Vrienden Houtrust moeten geduld hebben Gonzales zorgde voor sensatie Geslaagd? NIEUWE HAAGSE PROFCLUB NU NIET MOGEUJK Suiirendonk naar AZ '67 Pfenninger bleef in het zadel Zware straf MES Rob Bron start niet 8 Dagen kriskras door Nederland Opnieuw zeiler teruggekeerd van Oceaanrace NS-Vakantie- dagtochten f44.- Record Olympia Waldi Sgf; ZATERDAG 24 JUNI 1972 LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) DEN HAAG Een vertegenwoordiging van de „Vrienden van Houtrust", de groepering die zich tot doel stelt een tweede betalende voetbalclub in Den Haag op te richten, heeft gistermiddag een onderhoud gehad met Jan Huy- bregts, secretaris betaalde voetbal van de KNVB. De mo gelijkheden om te realiseren wat de groep beoogt lijken niet groot. Huybregts: „De deur is niet dicht, maar de kier is wel zeer klein". De „Vrienden van Houtrust" kun nen beschikken over kapitaal en er zijn uitzichten op het aan trekken van een groep spelers. Met die gegevens op zak is met Huybregts overlegd wat de mo gelijkheden kunnen zijn. Huy bregts: „Een concreet antwoord geven op de vraag of de stich ting, want dat zou het moeten worden, tot het betaalde voetbal kan worden toegelaten is niet zonder meer te geven. Als het de bedoeling is een zieke patiënt van elders te halen heeft het geen zin. Als er een goede basis is kun je besprekingen openen. Wordt een nieuwe stichting op gericht dan moet worden vol daan aan financiële voorwaar den van het bestuur betaald voetbal. Een moeilijkheid van andere aard is dat vorig jaar bij de sanering twaalf clubs zijn afgevoerd en dan is een jaar la ter lastig een nieuwe club erbij te halen. Dat Blauw Wit en DWS een fusie zijn aangegaan legt weinig gewicht in de schaal. We zijn blij met die fu sie, want het scheelt speeldagen in de lange competitie van de eerste divisie. Ik zie nog geen tweede betalende voetbalclub in Den Haag komen. Dat zou wel licht wel kunnen als een Haagse amateurclub kampioen van Ne derland wordt en een verzoek Indient tot het betaalde voetbal te worden toegelaten". Woordvoerder Van Dam van de „Vrienden van Houtrust": „Voor het aanstaande seizoen zijn er inderdaad onoverkome lijke moeilijkheden. Het tijdstip ligt voor de KNVB ook ongun stig. Volgens het doelpopulatie- rapport moeten er, ook volgens de KNVB, in Den Haag moge lijkheden zijn voor twee beta lende clubs. Er wordt verwacht dat ook in het volgend seizoen zwakke broeders zullen afval len. En we zullen, met het geld in de hand, de zaak moeten verschuiven. De groepering blijft zich evenwel ten doel stellen te ijveren voor de tweede club in Den Haag". (van onze sportredactie) ALKMAAR Ruud Suurendonk, die door Monaco op straat werd gezet heeft een tweejarig con tract gesloten met eredivisiede butant AZ'67. Frans de Munck is de nieuwe trainer van Vitesse. Hij volgt Cor Brom op. Overigens heeft het aantrekken van De Munck, die in België door Lierse SK werd ontslagen, geleid tot een conflict bij Vitesse. Wim Belt man, de nieuwe manager van de Arnhemmers had het bestuur geadviseerd Arie Otten als trai ner aan te trekken, maar tij dens Beltmans vakantie werd De Munck benaderd en gecon tracteerd. Otten is bijzonder ge belgd over deze gang van za ken. Vandaag is er een onder houd tussen de betrokkenen. Theo Laseroms heeft een tweeja rige verbintenis gesloten met La Gantoise uit Gent. Kees Bregman is de opvolger van Wytze Couperus. De 24-jarige 6pitspeler