Man van 59 1 'A. doet mee aan water- ■Ja paalzitten Bediening van Doesbrug in andere handen Duitser Wagner reist teleurgesteld af na verrassende nederlaag 4 Niet stemmen OVER DE TONG re\ n iel: JL Programma feestweek Rijnsburg Gedurfd spel Asselbergs Met een been in het water Incrowd Spreekuur Euwe en Mühring VRIJDAG 28 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 houte 16 j* I Uitt» Kees lalve i I CORNELIS V. D. ZWET ROELOFARENDSVEEN— Voor de paalzitwedstrijd in Roelofa- rendsveen heeft zich een 59-jari- ge ingeschreven; Cornells v.d. Zwet uit Valkenswaard. Enkele maanden geleden belde hij or ganisator Louis van der Meer op dat hij ondanks zijn respec tabele leeftijd toch ook wel zin had om tussen al dat jonge spul te zitten. Van der Meer kon geen nee zeggen. Immers de man vertelde hem dat hij een uitstekend zwemmer was en over een bijzonder goede condi tie beschikte. Van der Meer heeft deze telefonische uitlatin gen gecontroleerd en dat bleek inderdaad juisi te zijn. Connelis v.d. Zwet is overigens niet van plan om de hoogste eer te gaan behalen want als hij zioh maar even moe begint te voelen dan stapt hij af, aldus •heeft hij Van der Meer toever trouwd. Wie wel dit jaar hoge ogen wil gaan gooien is dubbel- voudig paalzitwinnaar Hannes de Jong uit Roelofarendsveen. Twee jaar lang was hij alle „zitters" te lap en eiste hij het grootste aantal paal-uren voor zich op. Vorig jaar brak hij het record door zo'n vijfentachtig uur te blijven zitten. Hannes is van plan dit jaar dat record te gaan breken. „Ik ga er nu eens echt goed voor zitten" aldus De Jong en daar bedoelt hij dan mee dat als alles meezit de hon derd uur al» streefgetal aange houden 2al worden. Tot nu toe hebben zich twintig man ingeschreven, alleen een vrouw ontbreekt nog. „We ho pen dat er zich nog een komt aanmelden" aldus V. d. Meer. „Een paal houden we daarom voorlopig nog onbezet. Om de aandacht alvast op het komende spektakel te richten heeft Van der Meer in een verloren uurtje een levensechte pop gemaakt en die alvast op een paal in de Braassem neergeplant. „Er zijn er al honderden wezen kijken", zegt hij. „ze denken allemaal dat er echt iemand op zit". Alvorens het paalzitfestijn op 4 augustus gaat losbarsten (bur gemeester Smolders heeft toege zegd r.ok in die eerste minuten aanwezgi te zijn; zelf op de paal k'immer. vond hij niet zo geslaagd) heeft Louis van der Meer nog wat losse attracties achter de gebruinde hand. Dit weekend zal in het kader staan van dï kanosport. Zondag zullen BQflH Louis van der Meer voor zijn palen er met de twee reuzenkano's (v.d. Meer heeft deze even te leen gekregen van enkele gere nommeerde kanosportverenigin gen) wedstrijden op de Braas- 6em worden gehouden. Ook krij gen dan gzzinnen uit de ge meente Alkemade of groepen kennissen de kans in de ranke vaartuigjes, slag met elkaar te leveren. Maandag tenslotte zul len de kano'? nog worden inge zet bij de vakantiespelen welke ook voor een deel op de Braas- sem zullen worden gehouden. Als tenslotte de mannen op de paal ritten dan heeft Louis van der Meer ook voor hen enkele zoethouders, kanotouwtrekken, sprietlopcn 'en waterprikslee RIJNSBURG Volgende week is het de hele week feest in Rijns- burg. Het begint maandagavond met een viswedstrijd in het kanaal; aanvang 19.00 uur. Diezelfde avond worden in de Jeugdhaven schaakvierkampen en klaverjas- wedstrijden georganiseerd. Dinsdagavond geeft een man nenkoor uit Maastricht een uit voering in de Immanuelkerk. Harm Wiersma speelt die avond een simultaan dn het Centrum. Woensdagavond wordt cr ge voetbald tussen de besturen van het Oranjecomité en de wljkver- enigingen; aanvang 18.30 uur. Daarna Is er In de Jeugdhaven bingo en dansen. Donderdag is het hoogtepunt een kindercorso dat om 10.00 uur vanuit Flora vertrekt en als eindpunt de Kerkstraat heeft. Om half tien die morgen is er samenzang op het raadhuisplein, 's Middags is er tonnetje steken en ringste ken, er is ook een hindernisloop voor mannen en vrouwen op het raadhuisplein. Het dameselftal van Rijnsburgse