Rapport over situatie van katholieke school Relaties Nederland en Sovjet-Unie worden steeds beter Meer aandacht £&idóe Coulant voor de patiënt PROBLEMEN BIJ HUUR- HARMONISATIE Markten Weerbericht ZATERDAG 8 JULI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7 Onder leiding van zijn nieuw- gekozen voorzitter prof. dr. G. Brenninkmeijer zal de Katholieke Schoolraad op 4 oktober van dit jaar een bij zondere ledenvergadering wijden aan het vraagstuk de katholiciteit van de katholie ke school'. In toenemende mate wordt de laatste jaren kritek uitgeoe fend op de katholieke school, f/oornamelijk omdat zij naar de mening van vele ouders te kort schiet in de geestelij ke en katholieke vorming van de kinderen, die aan haar worden toevertrouwd. Pogingen van vele zijden, zo wel van schoolb?sturen als van pastorale, pedagogische en katechetische instituten en van een college van bis schoppelijke gedelegeerden ad hoe om de ontstane moei lijkheden op te lossen, heb ben tot op heden weinig re sultaat gehad. In verband met de malaise on der de katholieken van wie negentig procent kinderen naar katholieke scholen blij ven sturen, hebben de Katho lieke Schoolraad en de Ver eniging van Leraren bij. het Middelbaar Onderwijs St. Bonaventura prof. Haarsma en andere deskundigen ge vraagd, richtlijnen te ont werpen voor hetgeen de ka tholieke scholen dienen te doen en te laten inzake de godsdienstige vorming heel in het bijzonder ten aanzien van het godsdienstonderwijs. Het rapport is nu in vakkrin gen gepubliceerd en zal in oktober door de Katholieke Schoolraad worden bespro ken in de hoop, dat moderne gedachten over de katholici teit van het onderwijs en over de katholiciteit van de school voldoende tot een een heid te brengen zijn. In het begin dit jaar gereedge- katholiek onderwijs, persoonsvorming komen rapport staat onder meer dat de levensbeschou welijke godsdienstige vor ming een onderdeel uitmaakt van de algehele persoonsvor ming van de leerling. Deze vorming kan echter alleen in vrijheid groeien, zodat met name in godsdienstig opzicht het onderwijs wars van in doctrinatie dit is zonder af wijkende meningen of ge drag toe te staan) behoort te zijn. Kerk en Wereld Het rapport stelt ook, dat de katholieke school- zonder zich voor andere godsdien sten of levensbeschouwingen af te sluiten- alleen met de katholieke godsdienst een speciale relatie aan gaat. „Elke katholieke school draagt de plicht om in het kader van algemene katholieke kenmerken haar eigen iden- tieteit te kiezen en te bele ven, rekening houdend met de verantwoordelijkheid die zij jegens de samenleving en haar wereldlijke en kerkelij ke instituties draagt voor de wetenschappelijke en huma nitaire waaronder gods dienstige vorming van haar leerlingen", aldus het rapport. Bestuurders, ouders en docenten dienen aan het aldus vastgestelde ideaal van de schoolg memschap ge houden te kunnen worden. Uit e n aantal algemene op merkingen, die het rapport begeleiden komt duidelijk naar voren dat de commissie geen oplossing weet voor e?n aantal problemen, zoals de oplossing van het t kort aan goede beroepsmatig opgelei de godsdienstleraren e.d. De katholieke Schoolraad zal zich daar waarschijnlijk over gaan buigen. 9 Voordat hij vertrok naar de nationale conventie van de de mocratische partij woonde George Wallace in het Holy Cross Hospital in Silver Spring, waar hij na de aanslag op zijn leven werd verpleegd, een speciale mis bij. Wallace, die zelf methodist is, las daarbij voor uit Psalm 23 („De Heer is mijn herder, mij zal niets ontbreken"). Beschuldiging in boek: Vaticaan hielp joden onvoldoende Het Vaticaan heeft de beschuldiging van de Nederlands-Joodse schrijver Sam Waagenaar teruggewezen, dat paus Pius XII niet genoeg voor de joden zou hebben gedaan. Deze beschuldi ging wordt geuit in het dezer dagen in Italië gepubliceerde boek van Sam Waagenaar „Het