Op tv zie ik mezelf als een vreemde vent 4 Maigret en het huis van de rechter ACTEUR BERNHARD DROOG: Hou het scherm in 't oog lAUGUSWf TERUGBLIK Achtergronden Radio Tour de France PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 JULI 1972' - (Van een onzer verslaggevers) Acteur Bernard Droog is te pak ken als een aap aan zijn staart. Hij is aan het repete ren, of ergens aan het filmen, of aan het lesgeven op de to neelschool of aan het paardrij den. Altijd is hij wel ergens bezig. Bij het maken van een afspraak vroeg hij: „Hoe lang denkt u nodig te hebben?" Het werd twee en 'n half uur, want als Bernard Droog eenmaal over toneel praat raakt hij be geesterd en het scheelt niet veel of hij geeft college over de betekenis van het woord. Woorden zijn heilig voor hem Hij spreekt ze niet, hij brengt ze. Hij draagt hun gevoels waarde op je over; denkt zelf dat dit het geheim van zijn succes is. Want hij is een veel gevraagd acteur. Toen ik binnen kwam stond hij aan de telefoon. Een of andere omroepvereniging. „Nou heb ik ze allemaal gehad", zegt hij, de hoorn neerleggend. „Als zo merken dat je vrij ben; vragen ze je." En onmid dellijk er achteraan: „Dat is erg prettig natuurlijk. Maar je kunt niet elles aannemen. Morgen opnamen voor de VA- RA-TV. Ik speel een Rijn- schipper in de Waaldrechtsse- rie. Die wordt in september uitgezonden. Ik zit nog in een Tsjechow-programma van de TROS. Ik denk dat het ook met september uitkomt. In hoeveel films zal hij gespeeld hebben? Vijf' Tien? Hij lacht: „Tweeëntwintig. We hebben ze toevallig van de week geteld. Weet u hoeveel televisiestuk ken ik gedaan heb? Ik hou er boek van bij, anders vergeet je het. Zeventig." Laborant „Ik ben begonnen met mijn va der en moeder, toen ik twaalf was. Ik werd er goed voor be taald. Mijn ouders waren se- mi-beroeps We woonden in Keulen, waar ik ook geboren ben. Toen de Kulturkammer kwam zijn we gestopt en toen Hitier kwam zijn we gevlucht. We hadden niets meer. Mijn vader begon op een fabriek. Ik leerde eerst voor laborant in Haarlem. Later kwam ik bij Vredestein in Loosduinen, waar mijn vader afdelingschef was. Maar al in 1938 ben ik begonnen met zangles. Ik wilde operare gisseur worden. Mijn ouders waren bij de operette geweest. Ik leerde zingen bij Mia Hue- per-Buff. Van haar leerde ik begrip voor kunst. De spreek stem waarvan ze zeggen dat ie b;j mij erg goed zit, heb ik aan haar te danken. In '42 ben ik ondergedoken bij een familielid, van wie ik dacht dat ie goed was, maar ik kwam in een kamp terecht. In augustus '44 vluchtte ik. Vlak na de oorlog kwam ik bij het Zuid-Nederlandse Toneel. Daar, bij Balledux, heb ik veel gespeeld, ook grote rol len. Het was een hele goeie leerschool. Als artistiek leider was Eduard Veterman aan dat gezelschap verbonden. Hij werd de tweede grote figuur, die me leerde wat je met to neel kunt doen. Intussen wilde ik les hebben van Bernard Droog: Mijn karakters moeten een litteken hebben. prof. Lothar Wallenstein, de grote regisseur van de Weense opera en de Metropolitain .Hij zag wel wat in me en ik kwam op het Haags conserva torium. Maar inmiddels ont stond er iets met mij. Ik had bij dat Zuid-Nederlands toneel veel succes. Het regende aan biedingen. Zelfs kreeg ik een engagement m Bonn. Maar ik kon riet tegen de taal. Ik ben na drie dagen naar huis-ge vlucht. Ik bleef dus aan het toneel. Van af het Zuid-Nederlands toneel ging ik naar de Haagse Come- die. Ook daar had ik een reu zen mazzel. Via Veterman heb ik kennisgemaakt