Weerel lende kon 2000 wandelaars niet weerhouden Aktie Crime Prevention in Noordwijk 85-jarige liep mee in Noordwijk Bollenbedrijf afgebrand CAPRIOLE WACHT OP GROND VOOR EIGEN NISSENHUT Gipsies door de Rijnstreek Leidse agenda Rond Ter Aar vond Italiaan Po-vlakte terug Zomervakantie aktiviteiten Tennisbanen in Ter Aar geopend MARKTEN AANDAG 10 JULI 1872 LEIDSE COURANT NOORDWIJK-TER AAR— danks 'het feit dat 'het weer ner gens op leek met het weer weekeinde zijn er in dit gebied in ieder geval 2000 mensen weest die zich geamuseerd heb ben. In Noordwijk en Ter Aar bevredigden 1000 lieden schijnbaar bestaande behoefte zich gedurende enkele uren ge zamenlijk wandelend te plaatsen. Ook de regen kan der gelijke gevoelens niet meer do ven. Het is misschien maar goed voor de toch al druk bezet te organisatoren dat het niet warm was. DINSDAG 11 JULI: umnrkt: vertrek excursie nnar Ismeersc bloemenveiling (K O). Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: dagelijks be halve op dlnsdng van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur; za terdag en zondag van 14.30-15.30 geren: van 10.00-12.30 en van 16.00- 20.00 uur. Voor kraamvrouwenvan 10.00-11.30, 16.00-17.30. 18.30-20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag Seen bezoek. Bezoek Praematurenar- ollng (alleen voor ouders): dinsdag Evenals in voorgaande jaren, werd te Noordwijk een aktie Crime Prevention georgani se?rd, speciaal wat betreft de voorkoming van diefstal len uit geparkeerde auto's. Een detachement van elf poli- tie-reservisien en enkele le den van het Noordwijkse po litiekorps controleerden in het noorderkwartier van de badplaats en in de omgeving van de Quarles van Ufford- straat intotaal 680 auto's. Hiïrvan bleken er 64 niet te zijn afgesloten. In een 20-tal van deze wagens bevonden zich min of meer waardevol le goederen, zoals radio's, koffers, kledingsstukken, waaronder een compleet cos- tuurn, badgoederen, autopa pieren, een rubberboot en zelfs een doos met flessen geestrijk vocht. Wel een be wijs hoe roekeloos autobezit ters met hun eigendommen omspringen. De politie ontfermde zich over de onbeheerd achtergelaten goederen en liet een brief je achter, waarin de eige naars op hun gemakzucht werden geattendeerd. Hun spullen konden zij later aan het bureau afhalen. In dit verband wordt er de aandacht nog eens op geves tigd, dat men geparkeerde auto's dient af te sluiten en dat men in de wagens geen voorwerpen van waarde moet achterlaten. Men voor komt op deze wijze in veel gevallen diefstallen en ver nielingen, alsmede het on rechtmatig gebruik van de auto's voor plezierritjes. Ziet men verdachte lieden in de buurt van geparkeerde auto's, waarschuw dan on middellijk de politie. In dit venband wordt nog eens spe ciaal gewezen op de belang stelling, welke autodieven hebben voor wagens van het merk Mercedes van Duitse herkomst. De Noordwijkse politie is voor nemens nog meerdere akties ter voorkoming van misdrij- venr-te ondernemen. [GERAAR De laatste etap pe van de Ter Aarse avondvier daagse had 2 verschillende startplaatsen i.v.m. 10 km. en 5 km. De 10 km. groep vertrok vanaf het schoolplein van de ba sisschool te Langeraar via Kerkplein linksaf de Lange- raarseweg linksaf de Geer- weg Vrlezenweg (gevaarlijke oversteek) linksaf Herenweg. - Op dit punt ontmoette men de 5 km. groep, die dit traject per bus van de NAL met Andries de Vries aan het stuur of op eigen gelegenheid had afgelegd en als startpunt had uitgekozen (schoolplein R.K. Scool te Lei- muiden). leide groepen namen de route via de Herenweg richting Rijnsater- woude linksaf Kerkweg de Herenweg richting Rijnsatev- woude linksaf Kerkweg door de tunnel Linksaf Lange- raarse voetpad vervolgens