Met dubbeldekker en al te gast in Groenoordhal Regen was spelbreker in ,eidse Houttoernooi Warmond verhoogt subsidie Jeugdraad Derde ronde Jeugd Olympiade Verder deze week.... Biljartkampioen Nieuwe Wetering gehuldigd 1972 felJDAG 23 JUNI 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN Dat was geweldig. De directeur van de Groenoordhal had gisteren voor de derde etappe van de Leidse Jeugd Olympiade de deuren van de hal open gezet. Zelfs de LC-dub- beldekker kon erin. Weg barre zomerkou en blauwbekkerij. Dankbaar maakten de Groen- oorders daarvan gebruik voor het houden van hindernisfiets- wedstrijden in de kant- en klare vakken tussen de veemarktvlon ders. Uitdagend scheen het zin kende zonnetje door de ruiten, maar niemand liet zich naar buiten lokken. Wel naar binnen. Jammer genoeg waren er min der ouders dan gisteren, maar destemeer kinderen. Het leek wel een variatie op ,de boom wordt hoe langer hoe dikker'. Met de meest uiteenlopende fraaie en soms gekke fietsen kwamen ze binnen om het par cours eens te proberen. En dat viel voor den drommel niet mee. Het zag er nogal on schuldig uit. Een slalom maken tussen zes paaltjes dan een bal letje in een ringetje en een rin getje om een stokje leggen of kegels omver gooien. Maar doe het maar eens als je nauwelijks bij de trappers kan of als je een knoert van een fiets hebt. De meisjes hadden het goed beke ken. Marion van der Wiel had een uiterst handig en wendbaar fietsje, waarmee ze de eerste prijs haalde en dat ze heel aar dig aan alle andere deelneem sters beschikbaar stelde. Het werd op het laatst nog een reuze spannende strijd om de eerste drie plaatsen bij de jon gens. Tot vier keer toe moesten Rudie Smits en Wim Keizer rij den om de hoogste eer. Uitein delijk won Rudi met zijn rode laarzen met een heel klein ver schil, een puntje maar. Zijn moeder was minstens even trots als hij zelf. „Helemaal niet slecht hoor. Het is hartstikke moeilijk". De grote jongens moesten ook een keer overrijden. Hoewel Rob Ravensbergen aanvankelijk een punt voorstond, werd hij in de eindstrijd toch tweede. Over fijne speelgelegenheid ge sproken, die Groenoordhal is het wel helemaal. Vooral als de rekken voor de Vrijdagse vee markt zijn opgesteld. Je kan er op en doorheen klim men, je met ware doodsver achting over heen gooien (u weet wel de .schotse zwaai'), tikkertje spelen en met je kleine stepje tussen door racen. Nie mand die je ziet. En de moe ders vinden het best: „Zouden ze elke dag moeten doen. Je hebt geen kind aan ze". De organisatoren waren best te vreden, hoewel ze toch nog wat meer ouders verwacht hadden. „Ze moeten allemaal kassie kij ken, ze hebben bitter weinig be langstelling voor hun kinderen. Daarom is het hier zo moeilijk allemaal. Maar misschien be gint het door deze activteiten te komen", volgens de heer Rij- nardus, voorzitter van de jubile rende speeltuinvereniging Groenoord (35 jaar alweer). „Het is altijd een goed lopende en stevige vereniging geweest. Maar de laatste twee, drie jaar gaat het niet meer. Je kunt bij na niet tegen de aggressie op. In februari hebben we hier een speelnet in de speeltuin opge hangen. Ze hebben het met glasscherven kapotgesneden. Vijfhonderd gulden foetsie.. Zo krijg je de kas wel leeg'. Volgens mij ligt een groot deel aan de sanering. Vroeger in de ,oude buurt' ging het allemaal best. Toen had men nog ge meenschapszin. Nu zijn er men sen uit de oude buurt wegge gaan en nieuwe bewoners geko men. Die hebben helemaal geen band. Hopelijk worden ze nu meer betrokken bij de buurt". Een toeschouwster: „Nou, ik woon hier nou acht jaar. Er is nog nooit wat gebeurd. Dit is de eerste keer. Als ze nou eens va ker zo iets doen, dan komt er leven in de brouwerij. We willen best meehelpen". Zaterdag bij het vissen hebben zich al verschillende dames en heren aangemeld om een oogje in het zeil te houden en voor de nodige happerij te zorgen. Het is ook best leuk werk, zegt een van de helpers. „Ik werk alle dagen mee. Gisteren o zo'n lol gehad met mijn vriend. Steeds die skelters terug rijden. Waar om niet he? Vandaag ben