van Haarlem tekende gisteravond een contract bij FC Den Haag. Oudste Wimbledondeelnemei gediskwalificeerd LONDEN Pancho Gonzales, eens de beste tennisser ter wereld, die de komende week als 44-jarige nog eenmaal op Wimbledon hoopt te schitteren, is gisteren in de halve finales van het toernooi van Queens gediskwalificeerd, omdat hij om een andere lijnrechter vroeg. De moeilijkheden ontstonden in de tweede set van de partij tegen de Brit John Paish, die de dag tevoren Stan Smith had uitge schakeld. Gonzales had de eerste 6et met 75 gewonnen en stond met 2—3 en 040 op zijn eigen service achter in de tweede, toen hij zich fcoos maakte op een lijnrechter, die hem driemaal benadeeld zou hebben, „moet ik nog meer over mijn kant laten gaan", voegde hij het publiek toe. Toen serveerde hij. De lijnrechter riep „out". „Dat is dan dat", zei Gonzales. ,,Ik wil een andere lijnrechter". De betrokkene, Archibald Tyler verliet de baan en referee mevrouw Bea Seal kwam kijken wat er aan de hand was. Na enige discussie diskwalificeerde zij tot stomme verbazing van het publiek de aan irdooij de slapen grijzende Amerikaan. -hop- iden! har- fd eni voor| ijk. spel, 7rank- fleg- inders oeilijk adden oppen Later verklaarde zij: „Ik heb hem geschrapt, of zoals u wilt gediskwalificeerd, wat hetzelfde is. Toen ik de baan op kwam stelde Gonzales mij een ultima tum: als de lijnrechter niet zou verdwijnen, zou het het zelf wel doen. Dat was genoeg voor mij". Gonzales vertelde dat in de laatste game viermaal een bal „out" was ver klaard, terwijl de kalk derd te laten doorgaan". Hij voegde eraan toe „Ik ben zelf ook wel eens re feree geweest. Ze hebben mij ook wel eens om een andere lijnrechter ge vraagd. Ik heb er nooit aan gedacht een dergelijk verzoek te weigeren. Be ter zoiets doen. dan de zaak uit de hand laten lo pen". Onbevredigend de lijnen spatte. „Ik ga John Paish, die op deze on- te lang mee in de tennis- bevredigende manier tot De eindstrijd vpn het da- sport om zoiets ongehin- de finale doordrong, zal mes enkelspel zal gaan het daarin moeten opne men tegen de 19-jarige Amerikaan Jim Connors. Deze schakelde de als nummer twee geplaaste Clark Graebner uit met 6—3 64. Graebner was in de tweede set slechts één slag van 5—5 verwij derd. Maar twee netbal- len, die dood neervielen, brachten de linkshandige Connors op matchpoint. Graebner zelf miste daar op de laatste tussen de 17-jarige Ameri kaanse Chris evert en de Australische Karen Krantzcke. Wendy Over ton was de eerste, die in Europa Chris Evert een set afhandig maakte. Ze won de eerste set na een achterstand van 5—2 en twee setpoints tegen met 7—5. Bij een achterstand van 21 in de tweede set kreeg de nieuwe Wimble- donfavoriete weer greep op de partij. Ze maakte negen games achtereen en won alsnog overtuigd: 5_7 6—2 6—1. Karen Pancho Gonzales. Krantzcke versloeg haar landgenote Pat Coleman met 6—3 6—3. Onrust De Roemeen Ilie Nastase, die nogal eens wat onrust op de tennisbanen pleegt te veroorzaken, heeft in de halve finales van het toernooi van Eastbourne een naderbij komende ne derlaag tegen de Span jaard Gimeno niet afge wacht. Hij staakte de strijd baj 89 2—5. De Spanjaard retourneerde half vallend een bijna on bereikbare backhand van Nastase. Via het hout van zijn racket wipte de bal over het net terug, de Roemeen kansloos latend. Nastase trok de schou ders op, wandelde naar het net, gaf zijn