Protesten tegen Franse a-proef VEILIGHEIDS AGENTEN AAN BOORD Minder straf voor marihuana Spanningen in legertop ter sprake in Kamer £eidbc(5otiAci/nt Meer schoolgeld in strijd met verdrag VVDM wordt kritischer beweging Uw Mening MARKTEN ANDERE VRAAGTEKENS Weerbericht; TOENSDAG 21 JUNI 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 9 URECHT (ANP) Hoofdbestuur en afdelingsbesturen van de Vereniging van Dienstplichtige militairen (VVDM) voelen er wel voor via een koerswijziging de VVDM meer het karakter te geven van een maatschappij kritische beweging dan van een belangenvereniging, zoals nu nog het geval is. jMaar het probleem is hoe je je le den voor die koersverandering warm kan krijgen en activeren. Een probleem waarmee niet al len de VVDM maar ook de vak- beweging worstelt. Aldus (de scheidende) WDM-voorzditter Jan van Bergen gisteren op een 1 ledenvergadering van de VVDM in Utrecht, waar de te volgen koers van de vereniging de hoofdschotel op 'de agenda vormde. Onder meer kwam er de wenselijkheid van een sta kingsrecht voor dienstplichtige militairen aan de orde. LIMA (Reuter) Peru zal de di plomatieke betrekkingen met Frankrijk verbreken zodra de officiële bekendmaking komt van de kernproef bij de Moeroe de Stille Oceaan. Dit rijk inderdaad zal plaatsvinden. Peru's voornaamste argument is dat de Franse kernproeven een radioactief veld boven Peru, Noord-Chili en West-Boli via teweegbrengen. blijkt uit een verklaring van het De eerste ministers van Australië en Nieuw-Zeeland, respectieve lijk William McMahon en John Marshall welke laatste thans in Australië vertoeft, hebben geza menlijk een boodschap gestuurd aan de ontwapeningsconferentie te Genève, waarin wordt gepro testeerd tegen de Franse kern proeven boven het zuidelijk ge deelte van de Grote Oceaan, let Canadese lagerhuis heeft eveneens de Franse kernproe ven unaniem afgekeurd. In een motie werd gesteld dat er een eind moet komen aan het hou den van kernproeven door alle landen. Zestienhoven doet nog meer tegen lawaai ROTTERDAM (ANP) De Rot terdamse luchthaven Zestienho ven zal vanaf morgen de ge luidshinder van de vliegtuigen verder terugdringen. De rijks luchtvaartdienst heeft toestem ming verleend voor de invoe ring van een aantal maatrege len, waardoor de omwonenden minder last van het vliegtuigla waai zullen ondervinden. De nieuwe aanwijzingen, die be trekking hebben op de klim- hoogten van de vliegtuigen en het overvliegen van bewoonde wijken, golden reeds voor de nachtelijke uren. Thans zijn ze ook van toepassing op de vluch ten overdag. Bij KLM-toestellen Rijexamen duurder \n de krant van vrijdag j.l. las ik tot mijn verbazing dat het rij examen met ingang van 1 juli 3,- duurder wordt en dat dan een volledig examen 30,75 gaat kosten. Bij mijn eerste vol ledige examen, dat is aange vraagd op 23 februari, moest ik betalen 35.-. Een herexamen gaat nu ƒ28,25 kosten. Mijn herexamen praktijk is aan gevraagd cp 16 mei en daarvoor moest ik 29,- betalen. Ik neem aan dat ik niet de enige ben die te veel heeft betaald. Zou de re dactie mij kunnen zeggen tot wie of welke instantie ik mij moet wenden met klachten over zulke toestanden? Mevr. H. M. O.-H. Naschrift redactie: De tarieven voor de rijexamens betreffen de tarieven van het Centraal Bu reau Afgifte Rijvaardigheidsbe wijzen en Geneeskundige Ver klaringen (CBR), die met in gang van 19 juni inderdaad met 3 gulden zijn verhoogd voor wat betreft het B-examen (personen wagens op meer dan twee wie len). Vanaf genoemde datum kost een volledig examen f30.75, terwijl een praktisch (her-)examen f2S, 25 en een theoretisch (her-)examen f23,25 kost. Indien rijexamenkandidaten meer hebben betaald of moeten beta len dan de vastgestelde bedra gen, komt het meerbetaalde ten goede aan de rijschool. Het CBR acht dit een kwestie tussen de examenkandidaat en de rij school. De laatste zal voor het aanvragen van het rijexamen