ik ja rig." Nog van harte. LEIDEN Nog precies een week Maandag: Haagwegkwartier/Zuid- en dan is de Leidse Jeugd west (speelweide aan de Tous- Olympiade weer verleden tijd. saintkade): hindernisfietsen 9 Maar voor het zover is gebeurt t/m 11 en 12 t/m 14 jaar, aan- er nog een heleboel. Ter herin- vang 7 uur. nering nog even het program- Plan Noord/De Kooi (Herensin- ma: gel-emplacement): hindernisfiet Vandaag: Speeltuin Groenoord: sen 9 t/m 11 en 12 t/m 14 jaar, Zaklopen-aardappelrace voor 6 aanvang 7 uur. Dinsdag komt en 8 jaar, aanvang 7 uur. ie dubbeldekker weer een kijk- Zaterdag: Speeltuin Groenoord: je nemen. Viswedstrijd voor 8 t/m 14 jaar, Dinsdag: Plan Noord/De Kooi aanvang 10 uur. Speeltuinker- (Herensingel-emplacement): mis, aanvang 14 uur. In het Zeepkisten- en kinderwagenrace weekeinde rusten we even oud. 9 t/m 11 en 12 t/m 14 jaar, aan- vang 7 uur. Woensdag: Haagwegkwar- tier/Zuidwest (speelweide Tous- saintkade): zaklopen en aardap pelrace voor 6 t/m 8 jaar, aan vang 7 uur. Plan Noord/De Kooi (Herensin- gel-emplacement): hoepelen 9 t/m 11 en 12 t/m 14 jaar, aan vang 7 uur. Clubhuis De Tamboerijn (Vale- riusstraat)aardappelrace en zaklopen 6 tot 8 jaar; hindernis- fietsen 9 tot 11 en 12 tot 14 jaar, aanvang 3 uur. Donderdag: Clubhuis de Tamboe rijn (Valeriusstraat): Skeltêrra- ce jongens 9 tot 11 en 12 tot 14 jaar. Kinderwagenrace meisjes 9 tot 11 en 12 tot 14 jaar. Over de finale van de Leidse Jeugd Olympiade hoort u nog meer. Uitslagen Hindernisi.etsen meisjes tot 10 jaar: 1. Johanna Stokkel, 2. Alie Mink, 3. Jannie Ver baan. Hindernisfietsen jongens tot 10 jaar: 1. Marion van der Wiel. 2. Hannie van der Wiel, 3. Jannie Mielo. HindernisfSetsen jongens tot 1 jaar: 1. Rudi Smits, 2. Wim Keizer, 3. Freddie Smits. Hindernisfietsen jongens tot 14 jaar: 1. Henk Mink, 2. Rob Ravensbergen, 3. Herman Binnendijk. n de hindernisfietswedstrijden in actie Nicue deelnemers g(tan van start over de veemarktvlonders Wie dacht dat dit zo makkelijk is heeft het toch goed mis IIDEN Opnieuw kwam Bram Madera gisteren als winnaar uit .de strijd tevoorschijn op het tennistoernooi van de „Leidse 'opstnti Hout", maar dte grootste win- 903 Pfjii'jar van de dag was toch wel regen, die tot rond zes uur ap.^ ï-'het spelen onmogelijk maakte. °8ranxj)ooT deze overvloedige regen- ow: s? val wordt het toernooi wel era- :t iopfstig bedreigd en moest de wed strijdleiding gebruik maken van fde bereidwilligheid van andere ng) ^parken om banen af te staan. eigen gebied kon gelukkig de Ton«j partij tussen Bram Madera en Han Lind doorgang vinden. Deze redelln?wedstrijd, die bijzonder attrac- ""'tief voor het publiek was, werd voornamelijk door Jan Lind, die oortdurend de vaart in het spel iracht, naar een zeer hoog peil >pgetrokken. '5 Mul tegenstanders, die hij dan met uitgekookte balletjes passeert. In de eerste set en het begin van-de tweede set leek Madera snel op de overwinning af te stevenen, want hij kwam al snel op een 64; 4—1 voorsprong. Maar juist bij een achterstand gaat Jan Lind meestal beter spelen. Ook dit maal knabbelde hij langzaam maar zeker steeds een beetje van zijn achterstand af en won de tweede set met 8—6. In de derde set sloeg Ma dera weer toe met zijn uitge kiende passeerslagen en pakte de beslissende laatste set met 75. In het herenenkei B werd nog een wedstrijd gespeeld en wel die tussen Rob Koggink en Har Meijer. De knalharde fore hand van Meijer kon het toch niet winnen van het meer geva rieerde spel van de Noordwijker Koggink. De betere volleys van Koggink leverde hem de partij op met 63; 64. plaatst is had weinig moeite om de volgende ronde te bereiken tegen mej. Rensink, die zij met 6—1; 6—3 terugwees. In het herenenkel C kwamen gis teren twee geplaatste spelers in actie. De tweede geplaatste Marry Vedegaal klo peOe-rdntr Marry Verdegaal klopte Onder water met 75; 36; 61 en Paul Teunissen bleek te sterk voor V. Werkum: 6—3; 6—3. De Munnik-combinatie Cees StoK- kermans/mevr. V. Leeuwen versloeg in het gemengd dubbel C mevr. Splinter met haar part ner de heer V. Aelat met 6—1; 6—4. HAZERSWOUDE