Wassenaar heeft nu Langstraat- promenade Het boek en de bibliotheek zijn inin Leidschendam B. en W. H'woude reageert niet op buskwestie Afscheid van Aloysiusschool Dr. Weederlaan officieel open Opening van Brittenstein Brandweer provinciaal kampioen OOK Wat u moet wetei Quick Boy verhoogt toegangs prijzen LEIDSE COURANT MAANDAG 26 JUNI De Langstraat-promenade is ge opend. Tijdens een samenkomst in de nog onverhuurde boven- ruimte van „De Brinkhof" heeft burgemeester mr. K. Staab in tegenwoordigheid van de winke liers uit de Langstraat en van vele raadsleden en gemeente- functionarissen vrijdagavond het glas geheven om de onder nemers in de oudste winkel- De burgemeester prees het initia tief en het uithoudingsvermogen van het bestuur van de vereni ging Winkelcentrum Langstraat, dat in 1966 voor het eerst sprak over een promenade in de Langstraat en dat sindsdien ac tief is gebleven om het zo ver te brengen, dat de gemeente Wassenaar de promenade aan legde. Dat was voor de gemeen te geen eenvoudige zaak omdat de geldmiddelen niet aanwezig zeer nauw bij de voorbereidin gen van de promenade betrok ken is, bracht eveneens hulde aan de Langstraat-winkeliers en hun bestuur. waren. Door echter een wijzi- De heer J. Hilhorst, voorzitter ging te brengen in een al eerder vastgesteld rioleringsplan voor de kom van het dorp. konden de benodigde geldmiddelen toch worden vrijgemaakt. winkeliersvereniging, sprak woorden van dank tot al len, die bij de voorbereiding van de promenade betrokken zijn geweest. Mr. Staab nodigde de onderne- Dank zij de nieuwe geluidsinstal- HAZERSWOUDE De recon structie van het weggedeelte van de Rijndijk, tussen Brugge- straat en Gemeneweg, en de daarmee verband houdende eventuele verplaatsing van de bushaltes van de Rijndijk naai de wijk Rhynenburch zijn bij burgemeester en wethouders van Hazerswoude nog onder werp van studie. Het actiecomité, dat zich verzet tegen het rijden van de bussen van West-Nederland door de Potgieterlaan in de wijk Rhy nenburch, heeft intussen met het college van gedachten ge wisseld en dat gesprek zal nog een vervolg krijgen. CHU-ge- meenteraadslid E. van Elderen heeft aan B. en W. diverse vra gen gesteld over reconstructie en eventuele verplaatsing van de bushaltes, maar heeft hierop geen antwoord gekregen, om dat. volgens het college, ,,het onjuist en onmogelijk is in dit stadium antwoord te geven op de gestelde vragen". In zijn vragen wijst de heer Van Elderen op: de geringe breedte van het Potgieterlaanwegdek; de gevaren die kinderen wach ten, wanneer de bussen daar gaan rijden; de verslechtering van leefmilieu en woonklimaat. mers in de Langstraat en omge ving uit, van die promenade een succes te maken. Daarvoor zal in de eerste plaats nodig zijn, dat de ondernemers de best mogelijk service geven. Wethou der Mr. N. W. A. Brink, die latie, die in de Langstraat aangebracht, konden de ver schillende toespraken ook buiten gevolgd worden. De drumband „Irene" kwam het bestuur van de winkeliersvereniging een se renade brengen Zaterdag konden de eerste winkelaars rustig over de Langstraat promenade. ALPHEN Dit is het functionele kunstwerk op het schoolplein van de openbare school in Ridderveld. Het kunstwerk is opgebouwd door ouders en onderwijzers van de school. Afgelopen zaterdag konden de kinderen eht in gebruik nemen. ALPHEN Meer dan 500 belangstellenden hebben zaterdag van de gelegenheid gebruik gemaakt om het nieuwe brandweermateriaal van de Alphense brandweer te bezichtigen. Ook werden er gedemon streerd hoe de brandweer bij wedstrijden en dergelijke te werk gaat. In het theorielokaal kreeg de heer Korver, commandant van de brandweer tal van vragen te beantwoorden. Op de foto: Heerlijk zit tend op