een zeker bedrag aan admini stratiekosten in rekening breri- g en (portokosten en briefpa pier). De briefschrijfster raden wij aan over het teveel betaalde contact op te nemen met haar rijschool. Mocht dit niet het ge wenste resultaat hebben, dan kan dit probleem voorgelegd worden aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Overi gens wordt het afgeven van de geneeskundige verklaring door het CBR per 1 juli aanstaande èèn gulden duurder (was f 2.25. wordt f3,25). Met dit bedrag dient ook rekening gehouden te worden). De wrede oorlog Graag zou ik van U vernemen of u ook andere kanten dan wrede in een oorlog ziet. Voor mij is uw bijschrift ..wrede kant van oorlog Vietnam" naast de foto (van een overleden jongen in de armen van zijn vader - Red.) onbegrijpelijk misschien mis plaatst. D. C. Haverden, (Naschrift redactie: In ieder ge val verwarrend. Bedoeld werd om naast de vele berichten over het militaire aspect van de oor log. over veroveringen en mili taire tegenslagen, nog eens de aandacht te vestigen op de an dere kent: die van de slachtof fers. waar hel oorlogsbedrijf zich het duidelijkst in zijn wreedheid toont). DEN HAAG (ANP) Vliegtuigen van de KLM zullen veiligheids agenten aan boord krijgen om bjj het beladen en inschepen van Nederlandse toestellen toezicht te houden. Minister Van Agl van justitie heeft dit medegedeeld in antwoord op vragen van het VVD-kamerlid De Beer, De be windsman zegt voorts dat er voortdurend voor wordt ge waakt dat een zo hoog mogelij ke graad van veiligheid op Schiphol wordt bereikt. De Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties heeft gisteren een verklaring goedgekeurd waarin alle daden die gevaar opleveren voor de veiligheid van de bur gerluchtvaart worden veroor deeld. In de verklaring wordt aangedrongen op effectieve maatregelen tegen personen die dit soort daden plegen. De verklaring lijkt een eerste suc ces voor de Internationale Ver eniging voor Verkeersvliegers (IFALPA) die maandag een staking van verkeersvliegers uit riep om de Verenigde Naties te dwingen maatregelen tegen de vliegtuigkapingen te onderne men. F. A. M. Kerklaan verruilt de Salvatorschool voor Oegstgeest De heer F. A. M. Kerklaan, die 12 jaren hoofd is geweest van de Salvatorschool basisschool in de St. Jozefparochie gaat af scheid uit deze functie nemen. Hij heeft een benoeming tot le raar biologie aanvaard aan de R.K. Ivio-scholengemeenschap in Oegstgeest. Op donderdag 29 juni a.s. zal af scheid van hem worden geno men. 's Avonds van half 8 to! half 9 is er dan in de school ge legenheid voor ouders en oud leerlingen om afscheid van hem te nemen. Om 9 uur die avond is er een min of meer officiële afscheidsavond. De heer Kerklaan zal worden op gevolgd door de heer H. J. M. Langelaan, die met -fngang van 1 augustus a.s. tot hoofd van de Salvatorschool is benoemd. De heer langelaan is sinds 1963 als onderwijzer aan de school ver bonden. Opnieuw aardschokken in Ancona ANCONA (UPI) In Ancona op de Italiaanse Adriatische kust zijn gisteren opnieuw aard schokken gevoeld Volgens des kundigen waren het er zeven, waarvan de zwaarste 4 op de schaal van 12 van Mercalli aan- De brandweer van Ancona is nog steeds bezig met het vaststellen van de schade die een schok van negen graden zes dagen ge leden veroorzaakte. Duizenden van de honderdduizend inwoners vluchtten. Van hen verblijven er nog naar schatting achtduizend in tenten buiten de stad. De schade aan alleen al histori sche gebouwen in Ancona wordt geschat op vier miljard lire. Generaal Creighton Abrams, op perbevelhebber van de Ameri kaanse troepen in Vietnam, is door president Nixon benoemd als stafchef van de Amerikaan se landstrijdkrachten. Abrams. die 57 jaar is, volgt daarmee de 58-jarige Westmooreland op, die met pensioen gaat. Abrams is tankdeskundige. V S-artsen: SAN FRANCISCO (Reuter) De Amerikaanse artsen hebben de afschaffing aanbevolen van de