Over de Barremolen in de Barrepolder, ter hoogte van de gemeentegrens tussen Zoeterwoude en Hazerswoude langs de spoorlijn Utrecht—Leiden, is bar veel te doen geweest, daar Heine- ken in de directe omgeving haar brouwerij aan het bouwen is. Vol gens de kortelings tot voorzitter van de Hazerswoudse VVD-afde- ling gekozen heer E. Wanschers. aan genoemd bedrijf als topfunctio naris verbonden, is er, nu de bouw van de brouwerij c.a. vordert, wel degelijk rekening gehouden met de aanwezigheid van deze Bar remolen. „De molen zal tot haar recht b l ij v e n komen". WARMOND B en W van War mond zullen de raad in de ver gadering van dinsdag aanstaan de voorstellen een aanvullende subsidie van 2052 te verlenen aan de Jeugdraad. Dit is nood zakelijk geworden door het ver zoek om subsidie van de met de Jeugdraad samenwerkende wijkvereniging Endepoel. De raad zal ook gevraagd worden De Kaagweek gaat di4 jaar 1000 het bestemmingsplan „West" vast te stellen. Als nieuwe ele ment is ingebracht een verbin ding van do thans doodlopende Bijlevcldlaan en het uitbrei dingsplan Endepoel. B. en W. adviseren tevens de ingekomen bezwaarschriften ongegrond te verklaren. Baar het steeds snelheid in het spel willen brengen was tegelijk j ook een kleine fout, want Made- i ra houdt juist van aanvallende Evelien de Weger, die tweede ge- ZOETERWOUDE De K.P.J. organiseert zaterdag avond een tuinfeest bij de Tam. van Leeuwen aan de Geerweg. Dit jaar niet alleen barbecue, maar ook een groot kampvuur met de daarbij behorende muziek. Aanvang half negen. NIEUWE WETERING Na het behaalde kampioenschap in Enschede bij de Nationale kampioenschappen biljarten van de K N.B.B. in de afdeling libre door het 2e team van de biljart ver. Nieuwe Wetering, bestaan de uit de heren Dol Bouwmees ter, Jan Struive, Leo Zoetendaal en leun Bos, mochten zij vele felicitaties en attenties in ont vangst nemen tijdens een druk bezochte receptie, welke hen door het bestuur der biljartver eniging in het Cultureel Centrum werd aangeboden. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder J. S. Wage naar. Deze memoreerde, dat de biljartver. Nieuwe Wetering 14 jaar bestond en dit nationale kampioenschap een belangrijk mede dank zij de exploitant gebeuren voor de vereniging ge- De heer Schimmel sprak namens noemd kon worden. Namens het het bondsbestuur, en legde in gemeentebestuur bood hij een zijn gelukwens de nadruk op het enveloppe met inhoud aan. feit dat het Cultureel Centrum L. Hoogenboom is uitge groeid tot een waard'g biljart centrum waar reeds diverse be langrijke tournooien zijn ge speeld Hierna bracht dc muziekver. „Door Gunst Verkregen" een muzikale aubade aan bestuur en kampioensteam. Namens het geweat „Het Gewest" spraken de heer Ritmeier een geluk wens, en de heer Egberts als voorzitter van het district „Veen en Rijnstreek". Nadat nog diverse voorzit ter) van omliggende vcren.g.n- gen bun gelukwensen hadden uitgesproken, werd namens be stuur en kampioensteam een dankwoord gesproken door de heer L. Hoogenboom. gulden meer vergen aan subsi dies cn 750 gulden meer aun ga- ram ie subsidies. Normaliter heeft Warmond voor subsidië ring van deze feest weck 2500 gulden ter beschikking. Dit jaar werden echter aanvragen inge diend voor 4500. B. en W. zijn van mening dat de aanvragen om een garantiesubsidie van dc jongercnsociëteiten Ut Slocpie en i lophouse niet gehonoreerd mc<etcn worden. Deze sociëtei ten vroegen de gemeente garant te sii.an voor een bedrag van 125u. Het college vindt dat de door de sociëteiten te organise ren activiteiten waarschijnlijk op meer dan voldoende belang stelling kunnen rekenen. n de vergadering van dinsdag komen ook enkele onderwijsza ken aan de orde. Voor de uun- schaf vun leer- en hulpmiddelen voor de „Leerhoevc" is een kre diet nodig van 1.023,21. De vergoeding van het gymnastiek onderwijs aan de KK basis school dient vastgesteld te wor den op 10.835,61. B cn W stel len tenslotte nog voor een kre diet van 4600 te voteren voor het vervangen van de gasketcl in het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3