39- Meer activiteiten in wijk „Groenoord" voor ouders en kinderen „Rijnland'' krijgt garantie van Leiden Tour de Frats rust in Leiden Stiefbeen en zoon Vecht of sterf waar(li"e Wat ouders niet voor mogelijk houden W ervingsetalage Y D prikkelt strijdlust van de dolle Mina s Weinig interesse voor JVIozaiek Rapport over winkelbehoefte Albert en Harold worden nooit als «onzer) Toon en Dirk Een ongeloof- actiefilm Ook ouders met kleuters welkom in het Jeugddorp Vrouwelijke Vampiers PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 JUNI 1972 LEIDEN De sirijd van Dolle Mina, de kritische verpleegsters en de KWJ tegen V D lijkt voorlopig gesust. In een uiterst vriendelijk briefje werden de groepen uitgenodigd eens met de directie en enkele deskundi gen te komen praten. Dit gaat ook op korte trmijn gebeuren, als V D tenminste toestaat dat het gesprek door de drie groepen openbaar wordt ge maakt. De controverse ontstond, toen Dolle Mina samen met de kriti sche verpleegsters en de KWJ een open brief verzond aan Mie- ke v. d. Rotte, de .opleidster" van V D. De groepen hadden zich gestoord aan een volgens hun foutieve voorlichting in de levensgrote advertentie in de etalage van V D. De adverten tie wekte namelijk de indruk, dat V D speciale gunsten ver leent aan zijn medewerkers op punten waar ze in ieder geval gewoon recht op hebben. Zoals bijvoorbeeld „het steeds stij gend loon", dat V D aan zijn toekomstige werknemers belooft en „maar liefst" drie weken va kantie. Mieke van de Rotte, die levens groot naast de advertentie staat afgebeeld nodigde daarop de briefschrijvers voor een gesprek uit. De groepen stelde hun eis van openbaarheid. Vervolgens kregen zij een open brief terug van 20 verkoopsters van V D? Misschien een blijk van afkeuring van de V D-directie voor de gestelde eis en dus een afwijzing van het eerst zo snel aangeboden gesprek. Reactie van Dolle Mina; „Wat wij ons afvragen, is hoe die 20 verkoop sters erop gekomen zijn ons zo'n brief te sturen. Wij zouden eigenlijk wel willen weten hoe dat in zijn werk is gegaan". De advertentie waar het allemaal om begonnen is 55 NOORDWIJKDe Noordwijkse operettevereniging „Mozaïek" bood gisteravond in het Lido- theater aan de burgerij en haar gasten een gratis concert aan. Helaas liet de belangstel ling te wensen over. Wij tel den slechfs enkele tientallen bezoekers. De opkomst vorm de een schrille tegenstelling met die van de bejaarden uit Noordwijk, op de avond van de generale repetitie, welke zij hadden mogen bijwonen. Een schare oudere Noordwijkers was toen naar „Mozaïek" ko men luisteren. Deze operettevereniging verdient een stampvolle zaal. Het onge veer veertig dames en heren tellende ensemble beschikt over excellente kwaliteiten. Dirigent Cees Borger weet BODEGRAVEN De Willi- brordusschool heeft gisteren een feestavond gehouden. Alle klassen deden een to neelstukje. Het klapstuk van de avond was een spannend stuk De modezaak van Koos Koutuur. deze volledig te benutten en met het gezelschap een niveau te bereiken, dat aanzienlijk boven de middelmaat ligt. „Mozaïek" zingt bezield, pittig en zuiver. Het houdt van de muziek, die zij vertolkt. So praan Ans Poppe en dirigent Cees Borger als tenor, namen een belangrijk deel van het programma voor hun reke ning. Hun medewerking was subliem. De zang imponerend, boeiend en volumineus. Het is een lust om er naar te luiste ren. Pianist Jan Raas bege leidde voortreffelijk. Noord- wijk heeft gisteravond te wei nig culturele belangstelling op gebracht. Hopelijk gebeurt dit wel op dinsdag, 11 juli a.s. als „Mozaïek" in Royal te Noord- wijk-binnen een reprise geeft. C. L. ZOETERWOUDE In aanslui ting op het rapport van de com missie aad hoe heeft de ge meenteraad zich gisteravond po sitief uitgesproken over de ge westvorming. Er was veel waardering voor het gedegen werk van de commissie. De heer L. v. d. Post zei dat je je als raadslid misschien niet gelukkig kan gevoelen met deze zaak omdat je een stuk besluitvor ming moet prijsgeven maar als dit in het belang is van de bur ger dan zeggen