mej T. van Wieringen, Rijnsburgerweg 30. Ook nieuwe leden kunnen zich opgeven bij mej. Van Wieringen. De club uren zijn als volgt: maandag en woensdag van 18.30—20.00 uur voor de meisjes; woensdag van 18.30—20.00 uur voor de jon gens; dinsdag van 18.45—20.15 uur voor meisjes en jongens; zaterdag van 13.30—15.00 uur voor de jongens en zaterdag van 14.3016.Ou uur voor de jon gens. ZOETERWOUDE De hervorm den en katholieken van Zoeter woude .gaan elkaar meer infor meren over de aktiviteiten in hun kerkgemeenschappen. Dit Is een gevolg van de suggesties, die zijn gedaan tijdens het pas torale plan Toerusting. l)e bepleitte samenwerking tussen het Parochiële Mededelingen blad en Ons Blad van de her vormde gemeente zal echter niet volledig zijn. De „redakteu- ren" hebben hierover van ge dachten gewisseld. Daarbij werd wel duidelijk dat bc-ide bladen toch een verschillende opzet hebben. De Parochiële Mededelingen (welke de kerk gangers in het weekeinde krij gen aangeboden) zijn zuiver kerkelijk, terwijl Ons Blad (dat eens per 14 dogen verschijnt en wordt thuisbezorgd) ook vcreni- gingsnieuws bevat. Er is nu besloten om met ingang van 19 augustus in beide bladen een inlegvel van andere kleur te doen met nieuws uit beide ker ken dat voor de andere wellicht interessant is. Dit zal dan om de veertien dagen geschieden. Het is een bescheiden begin, maar men hoopt dat hierdoor de kennis van en de waardering voor elkaar gediend wordt. Overigens zijn de voorbereidingen voor de voortzetting van het pastorale plan Toerusting, waarmede vorig jaar werd ge start, in volle gang. Zo verga dert a s. donderdagavond de Be geleidingscommissie. Het patroon van vervolg zal wat afwijken van de gang van zaken vorig jaar maar de oecumeni sche opzet blijft in ieder geval gehandhaafd! Trouwens ook in de praktijk maakt de oecumene een. bescheiden, voortgang. Zo ging van pater M. v. Eijk enkele maanden geleden voor in een Jeugddienst in de NH-kerk wel ke een diepe indruk maakte op de aanwezigen. Er is ook een intensief contact tussen de plaatselijke pastores. ROELOFARENDSVEEN Als men reeds enkele jaren de pro blematiek van aanvoer en afzet in de bloemenhandel van nabij heeft mogen meemaken, komt men niet zo gauw meer voor verrassingen te staan. Zelfs niet als men het verloop hiervan in de afgelopen week beziet. De invloed van hogere en lagere temperaturen op de bloemen- prijzen mag intussen wel alge meen bekend geacht worden. Was het in het begin van de week nog wat men noemt hooi bouw in de bloemen met zeer lage priizen. de voor de kwe kers weldadige afkoeling was dubbel welkom want het bracht een forse stijging van de bloe- menpriizen met zich mee. Neem bijvoorbeeld jaarrondchry- santen, die in prijs meer dan verdubbelden en van aanvanke lijk tot even boven de gulden op maandag voor de Spiders weer opliepen tot rond 3,00 per bos. Dagelijks is er nu tevens een toenemende aanvoer van de normale chrysanten-cultuur zo wel tros ais geplozen stuks chrysanten. Praktisch alles gaat weg boven de gulden tot 1,50 per bos en voor de geplozen stuks van 32 tot 50 ct. p. stuk. Er is nog een groot aanbod van Freesia en Irissen in hoofdzaak van de buiten-cultures met zeer uiteenlopende priizen. dit naar gelang soort en kwaliteit. Voor rede'ijke kwaliteit freesia be taalde men tot boven de gulden en bij de Irissen voor Prof. Blaauw tot 1.60 per bes. Voorts is er een matig aanbod van lelies alsmede van diverse zomerbloemen zoals Dahlia's, Phlox, Liatris, Goudsbloemen, Statice en Asters. Alphen In de Goeman Borgesiusstraat viel gisteren een jongetje 4 meter hoog uit het