ghetto aan de Tiber". In zijn boek stelt de schrijver, die in Rome woont, dat de deléga- tie voor de verzorging van de joodse emigranten geen katholie ke maar een puur joodse organisatie was. Het Vaticaan ant woordt hierop dat de organisatie vanwege de steeds gevaarlij ker wordende situatie in Italië in 1943 werd ondergebracht in het generalaat van de Kapucijnen in Rome en dat de Franse pater Maria Benedetto tot leider werd aangewezen. Het boek van Sam Waagenaar is voornamelijk een reactie op een uitvoerig artikel van pater Robert Leiber s.j. in La civilta cattolica", waarin deze de bovengenoemde delegatie een bij zonder kerkelijke instelling neemt en waarin hij zegt dat Pius XII de Joden met 1,25 miljard lire had geholpen. Waagenaar werpt in zijn boek op dat het geld afkomstig was van Amerikaanse ioden en niet van de paus zelf. Het Vaticaan heeft verduidelijkt dat de paus inderdaad geld had gekregen, maar dat bij die schenkingen was aangegeven dat het voor hulp aan de joden gebruikt moest worden. Ruiten ingegooid bij kritische bisschop Rechts radicalen hebben het paleis van mgr. Antonio Ferreira, bisschop van het Portugese bisdom Porto, met stenen beko geld. Bij de demonstratie tegen de bisschop, die wordt toege schreven aan leden van de „Witte Hand" en het „leger voor nationale eenheid", werd niemand gewond. Er ontstond alleen materiële schade. De demonstratie was tegen de bisschop van Porto gericht, omdat hij zich kritisch opstelt tegen het Portugese leger en tegen de strijd van Portugal tegen opstandelingen in Guinee, Angola en Mozambique. Hij is praktisch de enige bisschop in Portugal die zijn kritiek op het regiem duidelijk uitspreekt. De laatste tijd echter heeft hij enige steun gekregen van de nieu we patriarch van Lissabon, kardinaal Ribeiro, die geleidelijk aan werkt aan de democratisering van het openbare leven en aan het losmaken van de enge band tussen kerk en staat. In tegenstelling tot de bisschoppen in het moederland, die zij het zeer voorzichtig zich nu minder regiemhorig proberen op te stellen, zijn de Portugese bisschoppen in de kolonies verde digers van het politieke bewind. Een uit Angola uitgewezen missionaris heeft de missiebisschoppen in Angola, Mozambique en Guinea-Bissau ervan beschuldigd, dat zij door hun steun aan het regiem een splitsing in eigen kerk hebben veroorzaakt. De bisschop wiens huis nu bekogeld is, werd tien jaar geleden het land uitgezet vanwege diens verzet tegen het regiem van Salazar. Na ambtsaanvaarding van premier Caetano mocht hij weer naar Portugal terugkomen. Israëlische rechter: Nieuw proces van Christus hoort in Italië thuis Het Israëlische opperste gerechtshof heeft een verzoek van de or thodoxe jood om Jezus Christus vrij te pleiten van alle beschul digingen die tegen hem werden ingebracht, omdat hij niet aan een eerlijk proces was onderworpen, van de hand gewezen. Het verzoek tot vrijspraak werd gedaan door de 36-jarige advo caat Itzhak David, die optrad voor zijn client David Bitan, een jood uit de Rode Zee-stad Eilat. David wilde een uitspraak van het gerechtshof hebben, omdat de rechters het eerste nationale gerechtshof vormden sinds de tijd van Jezus. De rechters waren van mening dat Jezus door Romeinse bezet ters was berecht en niet door een Israëlisch gerecht. Volgens de rechters diende David dan ook zijn verzoek te richten tot een Italiaanse rechtbank. Na de rechtszitting verduidelijkte David dat hij een zitting wilde over de vraag hoe het proces destijds werd geleid. „Jezus werd veroordeeld door een Romeins tribunaal en dat was vooringenomen jegens de joden. Het proces stemde niet over een met de wet. Ik wilde van het hof een utspraak dat het pro ces indruist tegen het recht en dat het gebruikt werd om hem uit de weg geruimd te krijgen. Wij schamen ons over het proces dat hij kreeg", aldus David. Kardinaal Joseph Hoffner van Keulen heeft alle