met Rob de Vries. Hij zou ii» Arnhem een gezelschap voor het Oosten be ginnen. Ik was de eerste ac teur, die bij Theater kwam werken. Ook de eerste die in Arnhem kwam wonen. Het werd een verrukkelijke tijd, die alleen werd onderbroken door acht maanden Rotter dam. Rob de Vries ging daar heen ei> ik ging mee. Dat wa ren de ergste maanden van mijn carrière. Rotterdam en ik liggen elkaar niet. Ik moet rust cm mc heen hebben, ik ben een buitenman. Ik was bijzonder ongelukkig ii> Rot terdam. Ik had de binding met Arnhem gehouden. Bleef ver bonden aan de Arnhemse To neelschool. Van de ene dag op de andere besloten mijn vrouw en ik om terug te gaan. Films „Met filmen ben ik begonnen in 1952. Eerst Rechter Thomas. Blijkbaar was ik geschikt. Ze vlogen de pan uit. Het wonder lijke is dat ik mijn filmsucces te danken heb aan een geval len film over Fokker. Ik speel de daar een bakker in en dat typetje viei erg goed. Daarna kwamen „Kleren maken de man", „Fanfare", „De zaak MP", „Dorp aan de rivier" „De overvai". Dat is doorge gaan tot „Wat zien ik." En ik zit ook in de korte film „De worstelaar" die Paul Verhoe ven heeft gemaakt in opdracht van het ministerie. Op het filmfestival van Eindhoven, waar de film is vertoond, zei Vittorio de Sica onder het eten tegen me dat hij verrukt was van die film.. Televisie? Zeventig rollen. Ik weet niet meer welke. Martin Buber voor het Ikor, de vader in ..Straatprostitutie", „Scha kels". Als we thuis zijn kijk ik. Maar ik kijk tegen mezelf aan als tegen een vreemde vent. Want 't is al lang gele den opgenomen. Ik ben dan erg kridsch en praat over me zelf op het scherm als „hij". Het repeteren is voor mij de heerlijkste episode. Dan ben ik met het wezenlijke bezig. Dan praa; je, voelt de pijn en het verdriet van die man. Ik pro beer de mensen de illusie te gevm dat er een ander mens staat. Ik maak namelijk men sen. Of het absurd is of niet het moet een man worden. Daarom misschien zijn veel mensen op me gesteld. Ik hou ook niet van gladde rollen. Mijn karakters moeten een lit teken hebben. U krijgt van Svejk te zien hoe hij nu is. Voor mij is belangrijk hoe hij zo is geworden." Veterman heeft eens tegen mij gezegd: als je op een bladzij alle letters bij elkaar veegt, dan staat er ergens bovenaan een punt. De rest van het blad is wit. Dat is veel belangrij ker. Nu ben ik altijd op zoek naar dat wit. Het zoeken naar wat van binnen wordt gezegd. Dat moet geboren worden. Zo dra ik iemand zie ga ik ermee aai» het werk. Het is een soort avontuurreis." Psycholoog Het woord „stoel" moet een stoel worden. Die moet stevig zijn. Je moet er op zitten. Een „tafel" is hard. Dat moet je niet zacht zeggen. Dan kan er een glas water in wegzakken. Een „kat" kan tafff uit elkaar ploffen: Kat, kort. Maar een „hond" is dc slaaf van de mens. Ik probeer dat met woorden uit te drukken. Ik ben bijzonder trots op een re censie van Koolhaas in Vrij Nederland. Natuurlijk ben ik niet helemaal vrij van ijdel- heid, dat ik hem heb bewaard. Hij schrijft over mij naar aan leiding van Svejk: „Hij kan iedere tekst tot leven brengen. Maar hij is mogelijk wel de enige acteur van ons toneel, die woorden, door ze uit te spreken, laat sterven.' Maar een acteur op een voet stuk zetten is het totaal ont kennen van de werkelijkheid. I'k doe geen hoorspelen. Mijn wezen, miju woorden, mijn werk, zijn niet los te denken van mijn ogen, mijn handen, mijn lichaam. Als ik mensen ontmoet wil ik ze niet door de telefoon ontmoeten. Juist de menselijke ontmoeting