Nieuwe tv-serie waarin Vaders wil wet is -e Hou het scherm in 't oog TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE ZONDAG TELEVISIE MAANDAG RADIO ZONDAG V f RADIO VANAVOND RADIO MAANDAG LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 JULI Sport op tv en radio Van onze radio en tv-redac- tie Het programma Studio Sport" bevat o.a. de vol gende onderwerpen: Tour de France: samenvat ting van de 13de etappe Orcières Merlette Briancon; Autoraces op Brands Hatch; NOS-zwemwedstrijden in Veenendaal; Zijspancross in Winterswijk; Atletiekwedstrijden in Crys tal Palace in Londen; Kampioenschap Nederland se paarden in Hilversum. De sportprogramma's die via Hilversum 3 worden uitgezonden bevatten be halve informatie over de Tour de France de vol gende onderwerpen: Zaterdag: Wielrennen: het Nederlands merkenkam- pioenschap In Rotterdam; Internationaal jeugdtennis- toernooi in Bussum; Honkbal: HCAW-Sparta in Bussum; Zeilen: de Nieuwe Loos- drecht Week; Paardenkoersen. Zondag: Honkbal: Sparta- HCAW in Rotterdam; Internationaal Jeugdtennis- toernooi in Bussum; Kampioenschap Nederland se paarden in Hilversum; Atletiekwedstrijden om de Turfschip Trofee in Bre da. Mouth en McNeal in Amerikaanse toptien (van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het gaat het va derlandse pop-duo Mouth en McNeal voor de wind. Na een aardig succes in vrijwel alle Europese landen staan ze nu met de Hans van Hemert com positie „How do you do" in de top tien van Amerika. De hit staat in het toonaangevende tie nerblad Billboard op de achtste plaats. Mouth en McNeal is de tweede Nederlandse groep die bet zover in het Amerikaanse hitwezen schopt. De grote door braak kwam van Shocking Blue met Venus, enkele jaren gele den. Nieuwe „baas" bij ORTF (Van onze radio- en t.v.-redactie) PARIJS Arthur Conté, lid van de Franse nationole vergadering voor het departement Pyreneeën- oost, is door de Franse minister raad benoemd tot president- directeur van de ORTF, de Franse staatsradio- en televisie omroep. Op een persconferentie heeft Con té verklaard dat hij zijn benoe ming „in het landsbelang" heeft aanvaard. Hij somde een aantal taken op die hij voornemens is op zich te nemen. Daaronder zijn het behoeden van de ORTF voor invloeden van buitenaf, van welke kant ook, het open stellen van de omroep voor jon geren en elementen van ver nieuwing, en het vermaken van het publiek door uitbouw van de ontspanningsprogramma's. Con té zei dat men door creatiefve werklust van de ORTF een mooie en grote onderneming kan maken. Vanavond start de NCRV met een nieuwe 6-delige televisiese rie, die uit wordt gezonden on der de titel „Vaders wil is wet" (Engelse titel „Albert en Victo ria"). De serie is geschreven door Reu ben Ship die situaties bedacht heeft die niet ver van 1972 ver wijderd zijn. In miniatuur zijn ze duidelijk herkenbaar uit ie mands gezin en/of familie, toch speelt deze serie zich af in 1890, het Victoriaanse tijdperk ge naamd. Het was de tijd van „zoals het hoort" en vol van „regels", maar regels zijn er om overtre den te worden! Vooral de Victoriaanse vader komt in deze serie aan zijn trekken: vader Hackett weet in theore precies wat zijn vrouw en 6 kinderen moeten en laten. In de praktijk lijken zijn gezins leden bepaald meegaand, maar achter zijn rug om doen zij toch hun eigen wil. Albert Hackettt heeft niet in de gaten dat zijn imago van „ijze ren heerser" nogal eens doorge prikt wordt, hetzij door zijr. vrouw, hetzij door zijn kinde ren. Ook in die