geloi'igen van zijn diocees gevraagd om ,„een edelmoedige gift" voor de verstandhouding van de Keulse dom. De venve ring van het materiaal, waarmee de dom vorige eeuw werd voltooid, neemt zorgwekkende vormen aan. Om het gevaar van vernieti ging tegen te gaan heeft het aartsbisdom Keulen al grote sommen beschikbaar g steld. De «lichting ..Mensen in Nood" heeft tienduizend gul den gegeven om voor vijftig kinderen uit Noord-Ierland een vakantie in Nederland KORTE METTEN mogelijk te maken. Zoals ge meld komen er honderd kin deren begin augustus. Het gironummer 1111222 van Mensen in Nood, Den Bosch staat hiervoor ter beschik king. Naar het Romeinse dagblad ,.U Tempo" meldt heeft het Vaticaan zijn besluit over een bestuursregeling betref fende de bisdommen in het Oder-Neissegebied snel geno men, om de paus nog dit jaar de al sinds lang ver langde reis naar het Poolse Maria-oord Tschenstochau mogelijk te maken.De datum van de reis zou 15 augustus, Maria-ten-hemel-opneming. zijn. Het blad heeft overi gens al enkele jaren achter een deze reis aangekondigd, zonder dat er wat gebeurde. Het Vaticaan zegt van niets te weten. Een elfjarige jongen is in de kerk van Biassono in de buurt van Napels om het le ven gekomen, nadat hij zijn hand in het marmeren wij watervat had gedoopt om een kruis te maken. H t vont, dat meer dan duizend kilo woog vi 1 op de jongen, d.e even later in het zieken huis aan de verwondingen bezweek. De theologische faculteit van de universiteit van Saloniki zal van 12 tot 16 september een internationaal symposion houden over het thema „De traditie van de orthodoxe kerk en de eisen van de mo derne wereld". Dit sympo sium verenigt voor het eerst sinds 1936 weer alle ortho doxe faculteiten in een offi cieel congres. UTRECHT (ANP) De patiën tenzorg buiten het ziekenhuis en de nazorg van in het ziekenhuis behandelde patiënten kan alleen goed functioneren als eerf zeer intensieve communicatie tussen alle betrokkenen tot stand wordt gebracht en wordt onderhouden. Hier liggen taken voor de Natio nale Ziekenhuisraad, het Ne derlands Huisartsen Instituut en de Kruisverenigingen. Simpel gezegd komt het hierop neer: als de patiënt het zieken huis ingaat moet men daar vol ledig horen wat er tevoren met hem gebeurd is. Als de patiënt het ziekenhuis uit komt en thuis nog verder moet worden behan deld, moeten de „nazorgers" Aanbevelingen vrij kamperen ZWOLLE (ANP) Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben de gemeentebesturen in de provin cie geadviseerd de aanbevelin gen van staatssecretaris Von- hoff (CRM) over het vrij kam peren (max. 30 dagen, max. 3 tenten of caravans per boerde rij) niet op te volgen. De brief van de staatssecretaris is zonder voorafgaand overleg met de provinciale besturen, uitgegaan, aldus G. S. Verder wordt erop gewezen, dat het be leid van een aantal provinciale besturen ten aanzien van de re geling van de plaatsing van ten ten en caravans in het buitenge bied door het rondschrijven doorkruist, althans ernstig wordt bemoeilijkt. Platen-oorlog blijft doorgaan DEN HAAG De platenoorlog blijft bestaan. Het college van Beroep voor het Bedrijfsleven heeft namelijk het beroep ver worpen, dat de Nederlandse Vereniging van Grammofoon-de tailhandelaren had ingesteld te gen de beslissing van de minis ter van C.R.M. en de staatsse cretaris van Econonomische Za ken, dat er geen verticale prijs binding opgelegd mocht worden aan de grammofoonplaten-de tailhandel. De N.V.G.D. vreesde, dat bij het wegvallen van de collectieve verticale prijsbinding een cultu rele verschaling in de plat?en- handel zou optreden. Volgens het college van Beroep voor het Bedrijfsleven is dit niet aange toond. Artsen gaan vergaderen over abortus UTRECHT (ANP) - De Konink lijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst houdt op zaterdag 26 augustus een extra algemene vergadering over het ontwerp van wet