Boys speelt 's avonds, dan wordt er In Fre- deriksoord ook een lampionop tocht gehouden. Een stoelendans op het Raadhuisplein is de laat ste festiviteit die dag. Vrijdag avond en zaterdagmorgen staan geheel in het teken van het bloemencorso. ben LEIDERDORP De Doesbrug in Leiderdorp zal met ingang van oktober aanstaande niet meer worden bediend door de heer J. Crama, die dat jarenlang heeft gedaan. Zijn werk zal worden overgenomen door enkele man nen die vlak in de buurt van de brug wonen, de heren Noorder- vliet, Hogervorst en Narbus. De aanstelling van deze heren komt 'aanstaande maandag in de raad van Leiderdorp aan de orde. De raad zal dan o.m. ook toestemming kunnen geven dat abri's (overdekte bushaltes) ge plaatst mogen worden aan de Leidse Dreef en Rietschans, kosten voor de gemeente: 1785 gulden. Korfbalvereniging' Velo- citas wil op het nieuwe terrein in De Bloemerd een klubhuis Leidse hout handel naar Leiderdorp LEIDERDORP De N.V. Hout handel Klinkenberg Fontein uit Leiden gaat zich vestigen in Leiderdorp. Ze wil van de ge meente Leiderdorp enige loodsen huren, die de gemeente onlangs heeft gekocht van de Touwfa- brieken. Deze kwestie komt aanstaande maandag in de raad van Leiderdorp aan de orde. bouwen. De grond krijgt zij van de gemeente in erfpacht voor een periode van 40 jaar. Op de plaats van het voormalige pand Hoofdstraat 222 wil de ge meente een parkeerplaats aan leggen, kosten 9200 gulden. Er komt tevens een keerlus, waar door de ter plaatse vrij nauwe Hoofdstraat wordt ontlast van de nu op de rijbaan geparkeerde auto's. Tevens wordt bereikt dat de brandweer ter plaatse een mogelijkheid krijgt om open wa ter te bereiken. De Hoogmadeseweg en de Persant Snoepweg krijgen een betere verlichting. Kosten; ruim een ton. Ir. het Essenpark komt tus sen de gebouwen van Leythen- rode en de huizen een waterpar tij, kosten: bijna 23 mille. In de raad van maandag komt ook aan de orde het ontslag van de heer B. v. d. Poll als hoofd van de openbare lagere school De Vogelweide. Hij wordt le raar in Amersfoort. Mevr. B. Bochame-Rpllman wordt be noemd tot hoofdleidster in tijde lijke dienst aan de openbare kleuterschool 't Startblok. LISSE De jeugd van Lisse gaat maandag met bussen nar Stuif-Stuif in Haarlem. Tot besluit van de vakantie- activiteiten wordt een kleu termiddag georganiseerd in de oude Openbare School aan de Hcereweg. Aanvang 2 Noordwijk De heer Van Eeu- wijk uit Lisse heeft gisteren een uitstekende prestatie ge leverd door al na vijf minuten graven de schatkist uit de grond te halen bij het jaarlijk se schatgraven op het Noord- wijkse strand. In andere ja ren duurde het meestal een kwartier tot twintig minuten voordat de kist gevonden was. Er was nog een verschil met het verleden. Door de zeer slechte weersomstandigheden was het aantal deelnemers (1000) vergeleken met vorig jaar aan de lage kant. De schat (honderd gulden) werd uitgereikt door de voorzitter van de evenementencommis- 'V sie de heer Van der Haak. KATWIJK In het herenenkel B van het badgastentoemooi van de Katwijkse Tennis Vereniging heeft de Noordwijkse John As- selbergs voor een grote verras- sjfjig gezorgd door zich te plaat sen voor de halve finale. Hij be reikte dit door een klinkende overwinning op de Dultaer Diet- mer Wagner, die eerder in het toernooi zelf al voor een verras sing zorgde door Har Meijer en Jan de Groot te verslaan. John speelde in deze partij erg goed en hard. Bovendien durfde hij veel risico's te nemen en daarvan lukte hem veel. Waar schijnlijk was dit juist het spel type waar Wagner niet tegenop kan. Hij prefereert een spel waarin hij door zijn grote vast heid in lange ralleys een over wicht kan opbouwen. Behalve het spel van Asselbergs had hij ook de sterk wervelende Kat wijkse wind tegen om tot een ontplooiing van zijn spel te ko men. In ieder geval moet hij zich niet zo erg happy gevoeld hebben met dit verlies, want mede veroorzaakt natuurlijk door het mindere weer besloot hij maar meteen terug naar Duitsland te gaan en trok hij zich derhalve terug