Bonny sluit verbond met Unit Gloria NOS bezorgd over situatie in de politiek Finale koren van, bejaarden op het scherm Vragen over samengaan USO-N OS-orkesten TERUGBLIK Cor Lemaire componist van de week in Zo maar n zomeravond 1 PAGINA 2 (Van een onzer verslaggevers) Zomaar 'n dansavond ergens in het land. Een broeierige hitte maakt het vertoeven schier ondraaglijk. De samengeklonte massa luistert ademloos naar de muziek, die op het rokerige po dium wordt vertolkt door de Utrechtse Unit Gloria. Plotseling stapt leadzanger Robert Long van 't podium en kondigt met over slaande stem aan: „Dames en heren, geeft u haar een klaterend appalus. Hier is ze: Bonny St. Claire". Ze stapt de Bühne op. Gekleed in fel gekleurd fluweel, het blonde sluikhaar tot op de schouders. De band begint te spelen. Bonny begint te zingen. Ruim twintig minuten lang. De indruk is profes sioneel. Het repertoire zit er geheid in. Bonny St. Claire en Unit Gloria bliken muzikaal een twee-eenheid. Bonny's stem is in de afgelopen jaren vaster geworden. Een afgang als tijdens het Knokke-festival van twee jaar terug, lijkt voortaan uitgesloen. „Ja, het is waar, ik werk voortaan alleen nog maar samen met de Unit Gloria, verzucht ze na afloop van het optreden, moe maar voldaan. „Ik heb jaren gezocht naar een ideale band en ik geloof die in Unit Gloria gevonden te hebben. Het zijn stuk voor stuk uit stekende muzikanten, die zeer goed op elkaar zijn ingespeeld. Dat is het voordeel als je al zeven jaar als groep bij elkaar bent. Ons repertoire is nog niet zo groot, stomweg omdat we geen tijd heb ben om te repeteren. We treden haast iedere avond op, ook in het buitenland (vooral in Duitsland is er grote vraag naar ons) en bo vendien moet ik solo nogal wat contracten afwerken. Songfestivals en zo". Waarbij Bonny terugdenkt aan het Songfestival in Tokio, waar zij maar liefst drie eerste prijzen in de wacht sleepte. i.Een fijn resultaat, maar internationaal blijkt het toch maar weinig aan te spreken. Ik had niet verwacht, dat ik direct een grote ster zou zijn. Maar je mag met zoveel eerste prijzen toch wel rekenen op goed internationaal contact. Voor zover ik weet is het er nog niet uitgekomen. Maar ja, wat niet is, kan nog gebeuren, niet? Zelfstandigheid Ik blijf bij Unit Gloria m'n zelfstandigheid bewaren. Dat wil zeggen, dat ik er op één avond hooguit twee keer uit ga als speciale at tractie. Toen ik mijn plannen kenbaar maakte, dacht iedereen, dat Bonny St. Claire voortaan de vaste zangeres van Unit Glocia zou worden. Misschien is dat in het begin wel de bedoeling ge weest, voor Tokio bedoel ik, toen het stukken minder ging, maar na mijn Japanse prijzen heb ik er steeds op gestaan als solozan geres gehandhaafd te blijven. Overigens is het wel een lastige tijd geweest. Onze samenwerking heeft tot voor enkele weken aan een zijden draadje gehangen. Ik had indertijd met mijn manager en Unit Gloria vaste afspraken gemaakt voor een platencontract bij CNR. Mijn contract bij Philips liep toch af, dus dat kon dan mooi in één moeite door. Ik had er echter niet aan gedacht, dat ik mijn vaste producer Peter Koelewijn niet naar CNR kon meenemen. Die is namelijk vast verbonden aan Philips. Toen begon het gedonder. Ik wilde Peter laten schieten en de jongens en mijn manager zweer den bij CNR. Een paar weken terug hebben we er toen nog eens uitgebreid over gepraat en zijn toen overeengekomen samen naar Philips toe te gaan, waar Peter onze produkties zal gaan doen. In hoeverre ik ook als platenartieste onafhankelijk blijf, moeten we nog afwachten". Shocking Blue Dat zou dus op de plaat een Shocking-Blue-achtige sound kunnen in houden? „Misschien wel, ja, maar je kunt het dacht ik wel aan Peter overlaten om er toch een totaal eigen geluid van te maken. Bovendien is het nog niet zeker, dat ik per se op alle Unit Gloria singels ga zingen. Die jongens hebben ook nog Robert Long als leadzanger. Een jongen met een geweldige stem, dus zo erg zitten ze nou ook weer niet om ene St. Claire te springen. Aan de andere kant is het zeker niet de bedoeling om een soort Shocking Blue in de zaal te worden. Mariska Veres is een vast onderdeel van de groep, zij zingt de hele avond. Ik ben meer een attractie voor twee maal 20 tot 30 minuten. Totaal anders dus". Zelfstandig optreden ondanks verbouw met Unit Gloria HILVERSUM (ANP) De programmacommissaris radio van de NOS, mr. W. J. A. Wagenaar, heeft zijn bezorgdheid uitgesproken over de politieke