CLUB DER VERLEPTEN OP BAKFIETS W ereldkampioenschap werd een uitbundige warme happening Nummer dertien werd de winnaar -1 Samenzang in Oude Kerk Katwijk trok veel Duitse toeristen Zomer avondconcert in Noordwijk DONDERDAG 6 JULI 1972 LEIDSE COURANT De versierde bakfietsen op de Molenwerf jjL LEIDEN Goeie verlepte boel is 43 het hier. Hee, vort maatje, gaan ra. we racen! Een korte maar -2Ü krachtige weergave van de ria stemming bij de wereldkam- pioenschappen bakfietsenkoppel- 45. koers, gisteren gehouden in Lei- ;en den en Noordwijk. De Leidse club der verlepten had het alle- isa maal georganiseerd. Brein was e" Hans Seisveld, een blonde jon- 3S- geling in zwart pak. „Verlept? Dat is het doen en laten van normale dingen in abnormale zin. We gaan op vakantie in een lijkwagen. En we hebben een picknick geohuden op een ;r- stront-weiland compleet met wit c- damasten tafelkleed en zilveren kandelaars". Een verdere filoso fie steekt er niet achter. "U .ij De club der verlepten ontmoeten elkaar regelmatig daar waar het bier rijkelijk vloeit en broe- a- den dan hun plannetjes uit ter meerder vermaak der goege- N- meente. 11. De happening in de bijna te war me zomerzon begon gister- morgen om tien uur. De onge veer twintig bakfietsen, her en [E der vandaan (glazenwassers, se schilders en andere bakfietsers a. 1 waren op vakantie) presenteer den zich met veel allure op het E- plein achter molen De Valk. p" Geen twee waren hetzelfde. De oó vindingrijkheid aan versierselen moet geprezen worden. Niets j. was onbeproefd gebleven. Eén 00 kar was zelfs ingericht als com plete discobar (nagenoeg ste- L,; reo). Prachtig uitgedoste, schep- r- selen zetelden in of op de wa ul gens. En ook nu vloeide het bier j al rijkelijk. „IJs, niet om te eten, n_ maar om mee te smijten" m i werd kwistig uitgedeeld. Nie- u- mand gooide, iedereen hapte het Zelfs De meisjes die voor de jurering uit. op, want het weer was er w agent, die het spul eei .V zagen er bepaald niet verlept gemoedelijk bekeek. Heel wat aardiger trouwens dan in Noordwijk, waar de politie nog eens een lesje in tactisch optre den moet volgen. In een mum van tijd wisten de geünifor meerde heren door hun gezag dragend optreden de hele ge noeglijke en vredelievende sfeer te verstoren. Het zal het warme weer geweest zijn. Om half elf arriveerde mevrouw Vis, echtgenote van de burge meester om met een klaptouw- tje het festijn officieel te ope nen. Niemand hoorde het knal letje. Toen een enkeling een maal gewaar werd dat er een startschot gegeven was, brak het spektakel los. Alles ging te gelijk rijden achter een mini- bakfietsje met miniverlepten, dwars over en door het par cours. Geen nood. Dat was een proefritje, niet gepland, wel aardig. De eerste band was toen overi gens al geknapt. Repareren bleek simpel: gewoon de boel doorknippen en verwijderen. De zaak heeft het tot en met Noordwijk gehouden, dank zij de halsbrekende stuurmanskunst van de bakkenist en zijn maat. De bekroning van het bijzonder bochtige parcours was het halen van een emmertje water uit de modderige Singel en dat vervol gens onbesuisd over het hoofd van de maat uitstorten. Sommi gen stelden dat geenszins op prijs, en zetten er hun paraplu voor op of liepen zelfs weg. Na deze spannende en vooral dolkomische hindernisrit, werd de warme verre tocht naar Noordwijk begonnen. Ondanks sombere voorspellingen der (veel te weinige) omstanders kwam iedereen in Noordwijk aan. De kledingstukken waren inmiddels reeds minimaal ge worden. Een fiere, besnorde strijder echter hield dapper stand en kwam volledig geüni formeerd binnenrijden, luid toe gejuicht door een zongebrande menigte. Voor de verdere rest zagen we van die menigte niets Had het misschien toch slechter weer moeten zijn. Min of meer dreigde het feest toen plotsklaps af te lopen. De vergunning voor een tweede (nog lastiger) hin- Onderweg op de bak fijn een plaatje draaien derniswedstrijd vanaf de Konin gin Astridboulevard had het or ganiserend comité in de zak. Er was echter niet genoeg kontakt opgenomen, het was te druk en men was te zat om bakfiets te rijden, zo meende het politie-ap- paraat. Toen een uurtje later al les toch door mocht gaan. bleek er van die zatheid niets. Lo gisch met zulk weer. De burgemeester a a-i veerde ook, niet om te starten maar om kiekjes te maken van twee wet houders (Jansen en vun Duijn) v die ook meededen). Ze brachten het er best aardig af, dankzij de dames in de bak, die zeer kun dig en sierlijk hoelahoepelden. Dat was een van de onderdelen van de rit. Hoe sommige dikbe- buikte heren het deden, was een lust voor het oog. Verder moeet er onderweg een aardappeltje geschild en een knoop (geen oor) aangenaaid worden, een pijltje in de roos gegooid en een bezem per bakfiets van de ene kant van de weg naar dq ande re gebracht worden. Na een reuzeslalom bergop waarts bereikte men eindelijk de finish. De tweede rit begon overigens leuk. De bakfiets moest over een vijf centimeter hoge balk getild worden zonder die te raken. En dat in dat De geweldige happening werd 's avonds besloten