we ja. De meeste bedenkingen kwamen van de heer van Diemen die zei nooit een voorstander geweest te zijn van gewestvorming. In het verleden hebben we een ag glomeratie-overeenkomst voor bereid die nooit is uitgevoerd en de ingrijpende annexatie van onze gemeente is nooit een suc ces geweest voor de betrokke nen. Hij stond daarom argwa nend tegen de gewestvorming als volgende fase. Regelingen op vrijwillige basis zoals de brandweerovereenkomst tussen in waarom deze verder geregeld Zoeterwoude en Leiden hebben altijd goed gewerkt. Hij zag niet moeten worden. „Ik ben voor stemmer met tegenzin". De heer W. v.d. Ploeg vond het on juist dat de woningbouw niet wordt genoemd in het rapport, zeker waar het gaat om de so ciale bouw. De discussies laaide even fel op toen de heer Sies de aanwezigheid van de heer Broekhuis (als niet-lid) bij de vergaderingen van de commis sie ad hoe aanroerde en meende dat hierdoor zelfs vergaderdata waren verschoven. Dat was aanleiding voor de heren L. v.d. Post en A. Engelkes voor een heftig protest. Overigens had de heer Sies geen bezwaar tegen meer openheid van de commis sies verzet. Twee maanden voor serie inbraken LEIDEN/DEN HAAG Een 21- jarige loswerkman uit Leiden en een 24-jarlge zeeman uit Voorhout zijn gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden. De mannen stonden terecht we gens een aantal diefstallen in Voorhout, Oegstgeest, Noordwij- kerhoüt en Sassenheim. Het ging om inbraken in winkels waar luxe artikelen als radio's, tv's e.d. verkocht werden. Voor beiden was het een terugkeer op het pad van de misdaad. De zeeman uit Voorhout is nog niet zo lang geleden tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Om dat de reclassering wel lichtpun ten ziet eiste de officier dcie maanden. Voor de loswerkman, die, toen zijn huwelijk mislukte, weer in de misdaad verviel, werd dezelfde norm aangelegd. LEIDEN Het hoogheemraad schap van Rijnland heeft van het college van B. en B. te ho ren gekregen, dat de verkeerssi tuatie, zoals die nu is op de Apothekersdljk en de Boom- markt, ook in de toekomst zal blijven. Het ligt wel in de be doeling binnen afzienbare tijd op de Botermarkt en de Aal markt over te gaan tot het in stellen van een semi-voetgan- gersgebied. Dijkgraaf en hoogheemraden had den om een uitspraak van het gemeentebestuur gevraagd, om dat zij voornemens zijn het oude postkantoor op de Boom- Boommarkt blijft met auto's goed bereikbaar markt aan te kopen. De koop zou echter pas verantwoord zijn (en goed te keuren door de Ver enigde Vergadering) als men er ook zeker van is, dat het com plex behoorlijk bereikbaar blijft. Het hoogheemraadschap wil na de verwerving van het complex alle opstallen laten slopen en nieuw gaan bouwen. Reeds lang verkeert het schap voor zijn kantoren en laboratoria in ruim telijke moeilijkheden op de Breestraat. Bij het nieuw te bouwen complex wil men op eigen terrein en met een uitrit op de Boommarkt ook een parkeerterrein in richten. Het terrein krijgt een capaciteit van 40 auto's. Het in richten van een parkeerterrein op eigen grond is ook een eis van de gemeente Leiden. „Wij zouden ernstig hebben overwo gen aan het verlenen van een bouwvergunning de eis te ver binden, dat op eigen terrein in voldoende mate in parkeergele genheid wordt voorzien", aldus het college. LEIDEN Na de activiteiten rond de speeltuin „Groenoord", om de speeltuin en de speel tuinvereniging weer onder de aandacht van de bewoners te brengen, is er gisteravond over eerdere plannen gesproken. Dat er slechts een klein aantal van de bewoners was gekomen vormde een teleurstelling. Toch kwamen uit deze kleine groep enkele suggesties, die tijdens de bespreking een grote rol speel den. Het bestuur van Groenoord, het wijkcomité Plan Noord en be stuur en staf en clubhuis De Boei hebben met de bewoners en nog enkele belangstellenden een plan voor verdere actie ont worpen. Direct na de vakantie zal een huisbezoekactie worden gehouden waarin de ouders ge vraagd zal worden naar hun mening over de speeltuin en bo vendien wordt hun de