situatie in ons land en in het bijzonder over de financiële consequenties voor de omroep. Wanneer niet dit jaar nog door de Kamer tot verhoging van de omroepbijdragen wordt besloten, zal de NOS begin volgend jaar in de rode cijfers komen. Het zal dan voor het eerst zijn, dat de omroep met tekorten komt te zitten, aldus de heer Wagenaar. DINSDAG 1 AUGUSTUS 1972 TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal NCRV 19.05 uur Follyfoot 19.30 uur Dier en vriend 20.00 uur Journaal 20.21 uur Aan het begin 21.45 uur El Retablo de Maese Perdo (opera) 22.20 uur Ander nieuws 22.40 uur Journaal NEDERLAND II 18.45 Brigadier Dog 18.55 uur Journaal VARA 19.05 uur Zo maar een zomer avond 20.00 uur Journaal 20.21 uur Zo maar een zomer avond 21.00 uur De kommissaris 22.00 uur Achter het nieuws 22.40 uur Journaal 22.45 uur Schaken MORGEN NEDERLAND I NCRV 17.00 uur Euroscout 1972 NOS 18.25 uur Wereldkampioenschap pen wielrennen 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal 19.05 uur Van gewest tot gewest 19.30 uur Agrarisch nieuws 19.50 uur Toeristische tips 20.00 uur Journaal 20.21 uur Stichting Socutera 20.26 uur April love 22.00 uur Journaal 22.05 uur Wereldkampioenschap pen wielrennen 22.40 uur Ronnie Barkec-show 23.05 uur Wereldkampioenschap pen wielrennen NEDERLAND II NOS 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal NCRV 19.05 uur Eddy ready go 20.00 uur Journaal 20.21 uur Doek green 21.05 uur Spel zonder grenzen 22.20 uur Kenmerk 22.45 uur HIRO 23.05 uur Journaal RADIO HEDEN MORGEN HILVERSUM I TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ont bijt Zo's (Soos): lichte platen, re portages en berichten <7.30 Nieuws. Van onze radio- en tv-redactie Voor de derde maal in succes sie heeft de VARA-televlsie het bejaardenzangconcours georganiseerd, waaraan zo'n 2800 bejaarde zangers en zangeressen (55 koren) heb ben deelgenomen. Voor de beoordeling waren de koren In drie groepen verdeeld, t.w. tweo groepen gemengde koren en een groep damesko- De finale van dit concours speelde zich af op 20 mei jl. in de VARA-studio's te Hil versum. waar elf koren, die op grond van behaalde pun ten tijdens landelijke jurerin gen de finale bereikten, een dag de gast waren. Van deze slotdag van het be jaardenzangconcours maakte de televisie een opname wel ke op woensdag 9 augustus op het scherm zal worden gebracht. Het programma, dat duurt van 19.05-19.55, toont beelden van een aange name en gezellige dag waar op elf finalisten zongen om de hoogste eer. De deelnemers waren het Haarlems Bejaardenkoor uit Haarlem, het Bejaardenkoor Onze Stem, uit Den Haag, uit Nijmegen kwam het koor Wie zingt er mee, Zanglust uit Haarlem, Zangvreugd uit Udenhout, De Reensche Compagnie uit Hoogezand, het Dameskoor van de Bond voor Staatspensionering uit Hengelo, het Boskoops Be jaardenkoor, Wy dogge us best uit Heerenveen, Kun je nog zingen, zing dan mee uit Rotterdam en Ons Zangkoor uit Den Haag. De prijsuitreiking geschiedde door VARA-voorzitter A. H. Kloos. Jeanne van Munster en Joop Smits traden op als gastvrouw en gastheer. UTRECHT (ANP) - De activi teiten van de Utrechtse wet houder W. A. Kieboom met betrekking tot het Utrechts Symfonie Orkest hebben bij gemeenteraadslid mevr. M. Versnel de vraag doen rijzen of er nog wel sprake is van behoorlijk bestuur door de wethouder. Onlangs werd bekend, dat de heer Kieboom het orkest eventueel wil laten samen gaan met de drie Hilversum- se omroeporkesten. Het bleek, dat de heer Kieboom al oriënterende besprekingen had gevoerd met de NOS en op het ministerie van CRM. Van de zijde van het USO werd onmiddellijk fel gerea geerd, omdat men in het ge heel niet in de plannen was gekend. Mevr. Versnel vraagt zich te vens af waarom de gemeen teraad van al deze plannen onkundig is gebleven. Ook informeert zij naar de ver der te volgen gang van zak ken. De eigen inbreng tussen de buitenlandse series bestond gisteravond weer alleen uit Avro's Televizier dat overi gens steeds meer op 't voor afgaande Peyton Place gaat lijken. Je ergert je elke keer als er weer eens duidelijk geprobeerd wordt met een stukje sensatie de dagelijkse ellende te garneren, maar je blijft kijken. Na de rotte vruchten van de Turks Fruit-reportage vorige week, was er dit keer van het thuisfront een „item" over een camping annex „afkick" centrum voor verslaafden in de Noord-Oostpolder. Het enige dat na een kwartier duidelijk werd is dat er in de camping „Tot de bron" nie mand tevreden is. De