ficidóc (Bowtxmt Schiphol staat voor veel „dag'-problemen Douanier knijpt in Pipo "s puntschoenen Messmer volgt Chaban-Delmas op als premier Nachtbeperkingen nadelig voor export en goedkope reizen UDA KONDIGT BESTAND AAN Twee kapers en passagier gedood bij kaappoging Peiger N.V. verliest kort geding Veel last van buien en omveer PHANTOM VER LIEST RAKET Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur: dis. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug Chef-redacteur H. P M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W. 0,26 per mm. Telefoontjes 2,37. Klachten bezorging: tel. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement per week 2,03; kwartaal 26,20. jaar 101,95. Losse nummers 35 cent DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 63e jaargang, no. 18.739 DONDERDAG 6 JULI 1972 RUSTIG WEER Eerst nog plaatselijk een bui, maar morgen ook zonnige perio den en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Mini mumtemperaturen rond 13 gra den. Maxima ongeveer 21 gra den maar aan zee enkele graden lager. Ned. I: 19.05 uur Calimero; 19.10 uur Wat een familie; 19.35 uur Het adelaarsjong, natuurfilm: 20.21 uur Verraden en verkocht;, tv-spel; 22.15 uur En public, show. Ned. II: 18.25 uur Tour de France; 19.05 uur Graag gedaan; 20.21 uur Figuranten dromen; 21.05 uur Los Olvadidos, film. Op zoek naar wapens „Mais je suis Pipo, je suis le clown Hollan dais". Maar de protes ten van Pipo de clown, alias de acteur Cor Witsche mochten gis teravond op het Parij- se vliegveld Le Bour- get niet baten. De Franse douanier fouil leerde de veel bekijks Pipo trekkende clown alsof hij een gewone passa gier was. Er werd in Pipo's puntschoenen geknepen en zelfs zijn hoed moest af om met een detector zijn pruik op wapens en munitie te onderzoeken. „Sap- perdeflap", was het commentaar van de clown die even later voor het oponthoud werd getroost door een snoepje van een klein verbaasd Frans meis- gisteravond met de f-28 .prinses Margriet" in de Fran se hoofdstad om de Franse zangertjes ..Les Poppys" op te halen voor een optre den in Nederland op het Unicef kindergala morgenavond in het Amsterdamse Carré. prijswinnaartjes van een nationale teken wedstrijd van Unicef. De tien winnende teke ningen, die als onder werp ,,het voorjaar" hebben gaan naar Pa rijs waar zij met de beste tekeningen uit de vele landen dingen naar een van de vele prijzen. Vanaf morgen zullen ze op de Am sterdamse Floriade in de Amstelhal te zien el op Nederland I als op Nederland II zal Pipo de Clown morgenavond et/en na zeven uur te zien zijn. Pipo, alias Cor Wit sche treedt op in het Unicef-kindergala, Tros Ned. I terwijl op het andere net Pipo, alias Cees van Ooyen beleeft op PARIJS— Premier Chaban Del het bouwbedrijf allerlei gaullis- heeft gisteren, op de (le verjaardag van president Pom pidou, zijn ontslag en dat van zijn regering aangeboden. Pom pidou heeft dit ontslag aaifvaard en inmiddels een opvolger aan gewezen, de 56-jarige Pierre Messmer, fervent gaullist en lange tijd minister van defensie. Dat Chaban Delmas uit eigen beweging zijn ontslag heeft in gediend, gelooft geen mens. Zijn aftreden hing al lang in de lucht. De grootste kank in zijn prestige was de onthulling dat hij als eerste minister geen be lasting betaalde en ook nog geld toekreeg uit de belastingpot. Voorts waren bij schandalen in Men kan het geloven of'niet, maat gisteren was het dan toch een echte warme, zonnige, zomerdag. Het gevolg was natuurlijk, dat de stranden vol liepen met naar zon snakkende mensen. Helaas duurde het plezier maar kort. Hoe nat het in de voorbije weken wel geweest is kunt u elders in deze editie lezen. De U.D.A. heeft in de protestantse wijk van Belfast een radiozender ingerichfl „om nader tot het volk te komen". Op de foto de studio. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL Per 1 november zal het nachtelijk vliegver keer een totale wijziging moeten ondergaan als gevolg van de beperking 's nachts van dit verkeer naar en van Schiphol. Deze wijzigingen zullen vooral nadelig zijn voor het extra goedkoop reizigersvervoer en voor de vracht diensten. Los van de financiële gevolgen heeft deze wijzi ging vooral consequenties voor het bedrijfsleven, dat zijn exporten zo snel mogelijk op de buitenlandse markt wil hebben. voorlopig boven Schiphol niet komen. Hoewel men bij de grndafdelingen na 1 november toch bepaalde zware piektijden verwacht. De problemen worden hiermee wel verschoven. Schiphol gestadig. Dit gebouw moet meer dan twee keer zo groot worden als thans om de te verwachte groei van het aantal luchtreizigers te kunnen opvan gen. Deze aanbouw moet in 1975 gereed zijn. £ctdócSouAtmt. VANDAAG UIT STAD EN STREEK Welfare-werk: le ven van zieke wat aangenamer ma ken pag. 3 Wie gaat renovatie in Leiden-Noord be talen pag. 3 Vonhoff komt toch niet naar Alphense Laurapag. 4 Noordwijkse schut terij ontevreden over gemeente pag. 4 Club der Verlepten op de bakfiets pag. 5 Zomeravondzang in Noordwijk en Kat wijk pag. 5 Tussen Den Haag en Leiden stoppen met woningbouw pag. 6 Ontslag Voorscho- tense wethouder is vreemde zaakpag. 6 BELFAST (Reuter) De mili tante protestante Ulster Defence Association (Ulster defensiever, eniging) heeft meegedeeld dat na het komende weekeinde twee weken van „vrede en genade" zullen volgen om de Britse overheid een afkoelingsperiode te bieden in wat „een gevaarlij ke tijd is in Noord-Ierland". Het komende weekeinde zal de UDA echter nog wel een nieuw ,,no go" (geen toegang) gebied De bekendmaking werd gedaan na een bijeenkomst van het uit 13 man bestaande bestuur. De maatregelen zijn genomen in verband met de optochten die de leden van de Oranje-orde, protestantse loyalisten, in de tweede helft van juli plegen te houden ter viering van de over winning van Willem van Oranje in 1688 op de katholieke koning Jacobus II van Engeland. (ADVERTENTIE) De vraag of de zogenaamde extra goedkope Ité-reizen die veelal 's nachts tussen 23.30 en G uur 's morgens uitgevoerd worden, ge heel of gedeeltelijk vervallen, kan nog niet beantwoord wor den. Voor een deel mogen vlieg- Intussen vordert de aanbouw tuigen, die geen geluidscertifi- het grote stationsgebou caat hebben, op één baan van Schiphol starten en landen. Daarvan moeten echter alle maatschappijen die op Schiphol vliegen gebruik maken. Hier door moet een noodzakelijke be perking ingevoerd worden. Dit geldt evenens voor het nachte lijk vrachtvervoer, dat thans zeer frequent is. De moeilijkhe den dreigen hierbij vooral voor het levensmiddelenvervoer en voor onder meer de bloemen-ex- port. De problemen verschuiven als ge- volg van de nieuwe maatregelen per 1 november vermoedelijk naar de ochtenduren. Hoe dan een drukker vliegverkeer op Schiphol opgevangen moet wor den is ook nog niet uitgewerkt, et is zeker niet de bedoeling, dat er situaties ontstaan als bij voorbeeld boven Kennedy Air- port van New York. Boven deze luchthaven - een van de drukste ter wereld - is een „lucht-wacht station" ingesteld, waarin vlieg tuigen soms geruime tijd moe ten rondvliegen, voordat zij kunnen landen. Zover zal het De Indiër Ramsahai Purohit heeft in achttien manden een solo vredesmars gehouden van rond 9000 kilometer. Hij is nu in Rome beland, waar hij werd gefotogra feerd