slaapkamerraam. Hij werd onmiddellijk overge bracht naar het Academisch ziekenhuis in Leiden, waar alleen enkele bloeduitstortin gen werden geconstateerd. Het jongetje is weer thuis. Ernstiger er aan toe was de 13-jarige Johannes Flikweert uit de Rembrandtlaan in Al phen die uit een 3 meter hoge boom viel. Hij liep een hersenschudding en schaaf wonden op. Letsel aan haar onderbenen kreeg mevrouw Slingeland uit de Sperwer straat toen een loslopende hond plotseling de straat overstak en tegen haar blomfiets opvloog. clockwork Orange" 18 jr. REX: „Vader gaat op stap" a.l. dag. 19.00 en 21.15 u.: „Plppi Langkous,J a.l. dag. 14.30. zo ook om IC.30 u. nachtv. vr. en za. „Zij die vreemi gaan" 18 jaar 23.30 u. amen thuis' i 21.15 u. zo „SJors en SJImmit Jeugd WOA was op kamp in Wassenaar WASSENAAR/OUD ADE De groep van 12-14 jarigen van WOA is niet in Weert, maar in Wassenaar op kamp geweest. Abusievelijk stond dit de vorige week in de krant. De rest van het programma werd op het Blauw Zwart terrein afgewerkt.' Bij 't zwemprogramma werd Ar jan Schuil le in zijn serie op de vrije slag. Woensdagnacht had er in de buurt van Katwijk een dropping plaats zodat de jon gens via het strand en de Was- senaarse Slag weer naar het kamp moesten terugkeren, dit werd een groot succes. Donder dag werd doorgebracht met kaarten en schaken, want dat was een z.g. vrije dag. Vrijdag werden enkele vriend schappelijke voetbalwedstrijden gespeeld. WOA zat niet in de finalepoule, maar was als 3e in zijn poule geëindigd. Tegen de Willy's werd revanche genomen met 2-0. Vrijdagavond werd als slot een film gedraaid en de N.K.S.-diploma's uitgereikt. Tot de jongens die aan de eisen van dit diploma voldeden behoorden 9 jongens van Oud Ade. Het-wa ren: Theo de Haas, H. C. C. v. d. Geest, Henk v. d. Geest,. A. Schuil, Gé v.d. Star, A. v.d. Geest, L. Verhaar, Gr. Borst en Th. Heemskerk. Oefenprogramma Weteringse Boys OUDE WETERING - Hel oefen- programma van Wet. Boys-senio ren begint 13 augustus met deel name aan het nederlagentoer- nooi van KRV. Alle senioren gaan 20 augustus ook RKAV in Aalsmeer e-n 27 augustus speelt het eerste elftal tegen VVSB. De lagere elftallen gaan die dig naar Altior. De Weteringse Giris spelen zater dag 5 aug. ttgen NSV Noorden en zondag 6 augustus SC Argon in Mijdrecht. Voor 12 augustus staan westrijden genoteerd te gen RKDES én 20 augustus is er een wedstrijd tegen de da mes van Nieuwkoop, die kam pioen werden in de Goudse af deling. De jeugdafdeling van Wet. Boys heeft eveneens een heel programma. Er is o.a. een grote uitwisseling met Lisser Boys waarb.j 10 elftallen be trokken zijn en ook zijn er wed strijden gepland tegen Alph. Boys. SJC, KRV, Foreholte, RKAV, SC Lis=*, TeyÜngen en Roodeaburg Alphen hoort bij Hollands Middengebied LEIDEN Net zo min als voor de Bollenstreek, zien de advi seurs van VNG voor het gebied rond Alphen een mogelijkheid tot zelfstandige gewestvorming. De mogelijkheden om zelf vorm te geven aan de samenlevings structuur en de daarbij beho rende voorzieningen zijn daar voor te beperkt. Een aantal ta ken betreffende het behouden en dienstbaar maken van de open ruimte en tegelijkertijd het op vangen van een gedeelte van de Haagse overbevolking zijn voor de gemeente Alphen en de om geving reeds gesteld. Wel kan worden aangenomen, zo menen de adviseurs, dat in het Hol lands Middengebied een even wichtige voorzieningenstructuur kan worden opgebouwd roïld de centra Alphen, Woerden en Gou da waarvan de verzorgingsge bieden elkaar gedeeltelijk zullen overlappen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4