Geert Jansen ziet af van marathon in München Winkler toch in de Duitse springequipe Engelse ploeg wint in Knokke Sportwereld •WOENSDAG 12 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 13 PEN HAAG De Nederlandse marathon- kampioen - Geert Jansen, zal niet naar de Olympische spelen in München gaan. De Amsterdammer, die nog niet aan de NOC- I limiet van 2 uur en 17 minuten heeft kun- nen voldoen: „Ik voel er niets meer voor om naar München te gaan. Na het Neder- i lands kampioenschap op 27 mei in Maas- sluis is mij gezegd dat de tijd van 2 uur 21 min 20 sec., die ik daar liep, voldeed aan de omschrijving van de NOC-iimiet. Het was daar uitermate slecht weer en ik ver- sloeg o.a. Berny Allen, de Engelsman, die - vorig jaar de marathon van Enschede i won, met twee minuten. Nu moet ik ineens nog een marathon lopen, om mij te bewij- K derlandse Olympische kandidaten in de at- letiek. Het NOC heeft Jansen na Maassluis laten weten dat men hem nog een keer in een marathon wilde zien. In eerste instan tie was daarvoor de marathon van Debno (Polen) aangewezen. Jansen startte daar niet, omdat hij vond dat de tijd tussen Maassluis en Debno te kort was voor een goed herstel. Een week later in Rotterdam liet Jansen het ook afweten. In de Rotterdamse marathon had hij opnieuw Berny Allen kunnen ont moeten die daar won in een nieuwe per soonlijke recordtijd van 2 uur 16 min en 34.6 sec. Jansen over het wegblijven in Rotterdam: „Door alle gekrakeel dat er was geweest over Debno, had ik mij niet goed op Rot terdam kunnen voorbereiden. Ik heb nach ten zeer slecht geslapen en dan waag ik mij niet aan een marathon: dat kan alleen maar nadelig zijn." Naar aanleiding van de hele affaire rond Jansen heeft maandagavond nog een ge sprek plaats gehad tussen NOC-voorzitter Kerdel, chef de mission Bram Leeuwen hoek, KNAU-arts Spook en de chef d'équi- pe van de atletiekploeg Hans Koomen. De NOC-vertegenwoordigers stelden toen op nieuw dat Jansen zich nog eenmaal zou moeten bewijzen in een marathon. Toen dit Jansen gistermorgen werd meegedeeld, nam de marathonloper het besluit van ver dere pogingen tot kwalificatie voor Mün chen af te zien. „Ik had mijn hele trai ningsschema afgesteld op de marathon van Karl Marx Stadt begin mei. Daar ben ik na een blessure aan de start gekomen. Mijn tijd van 2.22.19.8 viel daarom niet eens tegen. Vervolgens kwam Maassluis en nu moet ik nog een keer. In het buitenland komen de marathonlopers sedert begin juni al niet meer uit op hun specialiteit en nu zou ik op 29 juli in Oss, de laatste ma rathon voor München, nog eens moeten starten. Daar pas ik voor. Ik neem mijn besluit echt niet emotioneel." Bram Leeuwenhoek, de chef de mission van de Nederlandse olympische ploeg: „Geert Jansen heeft zijn kansen voorbij laten gaan. Wij hebben hem tijdig genoeg laten weten dat hij nog een keer zou moeten lo pen. In Debno of als hem dat niet uitkwam in elk geval in Rotterdam. Natuurlijk was zijn tijd in Maassluis gezien de omstandig heden erg goed, maar wij wilden gewoon wat meer weten. Het NOC kan een atleet toch niet uitzenden op basis van een tijd die niet aan de limiet voldoet. Al hebben wij bij onze beoordeling zeker de omstan digheden in Maassluis laten meetellen. In Debno had Jansen zich alleen in een sterk internationaal gezelschap moeten bewijzen. Dat