strenge strafmaat voor het par ticulier gebruik van marihuana. Deze aanbeveling is dinsdag ge daan door de 241 gedelegeerden tellende vertegenwoordigende raad van het Amerikaans me disch genootschap (AMA). De uitspraak van de over het al gemeen tamelijk conservatieve raad is een verrassende herzie ning van zijn in 1969 bekendge maakt standpunt. Toen werd marihuana nog ,,een gevaarlijk middel" genoemd en legalise ring zou volgens de toenmalige raad een ..enorm misbruik" tot gevolg hebben. Een door president Nixon inge stelde commissie uit het con gres, die het misbruik van ma rihuana en drugs onderzocht, kwam onlangs eveneens tot de conclusie dat de bestraffing Van het particuliere gebruik van marihuana diende te vervallen. Nixon verklaarde toen dat hij het met deze opvatting niet eens was. In zijn verklaring zegt de raad de Woningen voor bewoners van hoge prioriteit DEN HAAG (ANP) Er wordt een hege prioriteit verleend aan het verstrekken van een huis aan woonwagenbewoners die daarom vragen. Dit is echter een taak van de gemeenten, maar om financiële belemme ringen weg te nemen is op de begroting van CRM een garan tie-artikel opgenomen, aldus minister Engels. In een bespreking met de vaste Tweede-Kamercommissie voce CRM heeft de minister ook ge zegd dat onbekend is. hoeveel woonwagenbewoners overwegen een huis te gaan vragen. Als gevolg van gerezen bezwaren en het ontstaan van een beter inzicht in de relaties van vele woonwagenbewoners met een plaatselijke samenleving is het beleid omgebogen. Thans is mo gelijk dat naast de regionale kampen ook kleine staanplaat sen voor tien tot vijftien wagens mogelijk blijven. Wij worstelen hier te lande met totaal anders. Daar was het gisteren zo heet dat menig jeugdig Ro mein van puur ellende in een van de vele fonteinen van Rome een verkoelende sprong nam. Voorstel tot aankoop van atoomraketten DEN HAAG Minister I)e Koster (defensie) heeft bevestigd dat er een do cument op zijn bureau ligt waarin wordt voorge steld om zware atoomra ketten van het type „Lan- ce" aan te schaffen voor de landmacht. „Maar of dat ook zal gebeuren hangt af van de financiële ruimte die minister Nelis- sen mij wil geven", aldus minister De Koster. De Lance-raketten zouden in de plaats moeten ko men van de huidige Ho- nest-John raketten. Zij hebben een reikwijdte van 100 kilometer, terwijl de Honest John slechts een reikwijdte heeft van 25 tot 40 kilometer. Naar verluidt zouden de confessionele officieren binnen de landmacht niet erg warm lopen voor dit voorstel, omdat zij afwij zend staan tegenover het gebruik van nucleaire wa pens bij een gewapend conflict. Bovendien zou er teveel Amerikaans mili tair personeel op Neder landse bodem komen, om dat de lance-raketten slechts met Amerikaanse toestemming en onder Amerikaans toezicht ge bruikt mogen worden. De legervoorlichtingsdienst sprak tegen dat de plan nen tot aanschaf van de- lance-raketten al in een vergevorderd stadium verkeren. „Er is op dit moment slechts sprake van een markt verken ning, er zijn nog geen be slissingen genomen". Poging om O c» schoonmoeder te vergiftigen BREDA (ANP) De politie van Breda heeft maandag de 25-jari- ge M.N. uit Breda gearresteerd op verdenking van poging tot vergiftiging van zijn schoonmoe der. De man heeft inmiddels be- werd tot zijn daad aangezet weger? het mislukken van zijn huwelijk. maand kreeg de an vergiftigingsver- Zij moest worden s een ziekenhuis dn bleek dat zij met rattenvergif was vergiftigd. De vrouw is nog niet buiten le vensgevaar. De man heeft be kend zijn schoonmoeder thee met rattengif te hebben gege ven, Ook in februari van dit jaar moest de vrouw wegens vergiftigingsverschijnselen wor den verpleegd. Begin deze schijnselen. opgenomen Breda, 91: 21-26. 