Nieuwe r.-k. kerk in Leidschendam Leidse Jeugd Olympiade bron van nieuwe acties B EN W H'WOUDE VERWERPT IDEE GEWESTBELASTING Dubbel feest in Zuydtwijck Uitslagen Ieder zijn praatpaal DINSDAG 27 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 iker racen op het.gekraakte" spoorwegterrein. sjjé^ Pas op de paaltjes. ,,Hup Elly, rije dan". Itijd makkelijk, zo'n brede rug. LEIDEN „Door de grote mede werking van de hele buurt kon den we een enorm prijzenpak ket samenstellen. Er is bijna driehonderd gulden opgehaald. Dat kan hier,'' dat vertelt glun derend de heer Pen, voorzitter van het Huagwegcomité. Hij zegt het met enige stemverhef fing, maar dal is meer omdat we vlak bij een meters hoge ge- luidskast staan, waar vrolijke klanken uit schallen (vrijwillig beschikbaar gesteld door de Leidse popgroep „Montana"). Rondom ons heen staan kleinere en grotere snuitjes te kijken wat we opschrijven. „Komt dat in de krant? Juf, ik heb gewon nen, mag ik er dan ook in?" Ondertussen zijn de hindernis- wedstrijden -ip de fiets in volle gang. „Hup Elly, rije dan". De omroeper heeft het af en toe wat moeilijk, want de peuters en kleuters zijn niet van zins om zich van het parcours te verwijderen. Zelfs de kreet „Al lemaal naar het ijskarretje toe" brengt niet het gehoopte resul taat. Aan de andere kant spelen een paar „grote jongens" een aardig partijtje voetbal, zonder zich van het gekrioel achter zich iets aan te trekken. Een aantal ouders staan de verrichtingen van hun zonen en dochters met spanning en het nodige com mentaar gade. Wie liever zit, heeft zijn stoeltje gepakt en ge niet vanaf de straat. Dit alles (en nog veel meer) speelde zich gisteravond op en om het veru.erde speelterrein aan de Toussaintkade af. Het was de eerste ronde van deze week en de zesde in totaal van de Leidse Jeugd Olympiade. Tegelijkertijd waren er zo'n dikke vijfenzeventig jongens en meis jes skelterraces aan het houden op het „gekraakte" spoorweg emplacement aan de Herensin gel onder de bezielende leiding van de heer Vervoorn. (Ome Jos voor ingewijden) en drie be kwame en nijvere helpers. Het was daar een ongecompli ceerde, gezellige bende. Nog niet iedereen (en helaas heel weinig ouders) had de weg ge vonden naar het terrein „Dat komt omdat we het nog pas gekraakt hebben", zegt Ver voorn. „Vroeger reed hier een kolentreintje, misschien twee maal per dag of soms nog min der. Door onze activiteiten is dat drie maarden geleden (eer der dan gepland) opgeheven. En nou ligt dat terrein er. Kijk. de spoorwegen verkopen nooit grond. Dus dat wordt touwtrek ken tussen ds NS en de gemeen te Leiden. Wij willen door deze spelen laten zien wat je met zo'n terrein kunt doen. Allemaal zonder dat het gelijk een bonk geld kost. Het terrein is aan de kant van de Herensingel open, maaT onlangs hebban een paar bewoners een tweede toegang gemaakt, direct vanuit de wijk via een geïm proviseerd (maar wel stevig) bruggetje. Maar ja, nog niet ie dereen weet ds weg. Jammer, want de thuisblijvers h'ebben spannende en plezierige wedstrijden gemist, waarbij de te n het t nog ggoed geen D be- sonen van nderd heeft Wyt- ir is, Euwe elke AZERSWOUDE Een gewest belasting zal het publiek nooit aanspreken, vinden burgemees- Ier en wethouders van Hazers- woude. De financiële regeling van een gewest dient zodanig te ïijn geregeld, dat deze slechts ten laste van de gemeenten komt, voorzover zij van finan ciële verplichtingen worden ont slagen. Voor het restant moet #en andere regeling komen. Het Hazerswoudse college ziet een jnogelijkheid door het inwoner- lal van het gewest in aanmer king te nemen bij de toepassing tan het financiële verhoudings- lesluüt en de daaruit voort- jloeiende verfijningsregelingen, jorbeelden van concrete taken van een gewest zijn volgens B en W te Hazerswoude: struc tuurplan voor het gewest (dat steeds als nummer een aan de orde moet komen); openbaar vervoer; voortgezet onderwijs; ziekenvervogr; politie; brand weer; milieubeheer. De gemeen ten Alkemade. Boskoop en Bo degraven zouden, volgens het Hazerwoudse college, tot het ge west noord-oostelijk Zuid-Hol land moeten behoren, wanneer men een gewest voor ogen heeft dat door het leefmilieu (voor namelijk wonen, werken en re creëren) woTdt bepaald. /il een gewestraad iets betekenen voor de daarbij betrokken bur gers, dan zal deze raad moeten Verkeerslichten Kerkehout klaar (SSENAAR Dezer dagen zul- en de nieuwe verkeerslichten, (ie op de Rijksstraatweg ter loogte van Kerkehout zijn aan- tte 4= voor lands be- Zuid- be- pla- Eerste paal HMO-complex OGMADE Donderdagmor- jen aanstaande om tien uur jordt de eerste paal geslagen Joor de nieuw te bouwen acco- »odatie op het terrein van >oor de nieuw te bouwen accom- .