lag voor Rotterdam iets anders, omdat er aanvankelijk geen sterke buitenlanders zouden starten. Atje Keulen, de schaatsende huismoeder uit Irnssum, was gisteren aanwezig bij de presentatie van de eer ste postzegels die zijn ge ïnspireerd door de nade rende Olympische Spelen in München. Naast Atje Keulen staat de heer De Jonge, hoofddirecteur van de posterijen. De andere heer kijkt slechts toe. Gej jus v. d. Meulen (69) overleden HAARLEM Te Haarlem is op 69-jarige leeftijd overeden Dr. A. Y. (Gejus) van der Meulen, oud-doelman van het Neder lands voetbalelftal. .Van der Meulen, die voor HFC speelde, bracht het in de perio de 1924-1934 tot 54 interlandwed strijden. Van der Meulen verde digde op 27 mei 1934 voor het laatst het Oranjedoel. Wielerclubs in Den Haag (Van onze sportredactie) ..RIJSWIJK Tijdens de gister- avondgehouden wielerwedstrij- den in de Rijswijkse Plaspoel- polder waar renners van De Kampioen de strijd aanbonden met de leden van De Spartaan, ging A. Oosterbaan als winnaar over de streep in de race voor •.Veteranen: 1 W. Knoester, 2. H. Vreeswijk. Nieuwelingen: 1 A. Kra mer. 2. W. Hus. 3. E. Waasdorp. 4. R. Dltmar. 6. H. Horik. Adspiran- m ten: 1. H. van Weers, 2. A. van w Kuyen. 3. M. Gielen. 4. A.Ernens en 1 5. H. Vinkeles. Junioren A: 1. J. n van der Werf. 2. G. Malle. 3. D. Chapelier, 4. R. Oostdam en 5. H. W Nespel. Junioren B: 1. M. den Duik. 2. M. Vinkeles. 3. S. van Kuyen en 4 F. Plenarl. Aanstaande zondag wordt er te Rijswijk wederom een y wedstrijd gehouden tussen De Kam- ^NEWPORT De Fransman Jean m Marie Vidal ij met „Cap 33" t als derde zeiler in de transat lantische solo-race in Newport aangekomen. '.NEWPORT - Betty Stijve won in de eerste ronde in Newport met 64 6—2 van de Britse P. J. Moore. RIGA De Russische gewichts- heffer Adam Gnatov verbeter de in Riga het in zijn bezit zijn- de wereldrecord tweehandig drukken in het vlieggewicht met een halve kilogram tot op 120,5 kg. Slotconcert Koordirigenten. Op za terdag 15 juli wordt in de Oude Kerk van Scheveningen te 20.15 uur het slotconcert gehouden van de 8ste cursus voor koordi rigenten. Medewerkenden zijn: de cursisten, het Nederl. Solis ten Ensemble, Het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland en een ^root koor van zangers uit de Tlaagse koren. Prof. Kurt Tho- mans is de dirigent. AKEN— De veelomstreden Hans Gunter Winkler (43) is toch ge kozen in de Westduitse ruiter- ploeg voor de Olympische Spe len in München. Enkele weken geleden hadden elf andere top- ruiters nog gedreigd niet in een ploeg met Winkler uit te willen komen. Men had o.m. ern stige bedenkingen tegen de ex tra subsidies, die de oud-Olympi sche kampioen ontving. De andere ruiters voor de spelen zijn: Europees kampioen Hart- wig Steenken (met Somona en Kosmos), Gert Wikfang (met Askan en Dorian Grey) en Fritz Ligges (met Robin). Het drietal zal in de strijd om het indivi dueel kampioenschap in actie komen. Winkler, die Trophy be rijdt, neemt aan het springcon cours om de landenprijs deel. De gebrilde ruiter uit Waren- dorf maakte zich waar tijdens het dit weekeinde afgesloten sterk bezette internationale con cours hippique van Aken. Zo legde Winkler zondag in het laatste onderdeel, een spring concours om de grote prijs van de stad Aken, beslag op de tweede plaats chter de Brazi liaan