drug- verslaafden-in-ontwenning schijnen hun eten niet op tijd te krijgen, kampleidster Tan te Hetty wil „terug naar de natuur" maar blijft met in elkaar geslagen perceeltjes achter en de kampeerders zelf zien het ook niet meer. Voor de rest bleef het raad- werk hoe de vork werkelijk in de steel zit door de ge brekkige informatie. Maar ja, er zijn druggebruikers in het spel, dus zoiets is altijd goed voor een stukje sensa tie. Dan zat Televizier heel wat beter met de reportage over de vervuiling van de grachten rond het Roeterei- land in Amsterdam door de chemische laboratoria van de Gemeentelijke Universi teit. Een soort gesubsidieer de vervuiling waar niemand ooit bij stil gestaan schijnt te hebben. Overigens was er niemand die mij kon vertel len wat „geconfronteerde zu ren" zijn, zoals de titels op het beeld een van de vervui lers noemden. De KRO bracht op het andere net een BBC-documentaire over Soho. de Londense wijk die nauwelijks gebukt lijkt te gaan onder de vage dreiging van sanering. Een erg lief filmpje dat met een soort whiskey-romantiek vooral het „wel" van de buurt belichtte en het „wee" van onderwe reld en prostitutie alleen maar vrolijk aanstipte. De grootste schokken van de maandag moeten zonder meer de aankondiging ge weest zijn dat 's werelds top- schaatsers, waaronder de Nederlandse coryfeeën, zich gaan laten betalen, en de (tijdelijke?) verdwijning van Martin Peyton naar een zie kenhuis in Boston. Maar daarmee is de ellende in het dorp niet afgelopen want een nieuw dramaatje heeft zich al gemeld. Het is Jill Smith, een ongetrouwde moeder en om die reden in Peyton Pla ce ontvangen of ze schurft heeft. Er zal wel weer een verhoudinkje voor dokter Rossi inzitten en ook dat zal wel weer op niets uitlopen. Wij kijken wel. De componist van de week Cor Lemaire hier met zijn vader de acteur Jan Lemaire. In Zo maar een Zomeravond kunnen de kijkers een optre den van het bekende Franse jongenskoor „Les Poppys" tegemoetzien. Het koor, dat uit zestig jeugdige zangers bestaat, zal in het VARA- programma ondermeer zin gen „Des Chansons Pop" en „Penelopie". Componist van de week in Zo maar een Zomeravond is Cor Lemaire. de man van de li-ad j es uit ondermeer De Fa milie Doorsnee en Pension Hommeles. Zijn composities worden uitgevoerd door de solisten Hetty Blok, Martin Brozius en Donald Jones en voorts door de vocale groep The Secrets en het orkest van Tony Nölten. Voorts een cptreden van de Amerikaanse variété-arties ten „D'Amores" met parter- re-acrobatiek, gesprekken met gasten, de rubriek „Wa termerk", de foto-van-de- week-wedstrijd en op film vastgelegde gesprekken van Hans de Graaf met kinderen. Presentatie: Letty Kosterman en Herman Stok. Ned. II 19.05 uur. Follyfoot Vanavond afscheid van de Fol lyfoot Farm van Dora, Steve en Ron er. van de kolonel. Volgende week wordt hun plaats op de dinsdagavond ingenomen door de Flaxton Boys. In deze laatste afleve ring neemt Steve een belang rijke beslissing, waarmee hij Dora groot verdriet doet. Ned. I 19.03 uur. Aan het begin Aan het begin is een tragiko medie van de Russische re gisseur Gleb Panfilow. De film werd op het 22ste film festival te Locarno onder scheiden met de eerste prijs. Pasja Stroganowa is een een voudig meisje dat op een fa briek in Rusland werkt en in haar vrije tijd in een plaat selijke amateurtoneelvereni ging speelt. Op een goede dag wordt ze door een film regisseur opgemerkt en krijgt de hoofdrol in een film. Ned. I. 20.21 uur. El Retablo In het begin van de jaren twintig componeerde de Spaanse componist Manuel de Falla een korte opera ge titeld: Het poppenspel van Meester Pedro. Het verhaal is ontleend aan een gedeelte uit Miguel de Cervantes Don Quichotte. De uitvoering van vanavond is een co-productie van het Internationaal Pop penspel Festival 1971 en het Nationaal Ballet. De eenak ter werd in 1923 voor het eerst opgevoerd in het privé- theater van Princesse Polig- nac. Het spel wordt gebracht door drie zichtbare zangers en een marionettengezel schap Ned. I. 21.45 uur. De kommissaris In een klein huise aan de rand van de stad wordt met selaar Josef Schubelik (56) dood in zijn bed gevonden. Kommissaris Keiler wil niet aanemen dat de man een na tuurlijke dood. is gestorven. Niemand schijnt de dood van Schubelik erg te betreuren. Ned. II 21 00 uur. Het gezelschap dat El Retablo de Maese Pedro opvoert Hetty Blok in Zo maar een zomeravond

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2