tijd v/aren de vrouwen het niet eens met de rol die hun toebedeeld was in de maatschappij. Vrouwen horen de man gehoor zaam en onderdanig te zijn en behoren bovendien onberispelijk gekleed te zijn in gewaden tot op de enkels en hoog gesloten tot aan de hals. Dat in de serie het een en ander ontspoort en zelfs een enkele maal uit de hand loopt, levert voor Albert onverwachte en voor de kijkers dwaze situaties op. De figuur van Albert Hackett staat in deze serie ongetwijfeld centraal en wordt door hoofdrol speler Alfred Marks zeer leven dig en vermakelijk op het scherm gebracht. Alfred Marks is een Engels acteur van 51 jaar. Zijn tegenspeelster in deze serie, de actrice Zena Walker, is 38 jaar en vanaf haar 16e jaar in „het vak". Albert en Victoria, alias Alfred en Zena, kan men dus beschouwen als het alternatieve echtpaar uit een periode waarin vrouwen niets en mannen alles te vertel en hadden. Zaterdag Ned. I 20.21 uur. boord en verbergen zich in de kast. Een maal op de maan aangekomen ontmoet de heer Explosief zeer enge schepsels, de zo genaamde maan-ijakken. Dit is in grote lijnen het span nende avontuur dat de Anema- school o.l.v. onderwijzer Dick Bode bedachten en ook uitvoe- Dick Bode schreef ongeveer twee jaar geleden de musical Hip, hipper, hipst die bij de jeugd veel succes had. Deze musical waaraan zo'n 80 kinderen mee werken werd uitsluitend in de vrije tijd gerealiseerd. De kin deren variërend in leeftijd van tien tot veertien jaar moesten aan een zeer belangrijke eis voldoen: Hun schoolwerk mocht niet onder de musical lij den. En dit gebeurde. Een extra stimulance om hard te werken. Het spektakel is al enige malen op do school uitgevoerd. En hoewel de musical in eerste in stantie bedoeld was voor een schoolvoorstelling kon de NCRV het niet nalaten dit werk stuk te claimen voor een tv-pro- duktie. Zaterdag Ned. I 19.05 uur Operette In deze tweede aflevering van Lang leve de operette kan de iiefhebber genieten van frag menten uit Schwarzwaldmadel, Die Dubaary en Der Graf von Luxemburg. Presentatie als van ouds Fcanz Léhar. Zaterdag Ned. I 20.45 uur Een beloofd land Regisseur René Bonniere gebruik te het ware verhaal van Pamela Andres voor zijn film. Het is een droevig en soms schokkend Eucharistievierill! relaas van een zekere Joe Ubranovitch die zijn vrouw uit Rusland over laat komen naar Canada. Zaterdag Ned. 21.45 uur Een zoete herinnering aan Dorus. Manus en de maan-ijakken Professor Explosief zegt dat hij in enkele uren een reis van de aarde naar de maan kan ma ken. Het begin van een fanta- sieavontuur van de Haagse prof. mr. A. Anemaschool. De raket waarin de professor en rijn bazige vrouw de gewaagde reis maken wordt op allerlei manieren aangevallen. Vreemde wezens springen zo maar aan Met de muziek mee Deze maal komt het grootse eve nement uit de sporthal te Ter- neuzen. In de wedstrijd voor amateurtoneelverenigingen zien we de Tansfiguratie uit Hulst en Argus uit Vlaardingen. Ver der werken mee Vicky Lean- dros bekend van het Eurovisie songfestival de acteur Lex Goudsmit, en Rocco Granata. Zaterdag Ned. II 20.21 uur Dorusherinneringen Na de samenvatting enkele maan den geleden van Dorus werk kwamen de samenstellers tot de ontdekking dat ze materiaal ge noeg hadden voor nog een uit zending. Deze is vanavond te zien. Het zijn fragmenten uit Saint-Germain-des-Prés aange vuld met die scènes waarmee Dorus zijn grote bekendheid bij het Nederlandse publiek ver wierf. Zaterdag Ned. II 21.35 uur Als eerste van een