„Wij doen er voorlopig niets aan" Kasteel Oud Wassenaar j ziet goede kansen in appartemente n-hotel i L 0 Gewestraad mag niet los van gemeenteraden komen te staan INSTALLATIE VAN PASTOOR W. KT FIN Minder medische studenten? Asfalt op 75 noordelijke uit 4 omleiding Drs. Van der Laan: over crisis b. en tv.: Sassenheim tegen rechtstreeks kiezen Geen vakantie- spelen voor de schooljeugd Hazerswoude JULI (WOENSDAG 12 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 sgÜ»ASSENAA uur Thurkow, 14 30- oud Wassi avond tijd* •en een ASSENAAR— Mr. C. T. F. eigenaar van Kasteel Wassenaar, heeft dinsdag avond tijdens een samenkomst i,n"J met omwonenden" plannen ontvouwd voor een nieuwe ont wikkeling in de nu 62-jarige ho- 18*30 tel-geschiedenis van het Kas- gehel», teel. ontwikkeling, waarbij het Kasteel zelf zijn functie van ontmoetingsplaats, gelegenheid -•oor recepties en congressen .d. zal kunnen behouden. Het plan is, de huidige dependance met hotelkamers af te breken en in plaats daarvan een drietal complexen appartementen te d bouwen. Daaraan zullen de hui- dige tennisbanen opgeofferd moeten worden. De structuurveranderingen in het Horeca-bedrijf en ook de fiscale gevolgen van de vererving van het Kasteel maken, aldus mr. Thurkow, de voortzetting van het hotelbeörijf iri het Kasteel in de huidige opzet op den duur uitgesloten. In verschillende richtingen zijn studies gemaakt met het doel een gezonde econo mische basis voor het object te vinden. Het huidige bestemmingsplan laat een zekere uitbreiding van het bedrijf toe, maar juist niet ge noeg om tot een gezonde econo mische basis te komen. Uit verschillende mogelijkheden is nu het appartementen-hotel-plan gekozen. Het omvat, zoals ge zegd in drie complexen, in to taal 99 moderne appartementen voor permanente of semi-per- manente bewening. De drie ge bouwen zijn zo gesitueerd, dat weinig schade behoeft te wor den 'oegebracht aan het bomen- bestand in net park. De gebou wen worden 11 meter hoog drie woonlagen op een onder bouw dat is lager dan het Kasteel zelf en ook lager dan de „boomgrens". Voor de verwezenlijking van het plan dat werd ontworpen door architectenbureau Verha- ve-Luyt-De Iongh-Slikker, is een wijziging van het gemeentelijke bestemmingspian nodig. Een aanvrage daarvoor is onlangs bij het Wassenaarse gemeente bestuur ingediend. De maquette van het uitbreidingsplan voor Kasteel Oud Wassenaar. jaar i |e raad van Rijksuniversiteit te Leiden is in een nieuw be- j.30 on raad over de numerus fixus ge- O-16?30| neeskunde tot de slotsom geko- tmen, dat aan een beperking van het aantal studenten in de gege ven situatie thans niet is te ont komen. 13-15 J r. pe universiteit zal minister De Brauw verzoeken om diepgaand S1 overleg te openen teneinde tot betere benutting van de capaci teit der medische faculteiten te komen en de resultaten van dit dó.Dtoi overleê v<5ór 1 februari 1973 over te leggen. jJfoorts vraagt de raad de minister bij het vaststellen van te laten aantal rekening te houden met capaciteitsverrui ming in de komende jaren. 2. M.» nkoni Kamp Altior in Weert i. io WEERT Onder uitstekende weer f omstandigheden werd in het kam .Veert op uitbundige wijze aan spoi gedaan. Hier volgen de uitslagen. Volleybal: Altior 1—AFC 1 9—28, AFC l IB—Altior 11 11—9. Altior 1—Blauw Geel IA 19—6, Altior 11—KDO IB 16-19. .JJnndl.nl: Altior A—Altio i,tior B—Bataven II B zen BAltior A 4—1. hardlopen80 meter Wi sec.. René Hoogervorst f Kees Bader en Wim vat brll.2, sec. kogelstoten: Jos van de Z\ ■3, Heythul- Ublnk 10,6 10.8 sec., in Egmond en tse» een droppingsspcl. ïoutsj 1 1 *1 5 JjfcEIDEN De asfaltering van de 11 laalsie, nog niet geasfalteerde 'ranflj stukkcn van de noordelijke om- 3ra™ leidingsroute via de Willem de a 7' Zwijger!; er del weg begint t bl'Jkj jjet gaat om het kruispunt Wrl- ilarra ;ern qc Zwijgerlaan. de Haar- ru*j lemmertrekvaart, de Floris om Versterstraat en ook het gedeelte r ,bil tussen Boerhaavelaan en het niet- Spoorwegviaduct. 