mogelijk heid geboden mee te denken over buurt, clubhuis en speel tuin. Reeds voor deze actie zal via enkele evenementen de aan dacht gevraagd worden. Een viswedstrijd voor moeders is één van deze activiteiten. Voorts zal een ploeg van zes jongens van Groenoord deelne men aan de jeugdwielerronde, de Tour de Frats. Dit is moge lijk doordat de speeltuin de kos ten van de jongens voor zijn re kening neemt. Tevens heeft de in „Groenoord" gelegen matras- senfabriek Olga de adoptie van de ploeg voor zijn rekening ge nomen. Men gaat ook een begin maken met de reconstructie van de speeltuin. Dat zal gebeuren in de richting van de opgroeiende jeugd. De belangrijkste wens die in dit verband geuit werd, was het vervangen van de „ver vloekte" tegels door een gras mat. LEIDEN „Ome Joop" Leger stee, ontwerper en jarenlang be zielende leider van de Tour Frats is enige maanden geleden overleden. Op zijn uitdrukkelijk verzoek organiseren „Ome Chris" Lindenhoff en de andere vaste leden van de Tour-begelei- ding ook dit jaar weer een wie lerronde. Deze tour is door zijn aankleding en entourage een romantisering van de Tour de France. De start heeft op 30 juli plaats in Delft, waarna men via Arnhem, Over- loon, Tilburg, Rotterdam naar Leiden komt waar een rustdag wordt gehouden. Daarna gaat men via Amsterdam, Drieber gen naar Arnhem waar op 9 au gustus het slot plaats heeft. De speeltuinvereniging Groenoord, gesteund door Olga, neemt met een ploeg van zes jongens deel. Ook andere jongens uit Leiden en omgeving kunnen deelnemen. Men kan zich opgeven door te schrijven aan „Tour de Frats" Prinsestraat 20 Leiden. Een kaartje met naam en adres vermelding,, Tbur de Frats" is voldoende. Corduroy wes tern jeaospak Zorgeloze vrijetijdskle- dingvan 100 procent ka toen. De pantalon met uitlopende wijde pijp. In Lisse In Gastenhuis Weljom wordt maandag een evange- iisatiedienst gehouden. Aan- I vang 20.00 uur. STUDIO Met „Stiefbeen en zoon" hebben scena rio-schrijver Ray Galton en Alan Simpson en re gisseur Cliff Owen naast de roos geschoten. Het Engelse idee van een populaire tv-serie uit te gaan om een film te maken is commercieel ge zien erg aardig, maar het Nederlandse publiek mist de van de tv vertrouwde figuren in de film versie. Wilfrid Brambell (Albert) zal nooit onze zoon Stief been worden en Harry M. Corbett (Harold) nooit onze Dirk (Piet Römer). In de film komt een niet te tellen aantal vulgaire grappen voor, zonder in houd en met weinig overtuiging gebracht. Wilfrid maakte een aardig typetje maar het ligt er alle maal wat te erg boven op. Harry H. Corbett is eigenlijk een te mooie jongen voor de rol van „Dirk". De film start wanneer Albert en Harold terugkeren van het gerechtsgebouw waar de scheiding tussen Harold en Zita (Drolyn Sey mour), een attractieve striptease danseres is uit gesproken. Hierna blikken terug in de tijd en zien we hoe het allemaal zo gekomen is. Harold ontmoet Zita op een mannenfeestje en trouwt tegen de zin van de oude Stiefbeen met haar. Albert zorgt ervoor dat het huwelijk na een paar dagen strandt. Om de klucht compleet te maken vindt Harold een baby in de stal. De mannen adopteren het kind maar even plotseling als het gekomen is verdwijnt het weer. Er rest slechts een briefje van de moeder die een voddenpakhuis geen geschikte plaats voor het kind vindt. Albert en Harold zijn weer alleen en ruziën verder. LEIDEN Reeds een zestal ja ren wordt voor de LeSdse jeugd op het Jeugddorp Zuid-West, aan de Voorschoterweg naast het zwembad „de Vliet", een vakantiedorp georganiseerd. Ook dit jaar kunnen de kinderen van 5 tot 13 jaar zich van 3 juli t/m 3 augustus hier weer ver maken met allerlei aktiviteiten als kleien, verven, tekenen, han denarbeid, typen, voetballen sport en spel, hutten bouwen en stokbrood en poffertjes bakken. Nieuw is dit jaar de mogelijkheid voor ouders cm ook eens het jeugddorp te bezoeken, even tueel met de kleintjes tot 5 jaar. De toegangsprijs is gehandhaafd op ƒ1.00 per dag, terwijl nu ook een kaart voor 10 dagen toe gang is te verkrijgen voor 7,50. De