drietal uitzen dingen, die de KRO-televisie wijdt aan de 5e Internationale Parade, die dit jaar voor de 5a maal in Brunssum wordt gehou den. zendt de KRO-televisie een Eucharistieviering uit vanuit de Dekenare Kerk van Sint Grego- rius te Brunssum, speciaal be stemd voor de deelnemers aan deze parade. Celebrant is deken J. Clerx geas sisteerd door Kapelaan H. Bo- vend'eerdt. De wisselende ge zangen worden gezongen door het parochiële mannenkoor. Zondag Ned. I 11.00 uur Folkloristische parade In de vooravond brengt de KRO- televisie een tweede uitzending, gewijd aan de 5e Internationale Folkloristische Parade. De eer ste Internationale Folkloristi sche Parade van groepen uit di verse landen in hun kleder drachten en met hun volkszang en volksmuziek werd in augus tus 1953 gehouden. De tweede Internationale Parade had plaats in 1959 ter gelegenheid van de viering „Brunssum 400 jaar Heerlijkheid". Bij gelegen heid van de in 1964 gehouden derde Parade werd definitief be sloten van de Internationale Pa rade een vierjaarlijkse aangele genheid te maken. De vorige Parade (de vierde) had derhal ve plaats in 1968. Aan de 5e Pa rade, die van de „Federatie van Folkloristische Groepen in Ne derland" het predikaat „Inter nationaal Folkloristisch Festi val" meekreeg, nemen 25 volks dansgroepen uit zeventien lan den deel. In de tweede uitzending van deze Parade wordt een reportage ge geven van de 's middags gehou den internationale klederdrach- tenshow, die wordt ondersteund door 16 harmonie- en fanfare korpsen. Zondag Ned I 19.30 uur De familie Hacket voortaan regelmatig te zien op het scherm. For me - formidable Onder de titel „For me- formida ble" zendt de KRO-televisie eer show van de bekende Franse regisseur Jean-Christophe Aver- ty uit, waarin Charles Aznavour een aantal bekende liedjes uit zijn repertoire zingt: m'voyais deja, My hand needs your hand, La boheme, Ma mie, la mamma. You've let yourself go, Bue c'est friste Venise, Les Comediens Gasten in deze uitzending zijn: het Engelse zangeresje Dusty Springfield, en de uit Brooklyn afkomstige 21-jarige Roslyn Kind. Zondag Ned. I 21.15 uur Glassplinters In de serie „KRO Zomertheater" de Deense eenakter „Glassplin ters", die werd geschreven door Benny Andersen en geprodu ceerd door de Deense televisie. Het een half uur durende spel draait om een glassplinter, die een van de ouders op een ouder avond van een school in de vin ger blijkt te hebben. De glas splinter zorgt voor de nodige konsternatie en doorbreekt daarmee de routine in het kon- takt tussen onderwijzer en ou ders. Zondag Ned. I 22.05 uur Operatie Walküre Operatie Walküre was de naam van een officieel Duits alarm plan in de Tweede Wereldoor log. Met behulp en onder de naam van dit plan poogde een groep officieren op 20 juli 1944 een staatsgreep te plegen en Adolf Hitler ten val te brengen. Het resultaat is bekend: de aan slag door overste graaf Claus von Stauffenberg mislukte; Hit- Ier bleef in leven en voorlopig ook aan de macht. De Duitse televisie (WDR) heeft vorig jaar van deze aanslag een door de filmmaatschappij Bava ria vervaardigde gedramatiseer de dokumentaire uitgezonden die eveneens als titel „Operatie Walküre" droeg. De N.O.S.