'Jet -werk aan deze beide punten kzal ongeveer drie weken- duren. In deze tijd zal het verkeer op de aangegeven weggedeelten er kj slechts in geringe mate hinder van endervinden omdat steeds een tweede rijbaan beschikbaar ■kert M'i"- Rock in Kreatief Sentrum LEIDEN Vrij- dag aanstaande treden MC5 (foto) en For M op in het Krea tief Sentrum. Beide groepen tooien zich met de naam rock groepen. MC5 is afkomstig uit Detroit en maakt momen teel een toernee door Europa. De avond wordt ge opend door het zeer Nederland se For M. De toegang tot de avond bedraagt vijf gulden en de zaal is open om acht uur. De voorverkoop wordt gehouden in Smile platen- boetiek op de Nieuwe Beesten markt. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense gemeenteraad maakt zich nog niet al te druk over het ont slag van de wethouder van Openbare Werken, mr. R. W. Baron de Vos van Steenwijk. Drs. A. F. van der Laan, nestor van de gemeenteraad, zegt zeer nadrukkelijk: „Wij doen er niets aan. Burgemeester en wet houders moeten zelf maar deze ruzie oplossen. Of dat mogelijk is, weet ik echt niet. Het schijnt, dat de heie sfeer binnen het college van b. en w. niet erg best is, niaar daar staat de gemeenteraad buiten." „Ook al hebber, twee leden van het coilegc hun moeilijkheden openbaar gemaakt, de wijze waarop keur ik uitdrukkelijk af. Het loco-burgemeesterschap, dat deze crisis is een zaak voor het t'Jdens de ambtsperiode van mede te delen, omdat het alle maal voorspellingen zijn en nog niets vast staat. Binnen het col lege van b. en w. wordt wel heel voorzichtig gedacht aan een verschuiving van portefeuil les. Zo zou dr. Pels eventueel wel openbare werken willen ne men, waardoor de portefeuille van dr. Pels (sport en milieu) naar de VVD zou kunnen gaan, die hiervoor wel een kandidaat heeft in het raadslid mevrouw mr. Scheffer-Munters. Of het al lemaal zo ver komt, valt moei lijk te voorspellen, omdat de uitbarsting tijdens de laatste raadsvergadering tussen burge meester en wethouder erg diep gaat. college en natuurlijk ook voor de WD. Zodra de fractie-voor zitter van da WD terugkomt van vakantie, dan mag hij mis schien gaan lijmen, maar dat is ook onze zaak niet." Op de vraag of de raad eventueel de wathouder zal verzoeken als- Dat er snel eer. oplossing gezocht nog zijn portefeuille te behou- moet worden in het belang van den, herinnerde drs. Van der Voorschoten werd tijdens de burgemeester De Kool veelal een ere-titel was, blijkt onder dr. Van de Haar een tijdroven de zaak te zijn. Daar komt nog bij dat ook de verhouding bin nen het gemeente-secretarie voor verbetering vatbaar is. Laan aar. de verkiezing heer De Vos van Steenwijk, twee jaar geleden: ,,De heer De Vos werd gekozen met 10 tegen 9 stemmen. Na zijn verkiezing heeft de heer De Vos nooit moeite gedaan om de tegen stemmers aan zijn kant te krij gen." Ook bij de VVD. de fractie waar toe de wethouder De Vos van Steenwijk behoort, komt het overleg door de vakantie nog maar met moeite op gang. Vast staat dat deze fractie geen op volger voor de heer De Vos als wethouder van openbare werken heeft. Geen van de WD-raads- leden is al bereid thans iets laatste Gewestraadvergadering in Le'den geconstateerd. Zowel de burgemeester als de loco burgemeester was niet aan- VOORHOUT De balda digheid in Voorhout neemt toe. Zo zijn de laatste tijd bermplanken met reflectoren langs de Lcidse Vaart en de Rijnsburgerweg uit de grond gerukt. Dit gaat ten koste van de verkeersveiligheid. Gemeentewerken heeft de leerkrachten van de Voor- houtse scholen verzocht hun leerlingen hierop te wijzen. SASSENHEIM De gemeente raad van Sassenheim is er in overgrote meerderheid op te gen, dat de Gewestraad in de toekomst rechtstreeks dat is direct door de burgers wordt gekozen. Men geeft er de voor keur aan, dat de raad getrapt door de gemeenteraden wordt gekozen omdat men daar mee het gewaarborgd ziet. dat de Gewestraad zich niet ontwik