^MO in de Vlietpolder. nieuwbouw, die een oppervlak- i van 31 bij tien meter krijgt, 'ordt grotendeels tot stand ge jacht door leden van MMO. Iet bouwbeheer is in handen fin de plaatselijke aannemer t Verbij. Het bestuur van JMO belegt voor degenen die kh bij de bouw verdienstelijk ti 11 en maken een vergadering l café Van der Eng. Deze ver- •dering heeft morgenavond om uur plaats. bestaan uit vertegenwoordigers van de gemeenteraden uit her gewest. Getrapte verkiezingen - i.e. door en uit de raden van de tot het gewest behorende ge meenten - zijn volgens de Hazer woudse collegeleden te prefere ren. Op korte termijn dient te worden vastgesteld, of de pro vincies binnen de huidige gren zen nog wel optimaal functione ren. Als nat niet zo is, dan zal een provinciale herindeling noodzakelijk zijn, vinden b. en w. Mede door historische oorza ken, zijn er thans talrijke doublu res, onduidt'.ijkheden en ondoel matigheden ontstaan in de ver deling van taken tussen rijk, provincie en gemeenten, die het optimaal dienstbaar zijn aan de burgers in de weg staan. Af gezien van grenswijzigingen en dergelijke tussen gemeenten, moeten de gemeenten bij de 1 vorming van gewasten zelfstan- dig blijven meisjes beslist niet onderdeden voor de jongens. „Hee, die griet wint nog ook", riepen een paar „heren" dan ook verbaasd en enigszins be schaamd uit. „Dit willen we beslist meer in de toekomst gaan doen", vertelt de heer Pen. „Da kinderen hebben hier niets, helemaal geen speel- gelegenheid. Er is wel een speeltuin, Westerkwartier, maar die is misschien drie keer in de week open of nog minder. Ze doen hier niets voor de kinde ren, wel veel voor de ouden van dagen, 't Is een vergrijsde buurt zeggen ze dan, maar daar maken ze het zelf naar door niets te organiseren. Er zijn er al een heleboel, die hun contri butie voor de speeltuinvereni ging hebben opgezegd en naar het Vijfhovenhuis in Zuid-West gaan. Wij willen er nu zelf iets aan gaan doen. We zijn als Haag- wegcomité heus niet alleen voor de huren, maar ook voor de leefbaarheid er. jeugdzorg. Als eerste willen we dat de Potgie- lerlaan een speelstraat wordt. Kan het niet goedschiks, dan zullen we er zeker kwaadschiks voor zorgen. Het is levensge vaarlijk. Al honderden katten en honden zijn doodgereden. Laatst liep iemand een schedel- basisfractuur op, de dader ligt op het kerkhof. Ze racen er maar door heen. We willen hier cok nog meer gaan organiseren op de speelwei. Dat is eigenlijk de taak van de speeltuinvereniging, maar als die het niet doet, doen wij het. De hele buurt staat erachter". mertje paal zitten weg. Skelterraccs - Herenslngclempla- cement 6 t/m fi jaar: 1. Bondi Pijnakker. 2. Robby Wolting, 3. Johnny Berkei 4. Rickie Kool moes, 5. Jilles Pijnakker. 9 t/m 11 jaar 1. Henny de Jong, 2. Henk Mink. 3 Carla Springer. 4. Theo van Tongeren. 12 t/m 14 jaar: 1. Mirjam Rijsbergcn, 2. Arend van Es Hindcrnl**.etscn Toussaintkade: 9 t/m II jaar: 1. Wim de Graaf, 2. Elly Polancn, 3. Edward de Boer. 12 t/m i4 jaar: 1. Wim de Keijzer, 2. Jan Nieuwenhuizen. 3. René Polanen. Johun de Vink kwam in de finalewedstrijden net achter nummer drie over de streep. ,,Hee, die griet wint nog ook. LEIDSCHENDAM Onmiddellijk na de bouwvakantie hoopt het kerkbestuur van de Gedachte- niskerk Paus Joannes XXIII in Prinsenhof te beginnen met de bouw van een nieuwe kerk naast het .scholeneiland. De kerk die 400 zitplaatsen zal be- - i vatten komt minstens 70 meter 1 van de nmr Het betreft hier een installatie met een „verkeersafhankelijke regeling". Dat wil zeggen, dat het aanbod van verkeer in een bepaalde richting min of meer de wacht- en groentijden be paalt. Bij zeer veel verkeers aanbod op de