Plaats Sportpark wordt in september nader bekeken Z Noordwijk gaat ook ongefluorideerd water verstrekken Tour de Lisse zit niet krap door royale bui sponsors Avon VOORHOUT HEEFT NIEUWE NORMEN WONINGZOEKENDEN Raad Rijnsburg maakt haast met woningbouw Raadsmeerderheid houdt slag om arm De gemeenteraad van Noordwijk l heeft gisteravond besloten, dat aan de bevolking van Noord- wijk, Noordwljkerhout en Voor hout ongefluorideerd Noordwijks duinwater zal worden verstrekt. Dit zal gebeuren door middel 1 van een rondrijdende tankwa gen. De bewoners van Noordwijk-Bin- nen en Voorhout, die het onge- fluorideerde water van Leiden geleverd krijgen, zullen even eens van deze faciliteit kunnen genieten, zolang dit water van slechte kwaliteit is. Daarover werd in de raadsvergadering het een en ander gezegd. De goudvissen zouden in Leids wa ter de dood hebben gevonden LISSE De zestiende Tour de Lisse heeft ook dit jaar weer niet te klagen over gebrek aan belangstelling. Precies een maand voordat op 22 juli a.s. de jeugdige caravan weer van start gaat hebben zich al weer ruim vijftig deelnemers opgegeven om op het parcours van de Spekke- laan te strijden om de „Gele Trui" het fel begeerde kle dingstuk waarvan elke jon gen drooipt. De 16e gaat natuurlijk niet zo'n spektakelstuk worden als die van vorig jaar toen vanwege de lustrumviering bijna de gehele bollenstreek een week lang in het teken stond van deze jeugdronde. Toen werd elke avond ge start in een andere plaats maar dat zal er dit jaar niet bij zijn. Een primeur is wel de eerste avond want dan zal worden gestart met een individuele tijdrit, in tegenstelling tot de voorgaande jaren toen de Touropeningen bestonden uit een ploegenklassementsrit. Gestart zal worden vanaf het Engelplein in het buurtschap De Engel. De eerste avond en dat is ook een nieuwtje in de Tour de Lisse, zal direct een van de zestig deelnemende renner- tjes de gele tricot rond de tengere schouders worden gedaan. Wat de financiën betreft zitten de organisatoren eindelijk eens een jaar niet al te krap. Dankzij de welwillende me dewerking van een groot aantal sponsors zijn er heel wat gelden binnen gekomen en dat zal de entourage be slist ten goede gaan komen. Een van de punten die de or ganisatoren dit jaar ter ver betering bij de horens heb ben gevat is de verslagge ving gedurende de tijd dat de rennertjes al dan niet in gesloten gelederen over het parcours snellen. Het commentaar dat geleverd gaat worden wil men deze keer wat meer op de sensa tionele toer gaan gooien om de spanning aanzienlijk te verhogen. Men heeft er ook rekening mee gehouden dat er nogal wat jeugdige toe schouwers naar Lisse zullen komen en voor hen heeft de organisatie elke avond de be schikking over de complete Top-40 aangeboden door de firma Schouten uit Lisse? Tussen alle positieve kanten aan deze 16 Tour de Lisse gaat ook nog een groot pro bleem schuil dat elk jaar weer de kop opsteekt maar dat deze keer wel in het bij zonder de organisatoren be zig houdt. Het parcours dat gereden gaat worden ver keerd, vooral op het gedeelte Lossterweg, in een zeer slechte conditie. Op dat kri tieke weggedeelte ligt een klinkerbestrating die her en der verzakkingen vertoont en ook de berm ervan is ronduit slecht te noemen. Ongeluk ken zijn tot nu toe uitgeble ven maar het is nog altijd beter voorkomen dan gene zen. Bestuurslid De Koning zegt daarover: „Die kleine jon gens zijn niet zo stuurvast. Op een slecht weggedeelte is de kans op vallen dan veel groter. De gemeente hebben we daarop al enkele malen gewezen. Er is goede hoop dat men er wat aan gaat doen maar dat zal dan wel na deze Tour gaan gebeu ren." en als men een glas water 's i.vonds neerzette, was het de volgende morgen drabbig. Wet