voor het Colosseum, alvo- huiswaarts te keren. SAN FRANCISCO (AFPfiUPI) Een poging van twee mannen om met een gekapt vliegtuig met 79 passagiers 800.000 dollar los te krijgen en met het toestel naar de Sowjet-Unie te vluch ten, is gisteren op het vliegveld van San Francisco geëindigd met de dood van de kapers en een passagier en de vrwonding van twee andere passagiers. De twee met geweren gewapende mannen hadden de vlieger van een boeing-737 van Pacific Southwest Airlines op een vlucht van Sacramento naar San Francisco gezegd dat zij een losgeld van S00.000 dollar (ongeveer 2,5 miljoen gulden) vier parachutes en een kaart van de Sowjt-Unie wilden heb ben. Zij zouden via Canada naar Siberië willen vliegen met 18 passagiers en de bemanning als gijzelaars. Na de landing in San Francisco werd het vliegtuig naar een af gelegen gedeelte van het vlieg veld gedirigeerd in afwachting van een boeing-727 welk type door zijn achteruitgang minder riskant is bij een parachute sprong. Een als vlieger verklede FBI- agent reed, nadat urenlang was onderhandeld, naar het vliegtuig om de kaoers het geld en de an dere verlangde zaken te bren gen. De politieman moest zich tot op 7;jn onderbroek uitk'eden omdat de kapers zeker wilden zijn dat hij gen wapens had. Van een moment dat zij afgeleid waren maakten andere federale agen ten gebruik Om het vliegtuig al schietend te bestormen. Een van de kapers slaagde er nog in terug te schieten en, volgens de politie, waren het zin schoten die de drie passagiers vrwonden van wie er een later overleed San Francisco De kanrs zijn geïdentificeerd als Dimitri Alexiev (29 en Michael Azmanoff (28).Zij waren in de Jaren vijftig uit de Sowjet-Unie geimmgreerd. Charles Smith, een 23-jarige Ame rikaan die gistermorgen heeft geprobeerd op de luchthaven van Buffalo in de staat New York een boeing-707 van Ameri can Airlines te kapen, heef zich aan de politie overgegeven. Smith had een meisje van vier of vijf jaar als gijzelaarster meegenomen Het kind is onge deerd gebleven. betrokken en tenslotte kwam nog het half mislukte re ferendum van Pompidou over Engelands aansluiting bij de EEG. Pompidou stond zo voor de keuze het parlement te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven of zijn premier tot af treden te dwingen. Nieuwe ver kiezingen uitschrijven met een vermoeide, afgeleefde Chaban Delmas als premier was een te groot risico, dus werd de pre mier tot aftreden geprest. Er zullen dan ook weinig wijzigin gen in het legeringsteam aange« bracht worden. Messmer. de nieuwe premier. 1 een van de oude getrouwen van De Gaulle. Hij heeft zowat alia campagnes van de Vrije Fran- sen meegemaakt en werd tij dens de oorlog in Indo-China per parachute in Tonkin neerge laten, gevangen genomen, maar hij kon ontvluchten in een ge vaarlijke tocht dwars door de wildernis. In 1959 was hij luite nant-kolonel in Algerije en com mandeerde een brigade para chutisten. De Gaulle riep hem uit Algerije terug en benoemde hem tot minister van defensie wat hij negen jaar gebleven is. Amsterdam (ANP) Het elec- tro-technisch bedrijf Peiger NV. in Emmen heeft het kort ge ding. dat het tegen de Industrie bond NVV had aangespannen* verloren. De president van d« rechtbank, mi li W. H. Sthee man. wees de eis van Peiger NV af: de industriebond op. straffe van een boete van 100.000 per overtreding te Ver bieden uitsproken te doen of hundlingen te verrichten waar door het bedrijf van Peiger schade kan oplopen. De pre- sidsnt beschouwde de eis als een onhanteerbaar bevel. Godefroot wint etappe in Tour BORDEAUX De Belg Godefroot heeft vanmiddag het eerste deel van de vijfde etappe van