linksaf Langeraarstweg tot ga rage Lek. Zo te zien waren er nog steeds geen uitvallers te be speuren. Het regenachtige weer had geen vat op de deelnemers. Integendeel. Deze laatste etappe was voor memgeen de mogelijk heid, zoals de Ter Aarse rrioe- der Gerda van Nunen en haar 3 maanden oude zoon Bant in de kinderwagen van het polderland te laten meegenieten. Zelfs de Rotterdamse Italiaan Gerardo Penfca, die met zijn 2 kinderen Enza en Anna het verrukkelijke landschap vergeleek met de Po- vlakte in Ibafië, waarbij hij op merkte dat net als hier op dit moment ook de Po haar water moest hebben. Het tempo van de karavaan ver snelde naarmate de finish na derde. Langeraar vulde zich propvol met enthousiaste fami lieleden van de lopers. De poli tie had de handen vol en ver- dient een ere-saluut voor het ka naliseren van deze uitbundige menigte. De Boskoopse Drum band haalde al showend de deelnemers op bij garage Lek, waar zij de met bloemen gesier de groepen naar het schoolplein bracht, waar de medailles wer den uitgereikt. Ter Aar had weer eens verbroederingsfeest gevierd. Vermoeide organisato ren waren voldaan over het res ponse op het vele werk, dat was verzet. Een evenement, dat als traditie niet meer valt weg te denken. Ook de kinderen bleven moedig doorlopen, in de stromende regen. NOORDWIJK „Wij zijn meer dan tevreden". Dit zei de heer J. van 't Slot, voorzitter van de sportcomissie Northgo-wandel- toent, ons zaterdagavond na af loop van dit traditionele evene ment in de badplaats. De gehele dag had de regen gestadig neer- geplensd en redelijkerwijs had men mogen verwachten, dat de meeste wandelsportliefhebbers verstek zouden laten gaan. Zij kwamen echter massaal opda gen, uit Assen en Sexbierum, uit Waddinxveen en Enschede, VOORHOUT Het vier jaar oude bloembollenbedrijf van George Bergman aan de Teylin- gerlaan is in de nacht van >nrij- dag op zaterdag geheel uitge brand is niet bekend. De scha- brand is niet bekend De scha de wordt geschat op 1 miljoen gulden. Vrijdagnacht rond twee uur werd brandalerm gegeven. Twintig minuten later was de Voorhout- se brandweer onder leiding van commandant Philipsen ter plaatse, door de felle wind stond het gebouwencomplex toen reeds geheel in lichterlaaie. Meteen werd de hulp van de Sassenheimse brandweer ge vraagd. Daarna werd de brand, die in de verre omgeving zicht baar was, met 12 stralen bestre den. Om vier uur was men de brand meester. Door een kraan wagen van de firma Verschoor uit Sassenheim werd later de brandkast uit hst puin los ge trokken. Wegens vele inbraken was deze aan de muur bewes- tigd. De inhoud ervan was gro tendeels verschroeid, de rijkspo litie stelt een onderzoek in. VOORHOUT De -textiel- en woninginrichting Jansen heeft za terdag j.l. een jaarmarkt gehou den in het parochiehuis. Om ne gen uur 's morgens stonden al vieel voor de deur. De eenmali-- ge voordeelactie werd gehouden via versierde marlktkraampjes. SASSENHEIM - Twee jonge lui kwamen gisteravond met hun ford in het sportveldje aan de Parklaan terecht toen zij met te grote snelheid de bocht omgingen. De auto werd totaal vernield. Burgemeester Van de Poel verricht de officiële opening van de tennisbanen. Van het gebouw bleef niet veel meer over dan enkele restanten HAZERSWOUDE Hazerswoude kindercircus „Capriole" en met name vooral de directie, wacht met spanning de komende da gen af. Immers „circusdirectri ce", tevens oprichtster me vrouw J. Martinot is er met en kele anderen in geslaagd, om voor een „zacht prijsje" een clubhuis te kopen. Mevrouw Martinot: „Het is een soort nissenhut, koepelvormig, die we hebben gekocht van een watersportvereniging uit Lim burg". Het wachten ds nu nog op een stukje grond, waarop