houder Jansen had zelf de proef op de som genomen met een glas Noordwijks- en een glas Leids water, doch na 24 uur was er geen verschil te zien. Daar het Leidse water meer bac- teipën bevat dan het water uit het eigen bedrijf in het Lange- veld, wordt meer chloor toege voegd en dat heeft invloed op de smaak. Wethouder Jansen I gaf daar een alleszins deskundi ge toelichting op. Vooral in de koffie en thee is de slechte kwa liteit van het Leidse water merkbaar, deelde de heer Alke made mede. Bij wijze van ver gelijking kreeg hij van de wet houder te horen, dat het Leidse water 230 mg chloor bevatte,.te gen het rond te brengen Noord wij kse water 45 mg. Een suggestie van Faase om de verkoop van verpakt drinkwater te gaan subsidiëren vond alleen instemming bij Oostdam (KVP). WORDT UW HUIS U TE KLEIN Wilt u graag onder de mensen zijn, nieuwe kennissen krijgen en zelfstandige werkzaamheden hebben met een goede verdienste WORD AVON CONSULENTE Bon voor gratis inlichtingen Mevr./Mej. RIJNSBURG Onder voorbe houd, dat bet college het ko- mand jaar met een duidelijk beeld komt omtrent de bestem ming heeft de Riinsburgse raad gisteravond ean voarbereidings- besluit genomen voor het gebied tussen de Rijnsburgerweg en de Rijksweg, In het gebied willen b. en w, woningbouw, omdat bin nen afzienbare tijd Frderiks- oord volgebouwd is. In het nieuwe toekomstige woning bouwgebied (ca 30 ha), de pol der Kamphuizen, zijn voor de tuinderij en kwekerij weinig mogelijkheden. Behalve het feit, dat de raad het college maande het jaar, waarin het voorbereidingsbesluit geldt, goed te gebruiken, was er ook wel enige kritiek. De adverten ties waarin de burgerij van het r.eneentelijk voornemen betref fende de polder Kamphuizen had kunnen vernemen vo-d men onduidelijk gesteld. Er werd zelfs gesproken van een ff5*" UjyVhfiP geheimzinnige wijze van hehan- jgKïi" frttn, n deling. HAZERSWOUDE Vanaf dat het visseizoen geopend is hebben al vele vissers hun hengeltje uit gegooid Tegen de aankoopprijs van gron- in het viswater van het Rietveld, 's Ochtends trekken zij er al vroeg op uit om te genieten van het j den van de gebr. Van Egmond schone landschap en om hun geluk te beproeven. Onze fotograaf betrapte enkele van hen. in Frdeeriksoord ff 33,25) werden VOORHOUT Iu Voorhout gel den sindskort nieuwe inschrij- vings- en toewijzingsnormen voor woningzoekenden. Voor In schrijving en toewijzing komen in aanmerking degenen, die di rect ot indirect in Voorhout ver blijven of voor de mensen die economisch gebonden zijn. Dat laatste is echter aan een aantal waarden dan kan men in volg- komt pas in aanmerking voor een huis als B en W van me ning zijn dat dagelijks heen en weer reizen te bezwaarlijk is, als er geen worringruil mogelijk is, als een alleenstaande econo misch aan Voorhout gebondene minstens dertig jaar is en als de woonplaats minstens vijftien km van Voorhout verwijderd is. Voldoet men aan een dezer voor- lwaarden dan kan men in vol- orde van' de gemiddelde leef tijd op de wachtlijst worden ge plaatst. Om tot een aanvaardbare regeling te komen gaat men over tot het geven van punten. Hoe meer punten hoe hoger op de lijst. Is het om medische redenen ge wenst, dat iemand een huis krijgt, dan is dat goed voor tien punten, is er sprake van urgen tie dan krijgt men 20 punten. Wcont men in een onbewoon baar verklaarde woning, dan krijgt men 20 punten, door so ciale indicatie aangetoonde zeer slechte woning of zeer benarde woonomstandigheden geeft 8 uit de raad riogal wat bezwaren aangevoerd. Men vond het aan de hoge kant en de heer T. Kruit stelde zelfs voor om de gronden maat te laten liggen. Na een pleidooi van wethouder Van der Gugten, dat de gemeente de gronden echt en hard nodig heeft