-televisie zendt deze do kumentaire, die uit twee delen bestaat, uit op de zondagen 16 en 23 juli, respektievelijk van 20.30 tot 22.10 uur en van 20.30 tot 22.20 uur, beide keren via Nederland 2. In de eerste aflevering, „De Voor ontsteking", wordt vooral inge gaan op de voorbereidingen tot de aanslag; de tweede afleve ring draait vooral om de aan slag zelf en de gevolgen. De historische figuren worden ge speeld door akteurs. Verder wordt de rekonstruktie aange vuld met vraaggesprekken met overlevenden. Zondag Ned. II 20.30 uur NEDERLAND I NCRV: 16.00 uur Journaal 16.02 uur De geschiedenis van de ring (natuurfilm) 16.50 uur Peter en Lotta (slot) 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal 19.05 uur Manus en de Maan-ijakken (kindermusical) 20.00 uur Journaal 20.21 uur Vaders wil is wet (tv-serie) 20.45 uur Operettemelodieën 21.45 uur Een beloofd land (doc. film) NEDERLAND II Brigadier Dog Journaal Roept uit aan stranden (rep.) 19.50 uur Tenslotte 20.00 uur Journaal VARA: 20.21 uur Met de muziek 21.35 uur 22.25 uur Frysléin - SkütsjelSn 22.50 uur Journaal NEDERLAND I KRO 11.00 uur NOS 15.30 uur 15.32 uur 15.52 uur 16.15 uur 16.25 uur 18-55 uur IKOR 19.00 uur 19.25 uur Eucharistieviering Journaal Weekjournaal Ben de Beer De verrekijker De ponys van Wales Brigadier Dog Het Petekind Een Amerikaanse tijd- capsule UW 20.20 uur Journaal 20.25 uur Bonanza P j 21.15 uur For me formidable... 22.05 uur De glassplinter Vn 22.35 uur Journaal 22.40 uur Teleac - Schaken!' r Folkloristische Parade 22.20 uur Journaal NEDERLAND II NOS 18.55 uur Brigadier Dog 19.00 uur Journaal 19.05 uur The Partidge famii 19.30 uur Studio sport 20.30 uur Operatie Walküre Charles Aznavour doet het nog steeds erg goed. NEDERLAND NEDERLAND II NOS: 18.25 uur Tour de France 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal KRO: 19.05 uur Folkloristische parade 20.00 uur Journaal 20.21 uur De familie Ashton 21.10 uur House of Lords 22.00 uur Dean Martin-show 22.45 uur Journaal 18.45 uur Brigadier Dog 18.55 uur Journaal 19.05 uur Earth en Fire |e 19.30 uur Sebastien en de ll'nÉ x Morgane fan 20.00 uur Journaal Pie 20.21 uur De versierders 21.10 uur Peyton Place 22.00 uur Televizier-magaziiè1 22.50 uur Journaal ïie nrierl 18.00 Nieuws. 18.11 Aktualltelten. - Lieve tante Truus. 19.00 Promi? orkest met solist. 20.00 Nieuws. (S) De Scala 1925-1950 (gr.) (S) Jozzensemble met solisten (S) Artistieke Staalkaart. 22.Ó3>aa' water en fluor, hoorspel. 22.55tat dedelingen. 23.00 Nieuws. 2.1,1 i11<= Serenade in blue: licht plr' «us gramma. 23.55-24.00 Nieuws. 13.10 De toestand In de wereld Radiojournaal. 13.35 <S) Piar. 500 tal: klassieke muziek. Y'all come: country en W~„.. gramma. NOS. 14.30 PmgrJan voor de buitenlandse werkne ,1c 16.30 Gevolmachtigd: een koni .w rijk met uw verzoekplaat. V ew 17.00 (S> Kerkorgelconcert-, muziek. 17.25 (S) Omroep Ki koor: oude liederen. 17 35 <S) b cimbelrecltalOude muziek. Mededelingen. 18.00 Nieuws. (S) Melodieën Expres. 18.35 (S oproer kraalt: rebelse liedjes Zin en tegenzin: discussie ovi aktueel onderwerp. VPRO: Nieuws. 19 35 Planorecital: mof muziek. 20.00 Onderzoek raa*n vrede. AVRO: 20.30 (S) In de gespeeld: verzoekplatenprograi M1 22.30 Vanavond laat sport: spoP muziek, waarin om 22.55 Mede«n 23.10 4m; VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Voor het platteland. 8.17 Weer of geen weer. gevarieerd programma. (Om 9.00 SportmodedelIngenV 9.45 Humanls- BRUSSEL 324 M (NEnERLANDS|e, 12.00 Nieuws. 12.03 Da Capo. Nieuws, toneelagenda, mededt en SOS-berlchten. 13.20 mentsmuzlek en sportnieuws, (f3 17.00 en 1S.00 Nieuws: Vanaf fc Wegeninformatie). 18.30 R.K. L dienstige uitzending. 19.00 Nieuw1 weerbericht. 19.30 Muziek v mobilisten. (22.00 Nieuws 23.45 Nieuws.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2