kelt tot een vierde bestuurslaag waaraan de gemeenten „onder worpen" zijn. Door het getrapt verkiezen, waar bij de gemeenten hun afgevaar digden naar het Gewestelijk be stuur in de hand kunnen hou den, zal naar het oordeel van de Sassenheimse raadsmeerderheid voorkomen kunnen worden, dat hec Gewest Leiden een eigen le ven gaat leiden. „Een duur le ven, dat bovendien vertragend en frustrerend zal werken voor de gemeentebesturen", zo vatte burgemeester baron J. van Kno- belsdorf het samen. De scepsis en kritiek in de ge meenteraad (zes van de 15 le- oen waren afwezig) werd het felst onder woorden gebracht door KVP-voorzitter Verdegaal. In de jaren, dat hij nu zitting heeft in de Leidse Gewestraad is hij niet overtuigd geraakt door de Gewest-idee. Hij heeft zich niet erg thuis kunnen voe len in de Leidse Gewestraad. De belangen van Sassenheim liggen veel meer in de Bollen streek, aldus de KVP-er, die het helemaal als een schrikbeeld zag, dat het Leidse Gewest on derdeel zou kunnen worden van een super-gewest Den Haag „met metropolitaine aspiraties die de dood van kleinere ge meenten zijn". Dreef (PC) zei niet voor over haasting te zijn en zeker niet voor oplegging van bovenaf. „Als er grotere verbanden moeten komen", aldus de heer Dreef, „dan moet het leefkli maat van de bevolking er op de eerste plaats door verbeterd worden". De VVD-er Platje zag in de bestuurlijke ontwikkelin gen veel parallellen met de ontwikkelingen in het bedrijfsle ven, schaalvergroting, doch men- dient er evenals de betere oorschoten De Voorschotense jeugd heeft gisteren massaal meegedaan- aan een etalage-speurtocht. Bij 76 winkeliers in het dorp stond een woord in de etalage. Deze woorden moesten worden opgezocht en sa mengevoegd. De uitslag van deze wedstrijd was gisteren nog niet bekend. Verwacht wordt dat deze week nog de winnaars kunnen worden aangewezen. De speurtocht was georganiseerd in het kader van de va kantiebezigheden. grotere bedrijven voor te zor gen, dat er in de vorm van een duidelijke taakstelling naar be neden, in dit geval de gemeen ten, zo efficient mogelijk be stuurd en gewerkt wordt ten dienste van de burgers. Waar mogelijk moeten overheidstaken gedelegeerd blijven bij de ge meenten. Dhr. Platje kon overi gens r.og niet beoordelen of een Gewest de beste organisatie voor de toekomst is. De socialist Hulsbergen zag in te genstelling tot de heer Verde gaal absoluut geen heil in een gewest Bollenstreek. Bovendien is hij voor de rechtstreeks ge kozen Gewestraad. Alle sprekers betreurden het, dat de Ver. van Ned. Gemeenten nog niet met de laatste deelnota voor het Gewest Leiden is geko men. In deze deelnota zullen de nodige beleidsadviezen worden gegeven. Het ware beter ge weest als de beleidsadviezen verwerkt hadden kunnen wor den in de beschouwingen van de gemeenteraden. De raad werd ook in de gelegen heid gesteld opmerkingen te maken over het deelrapport II- Landinrichting Bollenstreek, dat voor het Overleg Bollenstreek gemeenten werd gemaakt. De heer Verdegaal bespeurde goe de initiatieven om het nodige te gaan doen aan de landschappe lijke aankleding van de Bollen streek, „welke maar een paar dagen per jaar een mooie streek is". Dat was practisch iedereen met hem eens. De heer Dreef deelde bovendien zijn zorg, dat de verstedelijking van de streek niet meer lijkt te kun nen worden tegen gehouden, omdat hij in het rapport meen de te kunnen lezen, dat de Bol lenstreek niet meer beschouwd kan worden als een uitloper van het groene middengebied. Bij de rondvraag werd het nodige gezegd over de jeugd. De heer Verdegaal kreeg te horen, dat b. en w. met groepen van be trokkenen bij de Kooi-flats gaan onderzoeken wat er voor de jeugd verder gedaan kan worden. Hei .nrichien van een kleuter- spee'plaats op een stukje grond bij de flats waarom hij ge vraagd had. leek de burgemees ter voorlopig een moeilijk haal bare zaak vanwege de hoge kos ten. Var. der Fange vroeg om duidelij ke