de ladderwagen en dan nog op de foto wat wil je nog meer. NIEUWVEEN— Aan de Hove niersvakschool te Den Haag slaagde de heer A. A. v.d. Geest voor het diploma vak bekwaam hovenier. WASSENAAR Zaterdagmorgen is tijdens een eenvoudige plech tigheid de Dokter Weederlaan, genoemd naar een bijzonder ge ziene Wassenaarse huisarts, opengesteld. Mevrouw N. J. Weeder-van Es, vergezeld van loco-burgemeester mr. N. W. A. Brink en een pleegzoon, kwa men om elf uur naar de nieuwe straat, die van de Hofcampweg naar de Donker Curtiusstraat loopt. Terwijl zich daar vele belangstel lenden hadden verzameld, leid de de heer J. Gordijn met enke le woorden de plechtigheid in. Daarna knipte de pleegzoon van de familie Weeder het lint door, dat de straat afgesloten had ge houden en werd het naambordje onthuld. Loco-burgemeester Brink sprak enkele woorden ter nagedachte- nis aan de arts, die voor velen in Wassenaar, vooral in de moeilijke oorlogsjaren, veel heeft betekend en legde een fraaie bloementak onder het straatnaambordje. Velen volg den dat voorbeeld en brachten op die wijze een posthume hulde aan dokter Weeder. Mevrouw Slats-Schoorl las tenslot te een gedicht voor, waarna en kele ogenblikken stilte in acht genomen werden. ZOETERWOUDE De leerlingen van de klassen 6a en 6b hebben een groot deel van de afgelopen vrijdag besteed aan het afscheid van ae Aloysiusschool. De dag begon met een klassemis met eigen teksten en liedjes waarbin ook de leden van het oudeicomité en deken A. Lamot aanwezig waren. Deze werd ge- Sassenheimse gearresteerd SASSENHEIM/ARNHEM Bij het overschrijden van de grens is zaterdag bij Arnhem de Sas senheimse bloemenhandelaar gearresteerd die samen met een 28-jarige vrouw en haar vier kinderen door heel Europea ge reisd had, levend op kosten van hotels, garages, banken, Neder landse ambassades en consula ten. De reizigers werden eind vorig jaar in Oostenrijk aangehouden bij een verkeerscontrole. Sedert dien was de Sassenheimer gede tineerd in Oostenrijk. Onlangs is hij vrijgelaten. .In Nederland zal zijn zaak dienen voor de Haag se rechtbank. volgd door een gemeenschappe lijk ontbijt, de zang droeg veel bij tot een gezellige stemming, 's Avonds werd voor de ouders een programma gebracht in het Don Boscohuis. Zij traden zelf veel voor het voetlicht met mu ziek, katechese en muziek. Onbetwistbaar hoogtepunt was het optreden op verzoek van de beide klassen) van de muzikale clowns Gerard en Chiel de Zwart uit Sassenheim. Aan het eind van het programma sprak de heer J. W. Vink als hoofd van de school een afscheids woord. Namens de Stichting R.K. Scholen bood de heer Th. J. Sluis aan allen een klassefoto aan waarna de heer G. Berk r.amens het oudercomité het woord voerde. ZOETERWOUDE— In „Ons Huis" wordt dinsdag het plan van raadslid Eversteijn be sproken. Het plan omvat nogal ingrijpende wijzingin- gen van de verkeerssituatie aan het Watertje. De uitwer king van het plan kan pas verwezenlijkt worden, wan neer de raad zich in meer derheid achter het plan stelt. LEIDSCHENDAM— De ge meente heeft van de N. V. Bank voor Nederlandse Ge meenten 443.000 gulden ge leend. Dit bedrag zal ge bruikt worden om voorzienin gen te treffen aan het hoog- en laagspanningskabelnet. LEIDSCHENDAM Van iedere 4 Leidschendamse ingezetenen is er één lid van een [van de gezamenlijke Leidschendamse openbare bibliotheken. Het to tale boekenbezit is bijna 52.000 en het aantal uitleningen is bijna 284.000. Deze cijfers komen voor in het jaarverslag van de Stichting RK Openbare Bibliotheek die aan de Damstraat en de Burg. Sweenslaan een filiaal exploi teert en bovendien samen werkt met de „algemene" in Stompwijk en aan de Prins Frederiklaan De activiteten van de openbare bibliotheken