is voor mij het wezen van toneel. Bieslook Ik ben op straat ook moeilijk te herkennen. Deze week heb ik een film gemaakt. Ik stond in een groentewinkel. Toen kwam er een gewone winkelende me vrouw binnen. Ze zag wel aan de camera's dat er gefilmd werd. Ze kwam naar mij toe en vroeg: Hebt u bieslook? Toen we Fanfare opnamen is er niet een van de bezoekers ge weest die dacht: He, hij hoort er ook bij. Ik vereenzelvig mij met de habitus van de men sen. Toen we bezig waren met „De overval" was ik bewaker in de gevangenis. Terwijl ik voor een opname achter een tafel zit in een uniform van 1940 komt de directeur naar me toe, denkend dat ik een echte bewaker was en vroeg om de sleutels van een bepaal de cel. Hij merkte niet eens dat ik een oud uniform droeg. Dat is mijn habitus. Zeer dicht bij de mensen staan. Daarom zou ik graag eens clown willen zijn. Niet een mooie clown, maar een Dom me August. Clowns maken ogenblikkelijk een band met Moet je psycholoog zijn? Mis schien wel. Maar ik ben ook een beetje eigenwijs. Ik speel een figuur n:et zoals anderen hem hebben gespeeld. Als ik in de tekst niets kan vinden waan/oor hij zo gespeeld moet worden, dan speel ik hem zoals ik hem zie. Ik heb eens tegen Paul Steen bergen gezegd: „Als ik u zie spelen zou ik er zo mee ophou den". Weet je wat hij ant woordde? Dct is inderdaad zo. Maar ik ben Paul Steenbergen en jij bent Bernard Droog. Dat was een enorm hart onder de riem. En als Bernard Droog probeer ik woorden le ven te geven. Dat is ook een onderdeel van de vaktechni sche lessen die ik geef op de toneelschool. Wat kun je met een woord doen. Ja, onder al die drukte lijdt mijn gezin. Daarom zijn de zaterdagen en zondagen voor mij heilig. Ik leer op die da gen geen rollen. Dat wil niet zeggen dat tv en film buiten het toneel te zwaar zijn voor mij. Ze zijn voor mij een soort vakantie. Het is totaal anders en daardoor verfrissend. Het is een spanning, die je opheft door een andere spanning. In de vakantie zelf ga ik ner gens voorstellingen bekijken. Ik ga klimmen. Veel inspan ning van m'n lijf vergen. Ik kan vertellen, dat ik goed ge traind ben. En een keer per week heb ik mijn inspanning: mijn paard. Dat paard staat in d? wei. Vanmiddag ga ik het weer voeren. Joh.M. Pameijer TELEVISIE HEDEN NEDERLAND I NOS: 18.25 uur Tour de France 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal EO: 19.05 uur Van hart tot hart 19.20 uur Koor- en samenzang uit Dirksland 19.50 uur Ten slotte 20.00 uur Journaal VARA: P 20.21 uur Daar komen de schutters 20.50 uur Commissaris Maigret 22.15 uur Kom maar binnen 22.40 uur Journaal NEDERLAND II De NOS-tv-studio ondergaat op het ogenblik een zeer grote schoonmaak. Ook apparatuur die nodig is voor de belichting krijgt een sopje. Commissaris Maigret raakt tij dens een vakantie te Lucon weer eens buiten zijn wil, in een avontuur verzeild. De Parijse politieman is door zijn supe rieurs cp vakantie gestuurd om uit te blazen van alle belevenis- Als hij op een avond op zijn dooie geman een partijtje biljart speelt komt iemand hem waar schuwen dat een vrouw hem wil spreken over een bepaalde zaak. Maigret ruikt avontuur en gaat op weg. Hij komt terecht bij de oude Didine die hem een nogal verward verhaal vertelt over een moord waarbij zij on gewild en zonder dat de moor denaar het wist getuige was. Over een tussenmuur zag ze dat in de tuin van Forlacroix een gewezen rechter uit Versailles een man werd begraven.... Mai gret gaat onderzoeken of er eni ge waarheid schuilt