het clubhuis van „Capriole" kan v/orden geplaatst. In principe is de ,.Capriole"-dlrectie al ak koord met een veehouder uit Hazerswoude, maar hieraan moet het gemeentebestuur uiter aard nog haar fiat geven. Komt die vergunning eenmaal af, dan gaat bij „Capriole", dat nu on derdak vindt op vier verschil lende adressen aan de Hazers- woudse Rijndijk, uiteraard de vlag uit. „Want naar een eigen clubhuis hebben we altijd al ge streefd", aldus mevrouw Marti- Vanwege de vakanties van de „ar tiesten" liggen de activiteite van het kindercircus nu stil. Het eerstvolgende optreden ho pen de Capriolanen op 4 oktober te maken 'in Schiedam, ten overstaan van „hooggeacht pu bliek", dat bestaat uit chronisch zieke bejaarden. ,,De gang zit er bij de kinderen echt goed in" aldus mevrouw Martinot, die met genoegen terugkijkt op de recente optredens voor Ha- zerswoudse en Koudekerkse be jaarden, maar vooral op dat in de piste van Circus Renz, dat geheel onverwacht Hazerwoude aandeed. „En toen kreeg „Capri ole" nota bene het verzoek om enkele gastnummers ten beste te geven". WASSENAAR Het Comité Zo- mervakantie-aktlviteiten heeft met het programma voor de zo mer van 1972 in de roos gescho ten. Tot nu toe heeft er voor alle evenementen een bijzonder grote belangstelling bestaan. De start in het Kindercircus ,,'t Kraaiennest" op het kermister rein aan de Dr. Mansveltkade was grandioos: niet minder dan 600 kinderen genoten van het programma. Aan de wandelral ly door „De Horsten" werd door 51 kinderen deelgenomen. De brandweerwedstrijden wer den door 150 kinderen bezocht. Er werd een excursie gemaakt naar de Melkfabriek Menken, waarvoor het maximum-aantal deelnemers - 5 - al snel was volgeboekt. Voor deze week staan op het pro gramma: op 11 juli een bezoek aan de Proefboerderij van Bon- da en een viswedstrijd en op 13 juli een goochel-programma in de Openbare Bibliotheek. De volgende week dinsdag 18 juli wordt een bezoek gebracht aan Dierenpark Wassenaar. Die dag en woensdag 19 en donderdag 20 juli kunnen de kinderen van half 10 tot 12 uur 's morgens te recht in gebouw Nijevelt (het vroegere politiebureau) onder het motto „Kreade." Zij kunnen daar onder deskundige leiding knutselen, boetseren, tekenen en zovoorts. Voor donderdag 20 juli staat een fietsenrallye met speurtocht voor 5e en 6e klassers op het programma. Voor alle evenementen moeten te voren kaartjes worden afge haald aan de volgende adressen Boekhandel Hoogeveen in de Brinkhof, Langstraat, Speelgoed- handel Oudshoorn, Stadhouders plein. uit Keulen en andere Duitse ste den, en natuurlijk ook uit Lei den en omgeving en de rest van het gewest. „TOP" van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwijk, meldde zich met tachtig man aan Het startbu reau in Parasol-Seinpost, de Vrije Wandelaars uit Rotterdam waren er et een grote groep, en verder vertegenwoordigingen van tal van andere wandelsport verenigingen. Ook was er een deputatie van de Leidse studen ten van „Pro Patria". Reeds in de morgenuren traden niet min der dan 112 deelnemers aan voor het 0 km-traject. Na de middag groeide de wandelscha- re aan tot ver boven de 900. De officials van de kring Leiden van de KNBvLO spraken hun verbazing uit over de mooiste plekjes van de badplaats en haar aan natuurschoon zo rijke omgeving. „Wij hebben Noord wijk nu ook eens anders ge zien", vertelde enkele enthou siaste Duitse gasten. Een bijzondere prestatie leverde de heer Van der Wal uit Rotter dam, die ondanks zijn 85 jaren, deze Northgo-wandeltocht uitliep. De sportcommissie, bestaande uit de heren J. van 't Slot, voorzit ter, C. J. van der Hulst, secre taris, A. Hazernoot, technisch commissaris, A. van Duijn, met de heer A. van Beelen als