Nelson Pessoa. De definitieve aanwijzing van Winkler voor München bleek echter niet mogelijk zonder een compromis met de elf rebellen. Allereerst trokken mede-kandi daten Herman Schridde en Hen drik Snoek, die de laatste tijd goede resultaten hadden ge boekt, zich terug. Voorts eisten de tegenstanders van Winklêr dat hij na het beëindigen van zijn sportieve carrière, waar schijnlijk na München, geen lei dende funotie in de springsector mag innemen. Ook werd voor de toekomst inspraak en stem recht beloofd voor een verte genwoordiger vn de nationale ruiters. De discussies raakten op een gegeven ogenblik zo ver hit dai Otto Schulte-Frohlinde, voorzitter van het springcomité, wcedend uit de vergadering liep en zijn functie ter beschikking stelde. Hij kon later echter wor den overgehaald op deze beslis sing terug te komen. Het wor den de vijfde Olympische Spe len vcor de tweevoudige oudwe- leldkampioen Winkler die reeds v;ermaaï goud veroverde en een keer brons. Cupfinales aangewezen ZüRICH De finales van de Eu ropa Cup toernooien 1972/73 zul len volgend jaar worden gehou den in Belgrado en Parijs. Van de acht landen, die hun kandi datuur hadden gesteld voor de organisatie van de eindstrijden van de Europese bekertoer nooien, werd Joegoslavië geko zen voor de finale van het toer nooi der landskampioenen en Frankrijk voor het toernooi der bekerwinnaars. Zowel voor Belgrado als voor Pa rijs (Pare des Princes) geldt, dat voor dc finales 2.20 meter hoge draadhekken rond het veld dienen te worden aangebracht. Als plaatsvervangende landen zijn aangewezen Schotland (Glasgow) en Griekenland (Sa lonika). De finales zullen worden gehouden op 30 mei (landskam pioenen) en 16 mei (bekerwin naars). RESULTATEN HILVERSUM van Hovi (J. Wauenanr Jr.) 1.30.9. -• Lucky Lady. 3. Lady Helaan V. [•cto winn 1.90 pi 1.30 1.20 2.30. koppel vlnn 19.20 pl 3.50 1.50 3.30 koppel Ivan Hollandia (C. Hetteling) 1.23.5. 2 Gregorius, 3. Godfried van S. Tot winn 2.40 pl 1.30 1.60 2.30 koppel 12.40 t Ainu Donyc hoes 1. Jur 11.40. (trijs 2040 Buitei (J. 1.1, 2. Kamo Quick, Tot winn 3.000 pl 1.40 1.50 4 90 koppel Lierbcrg-prljs (afstand 2000 m.) 1. Joop Hollandia <W. Geerscn Jr.) 1.24.4, 2. History Jewel 3. Inter Volo. Tot: winn 7.50 pi 2.40 5.20 2.90. kopp 18.70. trio f 614.70 Oulden*poren-pHJs (afstand «000 m.) tweede Mand Inval a (H. J. Grift) 1.24.1, 2. Ji Buitenzorg. 3. Hllma. Tot winn 2.30. plaat 1,10. 1.10. 1.30 kopp 3.30. Anna'» lloeveprlj* (afstand 2040 m.) Tweede afdeling: 1. Ken William? (J. S. van Leeuwen) 1.26.1. 2. Ju weel Brewer, 3. Jaguar Gregor. Toto winn 1,70, plaats 1.20, 2, kopp f 375.481,- AMSTERDAM Een Nederland se ploeg zal deelnemen aan de ronde van Polen voor amateurs, die van 21 tot en met 29 juli wordt gehouden. Afgevaardig zijn Peter van den Donk. Wim Albersen, Stem Berkhout en Harrie van der Groezen. Als gastrenner gaat Cees Swinkels mee. tnurmitiiiUullie A ila De Antilliaanse honkbalploeg werd gisteren dooride gevolmachtigde minister in Den Haag ontvangen. In het midden van de foto staat organisator van de Haarlemse Honkbalweek waarin Antillen de eerste plaats in de B-ploeg behaalde Gerard Voogd naast de minister. Knokke De Engelse ploeg had eigenlijk al zo gehoopt op en ge werkt voor een eerste plaats in de Knokke- festivalfinale, dat het bijna niet mis kon gaan. En