in dit bizar re verhaal. Hoewel ree „er For lacroix beschikt over een schijn baar ondoorgrondelijke alibi blijft het verhaal van de oude Didine hem interesseren. Mai gret rust niet voordat de zaak van top tot teen is uitgeplozen en hij achter de waarheid is. Ned. 2U.50 uur. Kom maar binnen Deze aflevering van de serie Kom maar binnen is getiteld Schuld gevoelens. John Monroe zit in tijdnood. Hij is bang dat hij zijn oodracht niet op de afgesproken tijd kiaar heeft en is daardoor wat geprikkeld. Net op dat mo ment komt Lydia hem. met ove- rigens zeer goede bedoelingen, storen. John wordt woedend om dat zij hem in zijn drukke bezig heden stoort geeft haar 'n grote mond en stuurt de volkomen verraste vrouw zonder pardon de straat op. Als Lydia even daarna door een ongelukje haar arm breekt krijgt John spijt van zijn ondoordachte ge dragSchuldgevoelens. Ned. II 22.15 uur. Jean Richard als Maigret. Folly foot Slugger wordt erg boos en schrikt hevig als hij ziet dat Dora een paard circusoefeningen laat doen. Hij heeft het echter hele maal mis. Wat hij zag waren geen circusoefeningen. Dora heeft veel betere bedoelingen, met deze training. Ned. II 19.05 uur. Home, het geroofde thuisland In februari van dit jaar zond de NCRV de documentaire „Home" uit. Veel reacties kwa men binnen. Vanavond wordt deze documentaire, die handelt over het grondgebied van de Duwamisch Tribe, een Indianen stam, opnieuw uitgezonden. Destijns werd dit grondgebied door de regering van Washing ton aan deze Indianen toegewe zen. N.a.v. dit gebeuren stelde een Indiaans stamhoofd aan de president van America toen on der meer de volgende vragen; „Is land en lucht te koop" en „Van wie is de aarde eigen lijk?". De Indianen van 1972 hebben zich bij de beslissingen van de regering uiteindelijk ge laten neergelegd, al begrijpen ze het nog steeds niet. Ned. II 19.30 uur. Mensenmensen, mensen Het programma dat in den begin ne dcor vele critici werd ver guisd blijkt het toch te hebben. Het geniet op het ogenblik zelfs een zeer bevredigende kijkdicht heid. Gerard van den Berg heefi met zijn opmerkingen oVer de sanseyiëna heel wat reacties bij het bloemen en planten minnende Nederlandse kijk-publiek los gemaakt. Van avond het record van deze week een sanseviëra van maar liefst 1 nieter 68. Natuurlijk zal de ei genaar uit de doeken doen hoe hij de planten zo heeft gekre- Ned. II 21.00 uur. Glory halleluja Vanavond de tweede uitzending met gedeelten uit de klankbijbel „Glory Halleluja 2000". De Bel gische zanggroep Miloscope zingt nu de liederen „Passie" en „De verloren zoon'.'. In hei eerste lied wordt Pilatus' vraag aan Jezus, „wat is waar heid?", uitgewerkt, waarna het lijden van Jezus Christus wordt overgeplaatst naar deze tijd aan de hand van voorbeelden als Dachau, Hiroshima, Biafra en Vietnam. Sipke van der Land spreekt de verbindende teksten. Ned. II 22.10 uur. Tennis vanuit Melkhuisje uitvoerig op scherm (Van onze radio- en tv-redactle) HILVERSUM De AVRO-televi- sie zal In een aantal reportages uitvoerig aandacht besteden aan de internationale Nederlandse tenniskampioenschappen, die van 24 tot en met 30 juli op de banen van het „Melkhuisje" te Hilversum worden gehouden. Bij de dames zullen onder meer de Nederlandse Wimbledon- kampioene in het damesdubbel, Betty Stöve, Marijke Schaar (kampioene van Nederland in 1971), Ada Bakker en de Ameri kaanse Wimbledondeelneemsters Blake. Newberry en Anthony op de banen komen. Bij de heTen kan men onder meer de Spaanse Wimbledon-halve