afbre king zwangerschap, zoals dat kortgeleden door de regering bij de Kamer is ingediend. Het hoofdbestuur van de maatschap pij zal voor deze vergadering met een pre-advies over het wetsontwerp komen. weten waaruit die behandeling dient te bestaan, wat de diagno se is geweest en welke verwach tingen er zijn. De wisselingen van behandelingsplaats gaan ge paard met overdracht van ver antwoordelijkheid voor de pa tiënt, wat exacte informatie tot een dwingende eis maakt. Bij dit alles mag niet worden ver geten de patiënt zelf ook een plaats in de zorg om zijn ge zondheid te geven, zo mogelijk moet hem inspraak worden ge geven over wat voor hem het beste zal zijn. Een en ander staat vermeld in een nota van de Nationale Zie kenhuisraad en de samenwer kende landelijke kruisverenigin gen. De ervaring leert echter, aldus de samenstellers van de nota, dat binnen de ziekenhuizen onvol doende inzicht bestaat over mo gelijkheden en beperkingen van de nazorg buiten het ziekenhuis. Dit betekent dat scholing en bij scholing over die mogelijkheden van medische specialisten en verpleegkundigen noodzakelijk is. Zolang de selectie van patiënten voor de nazorg binne het zieken huis nog niet honderd procent is verdient het volgens de nota aanbeveling een contactver- pleegkundige van de Kruisver enigingen in het ziekenhuis te detacheren om in overleg met de ziekenhuishoofdverpleegsters de voor nazorg in aanmerking komende patiënten te selecte- Richard Burton wil carrière opgeven LONDEN (Reuter) De acteur Richard Burton heeft gezegd van plan te zijn zijn carrière als een van 's werelds best be taalde filmsterren op te geven om lector aan de universiteit van Oxford te worden. Burton, de echt genoot van filmster Eliza beth Taylor, voegde er aan toe, dat hij hoopte zich binnen twee jaar in Oxford te vestigen, waar hij vermoedelijk colleges zal geven over Shakes peare en het toneeL Voor minister Van Veen de lat nog hoger JOUDEN de minister De Brauw en Van Veen elkaar dezer dagen onder vier ogen spreken, dan zal laatstgenoemde beslist piet een beetje afgunst naar zijn collega kijken. Want die heeft Qiet welke drukmiddelen dan ook de hindernis van de duizend gullen collegegeld genomen; minister Van Veen weet slechts, dat hij het nog moeilijker gaat krijgen, omdat voor hem de lat nog hoger Hgt. Want bij de verhoging van het schoolgeld voor het voortgezet onder wijs gaat het niet alleen om een verhoging van tarieven, maar bek om het aantasten van het principe, dat het onderwijs voor leerplich tige kinderen zo veel mogelijk onbelast moet blijven. En aan dit principe wordt door minister Van Veen's plannen geducht getotfid. Eerlijk gezegd zou de Eerste Kamer, wanneer de Tweede Kaïfer eventueel in meerderheid de bewindsman zijn zin geeft, heel wit meer reden hebben om in verzet te komen dan in het geval van de collegegeldverhoging van minister De Brauw. IMMERS als een soort Kamer van Revisie heeft onze Senaat ter- zake van de budgetaire politiek maar een rol van onderge schikte betekenis. Maar op het terrein van de pure wetgeving hebben de senatoren een bijzondere taak, zoals ze zich in het verleden ook enkele maken daarvan zich bewust hebben betoond. Het gaan heffen van een fors schoolgeld voor leerplichtige jongeren lijkt ons nu niet alleen een kwestie van centen, maar ook een van principe. Vanuit de Tweede Kamer zijn trouwens op dit punt ook van de zijde der regeringspartijen schriftelijk al afkeurende en bezorgde opmer kingen gemaakt. En wanneer waar is dat verschillende Kamerleden willen gaan bepleiten dat dit schoolgeld voor alle leerlingen bij het voortgezet onderwijs slechts voor één jaar wordt aangenomen om het kabinet in 1973 uit zijn financiële zorgen te helpen, dan moet de minister voor het onderwijs maar onmiddellijk in het kabinet gann bepleiten om hem vrij te stellen van die zware taak en snel over te gaan tot het zoeken naar compensatie bij de benzine, alcohol of tabak. gehele burgerij zal benieuwd ernaar zijn, of op dit onderdeel van de kabinetspolitiek door de regering zo onverkort vastge houden zal worden aan het profijtbeginsel als het geval is geweest terzake van het collegegeld. Zo ja, dan heeft minister Van Veen reden om bezorgd te zijn. want juist principieel staat zijn zaak er heel wat zwakker voor dan die van collega De Brauw stond. DE MOTIE-ONTWAARDING "pR is zuur en verontwaardigd gereageerd op een artikeltje in Ne- derlandse Gedachten, dat A R.