de Ronde van Frankrijk gewonnen. Het was een rit over 133,5 km van Royan naar Bordeaux. De Fransman Guimurd werd tweede vóór Basso, Van Rijcke- ghem en Gerben Karsten. Gui murd behoud de gele trui. PARIJS (DPA) Een Frans oor logschip, dat met een vaart van 25 knopen bij Lavandou langs de kust van de Rivièra voer, heeft zulke hoge golven veroor zaakt, dat dertig badgasten ge wond werden. Een Frans meisje vn 19 liep ern- st'g letsel aan de schedel op en is latei in een ziekenhuis gestor ven. Een golf van vier meter hoog liep 20 meter het strand op en nam bootjes en strandstoelen ar weinig ba- Apart strand naturisten op Callantsoog CALLANTSOOG (ANP; Het college van B en W van Callant soog heeft de gemeenternad geadvlseered de ongeklede da grecreatie - het naaktstrand - up een strandgedeelte van vier honderd meter toe tc staan. Het strand van Callantsoog heeft een totale lengte van 12,5 kilo meter. Burgemeester Mol verwacht dat de ruud gunstig op het (meer- dcrheids)voorstel vun B en W zal reageren. Daardoor zal ee reeds jarenlang bestaande situa tie gelegaliseerd kunnen wor den. De rechtbank in Alkmaar en in hoger beroep het Gerechtshof in Amsierdam kwamen vorige maand tot vrijspraak in de zaa tegen twee naturisten, die we- geh sopenbare schennis der eer baarheid op het strand van Cal- lani-.rog tercht stonden. Op grond van deze rechtelijke uit spraken besloot het college van B en W van Callantsoog sanctio nering van het naturisme voor te stellen. De grote winnaar in stijl en techniek Officieel DATSUN-DEALER AUTO HEEMSKERK Afgelopen nacht DEN HAAG (ANP) Het zui den, zuid-westen en midden van ons land hebben de afge lopen nacht overlast onder vonden van onweer en zware regens. Een buiencomplex, dat uit Frankrijk afkomstig was, kwam in Zuid-Limburg de grens over en trok van daar naar oost- en west-Bra bant, Zeeland, Zuid-Holland en een deel van Utrecht. In het Limburgse Beek werd niet minder dan 40 mm neer slag gemeten. Eindhoven kreeg 38 mm te verwerken en de omgeving van Rotter dam 31. Daar was Dordrecht de stad die het hard te ver duren kreeg. In de oudere stadswijken konden de riolen het niet meer aan en het re genwater liep de huizen bin nen: De politie kreeg zeker 150 noodtelefoontjes die wer den doorgegeven aan brand weer en openbare werken. De tunnel onder de spoorweg naar de wijk ..Crispijn" moest door de brandweer worden leeggepompt. D.ze zware regenbuiten gingen overal vergezeld van veel bliksem en donder, op veel plaatsen urenlang. Van een onzer verslaggevers COEVORDF.N In een recreatiegebied, dal bevolkt is met duizenden vakantiegangers in de buurt van Sleen en Zwecloo heeft een Phan tom straaljager gistermiddag een ATN-4 raket verloren. De raket is twee meter lang en heeft een middellijn van ongeveer een halve meter. Hij moot ergens in Zuidoost Drenthe zijn ingeslagen. Het toestel, dat gestationeerd is op de vliegbasis Soesterberg. werd gevlogen door een Amerikaanse piloot. Deze heeft het projectiel niet de grond zien raken. Een helikopter van de vliegbasis en de mijno- pruimingsdienst werden ingezet om de raket op te sporen. Ook de rijkspolitie werd ingeschakeld. Tot het vallen van de duisternis werd gisteren gezocht. Er werd niets gevonden. De straaljager verloor het wapen op 4000 voet hoogte. Het projectiel is een hitte-zoekende raket en moet per ongeluk zijn afgeschoten of van de vleugels zijn losgeraakt. De raket is niet ont ploft. Direct na het bekend worden van het neerstorten van de raket werd gewaarschuwd dat het hier om een uiterst gevaarlijk projectie gaat met een hoge explosieve lading.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 1