uitspraken van b. en w. over het gebruik door de jeugd van openbaar groen. De voetballen de jeugd zorgt voor de nodige overlaat en ook wordt er nogal wat vernield. Kamp Altior in Den Boscli Volleybaldo finale van deze tak van sport werd gisteren gespeeld en Is Tweede plaats kwam S. V. I. V.. nr. 3 werd DEO II, daarop v.dgende nis in _en als vijfde eindigde 1 op üc Vijfkainp: Dit onderdeel bestond uit werpen, doeltrappen, verspringen en hardlopen. De uitslagen zijn als volgt: verspringen: Jaap v.d. Pijl 3.95 nv. hardlopen; Jos Bader 70 me Joop van Egmond en Anton Slof le der 16 punten, doeltrappen: Frans Vermeulen met 150 punten. NOORDW1JKERHOUT De zee- reerw. heer W. J. Kleijn, tot nu loe leraar aan het College Leeu wenhorst en voordien eerst ka pelaan in Hillegom en Pijnacker en leraar aan het seminarie Ha- geveld. wordt op zaterdag 29 jul' oor deken K. Tervooren geïnstalleerd als pastoor van de St. Victorparochie in Noordwij- kerhaut. Hij volgt in die functie pastoor A. Hammerstein op. verschillende parochiële koren verlenen hieraan hun medewer king, terwijl de predikatie door de nieuwe pastoor zelf wordt verzorgd. Voor de plechtigheid zelf is door een nam al parochianen een pas sende liturgie samengesteld, waarin én van de orbeden zal worden uilgesproken door Ds. J. Strecfland. hervormd predikant van Noordwijkerhout. Naar verluidt zal tijdens de in stallatie ook burgemeester H. J. M. Booma het woord voeren. Mevr. Martinot stopt ermee Auto tegen boom: Haagse op slag dood SASSENHEIM Bij een auto-on geval gistermiddag op Rijksweg 44 is een inwoonster uit Den Haag om het leven gekomen. De wagen waarin zij zat raakte ter hoogte van de Warmender- dam van de weg en botste tegen een boom. De vrouw, H. E. P., was op slag dood. De bestuur der, de 37-jarige G. v. d. W. uit Den Haag is zwaar gewond op genomen in het Diaconessenhuis in Leiden. Pastoor W. Klein ALPHEN Uit het kantoor van het wiukelsinstallatiebe- drijf Van 't Wout aan de Prinses Margrietlaan in Al- pnen is in de nacht van maandag op dinsdag inge broken. Bureau's en kasten warden opengebroken. Er wordt o- der meer 250 gulden vermist. HAZERSWOUDE De vakantie vierende schooljeugd van Ha zerswoude zal het dit jaar zón der vakantiespelen moeten stel len. Tot nu toe tekende de V.A.H. (lees: mevrouw J, Martinot) voor een zestal dagen vakantie- plezier voor jong en, zij het op bepeikte schaal, voor oud. En kele maanden n& de in 1971 ge houden, overigens zeer succes volle, vakantieweek legde me vrouw Martinot het organisatie bijltje erbij neer. Zij deed dit mede op grond van „gebrek aan ruimte voor een goede or ganisatie". Van de kant van de Stichting Jeugdraad Hazerswoude werden toen toezeggingen gedaan, om te trachten de vakantieweek in dit jaar te organiseren. Het bieef overigens bij woorden, want toer. het, zoals onlangs, op vergaderen aankwam, lieten vertegenwoordigers van de ver enigingen, die in de Jeugdraad vertegenwoordigd zijn, het wat hun aanwezigheid betreft afwe ten. Hetgeen voor de enkele wél voor de vergadering „opgedaag de" SJH-leden (wethouder van jeugdzaken P. A. Th. v. d. Werf en gemeenteraadsleden) een enorme teleurs.elhng was, want met inachtneming van de statu ten van de stichting kón de bij eenkomst geen doorgang vin- SASSENHEIM De jeugdwielervierdaagse Is gisteravond in het gemeentelijke sportpark van Sassenheim onder aardige belangstelling van start gegaan. Verwacht wordt, dat de komende avond het deelnemers aantal nog zal stijgen. De toeschouwers hebben genoten van een sportieve strijd. In de A-klasse won Ton I Schoo de strijd over 7 ronden. Hij eiste ook de eerste plaats voor zich op in de tijdrit, In de B-klasse won j Arne Houthuizcn, Jan v. d. Hulst won in de C-klassc en Marcel Koster deed hetzelfde in de D-hlasse. De tijdrit in de B-klasse won A. Koster. Vanavond om 7 uur worden de wedstrijden voortgezet. Het publiek I heeft gratis toegang.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5