Rijksstraatweg - in de spitsuren bijvoorbeeld - kunnen de wachttijden op de zij richtingen (parallelweg naar Kerkehout en Van der Ouder- meulenlaan) oplopen tot 5 minu ten. Bij een normaal verkeers- verloop op de Rijksstraatweg zal de wachttijd op de zijwegen 1 1/2 minuut bedragen. Is er geen verkeer vanuit het Kerke- hout of vanuit de Van der Ou- dermeulenlaan, dan krijgt het verkeer op de Rijksstraatweg vrijwel doorlopend groen. Is er daarentegen veel verkeer uit de zijwegen, dan komt er automa tisch een verlengde groentijd voor dit zijverkeer. Bromfietsers op de Rijksstraat weg. die af willen slaan naar - Kerkehout moeten gebruik ma ken van de meldingsdrukknop, die is aangebracht op de ver- keersmast recht vóór de Van I der Oudermeulenlaan. dubbel feest, omdat de bruid ruim een half jaar zwaar ziek te zijn geweest nu zover op krachten is, dat zij op de feest dag zelf vanuit verpleeginrich ting Zuydtwijck naar huis mag voor de receptie. „Ik had nooit meer gedacht dat ik deze dag zou halen. Onze lieve Heer heeft rae er door heen ge sleept. Maar naast God hebben dat de doktoren en zusters van het Academisch Ziekenhuis, waar ik eerst gelegen heb. en vooral van Zuydtwijck dat ge daan. Daar ben ik ontzettend dankbaar voor. Het is gewoon fantastisch wat ze allemaal hier voor je doen". Gisteren is het gouden echtpaar in Zuydtwijck door de patiënten en het verplegend personeel vol op in de bloemetjes gezet. Me neer De Does, die anders natuur lijk alleen tijdens de bezoekuren mag komen, was ook de gehele dag aanwezig. In het met slin ger? versierde dagverblijf werd door de zjsters een lied gezon gen en werden verschillende ca deaus, zowel van patiënten als verplegend personeel aangebo den. In haar speech dankte me vrouw De Does voor alle goede zorgen, die zij in Zuydtwijck ge- j kregen had. Ook de haar behan- delende arts hield een feesttoe- spraak. De dochter en haar twee kinderen en d3 pleegzoon van het jubile- rende echtpaar waren bij de 1 viering aanwezig. Zondag wordt een mis uit dankbaarheid opge dragen in de Anthoniusparochic I om 11 uur en op de dag zelf, I woensdag, houdt het gouden echtpaar een receptie vanat twee uur bij hen thuis in de Trompstraat 52. gemaakt zodat niemand belem mering van het uitzicht zal krij gen. De gemeente heeft de prin cipe-goedkeuringen reeds gege ven en het ontwerp is bestek- klaar. Het Leidschendamse architecten bureau vun Vliet-Herpertz heeft een multi-functioncle kerkruim te ontworpen, wuurin behalve de kerkruimte een dagkapel met ruimte \oor het zangkoor voorkomt, een koffiekamer met baor, de sacristie, een vergader ruimte van 3,30 x 4,70 meter en verder berging, cv ruimte, gar derobe, toiletten en een terras met aansluitende parkeerruimte. De grootste hoogte (van het middenschip) is 4.80 meter, die ker kis 23 meter lang pervalkte van de (pavil- joen)bouw is 500 m2 tegen 380 m2 van de huidige noodkerk. De kerk die 500.000 gulden gaat kosten is gesitueerd in het vlak aan de achterzijde vun dc flat woningen (tegenover de win kels) aun de Prins Frederiklaan en tegen het tcholeneilund aan. meter, die kerk is 23 meter lang Zware straffen voor Leide LEIDERDORP- Tijdens de 'gisteravond gehouden raads vergadering werd de nieuwe geluidsinstallatie beproefd. Het ging in het begin nog wat onwennig met de knop jes drukkerij, maar de ver betering was toch wel zeer goed. Vroeger moest men steeds van microfoon verwis selen. Nu heeft ieder zijn ei gen microfoon. Dc kosten waren 17.500,- ïiiaars LEIDEN Een twintigjarige timmerman uit Lelden is giste ren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een gevungnis veroordeeld tot een gevangenis straf rvan vijf maandtn (twee voorwaardelijk), omdat hij zich schuldig gemaakt had aan een aantal inbraken in Leiden en omgeving. De timmerman die in het Creatief Centrum verbleef, brak onder meer in in een winkel in de Brcestraat en een kantoor aan de Morsweg. Een 21-jarige op perman die tot het complot bt- hoorde kreeg een gevangenis straf van vijf maand. LISSE Op maandag 10 juli a.s. komt René Suorgin, organist van dc St. Jean Baptiste in Nice spelen op het orgel van do St. Agatha- kerk te Lisse.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5