Al negen oude ambachten in de Groenoordhal Hans v.d. Voort wederom snelste in Tour de Lisse Dierenshow Voorschoten VOLGENDE STAP ALBATROS N.V. IN ZUID-AFRIKA 55Leiden zet de bloemetjes buiten" Rondleiding in „De Valk" Schadevergoeding bewoners Bakker Korffstraat 1972 WOENSDAG 26 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 (LEIDEN Het grote festfijn in de Groenoordhal, dat in het weekeinde van 4 augustus zal worden gehouden begint Iang- zamerhand gestalte te krijgen. nsi! Groenoordhal-directeur Ton Daey Ouwens: „Het enige wat we nog moeten doen is enkele kermiskramen in de hal zien te krijgen". Maar zelfs hij weet niet of dat door kan gaan, ge zien het al zo enorm grote aan tal activiteiten. De organisatoren, de Heer Daey f Ouwens van de Groenoordhal en de heer Dekker van het WV Leiden, kwamen op het idee van Leiden zet de bloemetjes buiten i toen zij hoorden dat de trouwe corsokijkers de praalwagens nu wel eens van dichtbij zouden willen bekijken. Rond de praal wagens, die op esthetisch ver antwoorde wijze midden in de Groenoordhal zal worden neer gezet, hebben zij een drie dagen durende happening georgani seerd. Maar zulke dingen kosten geld Tenslotte heeft Ton Daey Ou wens Minnesota (Nederland) N.V. bereid gevonden een groot deel van de kosten op zich te nemen. Het leeuwendeel daar van gaat naar de kraampjes waarin oude ambachten worden beoefend. De bezoekers van de Groenoordhal zullen in ieder ge val al negen ambachten kunnen bekijken. „We hebben een potte- bakker, een sieradenmaker, een tegelschilder (Delfts-blauw), een leersnijder, een trekkaarsen- en in zand-gegooide kaarsenmaker, een edelsmid, klederdrachten- knipster, een kantenklosser en een mandenvlechter". Boven- j dien neemt 3M de kosten voor zijn rekening van een contract met de Baker Street Jazzband Al (van vrijdag) en voor zaterdag- jjfl avond met Gonnie Baars en ->J Ronny Tober. Er zijn in dit weekeinde nog meer 3 bekende gezichten te «en. Ka- He( huisje v£m Bo|s nn van Wamelen zal de arties- ten inleiden en bovendien pre senteert zij de miss-verkiezin- gen en ,,ik en mijn dier." Om dat de organisatoren getracht hebben er een echt familiefeest van te maken zal de miss-ver- r tijdens .Leiden zet de bloemetjes buiten iets gedronken kan worden. kiezing niet alleen bestaan uit de verkiezing van een rijzige juffrouw tussen de 20 en 30 jaar. Ook zal men haar „doch ter" en haar „moeder" uitkie zen. Deze drie zullen met de corso meerijden. Op zondag, de dag voor het kind, wordt de show „Ik en mijn dier" gehou den waaraan alle kinderen met hun huisdier kunnen meedoen. Deelnemers voor deze en andere Eén jurylid bepaalt of er een activiteiten kunnen zich een half goede relatie is tussen dier en kind en een dierenarts onder zoekt het dier. de uur voor aanvang Groenoordhal opgeven. Mits de voorinschrijving (van bijvoor beeld de miss-verkiezingen en ,,lk en mijn dier") al voldoende deelnemers oplevert. LEIDEN De conservator van het Leidse Molenmuseum „De Valk" houdt donderdagmiddag a.s. twee rondleidingen door het museum. De eerste rondleiding begint om half drie. de tweede om half vier. Voor ieder die wat meer wil weten over molens en molenaars dan men als leek bij een bezoek aan „De Valk" doorgaans opsteekt, is dit de ge legenheid bij uitstek. Wandelpad op Hoogmadeseweg LEIDERDORP Een wandeling langs de Hoogmadeseweg zal een van de belangrijkste agen dapunten zijn van de woensdag avond 2 augustus te houden ver gadering van de commissie Ruimtelijke ordening en openba re werken. Roclnfarendsvcen. bloemenveiling, 25 Juli 1972 Anjers Sim Rus.-. Wit, Arthur. G. J. Sim, Alice. Shocking 3- 7. Rood. Keeter, Lena. Espercnce Princess. Sonora. Mortmbn. Knberice 2- .1. l:<'liml:i. Esther Ofnrim. Carta 8—15. Prominent. Spanish Sun 4—7. Prlscllla. Motren. Super Star. Rubl- noltc. 