zeer verdienstelijk assistent, zorgde voor een perfecte organisatie. Zo was het een originele vondst om een dertigtal kleuters, wier pa en ma op een langer par cours meewandelden of naar Noordwijk waren gekomen om een kop koffie te drinken,toe te vertrouwen aan een drietal meisjes. Zo wandelde de jongste jeugd, getooid met blauw-witte kransen, onder deskundige lei ding aan de tocht mee. TER AAR Burgemeester Van de Poel heeft zaterdag door het doorknippen van een lint de ten nisbanen in Ter Aar geopend. Deze plechtigheid werd bijge woond door wethouder Van Har ten en enkele raadsleden. Na de opening werden enkele de monstratiepartijen gespeeld. Voordien hadden diverse spre kers in het tijdelijke onderko men van de tennissers (een Bttv caravan) lovende woorden ge wijd aan de twee nieuwe banen. In zijn openingswoord zei voor zitter Kculcmans dat do tot standkoming van het complex te danken was aan de goede sa menwerking met het gemeente- stuur. Na hem kwamen de he ren Spek (Sportraöd Ter Aar), Van Aalst (district Leiden KNLTB) en Renee van de Ten nisvereniging „Alkemade". TER AAR Bijna onopgemerkt kreeg Ter Aar bezoek van 2 lieftallige jonge dames uit En geland, die per huifkar of zoals zij zelf zeggen per caravan een trip maken door Europa. Georgië Roy (24 jaar) uit Essex had in april Engeland verlaten om via België/Zeebrugge ons land tc bereiken. Voor Georgie was het de tweede keer, dat zij Nederland bezocht. In maart van dit jaar bad zij haar paard „Prince" in Derbyshire in En geland gekocht om vervolgens in een gerestaureerde 100-jarige zigeunerwagen de overtocht tc maken. Haar moeder was enkele jaren geleden, toen ze de hond uitliet, op het spoor gekomen van deze toen in verval geraakte kar, maar op originele wijze wist Georgie op etn gegeven mo ment haar vrienden en kennis sen te inspireren om hem door gezamenlijke urbeid zijn oude glorie terug tc geven. Het kostte evenwel 3500 (man) uren om dit te verwezenlijken. Haar vader, die een „pub" heeft *n Essex, verrichtte hierbij het noodzake lijke timmerwerk, terwijl de da mes de verfkwast niet schuw den. In 1970 maakte Georgie een trip door Engeland van 7 weken en maakte gebruik van een ge leend paard van de Young Co brouwerij in Londen. In april 1971 kwam Georgie voor de eer ste keer in Nederland (zonder kar) om via het VW in Rotter dam een paard te huren. Na veel speurwerk werd in Oud- Vosscmecr een geschikt paard gevonden. In juli 1971 besloot zij de overtocht te maken om zo doende In Europoort te starten voor een reis van 600 km, die in 7 wenen werd afgelegd. Deze keer beslaat haar gezelschap uit de vriendelijke Pauline Harri son (20 jaar) uit Wiltshire, die tijdelijk haar job als bankem ployé» heeft verwisseld voor „gipsy-girl". In Nijmegen is ze pas aan „boord" gekomen. Via de Bctu- we-Jutnhaas-Montfoort-Oude- water-Gouda-Niouwerkcrk- Waddinxveen-Boskoop-Al- phen-Ter Aar belandden ze in Nieuwveen. „Prince" het paard had gedurende de reis een ver wonding opgelopen aan zijn rug, daarom was het noodzakelijk een arts te raadplegen. De fa milie Pijlman uit Nieuwveen lostte de taalproblemen op en de familie Rar verleende gast vrij onderdak aan de Engels* gasten. Wanneer alles goed gaat zal de kuravaan a.s, maandag weer vertrekken richting Am sterdam om tenslotte via hoi hoge noorden naar Duitsland (Bremen) door te reizen. Op 1 .eptember is de thuisreii' bepaald. Georgie, die onderwi^ zeres is in de kunstnijverheili zal haar reiservaringen in eei( boek verwerken, waarbij ze nl al vertelde, dat de ervaringen die ze in Nederland heeft opgt daan, een di?pe indruk op ha« hebben gemaakt. Pauline, Geo! gie en „Prince" trekken wed verder

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3