76 <20_ Juni) 367 1ij- kromme 15-17. Tor groen 2.10-2.55, rood 1.00-4.90, ao (20 Juni) guldens per kg): le en e\lra kwal. 4.61-4.73: 2e kwal. 4.50-4 60: zware kwal. tot. 5.20 handel: flauw. Veemarkt Rotterdam (20 Juni) Aanvoer: totaal 2874: weekaonvoer 3828: slachtrunderen 110: gebrulks- vee 208: vette kalveren 18: graskal- 5.90-6.40. 2e kwal. 6.35-5.80: stieren per kg le kwal. 5.95-6.35. 2e kwal. 5.60-5.90: worstkoelcn per kg 4.85-5.05: nuchte re kalveren per kg 1.30-1.70: kalf- en melkkoeien 1525-2050 1000-1550: pinken 925-1050: talveren 270-400: set -170: weldelammcren 120-140: mmeren 140-160. Overzicht i invoer, handel en prijzen): sl nderen klcln-slopend-als n ,g: kalf- en melkkoeien als v jok-kalm-sUnnde: vare koele, vin-kalm-gedruktvaarzen en m I nder-redel I Jk-onvc klelner-levendlg-goed prljsh Veel slachtoffers grond verschuiving in Bangladesj DACCA (Reufer) Vijftig men sen zijn om het leven gekomen en minstens veertig gewond bij een grondverschuiving die zich gisteravond heeft voorgedaan in Sylhet, ongeveer 125 km ten noord-oosten van de hoofdstad van Bangladesj, Dacca. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De spanningen in de legertop over (al van zaken zijn morgen in de Tweede Kamer het achterliggend thcam bij de inter pellatie van de socialist Stemerdink over de geruchtmakende over plaatsing van de „lastigeüii OVERSTE Volten van Den Haag naar een onbetekenende post in Amersfoort. De interpellant wil pogen de fensie-minister de kosten te bewegen deze overplaatsing ongedaan te maken. Minister De Koster had echter vorige week legen de de fensiecommissie uit de Kamer gezegd, dat de overste Volten er ge heel mee akkoord ging. Rond deze zaak spelen ondermeer de volgende kwesties: groeiende conflicten tussen dc conservatief genoemde chef generale staf luite nant generaal IJsselstein en een groep jongere, kritische officieren over de modernisering, democratisering van de defensieorganisatie en de krijgsmacht. Van deze groep is de commandant van het eer ste legerkorps luitenant generaal Meijderts een der belangrijkste exponenten. Hij is ondermeer tegenstander van de aanleg van een nieuw oefenterrein in Ter Apel (kosten 600 miljoen), een plan dat door de militaire top rond de chef generale staf juist sterk wordt gepropageerd. Men is daar zeer ontstemd over het uitlekken van een interne nota van generaal Meijnderts over deze en andere za ken aan minister De Koster en premier Biesheuvel. Deze nota zal bij de interpellatie stellig ter sprake komen, n de grote nota wor den ook kritisch hete hangijzers besproken zoals verdere diensttijd- verkorting en de aanschaf van nieuw materieel. Al met al ziet het er naar uit dat de interpellatie van morgen van veel wijdere strek king zal zijn dan alleen de overplaatsing van de progressieve over ste volten. produktie. verkoop en gebruik van marihuana niet goed te keuren, maar dat het beter zou zijn het persoonlijk bezit van onbetekenende hoeveelheden aan te merken als hoogstens een overtreding en daar een dienovereenkomstige bestraffing aan te verbinden. Bestraffing zeevervuilers (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Het ministe rie van Verkeer en Wa terstaat is druk doende maatregelen voor te be reiden om de vervuiling van de zee tegen te gaan. Er is een wetsontwerp in voorbereiding om strenge straffen te stellen op het dumpen van afval in zee. Een van de plannen is om de afvalschepen te voorzien van een „zwart kastje" zoals ook in de luchtvaart wordt ge bruikt. Dit „zwarte kast je" een soort robot, legt automatisch de route van een schip vast, zodat men achteraf kan bekijken of de ladingen afval precies op de afgesproken plaat sen in zee zijn gestort. Voorts denkt men aan een intensieve controle van Nederlandse en buiten landse schepen om tegen te gaan dat men verbo den dumpladingen aan boord neemt. De omlijsting van de befaamde Ascotrennen in Engeland be staat uit opvallende kledij en even opvallende hoeden, waar van een creatie van Gertrude Shilling duidelijk de kroon span de. Haar zoon moest het ge vaarte