voor de woningwetbouw er trouwen in Rijnsburg jaar lijks 50 tot 60 paartjes waarvan er veel aanspraak maken op een woningwetwoning ging de raad toch akkoord. Voor de derde maal werd de prijs van het bedrijfsterrein vastge steld. De gemiddelde koopprijs is nu 81,86 Daarin is ook de aanleg van parkeerterreinen be grepen. De bedrijven kunnen hun kavels verwerven van 500 m2 tot 5500 m2. Bij het terrein kunnen ook nog 70 woning komen, zo bleek uit de beraad slagingen in de raad. Het college deelde bij de bespre king over. het bedrijfsterrein ook mee, dat men serieus zal onderzoeken of een suggestie van het raadslid Leeuwenburg gerealiseerd kan worden. De heer Leeuwenburg stelde voor de 16 geplande gebouwen alvast neer te zetten en uit te geven. punten en als men uit zijn huis wordt gezet bij gerechtelijk von nis buiten schuld levert dat 25 punten op. Degenen die een beter huis zoe ken maar wet al een zelfstandi ge woonruimte hebben krijgen iedere maand dat ze ingeschre ven staan 1 punt, datzelfde geldt voor echtparen en alleen staanden die voor een bejaar denwoning in aanmerking willen komen. Mensen die slechts van huis willen veranderen krijgen geen punten toegekend. Indien men meer verdient dan ƒ2000 bruto per maand kan men zich niet laten inschrijven. Voor wo ningen die een huur hebben van 120,- per maand komt men in aanmerking als men een bruto- inkomen van minder dan 900 heeft, voor huren van 120 tot 200 gulden moet men van 900 tot 1500 gulden per maand verdie nen. voor huren van 200 tot 350 •gulden 1500 tot 2000 gulden per maand en 350 gulden en meer huur vrije vestiging voor inge schrevenen. Sassenheim Hoofddirecteur van Hart Nibbrig en Greeve heeft tijdens het 49-jarig jubileum van de relatie met Auto Union af- scheid genomen van het bedrijf, j Als afscheidscadeau van een van de stichters van dc onderneming. J de heer Greeve, kreeg de schei dende directeur Bakker een mo torboot. Een zilveren theeservies was het cadeau van director Schönbeck, die het 4-jarig part- nerschap een zeldzaam gebeuren noemde. De heer Bakker, die als gedelegeerd commissaris aan het i bedrijf verbonden blijft, wordt opgevolgd door de heer A. Karl. NOORDWIJK De lang verbeide sportnota heeft gisteravond in de Wethouder Jansen (VVD) zei door Noordwijkse gemeenteraad stof gegeven tot 'n fel en soms geëmotio neerd debat, waarbij een taai vasthoudende wethouder Jansen (WD) de Prot.-chr. en KVP-fracties en tot op zekere hoogte ook die van Gemeentebelangen tegenover zich vond. Eerstgenoemde frac ties hadden bedenkingen, omdat een aantal punten in deze sportnota zozeer betrokken waren bij het structuurplan voor Noordwijk, dat men tijd wilde hebben om het stuk nader te bestuderen. Zowel voor de heer Alkemade (KVP) als de heer Vogelaar (Prot.-chr.) was dit aanleiding om uitstel van de behandeling van de sportnota te vra gen tot de septembervergadering. zetten Jansen de voet dwars De woordvoerders van de PPR, P.v.d.A. en WD waren over de suggestie tot uitstel bijster slecht te spreken. Schelvis maakte gewag van duistere po litieke krachten en PAK-genoot iïedijn zag zelfs duistere mach ten aan het werk. Tijdens de discussie werd echter wel duide lijk waar de schoen wrong. In 'de sportnota werd namelijk het gemeentelijk sportpark zódanig vastgepind aan de tegenwoordi ge plaats, dat de grote fracties vreesden voor een belemmeren de werking op eventuele plan- - aien om Grashoek in de toekomst een •woonbestemming te geven. Een mogelijke verplaatsing van de sportterreinen is een politie ke zaak en wellicht niet ten on rechte, zag men het in de sport nota gestelde als een symptoom, dat van bepaalde zijde en met name van de kant van de VVD- wethouder Jansen de handha ving van het sportpark werd