fi nalist Manuel Orantes, en An dres Gimeno Lew Hoad, Bob Howe en Neal Fraser in actie zien. aismede het volledige Au stralische Davis cup-team. Voor Nederland komen onder meer Fred Hemmes en Jan Hordijk uit. >)p maandag 24 juli zendt de AVRO van 19.05 tot 19.30 uur via Nederland 2 een samenvat ting van de eerste wedstrijden uit. Op woensdag 26 juli wordt van 20.21 tot 21.15 uur via het eerste net een samenvatting uit gezonden. In „AVRO's Sportpa- noramu" zijn op vrijdag 28 juli van 19.05 tot 19.55 en van 20.21 tot 21.30 uur beelden te zien van de kwart- en halve finales. De finalepartijen zullen op zondag 30 juli van 15.22 tot 17.00 uur via Nederland I rechtstreeks door de AVRO worden uitgezonden. Willem Duys zal bij de uitzen dingen het commentaar verzor- In de lief-doen-voor-de-regio-rage loopt de TROS wellicht voorop. Studiozomer is er een typisch voorbeeld van. Het programma was gisteren gewijd aan Zuid- Holland, provincie waar ook op het gebied van de kleine k echt wel een en ander te bele ven valt. Vond dat zijn weerslag in de uit zending van gisteren? We meen den van niet. Uit Den Haag en Delft kwamen popgroepen van groter allooi dan Sandy Coast, Lydia Oosthoek heeft kwaliteit, maar is niet maatgevend voor dit genre. Alleen Ann Burton hield op eigen wijze de eer van de provincie hoog. Er waren voorts buitenlandse gas ten van het tweede garnituur, een balletgroepje dat armetierig deed en het spelletje „Op het eerste gezicht" dat blijft ver zanden in al te overbodig ge klets. Regisseur Ralph Inbar deed alles wat mogelijk was om het op een echt tv-programma te laten lijken. Pim Jacobs deed dat evenzeer. Beider pogingen mislukten. De VPRO maakte een gebit-pro gramma. Met nogal onsmakelij ke beelden en ook nogal ondoor zichtige informatie over de be roepen tandarts en tandtechni- ker. Erg goed natuurlijk zo'n stuk voorlichting over mondhy giëne. Maar in deze vorm en op een zo warme zomeravond pre cies de vorm van anti-tv, die de VPRO pleegt voor te staan. Dezelfde VPRO tekende overigens gelukkig voor nieuwsachtergron- den terzake de kabinetscrisis. Joop van Tljn interviewde Joop den Uyl. Die sprak zijn afgrij zen uit over alles wat er poli tiek in ons land gebeurde sinds de PvdA niet meer in de rege ring zit en deed vervolgens een nogal nadrukkelijk huwelijks- anzoek aan de KVP. We vonden dit het meest pikante programma dat tv ons gisteren bood. Ook al omdat Den Uyl be cijferde dat zijn „progressieve drie" meer recht op regeren had dan welke andere combina tie dan ook. De man had uiteraard aanwijs baar (voor ieder die weet dat één plus één twee is) ongelijk. Maar juist daarom was het zo'n leuk betoog KVP'er Andriessen kwam te laat opdraven om direct met Den Uyl geconfronteerd te worden. Jammer eigenlijk. Andriessen was nogal nuchter, leek voor een huwelijk op stel en sprong niet zoveel te voelen. De Belgische groep Miloscompe vanavond in Glory Halleluja. Gerard van den Berg begon met een sanseviëra rage. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De tweewekelijkse NOS-ra- diorubriek „Hebt u geluisterd...?" is zater dag 22 juli (van 17.30 tot 17.55 uur, Hilver sum 2) gewijd aan Radio Tour de Franco, het programma dat de NOS-radio dagelijks gedurende de afgelopen 3 weken van 13.00 tot 18.00 uur via Hilversum 3 heeft uitge zonden. Nagegaan wordt hoe het program ma werd beluisterd op het werk, op cam pings en in bejaardentehuizen, hoe ouderen en jongeren over de Tour en Radio Tour de France denken en hoe de mensen de