uit de ge mengde dubbel, waarin hij zou uitkomen met Milou Penseel. John zal na zijn 63, 63 over winning op Wagner in de halve finale waarschijnlijk uitkomen tegen de als eerste geplaatste Bram Madera. Bram speelde vandaag tegen de uit Soest af komstige Koster en had daar zijn handen vol aan. Hij was dan ook niet erg tevreden met zijn spel, maar toegegeven moet worden dat Koster een knappe partij speelt. Tenslotte werd het dan 3—6, 6—1, 64 voor Bram. Ook de tweede geplaatste Czer- winski had tegen zijn landge noot Flamm drie sets nodig om een ronde verder te komen: 6— 3, 3—6, 6—3. Voor het publiek was dit een zeer aantrekkelijke wedstrijd, want beiden speelden zeer aanvallend en vaak specta culair. Bij de dames B was de Katwijkse Wil Bouhuis-Bloot niet erg op dreef en verloor kansloos met tweemaal 6—2 van de Wassenaarse mej. H. van der Velde, die overigens een zeer goede wedstrijd speelde. Ook een goede indruk laat de Rot terdamse mevr. Stokla achter in dit toernooi. Vandaag was het Evelien Huurman die door haar uit het toernooi gezet werd: 6— 2, 6—1. Ook haar man speelt een goede partij tennis, want samen met Van Aesch gaf hij in de herendubbel de winnaars van het badgastentoemooi in Noord- wijk van de herendubbel C, As selbergs sr. en zoon Charles, geen schijn van kans: 6—1, 6 3. Voor Charles was er in het heren- enkel C meer succes wegge legd. Hij won na een zware eer ste set toch in twee sets van Paridon: 8—6, 6—2. In de kwartfinale zal Charles nu uit komen tegen Toledo, die van Oosterman won met 6—2, 6—3. De als derde geplaatste Erie Sanders werd door Knijnenburg de pas afgesneden naar de kwartfinale. In de eerste set wist Erie de winst te pakken, maar in de volgende twee sets moest hij de eer overlaten aan zijn tegenstander. Blijkbaar had Erie wel veel last van blaren, want het lopen ging hem slecht af. Knijnenburg won tenslotte met 3—6, 64, 60 en zal nu in de kwartfinale uit komen tegen Van Tongeren. Bij de dames C weet Sietse Zijl- stro de aandacht op zich te ves tigen door haar goede presta ties. Zij plaatste zich vandaag voor de halve finale door een klinkende overwinning op Tom- brock met 60, 6—3. Gezien hoar goede spel zal zij best eens voor een verrassing kun nen zorgen. Twee reclameboys (en dat zijn altijd van die harde jongens zoals u weet) uit Hazerswoude Ron Mulder (25) en Evert Boogaard (25) hebben zich opgeworpen als de vingers-op-de-wonde-leggers van onze parlementaire decocratie. Want wat is ook al weer het zwakke punt van dit systeem? Juist, de volksvertegenwoordiging wordt gekozen door maar tweederde van de kiezers. De rest verschijnt niet ter stembus. En tot die mensen gaan Ron en Evert zich richten. Zij hebben een partij opgericht waarin alle niet-stemmers een onderdak moeten vinden. De reclamemannen roepen de niet-stemmers op toch naar het stemlokaal te gaan en daar te kiezen voor hun partij. En wat gaan Ron en Evert met al die stemmen doen? Inderdaad, er zetels mee bezetten in de Tweede Kamer. En wat gaan ze met die zetels (een heleboel, deze partij kan de grootste worden) doen? Niets. Ron en Evert gaan alleen maar naar de Kamer om de ande re kamerleden er aan te herinneren dat ze maar voor een beperkt deel van het volk praat. De centen die R en S verdienen (een halve ton per jaar) gaan naar het Rode Kruis of zoiets. Wij vinden het een niet onaardig plan. Alleen zal de kamer wel iets van een doof stommen-cabaret krijgen als de heren enig succes hebben. Als er mensen zijn die iets zeggen van deze rubriek is het meestal dat ze de stukjes zo erg voor de incrowd (spreek uit inkrouwd) vinden. De incrowd is het groepje mensen dat bezig is met of zich verlustigt aan de Leidse poli tiek. Dat zijn maar heel weinig mensen. En daarom is het bo vengenoemde argument eigen lijk een eufemisme voor: we be grijpen het niet. Wij vinden dat erg jammer, maar niet jammer genoeg om voor een andere in houd te kiezen. Volgens ons moet er tegenovergesteld gere deneerd worden. De stukjes moeten niet eenvoudiger wor den, maar de incrowd groter. Daar gaat het