inderdaad. Voor de vierde keer in successie In de veer tien Knokkejaren won nen zij. De ploeg met Malcolm Robert, Pen ny Lane, doar de feest roes haar keelontste king vergetend, en het vijftal van The Union Express brachten dan ook op alle avonden een vakkundig show- tje, wel met oudere songs. Dit neemt alle maal niet weg dat zij door de jury met hoge punten werden be dacht. Resultaat: een eerste prijs. troubles van de voor gaande dagen verge ten. Ook vergeten dat Malcolm tijdens de re petities meerdere ke ren boos wegliep. Hij vooral was immers de grote „oorzaak" van het hoge puntenaantal. „Nu kan je wel zeuren over mijn repertoire keus, (o.a. Maria), maar het blijkt toch dat het aanslaat. Ik probeer een eigen stijl te vindén. Vergeet daarom alsjublleft ver gelijkingen met Tom Jones en Engelbert Humperdinck". aldus de breed lachende Ro bert. De tweelingzusters Jean en Gloria van de Union Express kunnen ook glimlachen. Zij weten dat zij, al dan niet hotgepant en gelij ke pasjes makend, de vrolijkheid in de Knok- kezaal gebracht heb ben. Penny Lane slaakte een zucht van verlichting na de eind- tune van de Eurovi sie-uitzending. Voor haar betekende dat een eind aan de zenu wen van al dan niet haar stem verliezen. Meer dan zich hele maal uitleven in een feest kon de Engelse ploeg onder leiding van Jenny Hadow niet doen. De Spanjaarden op een tweede plaats waren al zeer blij daarmee. Iets teleurgesteld toonde zich de Belgische ploeg met Kalinka, An Michell en Roger Bae- ten. Zij moesten zich met een derde plaats tevreden stellen. Duits land kwam op de vier de terecht, maar vier de hard feest mee met persprijswinnares Mary Rose. De KRO zond deze fina le-avond niet uit, maar vrijdag wel de superfi nale. Een Amerikaan se ploeg met David Blue, Annette Peacock Lori Lieberman, Ri chard Landis en Nel son Sardelli zal in het strijdperk treden tegen Kalinka, Mary Rose, Malcolm Robert, Nino Bravo en Dida Dragan. Zij waren de best geklassecrden in de Europese strijda- vonden. Het gevecht om de door de jaren heen ondanks alles zo begeerde Knokkebeker is weer ten einde. De ploegen gaan respectievelijk een illusie armer of rijker naar gelang zij door de jurycapriolen beoordeeld werden, op huis aan. A. v.d. Hv Gaudeamus Muziekweek UTRECHT (ANP)— De inter! (tonale Gaudeamus Muziekwe wordt van 8 tot en met 15 st tember gehouden in samenwi king met de Nederlandse O roep Stichting. F.r staan conc< ten op het programma In R terdam, Amsterdam, Hllversi en Utrecht. De prijsuitreiking het kader van het Internationi componistenconcours 1972 vb plaats op 15 september. De door de Jury van het Inten tionale Gaudeamus Componisi Concours uitverkoren werk gaan op 14 september Utrecht In première tijdens concert van het Utrechts Sym nie Orkest onder leiding Paul Hupperts. Het betreft w ken van William Chamberla Horatio Radulescu, Fred M fadden en Daniel Lentz. Tijd» deze premières zal uitgebr gebruik worden gemaakt 1 elektronica. In een van de vi ken wordt de dirigent vers gen door een roterend licht. Fmrys Jones overleden. De Br acteur Emrvs Jones is op 54 rige leeftijd te Johannesb overleden, vermoedelijk aan hartaanval. Hij speelde o.m. rol van Winston Churchill in stuk „A man and his wife" momenteel in Zuid-Afrika O) voerd wordt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13