tegen stander een hand en ge baarde naar de scheids rechter dat hij de strijd staakte. OLTEN De laatste etappe van de 39e Ronde van Zwitserland, een tijdrit over 25 kilometer, heeft een zeer spannend duel op geleverd tussen de uiteindelijke winnaar, Louis Pfenninger, en zijn ernstigste belager, de Frans man Roger Pingeon. Het is een waardig en sportief hoogtepunt geworden van deze etappekoers. De 28-jarige Zwitser gaf de Fransman In dit duel tegen de klok met 20 seconden het na kijken en consolideerde daarmee zijn eerste plaats. De etappezege moest Pfenninger tenslotte aan de Portugees Agostinho laten, wat geen schande was, want deze had reeds in de bergetappe, ook een tijdrit, van Thun naar Balmbcrg, laten zien waartoe hij in staat was als tijdrijder. Een opmerkelijk feit uit deze Ronde is. dat Louis Pfenninger, evenals in 1968, toen hij ook winnaar werd, wederom geen enkele etappe-overwinning heeft ge boekt. Voor Nederlands succes zorgde Gerben Karstens, die de voor laatste rit van Pfaeffikon naar Olten over een afstand van 117 kilometer op zijn naam bracht. Onze landgenoot won de eind sprint van deze rit, die uiterst saai was, van een langgerekt peloton, dat dezelfde tijd kreeg toegewezen. ICIndklnmtcment: 1. PfennlnRer 7.\ 41.22.43 2. Plngei 3. Michelle Dnnci 4. Spahn (Zwtt.) 41 41.23.04 8. Fril Schluvun (It i (G-B) 4131.11; 41.36.51: 1 52 -13 Tino Tabak 41.53.38 HAARLEM De basketbalvereniging MES in Zandvoort is wegens bedrog zwaar gestraft door de straf- en geschillencommissie van de Nederlandse Basketbal Bond. In de eerste vijf competitiewedstrij den van het seizoen '72-'73 kan MES geen punten behalen. Het gehele seizoen zullen deze wedstrijden buiten beschouwing blij ven. Verder is de (ex-)bestuursleden Schouten, De Kruiter en Lei- smg tot 1 januari 1975 het recht ontzegd in de NBB of in een der bij de bond aangesloten verenigingen enige functie te bekleden. De he ren Termes en Van Duijn, eveneens bestuursleden van MES, is het zelfde recht ontzegd tot 23 juni 1973. Ook kan MES nog een boete verwachten op grond van het reglement reclamesponsoring. Vorig jaar september ging de vereniging Lions een sponsorovereen komst aan met een chocoladefabriek. Lions veranderde toen zijn naam in MES. In mei van dit jaar bleek echter dal Lions aan de bond een veel lager contract had getoond dun in werkelijkheid was gesloten. Men had dit gedaan om minder af te hoeven dragen aan de bond. Door publicaties in een Amsterdamse krant kwam de zaak aan het licht. (Van onze sportredactie) ASSEN —Rob Bron start vandaag niet In de TT In Assen. De Amsterdam mer, die vorige week in Rijdckn uit de baan vlaag en enkele verwondingen opliep, schoof gisteren tij dens de training op zijn gloednieuwe Suzuki op nieuw van dc haan af. Door een blokkerend ach terwiel kon Bron zijn ma chine niet meer onder controle houden. Bron is naar een ziekenhuis ge- beacht waar bij de eerste diagnose een gebroken pols en een wervelfrac tuur werd geconstateerd. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) h6) 3. i. Tf8t recht op 't kopen van voordelige koppeling kaartjes voor bijna alle NS-vakantiedagtochten. In juni, juli en augustus. voordelig uit met NS -21 63 -18 65. -12 67. -31 69. -36; of t moei l volgt t zwart en wit schreed en wai KAAS VOOR GIETELINK (van onze sportredactie) >EN HAAG Karei Gietelink krijgt van het NOC nog een kans zich voor Miinchen te kwa lificeren. neemt hij deel aan een toernooi in Oost Duitsland en van zijn prestaties aldaar zal het afhangen of de Budobond hem alsnog bij het NOC zal voordragen. In de ploeg is te vens Hagenaar Theo Schneider opgenomen. - V i--. PLYMOUTH De Fransman Jean-Yves Terlain, met zijn 43 meter lange schoener Vendredi Treize, de grote favoriet voor de Transatlantische solo-zeilra ce, heeft al zes dagen niets van zich laten horen. De eigenaar van de schoener, de filmprodu cent Claude Lelouch heeft een verzoek aan alle schepen ge richt om te luisteren naar even tuele radio-signalen van Terlain. De Vendredi Treize heeft twee radio-zenders aan boord. Erg ongerust maken de organisa toren zich vooralsnog niet. Ook enkele andere deelnemers, on der wie Chichester, hebben tot dusverre nagelaten zich te mel den. De deelnemers hebben nog steeds te kampen met zwaar weer. De Amerikaan Jerry Cartwright voer gisteren de haven van Fal mouth binnen, omdat zijn 18 jaar oude kotter Schuffler III water maakte. Cartwright, een 40-jarige scheepsontwerper uit de Caiifornische plaats San Die- go vertelde, dat zijn boot op on geveer 250 mijl uit de kust lek was geslagen, toen het schip werd geteisterd door een serie reusachtige rollers. De Fransman Jean Marie Vidal, een 29-jarige oud-zwemkam- pioen rapporteerde aan de bou wer van zijn Trimaran Cap 33 dat een van de liggers van zijn schip hem zorgen baarde. Vidal wilde weten of het verantwoord zou zijn door te varen of dat hij beter kon terugkeren. (ADVERTENTIE) 'n Dagje naar Texel of naar 't Teutoburgerwoud, naar 't Evoluon in Eindhoven of naar Ouwehands Dierenpark, naar de Deltawerken of naar de Floriade. Vraag op 't station do brochure „NS- Vakantiedag tochten". voordelig uit met NS Laga roeide naar record AMSTERDAM Ondanks de bar slechte weersomstandigheden zijn er toch enkele baanrecords geroeid tijdens de Argo-sprint- kampioenschappen, die vrijdag avond op de Bosbaan in Amster dam een driedaags roeifestljn hebben ingeluid. De Tsjechische skiffeur Hillebrand en de Laga-vier-mét tekenden voor de nieuwe record«. Volgens een ijzeren schema, waaFvan de geroutineerde wed'strijdcommis- sie niet afweek, werden In vier uur tijd vele tientallen sprints afgewerkt door niet minder dan 245 roeiers uit zeven landen. Kill» sklf: I. Hillebrand (TsJ.-Sl.f 1 32.8 nieuw baanrecord): 2. Veen-man* .34.3; 3. Bi Wie 8 dagen lang veel ln ons land wil reizen, la het voordeligst uit met een 8-daags kriskras-abonne ment. Kinderen 4 t/m 9 Jaar half gold. En als extra plussen: recht op 't kopen van voordelige koppeling- kaartjes voor bijna alle N S-vakantledag tochten. voordelig uit met NS Mul i <IL) 1.36,3. Een beeld van de gisteravond on der slechte weersomstandighe den geroeide eerste wedstrijden op de Bosbaan. Op de voorgrond Nereus dat de race in de achten (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bij de Haagse voetbalvereniging De Ooievaars is wellicht een wereldprimeur geves tigd. Woensdagavond werd Sally van Leeuwen benoemd tot opvolger van aftredeml voorzitter Har ry de Wolf. Exact 8 uur twaalf minuten en 34 se conden later deelde de in middels thuisgekomen Van Leeuwen zifn overige bestuursleden mede om gezondheidsredenen van de functie af te zien. De Ooievaars kijkt nu op nieuw uit napr een nieu we praeses. •ik'io 36 J/.t'. 'u//. f - - 0Q°Q°0 ?o.gaogi M.i.. vk..7fi£e-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13