in bedwang helpen hou den. Veel hielp het niet want het hoofddeksel knapte toch af als gevolg van een speelse windstoot, waarna Gertrude ge noegen nam met een eenvoudi ge sombrero. Maaswater te vuil voor zwemtocht ROERMOND (ANP) Wegens de slechte kwaliteit van het Maaswater heeft het bestuur van de Roermondse zwemclub besloten de prestatie zwemtocht 1972, die komende zondag zou plaatsvinden, af te gelasten. De vervuiling van het Maaswater is in het afgelopen jaar volgens het bestuur van de Roermondse zwemclub dermate toegenomen, dat bij een massale zwemtocht gevreesd zou moeten worden voor allerlei ziekteverschijnse len bij de deelnemers. /~|ok voor het nieuwe belastingvoorstel van staatssecretaris Schol-i ten gaat op, dat er geen roos zonder doornen is. Want naast» belangrijke technische verbeteringen en inhoudelijk goede maatre-» gelen die met een uitroepteken geaccentueerd mogen worden, roept, het nieuwe voorstel weer andere vraagtekens op. Een groot winstpunt is dat de belastingvrije voet wordt opgetrokken,, waardoor voor de laagstbetaalden de fiscale gevolgen van de infla-, tie gecorrigeerd worden en waarschijnlijk ook van enige netto-in^ komstenverruiming sprake zal zijn. Voordeel ook voor de werkende gehuwde vrouwen, die fiscaal een „eigen persoonlijkheid" woedt en' niet door een optelsom bij het inkomen van haar man extra zwaar" belast blijft worden. Maar naast de bevoordeelden zijn er ook benadeelden: zoals de al leenstaande pensioentrekkers en vrouwen met kleine kinderen, wiet* huwelijk ontbonden is en vanwege de kinderen niet In staat zijn l® gaan werken. Op dit punt zal de Kamer de staatssecretaris en zijn minister beslist tot amendementen moeten dwingen. 'at minder schrijnend, maac toch bedenkelijk, werkt de regeling! voor die leden van de middengroepen die net niet van de[ maatregel kunnen profiteren en straks tegelijkertijd wel door ande re kabinetsmaatregelen (zoals bi] voorbeeld verhoogde BTW en fors omhooggekrikt schoolgeld voor kinderen op scholen voor voortgezet enderwijs) gegrepen zullen worden. Soms krijgen we de indruk dat? onze regering een linkerhand heeft, die niet weet wat de rechtei4 hand aan het ondernemen is. Een gecompliceerd, maar toch wel onbevredigend gevolg van de be-* lastingverlaging voor de gehuwde werkende vrouw is, dat huismoc* ders. die niet in staat zijn om te gaan werken, het totaal van belast tingmaatrcgelen dat op hun gezin komt te drukken, als een onbilijk-» heid zullen ervaren. Is het vreemd wanneer zij vinden dat de* staatssecretaris meer aan de economische voordelen van de vrouw, in het arbeidsproces gedacht heeft dan aan de sociale rechtvaardig^ heid? Wanneer een gezin, dat inkomslenvermeerdering nodig heeft, vrede^ ermee heeft dat vader veel overwerk op zich neemt, of een neven-t baan gaat zoeken, wordt dat in elk geval onvoordeliger, dan wan neer moeder besluit dagelijks een aantal uren uit haar huishoudeiT te stappen. W/anneer trouwens onverhoopt de werkloosheid een nog grotere» omvang krijgen zou, kunnen kostwinners zich ook boos maker» over het noodlot dat hen dwingt van uitkeringen te leven, terwijk menigè plaats in het arbeidsproces door gehuwde vrouwen met fisca» le faciliteiten bezet wordt. We zijn benieuwd hoe staatssecretaris Scholten c.s. voorkomen zal, dat de gesignaleerde doornen te pijnlijk prikken. Wa DEN HAAG (ANP) De wet voor hogere schoolgelden zou best in strijd kunnen zijn met het Internationale verdrag over economische, sociale en culture le rechten, waartoe Nederland is toegetreden. Dit is de mening van de Nederlandse Katholieke Schoolraad, een van de 19 in stellingen die morgen in openbare hoorzitting de Tweede Volgens het verdrag dient Volgens de NKS onderkent de mi nister dat cp een of andere ma nier met het verdrag rekening moet worden gehouden. Hij pro beert er met een „minder elet gunte redenering" onderuit to komen, aldus deze organisatie; in Kamer