-fractievoorzitter Aantjes benutte om de oppositie te verwijten dat ze parlement, regering en burgerij belast met een motie-epidemie. Van de in het afgelopen parlementaire jaar ingediende 188 moties (119 werden er verworpen en slechts 26 kregen een meerderheid) was het overgrote deel louter een politiek instrument in dc strijd tussen oppositie en regeringspartijen en slechts een minderheid cfn middel om echt iets te bereiken. UEEFT mr. Aantjes helemaal ongelijk? Er zijn ook buiten het kamp van de regeringspartijen politici en politiek-gernteresseerde burgers die vrezen dat bij voortzetting van de huidige gang van zaken het parlement debat een weinig zinvolle bezigheid is geworden. Eerder hebben wij al eens opgemerkt, dat de lawine van schriftelijke vragen die vanuit de Statcn-Geneaal op ministers en staatssecreta rissen worden losgelaten, dikwijls futiliteiten betereft welke onnodig tijd en geld kosten; soms krijgt men de indruk dat de vragen alleen maar gesteld worden tot meerdere eer en glorie van de volksverte genwoordigers zelf of een relatie die ze een plezier willen doen. UR wordt tegenwoordig vaak geklaagd over gebrek aan efficiency bij bedrijven en er wordt gepleit om zulke bedrijven door te lichten teneinde kosten te besparen en de produktiviteit op te voe ren. Voor ons parlement zou zo'n proces ook zinvol zijn. Maar de produktiviteit dan niet meten naar rato van het aantal in gediende vragen en moties! Want als het daarop zou neerkomen, worden er op het Binnenhof aan de lopende band records verbeterd. Helaas levert het geen medailles, zeker geen gouden, op!. Prof. H. H. de Graaff overleden ARNHEM (ANP) Op SVjarlge leeftijd is tijdens een verblijf in het buitenland overleden, briga de-generaal der artillerie B. D. prof. mr. Dr. H. H. de Graaff. Prof. de Graaff was een van de grootste kenners van het mili taire strafrecht in Nederland. In de jaren na de oorlog werkte mr. de Graaff als hoofd van de afdeling juridische zaken bij het hoofdkwartier van de generale staf. 7 Juli Aanvoer: vette schupen 186. lam- varken» (zeu«en) 60. 16. bljtuen 304. Kelten I. totaal 1804. Prijzen (In 076-1460-1750-2100: >-170: texeli ïchtlge zeugen 475-600-650 irnmmen 110-125: biggen 80-87, 15-85. Hui ioed, mclkk i redelijk, n er kg kal- ,20-4,55: mieren 40: >0-550: -87.50- lacht- goed. vette schapen *iug, texciae lammeren rustig, zul- glammeren stug. nourdholl. lomme ren matig, zeugen knlm, schram men kalm, biggen kalm, gelten rus- 10-14doperwten 110-132. snijbonen 18-28. rode kool 31-35. spitskool 17-22. C>steleln 30-27. rabarber 36. spinazie 35. prei 103-116. tomaten A 615-540, B 565-570. C 500-520. CC 320-385, uien pielde rs 40-45. meloenen 121-178. blui-mkool A 5-9-72. B 52-69. C 4:;. Komkommers AAA 31-28. AA 22-25. A 19-21. B 15-18 C 15. D 15. Sla A 6-18. bospeen 31-82. kroten 38-31, pe- terselle 23-25, selder.J 8-18. ul.