9—12. Baccara 16—25, Helioo- nla 65. Lelies Uchlda CO. Agapnn- thus 45—61. Gerberas 13-21 p.st. Trnsanjcrs 15—52, Chrysanlen-Jnnr- 20-85. Asters 52. Phygeste- 38- 45. Gladiolen 36-1.00. Colvll- 17—40, Seablusa 46—48, pers TER AAR De laatste drie ja ren moeten zijn voorbijgevlogen voor de gebroeders Hoogervorst uit Ter Aar. Een periode die startte met het overgaan van de twee bloemisterijbedrijven aan de Westkanaalweg in een N.V. die zich tot aan de dag van van daag heeft gekenmerkt door uit breidingen en nog eens uitbrei dingen. Er is heel wat veran derd in die afgelopen jaren daar langs het kanaal. Rijdt men er nu met de auto langs dan komt men oog in oog te staan met enorme glaspaleizen die tenmin ste hier in de omgeving hun weerga niet kennen. Ruim 8500m2 witgeschilderd glas strekt zich als een zonnige hand uit boven de duizenden en nog eens duizenden jonge planten. De gebroeders Hoogervorst zijn nog meer van plan. „We bars ten van de ideeën" zo om- schryft economisch directeur John Breebaart de huidige werksfeer bij de kwekerij „Al batros" NV. en dat belooft wat voor de toekomst Van 12 tot 18 augustus krijgen alle vakgeno ten de kans om bij Albatros N.V. een kijkje te komen nemen achter de succesvolle schermen en de 19e zyn alle andere be langstellenden van harte wel kom. Wy namen er alvast een kijkje en geven u hierna een beeld hoe een bedrijf van nor male omvang in enkele jaren tijds enorm is uitgebreid en bo vendien nog krap in het jasje zit ook. Daar gaan we. In '69 besluiten de gebroeders F. en J. Hoogervorst zij hielden zich in dit begin jaar bezig met de se lectie en vermeerdering van on der meer de jaarrondchrysant) een N.V. te stichten. Het plan is, niet meer aan een eindpro duct te werken maar het kwe ken van een halffabricaat. Het eerste jaar hebben ze de be schikking over een beworte- lingsruimte van 2500m2 plus 3000m2 snijbloemproductie. In 1969 komt daar nog eens 1000m2 bewortelingsruimte bij. De plan- tenzee wordt vertroeteld met de plantenbestralingsme- thode van Philips. De installatie bestaat uit een groot aantal kwikjodidelampen die als het ware voor een constante zon bo ven de planten zorgen. Vooral in de wintermaanden als het daglicht weer vroeg vertrokken is. wordt op deze kunstmatige wijze knopvorming bij moer- planten en stekmateriaal tegen gegaan. Met deze werkwijze kan men enerzijds in de winter het gat dichten dat er bestaat tussen Nederland en de zuidelij ke landen en anderzijds is de installatie een groot voordeel voor jaarrondcultuur omdat op deze wijze een continue bezet ting van het productieapparaat wordt verkregen. We besparen U verdere details en kijken ever* naar de volgende reuze stap van Albatros N.V. In 1970 wordt de bewortelings ruimte uitgebreid met nog eens 1200m2 en in 1971 met niet min der dan 1500m2 In de zomer van datzelfde jaar wordt beslo- t de honderd werknemers bezig met de besproeiing ten het naastgelegen bedrijf van N. Hoogervorst in 1972 aan te kopen. Dat betekent weer 2700 m2 meer bewortelingsruimte. Door deze aankoop kan ook wat meer aandacht worden besteed aan het onderzoekwerk want de 400m2 die tot dan toe beschik baar was voor experimenten is uitgebreid met nog eens 600m2. De enorme uitbreiding van de laatste jaren heeft ook een evenredige personeelsaanvul- ling tot gevolg gehad, Er wer ken nu zo'n honderd man bij Al batros N.V. waarvan ongeveer dertig in part-time dienst zijn. Het gaat dus voor de wind in Ter Aar als men al deze gege vens bekijkt. Maar wie nu zou denken dat de gebroeders Hoo gervorst het voorlopig welletjes vinden slaat de plank mis want er staan nog een antal stoute plannen klaar om gerealiseerd te worden. De meest spectacu laire daarvan is wel een kweke rij in Zuid-Afrtka waar de stek ken in de vrije natuur, zonder