uitslag van de étappes vernemen. Verder zijn interviews te horen met Jan Coctaar, die vroeger vele Tourreportages gaf, met Theo Koomen, de 5 meewerkende disc-joc- key's (Felix Meurders, Herman Stok, Vin cent van Engelen, Eddy Becker en Joost de Draaier), producer Ben Dingerdis en de heer H. Felderhof, hoofd van de Dienst Radioprogramma van de NOS. In de ru briek komen ook flitsen voor van radiover slagen van Jan Cottaar, sfeerreportages van jongetjes, die Tour de France spelen, en een finishreportage, zoals die door ae NOS-radio en door de Belgische radio (BRT) wordt verzorgd. „Hebt u geluis terd?" wordt gepresenteerd door Ingrid Drissen. Interviews: Annemarie Boer, Roel van Broeckhoven en Paul Staudenmaijer. NCRV: 19.05 uur Follyfoot 19.30 uur Home het geroofde thuisland 20.00 uur Journaal 20.21 uur Hier en nu 21.00 uur Mensen, mensen, MORGEN NEDERLAND I AVRO: a( 16.00 uur Journaal 16.02 uur Trumpton 16.15 uur Pim, Pam en Pommetje NOS: w 18.25 uur Tour de France de 18.45 uur Brigadier Dog te 18.55 uur Journaal ti: 19.05 uur Rallycross s)| 19.40 uur Dag Nederland H 20.00 uur Journaal VJ 20.21 uur Drieluik 21.45 uur Een kwartiertje Goof~ 21.55 uur AVRO's Sportpanorama 22.45 uur Journaal NEDERLAND II 18.55 uur Journaal KRO: 1 19.05 uur De partners 1 19.30 uur Tuin d'r 'ns in 1 20.00 uur Journaal 20.21 uur Wiener Blut 1 22.00 uur De aanval op Rusland 22.50 uur Epiloog 22.55 uur Journaal RADIO HEDEN HILVERSUM I 18.00 VakanUetoeslag: licht progranl ma. 18.30 nws. 18.41 Echo. 18.1 Grammofoonmuzlek. 18.58 MarktbJ richten. 19.00 (S) Eigen fabrikaat lichte muziek. 19.55 Kanjer Koninls Kompetitie. 20.00 In antwoord op uJ schrijven..verzoekplatenprograml ma. 22.00 (S) Voetlicht op..: kabd ret. show en musical. 22.25 Overw» ging. NOS: 22.30 Nws. 22.40 (Si Lichte grammofoonmuzlek. KROL 22.50 (S) Zomergoal..! sp< nabeschouwing Ronde t HILVERSUM II /s. NOS: 20.30 (Si ingen. 23.00 Nw: HRI SSEL 324 M (NEDERLANDS) MORGEN HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt z. (Soos): lichte platen, reportages i berichten. (7.30 Nws; 7.41-8.00 Aki tuallteiten; 8.30-8.40 Nws). 10.00 i Als dat zou kunnen: verzoekplaten programma (10.30-10.32 Nws.) u.&l .Mededelingen. 12.00 Akt Overhel voorlichting: 12.16 Franco huls. formatie voor het bedrljfslev 12.26 Mededel ingen t.b.v. land- lulnbouw. 12.30 Nws. TROS: 1' (S) Op Sleeptros: lichte gramr loonmuzlek en tips voor automobi..., ten. 14.00 (S) Jazz-Sir: Jazz-cocktallL 14.45 (S) Tross-C'ounlry. 15.30 Nwl' 15.33 Revue 3.33: een lichte doel het-zolf kursus ln revue-spelen. (S) Poster: licht muzlekprogra 17.30 Nws. 17.32 Aktuallteiten. (S) Kort binnenkort HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Oc 7.20 Z.O.gevarieerd pro 7.25 Van de voorpagina aformatleshot om 11.00 Nws. 13.00 Nws. 13.U tuallteiten. 13.23 (Si Dit is hetj special: jnngerenprogrflT 14.30 VARA-varia. HIRO: 143)5 lil PLUS-Magazini'. NO.S: 15 05. 1 mende week ln het Nederlands ziekleven. 15.30 u. International patrouille: dokumentalr pro ma. 16 00 Nieuws, 16.03 (S) NO* 16.45 uur Inzet: een prou-nwiin over amateuristische muzlektMoel ning. 17.15 uur Uitzending van Vrije Gedachte. 17.30 Hebt u *i-I HILVERSUM III NCRV7.00 Nws. 7.02 Popstatlofl (8.00 Nws.) 9-00 Nws. 9.03 Pet nieuwe grammofoonplaten:' Nws. 10.03 Muziek bij de. Jtot (11.00 Nws.) 12 00 Nws. 12.03 KI P..p, NOS: 13.00 Nws. 13.03-l8.lMi i dlo Tour dc France: Popmuziek HRI SSEL 324 M (NEDERLANDS) l Nws. 12.03 Lichte i

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2