doorgedrukt. De heer De Geus (prot. chr.) zin speelde daar duidelijk op, toen hij het standpunt van de min derheid ten aanzien van de structuurschets aanhaalde, en zijn fractiegenoot, wethouder C. van Duy legde de kaarten open en bloot op tafel. Hij sprak over een ernstig verschil van inzicht in het college en betoogde dat in de sportnota op suggestieve wijze stelling was genomen te- de plannen tot uitstel onaange naam getroffen te zijn. Naar |v VP zijn mening had de raad vol- 11,1 1 Ul" v^111 doende tijd gehad om de nota te bestuderen. In het stuk was dui delijk gesteld, dat de sportac commodatie in de structuurnota zou moeten passen. Ook burge meester mr. J. M. Bonnike ves tigde de aandacht op deze pas sage in de nota, waarbij de structuurschets primair werd gesteeld. Wethouder v. Leeuwen trachtte partijen bij elkaar te brengen. De drie aan de sport nota verbonden voorstellen von den bij hem geen bezwaar. Als de sportverenigingen geen cha- de zouden lijden, vond hij het geen bezwaar de behandeling gen een eventuele verplaatsing Door de heren Alkemade (KVP) uur durende discussie werd min of meer de kool en de geit ge spaard. Wethouder Jansen liet min of meer stilzwijgend zijn wens vallen tot behandeling van de sportnota in de vergadering van gisteravond en gaf de raad in overweging de drie daarbij gevoegde voorstellen aan te ne men. van de sportnota tot september Na wat geharrewar over het ver uit te stellen, van de sportterreinen. Dit komt bij de bevolking over alsof er reeds een beslissing ten aanzien van dit punt is genomen, het gebie'd van de De wethouder bespeurde dit ook al in een reactie van de WD'er Van Hese, die gespro ken had over een politiek spel met als achtergrond de planoio- Vogelaar (prot. chr.) werd een en ander met klem gesteld, dat men geen enkel bezwaar had tegen de voorgestelde subsidie regeling aan de Noordwijkse sportverenigingen, en dat de clubs in geen geval de dupe mochten worden van een uitge stelde behandeling. gie, welke in Noordwijk reeds Wel bleken er bezwaren te be- zovele slachtoffers zou hebben gemaakt. Verwacht werd, dat medio september a».s. de struc tuurschets voor Noordwijk be schikbaar zou zijn en het me rendeel van de raad gaf er de voorkeur aan beide nota's ge lijktijdig te behandelen. staan tegen het opnemen ambtenaar van sportzaken i Sportraad en in het bijzonder ook tegen het openbaar maken van de vergaderingen van de commissie voor sport en recrea tie. Aan het einde van de bijna twee strekkende voorstel, namelijk dat van de heer Alkemade om alleen de subsidieregeling goed te keuren en dat van de heer Schelvis om stemming over de drie voorstellen afzonderlijk, volgde de stemming. Daarbij werd het voorstel van de heer Alkemade met algemene stemmen aangenomen. De he ren Oostdam, Alkemade, Ben schop en De Geus spraken zich uit tegen het opnemen van de ambtenaar van sportzaken in de Sportraad, terwijl de openbaar heid van de commissievergade ringen sport en recreatie werd goedgekeurd met de stemmen van de heren Oostdam, Faase, Vogelaar, Alkemade, mej. Koopman, Benschop, Van Duyn en De Geus tegen. KATWIJK AAN DEN RIJN Met een feestelijke autotocht door midden-Holland hebben de bejaarden van Katwijk aan den Rijn gisteren het zilveren jubileum gevierd van dit jaarlijks terugkerend festijn. Voor deze jubileumtocht was men 's morgens om negen uur vanuit Katvrijk vertrokken naar de Hol- landse Rading, nadat eerst in Aalsmeer koffie was gedronken. De lunch in 't Gooi werd alle eer aan- 1 om drie uur weer westwaarts vertrok. In Avifauna vond de slotbijeenkomst ver- j |j De Hollandse Rading als in Avifauna voor volgens plaats. De Katwijkse muziekvereniging heeft zowel i

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6