veel glas hun best kunnen gaan Ra eellj EO -EIDEN Aaan de bewoners van de Bakker Korffstraat, die in de laatste weken geteisterd werd door wateroverlast is door burgemeester en wethouders meegedeeld, dat de gemeente een tegemoetkoming zal verle nen in de door de bewoners ge leden schade. e tegemoetkoming staat los van de vraag naar de aansprakelijk heid. De uit te keren bedragen hebben het karakter van de zo genaamde „verhaalbare bij stand" en zijn gebaseerd op de gemiddelde prijzen die de Ge meentelijke Sociale Dienst ge woonlijk voor woninginrichting hanteert. De uitbetaalde bedra gen moeten aan de Sociale Dienst worden terugbetaald als de verzekeringsmaatschappij alsnog tot vergoeding van de geleden shade zou overgaan. LISSE Wederom was het gis teravond Hans v. d. Voort die als eerste van de 59 overgeble ven renners in de Tour de Lis- se, zijn voorwiel na vier ronden over de finishlijn drukte. Ook nu weer was het verschil met de leider in het algemeen klas sement Marcel Hageman, slechts een banddikte. Het is de tweede etappe-overwin ning van1 V. d. Voort en velen vragen zich nu af of hij ook in de komende dagen zal kunnen schitteren. Immers Hageman heeft op de openingsdag van de Tour de Lisse bewezen een enorme vuist te kunnen maken en zelfs een grote voorsprong te kunnen nemen. Nog steeds staat hij twaalf seconden voor op V. d. Voort en afgaande op voor gaande jaren is deze voorsprong normaal gesproken een niet meer te overbruggen afstand op de ranglijst. Wat Hans v. d. Voort in de reste rende etapes nodig heeft is een eenzame ontsnappingspoging waarbij hij wellicht het gat met Hageman kan dichten. Een bij- .JvOORSCHOTEN Een wit-zwart konijntje en een grijsachtige poes samen in een poppewagen keurig naar de dierenshow gere den. Dat was gistermiddag in Voorschoten ondermeer te zien tijdens de dierenshow. en honderdtal huisdieren, mar motten, poezen, honden, konij nen, hamsters, geiten en ponies werden door hun trotse eigena resse gebracht naar het voor plein van de sporthal „De Vliet- horst" alwaar de dierenarts C. P. \an Oostrom de moeilijke taak kreeg om het beste dier van iedere soort te belonen met een r>"ijs. ligenlijk zouden alle dieren een prijs hebben moeten krijgen, want deze bonte verzameling van dieren, waarbij natuurlijk bezien doodsvijanden waren, kwamen vrijwel allemaal onbe schadigd weer thuis. >e meest onverdraagzame dieren zijn de poezen en katten. Het roofdiereninstinct kwam soms boven zodra zij de duiven maar roken. De straathondjes en ook de geiten trokken zich niet veel Van de omstanders aan. Ten slotte kwamen alle dieren door de keuring heen en de dieren arts bleef zelf onbeschadigd, wat volgens ingewijden een hele prestatie genoemd kan worden. zonder moeilijke opgave overi gens want in de Tour de Lisse zijn geen weggedeeltes opgeno men die geschikt zijn voor ont snappingen. Het is over het ge hele parcours een vlak terrein, uitgezonderd een lichte glooiing in de weg waar punten kunnen worden verzameld voor het berg- klassement. Hans v. d. Voort blijft desondanks zijn kans afwachten om onver wacht toe te slaan. De etappe van gisteravond is tamelijk rus tig verlopen. Aan het slot van de vier ronden had zich een kopgroep gevormd van niet minder dan dertien renners waaronder de beide B-renners Hans Bierman en André Reeu- wijk. Ook in de sprint konden ze het hoge tempo bijhouden en zij eindigden in het kielzog van de koplopers. Als ongelukkigste renner werd gisteravond uitge roepen Peter v. d. Zande. Hij zakle wegens een blessure een groot aantal plaatsen in het al gemeen klassement. Uitslag van de 3e etappe over 4 ronden: 1. Hans v. d. Voort 2.20 min, 2. Marcel Hageman 32.21 min, 3. Peter v. d. Berg 32.22 min, 4. Frank Rubingh 32.20 min., 2. Marcel Hageman Peter Langeveld z.t., 7. Wil Reeuwijk z.t., 8. Dirk Jan Colijn z.t.; 5. René v. d. Berg z.t.; 6. z.t., 9. Henri Augustinus z.t., 10. Hans Bierman (B) z.t. Ploegenklassement 3e etappe: 1. Faas-Simca. 