blijven erop gericht, aldus het jaarverslag, „in een sa menspel met allen die zich in zetten voor de lectuurvoorzie ning meer mensen wat geluk kiger te maken met een boek". Het aantal lezers van de RK Openbare Bibliotheek was in 1971 3653 tegen nog geen 1700 dn 1966, wat wijst op een rui me verdubbeling binnen vijf jaar. Het boekenbezit van de ,,RK" is 28.234, in het vooront werp van de nieuwe wet op de openbare bibliotheken wordt de eis van 1.4 boek per inwo ner gesteld hetgeen een boe kenbezit van 42.000 veronder stelt. Een volkomen samen gaan van de Leidschendamse openbare bibliotheken, waar naar trouwens in Leidschen dam wordt gestreefd, zal vol gens de nieuwe wet dus nood zaak worden. Voornaamste ge beurtenis in 1971 was de ope ning van de nieuwbouw van de bibliotheek in Stompwijk op 30 oktober door wethouder Bun- nik. fat de financiën betreft wordt over 1971 meegedeeld, dat van Rijk en gemeente ieder rond 80.000 gulden werd ontvangen waartegen de 10.000 gulden aan ontvangen leesgelden wat povertjes afsteken. Over 1971 is een batig saldo van bijna 12.000 gulden, voor 1972 wordt een overschot van ca. 25.000 gulden geraamd. Enigszins vreemd doet het in de begro- i dat de per- worden geraamd, terwijl de inkomsten aan leesgelden naar verwacht wordt een daling van meer dan 10% zullen ver tonen. soneelskosten ruim 27% hoger Een oplossing hiervoor kan men waarschijnlijk in het motto van het jaarverslag vinden, 'n uitspraak van Gerard Wal schap: elk geschrift verzwijgt meer dan het zegt, elk ge schrift vertekent. ALPHEN Speeltuinvereniging ..Vreugdeoord" organiseerde zaterdag een wandeltocht, waaraan ruim 600 wandelaars deelnamen. Gestart werd voor de 5. 10, 15, 25 en 40 km. De route ging rond het Rietveldse pad richting Boskoop en Hazerswoude. De deelnemers die de door hun gekozen afstand uitliepen, kregen een herinnerings medaille. Op de foto: Het vertrek van een groep. LEIDERDORP De leerlingen van de Willem de Zwijgerschool vierden zaterdag uitbundig het feit. dat hun school gereed kwam. i dig e vernielingen enkele maanden geleden waarbij zelfs ook enkele lokalen in vlammen opgingen is voortvarend aan het herstel j het nieuwe schooljaar zal het gerestaureerde gebouw officieel in gebruik worden genomen. De gecostumeerde optocht van de werd bij de school even onderbroken om de brandweercommandant een foto aan te bieden. LEIDERDORP Afgelopen za terdagmiddag om 16.00 uur opende F. P. J. v. Straaten uit Leiderdorp de bejaardenflat „Brittenstein" te Leiderdorp. De toespraak werd in de fietsen stalling gehouden gezien het grote aantal genodigden, plus minus 80. Na de toespraak ont hulde wethouder Drenth aan de voorgevel van de bejaardenflat de naam „Brittenstein" door aan een touw te trekken waardoor een doek wegviel. Na deze ont hulling ging men naar de re creatiezaal. die door mevr. v. d. Voort werd geopend. Na deze opening verbleef men enige tijd in de recreatiezaal alwaar eerst een bewoner en bewoonster van de flat een vlag aan het bestuur overhandigden. Een bewoonster van de flat zegde ook nog een versje op uit dankbaarheid voor deze fiine wnnino. ook namens haar man. Daarna werden er ook nog enige cadeaus aangebo den o.a. een tuinparasol door architect Kamsteeg en door aannemer Nachtegaal een kof fiezetapparaat. Verder kreeg men vele bloemstukken o.a. van het gemeentebestuur van Lei derdorp. VOORSCHOTEN - De tweede ploeg van de Voorschotense brandweer is zaterdagmiddag provinciaal kampioen geworden in de klasse II en bereikte hier- j mede hetzelfde resultaat als de eerste ploeg, die reeds provin ciaal kampioen in klasse I is. Aan de kampioenschappen in de 2de klasse namen 120 ploegen deel. Na een eerste selectie kwamen zaterdag in Sommels- dijk 