in de club Sa- mantha's op de Langebrug in Leiden. De prijsuitreiking had een verschrikkelijk verlept tint je. Uiteraard was niet nummer één nummer één, maar num mer dertien. De heren ontvingen het stuurwiel van een Spijker uit 1917 op een stuk hout met een gegraveerde koperplaat. Verder mochten en kele lieden een Solex uit 1954 en een Puch uit 1937 in ontvangst nemen. Hel bier stroomde nog steeds rijkelijk, Dat mocht ook t dal BZPC kan vrijdagavond kampi ïoen- schap behalen BODEGRAVEN Vrijdagavond zal in de laatste competitieron de van de tweede klasse A wor den beslist wie er kampioen wordt en dus automatisch pro moveert naar de eerste klasse. BZPC heeft de beste kansen voor de eindoverwinning. De Bodegraafse ploeg heeft 1 punt voorsprong op de Gouwe terwijl de Waddinxveners bovendien nog in hun laatste wedstrijd tegen het sterke DAW moeten uitkomen. De BZPC'ers moeten hun laatste competitieduel vrijdag om 20.30 uur in zwembad ,,De Plompert" in Rotterdam spelen tegen zwemclub Rotterdam. Omdat de Maasstedelingen in het verleden bewezen tegen ploegen uit de kopgroep goede resultaten te kunnen behalen (gelijke spelen tegen de Gouwe en DAW) zal het voor de ploeg van coach Arie Domburg beslist niet ge makkelijk worden om de 19e achtereenvolgende overwinning te behalen. LZ- zal voor zijn laatste compe titieduel in de tweede klasse B naar Rheden moeten reizen om in het gemeentebad om 20.00 uur uit te komen tegen BZPC. Voor de Leidenaars, die nu op de vierde plaats staan moet het ]jnogelijk zijn alle twee winst punten te veroveren. KATWIJK Zoals de traditie wil worden er ook dit jaar in Katwijk tijdens de zomermaanden op woens dagavond samenzangen gehouden in de Oude Kerk aan de Boulevard. Deze avonden worden georgani seerd door de interkerkelijk evangelische commissie. De belangstelling ervoor is enorm. De kerk was gisteravond zo goed als gevuld en dat betekent een aantal van 1000 mensen. Daaronder bevonden zich veel toeristen. Voor de Duitsers.onder hen was de Duitse predikant Wattjes aanwezig, die de gezangen inleidde. Deze dominee vertoeft 's zomers in Katwijk om de Duitstalige diensten te leiden. De Neder- landse inleiding werd gehouden door ds. G. van Halsema uit Katwijk. Naast de samenzang werd solo gezongen door Willie van Liesveld. Organist van deze avonden is Arie Klok. DOCOS op kamp in Leusden LEUSDEN Vandaag, woensdag bereikte de temperatuur een hoogte waarop het goed is in het zwembad te bivakkeren, wat dan ook door vele teams gedaan werd op de vrije mid dag. 's Ochtends werd het sport programma afgewerkt. Slecht nieuws van het front voor team 2. In de voetbalwedstrijd tegen Dios vond dit elftal zijn Water loo en verloor met 43 na een fel gevecht. Verder bleef team 2 aan de winnende hand.. Vooral de handbalwedstrijd tegen het zelfde Dios werd een grote uit slag n.l. 82, vooral door doel punten van Chris van der Bonn en Peter van Houten. Verdere uitslagen team 2, Slagbal Dio —DOCOS 37—52. Team 1 had eer bijzonder goede dag en won al zijn wedstrijden, welke werden gespeeld tegen Graaf Willem VAC. Vooral in de slagbalwedstrijd was DO COS bijzonder op dreef. Vooral het goede slagwerk van Peter Zonderop en Peter Kamphuis was goed voor vele punten. Ook de eerste handbalwedstrijd werd gewonnen en wel met 4— 0. In deze wedstrijd blonk doel man Paul van Houkes uit door zijn grote reactievermogen. Op deze dag werden door team 1 de eerste onderdelen van de 10 kamp afgewerkt. Bij het bal-verwerpen bereikte maar liefst 7 jongens de maximale score. Bij het on derdeel sprint maakten de 9.4 60 m) van Hans v. Leeuwen en de i0.- van Cor van der Krogt de meeste indruk. In de avonduren zal op het gehele complex een groot ganzenbor- denspel worden gespeeld waar aan alle 275 jongens moeten deelnemen. NOORDWIJK Het eerste zomeravondconcert in de hervormde kerk te Noordwijk gisteravond, werd ver zorgd door het Chr. Oratoriumkoor ,,Soli Deo Gloria" en bood een gevarieerd programma, waarin zowel de liefhebbers van klassiek als van het meer lichter genre aan hun trekken kwamen. De Krö- nungsmesse van Mozart werd vervolgens door het koor goed vertolkt, waarbij de dames Van Duyn en Verloop (zusters v. d. Meulen) genoemd moeten worden die de sopraanpartij voor hun rekening na men. Ook bij het ontroerend mooie ..Laudate Dominumvan dezelfde componist was het koor goed in vorm. Thea Ekker-v. d. Pas zong hierbij op sublieme wijze de sopraan-partij. De laatste zong hierna vier liederen van Brahms, begeleid door Gé v. d. Steen op de piano. Het koor blonk uit in een tweetal liederen van Mendelssohn t.w. Mai- en Herbatlied. Vier negrospirituals waren ook mooi te horen, maar klonken meer als koralen. Het robuuste van de negrospiritual kwam niet tot uitdrukking. Na enkele liederen van Giordani en Francesco Durante door Ekkcr v. d. Pas. besloot het koor de mooie avond met het ..Hirtenchor" van Schubert. Het publiek dat behoorlijk was opgekomen, w.o. vrij veel ooster buren, gaf door applaus herhaaldelijk blijk van waardering voor het gebodene.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5