-n 14- 24 per 100 bos. LEIDEN - Kaasmarkt: Aan ver 2 partijen Goudse en 4 partijen Leldse kg.) Goudse kaas 370. Edam kaas 348. broodkaas 350. Har Minister Schmelzer: SCHIPHOL (ANP) Wij hebben met voldoening geconstateerd, dat de relaties tussen de Sov jet-Unie en Nederland voort gaan met zich gunstig te ont wikkelen op economisch, weten schappelijk en cultureel terrein. Het is duidelijk geworden dat de bestaande verdragen een goede grondslag bieden om tot verdere vruchtbare uitbreiding der contacten, aldus de minister van buitenlandse zaken, drs. W. K. N. Schmelzer, gistermiddag op Schllhol terstond na het ver trek van zijn Sovjetrusslsche ambtgenoot, Andrei Gromlko. Voor wat betreft de Europese si tuatie hebben wij in onze ge sprekken een aantal positieve ontwikkelingen onderstreept, in het bijzonder de verdragen van Moskou en Warschau, die een belangrijke stap voorwaarts be tekenen en nieuwe mogelijkhe den voor een verdere bevorde ring van veiligheid en samen werking binnen Europa geven. Voorts hebben wij het grote be lang geconstateerd van het vier- mogendheden-akkoord van 3 september 1971. We hebben in tensief van gedachten gewisseld over de voorbereiding van de veiligheidsconferentie en vervol gens gepraat over de akkoorden tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten, die door Ne derland als een belangrijke stap voor de vrede worden be schouwd. De bewindsman had ten aanzien van de veillgheidsconferentie te genover Gromiko verklaard, dat ook Nederland hoopt dat de voorbereiding daartoe spoedig in Helsinki zal kunnen beginnen. Ten aanzien van het Midden Oos ten blijven zowel Rusland nis Nederland zich stellen op bnsis van de resolutie van de veilig heidsraad. Beide landen wensen steun te blijven geven aan de missie van ambassadeur Jar ring. Bij zijn gesprekken met zijn Rus sische ambtgenoot was de heer Schmelzer tot de conclusie ge komen, dat wij tegenover onze Sovjet-vrienden beslist niet de hele dag mooi weer behoeven te spelen. Ze staan er heel open voor. wanneer je duidelijk blijk geeft van een andere opvattjng. Dat begrijpen ze veel beter, dan wanneer je je bedient van wat vage.... De minister schoot op dat moment tekort in diploma tieke omschrijvingen, maar het hinderde niet, want zijn verdere woorden zou den toch in het ge lach van de aanwezige personen verloren zijn gegaan. DEN HAAG (ANP) In zijn jaarverslag 1971 zegt de Nationale Wo ningraad, sprekend over de huurharmonlsatie, van mening te zijn, dat de woning-corporaties in hun relatie tot dc huurders een moei lijke tijd tegemoet gaan. De Woningraad wijst erop, dat zich bij de eerste ronde van de huur- harmonisatie twee problemen hebben voorgedaan: het vinden van een objectieve maatstaf om vast te stellen hoe de kwaliteit van de woningen zich tot elkaar verhouden en de keuze van het harmonisa- tiepeil. Voor beide problemen konden in het algemeen in goed over leg tussen gemeente en corporatie aanvaardbare oplossingen wor den gevonden. Gevreesd moet worden, dat die aanvaardbaarheid niet geldt voor de huurders. Op tal van plaatsen hebben zich reeds actiegroepen aan gediend. die oproepen tot massaal verzet tegen de uit de huurhar- monisatie voortvloeiende huurverhogingen. Over dc Britse Eilanden trekt een Irontensysteem naar het oosten dat ons weer tijdelijk in ongun stige zin zal beïnvloeden. Wel toont het front zich weinig actief maar het zal in ieder geval veel bewolking veroorzaken waaruit het op dc meeste plaatsen wat zal regenen. Hel weer in onze omgeving hll/ft dc komende dagen een wissel vallig karakter dragen. Elders in Europa, met namiJn de landen rond de Middellandse zee is het nog steeds bestendig, warm en zonnig vakantiewoer met middagtempcraturdn tot dicht bif de 30 graden. Vrij zonnig en warm met later hans op onweer. Weersvooruitzichten in ci/fert ge middeld over Nederland voor maandag: Aantal uren zon: 3 tot 12 Min. temp.: 0 tot 5 gronden boven normaal Max. temp.: I tot 7 graden hoven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: ö'i procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Normalen voor 10-14 full: Min. temp.: 0 tot 5 graden boven W eerrapporten van hedenmorgen 7 u Den Helder Vlissingen Eelde Vlgv. Z.-Limburg De Bilt Gemidd. over Ned. min. max. temp. temp. 14 19 14 20 12 21 13 22 13 22 13 21

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7