2. Jan v. d. Rey- den, 3. Melkhandel, 4, Beyers- Schrama-Verf, 7. Caspers, 8. Graficus, 9. Heemskerk-Fiat, 10. Dirk Schouten. Algemeen Ploegenklassement: 1. Faas-Simca. 2. Jan v. d. Rey- den, 3. Melkhandel. 4. Beyers- bergen. 5. Ons Weekblad, 6. Schrama-Verf, 7. Heemskerk- Fiat. 8. Graficus, 9. Caspers, 10. Dirk Schouten. Algemeen Bergklassement: 1. Hans v. d. Voort 14 pnt, 2. Mar cel Hageman 11 pnt, 3. Wil Reeuwijk 7 pnt., 4. René v. d. Berg 3 pnt. 5. John van Lierop 1 pnt. Algemeen Klassement: 1. Marcel Hageman 1.23.39, 2 Hans v d. Voort 1.23.51 min. 3 Wil Reeu wijk 1.24.33 min, 4 Dirk Jan Co- lijn 1.25.28 min, 5. Martien Koomen 1.25.34 min, 6. Piet de Ridder 1.25.36 min, 7. Frank Rubingh 1.25.45 min, 8. Rene v. d. Burg 1.25.47 min. Klassement Witte Trui: 1. André Reeuwijk. 2. Hans Bierman, 3. Leen v. d. Linden. 4. Gerrie v. d. Burg, 5. John v. Eeden. Zaak tegen polit ïeman aangehouden LEIDEN/DEN HAAG - Dc Haagse Rechtbank heeft nop geen uitspraak gedaan in de zaak tegen een 23-jarige Leidse wachtmeester van de rijkspoli tie die op 6 mei jl. In de Sandt- laan onder invloed van drank een aanrijding veroorzaakte en verzet pleegde bij zijn arresta tie. De zaak is verwezen naar de rechter-commissaris, tot zo lang doet de wachtmeester dienst in burgerkleding. De verdachte ontkende gisteren dat hij ten tijde van de aanrij ding (tegen een schutting) dronken was geweest en zei zich ook niets te herinneren van verzetpleging. De president van de rechtbank wilde een onder zoek laten instellen naar de psy chische toestand van de wacht meester van voor en na het on geluk. De raadsvrouwe van de politieman was het daar niet mee eens, zodat de zaak werd verwezen. Programma paardenmarkt VOORSCHOTEN Het pro gramma vun dc feestelijkhe den rond de paardenmarkt ziet er dit jaar als volgt uit: Donderdag: 15 u. Opening van het Ver- maakcentrum door dc be jaarden van Voorschoten in samenwerking met burge meester J. van der Haar. 20 u. Opening door dc burge meester van de gelegfen- heidsherberg „Het Swem- mendc Peord" in het Am- bachtshuis op de Voorstraat. Opening van de kunstmarkt in en nabij het atelier Molen- laun 3. De kunstmarkt wordt verzorgd door de Kunstkring Voorschoten. Vrijdag: 0 u. Aanvoer van paarden voor de markt op de Voorstraat. 10 u. Officiële opening van de Paardenmarkt door het plaatsen van het kruis door de burgemeester. Opening vun het Vermaakcentrum op de Treubstraat. 14 u. Korte- baandraverij op de Prins Bernhardlaun. 6 - 24 u. Gele- genheidsherberg „Het Swcm- m< ndc Peerd" geopend. 10 - 22 u. Kunstmarkt in en om Molenlaan 3. 12 - 14 u. Inla den van de paarden nabij de Voorstraat. Zaterdag: 10 - 18 u. Kunstmarkt in en om Molenlaan 3. 10 - 24 u Ver maakcentrum op de Treub- suraat. 17 - 24 u. Gelegen- heidsherberg „Het Swem- mer.de Peerd" geopend. Een jonge pedalist beproeft zijn geluk in de Tour de Lisse LEIDEN Tijdens hun toernee door Europa zal het Russisch staatscircus Leiden bezoeken. Na acht maanden van onderhan delen is het de directie van de Groenoordhal gelukt een con tract af te sluiten voor maart. Het beroemde circus geeft in de Groenoordhal in totaal zes voor stellingen. Woonwagen- centrum past niet in bestemmingsplan LEIDEN— De plannen voor de bouw cn inrichting van een nieuw regionaal woonwagencen trum aan dc Haarlemmerweg, waartoe de raad het besluit heeft genomen in de vergade ring van 28 juni, dreigen gestag neerd te worden. De gronden waarop het centrum gebouwd zou moeten worden hlijken in het huidige bestem mingsplan bestemd te zijn voor landbouwdoeleinden en voor een openbare weg.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3