hun standpunten duide lijk zullen maken over dc nieu we wet waarin ook leerplichtige leerlingen bij het voortgezet on- Tien schepen voor Bangladesj UTRECHT (ANP) De stichting Oecumenische Hulp in Utrecht heeft bekend gemaakt, dat I3ERRS (de internationale Inter kerkelijke hulporganisatie voor Bangladesj) de regering van Bangladesj begin juli tien schepen variërend van 250 tot 1000 ton, zal overdragen. Een van de drie vliegtuigen die BERRS begin januari beschik baar stelde, zal op verzoek van de regering ondanks de moei lijkheden tijdens de moesson tot eind september blijven vliegen. Van de 3000 ton zaaigoed (rijst) die tot dusver door BERRS be schikbaar is gesteld, wordt in november een oogst van 400.000 ton rijst verwacht. Drie nieuwe balletten bij Scapino AMSTERDAM (ANP) - Hel ko- mende seizoen zal het oudste dansgezelschap van ons land, het Scapino-ballet, drie nieuwe balletten uitbrengen. Bach-Bran- denburg-drie van Charles Czar- ny op muziek van J. S. Bach gaal op 17 september in premiè re. Dezelfde dag is dat ook het geval met „Divertimento" van Roberto Trinchero op muziek van Francis Poulenc. Nog geen datum is vastgesteld voor de première van Out of Blue van Eric Hampton op muziek van John Cage. de eerste plaats gestreefd worden naar meer gratis ont wijs cn zeker niet naar min^l aldus de NKS. Het verdrag reeds door Nederland getekend, maar nog niet rechtens verbin dend. Een dcpressiegchied tussen IJs* land cn Schotland verplaatst zich in de richting van Noorwc gen. hen bijbehorend front, dat vrij snel over de oceaan naaf Ierland liep. trok vertraagd ver der over de Britse Lilandeit oostwaarts en nam bovendien ir| betekenis af. Vanmorgen bereikt te het de zuidelijke Noordzcq zonder regen van betekenis tq veroorzaken. Een tweede front trok vanmorgcrj over Schotland. Verwacht wordf dat het Nederland in dc nachl en ochtend met veel bewolking en tijdelijk regen zal passerent waarna donderdag enkele opkloa ringen volgen. Hel blifft koel irj west- en midden-Europa. Warm weer met temperaturen tussen 25 en 30 graden word! aangetroffen ten zuiden van d| Alpen en Pyreneeën. Donderdagzon. 04.29 tot 21.04? maan 17.24 tot 01.09. Schevenint gen hoogwater 12.09, laagwater 07.6 en 19.59. Vooruitzichten voor vrijdag: pe rioden met regen en aanhou dend koel. Aantal uren zon 0 tot 8. Min. temp. van ongeveer 9 tot 12 graden. Max.temp. 15 tot 19 graden. Kans op een droge periode van niiryitena 12 uur 70 procent. Kan: op een geheel droog etmaal 40 procent. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur Twee duikers van de Amsterdamse brandweer hebben gisteren, ove rigens zonder resultaat, gedoken naar de buit van een bankroof, die in mei in het Westduilse Trier plaatsvond. De politie uit deze stad had haar Amsterdamse collega's te hulp geroepen bij de opsporing van 40.000 mark die in de Amstel zouden zijn gegooid vanaf het schip Wenen Exodus, dat inmiddels is weggesleept. Zit. mp. Amsterdam g.bew. 18 11 0 Dc Bilt zw.bew. 18 11 0 Deelcn zw.bew. 17 12 0 Eclde zw.bew. 18 9 0 Eindhoven zw.bew. IK U 0 Den Helder geh.bcw. 16 12 0 Luchth.Rtd zw.bëw. 17 12 0 Twente zw.bew. 18 11 0 Vlissingen zw.bew. 17 12 0 Z.-Limburg I.bcw. 19 11 0 Aberdeen zw.bew. 14 9 0.3 Athene lichtbcw. 30 21 0 Barcelona zw.bew. 24 17 0 Berlijn zw.bew. 17 9 1 Bordeaux halfbew. 20 11 u Brussel lichtbcw. 18 11 0 Frankfort zw.bew. 19 11 0 Genève lichtbcw. 23 10 0 Helsinki zw.bew. 23 15 0 Innsbruck zw.bew. 20 9 0 Kopenhugen regen 17 9 0.' Lissabon lichtbew. 24 13 0 Locarno halfbew. 26 14 0 Londen geh.bew. 17 12 0 Luxemburg zw.bew. 17 9 0 Madrid lichtbcw. 30 14 0 Malaga lichtbew. 25 16 3 Mallorca zw.bew. 27 20 0 Mllnchen lichtbew. 18 9 0. Nice zw.bew. 22 16 0 Oslo lichtbew. 17 10 1 Parijs onbewolkt 19 10 0 lichtbew. 26 18 0 Split lichtbew. 30 19 0 Stockholm zw.bew. 18 8 8 Wenen zw.bew. 23 10 0 ZUrich halfbew. 21 10 0

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9