20 ploegen, verdeeld in 2x10, om onderling uit te ma ken, wie de kampioen van Zuid-Holland zal worden. Voorschoten en Oostvoorne eindig den gelijk en een kampwedstrijd was nodig. Deze kampwedstrijd werd met groot verschil gewon nen door Voorschoten met een gemiddelde puntenwaardering van 8,72. De ploeg stond onder leiding van Th. F. Oorschot en zal eind september met de an dere Voorschotense ploeg deel nemen aan de landskampioen schappen. Burgemeester J. van Haar ver welkomde de winnende ploeg bij terugkeer in eigen lorp. r WASSENAAR Op we dag 28 juni a.s. zal de j vergadering gehouden acn van de Vereniging Wassenaarse Kruiswerk, vergadering vindt plaat het wijkgebouw Kerke aan de Charlottestraat. de agenda staat voorstel tot statutem ging". LISSE Het Visco! „Advendo" hield een wedstrijd. Uitslag; Jac. van Diest,, 20, 50 p E. Broekhof, 13, 32 pt; van Briemen 8. 30 pt; Spaargaren 6, 16 pt; van Noort 7, 15 pt. LISSERBROEK hoofd van de „Meerscho de heer Visser gaat pei gustus met pensioen. Ter legenheid daarvan 30 juni in de „Meerkoet afscheidsreceptie gehom Aanvang 16.00 u. LISSE De Land bouw Vrouwenorganis houdt a.s. dinsdag een tingsavond in restaurant Morgenzon" Aanvang u. LISSERBROEK i „Meerkoet" wordt vanai een voorlichtingsavond houden. Gesproken zal den over het nieuwe uit! dingsplan van Lisserbn Aanvang 20.00 u. AARLANDERVEEN woensdag 28 juni, geeft Muziekvereniging D.S.S. medewerking van Drumt en Majorettes een openl; concert in de Speeltu de Jacob van Damstt Aanvang 8.00 uur. STOMPWIJK De missie voor openbare v en ruimtelijke ordening Leidschendam praat avond over de verhuur het voormalige koetshuis de Julianaweg 25, de koop van een perceel gi in het tuinbouwcentrum Stompwijk en de vert van grond voor een benzi tation aan de J. S. Bachk SASSENHEIM Uit! van de wedvlucht met duiven vanaf Survilliers zaterdag j.l. van de post venvereniging „D band". Gelost 6.40 stand 376 km. Aankomst ste duif 11 u. 55. Snel! 1190 per minuut. Aanko laatste priisduif 13.25 Snelheid 925 m. per m P. Krom 1 21 42. N. Zwaan 2 20 41, mevr. weg 3 17 30 37. SASSENHEIM U van de wedvlucht met duiven vanaf Chateauroui zaterdag j.l. in concours duiven. Gelost om 5.45 Afstand 636 km. Aankot eerste duif 16.24 heid 994 m. per minuut. A komst laatste prijsduif dag 18.13 uur. Traag verlt met vele achterblijvers op zaterdag slechts zei duiven binnen. I Zwaar. 1 19, A. de Goey 2, Ammerlaan 3 6 18. LEIDERDORP De col missie ruimtelijke ordeni en openbare werken ver dert od woensdagavond juni 1972, om 20.00 uur in gemeentehuis. De belangri ste agendapunten spreking van het i stemmingsplan Winkelhof realiseren winkelcentn aan de hand van een quette. Voorstel tot het men var. een voorbereidin besluit voor het gebied westen van „De Bloemen en het beschikbaar steil van een werkkrediet 24.000 gulden. Voorstel het treffen van voorziening aan de Doesbrug. KATWIJK De toegangspr zen bij Quick Boys gaan 20 procent omhoog. In commissievergadering i jeugd- en sportzaken v besloten de huur van hf sportpark Nieuw Zuid te va hogen tot dertigduizend go den per jaar. Als gevolg v« deze maatregel zal de vo* baivereniging haar prijz^ verhogen. In de vergadering werd oi aandacht geschonken aan 4 benoeming van een bezoldig jeugdfunctionaris. De Jeug.' raad heeft de gemeente 1971 al over deze zaak benj derd. Deze functionaris mol n^ar drie kanten informer?» Dc- plao'selijke raad van hl jeugdbeleid, do plaatseii'ij overheid en de jeugd zelf al die advies vraagt. In de b| gir-iing was als eindbedra voor deze post 40.455 opgj nomen. De gemeentelijlf subsidie werd begroot (r ƒ20.000, terwijl het ministi lie van CRM ook om subsi d c is verzocht.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4