om. Dan hebben wij meteen een TAAK. En dat is voor een krant toch het mooi ste wat er is. De secretariaten van de sportver enigingen te Hazerswoude heb ben van het gemeentebestuur van Hazerswoude bericht ontvan gen, dat de heer H. W. Petri is benoemd tot ambtenaar sportza ken. De verenigingen, „die zulks verzoeken", kunnen ge bruik maken van begeleiding en adviezen zijnerzijds. Prachtig! Minder fraai is overigens, dat de desbetreffende ambtenaar sportzaken met ingang van 15 augustus „spreekuur" gaat hou den op iedere donderdagmor gen, in het gemeentehuis. Het ziet er niet naar uit, dat vele verenigingsbestuurders het ge- mentehuis op dit tijdstip zullen bestormen, want de meeste van hen hebben immers verplichtin gen ten opzichte van hun werk gevers. Waarom niet dat spreek uur in de avonduren gepro grammeerd, zoals bijvoorbeeld beide Hazerswoudse wethouders plegen te houden? De kwaal van Leiden is, dat de „kak" in buitengemeenten Rnnt wonen. Als ze nu in Leiderdorp poepen kan je het in de Bakker Korffstraat ruiken. De heer Van Vonderen is met vakantie. t Hagenbeek komen Ir is een tijd geweest dat de redactie rond de jaarwisseling verblijd werd met stapels kalenders. Mooie kalenders en lelijke: kalenders vol kwade en goede dagen waaruit ieder lid van de redactie naar be lieven kon putten. Die tijd is lang vervlogen en sindsdien rijgen zich de dagen aaneen: gelijk van kleur en zonder pit. Wie de tijd wil meten, staan tal van hulpmiddelen ter beschikking. Zie hier, bijvoorbeeld, een overzicht van de maand juli: elke dag een nieuwe bak komkommers. Mühring: „Dat zal hem zijn. Maar kunt u niet eerst nog even de kijkers vertellen over Alje- chin. Is het echt waar, dat hij tegen u met een stuk in zijn kraag zat te schaken?" Euwe: „Nee hoor. Hij gebruikte wel wat alcohol, maar alle stuk ken stonden op het bord". Nu in de hoorn: „Ja Hein, eh, meneer Donner, wat denken jullie er daar van?" Donner: „Nou ik geloof, dat hij in alle varianten gewonnen staat". Verbinding valt weg. Mühring: „Wie staat er gewon nen? O gelukkig daar gaat de telefoon weer. Dat zal de heer Burke zijn". Euwe noteert driftig zetten, die door een meneer in IJsland met-een-knijper-op-zijn-neus hem gegeven worden. Euwe heeft het druk, want noterend moet hij ook het bord en de voor leergie rige pupil spelende Mühring in het oog houden. Hij zou het bord eens ondersteboven kunnen lo pen. We hopen, dat dat tijdens een van de volgende partijen gaat gebeuren. Dit land is sinds een paar weken weer een komisch duo rijker. Het is eigenlijk ontstaan uit het niets. Ze waren er ineens, Euwe en Mühring. De giller van het jaar. Ongekende klasse. Ze ste ken die twee andere grapjassen van Teleac, Kees en Wim van Esperanto, naar de kroon met hun act geïnspireerd op het ge- schaak in Reykjavik. Euwe en Mühring onderscheiden zich van de andere duo's (Wim en Kees, Jan en Kees, Johnny en Rijk, de Mounties, de Wama's, Wal den en Muyselaar etc., etc.) door het feit dat de afmaker (Euwe) niets hoeft te doen. De aangever (Mühring) maakt voortdurend zichzelf af. Dat gaat zo: Mühring: „Goedenavond, dames en heren. De vandaag gespeelde partij is afgebroken. Het be- langr.jkste nieuws is dan ook dat de heer Henry Kissinger, dat is de adviseur van de heer Nixon, dat is de president van de VS. een beroep gedaan heeft op Fischer toch vooral te spe len. Goed nieuws, nietwaar me neer Euwe?" Euwe: „Ja, ja. het is een lange partij geweesi. Laten we maar vlug beginnen". Mühring: „Nog even nadenken, hoor. Die lange is toch Fischer hè meneer Euwe?" Euwe: „Hou nou je mond Müh ring. laten we nu de zetten gaan doen", vooruit e2—e4. Schiet op. Fischer heeft zwart". Mühring: „En daar speelt-ie dan de hele partij mee, is het niet?" Euwe: „Ja, ja. Nu c7—c5". Mühring: Dat ts dan typisch Si- ciliaans, waarop een rokade dient te volgen. Bent u daar overigens wel eens geweest, me neer Euwe? Op het eiland be doel ik?" Euwe: „Ik geloof, dat u afdwaalt. Waar blijft nu het telefoontje van meneer Donner?"

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5