organisatie is in handen van medewerkers van het Leidse Volkshuis, de clubhuizen ,,d< Klinker". ..de Tamboerijn", het „Vijfhovenhuis", en het woon wagencentrum en de Leidse Jeugd Actie. Bij de L.J.A. (tel. 01710-45344 tst. 442) kan men i lichtingen krijgen. LIDO - De 2e Wereldoorlog blijft 'n bron van inspi ratie. die na een kwart eeuw nog niet is opge droogd. Gelukkig maar. want scenarioschrijvers, die met de handen in het haar zitten en werke lijk niet meer weten waar ze hu nonderwerp moe ten zoeken, kunnen in oorlogsverhalen tegen woordig altijd nog wel even emplooi vinden. De film „Underground" is zo'n werkje, dat eigenlijk 25 jaar te laa< werd gemaakt met alle bekende cliché's van het genre. Met de hulp van 't Franse verzet, de maquis, wil een Amerikaan een „goe de" Duitse generaal ontvoeren, die de eindzege van zijn land niet meer zo duidelijk ziet zritten. De Amerikaan stuit op moeilijkheden als blijkt, dat hij niet degeen treft waar hij zich voor uit geeft, maar de Franse ondergrondse snelt te hulp en stort zich voor het goede doel heldhaftig in de dood. Erg geloofwaardig is het niet en sommige vader landslievende uitspraken klinken na zoveel jaren wat vals. Een ramp is dat nu ook weer niet. want regisseur Andrew H. Nadel heeft eigenlijk niet meer dan een actiefilm willen maken, die toeval lig in Frankrijk speelt. Liefhebbers van het gen re oorlogsfilm zullen aan „Underground" stellig ook veel genoegen beleven. REX „Wat ouders niet voor neüjk naak- wordt echter zo mogelijk houden" is een film sober mogelijk gehouden, waar „Dolle Mina" tegen in op- Het verhaal is gauw verteld: on- stand zou moeten komen. De der het mom van een voorlich- film laat alom overtuigend tingsfilm trachten de makers vrouwelijk naakt zien. Het man- zoveel mogelijk bloot te laten zien. Schoolmeisjes van 16 tot 18 jaar komen op allerlei manie ren aan hun (seksuele) trek ken. De oorzaak van d'c exces sen is volgens de „voorlichters" makkelijk te vinden; de kinde ren worden door hun ouders niet begrepen. Als klap op de vuurpijl verschijnt in de laatste scène een meisje in beeld dat ongehuwd moeder dreigt te wor den. Maar zij wordt echter goed opgevangen dooi haar ouders en zie het resultaat daarvan: De ongehuwde vader wordt ge huwd vader. Tussen de sc nes door worden vragen gesteld aan mensen op straat waarbij vooral opvalt dat de ouderen veel minder open staan voor vrije seks dan de jongeren: Precies zoals in de werkelijkheid nietwaar? Ook voert de film een psychologe ten tonele die haar Freudiaanse ideeën rijkelijk rondstrooit. HAZERSWOUDE houder J. v.d. Werf heeft gisteren in de raadsvergade ring gevraagd wat het groen moet gebeuren. Hij stelde voor om in het de heesters te planten die boom kwekers aan de gemeente hebben geschonken. HAZERSWOUDE - Er komt op de Potgieterlaan een zebra. Hierdoor wordt het mogelijk kinderen van de twee basisscholen in de buurt veilig te laten overste ken. t i LUXOR Een jong paar op hu welijksreis, Stephan en Valerie, stranden in een groot somber hotel te Oostende. Het hotel is zo goed als leeg. Dezelfde avond echter komen er twee gasten aan: gravin Elisabeth en haar rnrtgezellin Ilona. In de omgeving van Oostende worden meerdere moorden gesignaleerd en Valerie maakt zich hierover ongerust. Na een ruzie met Stephan loopt Valerie weg. Die avond verleidt Ilona de jonge bruidegom, die een vreemd verleden schijnt te hebben. Na de bed scène tussen Ilona en Stephan komt bij een stoeipartij Ilona zo ongelukkig te vallen dat zij in Stephan's open scheermes terecht komt en overlijdt. De gravin, die Valerie nog net heeft weten te weerhou den af te reizen, probeert haar in haar macht te krijgen, waar in zij slaagt een gevecht tussen dc beide vrouwen en Stephan, die zijn vrouw weer voor zich tracht te winnen, wordt de jonge ma gruwelijke wijze vermoord. Ook zijn lijk laat men verdwijnen. Het einde is al even gruwelijk wanneer de vrouwen, bang voor de dageraad, met te hoge snel heid de bocht uit vliegen en veg:, branden.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4